Uitwisseling Meopham (Eng.)-Valkenisse Lleidde tot nieuwe initiatieven Films Openluchtsamenkomst op „Scheldeoord de scheldebode Stichting Culturele Gemeenschap streeft naar evenwichtig cultuurbeleid Muziek genieten Strandpop 1976 wasgoed DUV organiseert zomerfeest ATLETIEK Twintigste badrit Zoutelande Showgroep presenteerde zich PPUf- m Scheldebode-kringetje DE RUITER \Jz AOTOXMRTEN BR Editie Vlissingen Editie Middelburg desch 26e JAARGANG NO. 28 van bijna alle vakantielanden in voorraad bij Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01164-12733 {UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 14 JULI 1976 KOUDEKERKE - Ongeveer tachtig inwoners uit de gemeente Valkenisse bezochten met Pasen de Engelse plaats Meopham, waar sinds kort „twinning"-band en mee bestaan. Volgend jaar Pasen hoopt Valkenisse weer een groep Engelsen te kunnen ont vangen en oude contacten te verstevigen. De organisatie van de uitwisseling is tot nu toe via de Dorpsvereniging „Koudckerke" gelopen en niet langs officiële gemeentekanalen. Van Nederlandse kant wil men het graag zo houden en het de vorm geven van een spon tane vriendschappelijke uit wisseling. Alleen wat meer be langstelling uit de andere dorpskernen, dus niet uitslui tend van Koudekerke, zou de jaarlijkse happening nog ten goede komen. De Engelsen krijgen dan een betere indruk van de samenstelling van de gemeente, die in veel opzichten op die van hen lijkt: ook een verzameling dorpskernen, die overwegend agrarisch en toe ristisch is. De contacten met Meopham MIDDELBURG - Zoals ge/ woonlijk draait er in het open jongerencentrum de Beuk aan de Herengracht donderdag avond weer een film. Het is „Themroc" van Claude Feral- do. In deze film komt een ar beider in opstand tegen zijn si tuatie in de fabriek. Hij trekt zich terug in zijn etagewoning, metselt de deur dicht en slaat vervolgens de buitenwand uit het huis, zodat regen en wind er vrij spel hebben. Zwevend boven de grond begint hij met zijn vriendin een oerleven te leiden. De buren reageren eerst agressief, maar uiteindelijk beginnen enkelen van hen deze manier van leven over te ne men, tot en met het zich voeden met een politieagent. Er wordt in deze film geen woord ge sproken, contacten verlopen via geluiden en gebaren. De ïilm op deze vijftiende juli be gint om 9 uur. De toegangsprijs is 5 gulden. Op zaterdag 17 juli worden er drie muziekfilms gedraaid. Het zijn live optredens van BB King, Joe Walsh en Man. Aanvang eve neens 9 uur en toegang 3 gul den. hebben inmiddels al wat in itiatieven losgemaakt. Na het laatste bezoek aan Engeland, waar het jeugdkoor van Kou dekerke en enkele leden van de gymnastiekclub hun beste kanten toonden, wallen ver schillende deelnemers aan de tocht hun school-Engels weer eens opfrissen. In oktober gaat er dan ook een cursus Engelse conversatieles van start, die éénmaal per week wordt ge houden en die met Pasen vol gend jaar misschien zijn vruchten zal afwerpen. Zowel beginners als gevorderden kunnen zich ervoor opgeven. Of het tweede initiatief zal lukken moet nog afgewacht worden. Een klein groepje onder de deelnemers heeft met Pasen in Meopham kennis ge maakt met het handboogschie- ten. Het proefschieten met zo'n boog heeft zoveel enthou siasme losgemaakt, dat de ge boorte van een nieuwe sport vereniging in Valkenisse op stapel staat. Een handboogve- VLISSINGEN - Club „De Uitvinders-Vlissingen" (DUV) houdt op maandag 19 juli een zomerfeest. Het wordt gehou den van 9.30-11.00 en 14.00- 16.00. De activiteiten zijn: grabbelton, brieven trekken en rommelmarkt. Ook staan er in formatiekraampjes en een kraampje waar wat snoep te