Gerard Cox en Frans Halsema echt paar apart de scheldebode beze week bij JamirT 1.05 3.35 1.75 3.15; ze zeggen. Scheldebode-kringetje '\Yaal$n|odc lUCfo DE RUITER Bijsmaak Dicht Show concours NAAR ENGELAND OP VAKANTIE Reduktiebon De lezers van De Scheldebode hebben met inlevering van deze bon rechtop een ge zinskorting van 2,50 p.p. Gezin: Aantal personen: L Editie Vlissingen Editie Middelburg bloemenboetiek CCOPO I Pindarotsjes melk/puur 250 gram 2.10 jfl I I 2e verpakking halve prijs VOORDEEL IbWJF 1 Vanillewaaiers pak van 1,25 voor Brusselse, Antwerpse, Ieperse en Belgische bonbons 250 gram van 3,85 voor Cocktail 250 gram van 2,00 voor 2 liter vanille-ijs van 3,60 voor ssoffice TP de scheldebode Tientallen WEGENKAARTEN en DEELKAARTEN v a. 4.- KAMPINGGIDS ENGELAND 1976 REISGIDSEN over o.a. Zuid- Engeland, Londen, Wales van af 5.50 Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 26e JAARGANG NO. 23 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 9 JUNI 1976 Behalve het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland en het Trio Louis van Dijk hebben ook Gerard Cox en Frans Halsema heel wat in de muzikale pappot van het komende Prom-concert te brokken. Gerard en Frans, beiden over bekend als solo-artiest, maar ook als kabaretduo niet weg te denken uit het Hilversumse, treden zowel voor als na de pauze van het concert op. Op 25 juni kunt u in de sporthal van Middelburg hun veelzijdigheid bewonderen. Zowel de bekende t.v.quizparodieën als de romantische liederen (,,zon in de gordijnen") en de voortreffelijke kolderzang („broekje in de branding") worden door Cox en Halsema op die avond aan het hopelijk omvangrijke publiek gepre senteerd. Gerard Cox heeft de laatste jaren een ontwikke ling doorgemaakt van kabaretier tot entertainer terwijl dat bij Frans Halsema juist andersom het geval is. We stellen ze even apart aan u voor: Rellen, scheldpartijen, proces-verbalen en contro versiële uitspraken hebben de carrière van Gerard Cox (35) altijd gekenmerkt. Dat begon al toen hij besloot niet langer voor onderwijzer te spelen en in zijn eerste eigen programma „Weivraat" een liedje over de pil zong. Woedende mensen verlieten de zaal. En toen enige tijd later een platenmaat schappij brood zag in zijn op standige liedjes, weigerde het personeel aan „die vuiligheid" mee te werken. We zaten middenin de woe lige zestiger jaren: een van de meest op de voorgrond tre dende periodes uit de na oorlogse geschiedenis. De hei lige huisjes stonden op instor ten: emancipatie, Oranjehuis, God-is-dood-theorieën en het doorbreken van sex-taboes waren het gesprek van de dag. Vanzelfsprekend speelde het kabaret-Neerlands volkskunst bij uitstek- in die hele ontwik keling een belangrijke rol. Ge rard Cox kreeg een aanbieding om in het Lureleikabaret op te treden en raakte in het mid delpunt van de belangstelling door twee liedjes van Guus Vleugel: „Arme Ouwe", ge schreven naar aanleiding van de moeilijkheden rond het hu welijk van Beatrix en Claus en „God is niet dood", waarin re gels voorkwamen als: „Ik dans met God zo goddelijk de tango want op een tango zijn wij al lebei verzot". Vanaf die tijd was zijn naam gemaakt. Ge rard Cox raakte „in" en zorgde er nadrukkelijk voor in ieder interview Zijn Engagement te -u-iHen. Als hij nu spreekt over die zestiger jaren zegt hij: „Als ik mijn stukken uit die tijd over lees, zijn ze allemaal een beetje rellerig. Ik was jong en dan ga je er harder tegenaan dan ei genlijk wel goed is. Vooral in je begintijd als je al die publici teit nog niet gewend bent, kom je in bepaalde uitspraken har den en ongenuanceerder over concert MIDDELBURG SPORTHAL