het weten v waard ZAKEN FLITSEN Kans op bibliobus in Westkapelle Kerstconcert in Yerseke STICHTINGSBESTUUR GEEFT OPDRACHT TERUG mode team Scheldebode-kringetje Gevonden ADVEJVTSACTIE „SOLIDARIDAD" ZONDAG OPEN- DEUR DIENST Het Spinnewiel in Dauwendaele VLISS1NGEN-GOES MIDDELBURG-SOUBURG Kerkdiensten sy" Medische diensten Hoogwater Culturele Agenda Goed wonen Tegenwerking Veel geld Tavenier SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 1 DECEMBER 1976 Zaterdag 4 december Zevendedags-adventisten, Doopsgezinde Kerk Vlissin- gen, dienst van 9.15-11.15 uur. Doopsgezinde kerk Middelburg, dienst van 10.00-12.00 uur. Hervormd Vlissingen 5 de cember St.-Jacobskerk, 10.00 uur ds. Pettinga, 17.00 uur geen dienst. Johannes- kerk, 9.30 uur ds. L. de Lief de, 19.00 uur ds. Y. van der Schoot. Open Hof, Paauwenburg, ds. Y. van der Schoot, 17.00 uur ds. Den Heeten. Bejaardencentrum „Ter Ree- de", 5 december 17.00 uur ds. Den Heeten. Bethesda-St.-Joseph, 10.00 uur ds. Joosse. Evang. Luth. Kerk, Walstraat, 5 dec. dienst te Middelburg 9.30 uur. Doopsgezinde Gemeente, Vrijdomweg, 5 dec. 10.45 uur, ds. S. Vooistra. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat 5 dec. 9.30 uur ds. G. den Heeten, 17.00 uur, ds. G. J. v. Pijkeren. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 9.30 uur Leesdienst 17.00 uur ds. J. Verhagen. Geref. Kerk Lanoystraat (vrij gemaakt) 5 dec. 9.30 en 16.30 uur, ds. B. Kamphuis. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg, dienst 9.30 en 16.30 uur. Geref. Kerk Kanaalstraat Souburg, 5 dec. West 9 uur ds. Bosscha, Oost 10.00 uur, ds. Vanhaelen, m.m.v. kerk koor B. Leijnse, Oost 17.00 uur, ds. Vanhaelen. Zuidmolukse Kerkdienst, 5 december Oost-Souburg, leesdienst te 15.00 uur, ou derling L. Latyheru, Kou- dekerke leesdienst te 12.00 uur, ouderling M. Siwabes- Hervormd Souburg, Oranje plein 5 december, West 9.00 uur, ds. Bosscha, Oost 9.30 uur ds. Dorgelo H.A. 19.00 uur ds. v. d. Heide. Hervormd Koudekerke 5 de cember 9.00 en 10.30 uur ds. M. J. de Jong. Hervormd Middelburg, 5 dec. Nieuwe Kerk 10.00 uur ds. Brummelkamp, Koorkerk 10.00 uur ds. Hage, m.m.v. Midd. kerkkoor, Oostkerk 9.30 uur ds. De Bakker, herv. geref. dienst 19.00 uur ds. J. Boogaard, van Rotterdam, geref. bondsavonddienst, Ontmoetingskerk 10.00 uur ds. Roodenburg, Zuiderba ken 10.00 uur ds. F. A. H. v. d. Wind, van Serooskerke, Doopsgezinde Kerk 9.30 uur ds. Vooistra, Ev. Luth. Kerk 9.30 uur ds. A. Nierop, Cen trum 10.00 uur de heer Bimmel, Zand de heer Gref- horst, Zand de heer Bimmel. Evang. Baptisten Zending Gemeente, 5 december dienst in de L.T.S. te Mid delburg te 16.00 uur, voor ganger K. v. Berghem. Zuidmolukse Kerk wijkcen trum te Oost-Souburg 5 de cember te 9.30 uur, ds. P. Fader. MIDDELBURG - „Het gaat om gerechtigheid", zegt de provinciale werkgroep Vre- desweek in haar oproep om ook dit jaar weer steun te ver lenen aan de interkerkelijke adventsactie Solidaridad. Deze actie is opgezet om omge- veer zeventig projekten van al lerlei organisaties in Latijns- Amerika te steunen, boerenli- ga's, kerkelijke organisaties, vakbonden en coöperaties. Dom Helder Camara, die één van hen is, drukt allen, die hel pen op het hart om niet te ver geten, dat het er om gaat een situatie te bereiken, waarin die hulp niet meer nodig is, kortom een situatie van gerechtigheid. VLISSINGEN - In de Ned. Herv. Johanneskerk aan de Bonedijkestraat worden gedu rende het winterseizoen re gelmatig Open-Deur-Diensten gehouden. Deze diensten heb ben telkens als thema het on derwerp dat in het evangelisa tieblad „Open Deur" aan de orde wordt gesteld. De eerstvolgende Open Deur Dienst zal worden gevierd op zondag 5 december a.s., 's mor gens om 9.30 uur. Voorganger zal zijn mevr. N.J. Köther- Middelhoek, vicaris in wijk Centrum. Het onderwerp heeft betrekking op de „Open- Deur" van november: „Leven en dood". Voor hen die over deze dienst nog eens willen napraten, is er na afloop gelegenheid om een afspraak te maken met me vrouw Köther. R.