de schéldebode Speelveld voor Wolphaartsdijk van mevrouw Jamin. El 1 Scheldebode-kringetje \Jk* 1?Kr0/C/f RUITER Trimmen ARISTO M'75 ARISTO M'85 NU179.% Editie Vlissingen Editie Middelburg twijfels Gunstig CCQPQ Pak Kokosmakronen l45/ 2e pak halve prijs 7 voordeel 72 cent. de scheldebode Alleen bij ons rekenmachine S""od139. en 2 jaar garantie Paul Krugaratraat 55-57 Vllaalngen-01184-12733 26e JAARGANG NO. 33 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1976 Astroloog/helderziende Peter Ben Ammi: „Ik zoek in iedereen de ware ik" VLISSINGEN - Dagelijks worden wc geconfronteerd met zaken en gebeurtenissen die we gemakshalve maar niet meer proberen voor onszelf te verklaren. Uitroepen als „toeval", „hoe is het mogelijk", „stel je voor", „griezelig", „het is maar een droom", komen als vanzelfsprekend over onze lippen. Heeft u dat- nou ook: dat u iets meemaakt, waarvan u sterk de indruk heeft dat het u al eens eerder is overkomen? We worden er hoogstens een beetje stil van. We verwerpen de gedachten aan hogere mach ten die, vanaf hun troon gezeten, ons hanteren als een stel mario netten en ons het grootste poppenspel aller tijden laten spelen: het leven. Nee, we halen onze schouders op, we zien wel wat de toekomst ons brengt en kreupelen verder in onze baan, familie, carrière. We maken (misschien wel té zijdelings) kennis met astrologie, maar vermijden als het maar even kan, een bezoek aan zo iemand die dwars door je ziel heen kijkt en die weet wat jou te wachten staat. We zochten in Vlissingen een astroloog/helder ziende op. Hij werkt onder de naam Peter Ben Ammi, is bepaald een man met wetenschappelijke kennis en heeft les gegeven in mystieke wijsbegeerte. Peter Ben Ammi is een rad prater (mis schien wel equivalent voor Rotterdammer). Hij is behalve een wetenschappelijk geschoold astroloog, ook helderziende. Hij heeft het in zijn praktijk zó druk, dat hij zelfs een medewerkster zoekt. Peter Ben Ammi heeft, nadat hij zijn bloeiende praktijk in Rotterdam wel voor gezien hield, zich gevestigd in Zeeland. Zijn vriendin heeft hem pas verlaten, waardoor hij morele opdonkers te verwerken kreeg, maar in zijn vak als astroloog annex helder ziende bloeit hij op als nooit tevoren. Wat de bandrecorder in ruim drie uur registreerde geven wij in flarden weer: „Mensen zijn vastgeroeste knotwilgen. Duizenden jaren om te bereiken wat ze nu heb ben en het is nog niet veel. De maatschappij behoort niet aan de arbeider, het behoort niet aan de massa, het behoort aan hij of zij die weet. De enkeling. Niet het weten wat je op school leert, ik bedoel het ware weten, het innerlijke ware weten. Dat ware weten kan je slechts ver krijgen als je een draad ervan hebt gekregen van een meester, een ingewijde, waar je zelf op door kunt spinzen. Je eigen in nerlijk is de weg naar het ware weten. Ik begon met een mys tieke wijsgerige studie, de filo sofische kant, nadat men er achter was gekomen dat ik pa ranormaal begaafd was. Ik deed voorspellingen die in meer of mindere mate uit kwamen. Ik sta uiteraard ook open voor dingen die niet uit komen, daar ben je mens voor. Astrologie is voor mij de groot ste leidraad geweest om in te zien dat het leven zoals het nu draait, perfect is, volmaakt zelfs. Hoe de mensen er ook over denken, het is zo. Mensen die krijsen of schreeuwen weten niet, maar degene die stil, teruggetrokken leeft, zich overgeeft aan de studie ten bate van de mensheid, bijvoor keur (ik praat vanuit mijzelf) een geestelijke studie, die zal het innerlijke weten verwer ven. Hij