het weten- waard Expositie van privé-kollektie in Vleeshal Gezond sap tappen Toeristische marktdag in Waarde Mevr. TaveHier AFWEZIG Kerkdiensten Maatschappelijke Dienstverlening Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater SCHELDEBODE VAN WOflNfiDAfc ftl JUU 19T5 Zeeuws Biologisch Museum houdt expositie GOES - De werkgroep, die de afgelopen winter in het museum voor Zuid- en Noord-Beveland de expositie Dieren om ons heen" heeft georganiseerd is inmiddels de „Stichting Zeeuws Biologisch Museum" geworden. Een klein stapje in de richting van het doel: een eigen natuurhistorisch museum voor Zeeland. Het „Zeeuws Biologische Museum" heeft inmiddels een expositie georganiseerd onder de naam „Natuur en Landschap in Zee land". Deze expositie is, zoals op de raambiljetten staat, als aanloop om te komen tot een permanent biologisch museum. Waarom dit nodig is, wordt duidelijk gemaakt in de catalogus, uitgegeven bij de eerste expositie: „Juist voor Zeeland is een dergelijk museum belangrijk, omdat Zeeland de laatste tijd zo sterk verandert onder invloed voor de deltawerken en de indus trialisatie. Als wij voor het nageslacht nog een afspiegeling wil len behouden van deze aan natuurschoon zo rijke provincie, zullen we allen, dus u ook, de handen ineen moeten slaan voor de stichting van zo'n edukatieve tentoonstelling als een natuurhis torisch museum is". Zeeland is de enige provincie, die een dergelijk museum ont beert. Bioloog Wim Phaff, lid van de Sti chting Zeeuws Biologisch Museum, hoopt dan ook, dat Rijk en Provincie de totstandko ming ervan willen bevorderen door middel van geldelijke steun. Wat de standplaats betreft heeft Goes zijn voorkeur vanwege de centrale ligging in Zeeland. „Onze wens is om met een bus vanuit de plaats, waar het museum gevestigd gaat worden, het land in te gaan en de mensen in aanraking te brengen met wat er op het gebied van natuur en milieu gebeurt en gebeurd is. Zijn er men sen, die belangstelling voor de natuur krijgen, dan kunnen ze door een bezoek aan het museum hun kennis vergroten", aldus Wim Phaff. De realiteit is anders, er is geen vaste ruimte voor exposities. De zolder van het museum was aan de stichting toegezegd. „We zouden het zelf opknappen en bewoonbaar maken", zegt Phaff. Deze toezegging werd later ingetrokken met het argument, dat het museum nog volop in ontwikkeling is en dat het daardoor onzeker is of de zolder wel voor langere tijd gemist kan worden. Een argument dat Phaff niet ziet zitten, omdat elk goed museum volgens hem altijd in ontwikkeling is. WAARDE - Op zaterdag 21 augustus wordt in Waarde een toeristische marktdag gehou den, waarvan de opbrengst be stemd is voor de restauratie van het dak van de Nederlands Hervomde Kerk van Waarde. Op deze zaterdag worden ,er in Waarde paarden beslagen, wordt er op de ouderwetse ma nier graan gedorst. Klompen gekapt en is ook een volks dansgroep present. PEDICURE tot en met 7 aug. Voor deze expositie wordt gebruik gemaakt van een zaal tje op de bovenverdieping van het museum voor Zuid- en Noord-Beveland aan de Sin gelstraat in Goes. Deze zaal moet te zijner tijd weer ont ruimd worden voor anders- soortige exposities. Het „Zeeuws Biologisch Museum" hoopt ergens in Goes een ruimte te vinden, waar ze erop kan rekenen een voorlopig on derdak te hebben en exposities te kunnen houden. Het hoge aantal bezoekers van de winte- rexpositie (4.500 in 6 weken) heeft de organisators een mo rele steun in de rug gegeven om er mee door te gaan. Was de vorige expositie bedoeld voor de schooljeugd, deze is wat in gewikkelder van opzet. Voor kinderen natuurlijk toch