-k. Kerk Walcheren 4-5 de cember 1976 Souburg Martinuskerk, zat. 19.00, zon. 10.30 uur paro chiekoor. Paauwenburg Open Hof, zon. 11.00 uur eigen zanggroep, 19.00 uur samenzang. Vlissingen Singel (Lieve Vrouwe Kerk) zat. 19.00 uur samenzang, zon. 9.30 uur dameskoor (Nederlands), 12.00 uur herenkoor (Grego riaans). Bethesda/St.-Josephziekenhuis, zon. 11.00 uur. Ter Reede, vrijdag 9.00 uur. Middelburg Petrus en Paulus- kerk Lombardstraat zat. 19.00 uur, zon. 10.15 uur en 19.00 uur. Hoeksteen Rosenburglaan, zon. 11.30 uur. Zaterdag 11 december des morgens te 9.00 uur in de kapel te Hoogelande Chr. Gemeenschap (mensen wij- dingsdienst). Anglican Church Service in The Mission to Seamen Vlissingen-Oost. Zondag 5 december 10.30 uur, Family Eucharist 7.30 uur Evening prayer chaplain Revd A. W. Hunckett. Volle Evang. Gemeente Vlis singen, iedere zondag 9.45 uur en iedere woensdag 19.30 uur in de Filadelfia- kapel, Vrouwenstraat 5 *e Middelburg, Dam 6 gem. de Wijngaard 10.00 uur, ds. Van der Zanden. Geref. Kerk Domburg, 5 dec. 10.00 uur ds. A. van Eg- mond, Middelburg, voorber. H.A., 19.00 uur ds. H. S. Buunk, Herv. Geref. Dienst in de Geref. Kerk. Vlissingen Doktersdienst, 4 december dr. De Greef, Wil lem Klooslaan 1, tel. 12121, 5 dec. dr. Kant, Badhuis straat 195, tel. 12190. De dienst loopt van 00.00-24.00 uur. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur spoed gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17.30-18.00 uur. Apotheek, van vrijdag 3 tot 10 december geopend apotheek J. M. H. v. d. Sande, Bad huisstraat 30-32, tel. 12066. Tandarts, za. 4 dec. en zo. 5 dec. van 11.00-12.00 uur dr. H. H. de Vries, Badhuis straat 183, tel. 12644. Verloskundige za. 4 en zo. 5 dec. mej. Stolk, Bloemen- laan 48, tel. 13838. Dierenarts za. 4 en zo. 5 dec. dr. L. van Dijk, teL 01180- 13118, consult alleen na tel. afspraak. Honden Informatiecentrale Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, za. 4 en zo. 5 dec. zuster T. Meerman, Jos. Is- raëllaan41, tel. 12955. Kruisvereniging Walcheren- Oost, 4 en 5 dec. zuster J. M. Wapenaar, Sloehavenstraat 17, Nieuwland, tel. 01182- 1474. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, za. 4 en zo. 5 dec., dr. M. L. v. d. Moer, Stationsplein 1, Ar- nemuiden, tel. 01182-1308. Middelburg, doktersdienst, za. 4 dec. dr. Schram, De Krammer 14, tel. 14664, 5 dec. dr. de la Hayze, Seis- dam 22, tel. 14305. Apotheek van vrijdag 3 tot 10 dec. geopend apotheek 1, v. d. Boogert, Vrijlandtstraat 79. Donderdag 2 december 10.59 en 23.30. Vrijdag 3 december 11.50. Zaterdag 4 december 00.17 en 12.32. Zondag 5 de cember 00.56 en 13.08. Maan dag 6 december 01.31 en 13.43. Dinsdag 7 december 02.06 en 14.18. Woensdag 8 december 02.42 en 14.55. Vrijdag 3 december, 20.00 uur Kuiperspoort Middelburg Russische muziek omstreeks 1092. Idem 20.00 uur (ZVU) Schouwburg Middelburg Cabaret Rients Gratema met „Blauwe Maandag". Vanaf heden t/m 8 december, expositie in de Vleeshal te Middelburg, 12 kunstenaars komen uit in de „Groep Web". Vanaf heden t/m 9 december, exposeren tien edelsmeden in het Zeeuws kunstenaars centrum Lange Noordstraat 59 te Middelburg. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen, vrijdag 3 dec. 20.00 uur Quinten Massijs, zater dag 4 dec. 20.00 uur Ballet ten I, zondag 5 dec. 14.30 uur Quinten Massijs 20.00 uur The Sound of Music. Kon. Ned. Toneel te Antwer pen, zaterdag 4 dec. 20.00 uur en zondag 5 dec. te 15.00 en 20.00 uur: „Lente in Ro me". Concerten te Antwerpen, zon dag 4 dec. 14.00 uur Natio naal Muziektoernooi in de Handelsbeurs Twaalfmaan- denstraat. Kon. Opera te Gent, vrijdag 3 dec. 20.00 uur Die Zirkus- prinses, zondag 5 dec. 20.00 uur idem. Woningbouwvereniging „Goed Wonen", weekend dienst voor storingen aan - c.v. en liften, za. 4 en zo. 5 dec.- de heer P. v. d. Linde, Westerzicht 24, West- Souburg, tel. 01183-64426. MIDDELBURG - In het overdekte winkelcentrum van Dauwendaele, aan de Vrij landstraat 55 opent de firma Van der Have uit Zeeuwsch- Vlaanderen vandaag, woens dag 1 december een hand werkzaak, die de toepasselijke naam van Het Spinnewiel draagt. Iedereen die de nieuwe win kel vandaag, op de openings dag, bezoekt krijgt een roos in. het knoopsgat gestoken. In Het Spinnewiel zijn allerlei stof fen, breiwol en coupons te ver krijgen. Voor de liefhebbers zijn er ook Burdapatronen te koop. WESTKAPELLE - Als de gemeenteraad van Westka pelle in de raadsvergadering van dinsdag 7 december posi tief beslist, komt ook in West kapelle een bibliotheekbus. B. en W. stellen de raad voor een standplaats voor de biblióbus ter beschikking te stellen met ingang van 1977. De bedoeling is dat de bi bliobus gaat uitlenen naast de al bestaande christelijke bi bliotheek. Het aanbod van boeken kan op deze manier uitgebreidt en verbeterd wor den. Naast romans worden ook studieboeken, boeken over knutselen, bloemschikken au to's enz. jeugdboeken en jeugdstudieboeken uitgeleend. Alle boeken die in de samen werkende bibliotheken in om loop zijn kunnen via de biblio bus uitgeleend worden. Zijn er boeken eventueel niet in de bi bliobus voorradig, dan kunnen deze ook opgevraagd worden. Het lezersgeld bedraagt voor lezers boven 18 jaar 10 gulden per jaar. Lezers onder de 18 mogen gratis boeken lenen. De avond waarop de bibliobus naar Westkapelle komt moet nog vastgesteld worden. terrein aan te laten wijzen waar afgedankte auto's tijde lijk kunnen worden opgesla gen. In gebieden waar wel een sloper aanwezig is, zouden de gemeenten een contract kun nen afsluiten met de sloper die daardoor alle afgedankte au to's moet aanvaarden. Het grootste opslagterrein voor afgedankte auto's is op Zuid-Beveland te vinden tus sen Kwadendamme en Hoede- kenskerke. YERSEKE - Op vrijdag, 10 december, wordt in de hervormde kerk van Yer seke een kerstconcert door de gezamenlijke muziek- en zangverenigingen van Yer seke. Iedereen die wil kan gratis dit concert aanhoren. De medewerkers zijn de muziekvereniging Mozart, de gemengde zangvereni ging Excelsior, het jonge renkoor Vox Maris en ze worden begeleid door J. Sanders-Tamminga op viool, S. Tamminga orgel en T. Manneke orgel. Het con cert begint om acht uur. GOES Zuid-Beveland heeft in vergelijking met an dere delen van Zeeland de meeste „autokerkhoven". Dat blijkt uit het rapport „Auto wrakken in Zeeland", dat Pro vinciale Waterstaat heeft ge maakt voor het provinciaal be stuur. Op Zuid-Beveland zijn zeven „opslagplaatsen" van oude auto's, zoals ze in het rapport worden genoemd. Schouwen-Duiveland telt er twee, Walcheren een, West- Zeeuwsch-Vlaanderen vier en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen ook vier. In het onderzoek is Provin ciale Waterstaat tot een totaal van 19 opslagplaatsen geko men. Maar dat cijfer is niet he lemaal reëel, omdat bij de tel ling