MUZIKAAL CAFÉ IN MIDGARD 9 Jazz en film in De Beuk Opbrengst fietstochten overgedragen aan de Nederlandse Hartstichting het weten waard 4 Reeuwse Um PROVINCIALE BIBLIOTHEEK EN HET ZEEUWS KUNSTENAARSCENTRUM GEVEN STRIPBOEK UIT 250gr. likeurbonbons Jongeren fotoklub van start DE RUITER Werelduurrecord den van schaken in han- PUZZEL WOORDENBOEK puzzelwoorden 2 5ct korting boecapq J I kTuU11 Ir-1 I KlJ Aardbei pudding TAFELTENNIS TOERNOOI VOOR LAGERE SCHOLEN btoemenboeiiek Kerkdiensten Medische diensten Maatschappeliike Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater de scheldebode Nieuw 250.000 tijdelijk 1 6,90 bij: Paul Krugerstraat 55-57, VLISSINGEN. 01184-12733. 26e JAARGANG NO. 43 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V.- BREDA) WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 MIDDELBURG - Deze week en volgende week staan in het teken van het kinder boek. De Provinciale Bibliot heekcentrale en het Zeeuws kunstenaarscentrum hebben ter gelegenheid van de kinder boekenweek een boek met striptekeningen uit de schets boeken van Joke Noest uit Zie- rikzee uitgegeven, getiteld Teken 'ns voor de apepoes. In Middelburg wordt het ope ningsprogramma van de kin derboekenweek „zeg het in je eigen woorden na" van Karei Eykman in boekhandel Fa- noy's kinderboekentent ten gehore gebracht. Het kindert heater Middelburg treedt in Vlissingen op met „Koning Bo kan niet slapen". Het pop pentheater Kartoen brengt in Goes „De rode vogel" en de bi bliobussen draaien een week lang tekenfilmpjes. MIDDELBURG - Op zater dag 16 oktober treed in Mid- gard in het kader van de Muzi kale café's de Engelse artiest Richard Jones op. Richard Jones is geboren in Oost Loncfén op 6 augustus 1955. Op zeventienjarige leef tijd begon hij zijn bescheiden carrière als zanger in de Rock en Roll groep „Rocksoff". Op. achttienjarige leeftijd kreeg hij zijn eerste gitaar, en leerde zichzelf spelen. Al gauw schreef hij zelf liedjes, en com poneerde zijn eigen muziek. Het is echte luistermuziek; soms melancholiek, soms wild. Hij arriveerde in Nederland met de Engels Ierse formatie „Darmaid Richard and Sebas tian". Deze formatie ontstond in Londen, waar zij speelden in verschillende clubs. Daarna besloten zij verder door Eu ropa te trekken en al spelende vertrokken zij naar Parijs. Na enige tijd kwamen zij naar Ne derland en bleken al snel suc ces te hebben. Zij hebben hier dan ook enige malen voor radio en TV opgetreden. Richard vindt het erg prettig hier, maar Darmaid en Sebas tian besloten verder te trekken door Europa. Richard bleef •hier en ontmoette Frank en George Duden, twee Indische broers waar hij het uitstekend mee kan vinden, en vullen samen met Richard het tweede gedeelte van de avond van 16 oktober. De aanvang van de avond is 9 uur en de entree is drie- piek. Het stripboek van Joke Noest is gemaakt naar aanlei ding van allerlei dagelijkse ge beurtenissen. Met tekeningen en handgeschreven teksten laat ze een aap, een olifant, 'n muis en 'n poes naar het strand gaan of een spook opeten, naar Spanje gaan of een drankje' uitvinden, dat alle dingen lek ker maakt. Joke Noest heeft haar boekje opgedragen aan haar 6-jarige zoon Jan en haar 3-jarige dochter Janna. Elk jaar wordt een boek, dat volgens een jury het beste kin derboek is bekroond met de gouden griffel. Dewinnaarvan de gouden griffel voor volgend jaar wordt aan het