BADMODE VOOR IEDEREEN Alle informatie over Indonesië, Thailand, Singapore in een boek Belgisch Verkeersbureau lanceert aantrekkelijk weekendarrangement Stiefkind VjS vKOBIHI Boeken v Lwk biedt meer dan de Hollanders denken In samenwerking met vijf eerste klas hotels tracht het Belgisch Natio naal Verkeersbureau de gang van Nederlanders naar Luik wat te stimule ren. En wel op een zeer bijzondere manier. In het kader van „Luik miniatuur Frankrijk aar< de Maas" biedt men tegen een scherpe prijs een lang weekend Luik aan, ge naamd Liege coq en pate. Naast overnachting zijn bij de reissom inbegrepen een boottocht op de Maas en een bezoek aan de zon dagsmarkt La Batte, toe gang tot een van de vele musea in Luik, de entré in het Casino van Chaudfon- taine, een uitnodiging voor een discotheekclub, de toegang tot het pop pentheater en een avondje uit naar keus in theater bioscoop of opera. Op basis van half pen sion gaat dit weekend f 60,- kosten. Gebruikt men uitsluitend het ont bijt in het hotel van over nachting dan kost een en ander f 45,-. Nog niet zoveel Neder landers hebben Luik als vakantie of weekendje- uit-stad ontdekt. Het Be lgisch Verkeersbureau tracht daar uiteraard wat aan te doen. En terecht, wanneer men de vele mooie en bezienswaardige zaken in Luik eens op de keper beschouwt. Prachtige romaanse en gotische kerken, oude herenhuizen met ontel bare kunstschatten, enfin een stad met een lang en „kunstvol" verleden, zoals de folder over Luik die speciaal gemaakt is wmrm- *1 f miï'k "u WZ - u - - hm** i v:: - ■m mh.$ -i ■z* yj /Zsk jm- Een tochtje op de Maas, om een indruk te krijgen van het geheel. Zo'n boottocht is opgenomen in „Liège coq en pate". voor Nederlanders om de aandacht voor dit stief kind te vragen, het noemt. Natuurlijk zijn ook de musea van de stad de moeite waard. Zo is er bij voorbeeld het Ansem- bourg museum een van Belgisch mooiste patri ciërshuizen uit de acht tiende eeuw, met prach tige interieurs. Vergeet u ook de Markt niet, het oude Luikse forum met gebouwen er rondom heen uit de zeventiende en achttiende eeuw. Aan het uiteinde van de markt staat de Fontaine de la Tradition, een stoere con structie waarvan de vier zijden versierd zijn met halfverheven bronswerk, op zich al de moeite waard om naar Luik te gaan. Het bureau voor toe risme in Luik heeft een handig boekje voor de toe risten klaar liggen met vier stadswandelingen. De route wordt uitvoerig beschreven evenals de be zienswaardigheden die men passeert. Honderden gerenom meerde restaurants zullen het de gasten moeilijk maken een keuze te doen. Overal kan men genieten van een gastvrije ont vangst en een goed maal. Mocht u er niet alleen voor voelen om Luik te gaan bekijken, maar dat via het boven beschreven arrangement willen doen dan kunt u inlichtingen inwinnen of boeken bij uw reisbureau of bij het Na tionaal Belgisch Ver keersbureau in Amster dam 020-251251. meer belangstelling, want de taboes zijn in de meeste Eu ropese landen nu wel door broken. 'Toch blijkt de beju belde naaktcultuur (vooral gepropageerd door geïllus treerde week- en boulevard bladen) nog van geen enkele invloed op de verkoop te zijn geweest. Verre vakantiereizen; bad en strandparties en vanzelf sprekend de ijdelheid en een modieus plichtsbesef bij de meeste vrouwen zullen een stimulans blijven. Kenmerkend voor de nieuwe collectie is de grote variatie in modellen die zo wel zijn afgestemd op zwem- sport en zoncultuur als op zomerse strandparties. Dit manifesteert zich vooal bij de Tanga's en bikini's die afwis selend gecombineerd kunnen worden met bijpassende strandkleding! En nu we het toch