Donderdag 26 augustus Ontslag voor personeel -veerboten?- Stedelijke Raad actief in binnenstad STICHTING VOOR MET-GEHUWDE MOEDERS Ml GOED OP GANG h zegt.. het weten waard STRANDPOP 76 SFEERVOL VERLOPEN ACTIVITEITEN IN DE BEEK Peuterspeelzalen weer begonnen (Rubriek voor lezers) Kerkdiensten Medische diensten Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1976 Dertien ploegen in Ronde van Midden-Zeeland KLOETINGE - Tijdens de Ronde van Midden-Zeeland, die ook dit keer wordt verre den in het kader van de Prof tour door Nederland (tweede editie) kunnen de Zeeuwse wielerfans ongetwijfeld weer hun hart ophalen. Dat kan dan gebeuren op donderdag 26 au gustus als de tweede etappe St. Willebrord-Goes door een groot gedeelte van Midden- Zeeland voert, en de dag daar op, als de rennerskaravaan in Goes aanzet voor de rit naar Budel via Oostelijk Zuid- Beveland. De Proftour door Nederland die op 24 augustus in Deurne begint met een ploe gentijdrit en een avondcrite rium, waarna vijf etappes in lijn volgen en die besloten wordt met een individuele tijd rit in Simpelveld brengt vele prominenten aan de start. Bij de dertien ploegen, be staande uit elk acht renners, behoren behalve T.I. Raleigh, Frisol en Ormas Sharp onder andere ook die van Gan- Mercier, Flandria en Lejeune B.P. en dat zegt voor insiders reeds genoeg. Een zeer grote trekker is dit jaar zeker de ploeg van Flandria met onder andere in de gelederen Freddy Maertens, Mare de Meijer en Michel Pollentier. Joop Zoe temelk (Gan Mercier) die de eerste proftour won, zal dan ook ongetwijfeld niet gemak kelijk zijn zege van vorig jaar kunnen prolongeren. Ook de T.I. Raleigh formatie van Peter Post (aanzienlijk sterker dan vorig jaar) kan met mannen als Jan Raas, Hennie Kuiper, Ger Knetemann en Didi Thurau namelijk zijn stempel drukken op deze pProftour. Of Frisol hiertoe in staat zal zijn is zeer twijfelach tig. Keer Priem en Theo Smit zouden het in deze equipe hoofdzakelijk moeten gaan maken. Voor de rappe Theo Smit lijkt een etappe-zege wel weer tot de mogelijkheden te KRUININGEN/VLISSIN Bij de veerdiensten tussen Kruiningen en Perkpolder en Vlissingen-Breskens wordt bekeken of het moge lijk is met minder personeel te werken. In de provinciale begroting voor 1977 kondigt het provin ciebestuur aan dat „een onder zoek wordt ingesteld naar de mogelijkheid om de toegangs- bruggen tot de schepen te laten bedienen door de kaartcontro- leur die aan de walkant van de brug zit. Daardoor zou een be langrijke personeelsbesparing verkregen kunnen worden. Met de vakorganisaties zullen tijdig de mogelijke gevolgen voor het desbetreffende perso neel worden besproken". De veerdiensten krijgen het trouwens steeds drukker. In totaal werd in 1975 op beide veerboten 8,3 procent meer au to's dan in 1975 vervoerd. Het aantal vervoerde passagiers steeg met 6,9% In de maanden dat de dubbeldekkers uit de vaart worden genomen, de vroeger stille maanden, wordt het nu ook drukker, waardoor ook de kleinere schepen zoals MS Koningin Juliana en MS Prins Bernard" ingezet moeten worden. Daardoor zijn wacht tijden volgens gedeputeerde Staten niet te voorkomen. MIDDELBURG - In het jon gerencentrum de Beuk aan de Herengracht treedt op vrijdag 20 augustus Miss Rosa King en haar begeleidingsgroep Upside Down op. Rosa King speelt tenor-saxofoon en is afkomstig uit New York. Op het ogenblik is ze met haar begeleidings groep bezig aan een tournee door Europa. In Nederland was