VIERHONDERD HANDTEKENINGEN VOOR BEHOUD SPEELVELD de scheidebode Vlissingers die met jongeren omgaan I nformatiea vonden alcohol en drugs Met reitrale beoordelingommissie: B. EN W. MIDDELBURG PRATEN MORGEN OVER WERKSTUKKEN VOOR BKR de klap DP KERSTPUZZEL RUIM 700 INZENDINGEN Luisteravonden Zeeuwse Muziekschool Begin 1977met f 19.77 voordeel. 1.751 2.59 4.34 IT RUITER Rectificatie Spontane actie Twee dorpsbelangen Echt iets voor meneer Jamin. BELASTINGGIDS 1977 Editie Vlissingen Editie Middelburg* Een vertrouwd adres Het beste uit de steer van vroeger Fwuchtensiroop DROPMUNTEN 2 zakken Op is op. Koop nu een vanaf 7.90 bij Paul Krugerstraat 55-57, VLISSINGEN 01184-12733 27e JAARGANG NO. 2 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 12 JANUARI 1977 Bewoners Grijpskerke in geweer tegen besluit gemeentebestuur GRIJPSKERKE - Bewoners van Grijpskerke zijn in actie gekomen om te voorkomen, dat de nieuwe school op hun speelveld gebouwd zal gaan worden. Van het speel veld in de kom van het dorp wordt druk gebruik gemaakt door partijtjes voetbal, dorpsfeesten en andere bezighe den. Een aantal vrijwilligers is vorige week het dorp rond gegaan om handtekeningen te verzamelen. Vier honderd inwoners (alleen degenen, die ouder zijn dan zestien jaar, werd gevraagd te tekenen) ondersteunen met hun handte kening het streven van het actiecomité: behoud van het speelveld, de school op een andere plaats. Het pakket handtekeningen wordt naar de gemeenteraad en het schoolbestuur gezonden. De raad wordt tevens uitgeno digd om op dinsdag 18 februari met het comité over de kwestie te komen praten. Het schoolbestuur wil de nieuwe school het liefst binnen de bebouwde kom hebben. De enige geschikte ruimte is daar het speelveld. In 1975 richtte zij dan ook het verzoek aan het gemeentebestuur de school op dat veld te mogen bouwen. Dit verzoek werd toen afgewezen, omdat het speelveld o.a. door zijn unieke ligging voor het dorp niet verloren mocht gaan. De nieuwe school zou in de buurt van de oude school ge bouwd worden. Het nadeel hiervan was, dat de kinderen nog steeds de drukker wor dende Schuitvlotstraat over moesten steken. Begin 1976 besloot de gemeenteraad in principe dit probleem op te lossen door een tunnel ondei de Schuitvlotstraat aan te leg gen. In het kader van de werk- gelegenheidspolitiek was hel mogelijk hiervoor 95 procent subsidie van het rijk te krijgen. Deze sugsidie is nu het strui kelblok geworden. Het college acht de kans erop minder groot dan begin vorig jaar. Twee leden van het col lege willen de speelwei weer voor de school beschikbaar stellen, wethouder Visser houdt vast aan het eenmaal genomen besluit de speelwei voor de bewoners te behouden. In de raadsvergadering van 28 december 1976 werd het meer- derheidsvoorstel van het col lege besproken. Met een kleine meerderheid (vier tegen drie) en na lange diskussies werd alsnog besloten het veld be schikbaar te stellen. Er ont stond een spontane aktie van vooral jongeren. Ze plaatsten spandoeken op het veld en be legden een vergadering op woensdag 5 januari. Tijdens deze zeer druk bezochte bij eenkomst werd een aktieko- De oude school, „een hok' Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren totale oplage 36.300 in 2 edities: OPLAGE 19.300 In de gemeenten Valkenisse Vlissingen en Westkapelle OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arnemui- den, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Kantoor: Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Advertentie-verkoop na 17.00 uur: H. Tijs, Westerzicht 534, Vlissingen. Tel. 