Jules Croiset in Vestzaktheater IN BAC-rally heeft een geweldig deelnemersveld Zeven Cross- wedstrijden van KMI! „Laat stukje industrieterrein onbebouwd" VLISSINGS VROUWENKAFÉ IS GROEIENDE Reorganisatie van toerclub „Middelkamp" Activiteiten Jeugd en Muziek NOG TWEE CONCERTEN SERIE JAZZMAAND ük Zaterdag Singelloop Aparte creche en oppas voor de peuters Kursus dramatische expressie in Kuipers poort OPEN HOF HOUDT VERVOLG OP PLANTEN/STEKJESBEURS Open Deur Diensten FOTO'S IN EEN ALBUM vsc. VSC DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 27 OKTOBER 1976 Uw advertentie campagne in deze krant overbrugt de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten voordelige wijze KLEINE FOTOTIP IN WOORD EN BEELD Duizenden mensen zijn van plan hun foto's in een al bum te plakken, maar vergeten het of komen er niet aan toe. Voor die mensen is er een goed bericht: dit najaar ligt erbij de fotohandel een album meteen boekje: "Zo maakt u uw eigen "het-hele-jaar-door-fotoboek". Daar staan ruim 200 handige tips in hoe u in alle seizoenen göede foto's kunt maken en hoe u deze in het bijbehorende album kunt verwerken tot een boeiend geheel in de vorm van een jaarboek. Dat album plus boekje en bijbehorende stickers zijn tot 15 november a.s. voor een extra voordelige prijs verkrijgbaar, waardoor-het ook als geschenk bijzonder aantrekkelijk is. gaan tien equipes van start. Hieronder bevinden zich Henk van der Lee/Eric Bessem, na de Nederlandse kampioenen Carlsson/de Jong ongetwijfeld de snelste Nederlandse rally equipe. Zij bewezen dit door de Limburgia-rally te winnen. Toch houdt tegenslag hen steeds uit de top van het Neder lands Kampioenschap, waarin inmiddels Jan v. d. Marei en Jan Berkhof de tweede plaats hebben veroverd evenals in 1975. Vooral deze twee equipes zullen om de eindoverwinning vechten. Richard/Dickhout en Zegwaard/Bruin zijn de outsi ders in de ongetwijfeld spek- takulaire strijd. Slechts één Wetsbrabantse equipe heeft een startvergun ning gekregen in de interna tionale klasse: de BAC-leden Frans Luiken uit Prinsenbeek en Hans Polke uit Breda. In de VLISSINGEN - Het club huis „Open Hof" aan de Alexander Gogelweg houdt op zaterdagmiddag 30 oktober een vervolg op de planten/stek- jesbeurs, welke in mei dit jaar gehouden werd. De kinderen, die toen een kweekplantje gekocht hebben, kunnen daarmee nu aan de wedstrijd meedoen. Zij moeten dan zaterdagmiddag tussen 1 onlangs verreden D3Z-Rally waren zij de enige Nederlan ders die de finish haalden. Zij moeten nu bij de eerste vier kunnen eindigen. Zaterdag 30 oktober is Breda het schouwtoneel van rallyrijdend Nederland. Wie wil zien wat dat betekent moet zaterdagochtend maar eens naar het Euromotel Brabant aan de Heerbaan gaan kijken! In de loop van de ochtend arri veren daar 60 rallymonsters, vergezeld van tientallen servi cewagens. De Bredase Autos port Club heeft de organisatie van de BAC RALLY 1976 groots opgezet. Ook op het startterrein is dat goed merk baar. Met behulp van één van de geweldige kranen van Mammoet Stoof wijst een 20 meter boven de grond han gende auto de weg naar het en 3 uur hun plantje in de „Open Hof" af geven, voorzien van naam en adres. Het gaat erom, wie de mooiste ficus heeft gekweekt. De heer Joziasse van de kwe kerij „Moesbosch" zal de plan tjes beoordelen en, om half 4, de prijzen uitreiken. Er kunnen deze middag ook foto's nabesteld worden van het „zigeunerdorp", dat deze zomer door S.K.W.Vlissingen is georganiseerd in het kader van de vakantie aktiviteiten. Om half 3 en om 4 uur zal er ook een filmpje over „het zi geunerdorp" gedraaid worden. Alle deelnemers, maar ook belangstellenden zijn welkom. De toegang is via de benede- ningang van „Open Hof". startterrein. De 15 meter hoge opgeblazen broek van Levi Jeans trekt al evenzeer de aan dacht. Behalve deze stunts valt er ook voor de