ze al vaker te horen, o.a. op het North-Sea Jazz Festival, waar ze samen met Hans Dul- fer en mr. Slim voor een knet terende show zorgde. De bezet ting voor het huidige optreden is als volgt: Holliday Bleek - bas, Dennis Brioel - drums, Lamont Hampton - conga, Ranoy Langonia - lead-gitaar. Het optreden begint om 9 uur en de toegang is 5 gulden. Zaterdag 21 augustus wordt de komische film „Morgan, laat je eens nakijken" ge draaid, met o.a. David Warner en Vanessa Redgrave. Morgan, een speelse dagdromer, is ge trouwd met een schatrijke .vrouw. U it verveling schildert hij hamers en sikkels op de muren van hun huis en plakt foto's van communistische kopstukken op zijn auto. Bo vendien voelt hij zich aange trokken tot het rijk der dieren. Voor hem zijn mensen dieren en is Londen één grote jungle, waarin hij zelf als gorilla re geert. Vanzelfsprekend leidt dit tot complicaties en er dreigt zelfs een scheiding. De film begint om 12 urn 's nachts en de toegang be draagt 3 gulden. Op zondag 22 augustus tenslotte organiseert de Beuk een gratis pop- en folkgebeuren, waaraan diverse buitenlandse pop- en folk groepen zullen deelnemen. Dit begint om 3 uur in de middag. In verband met de toene mende drukte op de veerboten vindt het provinciebestuur het dringend gewenst dat er spoe dig een beslissing over het al dan niet aanleggen van de vaste oeververbinding wordt genomen. behoren maar er zijn dit keer overigens genoeg renners van de partij die over een sterk eindschot beschikken. In eerste instantie denken we dan aan Freddy Maertens, de Italiaan Bitossi, de landge noot van Maertens Walther Godefroot, terwijl de Ormas Sharp ploeg, die uit louter Ne derlanders bestaat ook drie behoorlijke sprinters in de ge lederen heeft: Harm Otten- bros, Jos Schipper en Richard Bukacki. In het team van Le jeune B.P. zijn voor Nederland uiteraard goede bekenden Roy Schuiten, André Gevers en Wim de Waal en in de Super Ser-ploeg is Luis Ocana een in ternationaal befaamde cou reur. Voor deze tweede Proftour door Nederland bestaat ook wat de publiciteitsmedia be treft (in ons land bijvoorbeeld elke dag 12-13 minuten t.v.- opnamen) ook in het buiten land (Duitsland en België voornamelijk) grote belang stelling. André de Vos, secretaris van het comité Internationale Ronde van Midden-Zeeland deelde ons mee dat het West- duitsland talent Didi Thurau (Raleigh) alleen reeds zorgt voor een legertje persmensen uit zijn land. Het Comité In ternationale Ronde van Midden-Zeeland heeft ook dit keer weer bewust gekozen om „mee te doen" met de proftour omdat men ook hier in de gele genheid wordt gesteld vele topcoureurs in actie te zien. „We staan echter beslist niet onder curatele'stelt voorzit ter Piet Louwerse nadrukke lijk. „Het route-schema bij voorbeeld, de hotelaccommo datie, het vestigen van de per manence, het aantrekken van sponsors etcetera liep allemaal via ons hier in Zeeland. Het was dan ook een karwei dat heel wat uren heeft gekost maar we hebben daarbij veel steun gekregen van de autori teiten op welk gebied dan ook". Ook dit jaar is er weer een officiële ontvangst gepland door het Goese Gemeentebe stuur in het Stadhuis, voor de organisators van de proftour, het Comité Internationale Ronde van Midden-Zeeland, pers en andere genodigden. Die wordt gehouden op vrijdag 27 augustus om 12.15 uur. Leuke bijkomstigheid is daar bij dat daarna op het bordes van het Goese stadhuis de ren ners de deelnemerslijsten te kenen voor