■Ca? n JEUGDTHEATER IN VLISSINGSE WIJKEN Medewerkers voor het SKW de scheldebode MAGNA CARTA IN DE PIEK Prestatieloop Zaterdag Torenmuziek /.ccuwse l.la Scheldebode-kringetje Café voor ouderen Modeshow Open Hof m 03 Veel muziek in nieuwe seizoen J M INKRIMPING DIENSTEN STREEKVERVOER WALCHEREN PER 26 SEPTEMBER D5R°o9eram10 Ct, 57 [ANT00R- IGENDA'S RUITER NIEUWE 1977 Componistenportret Windorgel Editie Vlissingen Editie Middelburg Protesten Dienstregeling Prijswinnaars kleurwedstrijd de scheldebode r (nu goedkoper dan vorig jaar) Volop voorradig bij: Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 26e JAARGANG NO. 40 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 MIDDELBURG - Veel muziek, met nadruk op de avant- garde-jazz, staat er op het nieuwe winterprogramma van Jeugd en Muziek Zeeland. De jeugd in de categorie van 6 tot 12 jaar krijgt in Vlissingen een eigen programma met acht voorstellingen van jeugd- en poppentheater verdeeld over de verschillende wijken van de stad. In Middelburg wordt in het Kuiperspoorttheater het sei zoen geopend met een jazz maand. J M sluit zich hier mee aan bij de landelijke jazz maand van de BIM (Bond van Improviserende Musici). Twee van de tien jazzconcerten in oktober worden in Den Dul- laert in Hulst gehouden. Zon dag 3 oktober zal er in deze serie in het Kuiperspoortthea ter het grootste ensemble op treden, namelijk een ,,Ten-tet" o.l.v. Misha Mengelberg. Tij dens deze jazzmaand expo seert Wim Riemens, ook in de Kuiperspoort, een aantal fo- to's, die hij in de afgelopen tijd op J M-manifestaties heeft gemaakt. Voor de tien concer ten is er een voordelige door- loopkaartvanf 15,-te krijgen. In de serie componistenpor tretten, die vorig jaar gestart is, zullen dit jaar Boehmer/- Breuker en Louis Andriessen aan de beurt komen. Op 12 no vember houdt Konrad Boeh- mer een lezing en op 13 no vember wordt een concert ge houden met nieuwe werken door een ensemble o.l.v. Boehmer met musici uit het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Willem Breuker Kollektief. Solisten hierbij zijn Rien de Reede fluit en Stanley Hoogland piano. In samenwerking met Frances-Marie Uitti (cello) zal de in Zeeland al goed bekende pianist Geoffry Madge zich op 3 december wijden aan Russi sche avant-garde-muziek. En kele door Madge ontdekte mo derne componisten worden ge speeld. De NCRV-radio ver leent haar medewerking aan dit concert. In januari geeft Madge nog drie concerten met o.a. werken van Boulez en Stockhausen. Het componis tenportret van Louis Andries sen is te beluisteren op 4 en 11 maart met de nieuwe groep ,,Hoketus"o.l.v. Andriessen en het orkest ,,De Volharding". Nog enkele witte plekken in het programma zullen in de loop van het seizoen ingevuld worden. Of dat met theater zal zijn kan J M-manager Ad van 't Veer niet zeggen. Hij vreest, dat de meeste voorstel lingen wel te duur zullen zijn voor het budget van J M. Ook de stukken, die in het Amster damse Mickery Theater ko men, komen al gauw op twee- a drieduizend gulden. Een serie van acht jazzcon certen zal plaatsvinden in het Vlissingsevm Vestzaktheater. Het traditionele Nieuwjaars concert van Leo Cuypers e.a. zal weer op 1 januari 's mid dags worden gehouden. Iets nieuws van J M is de serie jeugdvoorstellingen. „Jeugd en Muziek in de wijk" brengt o.a. Tombola II van Tom de Graaf, vier verschillende pop pentheaters en de jeugdthea ters PSST en Genesius. Elke Vlissingse wijk komt een keer aan de beurt. En dan krijgt Vlissingen, hopelijk nog voor de najaarsstormen