01183-63751 Redaktie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910 Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043 Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869. Correspondent Middelburg: A. de Jong, TerHoogestraat38, tel. 01180-26043. Jongens plaatsen een spandoek op het speelveld. mité in het leven geroepen om de acties in goede banen te lei den. Actiecomitélid Jumelet uit Grijpskerke heeft het over twee dorpsbelangen die met elkaar botsen: de speelwei, waar jongeren kunnen spelen zonder verantwoording aan iemand hoeven af te leggen en de nieuwe school, die er hoog nodig moet komen. „De be staande school is een hok. De school moet dit jaar uitgebreid worden met een vijfde leer kracht. Als klaslokaal zou dan een tussenruimte moeten die nen, het handwerklokaal. Hier komt magr weinig buitenlicht naar binnen", aldus Jumelet. Volgens hem is het ook moge lijk de school aan de noordkant van het dorp te bouwen. „Er zou in dat geval geen tunnel aangelegd hoeven worden. Al leen gaat het dan lang duren en we zitten om een nieuwe school te springen". Het actiecomité heeft dan ook een voorkeur voor het oude, nu afgekeurde, plan. Bij de handtekeningenactie bleek dat bejaarde bewoners van de Schuitvlotstraat tekenden, omdat zij zelf ook graag van een tunnel gebruik zouden maken om de straat over te steken. Jumelet wil nog wel even kwijt, dat het actiecomité het niet eens is met sommige teksten op spandoeken in het speelveld, waarop personen aangevallen worden. WOONT U IN DIT GEBIED VrouwcnpoJöP' OoMKaoeiie •Oombo-q S"°°^enlce,c •Aaqto»e'ko sslkapolle Gasp«igo O G.,|(»k?rke ,S| Lau,ens Mekskerko A-—* Koodekerke en Si Joosiand Souburg n.tiem Dan behoort De Scheidebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. VLISSINGEN - In het verhaal over de nieuwe peu terspeelzaal in Westerzicht, dat vorige week op de voor pagina van De Scheidebode stond, is een storende fout geslopen. Het bedrag, dat nodig is voor de inrichting van deze speelzaal, is niet zes- a achthonderd, maar zes- a achtduizend gulden. VLISSINGEN - Een van de belangrijkste taken, die de begin vorig jaar opgerichte Werkgroep drugs Vlissingen" zich gesteld heeft is het geven van voorlichting. Om inzicht te krijgen in de manier, waarop de voorlichting het zinnigst gegeven kan worden, heeft de werkgroep de ervaringen van andere voorlichtingsprojekten nagegaan. Hieruit werd de MIDDELBURG - Meerdere Middelburgse kunstenaars heb ben moeten ervaren, dat het college van B. en W. er eigen maat staven op na houdt wat betreft de beoordeling van hun werk stukken. Een Middelburgse kunstenaar, die twee maal een werk van hem geweigerd zag tegen het advies van de plaatselijke beoordelingscommissie in, is in beroep gegaan tegen het besluit van het college. Het ministerie van Sociale Zaken stelde hem in het gelijk. B. en W. kon zich hiermee niet verenigen en liet de kunstenaar weten eerst nog met de (landelijke) centrale beoorde lingscommissie te willen praten. Dit gesprek zal plaats vinden op donderdag 13 januari. Een kunstenaar moet regelma tig werken inleveren om in aan merking te komen voor een uitkering in het kader van de BKR (Beeldende Kunstenaars Regeling). Een weigering bete kent automatisch, dat de kun stenaar zonder inkomen komt te zitten. De motieven van B. en W. om werk af te wijzen, waren dat het van te weinig vakmamschap getuigde en als huisvlijt moest worden aan gemerkt. Het PvdA-raadslid Boogerd bracht de kwestie ter sprake in de raadscommissie voor volks gezondheid, milieuhygiëne en sociale zaken. Hij vond