koop is. De opbrengst is be stemd voor de „clubkas". Het wordt gehouden achter het huis Westerzicht 476 op het grasveld. reniging kan geboren worden als er tenminste genoeg be langstelling voor is. Hand- boogfans kunnen zich aanmel den via een telefoontje met 01185-2005 en bij voldoende enthousiasme zullen de geïnte resseerden bij elkaar worden geroepen om de details te be spreken. Zo wordt het sportleven in de gemeente Valkenisse steeds gevarieerder, want kortgele den is er ook een tennisvereni- Een groot aantal inwoners uit Meopham en Valkenisse poseerden voor een fraaie groepsfoto. Op de achtergrond een echte molen, waar Meop ham erg trots op is. ging opgericht. Alleen de ten nisbanen zijn er nog niet. De ijsclub daarentegen werd in aanwezigheid van 1 lid opge heven en versmolten met de dorps vereniging. WOONT U IN DIT GEBIED 7 Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. GOES Donderdagavond 15 juli houdt de Goese atletiekve reniging AV '56 een instuif- wedstrijd voor dames en heren senioren en voor jongens en meisjes A en B. Deze wedstrijden beginnen om zeven uur, in het sportpark „Het Schenge." Het programma begint met het nummer hinkstapspringen, het verspringen en de 5000 meter voor heren. De jongens A werken dezelfde nummers af. Voor de dames komt alleen het ver- en hoogspringen, evenals voor de meisjes A en B. De jon gens B tenslotte doen de 3000 meter, alsmede het ver- en hinkstapspringen. ZOUTELANDE - Woens dagavond 21 juli wordt door VW-Zoutelande, in samen werking met de Motor- en Au toclub „Scheldegouwen", voor de 20e achtereenvolgende maal de jaarlijkse badrit te Zoutelande georganiseerd. Deze puzzelrit, die een lengte heeft van 33 km, wordt verre den op e rustige binnenwegen van de gemeente Valkenisse, terwijl de te rijden gemiddelde snelheid slechts 24 km be draagt. De rit is zodanig uitge zet dat ze door een ieder een voudig te rijden is, ook al heeft men weinig of geen ervaring in puzzelritten. De start vindt plaats bij Bar-bistro „De Wal- cherse Kaasboer", terwijl na afloop in cafe „Juliana" te Biggekerke tijdens de prijsuit reiking de vele mooie prijzen aan de winnaars zullen worden overhandigd. Evenals in voorgaande jaren verwachten de organisatoren ook nu weer vele deelnemers, waaronder vele oude beken den, aan de start, die ook nu weer in twee klassen worden verdeeld, te weten: badgasten en inwoners van Zeeland. Voorinschrijving is mogelijk vanaf 15 juli bij het WV- kantoor te Zoutelande. Boven dien kan men op de dag zelf nog inschrijven vanaf 18.30 uur bij de start, alwaar de eer ste deelnemer om 19.00 aan de rit begint. BAARLAND Zondag avond 18 juli a.s. om 7 uur zal op camping „Scheldeoord" in Baarland een openluchtsa- Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300. in 2 edities: OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arne- muiden. Domburg. Marie- kerke. Middelburg en Veere. Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: redacteur J. Frijters, Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910. Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869, correspondent Middelburg: A. Cte Jong, tel. 01180-26043. VLISSINGEN De Stichting Culturele Gemeenschap te Vlis singen is sterk voorstander van decentralisatie van het culturele leven in Vlissingen en omgeving. Zij heeft een nieuwe struktuur van de Stichting voorgesteld, waarbij het vormen van sekties voor verschillende, regelmatig terugkerende, culturele evene menten het belangrijkste hoofdstuk vormt. In de zojuist verschenen werknota van de Stichting staat als verklaring van de vorming van die sekties ver meld dat zij zijn bedoeld als verklaring