Wiel Van Michiel" tussen Keizershoofd en Muur van Altena Drie HTS - ers werkten alternatief plan voor Vlissingse haven uit Kuiper in „Regenboogcourse" LATEN VERSPREIDEN op Walcheren of gedeelte daarvan Films Woord voor woord Muziek op Stadhuis plein het weten waard Een lezer schreef: „Rommel!" Zeeuwse Komedie speelde „Line" „Line" r8 Sterke Vlissingers Kosten Kerkdiensten Medische diensten Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 JUNI 1976 VLISSINGEN - Met een vrij ongewoon project hebben drie leerlingen van de Vlissingse HTS vorige week hun studie weg- en waterbouw afgesloten. Voor de verdediging van hun afstudeer opdracht tegenover de examencommissie werd ook interesse ge toond door Provinciale Waterstaat. Een vertegenwoordiger van dexe inatanti» woonde het examen bij, waar een alternatief ont werp verdedigd werd voor de versterking van de zeewering van In hun lijvige boekwerk, dat rijk geïllustreerd is met foto's van vroeger en nu, kaarten en schetsen, worden de bestaande plannen nog eens allemaal op een rij gezet en voorzien van kritische kanttekeningen. Deze plannen en oplossingen komen voor een groot deel ook voor in de nota van de werk groep zeeweringen Walcheren, die in het afgelopen jaar door verschillende Vlissingse groe peringen is bestudeerd. Na deze inspraakprocedure werd in januari van dit jaar door de gemeenteraad besloten te kie zen voor een open Koopmans- en Vissershaven. De huidige sluis wordt dan vervangen door een korte keersluis en de Koopmanshaven voorzien van een hydraulische klepcon- structie, die de waterkering in geval van nood op de vereiste 7 meter hoogte kan brengen. Aan dit besluit van de raad willen de drie HTS'ers met hun eigen plan nu tegenspel bie den, want zij hebben bezwaren tegen die hydraulische klep- constructie. Zij menen, dat deze in de praktijk te kwets baar zal zijn en te veel aan on derhoud zal kosten. Janse: „Het is jammer, dat we ons project niet eerder konden af sluiten, zodat dit plan ook in de discussie mee had kunnen spe len. Nu zijn we er wel wat laat mee, al tonen Provinciale Wa terstaat en de Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Welzijn zeker belangstelling ervoor. Met de laatste gaan we bin nenkort nog eens over onze op lossing praten". De drie zijn er van uitge gaan, dat een serieus alterna tief plan aan bepaalde voor waarden moest voldoen. Een redelijke veiligheid (de veilig heid bij de oplossing, die de raad voorstaat, vinden zij „ma tig"), handhaving van have naccommodatie, loodswezen, behoud van functies haven en kaden rond Koopmanshaven en Nieuwendijk en bovendien het behoud van de monumen ten. Het zicht van zee uit en van land af zou niet slechter mogen worden. Zij komen dan tot een plan, waarbij een klep- constructie, die bij stormvloed de Koopmans- en Vissershaven in het kader van de Deltawet. Het project is in zoverre ongewoon, dat de HTS'ers C. B. van Eene naam, J. K. Janse en A. J. van Liere zich niet alleen met de technische kant van de zaak hebben beziggehouden, maar daar naast ook een historisch overzicht hebben gegeven van het ont staan van de havens en de werkzaamheden, die er in de loop der jaren aan zijn verricht. naar beneden gedraaid kan worden, aangebracht zou moe ten worden tussen het Kei zershoofd en de Muur van Al tena. Dit zgn. „Wiel van Mi chiel" zal bestaan uit twee pij lers, gedeeltelijk ingebouwd in het Keizersbolwerk en de Muur van Altena, waartussen een caissonelement wordt af gezonken. In dit element zal de eigenlijke klepconstructie 's-HEERENHOEK - Het actieve wielercomite' in 's- Heerenhoek gaat zijn 29ste „Regenboogcourse", die op zondag 8 augustus wordt verreden bijzonder attrac tief maken. Na een onder breking van 15 jaar pakt het 's-Heerenhoekse comite namelijk uit met een wed strijd voor