de etappe Goes- Budel. Bij slecht weer gebeurt dat in de hal van het stadhuis. VLISSINGEN - Twee weken geleden belegde de Ste delijke Raad voor Maatschap pelijk Welzijn een vergadering voor instellingen, verenigin gen en personen die in of van uit de binnenstad activiteiten ontplooien. De opkomst voor deze - door de werkgroep binnenstad van de stedelijke raad georgani seerde - avond was groot. Met de ongeveer 35 aanwezigen werd in eerste instantie een uitgebreide gedachtenwisse- ling gehouden over een aantal problemen in de binnenstad. Zo kwamen renovatie, speel- voorzieningen en leegstand van huizen aan de orde. De aanwezigen wisselden verder van gedachten over het ontbreken van een stuk jeugd werk (door het verdwijnen van de Globe) en de dreigende si tuatie rond speeltuinvereni ging d'Oude Stad. Al met al waren de aanwezigen er van overtuigd dat een gestructu reerde aanpak van de binnen stadszaken van belang is en zodoende besloot men over te gaan tot het oprichten van een (voorlopig) wijkorgaan bin nenstad. Dit wijkorgaan wordt gevormd door: mevrouw v.d. Lee en de heren de Kam, Louws, Pijl en Willemse ter wijl ook iemand vanuit het Oranjekwartier de gelederen zal komen versterken. Naast bovengenoemde binnenstads bewoners zullen ook de leden van de werkgroep binnenstad van de stedelijke raad in het wijkorgaan meedraaien. Vol ledigheidshalve ook van deze mensen de namen: mevrouw Verheul en de heren Van Loon, Van Rooyen, Schipper, Visser en Vonk. Mocht u geïnteresseerd zijn in de Vlissingse binnenstad of VLISSINGEN - De peuter speelzalen van de stichting So ciaal Kultureel Werk Vlissin- gen (SKW) zijn deze week van start gegaan. De peuterspeel zalen in „Het Buut", Beatrix - laan 2, is begonnen met vier groepen, die elk twee dagdelen bijeen komen. De peuterspeel zalen „Het mezennest" en „De Sloep" zijn samengevoegd in een nieuwe ruimte, in het Dok ter Wolterhuis aan de Bone- dijkstraat. Peuters van 28 maanden tot 4 jaar kunnen nog worden op gegeven in de peuterspeelzalen of telefonisch: 01184-14660 en 16223. mocht u willen meedoen met het wijkorgaan, neemt u dan contact op met een van boven genoemde mensen of met de Stedelijke Raad voor Maat schappelijk Welzijn, Badhuis straat 104 te Vlissingen, tel. 01184-16429. MIDDELBURG - Sinds april 1972 is in Zeeland werk zaam de Stichting voor niet- gehuwde moeders, waarvan het bureau is gevestigd aan de Loskade 25 in Middelburg. Pas vorig jaar bewees de Stichting duidelijk haar levensnood zaak. Zeeland is lange tijd op het gebied van de ongehuwde moederzorg een witte vlek ge weest op de Nederlandse kaart. t Het bureau Moederhulp in Breda heeft zoveel mogelijk getracht ook de belangen van de Zeeuwse ongehuwde moe der te behartigen. Maar de af stand tussen de woonplaatsen van de cliënten en het bureau in Breda bemoeilijkte de hulp verlening aanzienlijk. Vanuit de landelijke organisaties voor ongehuwde moederzorg is te zamen met instellingen op het gebied van de maatschappe lijke dienstverlening en wel zijnszorg een werkgroep ge vormd om de mogelijkheid te onderzoeken in Zeeland een bureau voor ongehuwde moe derzorg te beginnen. Hoewel in vergelijking tot de rest van Nederland het absolute aantal buitenechtelijke geboorten in Zeeland vrij laag is, achtte men toch voldoende redenen aan wezig om tot oprichting van Wat u zegt.... (rubriek voor lezers) „Van vroeger..." (1). Ik heb met veel genoegen het stuk van de heer J. Schuilwerve gelezen. Ik heb