Jan Meerman: Met meer zelfvertrouwen tweede seizoen tegemoet de scheldebode Muzikaal café Expo-winnaars dagje op stap Foto Harry Verschuren verwende echtpaar Scheldebode-kringetje Aanvragen huur subsidie ho### J* ?EEL^® •HRUITER Jeugdraad zoekt vrijwilligers AUTOKAARTEN en KAMPING6IDSEN mm Editie Vlissingen Editie Middelburg hsi^s -07S- de scheldebode van bijna alle vakantielanden in voorraad bij Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 26e JAARGANG NO. 27 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) WOENSDAG 7 JULI 1976 Zigeunerdorp en Speelstad in volle gang VLISSINGEN - Met een sprong van drie valschermspringers is maandag de stad in de toekomst in Souburg geopend. Speelstad heeft zich ook dit jaar weer in en om de ballonhal bij de waterto gen aan de Zuiderzeestraat in Souburg geconcentreerd. Kinderen tussen de vier en twaalf jaar kunnen er, behalve op zaterdag en zondag, tot en met 16 juli dagelijks van 9.00 tot 16.00 uur terecht. Voor kleuters en leerlingen van leen 2e klas basisschool wordt in dezelfde tijd een Zigeunerdorp gehouden op het terrein van de VCB Lammerenburg aan de Zuidbeekseweg/hoek Gerbrandy- straat. Om de bereikbaarheid naar beide terreinen zo veilig mo gelijk te houden staan er dagelijks op kritieke punten, zoals b.v. bij de Keersluisbrug, klaarovers klaas om gevaarlijke oversteken te begeleiden. De beroepskrachten van het SKW, de organisators van het festijn, worden ook dit jaar weer geholpen door vele vrij willigers. Zo loopt er in Sou burg dagelijks zo'n 75 man lei ding rond en in Zigeunerdorp, dat kleiner is van opzet, 30. De kinderen mogen iedere dagzelf beslissen, wat zij zullen gaan doen. De mogelijkheden zijn groot en variëren van hutten bouwen of stokbrood bakken tot een excursie maken naar het Fort Rammekens of de ma rine. De eerste week in Sou burg wordt veel gedaan aan deze uitstapjes, die in de tweede week in Zigeunerdorp aan bod komen. Voor beide dorpen treedt op vrijdagmid dag 16 juli Edwin Rutten van „De film van Ome Willem" op. Op dinsdag 13 juli verschijnt een buikspreker in het Zigeu nerdorp die zijn pop „Sjors de Sukkelaar" meeneemt. Zowel in het Ruimtevaart- als in het Zineurdorp werken de kinde ren hard aan het maken van ruimtevaart- en zigeunerpak- ken. Het verhaal van Borso de Zigeuner wordt helemaal uit gewerkt en in Souburg begin nen de deelnemers volgende week aan de bouw van een raket en een sterrekijker. „In januari" zo vertelt det hoofdleiding mevrouw Visser en de heer van der Linde, „be ginnen we al te piekeren wat het die zomer moet worden. En in april of mei komen onze hulpen van het vorig jaar dan al vragen of er niet een verga dering is. Het enthousiasme onder de vrijwilligers is erg groot en vooral hier in Soyburg krijgen we veel medewerkers van de jeugdsoos „Silver Nighthome". Om de organisa tie zo vlot mogelijk te laten ver lopen wordt niet al te strikt aan het programma vastge houden. Er blijft voldoende ruimte om bij te sturen en ie dere avond wordt er met de vrijwilligers en vaste staf be sproken wat er mis is gegaan en wat er nog verbeterd kan worden. Mevrouw Visser, die de al gehele leiding heeft over de speelstad in Souburg, raadt de ouders altijd aan de oudere kinderen niet op te dragen op hun jongere broertje of zusje te letten. „Ze komen dan niet tot spelen en ze blijven elkaar lopen zoeken. We hebben voor de kleintjes hulp genoeg, zodat niemand zich ongerust hoeft te maken. Het moet voor de kin deren, die hier komen, een feest zijn." De toegangsprijs voor Sou burg en Vlissingen is f 2,50 per dag en alle kinderen, ook die van elders komen, zijn wel kom. Al enige weken is er een teken en een fotowedstrijd aan de gang, die vorige week is af gesloten. De deelnemers aan de Vlissngse Braderie, die eind augustus gehouden wordt, hebben voor de beste inzen dingen prijzen beschikbaar ge steld. Op de laatste dag van de Braderie, 28 augustus, worden de winnaars bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. Het SKW zal dan ook met een stand komen, waar foto's van speelstad zijn te bezichtigen en inlichtingen worden gegeven over de diverse clubhuizen in de