inte ressant door de kollektie schelpen, de opgezette dieren en de aquaria. Er wordt veel informatie gegeven, zoals bijv. in de vitrine, waar een groot aantal schelpen liggen uitge stald. Er ligt een boekje in, opengeslagen op de bladzijde waar een schelp uit de collectie getekend is. Wil iemand wat meer weten, dan kan hij de titel en de naam van de schrijver opnemen en het boekje in de winkel gaan halen. Als waarschuwing tegen het zonder kennis van zaken hou den van dieren liggen er twee schedels van egels. De een is in gevangenschap opgegroeid en dood gegaan, de ander in de natuur. De als huisdier opge groeide egel blijkt een slecht gebit en tandsteen te hebben als gevolg van verkeerd voed sel, het gebit van de ander ziet er veel beter uit. Enkele on derwerpen van de expositie worden mooi uitgebeeld, zoals de overgang van water naar land. Hiertoe is een dwars doorsnede van de dijk ge maakt. Vanaf hetzeewier op de grens van land en water wordt getoond hoe de plantengroei dijkopwaarts verandert, welke vogels zich boven en op de dijk bevinden (Leeuwerik, toren valk, scholekster), en welke dieren in de dijk (konijnen, rat ten, de kleine spitsmuis). Er is een hoek ingeruimd voor een ander onderwerp: de moer- en poelgebieden. Grasland op de grond, een poel, heggen er langs en de daar voorkomende vogelsoorten als kraai, kievit, reiger en buizerd. Ook insek- ten krijgen de aandacht, zoals de vroeger hier veel voorko mende meekrapvlinder. Meek rap werd veel geteeld om de rode kleurstof. Er is nog een plaats waar de plant groeit en dus ook de vlinder nog voor komt. Dit en nog veel meer is er te zien op de expositie van het Zeeuws Biologisch Museum. De hele tentoongestelde collec tie is eigendom van Wim Phaff: „als er een Zeeuws natuurhis torisch museum komt, wil ik deze collectie graag nuttig maken en hem weggeven aan het museum". Van Zeeuwse Komaf' verhalen over Vroeger in Middelburg MIDDELBURG - Daniël Jac. Schuilwerve, Middelburger, heeft een reeks verhalen geschreven over het leven in Middelburg gedurende de periode'36 tot '45. Hij beschrijft in een groot aantal korte verhalen de sfeer van armoe en werkeloosheid en hoe de mensen zich, soms zeer vindingrijk, daartegen teweer stelden. Veel Middelburgers zullen de door hem beschreven personen, bedrijfjes en gebeurtenissen herkennen, zoals bijv. het café in de Stationsstraat, dat „Kanaalzicht" heet, maar wat iedereen kent onder de naam „de Reutel". Hij schrijft hoe deze toenmalige bootwerkerskroeg van Hendrik Naijrdoux aan zijn naam kwam.Schuilwerve was in het begin van de beschreven periode een arbeidersjongen van 6 jaar, die zijn ogen blijkbaar goed de kost heeft gegeven en het verleden bovendien niet heeft vergeten. Hieronder volgt een willekeurig gekozen verhaal uit „Van Zeeuwse Komaf". „In de Schuitvlotstraat was een kachel en hoefsmid geves tigd. De eigenaar van dit sme- derijtje was Bliek. Voor z'n werkplaatsje had hij een paar handkarren staan. Voor de verhuur. Deze kwamen de mensen huren, als er een ver huizing op til was. want 't was goedkoop, om zelf te verhui zen. Vooral met een handkar. Een paar keer rijden en de in boedel was zo overgebracht. Zoveel meubelen had men toch niet. En de verhuizing was soms maar een paar straten verder. De oorzaak van deze handkar verhuizingen was ontstaan door de schomme lende huurprijzen. Kon men een pandje betrekken, wat een paar kwartjes goedkoper ver woonde, dan ging men maar verhuizen. Behangen was haast nooit nodig, want daar zorgde de huisbaas wel even voor. Een léégstaand pand bracht niks op. Doch met een paar nieuwe rollen behang aan de muur en de