beginnen, haar Wereld-Windorgel aan de Nolledijk terug. De Mass and Individual Mo ving Brussel zal weer voor de herplaatsing zorgen, terwijl de gemeente Vlissingen, het An jerfonds en Jeugd en Muziek zelf de benodigde f 12.000 ,- bij elkaar brengen. De plaatsen Hulst en Goes moeten het met een wat be scheidener J M-programma doen. Hulst krijgt enkele jazz concerten, tweemaal een kin dertheater en nog wat diver sen, zoals het Indiase ensemble Khan en een popconcert van de groep Focus. Goes zal het met een heel bescheiden J M-budget moeten doen, waar door het programma ook niet erg groot kon zijn. Drie concer ten in januari in de Grote Kerk, waarvan twee orgel door Xa- vier Darasse en Kristiaan van Ingelgem. Het Belgisch Kame rorkest zal optreden met de- Jeugdtheater „Tombola" van Ton de Graaf. zelfde Van Ingelgem aan het klavecimbel. Voor een jeugdtheater-serie in de wijk is een subsidie aangevraagd. Het Filmhuis zal deze winter alleen maar in Middelburg en Souburg draaien. Na het af branden van het jeugdcentrum „De Veste" is in Goes nog geen nieuw onderkomen gevonden. De belangstelling voor het Filmhuis in Vlissingen was zo gering, dat begin van dit jaar de serie daar is stopgezet. In het Kuiperspoorttheater zal men nu iedere week op donderdag- en vrijdagavond een voorstelling hebben en in „De Zwaan" in Souburg iedere woensdagavond. VLISSINGEN - De Stich ting Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) hoopt in november a.s. een nieuw club huis in gebruik te nemen, het Dr. Woltershuis, Bonedijke- straat 155, Vlissingen. Het is de bedoeling, dat daar naast het peuterspeelzaalwerk allerlei clubs gaan beginnen en dat er ook een 16-plus- activiteit van start gaat. Er wordt begonnen met een WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. sport- en spelclub 4-7 jaar, een kookclub 6-9 jaar, een dans groep 6-10 jaar, een handenar- beidgroep 4-7 jaar, een tim- merclub 8-12 jaar, op zater dagmorgen van 10.00-12.00 uur een bijeenkomst voor alle leeftijden, een soos 13-15 jaar op woensdagavond en een jon- gerensoos op vrijdagavond. Bij enkele groepen kunnen we nog medewerking gebrui ken van dames en heren (17 jaar en oucifer), die wekelijks met de meisjes en jongens wil len optrekken. Degenen, die interesse heb ben, kunnen contact opnemen met de heer L. van der Jagt, centraal kantoor S.K.W., Le- liënlaan la, Vlissingen, tel. 01184-14660. DROP-MARKT-VLISSINGEN zie advertentie elders in dit blad VLISSINGEN - De thuis blijvers hadden ditmaal gelijk: de torenmuziek van het Zeeuwse Koperensemble van de Stadhuistoren ging wegens de regen afgelopen zaterdag niet door. Aanstaande zater dag 25 september van 15.30 tot 16.30 uur zal echter, ijs en weder dienende, hetzelfde programma wèl gespeeld wor den. De binnenplaats van het Stadhuis zal voor het publiek opengesteld worden. VLISSINGEN - De Stich ting Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.) zal ook dit jaar weer inhaken op de lande lijke Vredesweek. In het Cen traal Kantoor van S.K.W., Le- liënlaan la, Vlissingen, zal ieder in de gelegenheid gesteld worden de vredesmarkt te be zoeken. Veel documentatiemateriaal zal er uitgestald liggen van or ganisaties en groepen, die zich bewegen op het terrein van vredesbevordering. Het thema van de vredesweek is: „Be dreigd bestaan". De Vredes markt is geopend: Vrijdag avond 24 september 19.00- 21.30 uur. Zaterdagmorgen 25 september 9.00-12.00 uur. Tevens kan vermeld worden, dat op zaterdag 25 september 20.00 uur in de Jongerensocië- teit „Walk Inn", Minister