stad. WOONT U IN DIT GEBIED V'ou*ertpoid*r^ OostkapeHe •Domou'S S«'OOsMK*e •Aagtekefte HkapjHIe °«e»4» G'.,ps.k*« ,Sl Ldu, Mehs««f'*e MiddeiDuri Bjqqehafke .g. aw* VV Am KoudMefke Nwuwiana, er St Joosi Joosiand Souburg Rinem Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel. 01184-19910 MIDDELBURG - In de Zeeuwse Jeugdraad in Mid delburg zijn vakatures ont staan in de sector jeugd- en cultuur en in de sector plaat selijk jeugdbeleid. De Raad waagt vrijwilligers, die de opengevallen plaatsen willen opvullen en willen meedenken over het bevorderen van het welzijn van de jeugd in Zee land. Voor beide sektoren worden personen gezocht die bij voor keur jonger dan 30 jaar zijn. Belangstellenden worden ver zocht vóór 15 juli contact op te nemen met de Zeeuwse Jeugd raad, Dam 31 in Middelburg. Woord voor woord VEERE - Nog tot 6 augustus is dagelijks, behalve op zon dag, tussen 10.00 en 17.00 uur in de N.H. Kerk een tentoon stelling te zien rondom de Kin derbijbel. Het is geen gewone „Kijk- expositie", maar vooral voor de kinderen is er ook veel te doen. Naast een tentoonstel ling van ongeveer driehonderd werken van Bert Bouman, il lustrator van de nieuwe Woord -voor-Woord -b ijbel zijn er oude en nieuwe kinder bijbels en jeugdboeken te zien in de zgn. „Herenbank". Een keuze uit 20.000 kinderteke ningen, ingezonden naar aan leiding van een Ikonuitzen- ding, behandelt het thema „- Oorlog en Vrede". In de consis toriekamer is een speciale video-ruimte ingericht, waar de jeugdige bezoekers teke ningen kunnen maken n.a.v. fedraaide films, musicals en ijbelverhalen. Iedere middag van 14.00-15.00 uur is er pop penkast en na afloop mogen de kinderen zelf met de poppen een spel opvoeren. De werkgroep Woord- voor-Woord wil met dergelijke exposities laten zien, dat een kerk voor meerdere doelein den, dan alleen kerkdiensten geschikt is. ARNE MUIDEN - Jaap Meerman, die de voorgaande jaren als talentvolle midden velder furore maakte bij Ar- nemuiden, diverse keren in het Zeeuws elftal uitkwam en ook tot de selectiegroep behoorde van het Nederlands amateu relftal, heeft zijn eerste seizoen als semi-profvoetballer erop zitten. Die vuurdoop vond plaats bij de Belgische club Berchem Sport, pas gedegra deerd naar de 2e divisie. Voor de 23-jarige Arnemui- denaar verliep dat eerste jaar niet helemaal naar wens, maar Ned. I, II en België FM-antennes roterende y antenne- T systemen aeitnh* specialist vee» tltlAM» Tel. 01184-17936 Wij zijn met vakantie van 16 juli tot 2 augustus. MIDDELBURG - In het begin van dit jaar schreef foto Harry Verschuren uit Middel burg een prijsvraag uit voor aanstaande bruidsparen met als hoofdprijs een geheel ver zorgde tweedaagse reis naar Parijs. Deze prijs werd gewon nen door bruidspaar Ronny Oppenneer en Jacqueline Bai- denmann, thans na hun huwe lijk woonachtig in Vlissingen. Het is voor het jonge paar een onvergetelijke reis geworden. Ze werden door de bedrijfs leider van foto Verschuren, dhr. Vissers persoonlijk naar Parijs gebracht waar ze door Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300. in 2 edities: OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arne- Domburg, Marie- Middelburg en de muiden. kerke, Veere Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5. Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: redacteur J. Frijters, Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910. Correspondent Vlissingen: mevr. L. Wolterbeek, tel. 01184-16869, correspondent Middelburg: A de Jong, tel. 01180-26043. twee fotografen van Verschu ren, Ger Heester en Rinus Schniermanni, op de mooiste plekjes werden gefotogra feerd. Uiteraard in de originele bruidskleding zelfs compleet met bruidsbouquet, dat door bloemenmagazijn Fleur 2000 was aangeboden, 's Avonds werd een bezoek gebracht aan een grootse show. De gehele reis, evenals het verblijf in Parijs was tot in de puntjes geregeld en dat eist heel wat organisatie. Dat Foto Verschuren nog echte vakmen sen in dienst heeft kunt u zien als u de fotografische resulta ten van deze unieke wedstrijd gaat bekijken en bewonderen in de vorm van een aantal prachtige kleurenfoto's