3 augustus beslissing Ruyter-gastvrouwe naar Deal de scheldebode Schrijversavond in Kunstcentrum Sensationele motorsprintrekorddag in Vlissingen Viv NIEUW FOTOPOSTERS 11.50 DE /.ccuwsc Ida Scheldebode-kringetje Keramiek- expositie RUITER Orgelleest /v. Editie Vlissingen Editie Middelburg SCHITTEREND De Gladiolen Expo Delta-Flora de scheldebode 26e JAARGANG NO. 30 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) 2 verschillende van Vlissingen per stuk Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen - 01184-12733 WOENSDAG 28 JULI 1976 Onzekerheid over ontmoetingscentrum OOSTKAPELLE - De ver vanging van het oude vereni gingsgebouw in Oostkapelle door een nieuw ontmoetings centrum heeft onverwachte te genstand van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Domburg ge kregen. In de raadsvergade ring van 18 mei werd de Stich ting Gemeenschapsbelangen Domburg-Oostkapelle, die planning en beheer van het ontmoetingscentrum voor haar rekening neemt, naar huis gestuurd met de opdracht een goedkoper plan in te dienen. Dit, versoberde plan kreeg in de raadsvergadering van 13 juli ook niet de sympathie van B. en W. Het advies van B. en W. van Domburg om geen ga rantie voor de geldlening, die de Stichting Gemeenschapsbe langen voor de bouw moet aangaan, te verstrekken, werd door een niet voltallige raad met 6 stemmen voor en 5 tegen aangenomen. Dit betekent in feite dat Oostkapelle zijn ont moetingscentrum niet zal krijgen. Hiermee is de kous echter nog niet af. De twee af wezige raadslieden zouden bij die raadsvergadering naar de stellige overtuiging van raads lid L. Wattel tegn het voorstel van B. en W. gestemd hebben GOES - In het kader van de marktconcerten, die op dins dagen in de Grote Kerk in Goes worden gegeven (van halféén tot één uur) staat op 3 augustus geprogrammeerd een concert van de bekende organist Peter van Dijk uit Utrecht. Het centrum is wat de gevel tjes betreft aangepast aan het straatbeeld. en dus voor goedkeuring van de plannen zoals de Stichting die heeft gemaakt. De wetenschap, dat bij een voltallige raad de plannen voor de bouw van het ontmoetings centrum zouden zijn aange nomen, bracht raadslid A. Don ertoe uitstel van de beslissing te vragen. Omdat dit, ondanks steun van een meerderheid in de raad, door B. en W., niet in stemming gebracht werd, heb ben 4 raadsleden in een brief aan het college van B. en W. om een extra raadsvergadering over het ontmoetingscentrum verzocht. De 3 CHRISTE LIJKE RAADSLEDEN L. Wondergem, S. J. Lous en L. Wattel en het P. v.d. A. -raadslid A. Don stellen voor de extra vergadering in de loop van deze week te houden. In een brief aan de overige raadsle den stellen ze voor het besluit van de raad van 13 juli in te trekken en alsnog toestem ming te verlenen voor de bouw van het vrijetijdscentrum overeenkomstig de versoberde plannen, zoals de Stichting Gemeenschapsbelangen Domburg-Oostkappelle ze heeft ingediend. In de brief aan de raad wordt er tevens gesteld, dat een ont moetingscentrum een hoge ur gentie verdient. Raadslid L. Wattel, als vertegenwoordiger van de raad zitting hebbend in de Stichting Gemeenschapsbe langen, is nauw betrokken bij de realisering van het centrum. ,,Ik til zwaar aan het feit, dat ik, als vertegenwoordiger van de raad An deze Stichting, plannen niet door zie gaan waar ik voor 100% achter sta. De vertrouwensrelatie krijgt op deze manier wel een knauw", aldus Wattel. Vanaf het begin heeft in deze kwestie de raad de lijn bepaald en zijn B. en W. schoorvoetend mee gegaan. Aan de argumenten te zien willen B. en W. het niet". Wattel is van mening, dat voor een vrij grote groep mensen in Oostkapelle geen voorzienin gen zijn. Het oude vereni gingsgebouw is voor vele acti viteiten ongeschikt, is een slechte accommodatie. Plannen voor een nieuw cen trum waren er al lang, maar er was geen geld. Vorig jaar deed zich de gelegenheid voor deze plannen te verwezenlijken. De gemeente Domburg kreeg be richt van het Ministerie van Financiën, dat