het on begrijpelijk, dat hierover geoordeeld werd uit puur per soonlijke overwegingen. Boog erd wilde dat B. en W. van een gesprek met de centrale beoor delingscommissie afzag en de kunstenaar volgens ministe rieel besluit in aanmerking zou laten komen voor de BKR. konklusie getrokken dat de voorlichting het meest effectief is als het gericht is op mensen die dagelijks met jongeren om gaan. Deze mensen, leraren, cultureel werkers, vormings werkers, verkeren in een betere positie om met de jongeren over alcohol en drugs te praten dan de leden van de werkgroep zelf. De werkgroep organiseerde op 16 november een bijeen komst met vertegenwoordigers van het voortgezet onderwijs, vormingsinstituten en jeugd en jongerenwerk om over dit on derwerp van gedachten te wis selen. De opkomst was groot en er bleek nogal behoefte aan meer kennis over drugs en al cohol te bestaan. De werkgroep heeft daarom een programma samengesteld van vijf informatie-avonden, die in februari en maart ge houden zullen worden. Voor iedere avond wordt een des kundige aangetrokken en elke deskundige zal het probleem vanuit zijn gebied bespreken. De eerste avond worden de medische gevolgen van alcohol- en druggebruik be sproken, de tweede avond de juridische gevolgen, de derde avond de maatschappelijke aspecten, de vierde avond gaat het vooral om de houding ten opzichte van alcohol en drugs en de vijfde avond worden de indrukken van de vier voor gaande nog eens besproken, (vervolg op tweede tekstpagi na) Er schijnt weer een nieuwe rage in Zeeland de kop op te steken vrienden: het slopen van straatnaambordjes! Wat de daders er mee doen, wee' ik niet, maar wel dat de ge meente Vlissingen maar liefst veertigduizend gulden moet uittrekken om alle verdwe nen bordjes weer te vervan gen. Ik heb ens even over dat bedrag zitten nadenken. En nu weet ik niet precies hoe veel zo'n bordje kost, maar dat zal toch zeker niet in de honderden guldens lopen. Ik bedoel maar: er moet ontzet tend geplunderd zijn in onze Scheldestad. Hopenlijk slaat die rare mode niet over naar andere plaatsen, want dan moet er weer veel onnodig geld worden uitgegeven de komende tijd. Over onnodig geld uitge ven gesproken. Ik las dat een inwoner van Westkapelle zich driftig maakt omdat de gemeenteraad daar heeft be sloten om de molen en de vuurtoren in de schijnwer pers te gaan zetten. Hij vindt dat een verkeerde mode en hij begrijpt niet hoe de ene overheid advertenties kan plaatsen om te waarschu wen, dat we zuinig met ener gie moeten zijn en dat de an dere dan zoveel energie ver spilt. Ik vind dat hij gelijk heeft. Want al moeten we natuur lijk niet alle feestverlichting gaan afschaffen, een beetje zuiniger kan best. Daarbij wijs ik nog maar weer eens op al die lantaarns, die elke nacht staat te branden op het Veerplein bij Kruiningen. Ook als de laatste boot allang vertrokken is, blijven zt branden. Dat is toch pure verspilling. Afgelopen weefc hebben de wijze heren van de Raad van State trouwens de gemeente Borsele voor verspilling be hoed. De meerderheid van de gemeenteraad had besloten om de ambtswoning te ver kopen aan de burgemeester, die volgend jaar met pen sioen gaat. Maar een paar raadsleden van de PvdA en de PPR vonden de koopsom veel te laag. Daar kon je geen nieuwe ambtswoning voor bouwen als die straks nodig is. Dus gingen ze in beroep bij de provincie. Die gaf hen ge lijk. Maar de meerderheid van de gemeenteraad bleef van mening, dat de burge meester die ambtswoning wél mocht kopen. Dus ging die meerderheid op zijn beurt weer in beroep bij de Kroon (oftewel de Raad van State). Nou en die hebben nu vast gesteld, dat het niet in het fi nanciële belang van de ge meente is om die ombtswo- ning te verkopen. Waarmee dan weer eens bewezen is, dat ook een minderheid af en toe best eens gelijk kan hebben. En om dan tenslotte nog even een klein pleidooi voor een minderheid te houden, het volgende: ik moest verle den week in Goes op bezoek in ziekenhuis De Bevelanden aan de Reigerstraat. Vlak voor me liep een oud manne tje, die ook naar het zieken huis moest. De arme man! Vóór hij bij de ingang was zakte hij bijna in elkaar. Waardoor? Doordat je bij dat zieken huis niet minder dan 21 be tonnen treden op moet klau teren eer je bij de voordeur bent! Wat de architect, die dat verzonnen heeft, bezield heeft mag Joost weten, maar volgens mij is het geen ver spilling om dat te verbeteren. ARJOAN HOTEL-CAFÉ-RESTAURANT MARKT 19 Telefoon (01180) 12998 MIDDELBURG MIDDELBURG - De Stich ting Zeeuwse Muziekschool is van plan weer een serie luiste ravonden op touw te zetten in het Kuiperspoortgebouw in Middelburg. De avonden, die op een zolderruimte gehouden met o.a rozebottels Erg lekker over ijs en pudding. Alleen Samen 23$ 645 ing gelciqianl3U]Tl9-l^^^B Zeven weken lang een andere supervoordelige a dubbelaanbiedingbij I I Jamin. Artikelen die u tóch B I ir 1 M M nodig hebt. Gebruik uw duuT we| hwr|jjk Jamin voordeel boekje. zullen worden, zijn toeganke lijk voor belangstellenden vanaf twintig jaar. De Zeeuwse Muziekschool heeft al eerder een serie luiste ravonden gebracht in 1975. Het succes was toen groot; er meldden zich tachtig mensen aan. Via uitstekende geluid sapparatuur zal muziek uit verschillende tijden ten gehore gebracht worden. Zo nodig zal hierbij een korte toelichting gegeven worden door de direk- teur van de muziekschool, G.W. Bergman. Als het moge lijk is wordt hij zo nu en dan geassisteerd door muzieklera ren van de school. De muzikale wensen van de deelnemers zijn erg belangrijk bij deze luiste ravonden. De bedoeling is de serie te houden op dinsdagavonden, te beginnen op 1 februari. Elke avond begint om halfacht en duurt vijf kwartier. De laatste bijeenkomst is gepland op 3 mei. De kosten van de serie zijn 25 gulden per persoon en 37,50 gulden voor een echtpaar. U kunt zich aanmelden door een kaartje te schrijven naar de di- rekteur van de Zeeuwse Mu ziekschool, Kuiperspoort 21, Middelburg. VLISSINGEN - De kerst puzzel, die in de Scheidebode van 21 december geplaatst was, heeft veel mensen naar de pen doen grijpen. Er kwamen welgeteld 735 oplossingen binnen, de te laat opgestuurde niet meegerekend. De meeste oplossingen werden inge stuurd door inwoners van Walcheren, maar er kwamen er ook uit Utrecht en zelfs uit Gelderland. De titel van het kerstlied was: stille macht, heilige nacht. Alle 735 inzenders hadden deze titel gevonden. Na loting kwamen de volgende tien personen in aanmerking voor het boek van Jan Ter louw: „Oosterschelde windkracht 10". A.J. de Buck, Bloemenlaan 83, Vlissingen. W. Jobse, Wa- genaarstraat 10, Veere;. J. Mersie, Prins Willem- Alexanderstraat 15, Middel burg; Tetty Tiggelman, Gans straat 65, Utrecht; J. Maison, Koestraat 14, Vlissingen; L. Bimmel, Burgemeester Bouwmanstraat 11 Grijps kerke; M. Koopmans, Troel- straweg 208, VlissingenW. Noordenbos, Koningin Wil- helminastraat 10, Westkapel le; A.C. van de Velde-Heyboer, Kromwe ge singel 49, Oost- Souburg; W, Pols Mossel- kreekstraat 4, Middelburg. De winnaars krijgen bericht over de manier, waarop zij hun prijs in ontvangst kunnen ne men.

Scheldebode | 1977 | | pagina 1