beroepsrenners waarin diverse vedetten aan de start zullen komen. Vast staat reeds dat wereld kampioen Hennie Kuiper van de partij is alsmede de impo sant rijdende Westduitser Die trich Thurau, Gerrie Kneter- man en de Zeeuwen Jan Raas, Cees Priem en Cees Bal. Verder zijn er onderhandelingen gaande met diverse andere prominente renners die in de profronde allemaal zullen strijden om de „Grote Prijs Electro Service Daan van den Dries". Naast deze hoofdsponsor hebben ook andere bedrijven en zakenmensen als Gebr. De Jonge, Jan de Jonge en horeca-exploitant Toon Mar tens er voor gezorgd dat de zaak financieel geheel rond is. Het wielercomite' in 's- Heerenhoek bleek reeds in zijn vergadering van november van het vorige jaar in zijn geheel geporteerd te zijn voor het houden van een profkoers, te meer omdat er toen ook al toe zeggingen waren gedaan van de kant van de sponsors. Het wordt trouwens op 8 au gustus in zijn totaliteit een wielerprogramma in 's- Heerenhoek dat klinkt als een klok. Want behalve de prof- koers komen er ook wed strijden voor de jeugd, voor de amateurs en voor liefhebbers. Vanaf halftwaalf 's morgens tot halfzeven 's avonds kunnen de wielerfans aan hun trekken komen. kunnen draaien en verder zal het dienen voor bergplaats van de klep in niet werkende stand. Wordt de klep, die een over spanning heeft van 50 me/er met een vrije doorvaart van 48 meter, bij stormvloed omhoog- gedraaid, dan heeft hij een ke rende hoogte van 7,50 meter en dan pas zal het wiel van Mi chiel zichtbaar worden. De aandrijving van de motoren gaat door elektrische stroom, waarbij een eigen nood- stroomvoorziening en een aan sluiting op het noodsysteem van De Schelde aan te bevelen is. De drie ontwerpers lichten daarbij mondeling nog toe, dat in uiterste nood de klep ook door enkele sterke Vlissingers met de hand naar boven ge draaid kan worden. Het stei gertje van het Loodswezen zal bij uitvoering van het plan op geofferd moeten worden, maar dit zou dan verplaatst kunnen worden naar de westelijke pij ler. Wat het zicht vanuit de stad betreft, zou de pijler bij het Keizerbolwerk een eenheid moeten gaan vormen hiermee, zodat de parkeerplaats achter het standbeeld van Michiel wordt vergroot. Een nauwkeurige kostenbe rekening van de uitvoering van het plan viel buiten de op dracht van de drie afgestu deerden. Zij hebben wel de verschillende fases opgesomd, waarin het werk uitgevoerd zou kunnen worden. Naar hun schatting hoeven de kosten niet boven de 29 miljoen te komen. Het plan van de ge FOLDERS Inl. bij de Scheldebode Torenstraat 5 - Vlissingen - 01184-19910 meente ligt volgens hen in de zelfde orde van grootte. De examencommissie stelde hen nog de vraag of zij deze oplos sing inderdaad zouden willen adviseren. Hun antwoord was, dat zij wel eerst een nader on derzoek in de praktijk zouden aanbevelen. Een mogelijke steun zou hierbij het grote pro ject in de Thames bij Londen kunnen zijn, waar een derge lijke klepconstructie, maar dan op een veel grotere schaal, op het ogenblik in aanbouw is. In Nederland is iets dergelijks in deze vorm nog nooit ge bouwd. In de afstudeeropdracht stond ook dat zij een oplossing moesten bestuderen voor de Delta-versterking tussen Oranjemolen en Keizershoofd. Hun alternatief hiervoor komt neer op een dijklichaam, dat achter de muur van Altena zal liggen, met een tracé achterom de Oranjemolen. Zij willen ter hoogte van het Oranjekwartier een keermuur toepassen, wat de afbraak van deze buurt zou kunnen beperken tot ongeveer de helft van het aantal panden, dat nu op de sloopnominatie staat. MIDDELBURG - Op don derdag 24 juni draaien er in de Beuk aan de Herengracht twee films te weten „China nu" van Felix Greene en „El Che" van Paul Burton. „China nu" gaat over de enorme ontwikkeling, die