Lely- straat 4 de discussiefilm „Te ken voor vrede", vertoond zal worden. Zondag 26 september 19.00 uur is er in de Johannes- kerk aan de Bonedijkestraat een oecumenische vredes- dienst, waarin voorgaan ds. Y. van der Schoot en kapelaan T. J. J. M. Brooymans. MIDDELBURG - Als gevolg van de bezuinigingsmaatrege len, die minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat voor het streekvervoer nodig achtte heeft het Streekvervoer Walcheren een nieuwe dien stregeling gemaakt, waarin vooral 's avonds en in de week einden het aantal busdiensten flink wordt ingekrompen. Het resultaat is, dat vanaf 26 sep tember van maandag tot en met vrijdag 15 ritten zullen vervallen, op zaterdag 30 en op zondag 40 ritten. Streekvervoer Walcheren heeft zich bij de beperking van de busdiensten gehouden aan het versoepelde uitgangspunt van minister Westerterp. Aan vankelijk wilde de minister ie dere buslijn met minder dan 10 passagiers in de avonduren en in het weekeinde opheffen. Later deelde Westerterp mee, dat afwijkingen van deze norm binnen het redelijke mogelijk waren, met name als dit zou leiden tot het staken van een verbinding van en naar een woonkern in de avonduren en de weekeinden. De norm blijft echter uitgangspunt. De ver soepeling heeft Lewedorp in elk geval niet geholpen: 's avonds en op zondagen vallen Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300, in 2 edities: OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arne- muiden. Domburg. Marie- kerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Vlissingen, Toren straat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: redacteur J. Frijters, Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910. Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869, correspondent Middelburg: A. de Jong. tel. 01180-26043. alle verbindingen tussen Mid delburg en Lewedorp uit. Van alle kanten is er inmid dels tegen de bezuinigings maatregelen geprotesteerd. De streekvervoersbedrijven stuurden een protestbrief naar de minister. Het districtsbe- stuur van het NVV in Zeeland deed het zelfde en vroeg de mi nister het streekvervoer niet verder te beperken, omdat de vervoerssituatie hier en daar toch al een minimale dienst verlening inhoudt. Het NVV vreesde ook gevolgen voor de werkgelegenheid. Deze vrees is overigens wat het Streekver voer Walcheren betreft onge grond; hier vallen geen ontsla gen. De PPR voerde afgelopen woensdag een landelijke actie tegen de bezuinigingsplannen. Leden van het actiecentrum Middelburg van de PPR deel den zo'n 6000 pamfletten uit bij het busstadion op het Plein 1940 en bij het NS-station en plakten affiches aan met het doel hun ongenoegen te betui gen met de plannen van de mi nister. Ook verschillende ge meentebesturen hebben er per brief bij de minister op aange drongen zijn plannen te her zien. Zij willen daarmee adhe sie betuigen aan de brief van de Zeeuwse streekvervoerbe- drijven aan de minister, waarin o.a. staat, dat een dras tische inkrimping van het openbaar vervoer onaan vaardbaar is en een achteruit gang betekent voor het levens niveau van de bewoners van de plattelandskernen, vooral voor de financieel minder draag- krachtigen, jeugdigen en be jaarden. De protesten hebben de minister echter niet kunnen vermurwen; de bezuinigings maatregelen worden doorge voerd. Het streekvervoer Walche ren heeft haar busdiensten met ingang van 26 september als volgt gewijzigd: Lijn 1Middelburg - West- Souburg - Vlissingen. Op za terdag vervallen de vroege rit ten. Tot ongeveer 