pure autoliefheb bers veel te genieten. Zo kan men er bijvoorbeeld de enige Lancia Stratos in Nederland aanschouwen. Via een door Dagblad De Stem ter beschikking gestelde geluidswagen zal voortdurend eksplikatie van het gebeuren worden gegeven. Ook van de start. Als startbrug stelde Mammoet Stoof Breda een 96-wielige oplegger van 30 meter lengte ter beschikking. Driemaal zullen de deelnemers hiervandaan moeten starten: tussen 12.00 en 13.00 uur, tus sen 17.30 en 18.30 uur en tus sen 23.30 en 00.30 uur. Het startterrein is gratis toeganke lijk voor het publiek. MIDDELBURG - Vanaf dinsdag 2 nov. start in de Kui perspoort (Zeeuws instituut voor kunstzinnige vorming) de nieuwe kursus dramatische expressie. 8 Door middel van impro viserend spelen wordt de deel nemer de mogelijkheid gebo den creatief de eigen en de we reld om ons heen te onderzoe ken. De cursus zal gegeven worden door Edo Douma, do cent dramatiese vorming en tevens toneeladviseur in Zee land werkzaam. Belangstellenden voor deze cursus kunnen voor meer informatie bellen: Zeeuws in stituut kunstzinnige vorming, tel. 01180-28095 of: Edo Dou ma, tel. 01184-19988. lo: slagwerk, Johnny Dyani: bas en Kees Hazevoet. Op 27 oktober om half 9 in Souburg en op 28 oktober om half 10 in Middelburg draait Jeugd en Muziek een film van de Hongaarse cineaste Judit Elek: Het Hongaarse Dorp. De cineaste heeft voor deze film jarenlang het leven van een dorpje bij de Tsjechische grens geregistreerd. Wat meis jes volgens de heersende nor men in het dorp wel en niet mogen doen als ze van school komen is aan zeer enge beper kingen onderhevig. Judit Elek volgt twee meisjes na hun schooltijd. De een heeft vol gens het geëikte patroon trouwplannen, de ander wil een vak leren en zich zo losma ken van haar milieu. OOp 29 oktober om 11 uur draait in Middelburg in de reeks „Film en experiment" de eerste van vijf films van Otto- mar Domnick: Jonas. GOES - De KNAU afdeling Zeeland heeft voor de cross competitie - die dit seizoen wordt betwist in zeven wed strijden - de puntentelling aangepast via de wensen die vorig jaar kenbaar werden ge maakt. Deze puntentelling is nog wel afhankelijk van het aantal deelnemers per wed strijd, maar schommelt minder sterk dan voorgaande keren. Er worden 12 individuele klassementen opgemaakt. Van de zeven wedstrijden zullen de vijf beste prestaties meetellen. Men kan dus maximaal twee wedstrijden missen. Elke deel neemster of deelnemer kan slechts in één klasse punten verzamelen. De klasse waarin men het eerst start blijft bindend voor de gehele duur van de competi tie. Er zullen ook weer zeven verenigingsklassementen worden opgemaakt. Per wed strijd totaliseert men de pun ten van de drie best geklas- seerden van elke Zeeuwse ver eniging in de bepaalde pf even tueel gecombineerde klasse. De scores van de zeven wed strijden samen vormen het eindtotaal. Bij meer dan drie deelnemers tellen de daarop volgende drie mee voor de tweede plowg enzovoort. De indeling van de categorieën is als volgt: senioren, b en c jon gens, D jongens, pupillen jón gens, B en C meisjes, D meisjes, pupillen meisjes. Voor de wedstrijden geldt een normale open deelname. Punten voor de Zeeuwse cros scompetitie kunnen echter al leen worden geïncasseerd door Zeeuwse verenigingen en hun leden. SLOE - „Kan het laatste stukje nog niet opgespoten ter rein in het haven en industrie gebied blijven liggen zoals het er nu bijligt?". Dat vraagt het Zeeuws coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescherming in een brief aan onder meer het haven schap Vlissingen. De milieufederatie, waarin alle Zeeuwse milieuorganisa ties samenwerken vindt dat dit stukje grond op goede wijze de wordingsgeschiedenis van het haven en industriegebied illus treert. S „Naast de Sloeweg ligt een kleine polder met een stuk oude zeewering, vervolgens buitendijks