dat zelf ook allemaal goed gekend wat hij schrijft. Is er een vervolg mogelijk in uw krant? C. Sinke Vlissingen. ..Van vroeger..." (2). In uw blad heb ik met grote interesse het artikel „Van Zeeuwse komaf" gelezen, van de heer D.J. Schuilwerve. In de boekhandel kon ik het nog niet kopen, maar werd door de auteur naar u verwezen. Gaarne onder steun ik uw voornemen om tot uitgave van de bundel verha len te geraken, zodat ik ze zou kunnen kopen. J. de Muynk-Ede. Red.: Van vele lezers ontvin gen wij positieve reakties op ons artikel over de bundel ver halen van D. J. Schuilwerve uit Middelburg. Het is echter niet zo, dat de Scheldebode een bundel uitgeeft van deze verha len. We willen echter wel, met goedvinden van de schrijver, van tijd tot tijd een van zijn verhalen in deze krant plaat sen. Hartpatiënt. Namens veel pa tiënten en geïnteresseerden spreek ik de wens uit om uw artikelen omtrent de achter gronden van verschillende ziekten frequenter te belich ten. J. Peters- Oost-Souburg. Red.: Wij doen ons best. In aansluiting op ons vorig artikel „Muziek genieten", nu een meer intensiever uiteen zetting, omtrent waardering van muziek in het algemeen. Het begrijpen van muziek is, evenals het genieten, een ver mogen dat geoefend kan wor den. Om door te dringen in de moeilijke problemen der toon kunst. moet hieraan vooraf gaan een stuk fantasie. Met andere woorden zich trachten te verplaatsen in de sfeer, welke een komponist zou heb ben bedoeld. Zijn we met deze gave bezield, dan moeten we ons verdiepen in de muziekt heorie. Want, immers de kom- pomst drukt zijn gedachten uit in het notenschrift en we moe ten dit materiaal ten dele ken nen. Maar er is meer te doen dan noten-studie en een in strument bespelen. Dan komt de theorie aan bod, een niet gemakkelijke studie, welke we echter zo nodig hebben bij het begrijpen van muziek, dus het waarom en hoe. Men luistert naar de radio. De omroeper kondigt aan dat er een uitvoering komt van de 3e symfonie in Es (Eroica) van Ludwig van Beethoven. De delen zijn Allegro conbrio (le vendig en opgewekt), Adagio assai (langzaam met uitdruk king), Allegro vivace (zeer le vendig) en Allegro molto (zeer vlug). Op zijn best zijn deze woorden vervaagd of men zoekt een ander station, want van deze „droge muziek" houdt men niet. Daar hebben we het juist waar het om gaat. De mooiste muziek, die ooit geschreven is en misschien nooit meer ge schreven zal worden. Natuur lijk zit hier ergens de kneep, het is omdat men Geinig of niets van muziek af weet. Vraag het eens aan de insider, deze zal het niet in zijn hoofd halen, om bij een toonwerk van de oude meesters het toestel af te zetten. Met grote aandacht wordt het toonwerk gevolgd en genoten van het kleurenspel der tonen. Er zijn wegen te over om zover te komen. In vele gevallen ziet men er tegen op, de rijsteberg van de te leren stof in zich op te nemen. Ge lukkig zijn er velen, die met een goede leraar in zee gaan, waar men op systematige wijze wordt opgeleid. De persoon in kwestie zal zich met elan moe ten werpen op deze materie. Dit zal het muziek begrijpen vergroten. Dan komt er een grote waardering voor het mooie, dat in het rijk der klan ken besloten ligt. CE LA een stichting voor niet- gehuwde moeders te komen. Deze categorie van hulpzoe kenden vraagt een eigen des kundigheid en ervaring. In april 1972 is de Stichting voor ongehuwde moeders opgericht die zich ten doel stelt: „de des kundige hulpverlening aan