van de vorming van die sekties vermeldt dat zij zijn bedoeld als duidelijkere ver bindingen met (vooral) de or ganisaties en verenigingen die op kultureel gebied in Vlissin gen werkzaam zijn. Daarbij gaat de Stichting er logischerwijze van uit dat de sekties niet door organisaties en verenigingen worden be paald, omdat de Stichting on afhankelijke adviezen moet kunnen geven. Bovendien is het uitsluitend rekening houden met beleid van verenigingen en organisa ties niet bevorderlijk voor het evenwichtige kultuurbeleid dat de Stichting voorstaat. De Stichting heeft zich sinds 1973 (toen het besloot inten siever op te gaan in de kuituur spreiding) qua aktiviteiten, begeleiding en beleid ontwik keld tot het werkzaam zijn op het gehele brede vlak van het totale kulturele leven in Vlis singen. In eerste instantie wordt ge dacht aan het instellen van de volgende sekties; informatie/- vorming en ontwikkeling, pro fessionele kunstbeoefening, amateuristische kunstbeoefe ning, woonkultuur en kul- tuurbehoud, beeldende kuns ten. Als belangrijkste taak ziet de Stichting het voorbereiden van een samenhangend kul tuurbeleid. Belangstellenden kunnen de werknota aanvragen bij de Stichting Kulturele Gemeen schap Vlissingen, Buro Wel- zijnscentrum Bachten Komme, Badhuisstraat 104, telefoon 16420. menkomst worden gehouden. Deze samenkomst zal plaats vinden bij het zwembad. Muzikale medewerking wordt verleend door het duo Max Joosse en Olga de Keyzer uit Schore. Zij zullen zichzelf op de gitaar begeleiden en ook de begeleiding van de samen zang voor hun rekening ne men. Ds. L. A. de Graaf uit Ou- delande zal een korte toe spraak houden. De collecte, die na afloop van de samenkomst zal worden gehouden, zal be stemd zijn voor het recreatie- werk op de camping. De sa menkomst is voorbereid door de Interkerkelijke Recreatie commissie Baarland- Oudelande, die al enige jaren het evangelisatie- en recrea- tiewerk op de camping ver zorgt. VLISSINGEN - 26 juli trad de nieuwe majorettengroep „Showgroep Vlissingen" voor het eerst op vooreen groot publiek. Dat optreden vond plaats voor het meubelhuis „Arabesk". Het geheel werd goed ontvangen. Vooral de shows die perfect werden uitgevoerd en die zijn ingestudeerd door instructrice Jolanda Pijl. Drumband Cecilia omlijstte het gebeuren met muziek. We leven in een tijd, dat veel muziek klinkt door het lucht ruim. Radio en televisie van gen deze klanken op en door de luidspreker komen een serie schone klanken ons tegemoet, zodat men kan genieten van de heerlijke gaven uit het rijk der klanken. Een rasechte muzieklief hebber is niet altijd tevreden. Vaak voelt hij de drang om het een of andere beroepsorkest in levende lijve voor zich te zien. Gelukkig brengt de televisie dit naar voren. Men ziet diri gent en orkest voor zich en de klanken komen prachtig door. Met „muziek genieten" wordt hier bedoeld, goede ern stige muziek te beluisteren, welke een bezigheid is voor de geest, m.a.w. met actieve geest deelnemen aan de gemoeds stemming, welke de componist in zijn werk heeft neergelegd. Dit is geen gemakkelijke taak, temeer daar een melodie zeer vlug door een andere wordt ge volgd. Hetzelfde werk zal dan ook meermalen moeten wor den gehoord, wil men datgene ontdekken, waar het eigenlijk om gaat. Van groot belang is, hierbij de klankkleur en klankom- vang der verschillende instru menten te leren kennen en waarderen. Stellen we ons een concert voor, hetzij vocaal of instrumentaal. De dirigent geeft het teken om te beginnen en weldra klinkt een tonen- reeks tegemoet. In geregelde volgorde volgen de noten el kaar op, eveneens als letter grepen een zin