SUBSIDIEVERZOEK MORGEN IN CULTURELE RAAD film en filmer in midg.4rd praten over terugkeer in gebouw THEMA-WEEKEND NVV-JONGEREN IN ARNEMUIDEN bijeenkomst jeugdbeleid vlissingen trio woningen WIJKBEWONERS WILLEN SPEEL- VOORZIENING IN DAUWENDAELE de scheldebode De Seheldebode-serviee: bungalow- arrangement in weekend voor f 67,50 7 4.19 6.48 aeg Jeugdsoos Veere: Maandag 24 januari informatie-avond Fruitcocktail bij het ijs. BOEKEN OPRUIMING 5H RUITER rBlik fruitcocktail3390 OÖN 1 liter roomijs 2 pakken Editie Vlissingen Editie Middelburg* Echt iets voor meneer Jamin. Alleen Samen Op is op. Begin 1977 met f 19,77 voordeel. 3e week de scheldebode Nog vele in onze (de meeste slechts 1 per Wel) bij Paul K rug er straat 55-57 V VLISSINGEN 01184-12733 27e JAARGANG NO. 3 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) WOENSDAG 19 JANUARI 1977 Biologisch Museum wil Oranjerie opknappen MIDDELBURG - De Stichting Zeeuws Biologisch Mu seum heeft de provincie gevraagd geld te geven voor het opknappen van de Oranjerie van kasteel Westhove in de bossen bij Domburg. Het subsidieverzoek komt morgen, 20 januari, aan de orde in een vergadering van de sectie cultuurbehoud van de Zeeuwse Culturele Raad. Deze raad brengt advies uit aan het provinciaal bestuur, die daarop een beslissing over het subsidieverzoek zal nemen. MIDDELB URG - Vrijdag 21 januari draait in Midgard de film Zwartziek van Jacob Bijl. Bijl zal op deze avond zelf aanwezig zijn, zodat het moge lijk is er na afloop van de film met hem over te praten. De film gaat over een jonge vrouw, die na enkele jaren hu welijk merkt, dat ze buiten haar man om gevoelens heeft, die ze toch met hem wil delen. Ze wil niet verzwijgen dat an dere mannen aantrekkings kracht op haar hebben. Ze wil een grotere vrijheid om haar eigen leven te leiden zonder haar ervaringen met hem op te geven. Dit kan hij niet accepte ren; ze vraagt en neemt meer dan hij haar emotioneel gezien kan geven. Het maakt hem on zeker en haast ziek van jaloe zie: zwartziek. Het leidt tot ru zies en onbegrip; tot angst el kaar te verliezen, wat hen weer nader tot elkaar brengt. De film begint om half negen en de toegang is vijf gulden. VEERE - Door een klacht van een van de buren is de jeugdsoos in Veere begin ja nuari op straat komen te staan. De voorzitter van de wijkvere- niging zette de jeugdsoos uit het gebouw, omdat er teveel lawaai gemaakt zou worden. Het bestuur van de jeugdsoos, is het hiermee niet eens. Vip ge sprekken met het college van b. en w. en de wijkvereniging wil zij proberen de beslissing als nog ongedaan te maken. Het gebouw waarin de 'jeugdsoos zetelt staat in Zand dijk, iets buiten Veere. Het is ■eigendom van de gemeente Veere, die het verhuurt aan de wijkvereniging. Deze verhuurt het op haar beurt weer aan de jeugdsoos. De soos telt 110 le den, die in leeftijd variëren van 14 tot en met 22 jaar. De jeugd soos werd druk bezocht; het is de enige accommodatie op dit gebied in Veere. Tijdens een vorige vergade ring bleek, dat de culturele raad de vestiging van het bio logisch museum in de ORAN JERIE TOEJUICHTE. Een be slissing kon toen niet genomen worden, omdat de financiële gevolgen nog niet bekend wa ren. Nu dit wel zo is kan niets een besluit meer in de weg staan. De stichting hoopt, dat de provincie het verzoek daarna snel zal afhandelen, zodat het museum nog deze zomer open zal kunnen gaan. Wim Phaff, secretaris van het Zeeuws Biologisch Mu seum, zegt er naar te streven de maanden juni, juli en augustus de hele week open te zijn. Het museum zou dan bemand moe ten worden door mensen van natuurhistorische verenigin gen; vrijwilligers, die het leuk vinden om dit werk te doen. ER WORDT AAN GEDACHT ALS VASTE BEHEERDER EEN 65-plusser te nemen, die biologie als hobby heeft. Na augustus zal het museum al leen in de weekeinden open zijn. Wim Phaff: „We willen met het biologisch museum in een behoefte voorzien