in 1975 de sloopplaatsen bij de woonwagencentra bui ten beschouwing zijn gelaten. In 1970 kwam men namelijk tot een aantal van 36 opslag plaatsen. Het rapport is door Provin ciale Waterstaat gemaakt om in de hele provincie tot een re geling voor de opslag van au towrakken te komen. Auto wrakken die het landschaps- en stedeschoon kunnen verpes ten, gevaar voor de volksge zondheid opleveren omdat rat ten en ander ongedierte er graag wonen, gevaarlijk speel goed voor kinderen kunnen zijn vanwege het brandgevaar en nogal wat ruimte in beslag nemen. De onderzoekers hebben in 1975 zo'n 7500 autowrakken geteld in Zeeland. En Provin ciale Waterstaat vindt de si tuatie in Zeeland niet „veront rustend". Men vindt het dan ook niet nodig om van over heidswege een regionaal sloop- terrein in te richten. „De kos ten van aanleg en exploitatie zijn te groot in vergelijking met het nagestreefde doel", aldus het rapport. Wel vindt waterstaat het nodig dat de gemeenten in de algemene po litieverordening een bepaling opnemen waarmee het verbo den wordt om autowrakken op de openbare weg te plaatsen. De mensen die dat toch doen zijn dan strafbaar. En verder beveelt waterstaat aan om gemeenten een opslag- Het oude verenigingsgebouw in Oostkapelle, wat gesloopt moet worden. De Stichting Gemeen schapsbelangen schrijft aan de raad, dat zij de verdere ver antwoordelijkheid voor de bouw niet meer voor haar re kening kan nemen. Zij stelt dat aan de strenge norm, die nu gehanteerd moet worden, ook volgens deskundigen in de praktijk niet is te voldoen. De stichting geeft de raad in overweging de Politie Veror dening zo te wijzigen, dat er redelijkerwijze aan de geluid- seisen kan worden voldaan. .Hetgeen met de ene hand door het gemeentebestuur als op dracht wordt verstrekt, wordt door B. en W. van de gemeente Domburg met de andere hand op alle mogelijke en onmoge lijke wijzen tegengehouden. Geen enkele mogelijkheid is door het college van B. en W. onbenut gelaten om dit projekt te traineren, tot schade van de gemeenschap", aldus de brief. De realisering van het vrij etijdscentrum is vanaf het begin al een bron van geschil len geweest. Tussen B. en W. en de raad, maar ook tussen de raadsleden onderling. Dit tot schade van de inwoners van Oostkapelle, die het met een in zeer slechte staat zijnde ver enigingsgebouw moeten doen. Andere accommodaties zijn er niet. De oplossing leek dan ook simpel toen de gemeente Dom burg vorig j aar een uitkering in het kader van de bevordering van de werkgelegenheid in de bouw kreeg. De raad bestemde dit geld voor een nieuw cen trum voor verenigingsactivi teiten, te bouwen op de plaats waar het oude verenigingsge bouw staat. De moeilijkheden begonnen toen de Stichting Gemeen schapsbelangen met plannen voor het centrum kwam. Te Vrijetijdscentrum Oostkapelle voorlopig weer van de baan OOSTKAPELLE - „Het ge meentebestuur van Domburg heeft er alles aan gedaan om de bouw van een vrijetijdscen trum tegen te werken. Terwijl het gemeentebestuur nogwel zelf de opdracht heeft gegeven tot de bouw van het centrum in Oostkapelle", aldus L. Wattel, lid van de Stichting Gemeen schapsbelangen Domburg- Oostkapelle. Dit is de stichting die de bouw van het centrum op zich had genomen. Had, want vorige week heeft de stichting de opdracht terugge ven aan het college van B. en W. van Domburg. De aanleiding was het schor sen van het raadsbesluit van 12 oktober, dat de hoeveelheid ge luid van het vrijetijdscentrum aan een maximum bond. En kele omwonenden vonden de norm te soepel en tekenden be zwaar aan tegen het besluit. De Raad van State deed uitspraak in het geschil en stelde de be woners in het gelijk. Het be sluit van de gemeenteraad werd geschorst. duur, vond B. en W. Een nieuw plan werd ingediend, dat vol gens de stichting binnen de be groting van het gemeentebe stuur viel. Het gemeentebe stuur was bang, dat de exploi tatiekosten toch hoger houden komen dan het vastgestelde bedrag van 122.000 gulden; een niet voltallige raad keurde ook dit plan af. Bij een voltal lige raad zouden de plannen, zo bleek later, wel goedge keurd worden. Een verzoek van het P.v.d.A.