de gemeenten een uitkering zou krijgen in het kader van de werkgelege nheidsprojecten, te besteden in de bouwsector. De gemeente raad besloot dit bedrag te be stemmen voor de uitbreiding van het ontmoetingscentrum VLISSINGEN - Aan de vooravond van haar reis naar Deal, is de nieuw gekozen De Ruijter-gastvrouw, mevr. I. de Kam-Dieleman vorige week officieel ontvangen door het gemeentebestuur. Burgemeester, drs. Th. Wes terhout, heette haar in de bur gerzaal van het stadhuis wel kom en schetste met enige wel gekozen woorden, datgene wat haar in de loop der tijden te doen staat, opdat zij bij be langrijke gebeurtenissen in onze stad acte de présence zal geven. Ten eerste overhandigde de burgemeester haar een schrijven voor zijn collega's in Deal en tevens mocht de gast- vrouwe een aandenken aan vaarden, een wapenschildje, ter herinnering aan deze bij eenkomst. Het gemeentebe stuur wenste mevrouw De Kam-Dieleman een goede reis en een behouden vaart. Mede door het genomen ini tiatief van het Vlissingse Aktie Fonds is de benoeming tot stand gekomen, waarvoor het geineentebèstuur zeer erkente- lijk is, aldus de burgemeester. Enkele bestuurders van het V.A.F. waren op deze bijeen komst aanwezig. De heer G. Geelkerken dankte het ge meentebestuur voor deze ont vangst en hoopt, dat De Ruijterstad-gastvrouwe onze stad in Deal op waardige wijze zal vertegenwoordigen. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300. in 2 edities OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17.000 In de muiden. kerke. Veere gemeenten Arnp- Domburg. Marie- Middelburg en Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Bedaktie: redacteur J. Frijters, Torenstraat 5, Vlissingen. tel. 01184-19910. Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869, correspondent Middelburg: A. de Jong, tel. 01180-26043. MIDDELBURG Vrijdag 6 augustus organiseert het Zeeuws Kunstenaarscentrum weer een schrijversavond in haar gebouw aan de Lange Noordstraat 59 in Middelburg. De bedoeling is dat de mensen die schrijven (poëzie en proza) voorlezen uit eigen werk. Het is voor de vijfde keer dat zo'n schrijversavond, waar steeds veel mensen belangstelling voor hebben, wordt georganiseerd. Van te voren wordt niet geselecteerd, al is het de bedoeling dat er zogenaamde „literaire" teksten worden voorgelezen. Welzijn de lezers gebonden aan een tijdsduur van maximaal vijf minuten, gezien de grote belangstelling die er van de kant van schrijvers voor deze avonden zijn. Is er nog tijd over dan wordt ook voorgelezen uit werk van mensen die niet zelf kunnen komen, maar hun werk hebben opgestuurd naar het kunstenaarscentrum. Het voorgelezen werk wordt na afloop gebundeld en is tegen kostprijs verkrijgbaar bij het Kunstenaarscentrum. Wie vrijdagavond 5 augustus wil voorlezen moet zich wel even van te voren opgeven. Dat kan telefonisch 01180-11791. De schrijversavond begint om 8 uur 's avonds en is ook voor niet- schrijvers toegankelijk. in Domburg en voor een ont moetingscentrum in Oostka pelle. Stichting Zeeland kreeg opdracht een onderzoek naar de wensen van de bevolking te verrichten. Op basis van die wensen heeft een architect een voorlo pige schets gemaakt. Aan de hand van deze voorlopige plannen besloten B. en W. vorig jaar oktober een garantie op de aan te gane geldlening voor de bouw te geven van f 122.000. Vervolgens kreeg de Stichting Gemeenschapsbe langen Domburg-Oostkapelle opdracht met gedetailleerde plannen te komen. Dit werd snel door de Stichting afge werkt. Rond Kerstmis lagen de plannen bij B. en W. Het col lege vroeg de Stichting toen enkele alternatieve plannen te maken, zodat er voor de raad een keuzemogelijkheid zou zijn. In mei dit jaar waren die plannen gereed. De bouwkos ten waren hoger uitgevallen dan oorspronkelijk geraamd, maar in zijn begroting ver wachtte de Stichting een jaar lijks tekort dat de f 122.000 niet overschreed. B. en W. achtten dit echter irreëel en in de raadsvergadering van 18 mei werd het, zoals gezegd af