over tweedelige modellen hebben, zien we tevens een interes sant detail. De broekjes zijn nu in verschillende lengten uitgevoerd. Uit ervaring bleek namelijk dat niet de kleinste bikini's het meest verkocht worden, maar de broekjes met een gemiddelde hoogte van 9 en zelfs van 14 cm. Wat de kleuren en des sins betreft, zien we meer vraag naar de effenkleurige modellen, alhoewel de ver houdingen tussen effen en bedrukt niet meer belangrijk veranderd is. De unimodel- len zijn nu in 14 verschil lende kleuren per model ver krijgbaar. Ook de gedessi neerde materialen zijn uitge breider geworden en variëren van bloemmotieven tot ab stracte tekeningen a la Paul Klee; pointillisme en vloei end verlopen degradés in alle mogelijke tinten. Bij zeer veel modellen is nu ook weer de ovaal uitlopende V-hals met neksluiting waardoor het decolleté die per wordt favoriet. Het is bo vendien nu mogelijk zelf zijn decolleté te bepalen door ver stelbare schouderbandjes, die zowel achter in de nek (halter) over de schouder of geheel afgehaakt en dus schoudervrij gedragen kun nen worden. Belangrijk is ook de bandeau-snit die dit jaar sterk op de voorgrond zal treden. Hierbij zijn verschil lende modellen die door in geregen bandjes op maat kunnen worden aangetrok ken, zodat de beha precies de buste omvat vandaar dus de vraag: hoe lang nog zullen beha's en broekjes in over eenstemmende maten wor den verkocht? Zie hier het Combini - idee van Triumph International, dat voor vele vrouwen en meisjes het pro bleem oplost van een onjuiste verhouding van buste en heupen. Nu kunnen ze dus afzon derlijk broekje en beha in verschillende maten en zelfs kleuren kopen, waardoor een ideale pasvorm ontstaat! Na MgH Het badseizoen '76 heeft weer allerlei nieuwtjes in petto! In de eerste plaats de voorkeur voor het eendelig badpak, dat nu speciaal ook bij de jeugd, hoge ogen gooit. Natuurlijk zal de bikini en het kleine driehoekje „de Tanga" evenmin ontbreken in een moderne strandgar- derobe! Al was het alleen al om zo bruin mogelijk te wor den. Maar om te flaneren wil de jonge progressieve vrouw eer heel discreet te voor schijn komen...Misschien als reactie op de naaktcultuur van de laatste jaren. Vanzelfsprekend vereist de Tangamode een goed figuur, maar hierbij is ook enige flair noodzakelijk die bij vele meisjes en vrouwen tot nu toe nog ontbrak. Voor het vol gend seizoen verwacht Triumph-Wala dan ook veel Een niet meer weg te den ken serie blijkt ook het La dyprogramma dat uitslui tend gericht is op de vols lanke figuren! Een uitge breide serie modellen, zowel één- als tweedelig met een perfecte pasvorm, waarvan de grotere maten zijn ge voerd en desnoods verste vigd. Hiermee kan zelfs de zwaarste vrouw nu een goed figuur slaan! Tot slot nog een overzicht an de materialen die een lichter en soepeler aanzien hebben dan voor heen. De zware elastische ga rens hebben moeten plaats maken voor fijnere en toch super-elastische weefsels en breisels, zelfs in de serie Lady-progra mma! het reisdoel vormen van de Eu ropese reiziger. Wouters laat de lezer met zijn ogen dingen doen, waaraan deze normaal voorbij gegaan zou zijn. Aan de hand van 45 fotos en 27 kaarten worden de aantrekkelijke en de minder aantrekkelijke kanten van In donesië, Thailand en Singa pore getoond. Toch is deze gids niet zuiver toeristisch geworden. Ook his torisch gezien is hij van belang, want juist aan de hand van de historie is het gemakkelijker de cultuur van deze landen te begrijpen. Overal komt de his torie om de hoek kijken, in de dans, de tempels, de bouw kunst, de batikstoffen, de wa jangpoppen, enz. Wie de geschiedenis, het