en een serie kleurendia's die laten zien wat er allemaal gedaan moest worden om deze foto's te maken. Wij wensen het jonge paar een gelukkige toekomst en foto Verschuren nog veel succes. MIDDELBURG - Op zater dag 10 juli is er in het jonge rencentrum Midgard aan het Damplein een muzikaal café. Tie uit Souburg afkomstige Rini Schilders zal deze avond optreden. Hij speelt hoofdza kelijk Ierse en Schotse Folk. De avond begint om 9 uur. van een deceptie - die in Zeeuwse voetbalkringen werd verondersteld - is echter geen sprake. Jaap Meerman geeft grif toe dat hij vooral in de aanvangsperiode niet op dreef kwam bij Berchem Sport. Die aanpassingsmoeilijkheden zijn trouwens nog niet defini tief overwonnen, maar in de laatste maanden van de com petitie stegen zijn prestaties. „De laatste acht competi tiewedstrijden mocht ik steeds opdraven in het eerste team en dat schonk me toch wel vol doening en het nodige zelfver trouwen", stelt Jaap meerman vast. „Het tweede seizoen, want ik heb een tweejarig con tract met Berchem Sport, zie ik dan ook met heel wat meer op timisme tegemoet. In feite heeft dat gebrek aan opti misme me in dat eerste seizoen veel parten gespeeld. Ik had geen durf, geen lef genoeg om me te presenteren, hoewel Berchem me daar alle kans toe gaf in de oefenwedstrijden voor de aanvang van het sei zoen. Ik geef eerlijk toe dat hetgene wat ik vertoonde niet van dien aard was om me te verzekeren van een vaste plaats in het hoofdelftal. In de eerste helft van de competitie deed men dan ook maar vijf maal een beroep op mij. In to taal heb ik 13 van de 36 compe titiewedstrijden meege speeld". Hoewel Jaap Meerman nog eens beklemtoont dat hij vooral door gemis aan zelfver trouwen zijn normale presta tieniveau niet bereikte („Ik durfde niet soleren, gaf de bal vaak te snel af") lag ook het Belgische speltype (althans dat van zijn club) hem zwaar op de maag. „Bij Arnemuiden was ik gewend de bal terug te leggen wanneer er geen man vrij stond, hier is het meer geba seerd op recht toe, recht aan, alles moet naar voren worden gedirigeerd. Van de trai ning, zowel op het technische als op het tactische vlak had ik me dan ook wel wat anders voorgesteld. Vooral van conditietraining kwam onder leiding van Harry Heijlen wei nig terecht. Hij liet ons af en toe een sprintje trekken en voor de rest was het gewoon partijtje spelen, zoals we dat vroeger als schooljongens de den. Overigens krijgen we nu een andere trainer namelijk Rogier Bisschop, die geruime tijd actief speler is geweest in Berchem Sport. Ik hoop dat zijn aanpak veel serieuzer zal zijn. Het feit dat we nu 2e divisie moeten gaan spelen lijkt mis schien op het eerste gezicht niet zo leuk maar met het be schikbare spelersmateriaal hoorden we niet in de le divisie thuis. We werden steeds met de rug tegen de muur gedrukt en dat gaat op de duur aan je mo raal vreten. Bovendien zijn we nu Gerrie Ter Hors (ex-Sparta) kwijtgeraakt. Stanley Bish, die in het afgelopen seizoen door ernstige blessures werd ge plaagd en zich daardoor niet kon waarmaken hoopt men te kunnen behouden. Persoonlijk hoop ik dat ook want ik kon goed met Stanley overweg". Jaap Meerman heeft het af gelopen seizoen als semi-prof steeds heen en weer gepeddeld tussen Arnemuiden en Berc hem (bij Antwerpen) en hij blijft dat straks ook doen. „Ik werk halve dagen in de bouw en het is van hieruit maar een goed uur om op de plaats van de training te komen. We trai nen bij Berchem vier keer per week. In België is het voetbal har der dan in ons land, volgens Jaap Meerman. Hij spreekt zelfs van keiharde wedstrijden en de scheidsrechters tolereren daar meer. Ook scheldwoorden krijgen de arbiters bij bosjes rond hun hoofd geslingerd maar dan nog duurt het lang voordat een gele kaart wordt uitgedeeld om maar niet te spreken van een rode. Al deze geschetste beelden bijeen gevoegd zou het ver klaarbaar zijn dat Jaap Meer man liever voor een Neder landse profclub zou spelen, als hem daartoe tenminste de kans geboden werd. Wanneer we dit punt aansnijden haalt Jaap de schouders op en repliceert: „Wanneer je zoals mijn oude clubgenoot Jan Poortvliet