voor de hele provincie Zeeland. In de ten- ARNEMUIDEN - Van vrij dagavond 21 januari tot en met zondag 23 januari houdt het district Zeeland van het NVV-Jongerencontact een zo genaamd thema-weekend in „Het Zilveren Schor" in Ar- nemuiden. Het thema voor het weekend is: de positie van de werkloze en werkende jonge ren. „NW-Jongerencontact vindt het dringend noodzake lijk om in deze tijd van econo mische achteruitgang aan dacht op te eisen voor de ver slechterende positie van wer kende en werkloze jongeren. De aanslagen op de positie van jongeren komen zowel van het bedrijfsleven als van de over heid", aldus NVV- J onger encontact. Het vervolgt: „Wat te den ken bijvoorbeeld, van allerlei sluwe werkgeversplannen om ondernemersscholen op te richten en jongeren voortaan zakgeld in plaats van loon uit te keren? Wat te denken van ontduikingen door werkgevers van wettelijke en CAO- verplichtingen, die, ook in 1977, nog in ruime mate voor komen? Zelfs de overheid loopt met (weliswaar tijdelijk uitge stelde) plannen rond om so ciale uitkeringen aan werkloze jongeren drastisch te verlagen door invoering van het zoge naamde kostwinnersbegrip". NVV-Jongerencontact zal het weekend gebruiken als startpunt voor verdere activi teiten in Zeeland. Deelname aan het weekend is geheel gra tis; Het Zilveren Schor staat open voor leden tot 26 jaar van een bij het NW aangesloten bond. Ook introducees zijn welkom. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Ruud Benne, districtssecretaris van Jonge rencontact Zeeland, telefoon 010-762166 toonstellingsruimte moeten de mensen kunnen zien boe Zee land er vroeger uitzag, het landschap, de diersoorten en de planten, hoe het nu is en hor. het mogelijk in de toekomst zal zijn. We hopen op deze manier de mensen bewust te maken van hun omgeving en zo de na tuurbescherming te bevorde ren". Het museum zou moeten komen in het achterste ge deelte van het U-vormige ge bouw. In de zijkanten zijn o.a. een woonhuis en een koetshuis gevestigd. De ruimte is onder verdeeld in een aantal lokalen, waarvan er een als educatie ruimte wordt ingericht. Hier komt een determinatie-tafel met biblio theek zodat onbekende plant en diersoorten opgezocht kun nen worden. In deze ruimte wil de stichting ook dia-lezingen gaan houden. In een ander lo kaal komen vitrines met vlin ders, schelpen, enz. en voor stellingen van verschillende Zeeuwse biotopen: een wei land, een dijk, een duin met de daarbij behorende plant- en diersoorten. VLISSINGEN De commissie Ad Hoe Jeugdbeleid houdt donderdag 27 januari om half acht in de kantine van het stadhuis een bijeenkomst over het jeugdbeleid in Vlissingen. De commissie nodigt ieder, die bij het jeugdbeleid betrokken is, uit om te komen praten over de opzet van een jeugdwelzijn- sorgaan. De bedoeling is dat de com missie op deze manier inzicht krijgt in de bestaande opvat tingen over het jeugdwelzijns- beleid. Na de gedachtenwisse- ling wil de commissie een voor stel tot oprichting van een jeugdwelzijnsorgaan op schrift stellen en aan het ge meentebestuur van Vlissingen voorleggen. WOONT U IM WT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERt.UK WOENSDAG AVOMO in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet - regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. WEST-SOUBURG - De Na tionale Stichting Huis, een stichting zonder winstoog merk, is begonnen met de bouw van 21 Trio-woningen in het plan West-Souburg aan de Parklaan hoek Zuidbeekse- weg. De stichting wil de bouw van kwaliteitswoningen in de ge subsidieerde sector bevorde ren. Volgens de stichting moet niet het commerciële belang van projectontwikkelaars, aannemers, e.d. voorop staan, maar het geheel anders ge richte belang van de toekom stige eigenaar-bewoner. Als voordelen worden ge noemd een kwaliteitshuis tegen een lage prijs. Daarnaast wil de stichting toekomstige bewoners in een zo vroeg mo gelijk