10.00 uur wordt er een 30-minutendienst gereden in plaats van een 20- minutendienst. Op zondag wordt de 30-minutendienst te ruggebracht tot een 60- minutendienst, behalve 's middags van 2 tot 7. Lijn 2: Middelburg - Oost- Souburg - Vlissingen - Kou- dekerke. Van maandag tot en met vrijdag wordt 's avonds na 6 uur de 30-minutendienst tus sen Middelburg en Vlissingen station teruggebracht tot een uurdienst. Op zaterdag tot 10.00 uur wordt de 30- minutendienst een uurdienst, evenals 's avonds na 6 uur. Lijn 3: ringlijn Walcheren. De rit die om 6 uur 's avonds uit Middelburg naai- Westkapelle vertrekt vervalt van maandag tot en met zaterdag. Lijn 4: Koudekerke - Mid delburg - Vlissingen-Oost. Geen wijzigingen na die van 30 mei 1976. Lijn 5Middelburg - Veere - Kamperland. Van maandag tot en met vrijdag gaat de laatste rit niet verder als Vrouwen polder. De middagspits wordt echter verbeterd. De vertreku ren worden: 5 over half 5, 5 over half 6 en 5 over half 7 tegen 2 vertrekken nu. Verder wordt er een strakke 2 uur dienst aangehouden met ver beterde aansluitingen op A.M.Z. richting Noord- Beveland. De zaterdag is als maandag tot en met vrijdag, maar geen verbetering in de middagspits. Op zondag wordt de dienst beperkt tot 4 ritten Middelburg - Vrouwenpolder heen en terug, het trajekt Vrouwenpolder - Kamperland vervalt. Lijn 7Middelburg - Lewe dorp - Goes. Van maandag tot en met vrijdag vervallen alle verbindingen tussen Middel burg en Lewedorp na half 6. Op zaterdag vervalt de och tendverbinding en op zondag wordt de dienst beperkt tot 3 ritten Middelburg - Arnemui- den en 3 ritten Goes - Lewe dorp. Lijn 8: Middelburg - Dom burg - Aagtekerke. Van maan dag tot'en met vrijdag vervalt de middagrit Middelburg - Aagtekerke. VLISSINGEN - Op de kleurwedstrijd van de Stich ting Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen (S.K.W.), die tijdens de Braderie gehouden werd, zijn 75 inzendingen binnenge komen. Er zijn vier prijswin naars, namelijk: Jeroen Geil- man, Westerzicht 225 (5 jaar). Chantal Vangheluwe, Wester zicht 664 (7 jaar). Jannie van Wingerden, Winkelmanstraat 8 (9 jaar). Mariëtte Geldof, F. Leenhoutsstraat 11, Oost- Souburg (10 jaar). Zij kunnen hun prijs afhalen in het Cen traal Kantoor van S.K.W., Le- liënlaan la, Vlissingen. VLISSINGEN - De Engelse popformatie Magna Carta legt op haar tournee door Europa ook aan in Vlissingen. Op vrijdag 24 september vanaf 9 uur kunt u in De Piek aan de Hellebardier- straat genieten van deze groep. Entree: vijf piek. Deze week, vrienden, hebben we weer eens iets van gedeputeerde Kaland mogen vernemen.Bij de opening van een nieuw be drijf in het Sloegebied liet hij weten „dat we daar in feite pas aan het begin van een ontwikkeling staan". Consolidatiezo zei hij, „zou alleen maar afbraak betekenen". En dat bete kent zoveel dat deze pro vinciale bestuurder voor industriezaken vindt dat het Sloegebied voorlopig niet afgerond moet worden. Het ziet er naar uit dat Kaland ons aan het voorbe reiden is op de aanleg van Sloe 2, het nieuwe indus triegebied waarvoor het dorpje Driewegen van de kaart moet worden ge veegd. En toch herinner ik me, dat ook deze bestuur der, in de tijd dat we alle maal met angst en beven de komst van Montedison te gemoet zagen, ons verze kerd heeft dat we voor een Sloe 2 niet bang hoefden te zijn. En dat is nauwelijks een half jaar geleden. Blijft daarnaast de vraag, wat nou precies de afbraak is. Zeker, in Vlissingen- Oost is heel wat nieuws tot stand gekomen. Vroeger hadden we daar geen