huurprijs wat gedrukt, vond zo'n huisbaas wel een gezin wat er inkroop. Er verhuisden ook gezinnen, als hun behang ging verkleu ren. Zo verkregen ze nieuw be hang, een andere woning en een goedkopere huur. En als de kachelpijp versleten was, kwam Bliek wel even langs, want die plaatste zo een nieu we. Hij maakte de kachel ook nog schoon en de rook kanalen in de haard. Bliek deed van alles wat in zijn kraam te pas kwam. Repareerde smeedijze ren tuinhekken en afrasterpa- len, of ruit platen kelderlui ken. Hij sloeg nieuwe beugels om de waterpompen en ver nieuwde de zuigers Kortom, Bliek smeedde en stuiklaste alle opdrachten vol gens opgave. Hij smeedde veel ijzeren banden voor de wage nwielen van sleperskarren, die met zakken vol graan op de „Glazenkas" afreden. Dit was een groot droogpakhuis in de Verwerijstraat, voor graan op slag. Ellewagens, werden die sleperswagens genoemd. De houten laadbak van de ellen wagen, zat laag bij de grond. Aan de zijschotten waren van stafrond ijzeren spanten gebo gen en hier overheen was een dekzeil gespannen. Zo'n elle- wagen werd volsgeladen met zakken graan en voort getrok ken door een sleperspaard. Bij de „Glazenkas" (waar echter geen ruit in de gevel zat) wer den de balen omhoog gehesen en opgeslagen. Voor de werk plaats van Bliek was een kleine stellage opgebouwd van dikke houten palen, waarin de ruimte voor een paard ge creëerd was. En paarden lie pen er veel rond, voor wagens gespannen, het groente paard, de schillenhit, het vodden- paard, de koetspaardjes en de sleperspaarden. Dan waren er nog de werkpaarden van de ploeg op het land, de trekpaar den van het jaagpad voor de trekschuit en een paar luxe rij paarden van herenboeren. Alle droegen vier paar ijzers aan hun hoeven en die moesten wel eens verzoold worden. De bolle kinderkopjes keien in de stra ten geplaveid, waren van een bikkerharde steensoort. Men stond soms ook in twijfel of het vuur uit die keien, of uit het hoefijzer vandaan kwam. Want als een paard op hol sloeg, dan werd er altijd bij verteld, dat hierbij het vuur uit de keien sloeg. Of: „De vonken sloegen uit de (hoef)nagels." Bij de smid waren ook vuur vonken. Bliek had altijd een voorraad aan hoefijzers liggen, voor grote en kleine hoefjes. Kwam er een voerman met een stuk touw in zijn hand, waar aan een paard vastgebonden zat, dan begon Bliek z'n smids vuur al op te porren. Het paard werd in de bok neergezet en de hoefmaat werd genomen. Met de grote blaasbalg werd in de bok neergezet en de hoefmaat werd genomen. Met de grote blaasbalg werd de tempera tuur van het smidsvuur ver hoogd. Als de geelrode gloed, met vlammende vuurtongen naar boven stegen en de kool tjes roodgloeiend een trillende hitte gingen verspreiden, smeet Bliek vier paar hoefij zers in het vuur. Als deze in 'n oranje gegloeide toestand ver keerden, greep Bliek ze er uit met een grote tang, om ze in pasvorm te gaan smeden Wanneer het gewenste model van vorm verkregen was, wer den de hoefijzers afgekoeld. Met vier slinger bewegingen keilde Bliek ze in een koelbak. Een ijzeren ketel met water. Waarin ze met sissend geluid en rook verspreidend onder water verdwenen. Dan werden de versleten ijzers, aan de hoe ven van het vastgebonden paard verwijderd. De nieuwe werden opgedregd met een stuk ijzerdraad uit de koelbak. Been voor been van het paard werd met een eind touw vast gesjord en de nieuwe ijzers werden omgelegen. Bliek zat bij dit paardenhoeven beslaan op een krukje en met welge mikte tikken mepte hij met de Zaterdag 24 juli 1976, Vlissin- gen, Zevende Dags Adven tisten, Doopsgezinde kerk, Vrijdomweg van 9.15-10.15, bediening