zal te weten komen over het hoe, wie en waarom dingen wel of niet gebeuren. Ik heb een keiharde jeugd gehad. Mijn vader was een sa dist. Ik ontmoette een ver pleegster van een jaar of vijf tig, die mijn moederfunctie vervulde. Ook mijn stiefmoe der was namelijk geen beste. Als ik dan eens getrapt was door mijn oude heer, dan keek die verpleegster mij na, ver zorgde mijn wonden. Daar had ik een voortreffelijke relatie mee; ik kwam er vaak. Op een dag kwam ik weer bij haar en toen liet ze mij trots een foto zien van haar vriend. Terwijl ik die foto aanpakte kreeg ik verschrikkelijke hartkloppin gen, ik kreeg het benauwd. Toen zei ik dat ik liever naar huis ging want ik voelde me niet goed worden. Ze vroeg me wat ik dan ineens had. Ik be schreef mijn pijnen en zij schrok. Ik gooide er alles uit wat op haar vriend betrekking had. Ze zei me: „je bent me diamiek, je kunt voorspellen". Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300, in 2 edities: OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17,000 In de gemeenten Arne- muiden. Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: redacteur J. Frijters, Torenstraat 5. Vlissingen, tel. 01184-19910. Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869, correspondent Middelburg: A. de Jong, tel. 01180-26043. Ik kende de betekenis van die woorden nog niet eens. Zo is het begonnen. Ik ben erover na gaan denken. Ik dacht na over het zware leven wat ik tot dan toe had, begon te lezen en ont dekte dat alle grote geesten met bepaalde gaven uit de goot zijn gekomen. Niet dat ik wil pretenderen een grote geest te zijn, ik wil er een worden, dat is een verschil". Zoekt u iets voor u zelf in astrologie? „Ja, dat heb ik wel gedaan. Voor ieder mens die het stu deert is het een moeder- of va derbinding en niets anders. Astrologie is een alternatief voor mogelijkheden die je normaal moet bezitten maar die je niet bezit. Net zoals ge loof een moeder of vaderbin ding aangeeft. Daar doe je niets aan. In het begin zocht ik er steun in. Die heb ik gevon den en die vinden miljoenen mensen in de ware astrologie, óls ze een goede astroloog tref fen uiteraard. Ik zoek er nu wijsheid in. Ik probeer via de astrologie mezelf te overtref fen, om geestelijk op een te hoog peil te komen. Ik ben een streber, probeer beroemd te worden. Ik wil bijvoorbeeld hofastroloog worden of astro loog voor de een of andere rijke figuur, die behoefte heeft aan wat steun. Ik wil geweldig groot worden. Niet om die roem alleen hoor, maar het brengt een bepaalde financiële welstand met zich mee. Dat zou betekenen dat ik acht maanden kan werken en vier maanden naar de tropen kan gaan om mijn studie te vervol maken. Ik ga in de toekomst de astrologie perfectioneren, boeken schrijven, die niet al leen het westerse denken weergeven, maar ook de be langrijke Egyptische en oos terse denkwijzen en studies. Oudere wijsheden proberen te achterhalen en voor mezelf te verklaren. Proberen op die manier aan je medemens te geven wat completer is dan wat ze vandaag aan de dag hebben, daar is gewoon veel geld voor nodig. Confucius heeft gezegd: wanneer iemand op zijn veertigste niets heeft bereikt, dan hoef je geen res pect meer voor hem of haar te hebben. Ik geloof dat daar wel een grote kern van waarheid in zit. Ik geloof ook dat je die oude wijsgeren die wel wat be reikt hebben in hun denken moet steunen. Hun vervolma king in het westerse denken proberen te passen. En van daaruit je medemens iets kun nen geven. In ons vorige gesprek vroeg u mij: komt alles