een stuk slikken- gebied met schorren en ten slotte - meer naar het oosten - opgespoten terrein. Het laten liggen van dit terrein is een ge ruststelling voor de natuurbe schermers omdat dan een buf ferzone tussen natuurgebied (Rammekenshoek) en indus triegebied aanwezig blijft. En bovendien heeft het haven schap een fraai voorbeeld voor handen van de wordingsge schiedenis van zijn werkge bied, wat uit opvoedkundig oogpunt van belang is. Maar bovendien hoeft men dan geen investeringen te doen om het gebied nog op te spuiten enz.", aldus het coördinatieorgaan. mee te maken hebben, dat je hier niet in een grote stad woont. Het wordt hier al zo gauw van „Ze gaat weer naar d'r kafé". Meer inlichtingen over de vrouwenkafé kan men krijgen bij Annie Kloet, zegt daarover: Meer inlichtingen over het vrouwenkafé kan men krijgen bij Annie Kloet, tel. 01184- 17288. Op de woensdagoch tend is het kafé bereikbaar op het telefoonnummer van het V.J.V.: 01184-17819. Wie meer wil weten over de vrouwen- praatgroep in Westerzicht kan hierover naar Addie Vonk bel len, telefoon 01183-64274. VLISSINGEN - In het Vest zaktheater aan het Bellamy- park zal vrijdag 29 oktober de acteur Jules Croiset optreden met zijn programma „Over Tjechov gesproken". Na zijn succes met „Een zekere Vincent", het stuk over Vin cent van Gogh, heeft Croiset nu een programma samenge steld over de toneelschrijver Anton Tsjechov. Hij laat Tsje- chov hierin spreken met zijn eigen woorden, gevonden in zijn notities, brieven, korte en lange verhalen en zijn toneel stukken. Verschillende perio des uit zijn leven laat Croiset aan het publiek zien. Zijn stu dententijd, waarin hij als jou- nalist het brood moest verdie nen voor hem en zijn familie en zelf zijn medische studie moest bekostigen. De periode, waarin hij als arts het evenwicht trachtte te bewaren tussen zijn medische en literaire praktijken en zijn eerste mislukkingen als to neelschrijver. De sociale be wogenheid, die spreekt uit zijn reisverslag naar het bannelin geneiland Sachalin. De long- tuberculose, waaraan hij leed en die zijn levensloop heeft be paald. En tenslotte zijn literaire er kenning, zijn vriendschap voor de schrijvers Poesjkin, Tolstoi en Gorki en zijn liefde voor de actrice Olga Knipper. „Over Tsjechov gesproken" geeft een duidelijke aanslui ting op twee toneelstukken van Tsjechov, die dit jaar worden gespeeld. „De Bosgeest" door de Haagse Comedie en „De Kersentuin" door het Pu- bliekstheater. In dit laatste stuk speelt Croiset één van d.e hoofdrollen. De voorstelling begint vrij dag om 20.30 uur en is georga niseerd door de werkgroep „De te Vlissingen Samen werkende Culturele Instellin gen" (VSC) biedt dit seizoen nog verscheidene andere eve nementen. Behalve een aantal jazzconcerten, die door Jeugd en Muziek worden gebracht, staan er meerdere toneel- en cabaret voorstellingen op het programma. Zo komt op 12 november de toneelgroep Appel" met ,,De tuin van het paradijs", op 11 december het Koert Kamerto neel met „Eindspel" van Sa muel Becket, op 7 januari 1977 Caro van Eijk met Allemaal Mensen" en op 5 februari de toneelgroep „Kiss" met Sa- lomê van Oscar Wilde. Deze voorstellingen worden gehou den in het Vestzaktheater. Een wat grotere produktie komt op 10 december in Brittannia, als Ramses Shaffy daar zal optre den met zijn Tour de chant". Daarnaast wordt er bijna elke maand op een zondagmorgen een koffieconcert gegeven. Jules Croiset als Tsjechov. VLISSINGEN - Uit de ge sprekken blijkt, dat iedereen zich een andere voorstelling van een vrouwenkafé had ge maakt. Het groepje van onge veer vijftien vrouwen is bij el kaar gekomen in de nieuwe behuizing van het Vormings centrum voor Jonge Volwasse nen aan de Verkuil Quakke- laarstraat. Al enkele weken zijn wij bezig om Vlissingen te verrijken met een echt vrou wenkafé, maar de meningen lopen tot nu