vrijdag 25 juni aanvang 20.15 uur met medewerking van Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland trio Louis van Dijk Gerard Cox en Frans Halsema Entree 10 - per persoon Het batig saldo is bestemd voor Het Nederlandse Rode Kruis Voorverkoop via alle kantoren van de Rabo-Bank en het kantoor van De Schelde- bode. Torenstraat 5. Vlissingen Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300. in 2 edities: OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg. Marie- kerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5 Tel. 01184r19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: Vlissingen Mevr. L. Wolterbeek-v.d. Vlerk, Schubert- laan 29.Tel. 01184-16869: Middelburg A. de Jong, Eigenhaard- straat 14, tel. 01180-26043. Redaktie b.g.g. tel. 01100-28030 dan je diep in je hart eigenlijk wel bent. Ik was hardstikke ei genwijs, toen. Vond het kenne lijk stoer staan links en rechts katten uit te delen. Maar dat zal mijn Rotterdamserigheid wel zijn. Ik vind het trouwens wel vervelend dat ik nu nog constant aan die tijd herinnerd wordt. Ik ben nu 35. Toen was ik 25. Nou kom. Mag ik dan wat zeggen? Ivo de Wijs heeft in zijn laatste programma ook een spotliedje op me gemaakt. Dan denk ik nu: jongen, wacht jij maar, tot over tien jaar en je hebt dan nog steeds succes Ik ken een schitterend liedje „Blame it on my youth...'Daar is toch alles mee gezegd." De Gerard Cox van nu is niet meer te vergelijken met de ka baretier van toen. De eerste stap in deze richting, zette hij toen hij bij René Sleeswijk een kontrakt tekende voor de hoofdrol in „Promotie, Promo tie", de groots opgezette musi cal van Burt Bacharach en Neil Simon. De musical was aan vankelijk een succes, maar flopte in de grote steden. Tege lijkertijd had Cox wel succes met een liedje als „Een broekje in de branding" en liep zijn LP „Vrijblijvend" tegen de hon derdduizend exemplaren. Een seizoen later speelde Cox bij het voormalige Rotterdamse toneel in „Liebelei". Samen met Willeke Alberti beleefde Gerard zijn grootste flop met deze produktie. Begin 1973 besloot Cox samen met Frans Halsema terug te keren tot zijn oude liefde: het kabaret. Een paar jaar eerder hadden ze al met veel succes het programma „Met blijdschap geven wij kennis" gelanceerd. Nu is de titel: „Wat je zegt dat ben je zelf", aangekondigd als een bonte avond. Een avond lang lachen over televisiekwissen, de Gijsbreght, padvinderro- mantiek en Belgen. Het pro gramma werd een daverend succes en de voorstellingen werden tot eind 1975 volge boekt. Tegelijkertijd reeg Cox de ene hit aan de andere (o.a. „Het is weer voorbij die mooie zomer"). Gerard Cox is veran derd. De eens zo gevreesde sa tiricus heeft plaats moeten maken voor de succesvolle en tertainer. Gerard: „Zo voel ik me op het ogenblik ook. Ik ben iemand die uiterst professio neel en met volledige inzet een publiek wil bezighouden. Kwaliteit wil leveren. Het Promconcert vind ik heerlijk om te doen." Links is eigenlijk iemand die voor 98 procent aan zichzelf denkt en rechts iemand die dat voor 99 procent doet." Medio '63 verliet Frans Hal sema het Lurelei-gezelschap en kwam na veel vieren en vijven voor twee-en-een-half jaar onder de hoede van grootmeester Wim Kan. Daarna werkte Frans een half jaartje free-lance. Boekenbal, radio-programma's, een teev- eetje, waarbij hij goed ver diende maar toch niet de moge lijkheid had zijn talenten uit te bouwen. Tenslotte richtte hij samen met Gerard Cox de bv Spot op. De samenwerking met Cox werd drie jaar onderbro ken door de hoofdrol die Frans Halsema speelde in „En nu naar bed" (sameri met Jenny Arean), maar nu zijn de twee totaal