-raadslid A. Don om de beslissing uit te stellen tot iedereen weer aan wezig was werd afgewezen. Vier raadsleden besloten toen om een extra raadsverga dering te verzoeken. In deze vergadering werd door een, nu volledige, raad besloten de plannen toch goed te keuren. De stemmenverhouding .was 6 tegen 7. Deze hobbel was ge nomen. Er volgde snel een nieuwe, de eventuele geluids hinder. De stichting had hier over een akoestisch bureau in geschakeld. De geluidsisolatie zou naar het advies van dit bu reau aangelegd worden. B. en W. trokken de waarde van dit advies echter in twijfel en schakelden een ander bureau in. Op 12 oktober stemde de raad echter toch voor het plan van de Gemeenschapsbelan gen. De burgemeester dreigde nog even het besluit ter vernie tiging aan de Kroon voor te dragen, maar enkele dagen later trok hij het in. De weg leek vrij om met de bouw te beginnen. Uit vrees voor ge- luidshinders gooiden nu en kele omwonenden roet in het eten, met het genoemde gevolg, schorsing van het raadsbesluit. Wattel, naast lid van de Stich ting Gemeenschapsbelangen ook raadslid meent dat het de gemeente veel geld gaat kos- Zuid-Beveland heeft meeste autokerkhoven keuze; Slagerij Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; 't Gouddoppertje een tegoedbon a 5,-; Brillen- specialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermostaat; Annikes cafetaria, twee broodjes Anni kes met koffie; Midgetgolf- baan Delta, Burg. Van Woelde- renlaan, Vlissingen, gratis consumptie; Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor panne koeken plus koffie voor twee personen; Chemische wasserij Populair, Groene Woud 1, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. Aan het bureau van gemeente politie te Vlissingen zijn in de periode van 17 tot 24-11-1976 de volgende gevonden voor werpen aangegeven: 1 bank biljet, vat met olie, hondepen ning, handschoen, dameshor loge, das geel/groen/rood, rode damesportemonnee met inh., zegelring met inscr., zilveren armband, diverse sleutels. Aan het bureau van gemeentepoli tie te O-Souburg zijn in de pe riode van 17 tot 24-11-1976 de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: glacé heren handschoen, meisjeshand schoen. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Toren straat 5, Vlissingen binnen. De gulle Vlissingse gevers zijn: Banketbakker Faber, Badhuisstraat 38, de alom be kende kwaliteitstaart; half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat; Vishandel O.F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Lutwieler, Lange Zelke 80, een luxe fles bad- schuim; Smith Kaas, markt kraam, een pond kaas naar ten. „Er is een lening aange gaan voor 1.000.000 gulden, daarover moet rente betaald worden, terwijl de bouw al maar uitgesteld wordt. De raad zal B. en W. stellig nog stevig aan de tand voelen, vooral met betrekking tot de vraag, wil het college nu wel of niet een vrijetijdscentrum in Oostkapelle". PEDICURE gedipl. s.v.o. Tulpanlaan 19, Vllaalngan Tal. 14183 Ba handeling voigana afspraak

Scheldebode | 1976 | | pagina 13