de niet-gehuwde zwangere vrouw, de alleenstaande ouder en zijn of haar kind en voorts aan allen die bij deze situatie betrokken zijn. Waar dit wen selijk is verleent de Stichting hulp en verricht preventieve werkzaamheden ter voorko ming van die problemen zoals die juist zijn vernoemd". Het bureau heeft tot doel, naar mogelijkheid, een reële hulp te verlenen aan de niet- gehuwde moeder, alleen staande ouder en diens kind en alle verder daarbij betrokken personen. Dit houdt in dat aangenomen wordt, dat door een buitenechtelijke zwanger schap een probleemsituatie kan ontstaan van een geheel eigen aard, waarbij meerdere personen betrokken kunnen zijn. Allereerst zijn in deze si tuatie betrokken de (aan staande) moeder en het kind. Afhankelijk van de situatie wordt nagegaan in hoeverre de natuurlijke vader in het con tact betrokken kan worden. Verder zijn bij deze problema tiek betrokken de ouders en overige gezinsleden, terwijl ook andere personen een rol kunnen spelen. Niet alleen de zwangerschap op zich, of het niet gehuwd zijn, maar juist de combinatie van beide omstandigheden schept een situatie, die voor de betrokkenen veel vragen kan oproepen, die van medische, psychologische en juridische aard kunnen zijn. Een kenmerk van deze hulp verlening is, dat vaak in een beperkte tijdsduur voor een aantal problemen een oplos sing moet gevonden worden. Zaterdag 21 aug. 1976 Vlissin gen. Zevende Dags Adven tisten. Doopsgezinde ker, Vrijdomweg van 9.15-10.15 bediening des woords, van 10.15-11.15 bijbelstudie. Middelburg Doopsgezinde kerk, van 10.00-11.00 uur bijbelstudie van 11.00-12.00 bediening des woords. Zondag 22 aug. 1976. Her vormd Vlissingen. St. Ja- cobskerk.10.30 u. ds. E. Hoogerwerf, 17 u. ds. Har- kema. Johanneskerk 9.30 u. d. Y. van der Schoot, 19 u. drs. E. de Liefde. Open Hof, Paauwenburg, 9 u. ds. E. Hoogerwerf, 17 u. ds. G. den Heeten. Bejaarden-centrum „Ter Ree- de". 19 u. ds. Joosse. Bethesda-St. Joseph. 10 u. mevr. N. Kother- Middelhoek. Ver. van Vrijz- Hervormden/- Remonstranten. 22 aug. Ophir 10.15 u. mevr. ds. A. Hoff-Visscher, Hertoge nbosch. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat, 22 aug. 10.30 u. ds. A. Nierop, dienst te Middel burg. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat, 22 aug..9.30 u. ds. I. den Heeten, 19 u. ds. E. Hoogerwerf. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, 22 aug. 9.30 en 17 u. ds. C. A. den Hertog, voorb. HA. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat 9.30 en 16.30 u. ds. Kamphuis. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg, 22 aug. 9.30 en 16.30 u. ds. A. Snoep. Geref. Kerk Kanaalstraat Souburg, 22 aug. west 9 u. ds. Passchier, oost 9.30 u. ds. Vanhaelen, 19 u. idem. Geref. Kerk Domburg, 22 aug. 10 u. ds. J. Blok, Baarland, 17 uur ds. J. v. Eyk, Middel burg. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland, 22 aug. Oost- Souburg. 11.30 u. oud. L. Latuheru, Koudekerke 14 u. idem. Hervormd Souburg, Kerk Oranjeplein, 22 aug. west 9 u. ds. Passchier, oost 9.30 u, ds. v.d. Heide, 19 u. ds. Dor- i gelo. Hervormd Ritthem 10 u. dienst. Hervormd Koudekerke, 22 aug. 9 en 10.30 u. ds. M. J. de Jong. Hervormd Biggekerke, 22 aug. dienst te 10 uur. Hervormd Middelburg, 22 aug. Nieuwe Kerk 9 u. as. Rooa- enburg, Koorkerk 10.15 u. Prof. dr. J. Sperna Weiland, Rotterdam. Oostkerk 10.15 u. ds. Delbeek, 19 u. ds. H. Harkema, St. Philipsland, Ontmoetingskerk 10.15 u. ds. Roodenburg, H. D. 19 