begin van de kinderboekenweek bekend gemaakt. Dit jaar was de goh- den griffel voor Guus Kuijer met zijn boek „Met de poppen gooien". Een reeks korte ver halen met tekeningen van Mance Post. Roos, Madelief en Jan-Willem beleven hierin leuke en vervelende dingen, al of niet door toedoen van hen zelf of de grote mensen. De zil veren griffels waren voor Max Bolliger voor zijn boek „De kleine Reus", voor Jantien Buisman met „Kees en Kee tje", voor Paula Fox met „Dui velstoejager op een slavens chip", voor Lynn Hall met „Maak me niet kapot", voor Russell Hoban met „Hoe Tom 'won van kapitein Najork en zijn gehuurde sportlingen", voor Eduard Klein met „Seve- rino", voor Anke de Vries met „Het geheim van Mories Be- sjoer", voor F.K. Waechter en B. Eilert met „De Kroondie- ven" en voor Diana Lebacs tenslotte met Nancho._van Bo naire. Het kinderboekenweek geschenk is het boek „Het ver dwenen plakboek", geschre ven door een groep schrijvers. Al deze activiteiten, de prijzen en geschenken zijn georganiseerd om de belang stelling voor het kinderboek te vergroten. Want, zoals Mischa de Vreede in haar voorwoord van Boek en Jeugd 1976 zegt: „Een kind dat leest leeft altijd bewuster dan een kind dat niet of weinig leest. I?en kind dat leest is nooit alleen, want er is altijd iemand „de schrijver" in de buurt die aan een stuk door op hem inpraat over alles wat er te beleven of te verzinnen valt. Een kind dat leest heeft een beter leven". Verfijnde tafelsfeer KEIHARD OVENVAST AARDEWERK Uw SPECIAALZAAK Lange Delft Tel. 01180-13221 Middelburg m HPfW IPPP D«ie aanbiedingen gelden van 14 l/m 20 ofct MIDDELBURG - Op 16 ok tober organiseert de tafelten nisvereniging Middelburg Zuid voor de negende maal het herfsttoernooi voor kinderen van de lagere scholen van Middelburg-zuid en Dauwen- daele. De kinderen worden inge deeld in twee groepen, een groep van 8-10 jarigen en een groep van 11 jaar en ouder. Het is de bedoeling dat er zoveel mogelijk spelers van de zelfde sterkte tegen elkaar uitkomen. De wedstrijden beginnen om 9 uur en duren waarschijnlijk tot 4 uur. Er zullen weer heel wat prijzen te verdelen zijn. De kinderen die moeten spelen worden verzocht een half uur voor de wedstrijd begint aan wezig te zijn. euromarkt 10 middelburg telef. 29519 WOONT U IN DIT GEBIED V<ouwer>poiöe^ Oo^kapeiie •Domburg SeroosHedi® •Aagieke'ke r.Veslkapollc- Gasprnge Gr,piker ke MeHktrke Biggekerke •Si Laurens Middelburg r 2ouicianae >-/ AmemuOenl Koudekerke Nieu*iano. en St Joosiana j Souburg LVIissingei Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. MIDDELBURG - Donder dag 14 oktober treedt in de Beuk aan de Herengracht het jazz-trio Pütz-Schulte-Kube op. De bezetting is: Uli Pütz, saxofoon, Toto Schulte, kon- trabas en Uli Kube, drums. Pütz, geboren in '53, is al vijf jaar beroeps en speelt in het landelijk jeugd-jazzorkest van Nordrhein-Westfalen en in het „Merz jazzquartet". Hij maakte verschillende radio opnamen en heeft als belang rijkste invloeden: Sonny Rol lins, Don Cherry en Ornette Coleman. Schulte is leider van het Oberhausens „Avant-garde Orkest". Hij speelde in combi natie met bekende Duitse jazz-musici als de klarinetspe ler Theo Jörgensman. Kube is sinds een jaar be roeps. Hij studeert aan de Pa- rijse drumschool „Dante Agos- tini". Zijn belangrijkste in vloeden zijn: Elvin Jones, Paul Lovens, Ed Blackwell en Cees See.De groep