terug op sek sualiteit. Ik heb daar uren over gemediteerd. Ik kreeg door dat alles wat je ervaart vqortspruit uit angst. Huwelijken die kapot zijn gegaan zijn ont staan uit angst. Angst geen sex te hebben, angst alleen te zijn, angst alleen over te blijven, angst naar huis te moeten, die sleutel erin te stoppen en nie mand meer te vinden, angst dat het niet meer gaat met je oude partner, angst dat het wéér zal mislukken. Angst. Het zal mil joenen de nek breken. Stress is angst. Iedere tijd heeft zijn angst gehad, iedere tijd was revolutie. Toen Bell zijn tele foon uitvond, toen James Watt zijn stoommachine bedacht, iedere tijd heeft zijn vlucht, waarbij men zich afvraagt of vroeg: waar gaat het naar toe? Het stopt niet. Deze tijd is niet beangstigender dan de tachtig jarige oorlog of de tijd rond Christus". De televisie laat ons op het lege eetbord kijken in Biafra, weten we wel goed raad met de wanverhoudingen? „Die felle contrasten tussen rijk en arm, macht en onmacht waren er vroeger ook. Alleen: vroeger was je buurman het arme land. Het is in feite een verschuiven van je denken. Wij mensen moeten leren wat we nooit zul len leren: dat je je naaste moet helpen en je naaste is degene waar je op dat moment mee ge confronteerd wordt en niet de gene die in India zit, dat is je naaste niet. Dat klinkt cru, ik weet het, maar als wij probe ren als mens onze naaste te helpen en we zouden dat alle- méél dpen, dan is iedereen ge holpen: Het is helaas wegge legd voor de enkeling, die wer kelijk openstaat voor het mys tiek denken en daarnaést niet. Wie geeft zijn geld weg? De in vloeden hebben een vastom lijnd plan". „In mijzelf zitten twee figu ren opgesloten en een derde die geheim is. Aan de ene kant ben ik mens. Ik weet voor mezelf dat ik weggelegd ben om iets te breiigen. Dat is iets in me dat dat zegt. Je kunt het niet rijmen, niet verklaren. Mijn vader heeft me op twee secon den na kunnen vermoorden als hij dat had gewild. Een simpele drukbel heeft mij redding ge bracht. Waarom dat ene mo ment? Vanaf dat ogenblik wist. ik dat er iets in mijn leven ge beurt wat mij naar de top brengt. Roem betekent voor mij dat ik een bepaalde massa kan bereiken, die ik een geeste lijke weg kan wijzen die ze wel of niet zullen volgen. Dat maakt niets uit: ik weet dat ze op die weg een betere wereld voor zichzelf creëren". Hebt u twijfels? „Als mens heb ik twijfels. Toen mijn vriendin wegging bij me had ik vreselijke twijfels of ze terugkwam of niet. Ik heb geleerd dat dat angst is. Ik weet nu de dag dat ze terug komt. Als mens heb ik twijfels, niet als geestelijke. Beroepshalve heb ik nog nooit een mislukking behoeven te incasseren en dat zal nooit gebeuren ook. Ik w.eet dat ik een hoogte zal bereiken en dat ik als een lawine naar beneden zal kunnen storten. Ik geniet een enorme bescherming van vaste intelligenties. Drie vaste intelligenties begeleiden mij. Drie hoge geesten. Ik zie ze niet helderziend zoals een ander zegt: ik zie jouw opa. Dat is geen goed medium. Een goed medium zal zich laten inspire ren en zich niet laten zien. De verklaring is eenvoudig: als u gelukkig bent hebt u geen be hoefte om naar de aarde terug te keren, maar uw inspiratie zal zich naar die plaats richten waar u het meeste kunt doen. Waarom zichtbaar zijn? Dat hoeft toch niet? Geloof je in nerlijk". „Ik probeer voet op vaste grond te krijgen. In Zèeland is geluk voor mij weggelegd, al hoewel ik het niet precies kan zien. In Rotterdam had ik een geweldige praktijk, die ik heb opgegeven voor een meisje. Zij