Concours hippique Seroos kerke Brand weer reünie Wie verloor afpak- tas? Goese jeugdnatuurwacht wil jeugd liefde voor de natuur bijbrengen de scheldebode Muzikaal Kafee Jan Puijpe Wat u NIEUW FOTOPOSTERS 11.50 per stuk i-V 0 RUITER CftUltaK Excursie naar verdronken land van Saeftinge «cciivv.se GOES Na enkele maanden van organi satorische voorberei dingen maakt de Jeugdnatuurwacht Goes zich op om voor het voetlicht te treden. Onlangs werd name lijk het programma van activiteiten voor de rest van dit jaar be kendgemaakt. De Goese Jeugdnatuur- wacht werd pas begin dit jaar opgericht. In itiatiefnemer was Peter Zuiddijk uit Goes, die al jaren lang lid was van de lande- Editie Vlissingen Editie Middelburg lijke vereniging. Doel van de jeugdnatuur wacht is, aldus Peter Zuiddijk, de vijfde en zesde klassen van het basisonderwijs voor te lichten over milieuza ken en natuurbe scherming en langs die weg liefde voor de na tuur aan te kweken. de scheldebode 2 verschillende van Vlissingen Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen - 01184-12733 26e JAARGANG NO. 29 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM BV. - BREDA) WOENSDAG 21 JULI 1976 De kermis is weer in de stad! Ned. I, II en België FM-antennes roterende antenne- systemen^^ VLISSINGEN - De Vlis- singse kennis geniet dit jaar weer volop belangstelling. Vakantiegangers en streek- bewoners konden in de af gelopen dagen naar harte lust (onder dragelijke tem peraturen) ballen gooien, schieten, botsen, hotsen en poffertjes eten. Ook de groeiende frustratie, als je week na week weer geen prijs in de lotto hebt, raak je hier gemakkelijk kwijt, want de kreet „altijd prijs" wordt hoe dan ook bewaar heid. Of, zoals de populaire zangeres Mieke het in haar lied zingt: „De kermis is weer in de stad draaien in het reuzenrad schommels zweven naar de zon een kind met een luchtballon mensen willen kinderen zijn even in zo'n kleine trein schieten tot je op de foto staat voor de kermis is het nooit te laat poffertjes eten in een tent doorgaan tot je laatste cent draaien, draaien in het rond met een oliebol in je mond In de straten in de directe omgeving van het kermister rein (Bellamypark, Zeilmarkt) zijn tijdens de kecpiis (tot en met zaterdag) parkeer- en stopverboden, afsluitingen en omleidingen. Alle maatregelen zijn via borden aangegeven. Het traditionele kermis- SEROOSKERKE - De Rui- tervereniging „Se-Ros" orga niseert zaterdag 24 juli op het terrein van Manege „de Eend racht" het 9e nationaal con cours hippique Serooskerke. Het concours is wat betreft de springconcoursen het enige wat er op dit gebied in de pro vincie Zeeland georganiseerd wordt. Zo'n 48 personen heb ben zich ingeschreven voor het concours, dat het „sieraden- concours" wordt genoemd, omdat naast de reglementaire geldprijzen, ereprijzen te win nen zijn die bestaan uit gouden en zilveren Zeeuwse sieraden. Nationaal bekend staande rui ters als T.R. Velstra, Leon Mel- chior, Dick Wieken en de twee Zeeuwse ruiters Simon den Exter en Kees Hage dingen o.a. naar de prijzen. Er worden twee springcon coursen verreden, waarbij het in het jachtspringconcours vooral op sneheid aan zal komen en in het ander vooral op het springen. De springconcoursen zullen worden afgewisseld met de monstraties verzorgd door leden van „Se-Ros" onder lei ding van instrukteur Jan Meijers. Het concours hippi que wordt om 2 uur officieel geopend door burgemeester A. Hack van Veere. vuurwerk wordt op donderdag 22 juli afgestoken op de Oran- jedijk bij de voormalige Zee- hondenwerf. In verband met de grote belangstelling die men WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. voor dit evenement verwacht is de directie van de B.V. Konin klijke Maatschappij „De Schelde" bereid gevonden het parkeerterrein van de maat- Enkele weken geleden schreven wij ook over de heer Valckenier-von Geusau, de oud-brandweerman, die van plan is een reïnie vor zijn vak broeders uit de jaren '40-'45 te