bij een gerenommeerde club te recht kunt, eentje dus die ook goed betaalt, zeg ik allicht, maar wanneer dit niet het geval is ga ik van het stand punt uit dat je ergens, dus zoals ik in België, je geld moet ver dienen. Ik zit financieel niet ongunstig bij Berchem Sport en uit wat ik dan wel eens rond mijn oren hoor waaien kom ik beter aan mijn trekken dan sommige jongens bij NAC of Willem II. Maar nogmaals, een Nederlandse club met reputa tie heeft ook voor mij uiteraard aantrekkingskracht. Een jaar of vier geleden is het voor mij misgelopen bij Twente waar ik toen mag ik wel zeggen vluchtig ben getest. Bovendien was ik toen gebles seerd, en achteraf bezien, ook te bescheiden want het is me nu toch wel duidelijk gewor den dat je in het profmilieu zo nodig brutaal moet zijn. Dat ligt allemaal niet zo in mijn aard, maar al doende leert men en wil je iets bereiken moet je jezelf wel aanpassen. De laat ste maanden bij Berchem toen ik steeds werd opgesteld heb ben me ook wel een flinke op kikker gegeven en ik heb me heilig voorgenomen om er straks flink tegenaan te gaan. Deze zomer ga ik zelfs niet eens met vakantie maar me erg se rieus voorbereiden op het nieuwe seizoen. Bij mijn club begint de training pas op 28 juli maar je kunt er van verze kerd zijn dat Jaap Meerman dan reeds weken van te voren in zijn eigen omgeving aan zijn conditie heeft geschaafd". Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons katoor, Toren straat 5, Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakker Faber, Raadhuis straat 28, de alom bekende kwaliteitstaart, half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat, Vishandel O.F. de Muyneck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit deza- terdagreclame; Drogisterij Lutwieler Lange Zelke 80 een luxe fles badschuim, Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze; Slagerij Oos- terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; 't Gouddop pertje met tegoedbon f 5; brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermostaat; Annikes cafetaria Betje Wolf- plein twee broodjes Annikes met koffie; Midgetgolf baan Delta Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis con sumptie; Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor panne koeken plus koffie voor twee personen; Chemisch wasserij Populair Groen Woud 1, Vlis singen, gratis reinigen van ja pon. GOES - Zaterdag 26 juni maakten meer dan 20 prijs winnaars van de in Goes ge houden Expo een reisje. Tij dens de Expo, die in Goes werd gehouden van 18 tot en met 22 mei, werden een groot aantal eendagsreizen uitgeloot. In stand 40 van Reisburo Krijger Tours en de Volksdansvereni ging Vodago kon men prijzen winnen op de nummers van de entreebewijzen. Ook wanneer men zich aanmeldde als pleeg gezin voor de buitenlandse groepen, die over enkele weken naar Goes komen, maakte men kans op een gratis dagtocht. Afgelopen zaterdag was het dan zo ver. Meer dan 20 win naars hadden elk een gratis dagtocht voor twee personen gewonnen, 's Morgens vroeg vertrok uit Goes een volle bus van de Firma Krijger Tours met meer dan 40 personen. Nadat men op het landgoed Schaluinen genoten had van een heerlijk bakje koffie, werd een rondrit gemaakt door de Belgische Kempen. Via Turn hout, Herentals en Gronsveld reed men richting Vaals. Op het drielandenpunt werd een koffiemaaltijd aangebo den. Na de middag werd een bezoek gebracht aan Valken burg. Daar was men in de gele genheid om op eigen intiatief de stad te bezichtigen. Daarna werd een rit ge maakt door de bosrijke omge ving van Limburg en Brabant. In Rijsbergen werden de win naars een diner aangeboden. Laat in de avond arriveerden de Expo prijswinnaars weer in Goes. VLISSINGEN - Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten het loket voor het aanvragen van huursubsidie en huurge- wenningsbijdrage tijdelijke al leen in de morgenuren (van halfnegen tot halfeen) voor het publiek op te stellen. Aanleiding tot dit besluit is geweest het grote aantal aan vragen dat wordt ontvangen. De administratieve verwer king daarvan dreigde in het gedrang te komen.

Scheldebode | 1976 | | pagina 1