Naar Zweden wor f299- Wie verloor zijn gym - schoenen het weten waard 4 Zeeuwse topzwemster Lenie van Bodegom: MM HULDE AAN PIET DEN OUTER V.D. VAN PIM EN WIM IN MIDGARD Doorbraak Kiplekker DE TIJD VAN TOVERLANTAARNS IS VOORBIJ ROLLEI ZEEUWSE WERK GROEP OPENT ZEELAND PARK IN ISRAëL Holiday on Ice De wereld van Cornelis Jetses Kerkdiensten Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 OKTOBER 1976 „We timmeren niet genoeg aan de weg VLISSINGEN - Sinds dit jaar is de 17-jarige Vlissingse zwem ster Lenie van Bodegom in het bezit van een trots record. Tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in het binnenbad in Middelburg liet Lenie van Bodegom toen namelijk op de 100 meter schoolslag een tijd afdrukken van 1 minuut en 25 seconden. Een uniek feit in de Zeeuwse zwemhistorie omdat het Vlissingse meisje er einde lijk - na 25 jaar - in was geslaagd een reputatie te doorbreken. Vele jaren achtereen bleek er namelijk niet te tornen aan de 1.25.5 die de „Bruinvis" -zwemster Raymonda Vergouwen uit Sas van Gent destijds vestigde. Hoewel Lenie van Bodegom op haar specialiteit - de 100 meter schoolslag - in Zeeland reeds enige tijd gevreesd was en ook reeds de hegemonie voerde, kwam de verbetering van Raymonda Vergouwen's record toch voor velen nog min of meer als verrassing. „Toen ik een dag tevoren in een serie 1.25.6 had genoteerd zat het er voor mij persoonlijk toch be paald wel in om onder de tijd van Vergouwen te komen", zegt Lenie nu. „Ik heb me nog eens extra opgepept, nou ja en dat bleef niet zonder effect". Overigens loopt deze "Havo- scholiere bepaald niet buiten haar schoenen na haar be haalde succes. „Wanneer een record als dit zo lang stand houdt geeft dit toch ook wel te denken wat de kwaliteit be treft van de Zeeuwse zwem sters", zegt ze. „Trouwens ook bij de heren kunnen we op prestatie-niveau niet wedijve ren met andere provincies. Al leen Jaap Keijmel en nog een paar anderen misschien sprin gen er wat uit, maar over het algemeen timmeren we beslist niet aan de weg. Als er bijvoor beeld een Drie Kringen wed strijd Brabant-Limburg- Zeeland wordt gehouden treedt dit duidelijk aan het licht. En als we in België komen, kunnen we het hele maal wel vergeten. De accom modaties hier spelen daarbij natuurlijk wel een rol maar toch ook wel in ruime mate de inspiratie en het aantal beoe fenaars. „In meer dichtbevolkte stre ken van ons land en vooral in flinke steden is uiteraard het aantal dat de actieve wed strijdsport beoefent veel gro ter. En daarmee wordt de kans op niveau gerichte prestaties volgens mij ook groter. Nu ik daarover zo zit door te dram men moet je daar overigens niet uit opmaken dat ik het hier in Zeeland niet naar mijn zin heb, beter zelfs dan in Rhe- nen mijn vorige woonplaats waar ik ook ben geboren. In Rhenen heb ik mijn zwemdi ploma A en B behaald en was ik op 6-jarige leeftijd al lid van de zwemclub „De Forellen". In 1969 zijn we in Vlissingen komen wonen. Ik had toen overigens niet direct aspiraties om me weer aan te sluiten bij een zwemvereniging maar mijn vriendin Carla Willems kreeg me op den duur toch zo ver dat ik lid werd van „De Zeehond", de club die later fu seerde met S.Z.V. uit Souburg. Daarom heten we nu Stormvo gels. Eerst ben ik nog lid ge weest van de Vlissingse turn vereniging V.T.V. maar toen ik