organiseren. De heer Valcke- nier belde ons nog op met het verzoek of wij de oud brandweermannen vooral op het hart willen drukken om aan het adres van Valckenier (Noordbeekseweg 21, Vlissin gen, tel. 01183-61877) hun adres en telefoonnummer op te geven. Bij dezen. schappij aan de Aagje Deken straat voor die avond open te stellen. Naar deze parkeermo- gelijkheid zal door middel van borden worden verwezen. Het terrein, dat van 19.00 uur tot na het vuurwerk geopend zal zijn, is bereikbaar via de poort op de hoek van Aagje Deken straat en Scheldestraat. Het woord „kermis" komt van „kerkmis". Dat was de mis die jaarlijks bij het gedenk feest van de kerkwijding werd opgedragen. Vervolgens ging de naam over op dit gedenk- markt, die ter gelegenheid daarvan werd gehouden. Het wordt door geleerden niet onmogelijk geacht dat vele Middeleeuwse kermissen in de plaats zijn gekomen van oude re, Germaanse oogstfeesten. Hoewel de kermissen veel van de luister en uitbundigheid hebben verloren, waarmee ze vroeger, en vooril vbr de Re formatie werden gevierd, zijn ze ein vele dorpen en steden een belangrijk jaarlijks terug komend feest, ondanks de po gingen van puriteinse predi kanten in de zeventiende eeuw feest en tenslotte op de jaar- om ze uit te roeien. cooocccocococccoooocoaeccoocooeoGOsoscecooocc Aan het bureau van gemeen tepolitie te Vlissingen, zijn in de periode van 7 tot 14 juli 1976 de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: zon nebril, portemonnee met inh., handdoek en korte broek, hon- denriem met penning, goud kleurig dameshorloge, id.be wijs van bank, portefeuille met inhoud, bruine portemonnee met inh. Marrokaans leer, groene portemonnee met raf fia, bruine portemonnee, zilve ren armband met zeeuwse aft6«h*«sp*eU6ts4 Tel. 01184-17936 Wij zijn met vakantie van 16 juli tot 2 augustus GOES - De stichting het Zeeuwse Landschap organi seert in augustus en september excursies naar het verdronken land van Seaftinge. Sinds 1 ja nuari is het Zeeuwse land schap de beheerder van dit uniek schorrengebied dat on langs is aangewezen als na tuurmonument. De excursies worden gehou den op 14 augustus en 11 sep tember. Het is de bedoeling op eigen gelegenheid naar Kloos- terzande te komen. Men ver zamelt daar in hotel De Linde. Vandaar gaat men gezamelijk verder naar de Emmahaven en om 11 uur begint de tocht door Seaftinge die ongeveer twee en een half uur gaat duren. Voor de liefhebbers uit Midden en Noord-Zeeland: zij kunnen het best de boot van 9 uur in Krui- ningen nemen. De excursie door het ver dronken land van Seaftinge staat onder leiding van twee Seaftinge-kenners de heren J. Neve en G. Sponselee. Wie mee wil gaan moet zich wel vante- voren opgeven bij het secreta riaat van het Zeeuwse Land schap, J.D. van Mellestraat 96 in Goes. knoppen, gouden armband met inscriptie, diverse sleutels, fietstas van Schotse ruit in houd muziekboeken, afpaktas inhoud brood, badtas met inh., verzekeringsbewijs van brom fiets, wieldop van auto ver moedelijk Opel. Aan het bureau van gemeen tepolitie O-Souburg zijn de volgende gevonden voor werpen aangegeven: honden halsband met penning, oranje kindertruitje, jonge poes, au tosleutels van DAF. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300. in 2 edities: OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arne- muiden. Domburg. Marie- kerke. Middelburg en Veere. Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: redacteur J. Frijters, Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910. Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869, correspondent Middelburg: A. de Jong, tel. 01180-26043. De Goese Jeugdnatuur wacht trad voor het eerst naar buiten op de evene mentendag, die onlangs werd gehouden op de kin derboerderij in Goes- De Jeugdnatuurwacht stond daar met een stand, waar belangstellenden informa tie konden krijgen. Tijdens de vakantieperiode zijn geen activiteiten gepland. Maar op donderdag 9 sep tember houdt de Goese Jeugdnatuurwacht een filmmiddag voor de leerlin gen van de vijfde klas van de Goese basisscholen. Daartoe heeft de jeugdna tuurwacht een circulaire verspreid onder een veer tigtal scholen. Tot nog toe hebben maar drie scholen daarop gereageerd. Zoals de zaken er nu bij staan zal de Goese Jeugdna- tuurwacht op woensdag 22 september officieel worden geïnstalleerd. Aan deze ge beurtenis heeft de Jeugdna tuurwacht een prijsvraag gekoppeld. Het onderwerp van de prijsvraag is: Plan ten en dieren die in Goes le ven. Deze prijsvraag is eve neens gericht op vijfde klassers van het basison derwijs. Inlichtingen hier over kan men krijgen bij Peter Zuiddijk, Tulpstraat 12 in Goes. Tel. 15376. Op zaterdag 2 oktober wil de 'Goese Jeugdnatuurwacht in samenwerking met de kynologenclub Zeeland een hondenkeuringsdag hou den. Dat gebeurt dan in het kader van dierendag 1976 op de Hollandse Hoeve, die trouwens het acitiviteiten- centrum van de Goese Jeugdnatuurwacht is. Op die dag zal ook een de monstratie gegeven worden met een afgerichte hond. In november staat dan nog op het programma een excursie naar de bossen en rondom Kerstmis wil de Jeugdnatuurwacht met be langstellende kinderen kerststukjes gaan maken Zoals bekend werd de Goese Jeugdnatuurwacht in het begin van dit jaar op gericht. Op het stadhuis werd een vergadering be legd door de initiatiefne mers, die naast Peter Zuid dijk waren de heer A. van Nes en de heer J. Nijendijk uit Goes. Uitgenodigd voor die vergadering waren na tuurlijk hoofden van scho len, de dierenbescherming en milieuactiegroepen. De belangstelling van de kant van de schoolhoofden was maar matig, stelt Petei Zuiddijk. Hij kan dat ook wel enigszins begrijpen, omdat een en ander in de vrije tijd moet gebeuren en dat trekt niet zo erg. De reacties van de scholen op de circulaire over de film middag stelt hem zichtbaar teleur. De steun van de ge meente Goes in het prille beginstadium van de Goese Jeugdnatuurwacht is aan genaam. Voor dit jaar is een subsidie verkregen van dui zend gulden en voor vol gende jaren is tweeduizend gulden toegezegd. Ook via de gemeente heeft d€ Jeugdnatuurwacht de be schikking gekregen voor haar activiteiten van dc Hollandse Hoeve MIDDELBURG - Zaterdag 24 juli organiseert Midgard weer een muzikaal kafee. Deze keer treedt Judith Terlinghen uit Rotterdam op. Ze zingt voornamelijk Nederlandse liedjes van eigen hand, maar ook van anderen als Wilmink, Andreus, Dorrestein en Vro- man, en begeleid zich zelf erbij op de gitaar en gitaarluit. Ze heeft in 1975 een LP gemaakt, die al na vijf maanden uitverkocht was. De genen die deze LP niet meer te pakken hebben kunnen krijgen, zijn nu in de gelegen heid die liedjes te horen of nieuwe, van de LP, die dit na jaar uitgebracht wordt. Ze treedt regelmatig op met Peter Schaap, Dimitri van Toren, Michael Chapman, Ramses Shaffv en anderen, lden. De boeren zullen er wel anders over denken, vrien den, maar na Frankrijk is Zeeland een verademing. Ondanks alle droogte zijn er hier tenminste nog groene stukjes te vinden. In Frank rijk liep het vee eind juni al leen nog maar over eindeloze cocosmatten, zo droog, zo geel, zo stoppelig was het land daar overal. Vandaar dat het weer goed is thuis te zijn. Al kan het hier natuurlijk ook benauwd zijn. En dan doel ik niet alleen op het weer. Daar wen je aan. Ik denk echter dat de mensen in Oudelande niet zo gauw zul len wennen aan de brief die ze hebben gekregen van het ge meentebestuur. Laten we dat in ieder geval hopen, want fraai is het allemaal niet wat daar dreigt te gebeuren als het gemeentebestuur van Borsele zijn zin krijgt. Natuurlijk het is ook niet fraai dat er steeds opnieuw ruiten worden ingegooid van de openbare lagere school in Oudelande. En merkwaardig is het dat de ruiten van de nabijgelegen christelijke school veel minder breekbaar blijken te zijn. Het plaatsen van nieuwe ruiten is een dure grap. En het is best te be grijpen dat het gemeentebe stuur