speelt „free music of today" en beginnen hiermee om 9 uur 's avonds. De toegang is 2 gulden 50. Zaterdag 16 oktober draait in de Beuk de film „Macbeth" van Roman Polanski. Macbeth, generaal in het leger van Duncan, koning van Schotland, keert zegevierend terug van het slagveld. Drie heksen voorspellen hem onder meer, dat hij eens koning van Schotland zal worden. Zijn meedogenloze regiem leidt tot weerstand bij veel on derdanen. Als het bos van Bir- nam (soldaten gecamoufleerd als bomen en struiken) zijn burcht nadert, komt ook de laatste voorspelling uit: Mac beth wordt in een duel neerge stoken door de wettige troon pretendent van Schotland. De film begint om 10 uur 's avonds en de toegang is 3 gulden. Middelburg - De afdelin gen Middelburg en Goes van de Nederlandse Hartstich- MIDDELBURG - De twee tweede-jaarsstudenten van de pedagogische academie, Ron Meuldijk en Karei Leeftink, MIDDELBURG - De jon gere fotoclub Middelburg-zuid (Dauwendaele en Magistraat- wijk) komt weer elke woens dagavond bij elkaar van 7 tot 9 uur in het kantoor van de stich ting sociaal kultureel werk „de Hayman" aan de Rentmeester laan 113. Op deze avonden wordt van alles gedaan met be trekking tot de fotografie, zoals ontwikkelen, afdrukken en het maken van portretfo to's. Ook worden adviezen gege ven over de eigengemaakte kiekjes en een keer per jaar wordt een expositie gehouden van het werk van de leden. De klub heeft nog plaats voor nieuwe leden. Iedereen van 14 jaar en ouder kan hiervoor in aanmerking komen. De con tributie voor de club is 5 gul den per maand en voor nieuwe leden is er eventueel een foto toestel in. bruikleen beschik baar. Opgeven bij bovenstaand adres of bellen naar nummer 29004. kunnen er na een nachtrust van 7 uur 's avonds tot de mid daguren van de volgende dag weer goed tegen. Het is ze niet meer aan te zien, dat het we reldrecord schaken nog pas gisteren in hun bezit is geko men door 54 uur non-stop schaak in de etalage van de VVV aan de Lange Delft in Middelburg. Het doel van de schaakma rathon was geld bij elkaar te krijgen voor het feest ter gele genheid van het 100-jarig be staan van de Rijks Pedagogi sche Academie. De marathon leverde 1.300 gulden op voor het feest en een reisje naar Londen voor de twee schakers. Het was aanvankelijk de be doeling dat Ron Meuldijk en Karei Leeftink 72 uur zouden schaken. Dit bleek echter te hoog gegrepen. Vooral op ad vies van de arts, mevrouw Rij kers, als lerares aan de acade mie verbonden, werd de mara thon na 79 partijen gestopt. Karei Leeftink was daar niet zo rouwig om. „We hadden nog 'een nacht moeten doen en de nachten waren het zwaarst". De 1.300 gulden voor het feest is overigens nog niet ge noeg. Volgens Ron Meuldijk was de belangstelling voor het popfestival niet zo groot als ze gehoopt hadden. Er zou nog een tekort zijn van 1.000 gul den. Het voorstel om nog een schaakmarathon te houden om1 het tekort aan te vullen wordt met algemene stemmen ver worpen. ting ontvingen vorige week elk een bedrag van 125 als baten van de op 29 mei ge houden fietstochten van Middelburg naar Lewedorp (vice versa) en van Goes naar Lewedorp. Deze tochten over circa 30 kilometer waren georganiseerd door de Toe- rafdeling van de Ren- en Toerclub „Theo Middel kamp. Aan deze tochten hebben z'n 250 personen deelgeno men. Na aftrek van de ge maakte onkosten bleef er een netto bedrag staan