verschillende persoon lijkheden, ondanks zichzelf, weer bij elkaar gekomen. Frans: „De kracht van ons duo is dat we juist totaal ver schillend zijn. Ik ben over het algemeen de vergoed ijkende, aardige ook wel milde persoon. Gerard is agressiever. Meer een leidersfiguur. Hij staat ook voor honderd procent achter zichzelf, terwijl ik meer relati veer. Met alles. Als bepaalde dingen voetstoots worden aan genomen, denk ik al, is dat ei genlijk wel zo? De meeste men sen verdiepen zich nauwelijks in drijfveren van anderen. Maar als je nuchter de redenen gaat bekijken waarom en hoe iemand op een bepaalde plek in de maatschappij is geko men, begin je veel meer van die persoon te begrijpen. Alle mis standen en onenigheid die daaruit voortvloeien vinden hun hoofdoorzaak in het ge brek aan gegevens. In het ge brek aan communicatie. Dat geldt ook voor mezelf. Ik ben wie ik ben, omdat ik toch ge leefd heb volgens bepaalde idealen en doelstellingen. Mijn plek is volkomen logisch, on danks alle vreemde wegen die daartoe hebben geleid. Echt scheiding. Dood. Geluk. Dat soort zaken. Toch niet kinder achtig." Frans Halsema begon bij het Lurelei-kabaret, waarin het echtpaar Jasperina de Jong en Eric Herfst geen vreemde namen zijn. Frans over die pe riode: „Lurelei betekende een totaal nieuwe wereld voor me. Ik ben opgegroeid in een braaf, rechts, katholiek milieu.. Elke zondag naar de kerk. Cate chismus lezen. Bidden. Tot die tijd was ik nogal rechts. Een trouw Telegraaf-lezer. En dan ook elk woord geloven wat er in de krant stond. Je had een hekel aan belasting betalen zonder dat je daar de redelijk heid van wilde inzien. Toen kwam ik opeens in aanraking met mensen als Eric Herfst en Ben Rowold. Socialistische jongens, die cynische kantte keningen plaatsten bij de din gen die mij altijd als heilig waren voorgeschoteld. Thuis. Dat betekende een beschermd milieu. En nu werd ik opeens geconfronteerd met aan aantal zaken waar ik nog nooit van had gehoord en bleken de oude waarden niet meer te kloppen. Dat gaf een reuze klap. Ik heb een gezellige, beschermde jeugd gehad. Een rechts milieu is trouwens veel gezelliger dan een links milieuRechtse mensen denken veel meer aan zichzelf. Hebben iets van: de warmte moet thuis zijn, de gordijnen dicht en laat ze bui ten maar barsten. Links heeft een grotere bewogenheid, maar dat houdt wel in dat je je vaak in moeilijke discussies moet storten. Alleen sfeer, al leen plezier is niet voldoende. MIDDELBURG - Het trom- petterskorps Juliana en het ju niorenkorps Johan Friso uit Middelburg hebben dit jaar de organisatie in handen van het jaarlijks terugkerende - afde lingsconcours van de afdeling Zuid van de Christelijke Bond van Show- en Drumbands (C.B.S.D.). Dit is aan de beide korpsen gegund ter gelegen heid van het 5-jarig jubileum van „Johan Friso". euromarkt 10 middelburg telef. 29519 Met medewerking van het gemeentebestuur en de evene mentencommissie van de bra derie zijn de korpsen er in ge slaagd het concours, dat nor maal op het sportveldencom plex gehouden zou worden, dit keer op de Markt te laten plaats vinden. Voorzitter S.G. van de Paal van de afdeling Zuid is hier erg gelukkig mee. „De Markt in het hart van de stad geeft een vrij grote zeker heid, dat er veel kijkers zullen zijn en veel publiek zal de pres taties van de korpsen verho gen. Daar komt nog bij dat de muziek op een plein beter klinkt als op een grasveld, door de verharde ondergrond. De 12 deelnemende korpsen zullen onderling wedstrijden houden om een plaats in het topcon- cours in Zwolle. De korpsen, afkomstig uit Zuid-Holland en Zeeland worden voor deze dag onder gebracht in