bij oefeningen een enkelbreuk De Scheldebode organiseert in samenwerking met AMZ-reizen en de Torline van woensdag 10 november tot en met zaterdag 13 november een vierdaagse midweektrip naar Zweden. Göteborg is het hoofddoel dat wordt bereikt met de beroemde Torline- schepen. Het vertrek is in de Amsterdamse Suezhaven, die u be reikt met een comfortabele AMZ-toerbus, die de reizigers (bij voldoende belangstelling) ophaalt in een aantal plaatsen. Nadere informatie over het juiste vertrekuur en de vertrekplaats ontvangt U na boeking van het AMZ-reisbureau. Aan boord wordt tJ ondermeer getrakteerd op het bekende Zweedse Smorgasbord, een culinair festijn met veel vis en vlees. Trouwens in de stuntprijs van 299.- zijn alle maaltijden aan boord begrepen. Het is een speciale aanbieding voor onze lezers. De overtocht met de Torline duurt 21 uur, maar wie van allt faciliteiten aan boord gebruik wil maken, komt nog tijd te kort. Want op het schip vindt u o.a. een sauna, een gemoedelijk casino, waar u een voorzichtig gokje kunt wagen en een bar-dancing met goede muziek. Bovendien is het ondergaan en het opkomen van de zon een uniek gebeuren, als je dat op zee kunt meemaken. Ook het binnenvaren van de haven van Göteborg - tussen ontel bare kleine eilandjes door stuurt de kapitein dit varend hotel naar de plaats van bestemming - is een belevenis. In Göteborg wacht U op donderdagmorgen een rondrit door de stad met koffie en traktatie, 's Middags is men vrij om b.v. te winkelen. Ook 's avonds kan men zijn eigen gang gaan. U logeert in het drie sterren hotel Tre Konor nabij het Ullevi-stadion, waar ook de Nederlandse schaatsploeg verbleef. Vrijdagmorgen na het ontbijt staat er een fjordentoer op het programma. Met een Neder landse gids rijdt U door de boeiende Bohuslan ten noorden van Göteborg. Een gebied met ongerepte natuur en prachtige fjorden. Onderweg wordt een uitgebreide lunch in het gezellige Hakefjor- dens Pensionat gebruikt. En dan in de loop van vrijdagmorgen weer terug naar de boot; naar Nederland, waar de AMZ-bus za terdagmiddag weer op U staat te wachten. Intussen hebt U heer lijk kunnen relaxen. De prijs van de speciale aanbieding is gebaseerd op couchette accommodatie. Een couchette is een slaapgelegenheid voor vier personen; toilet en douche bevinden zich op korte afstand, terwijl dit slaapvertrek door een gordijn wordt afgesloten. Overigens kunt U ook gebruik maken van een comfortabele hut voor 1,2,3 of 4 personen. Daarvoor betaalt U een toeslag, die varieert van 90.-tot/ 180.-per persoon. Een hut is afsluitbaar en heeft een eigen douche en toilet. U kunt zich aanmelden voor deze speciale reis met onderstaande bon bij: AMZ-reizen - Walstraat 32 - Vlissingen - Tel. 01184-19710 Bon Bon Bon Voor 299.- ga ik met de Scheldebode, AMZ-reizen en de Torline op 10 november 1976 naar Zweden. Ik krijg daarvoor een busreis naar Amsterdam, de boottocht naar Göteborg, alle maaltijden aan boord, een rondrit door Göteborg, overnachting en ontbijt in Tre Konor, de fjordentoer met lunch en uiteraard de terugreis. Naam: Adres: Plaats: Telefoon: opliep was de turnsport voor mij meteen fini. Bij de toetre ding tot de zwemclub in Vlis singen maakte Wim Buijs, nog steeds onze huidige trainer, me meteen duidelijk dat ik van onderaf moest beginnen". Al gauw was men er echter