PLAN VOOR GYMZAAL IN WIJKCENTRUM Groot gebrek aan sport- en clubaccommodatie Sint Laurens De Beuk geeft concert ten bate van de Beuk de scheldebode H9 Dansen en bingo „Nacht van Scheldegouwen" door Walcheren en Z.-Beveland Verkoopmiddag bejaardengroep Open Hof Het Middelburgs Dilettanten Toneel geeft voorstelling zonnebloemmiddag Kartoen in Kuiperspoort sr.ccuw.so lila DE RUITER Ideële geschenkenwiiikel in Vieuvvdorp VIERDE RAMMEKENS PRESTATIELOOP Begin doorbraak Coosje Buskenstraat „SHEAFFER" VULPENNEN BALPENNEN vanaf 19.50 tot 230.- Sportvelden TÜOnBORS7KAATJG> Z/Ctf7£P/&P e scheldebode bij Paul Krugerstraat 55-57, VLISSINGEN 01184-12733 26e JAARGANG NO. 46 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) WOENSDAG 3 NOVEMBER 1976 Middelburg. - Sportvereni gingen in Sint Laurens moe ten, om hun' sport te kunnen uitoefenen, vaak noodge dwongen uitwijken naar sportvelden in Middelburg. Er NIEUWDORP - Nieuwdorp heeft een primeur in Zeeland met de opening van „de Ideële Geschenkenwinkel",Ring 3, waar men een groot assorti ment originele cadeau's en waardevolle artikelen vindt die verkocht worden om een drietal goede doelen te steu nen. Deze doelen zijn: de Morgen land zending, steun aan Israël en de Ondergrondse kerk ach ter het IJzeren Gordijn en Bamboe-gordijn. Er is te koop: houtsnijwerk en zilver uit Is raël, handwerk uit de Libanon en goederen van elders waar gelovigen het moeilijk hebben. Er zijn presentjes tussen vijf en tien gulden, maar ook echte kostbaarheden te koop.Daar naast boeken en brochures over de christenen in Oost Eu ropa en China en ook over Is raël. De officiële opening is vrij dag 5 NOVEMBER, TE BE GINNEN OM 2 uur en zaterdzg 6 november van 9 tot 17 uur. Verdere inlichtingen zijn ver krijgbaar bij de pastorieën te Nieuwdorp. MIDDELBURG - Op zater dag 6 november organiseert het open jongerencentrum de Beuk een benefietconcert ten eigen bate. Hieraan verleent de nieuwe Nederlandse groep rond Rudi de Queljoe, Foots- witch, haar medewerking. Eind juli was de Queljoe nog in de Beuk te zien, maar toen nog in een geheel andere formatie. Zo verdween zanger Jimmy Martin, bassist Jaap van Eyck en drummer Jan Hofweg. De bezetting van Footswitch is nu als volgt: Rudi de Quel joe: gitaar, Hessel de Vries: Piano, Jan Mosley: drums, Doerroe: bas. Nog dit jaar gaat Footswitch naar Engeland voor de opname van een elpee, die naar alle waarschijnlijkheid begin vol gend jaar op de markt ver schijnt. Verdere bizonderhe- den zijn nog niet bekend, maar gezien het succes dat Foots witch op de Bühne heeft, is dit iets om in de gaten te houden: het concert begint om 9 uur en de toegang is 5 gulden. is een sportveld, maar van slechte kwaliteit en er moet door te veel verenigingen ge bruik van gemaakt worden. Voor de binnensporten is er ei genlijk geen goede ruimte. De grote zaal van het wijkcentrum doet dienst als gymnastiekzaal (ook voor de lagere school), maar is daar eigenlijk onge schikt voor. Het is te klein en er is geen kleed- en wasgelegen heid. Bovendien kan de grote zaal daardoor minder benut worden voor activiteiten van andere verenigingen. Het wijkcentrum is vrijwel het enige gebouw waar het vereni gingsleven van Sint Laurens terecht kan. Het is, alles teza men genomen, dan ook niet verwonderlijk, dat van de 22 verenigingen die Sint Laurens telt, er een aantal in hun groei beknot worden door het ge brek aan accommodatie. De slechte stand van zaken werd overigens al in 1967 onderkend in een rapport van het ETI (Ekonomisch Technologisch Instituut). Ook het gemeentebestuur ziet het in. De dienst gemeen tewerken heeft nu een plan gemaakt om het wijkcentrum