toe wat uit elkaar hoe zo'n kafé eruit zal moeten zien. De één wil er een ochtend eens even helemaal uit zijn, want met twee kleintjes van onder de vier vliegt ze zo nu en dan tegen de muren op. Een ander stelt zich meer een echt kafé voor, waar je binnenloopt om een drankje te halen. En dan zijn er ook een stel, die graag een wat serieuzer ge sprek met andere vrouwen wil len hebben, niet alleen maar over de kinderen praten, maar dingen bespreken, die wat ver der van hun huishouden aflig gen. Enkelen zijn al een tijd lid van een gespreksgroep in Wes terzicht, die geleid wordt door de V.J.V.-leider Sjef Smid. In het begin werd daar veel over emancipatie gediscussieerd en werden er spelletjes gedaan om elkaar beter te leren kennen. Veel vrouwen moesten ook over de schroom heenkomen om in een groter gezelschap haar mening eens te zeggen. Maar na verloop van tijd raakte men zo vertrouwd met elkaar, dat er nu van alles be sproken kan worden. Intussen is een vaste kern van het nieuwe Vrouwenkafé op woensdagochtend zich gaan beraden hoe zij het beste aan alle wensen tegemoet kan ko men. Zij heeft in de paar we ken, dat het kafé nu draait, heel wat meningen gehoord en besloten aan de hand daarvan een paar vaste punten op te stellen. De woensdagochten den blijven gewoon doorgaan. Tussen 9 en 12 uur kan iede reen, die daar behoefte aan heeft, binnenlopen in het V.J.V.-gebouw aan de Verkuil Quakkelaarstraat 11. De grote praatkring wordt voortaan opgedeeld in kleinere zitjes, waar na keuze gepraat of iets anders gedaan kan worden. Tafeltennissers kunnen terecht aan de grote tafel, die in deze kamer staat. Eens in de maand zal er iemand uitgenodigd worden om een korte inleiding over een bepaald onderwerp te houden, waarna nog wat ver der gepraat kan worden over het vertelde. Voor liefhebsters van het echte kafé wordt regelmatig een avondbezoek aan een be staand kafé in Vlissingen geor ganiseerd. En tenslotte komt er VLISSINGEN - In de Ned. Herv. Johanneskerk zullen voortaan regelmatig Open Deur-diensten worden gehou den. Deze kerkdiensten zijn ge noemd naar het evangelisatie blad „Open Deur", dat maan delijks bij een groot aantal mensen wordt bezorgd. naast de vrouwenpraatgroep in Westerzicht nog een relatie- groep in het V.J.V.-gebouw, voorlopig nog onder leiding van Sjef Smid. Naar gelang het aantal bezoeksters van het kafé groeiende is, zullen er ook meer mogelijkheden voor nieuwe groepen komen. Zo denkt men b.v. aan een projekt-aktiegroep, waarbij op meerdere avonden alle kanten van éeh projekt zullen worden besproken. Kinderen thuis hoeft geen beletsel te zijn om naar het vrouwenkafé op woensdag ochtend te gaan. Er is een crè che aanwezig, waar een vaste oppas de kleintjes op kan van gen. Het aantal bezoeksters groeit dan ook geleidelijk. Wel heeft men het idee, dat er nogal wat drempelvrees is. Eén van de leden van de vaste kern Annie Kloet, zegt daarover: „De vrouwen waarvan je denkt, dat ze het nodig hebben, komen niet. Het zal er ook wel GOES - Het bestuur van de toerclub „Theo Middelkamp" is om diverse redenen gereor ganiseerd. Zo trad bijvoor beeld Chiel Raas af als voorzit ter van de toerafdeling in ver band met een nieuwe functie in het Middelkampbestuur. Het bestuur van de toerclub is nu als volgt geformeerd: F. Wassink, voorzitter; J. Jozias se, secretaris; mevrouw W. Snijders-De Klerk, de heren B. Schuilwerve, J. de Koster, M. Oosterbaan en J. Joliffe als le den. Het nieuwe bestuur heeft vanuit een onlangs gehouden ledenvergadering opdrachten gekregen tot het ontplooien van een reeks nieuwe activitei ten. In de wintermaanden denkt men bijvoorbeeld aan het or ganiseren van rollenwed- strijden. Voor het zomerseizoen wil men meer fietstochten plannen in de recreatiesfeer BREDA - Niet minder dan 60 equipes hebben zich aan gemeld voor deelname aan de op 30 en 31 oktober