in Vlissingen achter dat de ste vige blondine Lenie van Bode gom op de 100 meter school slag haar partij wel zou kun nen meeblazen. Feitelijk kwam voor Lenie de door braak al in 1970. Ze klopte toen onder andere het Goese meisje Marleen Swinne van De Ganze. Ook liet ze toen al eens een betere tijd afdrukken (1.34.7) dan Yvonne Klaassen (1.38.4). De Zeeuwse titel op de 100 meter schoolslag bleef ech ter nog voorlopig in het bezit van Yvonne Klaassen, die in 1971 in Sas van Gent Lenie van Bodegom ook nog achter zich hield. Een jaar later kwamen voor de Vlissingse grote suc cessen. Zij behaalde toen drie Zeeuwsb titels in drie dagen op de 100 meter schoolslag name lijk voor meisjes onder 14 en 16 jaar en tegelijkertijd bij de dames. In de daaropvolgende jaren is Lenie van Bodegom ondanks sterke concurrentie van Yvonne Klaassen steeds Zeeuws kampioene bij de dames gebleven en bleef ook nog enkele malen titelhoudster bij de meisjes onder de 16 jaar. Op de 200 meter kon Lenie het echter nooit klaren tegen Yvonne Klaassen en bleef op dit nummer eeuwige tweede. Klaassen is enige tijd uit roula tie geweest maar gaat toch weer opnieuw beginnen vol gens Lenie, die Yvonne een fijne concurrente vindt, waar aan ze zich kan optrekken. „Ook bij de verbetering van Vergouwens record was dat het geval. Trouwens ook Yvonne is onder het record van Raymonda Vergouwen geble ven toen. Laatstgenoemde ontmoette enige tijd geleden Lenie van Bodegom in het Vlissingse bad. Lenie daarover; „Erg leuk. Raymonda complimenteerde me hartelijk en raadde me aan keihard door te gaan. Overi gens staat het Zeeuws record 200 meter schoolslag nog steeds op Vergouwens naam en ik heb wel gemerkt dat ze daar toch nog erg trots op is. Op dat punt zal ze van mij wel geen concurrentie ondervinden, ik ben nu eenmaal gespeciali seerd op de 100 meter". Lenie van Bodegom, die in december 18 wordt, denkt er voorlopig zeker niet aan om met de wedstrijdsport te stop pen. Zegt ze: „Toch blijf ik het puur amateuristisch zien en ga er heus niet alles voor laten. Ik heb nog geen vriend, maar ga toch graag eens gezellig uit en dan wordt het beslist wat later dan 9 uur voordat ik in bed kom. Dansen doe ik graag bij voorbeeld. Vroeger was ik be slist serieuzer, maar och ik denk bij mezelf, hier kom je toch niet verder. Sommigen zullen wel zeggen dat dit geen excuus is maar ik voel me er kiplekker bij!". P350 AF met automa tische scherp S+eUins. Kompleet met draa€+QS REFLECTS FlLMZON IoooujqH, met re &el - bare Kleppen lichtpunt m uw por+emonee BASFferrochrome CASsetteS SM-èo 7.50 pst. 3st 2.1 .- SM-90 q-50 1. 2?.- een Kans voor HI-FI centeters MIDDELBURG MARKT II 01180 12633 Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar, loop dan even bij ons kantoor aan de To renstraat, Vlissingen binnen. De gulle Middelburgse gever zijn. Petisserie „Fraanje", Lan- geviele, stelt beschikbaar: V2 pond bonbons van eigen fabri kaat. Fruitspecialist Van 'der Hiele-Nijsen, Langeviele 41, stelt beschikbaar: lpond zuid vruchten. Optiek Focus, Burg. Prome- nande, stelt beschikbaar Brile- tui. Foto Harry Verschuren, Lange Delft 47, stelt beschik baar: Fotokadobon ter waarde van 5,00. Premier Herenmode, Lange Delft 11, stelt beschikbaar: te besteden tot een bedrag van 10,-. Hotel-Café-Restaurant „De Huifkar", Markt 19, stelt