met twee vergaderzaaltjes uit te breiden, de keuken te ver plaatsen, de sanitaire voorzie ningen en de materialenber- ging uit te breiden. De wijkvereniging is blij, dat er nu in ieder geval iets ge beurt, maar vindt toch dat de gemeente aan het belang rijkste probleem voorbij gaat. De secretaris van de wijkvere niging den Engelsman: „Voor de binnensporten blijft de si tuatie zoals hij was: slecht. Wij streven er al enkele jaren naar een gymzaal in Sint Laurens te krijgen. De grote zaal komt dan vrij voor andere vereni gingen en voor bijv. bruiloften en partijen", meent den Enge lsman. „Vooral voor geboren en ge togen inwoners van Sint Lau rens is dat belangrijk; er is hier namelijk geen café meer, zodat de mensen naar Middelburg moeten om iets te huren". Om aan haar wensen kracht bij te zetten had de wijkvereniging een plan ingediend om het wijkcentrum uit te breiden met een gymzaal. Dit plan raakte even in het vergeetboek, maar B. en W. en de raad werden er tijdens de raadsexcursie in september via een actie van de wijkvereniging weer aan her innerd. Het resultaat hiervan was een bespreking om de mis verstanden uit de weg te rui men. Tijdens de bespreking in het stadhuis zei wethouder, te vens voorzitter van de centrale bestuurscommissie, Gillissen het plan alsnog met de bouw kundige dienst te willen door nemen. De wijkvereniging be treurt het dat je er nu via de krant achter te moet komen, dat er voor het plan van de ge meente is gekozen en hun plan kennelijk van de baan is. Den Engelsman: ,,Dat bete kent voor de binnensport, dat er de komende jaren geen ver betering in de situatie is te verwachten. Volgens wethou der Gillissen kan er pas een sportaccommodatie komen wanneer het uitbreidingsplan Brigdamme gerealiseerd Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36 300. in 2 edities: Editie Vlissingen OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle Editie Middelburg OPLAGE 17.000 In de muiden. kerke Veere. gemeenten Arne- Domburg Marie- Middelburg en Kantoor: Vlissingen. Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910 Correspondent Vlissingen: mevr. L Wolterbeek, tel. 01184-16869, correspondent Middelburg: A. de Jong, tel 01180-26043 het wijkcentrum van St. Laurens wordt. Er komt dan een gym nastieklokaal in Brigdamme. Volgens Gillissen kan dat ech ter nog wel 10 tot 15 jaar du ren". Den Engelsman verge lijkt de situatie in Sint Laurens met die in Nieuwland en komt dan tot de konklusie dat Sint Laurens er bekaaid vanaf komt. Nieuwland, 1300 in woners, heeft 3 goede sport velden, een gymzaal en een wijkcentrum. Sint Laurens heeft 1600 inwoners en komt niet in aanmerking voor een gymzaal en sportvelden, al thans voorlopig niet". Al in 1973 maakte de wijkve reniging gewag van het tekort aan verenigingsaccommoda tie. Een werkgroep maakte toen een rapport over de be hoeften van de verenigingen in Sint Laurens en stuurde dat aan het college van B. en W. in Middelburg. De voornaamste wensen zijn een nieuwe sport zaal en een nieuwe veldac- commodatie. Daarnaast zijn er nog wensen als: sportinventa- ris, een tweede biljart voor de bejaarden en kleedgelegenheid bij het sportveld. Over deze wensen werd in januari 1974 een bespreking gehouden tussen de wijkvere- nigingen en B. en W. De bur gemeesterzei toen dat een aan tal kleinere wensen onmiddel lijk gerealiseerd kon worden. Dat is inmiddels gebeurd. De bouw van een sportzaal noemde hij een utopie zonder het uitbreidingsplan Brig damme. Wat de sportvelden betreft zei de burgemeester, dat de ernst van de situatie reeds onderkend wordt, maar dat de globale planning tussen nu en 1978 niet voorziet