u. ds. Eijk. Zuiderbaken 9 u. ds. Delbeek. Doopsgezinde kerk 10.30 pasteur Le Gras, Evang. Luth. kerk 10.30 u. ds. A. Nierop. Hervormd St. Laurens, 10 u. ds. G. Post, Arnemuiden. Evangelische Baptisten Zen- dings Gemeente, Middel burg, dienst te 16 uur in de Klarenbeek L.T.S. voorgan ger K. v. Berghem. R.K. KERK-WALCHEREN 21-22 aug. 1976. Parochiekerken Souburg - Martinuskerk zat 19.00 parochiekoor. Zo. 10.30 uur. Paauwenburg, open hof zo II.00 zanggroep, 19.00 sa menzang. Vlissingen singelkerk za 19.00 boeteviering gevolgd door eucharistieviering. Zo. 9.30 boeteviering gevolgd door eucharisitieviering (dames koor, Nederlands). 12.00 boeteviering gevolgd door eucharistieviering. Bethesda/Josephziekenhuis zo 11.00 Ter Reede vrijdag 9.00. Middelburg Lombardstraat: za. 19 u., zo. 10.15 u., 19 u. Hoeksteen-Rosenburglaan: zo. 11.30 u. TOERISTENKERKEN OVERZICHT ZOMER 1976 Dishoeck Koudekerke, toeris tenkerk St.-Michel van 10 mei t/m 29 aug. dienst 10 u. omburg recreatieterrein obij- kerk. H. Willibrord, Bad huisweg 4, dienst van 29 mei t/m 28 aug. 9 u. bijkerk van 30 mei t/m 29 aug. 10 u. re creatieterrein of bijkerk. Oostkapcllc Ned. Herv. kerk 19 u. van za. 3 juli t/m 29 aug. Veere, Ned. Herv. kerk van za. 3 juli t/m 14 aug. 19 u. Vrouwenpolder Toeristenkerk O.L. Vrouw v. d.m. Polder, Fort Den Haagweg van za. 29 mei t/m 28 aug., 19 u., zo 30 mei t/m 29 aug. 10 u. Westkapelle Toeristenkerk H. Gabriël Bazienstraat 3, za. 29 mei t?m 28 aug. 19 u. van zo. 30 mei t/m 29 aug. 10 u. Zoutelande, toeristenkerk H. Catharina, Bosweg 48, van za. 29 mei t/m 28 aug. 19 u. van zo. 30 mei t/m 26 sept. 10 u. Volle eveng. gemeente, Vlis singen iedere zondag 9.45 u. en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfia kapel, Vrouwestraat 5 te Middel burg, Dam 3, gem. de Wijn gaard, 10 u. ds. Van de Zan den. Jehovah's getuigen, konin krijkszaal, Van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen, don derdag van 19.20-21.30 u. en zondag van 10-12 u. Anglican Church Service in the Mission to Seamen Cha pel, Scheldepoort, Vlissingen-Oost, morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. The Bethel Pentecoastal, Tem ple Inc. wijkgebouw Zuid erbaken, Rentmeesterlaan, Middelburg-zuid. elke woensdag 19.30 u, zondag om 14.30 u. Zondagsschool, 13 u. in de Zuidburgschool. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 u. ge meentedienst. Leger de Heils Vlissingen, ie dere zondag 10 u. Heili gingssamenkomst en 19.30 u. verlossingssamenkomst. Elke dinsdagmiddag van 14.30-16 u. gezinsbond waar iedereen welkom is, Sta- vermanstraat, Vlissingeh. Doktersdienst 21 aug. dr. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233, zo. 22 aug. dr. Thiadens, Westerzicht 266, West- Souburg, tel. 64633. De dienst loopt van 0.00-24.00 u. Visites aanvragen voor 10 u. Spoedgevallen en van 12.30-13.00 18.00 uur. Apotheek. Van 20 aug - 28 aug. geopend apotheek C. P. Lastdrager, C. v. Peren straat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. Tandarts. Za. 21 en zo. 22 aug. van 11-12 u. dr. C. Westveer, Loskade 21Middelburg, tel 01180-26694. Verloskundige. Za. 21 en zo. 22 aug. mei. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12773. HMUISARTSEN Souburg, Arnemuiden en Nieuwland, 21 en 22 aug. dr. P. Kodde, Rosenburglaan 133, Mid delburg, tel. 01180-26824. Dierenarts. 21 en 22 aug. dr. L. Jobse, tel. 01189-1389. Con sult alleen na tel. afspraak. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen, 22 aug. zuster B. v.d. Meer, Middelburgse straat van 17.30- 66, Souburg, tel. 64893. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Ritthem, 21 en 22 aug. zuster W. Verhagen, Burg. Stemer- dinglaan 119, Oost- Souburg, tel. 01183-61541. Kruisvereniging Walcheren- Oost, 21 en 22 aug. zuster C. Wapenaar Sloehavenstraat 17, Nieuwland, tel. 01182- 1474. Middelburg. Doktersdienst. Za. 21 aug. dr. Van der Rijst, Rouaanse kaai 11, Middel burg, tel. 01180-26659. Zo. 22 aug. dr. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 12460. Middelburg. Apotheek. Van 20-27 aug. geopend apo theek L. van de Boogert, Vrijlandstraat 79. Bureau van de Stichting voor niet gehuwde moeders, Los kade 25, Middelburg, tel. 01180-27311, spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor- ging/maatsch. werk. Stich ting Maatschappelijke dienstverlening Walcheren, Middelburg Loskade 29, tel. 01180-26951. Vlissingen, dr. Ottestraat 3, tel. 01180- 19820. Bereikbaar: iedere werkdag op kantoor, 's avonds na tel. afspraak. Stichting Gezinsverzorging Walcheren. Brouwenaar- straat 4 Vlissingen. Tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 u. ook te Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 25594 en te Souburg, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst, Vlissingen. Maatschappelijk werk. Dagelijks van 8.00- 10.00 u. Rechtswinkel Middelburg. Gratis rechtshulp elke don derdagvan 19-21 u. Loskade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26951. Actie Moeders voor Moeders, mevr. van Belleghem- Wissenkerke, 01180-15418. Zaterdag 21 aug. van 14-17 u. in Wijkcentrum Middenof te Oost-Souburg Ruilbeurs. Dinsdag 24 aug. 21 u. in De Piek te Vlissingen film. Vanaf 17 aug. t/m 15 sept. beelden-expositie van de Caroluskring in div. plant soenen en Stadhuis te Vlis singen. Vanaf heden t/m aug. in het Stedelijk Museum te Vlis singen: tentoonstelling her denking 300-jarige sterfdag van Michiel Adriaanszoon De Ruijter. Vanaf heden t/m 29 aug. in de Vleeshal te Middelburg. Mu seum van Bommel-van Dam te gast. Vanaf 24 juli t/m 19 aug. expo seren Lisette Brouwer, Geert Jacobs, Simone Haak, John Merkel, Sjoerd Tijken en Ben Peterman in het Zeeuws Kunstenaarscen trum, Lange Noordstraat 59 te Middelburg, met kera miek en kleinplastiek. „Goed Wonen", weekend dienst voor storingen aan cv en liften, 21 en 22 aug. de heer B. Lens Lingsstraat 48, Oost-Souburg, geen tele foon. Donderdag 19 aug. 8.07 en 20.35 Vrijdag 20 aug. 9.18 en 21.51 Zaterdag 21 aug. 10.30 en 23.05 Zondag 22 aug. 11.36 en Maandag 23 aug. 0.08 en 12.41 Dinsdag 24 aug. 0.57 en 13.18 Woensdag 25 aug. N M 1.19 en 13.38 VLISSINGEN - Meezingers, hitkikkers, muziekdollen, pop flippers, meedeiners, gewone toeschouwers en muzieklief hebbers hebben afgelopen za terdag zonder veel woorden maar met veel muziek duide lijk gemaakt dat een-evene ment als Strandpop 76 stevige prolongatie verdient. Het door de Stichting Culturele Ge meenschap Vlissingen uitste kend georganiseerde festival werd door maar liefst 2200 mensen bezocht. Nu zat het „weer" ook mee en weglopers waren er niet. Dat laatste vond zijn oorzaak in het feit dat er verrassend goed werd gespeeld en gezongen. Vooral de groep Blue Barrel, dat stukken bracht uit het repertoire van Neil Young en The Flying Bur- rito Bros, creëerde een zalig makend sfeertje. Op de bij gaande foto ziet u André, Otto, Rens en John van Blue Barrel in volle actie.

Scheldebode | 1976 | | pagina 5