des woords van 10.15-11.15 bijbelstudie. Middelburg Doopsgezinde kerk van 10.00-11.00 uur, bijbelstudie van 11.00-12.00 bediening des woords. Vlissingen. Zondag 25 juli 1976. Hervormd Vlissingen St. Jacobkerk 10.30 u. ds. G. den Heeten, 17 u. prof. dr. C. Graafland, Johanneskerk 9.30 u. ds. Y. van der Schoot, 19 u. idem. Open Hof, Paauwenburg, 9 u. ds. G. den Heeten, 17 u. ds. J.G. Arensman. Bethesda-St. Joseph, 10 u. ds. van Tuyll v. Serooskerke. Bejaardenhuis „Ter Reede", 19 u. ds. G. den Heeten. Vrijz. Hervormden Remon- MIDDELBURG - Van 16 juli tot en met 29 augustus is in de Vleeshal een tentoonstelling van schilderijen te zien uit de priwkollektie van het echt paar van Bommel-van Dam uit Venlo. Er hangen 76 werken van 35 minder en meer be kende kunstenaars uit Neder land en andere landen. Enkele namen: Kees Verwey, Gerrit Benner, Lucebert, Imre Nagy, Fernhout en Willink. De tentoonstelling werd af gelopen vrijdag geopend door direkteur van het Zeeuws mu seum P.K. van Daelen. In zijn toespraak legde hij uit hoe de kollektie van de familie van Bommel-van Dam in hun huis in Amsterdam zo groot werd, dat ze besloten het aan een ge meente te schenken, die voor huisvesting zou zorgen. Het werd Venlo, sedert oktober 1971. Eën van de aan de schen king verbonden voorwaarden noemde van Daelen echter be zwaarlijk; nameleijk de eis, dat van de schenking niets zou mogen worden verkocht. Ver anderende opvattingen kun nen het, volgens hem, noodza kelijk maken delen van een kollektie te verkopen. Dit om starheid in een kollektie te voorkomen. hoefnagels de ijzers vast. Met een vijl werden nog enkele bramen en ruwe smeedkloven weggewerkt en het paard kon weer gaan stappen. Bliek kon na zo'n hoefijzer karwei altijd zien, of het paard schichtig was geweest of de pest in had tijdens de behandeling. Want dén liet het paard uit nijd een hoop verse vijgen achter!" Frisdrank en waterijs mogen dan wel wat verkoeling bren gen, sap van vers fruit en groente is vooral met deze hitte een stuk lekkerder en nog ge zonder ook. Om de verkoop van groente en fruit in deze warme dagen op peil te houden nam een Amsterdamse groen tehandelaar het initiatief tot het maken van heerlijke drankjes uit groente en fruit. Popzanger Don Mercedes, gedurende lange tijd lijstaan voerder van de nationale hit parade met „Rocky", gaf het goede voorbeeld. Samen met een paar hostesses van het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen liet hij zien hoe je met een sapcentrifuge je eigen vruchtenmix kunt ma ken. Voor f 0,50 konden de voorbijgangers kiezen uit het vloeibaar gemaakte vruchte naanbod. Hoe groot de belang stelling van het publiek was, blijkt uit het feit dat in&n dag maar liefst 600 glaasjes werden getapt. stranten, 10.15 u. Ophir ds. E. Kuin. Evang. Luth. Gemeente, Wal- straat, 25 juli 9 u. ds. Pan- huise. Geref. Petruskerk, Paul kru- gerstraat, 25 juli 9.30 u. kand. R. Kamermans, Kam perland, 19 u. ds. Y. v.d. Schoot. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat, 25 juli 9.30 en 16.30 u. ds. B. Kamphuis. Geref, Gemeente Mamixkerk Souburg, 25 juli 9.30 en 16.30 uur ds. Snoep. Geref. Kerk Kanaalstraat Souburg, 25 juli west 8.35 u. ds. Dorgelo, 9.30 oost prof. dr. Rothuisen, Kampen, 19 u. ds. den Toon, Abcoude, gez. met N.H. in de kerk Ka naalstraat. Gerf. Kerk te Domburg, 25 juli 10 u. ds. W.B. Obbink, Zout- lande, 19 u. ds. M.J. van Reenen, Hardewijk. Kristen Zuid Molukse in Ne derland, 25 juli Oost- Souburg 11.30 u. oud S. Waisapy, Koudekerk 14 u. idem. hervormd Souburg Oranje plein 25 juli west 8.45 u. ds. Dorgelo, oost 10 u. ds. Dor- felo, 19 u. ds. Den