durfde het op een gegeven moment niet meer aan. We waren voor elkaar weggelegd. Het moest echter fout gaan, we hadden een vier kamerwoning, waarvan ik er al twee voor mijn praktijk moest gebruiken. Dat botste. Uitein delijk heeft ze me aan de kant geschoven. Ik heb daar depres sies van gehad. Mijn klanten stuurde ik weg. Mijn tweede ik, mijn menselijke kant, domi neerde geweldig in die periode. Ik kreeg klappen, vooral door de manier waarop het gebeur de. Was. het een ander geweest dan had ik het misschien niet zo erg gevonden, maar juist omdat het een gewezen leer ling van me was.~Je moet toch een bepaalde kern van mensen kunnen vertrouwen. Als die mensen, aan wie je je vertrou wen geeft, dat misbruiken dan vraag ik me af: wat hebben ze nu wezenlijk geleerd in al die uren dat ik ze les gaf in astro logie en mystieke wijsbegeerte, niets toch? In een maand tijd vergooien ze wat ze na uren studie en meditatie hebben verkregen. Uiteindelijk heb ik geen respect meer voor ze, maar ik geloof niet dat ik daardoor anderen in de steek moet laten die me wél nodig hebben. Radelozen die me vanuit Rotterdam, België, Duitsland of waar vandaan ook bellen en me hun proble men voorleggen, die help ik. Als ik mensen vertel wanneer en hoe ze hun partner terug krijgen omdat ik dat zie, dan ben ik blij voor ze, maar tege lijkertijd blijft er bij mij een leeg gevoel over, omdat ik me zelf misschien niet wil hel pen". WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. bloemenboefiek euromarkt 10 middelburg telef. 29519 WOLPHAARTSDLIK - Als de gemeenteraad tijdens de vergadering van donderdag 19 augustus akkoord gaat met de aankoop van een stuk grond in Wolphaartsdijk, dan kan een begin worden gemaakt met de aanleg van een speelterrein er« een trapveldje. „Je moet bij een helder ziende komen wanneer hij op en top in vorm is. Als je als mens naar een helderziende toe gaat met problemen kun je hem beïnvloeden in positieve zin. Je moet om kunnen gaan met een helderziende. Er zijn mensen die klakkeloos hun consult betalen en geestelijk geen medewerking geven. Vroeger, in de oudheid, gingen ze naar een priester toe (de priester als mysticus, als astro loog, komt weer terug; deze generatie maakt dat mee!) en vroeg hem om raad. Om de priester mild te stemmen bracht men geschenken voor hem mee. Men bewerkte zijn innerlijk grondig. Een helder ziende kan de goden beïnvloe den. Dat klinkt gek, maar het is waar. Door zijn goede stem ming trekt een helderziende de goede intelligenties aan, zijn kwade bui trekt slechte intelli genties aan. Wat je denkt trek je uit de andere wereld naar je toe. Goed of slecht. Dus de priester die op dat moment gunstig gestemd was kon ook een goed advies geven. Wat maken die paar goederen dan uit? Tegenwoordig kent men dat gebruik niet meer. Ik zit niet te bedelen om geschenken, maar ik wil de mensen een weg wijzen waarlangs ze een posi tief ingesteld advies kunnen krijgen". „Er zijn bepaalde mensen in dit leven (waartoe ik zelf ook behoor), die verbonden zijn aan een mystieke orde, een geestelijke orde. Als ingewijde kan je daar lid van zijn. Zo'n mens kan in aanraking komen met een ander. Die ander heeft een onoverwinnelijke proble matiek te verwerken gekregen. Ze ontmoeten elkaar. Het gekke is dat het leven van die ander een wending neemt. Let maar op: om je heen gebeurt het frequent. Heb je een gun stig leven achter de rug en ontmoet je zo iemand dan ga je een negatieve periode tege moet. Heb je zwarte jaren gehad en er is zo'n ontmoeting, dan ga je een