in ver beteringen zoals die door de wijkvereniging worden ge vraagd. Dus wachten tot 1979. In een brief van oktober '75 aan de wijkvereniging schrijft het gemeentebestuur, dat er in het investeringsplan voor het jaar 1979 rekening gehouden wordt met verbetering en uitbreiding van het sportcomplex in Sint Laurens. MIDDELBURG - Zaterdag 6 november vindt er weer in het wijkgebouw aan de Nas- saulaan een dansavond plaats. Tevens zal er op die avond ook bingo worden gespeeld. Bin nenkort worden weer loten verkocht ten bate van het Sint-Nicolaasfeest. De trek king zal dan plaatsvinden op de dankavond van zaterdag 6 december. weas7iz'jDm?r, hmKë&vnco/e 7&&M/AJOr ertw//ve&vp£'js MIDDELBURG/GOES In het komende weekend (6 op 7 november) staat de „Nacht van Scheldegouwen" op het pro gramma die door een groot deel van Walcheren en Zuid- Beveland voert. De M.A.C. „Scheldegouwen" die deze rit voor de zevende keer organiseert heeft voorgaande keren nooit te klagen gehad over belangstelling. Vooral toen de sportcom- missie van deze vereniging er in 1975 naast een wedstrijd klasse ook nog een toerklasse (dus voor beginnende rijders) aan toevoegde reikte het aantal deelnemers hoog. Het evenement van „Schel degouwen" wordt ook dit keer weer gesponsord door diverse zaken en bedrijven. De mede werking van de Wegenwacht is eveneens gewaarborgd terwijl de directie van de A.K.F.- fabriek in Goes wederom de kantine van dit bedrijf be schikbaar stelde voor de ver plichte rust van de deelnemers. In genoemde kantine wordt men dan gratis voorzien van koffie, soep en broodjes. De lengte van de nachtrit is ongeveer 180 kilometer en er moet worden gereden met een gemiddelde van 24 kilometer per uur. Een zestal leden van de sportcommissie van „Scheldegouwen" is reeds vanaf augustus vele avonden en weekends in touw geweest voor het uitzetten van de rit. Er is een route aangevraagd die door negen gemeenten loopt. Acht van deze gemeen ten gaven toestemming maar alleen Middelburg wees het verzoek af om in deze ge meente een korte route - ge heel langs de buitenzijde van de stad - te volgen. „Scheldegouwen" is over deze afwijzing nogal gepikeerd en wil in ieder geval op korte termijn een onderhoud aan vragen met B. en W. van Mid delburg om dergelijke teleur stellingen in de toekomst te voorkomen. OOST-SOUBURG - De tri- mafdeling van de gymnastiek vereniging „Astrow" organi seert in samenwerking met de s.v. Zeeland Sport op zaterdag 6 november in Ritthem de vierde Rammekens prestatie- loop. De start en de finish zijn bij het sportveld van k.v. Atlas in Ritthem, bereikbaar door vanaf de Sloeweg de borden te volgen. Het parkoers is uitgezet over rustige binnenwegen en de zeedijk lamgs het natuurge bied „De Ritthemse Hoek". Er is een kleine loop over 4 km, waar de deelnemers 45 minu ten over mogen doen. Deze loop start om 2 uur 's middags. De grote loop, 9 km, start om 3 uur. Deze afstand moet binnen 90 minuten gelopen worden, wil men althans voor het her inneringsvaantje in aanmer king komen. Inschrijven is mogelijk vanaf half 1 in het clublokaal van k.v. Atlas. Er is kleedgelegenheid aanwezig en er zijn ook con sumpties te krijgen voor wie na de prestatieloop zijn of haar dorst wil lessen. ZóOGJSWiKAM /.70 143 IVOR m/v- 242£OGG4M RWe PR'JS MM&eecapc&t AANBjecme* fa/o-/Axy VLISSINGEN- De postzege lvereniging „Philatelica" afde ling Vlissingen organiseert za terdag 6 november van 10.00 - 17.00 uur weer haar najaars ruilbeurs in het gebouw van de scholengemeenschap Schcl- demond, ingang Paul Kruger straat. Behalve ruilen is er ook een postzegelverlotingen om 15.30 uur een veiling. Verder zijn er enkele