gekeurd. Wattel: „Om het college te laten zien dat de kosten niet te hoog waren geraamd hebben wij het werk laten aanbeste den. Die aanbesteding viel gunstig voor ons uit; er werd voor f 50.000 lager ingeschre ven dan de raming". Enkele argumenten waarop B. en W. in hun preadvies aan de raad afwijzing van de plannen ba seerden, zijn o.a. de geluidsiso latie en de onderhoudskosten. Wattel zegt hierover: „Wat de geluidsisolatie betreft hebben we een akoestisch adviesbu reau ingeschakeld. Het college trekt het advies van dat buro in twijfel, noemt de geluidsisola tie slecht en stelt vervolgens, dat erf 100.000 extra voor ge luidsisolatie-moet worden uit getrokken. Ze doen dit dan zonder een specialist op het gebied van geluidswering te raadplegen". Hij vervolgt: „wij zijn er in de begroting van uitgegaan, dat het centrum in 30 jaar wordt afgeschreven. Een normale afschrijvingspe riode is 50 jaar. Als er grote onderhoudskosten aan het ge bouw gaan komen is het ge bouw al afgeschreven en heb ben we genoeg geld voor on derhoud. B. en W. willen des ondanks toch een jaarlijkse post voor groot onderhoud van f 10.000". Het vrijetijdscentrum komt te staan op de plaats waar het huidige verenigingsgebouw staat, in de Dorpsstraat. In het gebouw is een grote zaal met een podium voor toneel- en muziekuitvoeringen, en een peuterspeelzaal. Op de boven verdieping is een hobby- en een soosruimte. Het hangt echter van de kosten af of deze ruim ten ook gebruikt kunnen gaan worden. De zangvereniging, de muziekvereniging, de WV, de vrouwenbond en de verschil lende sozen zullen nog even geduld moeten hebben, alvo rens ze het ontmoetingscen trum kunnen gaan bezetten. Als in Bruinisse waarge maakt wordt uïat loco burgemeester Jumelet met forse stem heeft aangekondigd, vrienden, dan staat ons nog een groots'spektakel te wachten op de Oosterschelde. Hij zegt dat in Bruinisse de sabels worden geslepen om enkele mosselper celen in de Oosterschelde' te veroveren. Als de vissers in Yerseke nou de bajonetten uit het vet halen, dan kunnen we straks met zijn allen getuige zijn van een onvervalste zee slag zoals die ongeveer voor het laatst in de tijd van de wa tergeuzen moet zijn geleverd. Het is best te begrijpen dat de Br use vissers, die altijd hebben meegevochten vooreen open Oosterschelde, nu ook van die openblijvende Ooster schelde willen profiteren. Nadat ze eerst hun mosselper celen op de Grevelingen zijn kwijtgeraakt, verliezen ze straks ook nog hun stekkies in het Volkerak omdat daar de Philipsdam komt. En daarom lijkt me een herverdeling van de mosselpercelen in de Oos terschelde,'waar nu vooral de Yersekse vissers de vruchten van plukken, een rechtvaar dige zaak. Voor mij hoeft daar trou wens geen wapengekletter aan te pas te komen. Als ze die kwestie nou eens in alle vrede lievendheid oplossen en de verdeling vieren met een groot Oosterschelde feest. Want fees ten kunnen ze in Bruinisse. In Yerseke kunnen ze daar nog wat van leren. De vissers daar hebben in geen twee jaar een mosself eest van de grond kun nen krijgen. En als dan ook Zierikzee nog wordt ingescha keld - daar hebben ze toch al plannen om een Oosterschel- dedag te vieren - kan het net zo'n spektakel worden als een zeeslag. Bovendien scheppen de vissers zo nog een mooie ge legenheid om de regering er op te wijzen, dat voor de visserij echt een pijlerdam met grote gaten nodig is. In Middelburg is het overi gens elke week feest voor de Jeux de Boules-fanaten. De Zeeuwse hoofdstad is de enige plaats in dit landje dat sinds kort een echte club voor dit balspel rijk is. Een spel dat voor de Fransen net zo onmis baar is als hun rode wijn. Net zoals voor de Middelburgse Francofiel Barend Midavaine (wat wil je ook met zo'n naam) die de club uit de grond heeft gestampt. Iedereen kan op het Middelburgse Molenwater meegooien. Veel kennis van de techniek schijnt er niet voor nodig te zijn, als jé de man mag geloven die na een prachtworp verklaarde: ,,Je smakt ze maar een eind weg