China na de machtsover name door Mao Tse Toeng heeft doorgemaakt. Het te rugdringen van het analfabe tisme, de zeggenschap van de arbeider op de fabriek en de ontwikkeling van de industrie zijn enkele van de vele voor beelden. Greene, een Ameri kaan, kon gaan waar en filmen wat hij wilde in het land van Mao. Zijn nog niet ontwik kelde films kon hij zo meene men. De film begint om 7 uur. De film „El Che" is een rede van Che Cuevara onder de titel „1, 2, 3, vele Vietnams, dat is het parool". De strekking van de rede is dat het Vietnamese volk niet klein te krijgen is on danks de pijn en het verdriet als gevolg van de oorlog en zelfs in staat is een volksleger op de been te houden, fabrie ken te laten werken, medische zorg te verbeteren en de voed- selproduktie te laten stijgen. Deze film begint om 9 u' VEERE - Dinsdag 29 juni gaat in de hervormde kerk van Veere een serie manifestaties van start, in het teken van de kinderbijbel. De woord voor-woord-manifestatie is opgezet in samenwerking met het IKON, dat films van het woord voor t.v.-programma beschikbaar stelde en van het Nederlands Bijbelgenootschap en diverse uitgevers, die mo derne en antieke kinderbijbels in bruikleen afstonden. Naast bijbels zijn er tekeningen te zien van Bert Bouman en een collectie tekeningen van kin deren uit het hele land naar aanleiding van een woord voor-woord-film over Open baringen, onder het motto: kinderen tekenen voor vrede. Er zullen films vertoond wor den, waaronder het in Veere opgenomen „De Toren van Ba- bel" en kinderen kunnen dage lijks een poppenspel bekijken of luisteren naar interviews met Karei Eykman en Bert Bouman. Er is nog meer te zien en wie er belang in stelt kan er tot 6 augustus terecht, dage lijks van 10 tot 5 uur (behalve zondags). De toegang is f 1,50 kinderen f 1,- en gezinnen van 5 personen of meer voor f 5.,-. Zoals gewoonlijk wordt er weer een Zeeuwse babbelaar verstrekt. VLISSINGEN - Om het va kantieseizoen weer goed in te luiden hebben het Vlissings Aktie Fonds en de Adviesraad van de Stichting Culturele Gemeenschap een grote muzi kale show georganiseerd, die vrijdag 25 juni van 20.00 uur af op het Stadhuisplein zal wor den gehouden. Er zal deze avond veel muziek te horen zijn, waarbij er behalve andere korpsen ook een unieke forma tie aanwezig is van de bras sbands Caecilia en Onda en de Fanfare Vlijt en Volharding. Doordat veel leden met vakan tie zijn hebben deze drie beslo ten de overgebleven man kracht te bundelen tot één combinatie. Zaterdag 26 juni 1976. Vlissin gen. Zevende Dags Adven tisten. Doopsgezinde kerk, Vriidomweg van 9.15 -10.15 bediening des woords, van 10.15-11.15 bijbelstudie. Middelburg Doopsgezinde kerk, van 10.00-11.00 uur bijbelstudievan 11.00-12.00 bediening des woords. Vlissingen. Zondag 27 juni 1976. St.-Jacobskerk 10.30 u ds. E. Hoogerwerf, 17 u. geen dienst, Johanneskerk 9.30 u. ds. L. de Liefde, 19 u. ds. Bergkotte. Open Hof Paauwenburg, 9.30 u. ds. E. Hoogerwerf, 17 u. ds K. Bisschop. Bejaardenhuis „TerReede". 19 u ds. v.d. Wind. Bethesda-St. Joseph, 10 u. de heer Hondius. Vrijz. Hervormden/remon stranten, 10.15 u. Ophir ds. Strating, Goes Evang. Luth. Gemeente Wal- straat 27 juni 9 u. de heer Jorrisma. Geref. Petruskerk Paul Kru- gerstraat, 9.30 u. ds. K. Bis schop, Naarden, 19 u. ds. Hoogerwerf. Chr. Geref. Kerk. Kasteel straat 9.30 en 17 u. ds. J.W. Maris. Geref. Kerk (vrijgemaakt) 27 juni 9.30 u. prof. J. Kamp huis, bevestiging kandidaat B. Kamphuis 16.30 u. ds. B. Kamphuis intrede. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg, 27 juni 9.30 u. ds. Snoep, H.A. 16.30 u. ds. Snoep. Geref. Gemeente Kanaalstraat Souburg, 27 juni wets 9 u. ds. Dorgelo 9.30 oostkand. Bosscha, 19 oost ds. Dorgelo, dienst in Ned. Herv. Kerk. Oranjeplein. Geref. kerk Domburg, 27 juni 10 u. ds. P. Verschoor, Oss, 19 u. ds. H.S. jeugddienst. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland 27 juni Oost- Souburg, 11.30 u. oud. L. Latuheru, Koudekerke 14 u. idem. Hervormd Souburg 27 juni west 9 u. ds. Dorgelo, H.A., 9.30 u. ds. v.d. Heide, 19 u. ds. Dorgelo. Hervormd Ritthem. 27 juni 10 uur de heer Mesu. Hervormd Middelburg. 27 juni Nieuwe Kerk 9 uur ds Hage, Koorkerk 10.15 u. ds. Hage. 19. u. ds. Hage. Oostkerk 10.15 u. ds. Delbeek, 19 u. ds. C.A. Korevaar, van Rotter dam, Ontmoetingskerk 9. u. ds. Roodenburg, 10.15 u. idem, Zuiderbaken 9 u. ds. Delbeek, Doopsgezinde Kerk 10.30 u. Pasteur Le Gras, Ev. Luth. Gemeente 10.30 u. de heer Schoenma ker, Zand lO.u de heren Schot en van der Heide, Joos de Kuijperhuis 19 u. de heer De Munck. Hervormd Nieuwland, 27 juni 9.30 u. en 19 u. ds. Kraai. Hervormd St. Laurens, 27 juni 10 u. ds. Kuil. Evang. Baptisten Zendings- Gemeente,, 27 juni in de Klarenbeek L.T.S. te 16 uur ds. K. van Berghem Hervormde Koudekerke, 27 juni 9.30 en 10.30 u. ds. M.J. de Jong R.K. Kerk- Walcheren 26-27 juni 1976. Souburg-Marti- nuskerk za 19.00 parochie koor zo. 10.30 Paauwen- burg-Open hof zo. 11.00 sa menzang 19.00 samenzang. Vlissingen-Singelkerk za. 19.00 dameskoor (Neder lands) zo. 9.30 samenzang 12.00 u. samenzang 17.00 u. voor de Joego-slaven. Bethesda-Josephziekenhuis Zo. 11.00 Ter Reede. Vrijdag 9.00 u. Middelburg - Lom bardstraat R.K. kerk. za. 19.00, 20.00, 10.15 en 19.00 u. Hoeksteen 20, Rosenburg- laan 11.30 u. Overzicht van de r.k. kerk diensten op Walcheren, zomer 1976. Dishoeck Kou dekerke. Toeristenkerk St. Michel van 30 mei t/m 29 aug. dienst 10.00 u. Domburg recreatieterrein of bijkerk H. Willibrord Bad huisweg 4, dienst van 29 mei t/m 28 aug. 19.00 u. bijkerk, van 30 mei t/m 29 aug. 10.00 u. recreatieterrein of bij kerk. Oostkapelle Ned. Herv. kerk 19 u. van za. 3 juli t/m 29 aug. Veere, Ned Herv. kerk zat 5 juni 19.00 u. van za. 3 juli t/m 14 aug. 19.00 u. Vrouwenpolder toeristenkerk O.L. Vrouw v.d. Polder, Fort den Haagweg van za. 29 mei t/m 28 aug. 19.00 u. zo. 30 mei t/m 29 aug. 10.00 u. Westkapelle Toeristenkerk H. Gabriël Bazienstraat 3, za. 29 mei t/m 28 aug. 19.00 u. van zo. 30 mei t/m 29 aug. 10.00 u. Zoutelande toeristenkerk H. Catharina, Bosweg 48, van za. 29 mei t/m 28 aug. 19.00 u. van zo. 30 mei t/m 26 sept 10.00 u. Volle Evang. gemeente Vlis singen, iedere zondag 9.45 u. en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfia kapel, Vrouwestraat 5 te Middel burg Dam 6, gem. de Wijn gaard, 10.00 u. ds. Van de Zanden. Jehova's getuigen, Konin krijkszaal, Van Dishoek straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.20-21.30 u. en zondag van 10.00-12.00 u. Anglican Church Service in The Mission te Seaman Chapel Scheldepoort, Vlissingen-Oost, morning prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. The Bethel Pentecoast Temple Incl. Wijkgebouw Zuider baken Rentmeesterlaan Middelburg-Zuid, elke woensdag 19.30 u., zondag om 14.30 u. Zondagsschool 10.00 u. in de Zuidburg- school. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 u., ge meentedienst. VLISSINGEN - Vorige week ontving de redactie van de Scheldebode een brief van een zeer verontwaardigde pro- vinciegenoot, die thans zijn domicilie in Haarlem heeft. Hij reageerde in die brief op het optreden van D« Zeeuwse Ko medie, dat in het kader van het Nationaal Landjuweel te Haarlem het stuk „Line" van Israël Horowitz ten tonele bracht. De heer Plasschaert, zo heet de briefschrijver, heeft in zijn brief zulke roodaangelo- pen volzinnen gebruikt, dat we u die terwille van het democra tisch gebruik van deze krant niet willen onthouden. Hij schrijft onder de aanhef „een ergerlijke belevenis": „In het kader voor het natio naal landjuweel te Haarlem waar een voortreffelijke