be schikbaar: koffie met gebak voor 2 personen. Parfumerie Ketelaars, Se- geersstraat 10, stelt beschik baar: fles badschuim. Bijou Tassenhuis, Lange Delft 44, stelt beschikbaar: sleuteletui. Fleur 2000, Langeviele 61, stelt beschikbaar: leuk boeket bloemen. Vleeshouwerij A. Sturm, Veeresingel 99, stelt beschik baar: V2 pond eigengemaakte rookworst. Even vraag ik uw aandacht, vooreen heel bijzonder man En dat u het ook zult lezen, als het ook maar effen kan Het gaat hier om Piet de bakker, van de firma De Waal Ik hoef hier niets aan toe te voegen, want u kent hem allemaal. Piet die gaat 1 november aanstaande met pensioen En na zoveel drukke jaren, mag hij dat dan ook wel doen Want in 1929, de vijf en twintigste na nieuwjaarsdag kwam Piet bij De Waal in dienst toen, als ik dat zo zeggen mag. Zeven en veertig lange jaren, stond Piet altijd voor ons klaar En dat wil ik hier wel zeggen, dat vergeet je niet zo maar Met een witje of bruinbrood, en ook wel een pak beschuit Piet bracht alles netjes thuis hoor, zelf moest je er niet op uit. Met zijn ouderwetse bakfiets, reed hij steeds door weer en wind Maar hij was de vriend van ieder, van de ouders tot het kind Hij behoorde hier in Vlissingen, tot het beeld van onze stad Overal kwam je hem tegen, want hij was altijd op pad. Ik geloof dat ik zeggen mag, dat ik namens velen schrijf Dat wij Piet veel zullen missen, dat staat buiten kijf Maar wij gunnen hem zijn rust hoor, met pensioen en A.O.W. Dat hij lang nog moge leve, dan zijn wij ook weer tevree. Het is in 't leven van een ieder, zeker wel eens eb en vloed Piet heeft dat ook wel ervaren, maar hij bleef steeds wel gemoed Namens velen Piet den Outer, ik hoop dat u nog lang geniet Van uw welverdiend pensieon hoor, anders zei ik het zeker niet. Hiermede wil ik dit epistel dan ook maar besluiten gaan Maar ik zal u nooit vergeten, daarvan kunt u wel op aan Alsu't leest dan zult u zeggen, dat heb ik toch niet verdiend Maar wij blijven aan u denken, als ons allerbeste vriend. MIDDELBURG - Vrijdag 29 oktober draait in het jongeren centrum Midgard in Middel burg, de film V.D. van Wim Vestappem. V.D. is de tweede film in de reeks Wim Pim films, die het jongerencentrum organiseert. De film handeld over een fa briek, waar men ontdekt dat in vleesafval hormonen zit ten. Hieruit ontwikkelt men een nieuw voorbehoedsmiddel dat echter een fiasco blijkt te zijn. Wanneer de eigenaar van de fabriek Comelis van Doom besluit zijn bedrijf over te geven in handen van zijn zoon, blijkt ineens dat er een hoop buitenechtelijke kinderen van Van Doom in deze wereld rondhuppelen, geboren uit al lerlei verhoudingen. Een agent vindt de dood door baldadige rijke jongelui, maar niemand schenkt hieraan enige aandacht. Vriendelijke rijke industriëlen, die volko men gewetenloos zijn in de omgang met hum medemens, mooie vrouwen, die getole reerd worden zolang ze maar mooi en lief blijven, nog meer onwettige kinderen die vech ten om een aandeel in de erfe nis. Kortom, een wervelwind van complicaties. De film begint om half negen en de toegang is f 3,50. MIDDELBURG - Het door de bevolking van Zeeland ge stichte Zeeland Park bij Nir Etzion in Israël wordt op 23 maart 1977 geopend. Om zo veel mogelijk Zeeuwen in de gelegenheid te stellen bij de opening aanwzig te zijn orga niseert de Zeeuwse