dat voor de kosten op draait een eind aan die grap pen wil maken. Maar of ze nou de goeie manier gevon den hebben betwijfel ik. Want nu hebben ze alle in woners van Oudelande een brief geschreven met de vraag of ze tips over de da ders willen doorgeven. En daarbij krijgen de inwoners de verzekering dat hun naam niet genoemd zal worden. Ie dereen in Oudelande heeft nu dus een vrijbrief gekregen voor anonieme tips. En dat kan een mooie janboel wor den. Want iedereen die de pest heeft aan iemand kan rxistig de naam van die man of vrouw doorgeven en zelf buiten schot blijven. Terwijl de beschuldigde de politie aan de deur kan krijgen met alle toestanden van roddel, rechtzetten enzovoorts eromheen. Niet bepaald een manier om de leefbaarheid van zo'n dorpsgemeenschap te bevorderen, dacht ik zo. Integendeel je kweekt alleen maar wantrouwen en de tijden dat men in een dorp zo tegenover elkaar stond zijn toch al lang voorbij. Als iemand ervan over tuigd is dat hij de dader kent, laat hem daar dan rond voor uitkomen. En dat hoeft niet eens want waar hebben we nu eigenlijk de politie voor Ja en dan zijn er een paar kilometer verder in Ove- zande ook nogal wat proble men. De stichting Opbouw slaagt er maar niet in om voor twintig Baskische volksdan sers pleeggezinnen te vinden. Natuurlijk er zullen niet veel mensen rad spaans praten. Voor die volksdansers hoeft dat ook niet. En het lijkt me toch sterk dat als er in de zelfde periode in Goes wel zestig pleeggezinnen zijn te vinden voor honderd volks dansers, waaronder Polen en die taal spreken toch ook weinig mensen vloeiend dat er in Ovezande geen plekjes gevonden kunnen worden. Men kan zich bij de stichting Opbouw in Baarland opge ven. ARJAON Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, toren straat 5, Vlissingen, binnen. De gulle Vlissingse gevers zijn: Banketbakker Faber, Raadhuisstraat 28 de alom be kende kwaliteitstaart, half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat, Vishandel O. F. de Muynek jr., Oude Markt 11een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame, Drogisterij Lutwieler Lange Zelke 80 een luxe fles badschuim, Smith Kaas, marktkraam een pond kaas naar keuze, Slagerij Oos- terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddop pertje met tegoedbon 4/5, Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermostaat, Annikes cafetaria Bertje Wol plein twee broodjes Annikes met koffie, Midgetgolfbaan Delta Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis con sumptie, Nieuwendijk 51, Vlis singen, bon voor pannekoeken, plus koffie voor twee personen, Chemische Wasserij Populair Groen Woud 55 Vlissingen, gratis reinigen van japon. Nog even komen wij terug op ons artikel van vorige week be treffende Jan Puijpe, de pro feet van Walcheren, die zelf boeken uitgeeft. Op veler ver zoek geven wij zijn adres: Jan Puijpe, Gerbrandystraat 3, Vlissingen. Geachte redactie, enkele weken geleden las ik het relaas van een hartpatiënt in uw blad. Zelf ben ik sinds 3 jaar ook hartpatiënt en heb ook heel wat meegemaakt. Wat mij nooit duidelijk is geweest: er is een hartpatiëntenvereni ging en een hartstichting; mijn vraag is nu: wat is het verschil tussen die twee en waar hoort de heer Fievet bij? P.C. Vlis singen Red.: de hartstichting is een door de overheid gesubsi dieerde instelling die voorlich ting geeft over hart- en vaat ziekten en die vooral preven tiemaatregelen aan de Neder landse bevolking wil duidelijk maken. De Nederlandse hart patiëntenvereniging (waarvan Fievet voorzitter is) is een par ticuliere koninklijk erkende vereniging die voor de rechten van hartpatiënten opkomt en vecht voor hun belangen. Zij dringt er bij/voorbeeld bij de regering op aan dat er uitbrei ding van het aantal open har toperaties komt om zoveel mo gelijk mensen per jaar te hel pen. Voor informaties kunt u zich wenden tot: de Neder landse hartpatiëntenvereni ging, postbus 2002, Brecfct

Scheldebode | 1976 | | pagina 1