AR J AON Vorige week was mevrouw D. Sehipper-Lichte, Rozen burglaan 217 te Middelburg de gelukkige. Wellicht bent u deze week de gelukkige win naar. Loop dan even bij ons VLISSINGEN - Zondag 1 augustus organiseert motorsportve reniging „De Uitlaat" in samenwerking met „Explosion" in het Sloegebied te Vlissingen-Oost nabij Hoechst een nationale sprint-recorddag. De kwartmijl zal niet, zoals bij normale sprintwedstrijden, in één richting worden afgelegd, maar er moet gereden worden in twee richtingen. Insiders beweren dat op die dag nieuwe records aan de lopende band gevestigd zullen worden. Bovendien, zo vertellen zij verder, kan deze recorddag wel eens de geschiedenis van de motorsport ingaan als de dag, waarop de kwartmijl voor het eerst binnen de negen seconden werd afgelegd. Henk Vink liel namelijk om een 8 seconden run te zondag 4 juli op Santa Pod rijden. gang tot het rennerskwartier, zodat de brullende motoren ook eens in zwijgende toestand van dichtbij bewonderd kun nen worden. (Engeland) de klokken stilzet ten op 9.05 seconden en hij doet in Vlissingen een poging WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910. Het is echter niet alleen Henk Vink die voor spectacu laire runs kan zorgen, want tussen de circa 50 rijders be vinden zich ook: Peter Zuiver met de „Van Veen wankel"; Jan Maas met de 6-cilinder Mercury buitenboordmotor; Anton de Vos met de 2340 cc dubbele Kawasaki en Rob Janssen met de dubbele Benel- li. Ook in de kleinste klasse zul len de recordpogingen om des toeschouwers oren vliegen, want de gezonde rivaliteit tus sen Henk Willemse, Co Kemp en Bert van Lunteren heeft al eerder spectaculaire racerij opgeleverd. Ook de wereldre cordhouder in de 50 cc, Aalt Toersen, heeft voor deze dag ingeschreven. Om 4 uur 's middags wordt er gestart met de recordpogin gen, terwijl men van tevoren kan genieten van de clubkam pioenschappen (vanaf 1 uur) en in de pauzes heeft men toe- MIDDELBURG - Tot en met 19 augustus is in het Zeeuws Kunstenaarscentrum aan de Lange Noordstraat 59 in Mid delburg een expositie te zien van Lisette Brouwer, Geert Ja cobs, Simone Haak, John Mer kel, Ben Peterman en Sjoerd Tijken. Zij tonen keramisch werk en klein plastiek. Lisette Brouwer, die werkt op de experimentele afdeling van de Porceleijne Fles in Delft, Geert Jacobs maakt flui ten van klei, die zijn vrouw de coreert en glazuurt met volkse motiefjes. Simone Haak werkt ook bij de Porceleijne Fles evenals John Merkel, Ben Peterman heeft onder meer in opdracht een relief gemaakt voor de Kamer van Koophandel in Nijmegen en Sjoerd Tijken, tenslotte, is een autodidact. Het kunstenaarscentrum is dinsdag tot en met zaterdag open van 14.00-17.00 uur en woensdags van 19.30-21.30 uur en zaterdags van 10.30- 12.00 uur. kantoor aan de Torenstraat, Vlissingen, binnen. De gulle Middelburgse ge vers zijn: „Fraanje Patisserie, Lange- viele stelt beschikbaar Vi pond bonbons van eigen fabrikaat. Fruitspecialist van der Hiele-Nijsen, Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus, Burg. Prome nade, stelt beschikbaar brile- tui. Foto Harry Verschuren Lange Delft 47, stelt beschik baar fotocadeaubon ter waarde van 5.00. Premier Herenmode, Lange Delft 11, stelt beschikbaar een te besteden tot bedrag van 10.00. Hotel-Café-Restaurant „De Huifkar", Markt 19, stelt be schikbaar koffie met gebak. Vleeshouwerij A. Sturm, Veeresingel 99, stelt beschik baar l/z pond eigengemaakte rookworst voor 2 personen. Parfumerie Ketelaars, Se- geersstraat 10, stelt beschik baar fles badschuim. Babv-art. zaak De Weef stoel, Langeviele 3, stelt be schikbaar een cadeaubon van 10,00. Bijou Tassenhuis, Lange Delft 44. stelt beschikbaar sleuteletui. Fleur 2000, Langeviele 61, stelt beschikbaar leuk boeket bloemen. Sporthal Middelharnis ook wijn maken, wol spin- nen. knipkunst. Enz. enz. kom het zien. Geopend: i Dond. en vrijdag 14-22 uur Zaterdag 14-21.30 uur. f. 2,50 met 65+-ersf 1,00, tot 12 j. f 1,00. 1 VWWWW^Ai^A^^

Scheldebode | 1976 | | pagina 1