werkgroep „Steun aan Israël" van 12 tot 26 maart een veertien-daagse rondreis door Israël. De reis zal gericht zijn op contact met de bewoners van Israël en op kennisname van specifieke culturele waarden. Op 23 maart zullen de deelne mers dan verblijven in de kib boets bij Nir Etzion, waar dan het 2000 bomen bevattende park geopend zal worden. Er wordt op 13 december een informatie-avond over de reis gehouden in Middelburg. In lichtingen zijn verkrijgbaar bij J. Jasperse, Nieuwe Vlissings- eweg 366 in Middelburg. Tele foon 13387. VLISSINGEN - Voor de leden .van de Algemene Bond van Bejaarden afdeling Vlis singen wordt in samenwerking met het reisbureau Van Fraas- sen een extra reis georgani seerd naar de „Holiday on Ice" show in het Sportpaleis in Antwerpen. Op zaterdag 6 november ver trekt om 9.30 uur voor hen een speciale bus. Kosten van deze tocht, bus plus zitplaats en het Sportpaleis bedragen 19,-. Plaatsbespreken op zater dag 30 oktober bij het bestuur van de bond in het kantoor van Garage Van Fraassen aan de Scheldestraat. VLISSINGEN- Wie kent die wereld niet? De ouderen zullen in elk geval zeker de mooie pla ten aan de muur van de school herinneren en de prachtige il lustraties in de schoolboekjes. Uitgeverij de Vuurbank in Groningen heeft dat begrepen en de tekeningen van Comelis Jetses weergegeven in een boek van 208 pagina's met 214 re- produkties. Deze uitgeverij liet het daarbij niet maar stelde de boekhandel in staat de origi nele aquarellen, pentekenin gen en schetsen van Jetses ten toon te stellen. Boekhandel Huson te Souburg heeft samen met het cultureel centrum De Zwaan aan de Vlissingsestraat ingehaakt op deze mogelijkheid en geeft ieder gratis de gelegenheid in 'genoemd centrum deze ten toonstelling te bezoeken. Van 2 toten met 13 november bestaat daartoe de gelegenheid. Ope ningstijden werkdagen 14.00 tot 18.00 uur. Zaterag van 10.00 - 12.00 en van 14.00 - 17.00 uur. Aan het bureau van gemeen tepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 13 tot 20 okto ber 1976 de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: di verse bankbiljetten, zonnebril, hondenhalsband, bruine port. met inh., gymschoenen, sleu- Zaterdag 30 oktober, Kerkge nootschap der Zevende Dags-Adventisten. Doops gezinde kerk Vrijdomweg, van 9.15-10.15 bediening des woords door vie. J.F.P. Doornik, van 10.15-11.15 uur bijbelstudie, Middel burg, doopsgezinde kerk, van 11-12 uur bijbelstudie, van 11-12 uur, bediening des woords'door vic. J.F.P. van Doornik. Zondag 31 oktober. Hervormd Vlissingen, St.-Jacobskerk, 10 uur, ds. L. de Liefde, 17 uur, geen dienst, Johannes- kerk 9.30 uur, ds. P. Pettin- ga, 19 uur, ds. De Liefde. Open Hof Paauwenburg, 9.30 uur, ds. E. Hoogerwerf, 17 uur, ds. G. den Heeten. Bethesda-St.-Joseph, 10 uur, da. Köther. Bejaardencentrum „Ter Ree- de", 18.30 uur, kapt. de Meijere. Ver. van Vrijz. Hervormden/- Remonstranten, 31 oktober, 10.15 uur, ds. N. Kievid. Evang. Luth. Gemeente Wal straat, 11 uur, dienst te Mid delburg. Geref. Petruskerk, Paul Kru- gerstraat, 31 oktober, 9.30 uur, ds. G. den Heeten, 17 uur, ds. E. Hoogerwerf. Chr. Geref. Kerk, Kasteel straat, 9.30 en 17 uur, ds. Den Hertog. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat, 31 oktober, 9.30 en 16.30 uur, ds. B. Kamphuis. Geref. Gemeente Mamixkerk Souburg, 31 oktober, 9.30 en 16.30 uur, dienst. Geref. Kerk Kanaalstraat Souburg, 31 oktober west, 9 uur, ds. Dorgelo, oost, 10 uur, ds. Bosscha, 17 uur, ds. Dorgelo, gez. met Ned. Herv. Geref. Kerk Domburg, 10 uur, ds. P. Suurmond, Brand wijk, 19 uur, ds. Bijman, Ar- nemuiden, gez. dienst in de Ned. herv. kerk. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland, 31 oktober, Oost-Souburg, 11.30 uur oud. Turumena (ref. Lut her), Koudekerke, 12 uur, oud. M. Siwabessy (idem). Chr. Molukse Kerk Oost- Souburg Middemdorp, 9.30 uur, ds. P. Fader Ochten (bij Tiel) 15.30 uur, ds. P. Fader. Hervormd Souburg, kerk Oranjeplein, 31 oktober, west, 9 uur, ds. Dorgelo, oost 9.30 uur, da. v.d. Heide, 17 uur, ds. Dorgelo, kerk Ka naalstraat. Hervormd Koudekerke, 31 ok tober, 9 en 10.30 uur, ds. M J. de Jong. Hervormd Middelburg. 31 ok tober Hervormingsdag, Nieuwe kerk 10 uur, ds. Van Woerden, Koorkerk 10 uur, ds. Hage, oogstdienst, 19 uur, ds. Delbeek, jeugd dienst, Oostkerk 10 uur, da. Ytsma en ds. De Bakker, H.A., Ontmoetingskerk 19 uur, ds. Fagel, Veere, Zuid erbaken 10 uur, ds. Delbeek, Doopsgezinde Kerk 10 uur, pasteur Le Gras, Evang. Luth. Kerk 11 uur, ds. Nie- rop, Centrum Nassaulaan 10.15 uur, de heer Murre, Zand 10 uur, de heren v.d. Heide en Schot, dienst op Vijvervreugd. Evang. Baptisten Zendings Gemeente 31 oktober dienst te 16 uur in de Klarenbeek lts' te Middelburg, voorgan ger ds. K. van Berghem. R.-k. Kerk, Walcheren. Aller heiligen, 30-31 okt. 1976. Souburg. Martinuskerk, za. 19 uur, parochiekoor; zo. 10.30 uur. Paauwenburg. Open Hof, zo. 11 uur, eigen zanggroep; 19 uur, samenzang. Vlissingen. Singelkerk, za. 19 uur, Vlissings oratorium koor, zo. 9.30 uur, samen zang, 12 uur, jeugdkoor. Bethesda Josephziekenhuis, zo. 11 uur. Ter Reede, vrij dag 9 uur. R.-k. parochiekerk Middel burg, Lombardstraat, za. 19 uur, zondag 10.15 en 19 uur, Hoeksteen Rosenburglaan, zondag 11.30 uur. Volle Evang. Gemeente Vlis singen, iedere zondag 9.45 uur en iedere woensdag 19.30 uur, in de Filadelfia- kapel, Vrouwenstraat 5 te Middelburg, Dam 6 gem. de Wijngaard 10 uur, ds. Van der Zanden. Jehova's Getuigen, Konin krijkszaal Van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 uur en zondag van 10-12 uur. The Bethel Pentecoast Temple Inc., Wijkgebouw Zuider baken, Rentmeesterlaan Middelburg-Zuid, elke woensdag 19.30 uur, zondag om 14.30 uur. Zondags school 10 uur in de Zuid- burgschool. Pinkstergemeente Vlissingen, tels, blauw geruite tas. Aan het bureau van gemeen tepolitie te O.-Souburg zijn in de periode van 13 tot 20-10- 1976 de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: sleu tels, gymschoenen, glacé zwarte dameshandschoen, gouden kruisje. iedere zondag 14.30 uur, gemeentedienst. Leger des Heils Vlissingen, ie dere zondag 10 uur Heili gingssamenkomst en 19.30 uur, verlossingssamen komst. Elke dinsdagmiddag van 14.30-16 uur Gezins bond, waar iedereen wel kom is, Stavermanstraat, Vlissingen. Hersteld Apostolische Zen ding Gemeente, Bakkers- tang Vlissingen, elke zon- agdiensttel0enl6.30uur. Anglican Church Service in The Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort Vlissingen-Oost, 31 oktober, 10.30 uur, momingprayer, 7.30 uur, holy communion. Chaplain: Revd. A.W. Huc- kett. Vlissingen. Doktersdienst. Za. 30 oktober, dr. Bom, Bad huisstraat 81, tel. 12233, zo. 31 okt., dr. Thiadens, Wes- terzicht 267, West-Souburg, tel. 64633. De dienst loopt van 0.00-24 uur. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen van 12.30-1 en van 17.30-18 uur. Apotheek. Van vrijdag 29 tot vrijdag 5 november geopend apotheek D.H. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. Tandarts. Za. 30 en zo. 31 ok tober van 11-12 uur dr. G.H.P.J. Miljoen, Eemstraat 5, Oost-Souburg, tel. 01183-61530. Verloskundige. Za. 30 en zo. 31 oktober mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, za. 30 en zo. 31 oktober dr. G.A. v. Bockel, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01183- 61500. Voor M iddelbur g- Zuid en Dauwendaele zie Souburg. Dierenarts. Za. 30 en zo. 31 ok tober dr. J. Hoftijzer, tel. 01180-13118. Consult alleen na tel. afspraak. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, za. 30 en zo. 31 oktober, zuster B. v.d. Meer-Krol, Middelb.straat 66, tel. 01183-64893. Kruisvereniging Walcheren- Oost, za. 30 en zo. 31 okto ber, zuster J.M. Wapenaar, Sloehavenstraat 17, Nieuw land, tel. 01182-1474. Middelburg. Doktersdienst, za. 30 okt. dr. Delfos, Rouaanse Kaai 417, tel. 01180-12637. Zo. 31 okt. dr. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Middelburg. Apotheek. Van 29 okt.-5 november, geopend apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Donderdag 28 oktober, 21.30 uur, Kuiperspoort Middel burg, Judit Elek Hongarije 1974. Vrijdag 29 oktober, 20.30 uur, Vestzak-theater Vlissingen, Jules Croiset over Tsjechov. Idem 21 uur, V.O.C. De Piek, Vlissingen. Carol Cremer. Idem 20.30 uur, Kuiperspoort, Middelburg, Tristan Hon- zinge, cello. Idem 23 uur, idem film. Zaterdag 30 oktober, 20.30 uur, Vestzak-theater Vlis singen, Misha Mengelberg, piano. Idem, 20 uur, schouwburg Middelburg, „Een vrouw als Beppie". Idem, 20.30 uur, Open Hof, Paauwenburg, Vlissingen, ontspanningsavond met dansen. Dinsdag 2 november, 19.30 uur, Open Hof Paauwen burg, werkgroep Stedelijke raad. Idem, 21 uur, De Piek, film voorstelling. Woensdag 3 november, 20.30 uur, De Zwaan, Souburg, film. Vanaf 14 oktober in het Rijks archief St.-Pieterstraat 38 te Middelburg, tentoonstelling 100 jaar rijksopleiding voor Onderwijzers. Ernest Joachim exposeert vanaf 16 oktober - 11 no vember in het Zeeuws kun stenaarscentrum Lange Noordstraat 59 te Middel burg met toegepaste kunst. Vanaf heden tot 29 oktober, in Zeeuws Museum, Abdij plein 3, Middelburg, expose ren Joop Dam en Ans van Herwaarden. Vanaf heden tot en met 31 ok tober, Kuiperspoort Mid delburg, tentoonstelling van jazzfoto's. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 29 oktober, 20 uur, Weens Bloed. Zater dag 30 oktober, 20.30 uur, Ein Deutscher Requiem. Zondag 31 oktober, 14.30 en 20 uur, Weens Bloed. Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen. Zaterdag 30 ok tober, 20 uur en zondag 31 oktober, 15 en 20 uur, Kat- tekop (Barillet en Gerdy). Kon. Opera te Gent. Vrijdag 29 oktober, 20 uur, La Bohème. Zondag 31 oktober 14.30 uur, Die Lustige Witwe. 20 uur. La Bohème. Nederlands Toneel Gent. Vrij dag 29 en zaterdag 30 okto ber, Orestes. Woningbouwvereniging „Goed Wone", weekend dienst voor storingen aan cv en liften. Za. 30 en zo. 31 ok tober de heer B. Lens, Linge- straat 48, Oost-Souburg, geen telefoon.

Scheldebode | 1976 | | pagina 9