van 176,34. De R.T.C. „Theo Middelkamp" droeg ook nog zijn steentje bij en voerde ge noemd bedrag op tot 250. De tweede voorzitter van „Theo Middelkamp" de heer P. Scheers die de bedragen van elk 125,- overdroeg aan respectievelijk de heer L.G. Joosse van de afdeling Goes en de heer B.H. Bon- gaards van de afdeling Mid delburg, vond het spijtig dat niet meerdere deelnemers zich voor deze fietstochten hadden gemeld. „De voorbe reiding was wat te kort", aldus de heer Scheers, „wan neer de deelnemers volgend jaar terug komen en dan elk een familielid vriend of col lega mee brengen zetten we toch een flinke stap vooruit". Volgend jaar, zo werd be kend gemaakt, wordt alles in wat breder verband opgezet. Men wil dan vooral ook Vlis singen en omgeving bij de fietstocht betrekken. Daarom komt er een route over Walcheren en één over Zuid-Beveland. Ook is het de bedoeling er een Sterrit voor toerfietsers aan te verbinden dus voor leden van toerclubs. Ook zij betalen dan het normale inschrijfgeld en dat brengt extra geld in het laadje voor de Hartstichting. Zaterdag 16 oktober. Vlissin gen. Zevende Dags Adven tisten. Doopsgezinde kerk, Vrijdomweg van 9.15-10.15 bediening des woords, van 10.15-11.15 bijbelstudie. Middelburg Doopsgezinde kerk, van 10.00-11.00 uur bijbelstudie van 11.00-12.00 bediening des woords. Zondag 17 oktober. Hervormd Vlissingen. St. Jacobskerk 10 uur ds. Y. van der Schoot, Johanneskerk 9.30 u. ds. P. Pettinga 19 u. ds. Hooger- werf en ds. Pettinga, gez: dienst voor het wereld-' diakonaat. Open Hof, Paauwenburg, 9.30 u. ds. G. den Heeten. Bejaardencentrum „Ter Ree- de", 17 okt. ds. Snoep (19 uur). Bethesda-St. Joseph, 10 u. Ds. Höogerwerf. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat, 9 u. ds. Van Tuyll, Oostkapelle. Verd. van Vrijz. Hervormde n/Remonstranten, Ophir 10.15 uur ds. J.A. v.d. Mei den, Dordrecht. Geref. Petruskerk Paul Kru gerstraat, 17 okt. 9.30 u. ds. A. Elshout, Middelburg, 17 u. geen dienst. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 9.30 en 17 u. ds. Den Hartog. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat, 17 okt. 9.30 en 16.30 uur ds. B. Kamp huis. Geref. Kerk Kanaalstraat Souburg, 17 oktober west 9 u. ds. Vanhaelen, 10 u. ds. Bosscha, kerkkoor B. Leijn- se, 19 u. oost mevr. dr. Klink, gez. evang. dienst. Geref. Kerk Domburg, 17 okt. 10.30 u. kandidaat drs. Sto ker, Amsterdam, 19 u. Herv. voorganger, herv.-geref. dienst in de Herv. Kerk. Geref. Gemeente Mamixkerk Souburg, 17 oktober, 9.30 en 16.30 u. ds. A. Snoep. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland, Oost-Souburg 11.30 u. oud. S. Waisapy, Koudekerke 14 u. idem. Hervormd Souburg, west 9 u. ds. Vanhaelen, 9.30 u. ds. v.d. Heide, 19 u. dr. J.L. Klink, dienst kerk Kanaal straat. Hervormd Koudekerke, 17 okt. 9 uur en 10.30 (H. A.) ds. de Jong. Hervormd Middelburg, 17 okt. Nieuwe Kerk 10 u. ds. Brummelkamp, Koorkerk 10 u. ds. Hage, Vi-eugde der Wet, Oostkerk 10.15 u. ds. W.A. Vrijlandt, Borsele, 19 u. ds. C.A. Korevaar, Rot terdam. Ontmoetingskerk 10 u. ds. van Eijk, gez. dienst, 19 u. ds. Roodenburg, m.m.v. Middelb. kerkkoor, Getuigeniskerk 9.30 u. ds. Roodenburg, Zuiderbaken 10 u. ds. Delbeek, Doopsge zinde kerk 10 u. pasteur Le Gras, Evang. Luth. kerk 10.30 u. ds. Van Tuyll, Cen trum Nassaulaan 10.15 u. de heer Bimmel, Het Zand, 10 u. de heer Schot. Hervormd St. Laurens, 17 okt. 10 