handelaren aangetrok ken. In ieder geval gaat de „Ze vende Nacht van Scheldegou wen" door omdat de andere gemeenten positief stonden te genover het route-schema. Goes was zelfs zo attent om de uitzetters te waarschuwen dat op de data van de rit een klein stukje van de route zou zijn opgebroken. Zodoende kon men nog tijdig voor een omleg ging zorgen. In ieder geval ziet „Schelde gouwen" ondanks genoemde strubbelingen deze oriëntatie- rit in de nacht van zaterdag op zondag met vertrouwen tege moet. Wanneer de weersom standigheden een spaak in het wiel zouden steken wordt de rit verschoven naar 20 en 21 november. VLISSINGEN - Tijdens de soosmiddagen, die elke woensdag voor de ouderen in de wijk Paauwenburg worden gehouden, zijn tegenwoordig 60 mensen bijeen. Veel dames besteden hun tijd aan handwerken. Onder des kundige leiding makem zij o.a. babykleedjes, kussens, tafel kleden, poppen, enz. met ver rassend resultaat. Zo af en toe wordt het ge maakte werk verkocht om van de opbrengst nieuw materiaal te kunnen kopen. Dit is dins dag 16 november a.s. om 14.00 uur ook weer het geval. Voor deze gelegenheid be staat grote belangstelling. Het is een mooie gelegenheid ex clusieve St. Nicolaas- cadeautjes tegen zeer schappe lijke prijs te kopen. VLISSINGEN - Liefhebbers van een goede wijn kunnen maandag 8 en dinsdag 9 no vember in de Gevangentoren terecht. Ad v.d.Heijden van het café restaurant „De Gevangento ren" en Nico van Giezen van het Drankencentrum „Wal cheren" organiseren daar een wijnproeverij, waarbij ge proefd kan worden uit een keur van exclusieve Bourgog ne, Bordeaux en Rheingau- wijnen. De beide heren geven graag een nadere toelichting op deze wijnen, die recht streeks geïmporteerd zijn. MIDDELBURG - De dit jaar 50 jaar bestaande amateurto neelvereniging HMDT voert donderdag 4 november in de Middelburgse schouwburg een komedie van Neil Simon op. Het stuk bestaat uit 3 éénak- ters, waarvan er 2 opgevoerd worden: Plaza Hotel en Suite 719. De eerste eenakter wordt geregisseerd door Elly Bartels, de tweede door Annie Bogaert. De voorstelling begint om halfnegen, de toegangsprijs is f 5,25. Er is waarschijnlijk nog nooit zoveel over een bejaar- aensoos gepraat als de afgelo pen weken in Goes, vrien den.De Goese bejaarden moe ten weg uit het gebouw, waar ze nu nog bij elkaar komen. Dat was al lang bekend en ook is er al een nieuw stekje voor hen gevondenn.Het leek een pracht oplossing om het ge bouw van de vroegere stads- kwekerij aan de bejaarden te geven. Maar de ellende begon al bi) burgemeester en wethouders van Goes.Drie van de vijj hoofdbestuurders vonden dal er op die plaats een gloednieuw gebouw voor de bejaarden moest komen.De andere twee vonden dat onzin. Want zc stelden ze, er staat een prima bakstenen gebouw, dat heel goed opgeknapt kan worden Nou die verdeeldheid speelt ook door in de gemeente raad.Een heleboel raadsleden vinden dat een goed gebouw niet zomaar tegen de vlakte kan worden gegooid en ande ren vinden dat de bejaarden recht hebben op een nieuw ge bouw. Kijk, vrienden en datbegrijj. ik nou niet. Natuurlijk ik vine dat zeker bejaarden recht heb ben op een goed onderko- men.Maar het is zeker de vraat, of dat nou perse een heel nieuw gebouw moet zijn als er een ge bouw staat waarvan op di kwaliteit, en dat geeft iedereen volmondig toe, niets aan te merken is.Ik word er altijd eer. beetje triest van als goeie dingen zomaar weggegooid worden. En dat gebeurt in onze wegwerpmaatschappij toch ai veel te veel.Het lijkt erop dat in Goes hetzelfde gaat gebeuren. De bejaarden willen ook een nieuw gebouwwant, zo zei eer van de bejaarden tijdens eer van