stadium bij de bouw en ontwikkeling van hun huis be trekken, zodat de huizen en hun omgeving zo volledig mo gelijk aansluiten bij de levende wensen. Hoelang is het geleden, dat een SGP-gemeenteraadslid van Borsele uitriep, dat de ge meente de boeren moest steu nen tegen de natuurbescher mers Twee maanden mis schien. En wat zie je dan in de eerste week van het nieuwe jaar gebeuren Dat ze onder 's- Gravenpolder twee eeuwen oude lindebomen met de drag line omver trekken. Ondanks de (keurige) protesten van na tuurbeschermers, ondanks de meer dan vierhonderd inwo ners van 's-Gravenpolder en omgeving, die schriftelijk heb ben gepleit voor het behoud van die prachtige, karakteris tieke bomen, ondanks pogin gen van het gemeentebestuur om de ruilverkavelingscom missie tot andere gedachten te brengen. Meneer Dees, de voorzitter van de commissie, heeft zelfs geweigerd om een gesprek te voeren met de natuurbescher mers uit 's-Gravenpolder, die hem om dat gesprek vroegen. Het kon wel even door de tele foon, liet hij weten. Achteraf presteert meneer Dees het ook nog om tegen een journalist te zeggen, dat het hem persoon lijk spijt, maar dat die linden nu eenmaal in de weg stonden omdat het weiland eromheen tot bouwland moest worden gemaakt. „We hebben grote behoefte aan bouwland", zegt meneer Dees. Dat andere mensen grote behoefte hebben aan het be houd van een mooi, oud stukje Zuidbevelands landschap, waar je op een zondag voor je plezier door kunt lopen of fiet sen, daar wordt geen rekening mee gehouden. Er wordt zelfs niet geprobeerd om te bekijken of die bomen te redden waren. En als ik dat allemaal zo hoor, vrienden, dan vraag ik me weer eens af, wie er nou eigenlijk tegen wie beschermd moet worden. Over beschermen gespro ken: ik weet nu heel zeker, dat het de hoogste tijd is om onze provincie te beschermen tegen straaljagerpiloten, die levens gevaarlijke capriolen uithalen boven fabrieken vol gevaar lijke stoffen, boven de kerncen trale en boven de Wester- schelde met zijn schepen vol olie en gas. Afgelopen week ging het nog net goed met die Belgische straaljager. Maar het scheelde maar een haar of heel Zeeland had gedreund van de ontploffingen in het Shoe of bij Temeuzen. Je moet er niet aan denken Gelukkig beginnen nu ook volksvertegenwoordigers het gevaar te zien. In de Tweede Kamer en Provinciale Staten hebben ze gevraagd om straal jageroefeningen te verbieden boven ons gebied. Terecht. En ik ken een man,die wel hele maal gelukkig zal zijn, als dat verbod er komt. Dat is meneer Siepman uit Colijnsplaat, die in z'n eentje al jaren actie voert tegen het straaljagerlawaai. Laten we hopen, dat het ver bod er snel komt. En laten we tenslotte ook hopen, dat het op 27 januari mooi, zacht voorjaarsweer is. Want zo'n echte winterse dag met sneeuw en een snijdende oostenwind zou voor de vrou wen uit Kloetinge rampzalig zijn. Die zijn voor die dag op geroepen voor een onderzoek op baarmoederhalskanker. Op het briefje stond er bij, dat ze „geen lange broek, geen panty en geen laarzen" mogen dra gen ARJAON MIDDELBURG - Deze zomer stond er een bouwspeel- tuin in Dauwendaele, een van de jeugdlandactiviteiten van de Stichting Sociaal Cultureel Werk Middelburg. Deze speel tuin bleek in de wijk in een be hoefte te voorzien. Een aantal wijkbewoners heeft daarom het initiatief ge nomen om te kijken in hoe- Verschijnt wekelijks gratis huis a^n huis op geheel Walcheren totale oplage 36.300 in 2 edities: OPLAGE 19.300 In de gemeenten Valkenisse Vlissingen en Westkapelle OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arnemui- den, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Kantoor: Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Advertentie-verkoop na 17.00 uur: H. Tijs, Westerzicht 534, Vlissingen. Tel. 01183-63751 Redaktie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910 Redageur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043 Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869. Correspondent Middelburg: A. de Jong, TerHoogestraat38, te». 