u. ds. Fox. Evang. Baptisten Zendings Gemeente Middelburg, Zondag 17 oktober n.m. 16 uur dienst in de Klarenbeek L.T.S. ds. K. v. Berghem. R.K. WALCHEREN 16-17 okt. 1976 PAROCHIE-KERKEN Souburg Martinuskerk Za. 19.00 zo. 10.30 parochie koor. Paauwenburg Open Hof Zo. 11.00 boetedienst eucha ristieviering, eigen zang groep 19.00 boetedienst eucharistieviering, samen zang. Vlissingen Singelkerk, za. 19 uur herenkoor (Grego riaans), zo. 9.30 uur darqes- koor (Nederlands). Bethesda/Josephziekenhuis, Zo. 11.00 Ter Reede Vrijdag 19.00. R.k. Parochiekerk Middelburg Lombardstraat, za. 19.00 uur, zondag 10.55 uur en 20.00 uur, Hoeksteen Ro- senburglaan zondag 11.30 uur. Volle Evang. Gemeente Vlis singen, iedere zondag 9.45 uur en iedere woensdag 19.30 uur, in de Filadelfia kapel, Vrouwenstraat 5 te Middelburg, Dam 6 gem. de Wijngaard 10.00 uur br. Van der Veen, Goes. Jehova's Getuigen, Konin krijkszaal Van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 uur en zondag van 10.00- 12.00 uur. The Bethel Pentecoast Temple Inc., Wijkgebouw Zuider baken, Rentmeesterlaan Middelburg-Zuid, elke woensdag 19.30 uur, zondag om 14.30 uur. Zondags school 10.00 uur in de Zuid- burgschool. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur, gemeentedienst. Leger des Heils Vlissingen, ie dere zondag 10.00 uur Heili gingssamenkomst en 19.30 uur verl ossingssamenkomst. Elke dinsdagmiddag van 14.30-16.00 uur. Gezins bond, waar iedereen wel kom is. Stavermanstraat, Vlissingen. Hersteld Apostolische Zen ding Gemeente, Bakkers gang Vlissingen, elke zon dag dienst te 10.00 en 16.30 uur. Anglican Church Service in The Mission to Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen-Oost, 17 oktober 10.30 Holy Communion pre- diakant Revd. John Burgess 7.30 Evening Prayer. Vlissingen Doktersdienst. Za. 16 oktober dr. Van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Zo. 17 oktober dr. Cramer, Gerbrandystraat 6, Tel. 13619. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aan vragen voor 10 u. Spoedge vallen van 12.30-1 en 17.30-18 u. Apotheek. Van vrijdag 15-22 oktober geopend apotheek C.P. Lastdrager, C. van Pe restraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. Tandarts, Za. 16 en zo. 17 ok tober van 11-12 uur dr. J.A.L. Vaessen, Koepoortstraat 23, Middel burg, tel. 01180-13403. Verloskundige. Za. 16 en zo. 17 oktober mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184-12775. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, Za. 16 en zo. 17 oktober dr. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01183- 61630. Voor Middelburg zuid en Dauwendaele zie Souburg. Dierenarts, Za. 16 en zo. 17 ok tober dr. L. van Dijk, Mid delburg tel. 01180-13118. Consult alleen na tel. af-- spraak. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen, Za. 16 en zo. 17 ok tober zuster N. v.d. Wal- Blok, Troelstraweg 215, tel. 18874. Kruisvereniging Walcheren- Oost, Za. 16 en Zo. 16 okto ber zuster M. den Boer, A. Lauwereysstraat 77, Mid delburg, tel. 01180-26286. Middelburg Doktersdienst, Za. 16 oktober, dr. Van der Rijst, Rouaanse kaai 11, tel. 26659, zo. 17 oktober dr. Pel, Rouaanse kaai 11, tel. 26659. Middelburg, Apotheek. Van vrijdag 15 oktober - 22 ok tober geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69. Bureau van de Stichting voor niet gehuwde moeders, Los- kade 25, Middelburg, tel. 01180-27311. Spreekuur volgens