positieve periode tegemoet. Ik kan een klein tipje van de sluier optillen: op de rommelmarkt in Rotterdam zijn bepaalde volksgebruiken. Daar kan je iets van deze waarheid terugvinden. Daar komt een mannetje. Hij is de bewerker van bepaalde krach ten zonder dat ie dat zelf weet. Als je als marktverkoper dat mannetje als eerste klant krijgt dan verkoop je de hele dag niets meer". „Toen ik mijn ouderlijk huis uit was geschopt kwam ik in een weeshuis terecht. Ik had nooit geleerd om echt om te gaan met mensen. Als mijn oude heer bijvoorbeeld een nieuwe auto wilde kopen dan moesten we de straat op om te verdienen. We kwamen dan thuis, gaven ons geld af en moesten het bed induiken. Dan hadden we de dag weer gehad. Ik was een sociaal moeilijk element geworden. Ik kon de stomste dingen zeggen op de stomste momenten. Toen ik 12, 13 jaar was ben ik terecht ge komen in een gezin van een sociaal-pedagogische leraar, waar ik veel aan heb gehad. Ze hebben me kennis bijgebracht. In het huis van die leraar waren veel gesprekken van eli taire mensen: de dokter, de professor, de burgemeester. Daar zei ik de stomste dingen, zodat het rood op mijn kaken een normaal verschijnsel werd. Ik liep als kind huilend weg, omdat ik me nergens thuis voelde. Toen ging ik eens te rade bij mezelf. Ik ben eens gaan luisteren, alleen maar luisteren naar mensen om mij heen, keek hoe ze zich gedroe gen, bewogen, hoe een man een vrouw benaderde en andersom en wat ze elkaar vertelden. Ze zeiden nog veel stommere din gen dan ik. Alleen accepteer den ze het van elkaar. Hun woordgebruik was anders, beter gericht dan het mijne. Ze wachtten op momenten. Ik zei teveel voor m'n vuist weg, naar hun zin. Zij spéélden het spel; ik niet. Ik heb geleerd om door hen heen te kijken. De mensen zeggen niet wat ze bedoelen Ze zeggen wat anders. Daar achter moet je kijken, daar ligt de waarheid die je moet gelo ven. Je moet die andere zijn om te weten wat'ie bedoelt. Aan voelen en begrijpen. Het ware weten weten". (Peter Ben Ammi, Nieuwstraat 101, Vlissingen, telefoonnum mer: 01184-15683). Met heel veel cijfers hebben ambtenaren van de provincie aangetoond, dat de Zeeland- brug een groter tolplein nodig heeft. Een tolplein, waar dan in plaats van twee, drie hokjes aan elke kant moeten komen. Die twee hok jes erbij gaan bijna een half miljoen gulden kosten. Een aardig bedrag en ik heb dan ook met veel belangstelling gelezen hoe de provinciale ambtenaren het provinciaal bestuur ervan hebben kun nen overtuigen dat met die hokjes erbij geen sprake meer zal zijn van wachtende auto's voor de Zeelandbrug. En het dagelijks bestuur van de pro vincie is overtuigd, want zij stellen de statenleden voor om tijdens de septemberver- gadering het nodige geld op tafel te leggen. Ik vraag me a j of de statenleden ook omver- gecijferd zijn. Ik ben het in ieder geval niet, vrienden. En ik durf zelfs te stellen dat er met die derde tolstraat toch auto's zullen moeten wachten. In het voorstel aan de staten zeggen de heren zelf, dat het verkeer nooit ge lijkmatig aankomt. En dat zal door de derde tolstraat niet veranderen. Want zo lang de brug bij Katseveer, vooral in het zomerseizoen, open en dicht blijft gaan, komt het verkeer met horten en stoten bij de Zeelandbrug. Misschien als er 30 tolstraten gemaakt kunnen worden dat er dan geen auto's meer moe ten wachten vóór de tolhok- jes. Erna in ieder geval wel want hoe je het ook draait of keert, na de tolhokjes komt een tweebaansweg waar al die auto's zich weer op moe ten wringen. Wel leuke cijfertjes trou wens in dat statenvoorstel. Want wist u dat een uur tijd winst in 1976 14,43 waard is? Met dat cijfertje in de hand is berekend dat met een derde tolstraat in 1980 pre cies f 297.641,04 - ja, ja tot op de cent nauwkeurig ge wonnen zou zijn. Wie ont vangt dat geld? U, ik, de pro vincie? 