fak kels, dikke rookwolken, lange pijpen, metershoge staalconstructies, beton, as falt en hoge hekken. Maar we hadden er wel schone lucht, strand, mossels, kru- kels, prachtige boerderijen en de Kaloot, waar duizen den vogels broedden. En als je na een tocht door dat ge bied weer op de dijk kwam, moest je niet gek staan te kijken als politie Griep uit Borssele je vroeg of je toch geen eiers in je zakken had. Nu zijn er allerlei veilig heidsmensen die met hon den de dure machines be waken. Het zal ze een zorg zijn of je eiers meeneemt. Wat is of wordt er nu ei genlijk afgebroken Binnenkort zullen we trouwens, hoop ik, weten wat Kaland nou bedoeld heeft met die uitspraak. Niet alleen bij mij kwamen er veel vragen naar boven, gelukkig ook bij verschil lende statenleden. En daar zal toch een antwoord op moeten komen. Tja, vrienden en van de die nieuwe milieuraad, die Zeeland sinds kort rijk is, hoeven we ook niet veel te verwachten. Voor de men sen die zich dag en nacht zorgen maken over ons mi lieu is er precies een plaats ingeruimd. De overige vijf tien plaatsen worden alle maal bezet door niet- milieu-clubs zoals de vrou wenraad, de kamers van koophandel, de vereniging van Nederlandse gemeen ten enzovoorts, enzovoorts. De Gouden Delta, het blad van de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland schreef het al:Milieuraadeen lacher tje", en daar sluit ik me bij aan. ARJOAN Deze week zijn de gulle Mid delburgse gevers: „Fraanje Patisserie, Lange- viele stelt ons beschikbaar Vz pond bonbons van eigen fabri kaat. Fruitspecialist van der Hiele-Nijsen, Langeviele 41 stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus, Burg. Prome nade, stelt beschikbaar brile- tui. Foto Harry Verschuren, Lange Delft 11, stelt beschik baar een te besteden bedrag tot 10,-. Hotel-Café-Restaurant „De Huifkar", Markt 19, stelt be schikbaar koffie met gebak. Vleeshouwerij A. Sturm, Veeresingel 99, stelt beschik baar Vz pond eigengemaakte rookworst voor 2 personen. Baby-art. zaak De Weef stoel, Langeviele 3, stelt be schikbaar een cadeaubon van 10,-. Bijou Tassenhuis, Lange Delft 44, stelt beschikbaar sleuteletui. Fleur 2000, Langeviele 61, stelt beschikbaar leuk boeket bloemen. VLISSINGEN - In het dien stencentrum Bachten Komme zal donderdag 23 september een ontspanningsavond wor den gehouden voor de oudere inwoners van Vlissingen. Do- rien Mijksenaar en Perry Ca- vello met aan de piano Hans de Pagter brengen ouderwetse romantiek, 'n Café-chantant- programma met voor elk wat wils, met teksten van Louis Davids, Dirk Witte en vele an deren, in een bonte afwisseling van kostuums. Aanvang half acht. Kaarten verkrijgbaar a 1,50 in het Dienstencentrum Bachten Komme. VLISSINGEN - Op maan dag 27 en dinsdag 28 septem ber om 20.00 uur organiseert de Aktiviteitcommissie van het Open Hof als opening van het seizoen een modeshow in het wijkcentrum van Paauwen- burg. Het modehuis Josiasse toont in haar nieuwe najaars- en wintermodellen met mede werking van het Schoenenhuis Clarijs. Kaarten voor deze avonden kunnen gekocht wor den a 2,50 (koffie inbegre pen) bij de beheerder van het Open Hof. VLISSINGEN - De Vlis singse sportvereniging Mara thon organiseert op 26 sep tember zijn jaarlijkse Handicap-prestatieloop. Om 14.15 uur gaan de dames en de meisjes junioren van start en om 14.18 uur de jongens junio ren. Atleten en trimmers ver- trekken om 14.21 uur. Vanaf 13.30 uur kan men inschrijven in café Westduin in welke om geving ook het parcours ligt.

Scheldebode | 1976 | | pagina 1