re clame voor was gemaakt, bracht op vrijdag 4 juni De Zeeuwse Komedie het stuk „Line" van Israël Horowitz. Ondergetekende, uit Zeeland afkomstig, had die avond ge kozen om te zien wat de ama- teurgroep uit Vlissingen te bieden had. Het stuk had de voorselectie geposeerd, dus we mochten iets redelijks ver wachten, dachten we. Doch hoe anders kwam het uit! Wat we te horen en te zien kregen was zonder meer een schanda lige vertoning. Je kreeg het ge voel alsof op het toneel een vuilnisbak werd omgekeerd en- de rollende inhoud zo de zaal werd ingeslingerd. Wat een ziekelijke instelling moet de auteur - bespaar met dat woord - van het stuk hebben om doelbewust deze immorele gedachten te ontwikkelen en op schrift te stellen. Hetzelfde geldt voor de commissie die dit stuk door de zeef liet gaan en uiteraard nog het meest voor deze groep van doodgewone amateurtoneelspelers die dachten deze obscene troep te In het spel - wat heet „spel"- Line van Israël Horowitz komen vijf vol komen van elkaar ver schillende karaktertypen voor: de aristocratische man, de ambtenaar, de fi losoof, de bouwvakker, en de behaagzieke vrouw. De bouwvakker stevent in zijn rechtstreekse (rauwe) taal ongecompliceerder op zijn doel (de vrouw) af dan de andere personages, die hun tactiek bedekken met gehuichel en geïndoc trineerde normen. De op bouw lijkt komiseh, de ontknoping is ontluiste rend: je ziet jezelf. Wie daar tegen kan moet dit stuk (ook uitge voerd door de Zeeuwse Komedie)zeker gaan zien. kunnen brengen. Ik vraag me af, ik veronderstel dat wel een gedeelte of misschien allen een gezin hebben, of ze na zo'n voorstelling de moed hebben de kinderen in de ogen te zien. Het zal je vader of moeder maar wezen. Voor mij en mijn vrouw en meerdere Zeeuwen in de zaal voortaan geen ama teurtoneel meer van de Zeeuwse Komedie. Hoogach tend, de heer Plasschaert Voorwaar, een reactie waar de vonken vanaf schieten. Edocht, terecht? Wij vroegen telefonisch een tegenreactie van mevrouw Bikker, het le vend secretariaat van de Zeeuwse Komedie. Nadat zij, terwijl uw redacteur de brief voorlas, enkele malen een smakelijke lach had laten ho ren, zei ze het volgende ge denkwaardige: „Die meneqc heeft duidelijk niet begrepen\vaar het stuk over gaat hè? Hij is waarschijn lijk geschrokken van de soms harde, vulgaire taal, die juist zo functioneel is in het stuk. We hebben dit stuk dertig keer in Vlissingen gespeeld voor een zeer gevarieerd publiek. Bij de discussies die we na elke uit voering in de foyer hadden is nooit zo gereageerd zoals de heer Plasschaert dat doet. In tegendeel, soms herkende men zichzelf in een bepaald type dat in het stuk voorkwam. An deren voelden zich gefopt, zij hadden de eerste drie kwartier smakelijk gelachten om de recht-toe-recht-aan taal in het toneelstuk maar waren verbij sterd toen ze in het laatste kwartier de eerlijke moraal herkenden. Ze vonden zichzelf in alle weerloosheid terug in een van de uitgebeelde karak ters". De Zeeuwse Komedie kreeg overigens van de jury van het landjuweel (bestaande uit de heren Jac Heyer, Jan Velze- boer, Jan-Paul Bresser en Eg- bert van Paridon) de aanmoe- dingsprijs toegewezen. De mensen van de Zeeuwse Ko medie zijn wel gelukkig met die prijs, alleen vinden zij de term „aanmoedigingsprijs" wat misleidend. Behalve de eerste prijs was er namelijk geen andere prijs uit te delen dan die aanmoedingsprijs. „Tweede prijs" zou een juis tere benaming geweest zijn, maar een kniesoor die daar over doorzeurt (en dat doet de Zeeuwse Komedie dan ook niet). Nog een verheugend bericht voor de mensen die nog niet de gelegenheid kregen om dit stuk te zien: de Zeeuwse Komedie geeft binnenkort nog een aan tal uitvoeringen van „Line". De Scheldebode houdt u op de hoopte. Leger des Heils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 u. Heili gingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Elke dinsdagmiddag van 14.30-16.00 u. Gezinsbond waar iedereen welkom is, Stavermanstraat, Vlissin gen. Vlissingen. Doktersdienst. Za. 26 juni dr. Mijnlieff, Nico- laas Beetslaan 15, tel. 12525, Zo. 27 juni dr. Van de Griek, Badhuisstraat 46, tel 12950. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen voor 10 u. bezoeken aanvragen tus sen 8 en 9 u. Spoedgevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 u. Apotheek. Van 25 juni-2 juli geopend apotheek C.P. Lastdrager C.v. Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 01183-61593. Tandarts. Van 26 en 27 juni van 11-12 u. dr. D.B. Char- don, Spanjaardstraat 68, Middelburg, tel. 01180-28207. Verloskundige. Za. 26 en zo. 27 juni mej..Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland, Za. 26 en ZO. 27 juni dr. M.L. van der Moer, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Diensten Vlissingse Kruisve renigingen, za. 26 en zo. 27 juni zuster B. v.d. Meer-Krol, IJselstraat 12, Oost-Souburg, tel. 01183-64893. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Ritthem, za. 26 en zo. 27 juni zuster W. Verhagen, Burg. Stemerdinglaan 119, Oost- Souburg, tel. 01183-61541. Kruisvereniging Walcheren- Oost, za. 26 en zo. 27 juni zuster N. Boogaard, H. de Grootlaan 51, Middelburg, tel. 01180-13491. Dierenarts. 26 en 27 juni dr. Van Dijk, tel. 01180-13118. Middelburg,Doktersdienst. Za 26 juni dr. Dominicus, Dam 30 tel. 01180-12830, zo. 27 juni dr. Delfos, Rouaanse kaai 47, tel. 01180-12637. Middelburg Apotheek. Van 25 juni-2 juli geopend Apot heek A. Ringeling, Lange Delft 133. Honden Informatie Centrale Goes, tel. 01100^1373. Bureau van de Stichting voor niet gehuwde moeders. Los- kade 25 Middelburg, tel.01180-27311, spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor ging Middelburg Stichting Maatschappelijke Dienst verlening Walcheren, Los- kade 29, tel. 26951, spreek uur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Vlissin gen verhuisd naar dr. Otte- straat 3, tel. 01184-19820 spreekuur van maandag t/m vrijdag te Souburg. Vrij burgstraat 1 van maandag van-14.00-15.00 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren Brouwenaar- straat 4, Vlissingen tel. 01184-17810, spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 uur. Ook te Middelburg, Korte Noordstraat 31, tel. 25594 en te Souburg in het wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, Souburg, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen, Maatschappelijk werk. Dagelijks van 8.00-10.00 uur. Rechtswinkel Middelburg. Gratis rechtshulp, elke don derdag van 19.00-21.00 uur, Loskade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26951. Actie Moeders voor Moeders, mevr. Van Belleghem. Wis- senkerke. 01180-15418. Donderdag 24 juni van 19.30-20.30 uur Beiaard-concert, te geven door Bertus Oomen, Val- kenswaard, op de Abdij to ren te Middelbure. Vrijdag 25 en zaterdag 26 juni te 20.30 uur in het open luchttheater Toorenvliedt te Middelburg, opvoering van „Een Midzomernachtd- room" (W. Shakesr door de Openluchtspel Zaterdag 26 juni van 15-17 uur optreden van het volks danstheater „Vranje" op de Kleine Markt in Vlissingen. Dinsdag 29 juni, 21 uur film voorstelling in het ontspan ningscentrum „De Piek" Hellebardierstraat 13, Vlis singen. speare) elers. Woningbouwvereniging „Goed Wonen". Weekend dienst storingen aan c.v. en liften, 26 en 27 juni de heer K. Roelse, Bonedijkestraat 110, tel. 01184-16156. Donderdag 24 juni 11.57 en- vrijdag 25 juni 0.16 en 12.41 zaterdag 26 juni 0.57 en 13.22, zondag 27 juni N M 1.35 en 13.59, maandag 28 :ni 2.14 en 14.37, dinsdag 9 juni 2.53 en 15.17, woens dag 30 juni 3.34 en 15.55.

Scheldebode | 1976 | | pagina 5