Toon, erk Kanaalstraat. Hervormd Ritthem, 25 juli 10 uur de heer De Lugt. Hervormd Koudekerke, 25 juli 9 en 10.30 uur, ds. M.J. de Jong. Hervormd Biggekerke, 25 juli 10 uur Dienst. Hervormd Middelburg 25 juli Nieuwe Kerk 9 u. ds. Ytsma, Koorkerk 10.15 u. ds. L.H. Ruitenberg, Den Haag, 19 u. ds. Brummelkamp, Oos- tkerk 10.15 u. ds. Brummel kamp, 19 u. prof. dr. C. Graafland, Gouda. Ontmoe- tingskerk 10.15 u. ds. Ytsma, Zuiderbaken 9 u. ds. Brum melkamp, Doopsgezinde kerk 10.30 uur pasteur Le Gras, Evang. Luth. Kerk 10.30 u. ds. J.G. Panhuise. Hervormd St. Laurens, 10 u. ds. R.C. A. van Voorst Vader, hoofdluchtmacht-predikant te Breda. Evang. Baptisten Zendings Gemeente, 25 juli te 16 uur dienst in de Klarenbeek L.T.S. te Middelburg, voor ganger K. van Berghem. Chr. Geref. Kerk, Kasteel straat te Vlissingen, 25 juli 9.30 en 17 uur. ds. C.A. den Hertog. R.-K parochiekerken op 24-25 juli 1976 Souburg - Martinuskerk Za 19.00 zo. 10.30. Paauwenburg - Open Hof zo 11.00 samenzang, 19.00 sa menzang. Vlissingen - Singelkerk Za. 19.00 dameskoor (Neder lands) Zo 9.30 samenzang, 12.00 samenzang. Bethesda - Josephziekenhuis zo. 11 u., T.er Reede vrijdag 9 u. Middelburg - Lombard straat, r.k. kerk, za. 19.20, zondag 10.15 en 19 u. Hoek steen 20, Rosenburglaan 11.30 u. Overzicht r.k. kerkdiensten in de parochiekerken op Wal cheren zomer 1976 Dishoeck Koudekerke. Toeris tenkerk St.-Michel van 30 mei t/m 29 aug. dienst 10 u. Domburg recreatieterrein of bijkerk. H. Willibrord Bad huisweg 4, dienst van 29 mei t/m 28 aug. 19 u. bijkerk van 30 mei t/m 29 aug. 10 u. re creatieterrein of bijkerk. Oostkapelie Ned. Herv. kerk 19 u. van za. 3 juli t/m 29 aug. Veere, Ned. Herv. kerk van za. 3 juli t/m 14 aug. 19 u. Vrouwenpolder Toeristenkerk O.L. Vrouw v.d. Polder, Fort den Haagweg van za. 29 mei t/m 28 aug. 19 u„ zo. 30 mei t/m 29 aug. 10 u. Westkapelle Toeristenkerk H. Gabriël Bazienstraat 3, za. 29 mei t/m 28 aug. 19 u. van zo. 30 mei t/m 29 aug. 10 u. Zoutelande, toeristenkerk, H. Catharina, Bosweg 48 van za. 29 mei t/m 28 aug. 19 u. van zo. 30 mei t/m 26 sept. 10 u. Volle Evang. gemeente Vlis singen, iedere zondag 9.45 u. en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfia kapel, Vrouwestraat 5 te Middel burg, Dam 6, gem. de Wijn gaard, 10 u. ds. Van de Zan den. Jehovah's getuigen, Konin krijkszaal, Van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen don derdag van 19.20-21.30 u. en zondag van 10-12 u. Anglican Church Service in The Mission to Seaman Chapel, Scheldepoort Vlissingen-Oost, morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. The Bethel Pentecoast Temple Incl Wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan Middelburg-Zuid, elke woensdag 19.30 u., zondag om 14.30 u. Zondagsschool, 10 u. in de Zuidburgschool. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 u. ge meentedienst. Leger des Heils Vlissingen, ie dere zondag 10 u. Heili gingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Elke dinsdagmiddag van 14.30-16.00 u. Gezinsbond waar iedereen welkom is, Stavermanstraat, Vlissin gen. Bureau van de Stichting voor niet gehuwde moeders. Los- kade 25, Middelburg, tel. 01180-27311, spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor ging Middelburg, Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Walcheren. Los- kade 29, tel. 26951, spreek uur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Vlissin gen verhuisd naar dr. Otte- straat 3, tel. 01184-19820, spreekuur van maandag t/m vrijdag te Souburg. Vrij burgstraat 1 van maandag van 14.00-15.00 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, Brouwenaar- straat 