't Staat er niet bij, toch wordt geconcludeerd dat de baten, de lasten (bijna een half miljoen) ver zullen overtreffen. Maar, vrienden, er staat nooit een auto een uur te wachten. Op drukke dagen is de langste wachttijd tot nu toe 5 minuten'. Laat dat in de toekomst nog eens wat meer worden. Moeten daarvoor nou twee tolhokjes worden geplaatst, waarvoor zelfs een sloot moet worden verlegd. Het lijkt erop dat de Zee landbrug nu die niet meer de langste van Europa is, in De nemarken hebben ze een lan gere, toch iets in de overtref fende trap moet krijgen: Het grootste kring tolplein. Ik heb al horen fluisteren, dat dat nu grootheidswaan is. In Ovezande zitten ze met problemen, die veel ingrij penderzijn. De begraafplaats is bijna vol en de vraag is nu hoe Ovezande toch een eigen begraafplaats kan houden. Zodat de bejaarden, om maar een voorbeeld te noemen, toch de graven kunnen be zoeken zonder kilometers af te hoeven leggen naar de nieuwe begraafplaats. Een begraafplaats, die de ge meente midden in de polder, waar van openbaar vervoer geen sprake is, wil aanleg gen. In de gemeenteraad is daar lang en breed over ge praat. En tenslotte heeft men besloten om de zaak opnieuw aan te kaarten bij het r.-k.- kerkbestuur, van wie ook vroeger de nu bijna volle be graafplaats was. Wat ik nu eigenlijk heb gemist in die hele discussie is de overweging om bij die be spreking ook het hervormde kerkbestuur te trekken. Want Ovezande heeft ook nog een hervormd kerkhof en daar is helemaal niet over gepraat. En in deze tijd van oecumenische samenwer king - zelfs in de gemeente raad is die doorgedrongen want daar werken christe- lijken en katholieken ook broederlijk samen - is dat toch in ieder geval het probe ren waard. ARJAON Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor aan de To renstraat, Vlissingen binnen. GOES - Voor een gulden per keer kan vanaf 1 september weer wekelijks, op donderdag en vrijdag, getrimd worden in de sporthal. Op donderdag kunnen de liefhebbers van vol leybal, basketbal, gymnastie koefeningen enz. terecht tus sen zeven en acht uur. De deel nemers moeten wel ouder zijn dan 25 jaar. De gulle Middelburgse ge vers zijn: „Fraanje Patisserie, Lange- viele stelt beschikbaar Vz pond bonbons van eigen fabrikaat. Fruitspecialist van der Hiele-Nijsen, Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus, Burg. Prome nade, stelt beschikbaar brile- tui. Foto Harry Verschuren Lange Delft 11, stelt beschik baar een te besteden tot bedrag van 10,00. Hotel-Café-Restaurant „De Huifkar", Markt 19, stelt be schikbaar koffie met gebak. Vleeshouwerij A. Sturm, Veeresingel 99, stelt beschik- baar'/2 pond eigengemaakte' rookworst voor 2 personen. Parfumerie Ketelaars, Se- geersstraat 10, stelt beschik baar fles badschuim. Baby-arL zaak De Weef stoel, Langeviele 3, stelt be schikbaar een cadeaubon van 10,00. Bijou Tassenhuis, Lange Delft 44, stelt beschikbaar sleuteletui. Fleur 2000, Langeviele 61, stelt beschikbaar leuk boeket bloemen. Unieke en originele ijstoetjes. Iedere week bij een ander gezinspak van Jamin gratis ijsrecept. Met handig verzamel- kettinkje. Vanaf 12 augustus tot 6 oktober bij aankoop van dat onovertroffen^Ja^mm-ijs

Scheldebode | 1976 | | pagina 1