afspraak. Gezins- en Bejaardenverzor- Zo vrienden, ik ben benieuw hoeveel mensen Goes gaan ver laten nu burgemeester Hubert het nieuwe PZEM-kantoor heeft geopend met een thermi sche lans. Het is mij niet be kend of de PZEM-directie die deze opening ongetwijfeld heeft bedacht, zich eerst over het gebruik heeft laten voor lichten door de ex- meesterkraker Aage AL, die alweer een tijdje in Goes woont. Hij heeft met het appa raatje, zoals we allemaal we ten, nogal wat gespeeld. En aut hij van de AVRO ook nog de kans kreeg daarover het een en ander te vertellen, is de om roepvereniging niet in dank afgenomen. Diepverontwaar- digd hebben vele leden laten weten dat ze deze omroep gin gen verlaten vanwege die uit zending. En als ze in Goes ook zo consequent zijn, kan dat vervelende gevolgen hebben voor het inwonertal. Over ver laten gesproken trouwens. Die haan in Kapelle moet zich ook niet erg lekker hebben gevoeld toen hij zomaar alleen achter bleef in die boomgaard. De ene dag had hij nog veertig puike legkippen om ziëh heen. De volgende dag stond hij in zijn eentje te kraaien, omdat alle kippen 's nachts waren gesto len. Een flinke strop voor de eigenaar en verdriet voor de haan. Gelukkig verdwijnen er niet alleen dingen, maar ver rijzen er ook allerlei zaken. Binnenkort kunnen we immers weer met z'n allen gaan luiste ren naar het windorgel op de Vlissingse Nolledijk. Dit kunstwerk, onderdeel van een keten van orgels langs de hele Atlantische kust, werd begin dit jaar door een flinke Zeeuwse storm geveld. Het orgel wordt nu weer opge bouwd. Weliswaar kleiner (maar ook steviger) dan het was. En wie op een dag met veel wind, toch richting strand gaat, kan best een gaan luiste ren daar in Vlissingen. Het is de moeite w/aard. De moeite waard is ook het plan dat het actieve comit-e Waarde heeft gemaakt voor de zuiveringsin stallatie van Reimerswaal. Het comité heeft weer eens bewe zen dat ook de sompele burgers soms met goede ideeën kunnen komen. En dat vind ik niet al leen, maar ook allerlei officiële instanties hebben min of meer nthousiast gereageerd. Waarde is al jaren in het ge weer tegen ten eerste de stan koverlast die de West- Brabantse smeerpijp veroor zaakt. En daarnaast tegen de plannen van de gemeente om bij hun dorp ook nog een sde zuiveringsinstallaties, met daarbij de onvermijdelijke stankoverlast, van de ge meente Reimerswaal te bou wen. Nu het eindelijk zover is dat er wat reële plannen zijn voor de zuiveringsinstallatie van het Brabantse afvalwater, dat nu nog ongezuiverd bij Waarde in de Westerschelde stroomt, is het comité met het plan gekomen om in die zuive ringsinstallatie ook het water van Reimerswaal te zuiveren. Die brabantsezuiveringsin stallatie komt ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal. En zoals het comité zegt, in plaats van twee hoeft er maar één ge bouwd en onderhouden te worden. Voordelig en boven dien wordt er niemand in de stank gezet. Bovendien kan het stukje smeerpijp dat nu tot Waarde loopt, gebruikt wor den door de gemeente Rei merswaal. Die koppelt daar gewoon de al in aanleg zijnde persleiding van Yerseke naar Waarde op vast. Het vuil wordt dan via die smeerpijpnnaar de nieuwe zuiveringsinstallatie gebracht. Vriendenals deze simpele maar geniale oplos sing als zondanig wordt er kend en gebruikt door de „des kundigen", dan geeft dat de burger weer moed. ARJOAN ging/Maatschap., Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Walcheren, Mid delburg, Loskade 29, tel. 01180-26951. Vlissingen, Dr. Ottestraat 3, tel. 01180- 19820. Bereikbaar: iedere werkdag op kantoor, 's avonds na tel. afspraak. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaar- straat 4, Vlissingen, tel. 01184-17810, spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 uur. Ook te Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 25594 en te Souburg in het wijkcen trum Middenhof, Kanaal straat 64, Souburg, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen, Maatschappelijk Werk. Dagelijks van 8.00- 10.00 uur. Rechtswinkel Middelburg, Gratis rechtshulp, elke don derdag van 19.00-21.00 uur, Loskade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26951. Actie Moeders voor Moeders, mevr. Van Belleghem, Wis- senkerke 01180-15418. Dr. J. Rutgershuis, Consulta tiebureau voor geboortenre- geling en seksualiteitvra- gen. Spreekuur 2e en 4e woensdagavond van de maand in het Med. Centrum Julianalaan 4, Vlissingen. Voor afspraak bellen 01184-16932. Storingen gas en elektriciteit. Van maandag t/m vrijdag van 's morgens 8.00 tot 's avonds 17.00 uur. Tel. 01184-15110. Buiten kan tooruren voor alle storingen tel. 01184-19191. Alleen voor Vlissingen, Valkenisse, Domburg, Mariekerke, Westkapelle, Veere en Ar- nemuiden. Voor Middelburg bellen Gemeentebedrijven, tel. 01184-14356, na kan tooruren tel. 01180-14358. Woensdag 13 oktober, 20 uur in Open Hof, Paauwenburg Vlissingen lezing over Israël door ds. Y. van der Schoot. Donderdag 14 en vrijdag 15 oktober, 21.30 uur Kuiper spoort te Middelburg Miqul Littin Chili 1973. Idem Kui perspoort 2030 uur Maarten van Regteren Altena, solo contra-bas. Zaterdag 16 oktober, van 14- 17 uur wijkcentrum Mid denhof Souburg ruilbeurs, idem 20 uur Britannia Vlis singen „Neerlands Hoop In terieur" uitgaande van Nutsdepartement. Maandag 18 oktober, Schouw burg Middelburg 20 uur Driekoningenavond (Sha kespeare). Dinsdag 19 oktober, 20 uur Bachten Reede, Vlissingen Bingo-avond Idem in De Piek 21 uur Filmvoorstel ling. Woensdag 20 oktober 14.30 uur Walk-Inn, Vlissingen Poppenspel. Idem in „De Zwaan" Souburg 20.30 uur Filmvoorstelling. Idem 20 uur in Bachten Komme Vlis singen, Filmvoorstelling. Vanaf heden t/m 31 oktober, Kuiperspoort Middelburg, tentoonstelling van jazz- foto's. Vanaf heden tot 29 oktober, in Zeeuws Museum, Abdij- plein 3, Middelburg, expose ren Joop Dam en Ans van Herwaarden. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen, Vrijdag 15 oktober 20 uur Cavalleria en Paljas. Zaterdag 16 oktober, 19.30 uur Der Rosenkavallier. Zondag 17 oktober, 14.30 uur Cavalleria en Paljas. 20 uur Weens Cloed. Kon. Opera te Gent, Vrijdag 15 oktober, 20 uur La Favorite, Zondag 17 oktober, 14.30 uur Eine nacht in Venedig. 20 uur La Favorite. Nederl. Toneel Gent. Zaterdag 16 oktober, 20 uur en zondag 17 oktober 15 uur Orestes (Hugo Claus). Woningbouwvereniging „Goed Wonen" Weekend dienst voor storingen aan c.v. en liften za. 16 en zo. 17 oktober de heer K. Roelse, Bonedijkestraat 110, tel. 01184-16156. Donderdag 14 oktober 5.11 en 17.25 Vrijdag 15 oktober 5.56 en 18.14 Zaterdag 16 oktober L.K. 6.49 en 19.15 Zondag 17 oktober 7.53 en 20.24 Maandag 18 oktober 9.08 en 21.42 Dinsdag 19 oktober 10.29 en 22.58 Woensdag 20 oktober 11.27 en 23.59.

Scheldebode | 1976 | | pagina 1