a.s. te ver rijden BAC RALLY 1976,geor ganiseerd door de Bredase Au tosport Club. De nationale klasse, die mee telt voor het Nederlands Ral lykampioenschap 1976 kate- gorie 3, vormt met 50 deelne mers het grootste veld dat dit jaar in een Nederlandse rally aan de start verschijnt. Alle toprijders in deze kategorie geven acte de présence: de lei ders in de strijd om het kam pioenschap van Espelo/van Lent, de winnaars van de Limburgia-rally Frunt/Zon- dag, de snelste nationale rij ders Wiedema/Vis, die door te genslag dit jaar nog geen overwinning konden vieren, en de equipe Bestebreurtje/- Hooimeijer, die vooral op lange verharde proeven met hun Porsche Carera voor spek takel zorgen. Tot de favoriete equipes be hoort ook Rinus Fiddelers uit Breda met co-equipier Aart Simons. Met hun Ford BDA (4 cylinders met 16 kleppen) had hij in de onlangs verreden AMAC-Rally lange tijd de lei ding tot een kapotte versnel lingsbak tot opgave dwong. In eigen omgeving moet hij win nend kunnen finishen, als hij geen technische mankementen krijgt. Een en andere Westbra bantse equipe, die zeer hoog in het klassement verwacht wordt, komt uit Sprundel: Wim Coremans en Richard Viergever. In de Tulpenrally legden zij beslag op een zesde plaats; nu mikken zij op een plaats bij de eerste vier. In de internationale klasse rende een tamelijk stille pas sage klonk toen opeens een waanzinnig geluid van onder de publiek-tribune; een snel gekras op snaren begeleid door kreten die deden denken aan Schwitters' Sonate in Urlau- ten. Is men over de eerste ver bijstering heen, dan begin je iets van zijn zorgvuldig vak manschap te bespeuren". Zijn optreden begint om half 9. de cellist Tristan Honzinge. MIDDELBURG - Op 29 en 30 oktober worden de twee laatste concerten in de serie Jazzmaand Jeugd en Muziek gegeven. 29 Oktober treedt de cellist Tristan Honzinge op in het Kuiperspoorttheater in Middelburg. Honzinge woont op een woonboot aan de Prinsen gracht in Amsterdam en is af komstig uit New England. Hij vindt het straatleven belang rijk en daarmee ook de straat muziek. Hij speelt regelmatig op straat en wordt regelmatig opgepakt. Aan zijn muziek moet je even wennen, getuige het volgende verslag van zijn IPliflë MIDDELBURG - De atle tiekvereniging Dynamo '70 uit Middelburg organiseert op za terdag 30 oktober in de Zeeuwse hoofdstad weer de traditionele Singelloop. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: 13.30 uur: meisjes pupillen (2 kleine ron den van ongeveer 1000 meter; 13.35 uur: jongens pupillen (1000 meter); 13.45 uur: meis jes D (1000 meter); 13.55 uur: meisjes C (1000 meter); 14.25 uur: jongens D (1 grote ronde va-n ongeveer 1650 meter); 14.15 uur: jongens C (1650 me ter); 14.25 uur: dames en A en B meisjes (2 grqte ronden van 1000 meter); 14.35 uur: jon gens B (2 grote ronden van on geveer 3300 meter); 14.55 uur: senioren, jongens A en vetera nen (4 grote ronden van onge veer 6600 meter). Iedereen ontvangt een me daille. De eerste drie aanko menden ontvangen een aparte medaille en de winnaar van de senioren komt tevens in het bezit van de Singelloop wis selbeker. Na afloop van de wed strijden worden er prestatielo pen gehouden die om 15.45 uur beginnen. De jeugd tot en met 14 jaar moet 1 ronde van 1650 meter afleggen De ouderen kunnen kiezen of zij 1, 2 of 3 ronden willen lopen. De start van de wedstrijden en van de prestatielopen is op de Noordsingel in Middelburg, in de buurt van het Dynamo clubhuis. eerste concert in het Shaffy Theater met Misha Menge lberg en Han Bannink: „Gedu- Het laatste concert is in het Vestzaktheater in Vlissingen op 30 oktober. Om half 9 treedt dan op een groep rondom pia nist, klarinettist Kees Haze voet. De groep bestaat uit Han Bennink als klarinettist, Peter Bennink: altsax, Peter Brötz- mann: tenor sax, Louis Moho- 1

Scheldebode | 1976 | | pagina 13