scholen. Het con cours begint om kwart voor 11 en eindigt om 6 uur met een pauze van 1 tot 2 uur. Vóór de aanvang is er een défilé in de abdij, dat om 10 uur begint. Ik mag lijden vrienden dat 't plannetje van minister Westerterp om allerlei - zoals dat dan heet - onrenda bele buslijnen op te heffen niet door gaat. Deze minister wil de bussen laten ver dwijnen die 's avonds en in de weekeinden minder dan tien passagiers hebben. En ik vrees zo dat er dan nog meer Zeeuwse dorpen onbereik baar worden voor mensen die geen auto hebben, dan nu al het geval is. De busmaat schappijen zijn hard bezig met het tellen van de reizige rs. En als we de directeuren mogen geloven ziet het er maar somber uit. Het is dus zaak in deze tijden eens een keertje vaker die bus in te gaan. 't Vervelende is natuurlijk dat een heleboel mensen die best wel zouden willen, nu al niet van het openbaar ver voer gebruik maken, juist omdat de verbindingen al zo gebrekkig zijn. Omdat de bussen al zo weinig rijden. Kortom, we zitten weer in de bekende cirkel waar je niet uitkomt. Het lijkt me trou wens in dit verband veel nut tiger om eens uit te proberen of er nou meer mensen met de bus op pad zouden gaan, als er ook meer zouden gaan rijden. Een experiment waar ze van mij best eens mee mogen spelen. Het is trouwens toch een ministerieel plan dat als het al uitgevoerd moet worden, misschien in de stad nog wel van toepassing is. Ik kan me nog voorstellen dat er bij de tien-minuten diensten in de steden af en toe een busje uit kan vallen, maar hier op het platteland nee! Over steden gesproken, vrienden. Het zit het Goese gemeentebestuur kennelijk nog steeds niet lekker dat er niets terecht komt van die voorbarige voorspellingen waarin Goes een rol zou gaan spelen als een stad met hon derdduizend inwoners. Gro teske toekomstdromen, vrienden die gelukkig al lang achterhaald zijn. Maar de Goese 'bestuurderen vinden het misschien toch wel jam mer dat ze nooit aan het hoofd van zo'n stad zullen staan. Want in hun commen taar op de veel besproken verstedelijkingsnota (een boekwerk trouwens dat vanwege alle moeilijke 'woorden voor de gewone mensen niet te pruimen is) zeggen ze dat het beter is om in Zeeland een groeistad aan te wijzen.En dan niet zoals voorgesteld in West- Brabant. Ja vrienden, dat begrijp ik echt niet. We kunnen toch, al leen maar blij zijn dat zo'n groeistad aan ons voorbij gaat. Dat we in Zeeland nog een beetje van de ruimte houden, die toch al zc schaars is, ARJAOIi deze aanbiedingen gelden van 10 t/m 16 juni. C Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Toren straat 5, Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakker Faber, Raadhuis straat 28, de alom bekende kwaliteitstaart, half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat, Vishandel O.F. de Muynek jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit deza- terdagreclame; Drogisterij Lutwieler Lange Zelke 80 een luxe fles badschuim, Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze; Slagerij Oos- terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; 't Gouddop pertje met tegoedbon a f 5; brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermostaat: Annikes cafetaria Bertje Wol plein twee broodjes Annikes met koffie; Midgetgolf baan Delta Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis con sumptie; Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor panne koeken plus koffie voor twee personen; Chemisch wasserij Populair Groen Woud 1, Vlis singen, gratis reinigen van ja pon. V dat je bij Waals moet zijn voor een T-shirt in Eschermotief ^^ange^Zelk^^^^lhsmgen.

Scheldebode | 1976 | | pagina 1