maken. Op de goede weg is hij of zij, die dit hoort en opmerkt, dat ook in de muziek zinsbouw zit. Fen componist moet zich echter houden aan de regels der theo rie, maar zijn muzikale ge dachten kan hij de vrije loop laten. Dat is juist een der mooie eigenschappen van de toon kunst dat uit het eenvoudige notenmateriaal een melodie wordt geboren, welke de mens zoveel bevrijding kan schen ken. „Muziek genieten" is niet zo gemakkelijk als het wel wordt opgevat. Men gaat vol enthou siasme, naar een concert huis waarts kerende, is men wel te vreden, maar niet voldaan, men heeft niet voor de volle 100% genoten. De grote vraag is, was men die avond wel ont vankelijk voor de uitgevoerde muziek? Daarom: wie van muziek of zang ten volle wil genieten, zette zich te „luisteren", trekke zijn aandacht van zijn omgeving af en tracht alzo de bedoeling van de componist te benaderen. Dan eerst zal aan de gevoelige hoorder veel geopenbaard worden, wat voor velen diep verborgen ligt. CeLa t>r VA3Ji H A. rtehw UoL ad. UU&i: de*i otaf- (foto et op Q£/i &cM: 'üJbt/oM- fficüLf R^jnon Pi On de. vt», Qq K2apba»k' ^ijuijourd. m .„Mx mrvs Vorige week was mevrouw D. Schipper-Lichte, Rozen burglaan 217 te Middelburg de gelukkige. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar, loop dan even bij ons kantoor aan de To renstraat, Vlissingen binnen. De gulle Middelburgse ge vers zijn: „Fraanje Patisserie, Lange- viele stelt beschikbaar Vi pond bonbons van eigen fabrikaat. Fruitspecialist van der Hiele-Nijsen, Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus, Burg. Prome nade, stelt beschikbaar brile- tui. Foto Harry Verschuren, Lange Delft 47, stelt beschik baar fotocadeaubon ter waarde van f 5.00. Premier Herenmode, Lange Delft 11, stelt beschikbaar te besteden tot een bedrag van f 10.00. Hotel-Cafe-Restaurant „De Huifkar", Markt 19, stelt be schikbaar koffie met gebak. Vleeshouwerij A. Sturm, Veeresingel 99, stelt beschik baar Vi pond eigengemaakte rookworst voor 2 personen. Parfumerie Ketelaars,, Se- geersstraat ln, stelt beschik baar fles badschuim. Baby-art. zaak De Weef stoel, Langeviele 3, stelt be schikbaar een cadeaubon van f 10.00. Bijou Tassenhuis, Lange Delft 44, stelt beschikbaar sleuteletui. Fleur 2000, Lange viele 61, stelt beschikbaar leuk boeket bloemen. Op 1 en 8 augustus 1975 werden door Jeugd- en Muziek en de werkgroep VSC van de Stichting Culturele Gemeen schap Vlissingen op het bad- strand te Vlissingenopenlucht popconcerten georganiseerd. Beide avonden waren een groot succes. Ongeveer 3000 toeschouwers waren bij de popconcerten aanwezig. Ook dit jaar worden weer popcon certen georganiseerd. Het is voor de Zeeuwse amateur pop groepen een prachtige gele genheid om voor een groot pu bliek op te treden. Daarbij is het voor velen een aardige zo- meractiviteit. Afhankelijk van het aantal groepen dat zich opgeeft zullen er een of twee concerten gege ven worden. Amateur pop groepen die mee willen doen aan Strandpop 1976 worden verzocht contact op te nemen met de Stichting Kulturele Gemeenschap Vlissingen Bad huisstraat 104, Vlissingen, te lefoon: 01184-16420, vragen naar Geert Overdam. Aan het bureau van de ge meentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 30 juni tot en met 7 juli de volgende gevonden voorwerpen aange geven: diverse bankbiljetten, leesbril met zwart montuur, bril met metalen montuur, damesbril, rubberen boot, plastic boot, hondenpenning rabiës, wasgoed, horloge met blauwe wijzerplaat, vest met rits, bruine portemonnee met inhoud, zwarte portemonnee met inhoud, kindersandaaltje, armband goud met inscriptie.

Scheldebode | 1976 | | pagina 1