4, Vlissingen, tel. 01184-17810, spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 uur. Ook te Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 25594 en te Souburg in het wijkcen trum Middenhof, Kanaal straat 64, Souburg, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen, Maatschappelijk werk. Dagelijks van 8.00- 10.00 uur. Rechtswinkel Middelburg, Gratis rechtshulp elke don derdag van 19-21 uur. Los- kade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26951. Actie Moeders voor Moeders, mevr. Van Belleghem Wis- senkerke 01180-15418. Vlissingen, Doktersdienst Za. 24 juli dr. Van Dijk, Koude- kerkseweg 52, tel. 13459. Zo. 25 juli dr. Kant, Badhuis straat 195, tel. 12190. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen vóór 10 u. Spoedgevallen van 12.30-1 en 17.30-18 u. Apotheek Van 23 juli - 30 juli geopend apotheek C.P. Lastdrager C. v. Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. Tandarts, Za. 24 en zo. 25 juli van 11-12 uur dr. H.A. Red- dingius, Badhuisstraat 17, tel. 12481. Verloskundige Za. 24 en zo. 25 juli mej. van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12773. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, za. 24 en zo. 25 juli dr. J.J. Jan sen, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340, voor Middelburg-zuid en Dauwendaele zie Souburg. Dierenarts Za. 24 en zo. 25 juli dr. L.J.J. Schofaerts, tel. 01185-2069. Consult alleen na tel. afspraak. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, Za. 24 en zo. 25 juli zuster N. v.d. Wal-Blok, Troelstraweg215, tel. 18874. Stichting „Het Gezondheids centrum" te Souburg en Ritthem, 24 en 25 juli zuster W. Verhagen, Burg. Stemer- dinglaan 119, Oost- Souburg, tel. 61541. Kruisvereniging Walcheren- Oost, 24 en 25 juli zusterB.P. van Bruinessen, Schepenen laan 281, Middelburg, tel. 01180-29013. Middelburg, Doktersdienst. Za. 24 juli dr. Pel. Rouaanse Kaai 11 Middelburg, tel. 01180-26659. Zo. 25 juli dr. Reijnierse, Seisweg 29, tel. 01180-13456. Middelburg, Apotheek, Van 23-30 juli geopend apotheek W.K. Hummelen, Markt 69. Donderdag 22 juli te 21 uur en zaterdag 24 juli te 24 uur Filmvoorstellingen in „open de Beuk" Herengracht 52, Middelburg. Donderdag 22 juli, van 19.30- 20.30 uur Beiaardconcert op de Abdijtoren te Middel burg, te geven door de heer Jo Haazen, beiaardier te Antwerpen. Donderdag 22 juli, 20 uur Ge ref. Kerk te Serooskerke (W.) orgelconcert te geven door de heer Feike Asma. Dinsdag 27 juli, 20 uur, in de Nieuwe Kerk te Middelburg, orgelconcert, te geven door Charles de Wolff. Dinsdag 27 juli, 21 uur Film in „De Piek" te Vlissingen. Vanaf heden t.e.m. 29 augustus in de Vleeshal te Middelburg Museum van Bommel-Van Dam te gast. Vanaf heden tot Augustus zo- merexpositie in de kunst zaal Van Benthem en Jut ting, Lange Delft 64 te Mid delburg. De volgende leden exposeren: Toos den Herder, Liesbeth Binkhorst, Piet Bulthuis, Gerard Henken, Andries Minderhout en Han ter Keurs. Vanaf 24 juli - 19 augustus ex poseren Lisette Brouwer, Geert Jacobs Simone Haak, John Merkel, Sjoerd Tijken, en Ben Peterman in het Zeeuws Kunstenaarscen trum Lange Noordstraat 59 te Middelburg met keramiek en klein plastiek. Woningbouwvereniging „Goed Wonen" Weekend dienst voor storingen aan c.v. en liften. Za. 24 en zo. 25 juli de heer J. Weeland, Ra- vesteinplein 14, Vlissingen, geen telefoon. Donderdag 22 juli 10.11 en 22.40 Vrijdag 23 juli 11.14 en 23.42 Zaterdag 24 juli 12.11 en Zondag 25 juli 0.34 en 12.57 Maandag 26 juli 1.18 en 14.20 Dinsdag 27 juli N M 1.58 en 14.20 Woensdag 28 juli 2.37 en 14.39 1

Scheldebode | 1976 | | pagina 5