ver haal achter deze dingen kent, zal ze niet alleen beter begrij pen, maar ook waarderen. Ie dere geïnteresseerde reiziger vindt in dit boek, dat overigens in de Engelse taal geschreven werd, iets van zijn gading. Al lereerst enkele geografische gegevéns, dan het weer. Wat kan men het beste aantrekken? Hoe komt men er? Waar zijn de beste hotels, restaurants, bars en nachtclubs? Maar ook leest men enkele nuttige wenken. Wie weet bijvoorbeeld, dat de Thai het hoofd als het belang rijkste en de voeten als hel minste lichaamsdeel be schouwt, waardoor men zit tend tegenover een Thai de be nen niet recht vooruit steekt, maar opzij buigt om de goede man of vrou w niet te beledigen. Of wie weet, dat men in hel Koninklijk Paleis te Bangkok niet van blote hielen houdt, zo dat iedere bezoeker verzocht wordt dichte schoenen te dra gen? Juist door deze voor ons Éuro- peanen wellicht grappige bij komstigheden, maar beslist nuttige wetenswaardigheden is deze gids geen opsomming geworden van wenken het we ten waard, maar een toeristisch-historisch boek, dat de toekomstige reiziger in één adem uit zal lezen. Bob Wouters, de schrijver van Guide tot Indonesia, is Regio naal Militair Commandant Noord. Hij studeerde aan de KMA in Breda. Als officier werkte hij in Engeland, Ame rika, de Oost. de West tenslotte in het Midden Oosten waar hij de Yom Kippur-oorlog in 1973 als militair waarnemer voor de Ver. Naties op de Golan hoog vlakte meemaakte. Wouters publiceerde reeds in kranten en heeft ook een boek geschreven over Suriname en de Ned. Antillen. Bihnen af zienbare tijd verschijnt er van zijn hand een boek over Jorda nië, Syrië en Libanon. Ook is in bewerking een boek over het Israëlisch-Arabisch conflict in 1973, waarbij niet alleen het militair conflict zal worden be licht, maar ook de politieke achtergronden zullen worden behandeld. GUIDE TOT INDONESIA THAILAND. SINGAPORE is een uitgave van Allert de Lange B.V. te Amsterdam en kost 19.50. een uitgebreide research bij de detaillisten en hun cliën ten bleek dit een schot in de roos of beter gezegd in de badcollectie! De Combini- serie van Triumph is samen gesteld uit uni en bedrukte delen voorzien van markante coupnaden, die afgestemd zijn op de figuurbewuste vrouw! De verschillende on derdelen kunnen o.a. naar ei gen fantasie verwisseld wor den, zowel in uni als bedrukt. De voorgevormde cups hierbij kunnen zoals bij de vele andere modellen heel eenvoudig worden verwij derd, wanneer men een voor stander is van de Soft-Look! In de Studio-collectie zullen de avant-gardistische ten densen, zowel wat materia len, dessins en modellen be treft, zeker aanslaan bij de modebewuste vrouw! Kortom, een land vol heerlijk heden. Is dat alles bij elkaar datgene, wat zovele mensen beweegt om naar Indonesië te gaan? Want dat dit land aantrekkings kracht bezit zowel op mensen, die er geweest zijn als op dege ne, die er nog nooit geweest zijn, is duidelijk. illilsllK Indonesië, land van blauwe lucht en blauwe zee. Maar ook land van 13.000 eilanden, land van schoonheid, oneindig groen, van vulkanen en rijst. Ook op de schrijver van dit boek Bob Wouters heeft Indo nesië een grote aantrekkings kracht, waarschijnlijk omdat hij er geboren werd en er zijn jeugd doorbracht. Vele jaren later kwam hij terug in zijn ge boorteland en besloot een boek te maken, dat iedereen die op reis gaat naar de Oost van dienst kan zijn. Honderd drie en negentig paginas vol infor matie over Indonesië, Thailand en Singapore, want ook deze laatste twee werden opgeno men in dit boek, omdat zij ge zamenlijk met Indonesië vaak

Scheldebode | 1976 | | pagina 7