de vele commissievergade ringen die al over deze kwestie zijn geweest: Verbouw geeft het idee alsof een jongen een broek krijgt, die gemaakt is uil een oude van zijn vader" Tja, vrienden en hoe na de bejaarden me ook aan het hart liggen, ik vind het geen argu ment. Als de kwaliteit van die broek nog goed is, kan er iets heel moois en eigens van ge maakt worden. En teker is dat het geen confectiebroekje van dertien in een dozijn wordt Misschien heeft het raadslid wel gelijk, dat stelde dat de be jaarden geen goeie keus kon den maken omdat ze veel te laat bij de plannen zijn betrok ken. Van mij mogen ze nog een keer hun wensen op tafel leg gen, zoals dat dan heet, en laai de plannenmakers dan ook re kening houden met ze hou den ARJAON VLISSINGEN - De regio Walcheren van „De Zonne bloem" organiseert op zater dag 20 november om 14.00 uur in het Scheldekwartier een WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. VLISSINGEN - Deze week beginnen de werkzaamheden, die moeten leiden tot een ver andering van het kruispunt Spuistraat/Coosje Busken straat. Op de plaats waar de be bouwing van de Coosje Bus kenstraat stond zal de Spui straat worden doorgetrokken naar de Kenau Hasselaar straat, de nieuwe weg achter langs de boulevardbebouwing. Er komen ook verkeerslichten op het kruispunt. In verband met de werk zaamheden zullen er ver keersmaatregelen worden ge troffen. Steeds zullen er twee rijstroken beschikbaar zijn voor het verkeer uit en naar de binnenstad. De mogelijkheid bestaat dat de oprit van de Coosje Buskenstraat in een be paalde fase gedurende korte tijd geheel zal worden gesloten voor het verkeer. Naar verwachting zijn de' werkzaamheden voor Kerst mis gereed middag voor zieken, gehandi capten en bejaarden. Deze middag zal in het teken staan van „Bezinning en Ont spanning". Medewerkers hier aan zijn Pastor Burm en ds. den Heeten gereformeerd pre dikant, beiden uit Vlissingen en de trompettist de heer de Rooy. Het tweede gedeelte van de middag wordt gevuld door het welbekende Loodsenkoor en de zangvereniging „De Volksstem". Tijdens de pauze zal er een consumptie worden aangeboden. Bij de volgende adressen kan men zich opgeven voor deze middag: Vlissingen. mevrouw Roosemans, Pres. Roosevelt- laan 196, tel. 01184-17318; mevr. v.d. Berg, Gravenstraat 50, tel. 01184-14177. Middel burg. mevr. Burgers, Gen. Ha- kewill Smithlaan 10, tel. 01180-29713. Souburg, Rithem en de dorpen van Walcheren, mevr. Makkelie, Dongestraat 66, Oost-Souburg, tel. 01183- 64901. De sluitingsdatum van inschrijving is op zaterdag 13 november. De toegang is gra tis. Autobezitters, die bereid zijn om deelnemers te brengen en om ongeveer 17.00 uur weer op te halen, kunnen zich bij bo vengenoemde adressen opge- MIDDELBURG - Onder auspiciën van de Stichting Kuiperspoorttheater zal za terdag 6 november het pop pentheater „Kartoen" uit Nieuw- en St. Joosland twee voorstellingen geven van „De Rode Vogel", een verhaal met poppen, gebaseerd op een boek van Astrid Lindgren. De twee voorstellingen beginnen resp. om 13.30 en 16.00 uur. In de „Rode Vogel" belicht de schrijfster de meer drome rige kant van het leven. Twee kinderen, in een erbarmelijke situatie, vallen in handen van mensen, die hen niet accepte ren. Op dat moment schuift de wereld van de rode vogel vóór de hen zo vijandige wereld. Dromen ze, is het een sprookje of is deze werkelijkheid net zo reëel? In ieder geval geeft de rode vbogel een dramatische wending aan hun lot. De voorstelling is geschikt voor alle mensen van vijf jaar en ouder. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal a f 1,50.

Scheldebode | 1976 | | pagina 1