01180-26043. Voor 67,50 met uw gezin 'n weekend in een luxe (4-6 persoons) bungalow in het recreatiepark De Lommerbergen in Noord-Limburg. Vanaf komend week end tot eind februari kunt u van dit speciale aanbod profi teren. Uw weekblad De Scheldebode en Sporthuis Cen trum stellen u in deze periode in de gelegenheid om voor minder dan de helft van de normale huurprijs 'n weekend, een week of mid-week in een bungalow door te brengen. Recreatiepark De Lommerbergen ligt in Reuver, precies tussen Venlo en Roermond. In de folder die u na boeking ontvangt, vindt U een juiste routebeschrijving. De bunga lows zijn in heuvelachtig gebied gesitueerd en bieden alle privacy. Ze hebben 'n L-vormige woon/eetkamer met tege lvloer, kleuren tv. Verder kitchenette met koelkast, badkamer en twee slaapkamers. Alle bungalows zijn cen traal verwarmd. In het recreatiepark De Lommerbergen vindt men: over dekt verwarmd zwembad, self-service restaurant super markt/slagerij, tennisbanen, speeltuin, sauna, kinder crèche, automatenhal, ijs/snackshop, bowling-bistro-bar, slijterij, winkel-van-sinkel, midgetgolf, feest-filmzaal. Ook kan men er fietsen huren en in de omgeving paard rijden. De speciale Scheldebode-huurprijs voor de bungalow (de prijs blijft hetzelfde, of u nu alleen of met 6 personen gaat) bedraagt: Weekend (vrijdag 15.00 u-maandag 10.30 u): 67,50 Week (vrijdag 15.00u-vrijdag 10.30 u): 82,50 Midweek (maandag 15.00 u-vrijdag 10.30 u): 48,50 Huisdier 2,50 per nacht extra In de huurprijs is begrepen: gebruik van gas, elektra, verwarming, water, toeristenbelasting, kleuren tv en ge bruik overdekt zwembad. Hoe reserveren? Bellen met Sporthuis Centrum: 010- 333666 en het arrangement van uw keuze opgeven. Daarna onderstaande bon zenden aan Sporthuis Centrum, afd. recreatie, Karei Doormanstr. 61, Rotterdam. m H11S S119 H H H11II11HIIH U H S11 BON Ik maak graag gebruik van het aanbod van De Schelde bode om een bungalow in De Lommerbergen te huren. Naam: aantal personen: Adres:tel. X weekend/midweek/week datum: (X gewenste arrangement onderstrepen) verre het mogelijk is perma nent een dergelijke speelvoor- ziening in de wijk te realiseren. De wijkbewoners, zeven in to taal, zijn gaan werken onder de naam „kerngroep bouwspeel- tuin Dauwendaele". De kern groep wordt ondersteund door de Welzijnsraad en cultureel werk „de Hayman". Op het ogenblik zijn er in Dauwendaele geen goede speel voorzieningen in de vorm van een speeltuin of een bouw- speeltuin. Uit een in 1973 ge houden enquête bleek al een grote behoefte aan een speel- voorziening in de wijk. Dauwendaele is bijzonder kinderrijk; er zijn meer dan twaalfhonderd kinderen tus sen vier en twaalf jaar. Deze feiten hebben de wijkbewo ners ertoe gebracht voor een speel voorziening te gaan ijve ren. Allereerst wilde de kern groep de wijk laten weten dat ze bestond. Dit gebeurde door een folder, die via de scholen verspreid werd. De kerngroep is zich daarna gaan bezighou den met het „hoe" en „wat" van een bouwspeeltuin. Er werd een bezoek gebracht aan Utrecht, waar maar liefst zeven door de gemeente gesub sidieerde bouwspeeltuinen zijn. De kerngroep maakte hier een dia-serie van. Maandag 24 januari'houdt de kerngroep een informatie avond voor de wijkbewoners en andere geïnteresseerden in de Hoeksteen aan de Roosen- burglaan. De groep zal op deze avond haar plannen uiteenzet ten en de in Utrecht gemaakte dia-serie van bouwspeeltuinen vertonen. Er is tevens een des kundige uitgenodigd, die in formatie over de speeltuinen kan geven. Er is ook informa tieve lectuur aanwezig. Ten slotte zal nog de film „bouw speelplaats Dauwendaele 1976" worden vertoond. De avond begint om acht uur. Zeven weken lang een andere supervoordelige dubbelaanbieding hij Jamin.

Scheldebode | 1977 | | pagina 1