de schéldebode G.P.M. JANSSENS PR0MC0NCERT IN SPORTHAL VAN M'BURG OP 15 JUNI Geen toestemming voor Vlissingen om toeristenbelasting te heffen Motorcross Oostkapelle met ruim 200 piloten Scheldebode-kringetje SHEAFFER Jazz. cabaret en klassiek Dauwtrappen door SKW RUITER UW WINDSURF- DEALER voor Walcheren en N. en Z.-Beveland Peter Blankers in Midgard Fototentoon stelling Editie Vlissingen Editie Middelburg VULPENNEN BALPENNEN Pres. Rooseveltlaan 772 VLISSINGEN Tel. 01184-17100 privé tel. 01184-13184 Voor de snelle beslissers kunnen we nog uit voorraad leveren Paul Krugerstraat 55-57, VLISSINGEN 01184-12733. concert Verscnijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36,300. in 2 edities: OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17.000 In de gemeenten muiden. kerke. Veere Arne- Domburg. Marie- Middelburg en Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5 Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: Vlissingen Mevr L Wolterbeek-v.d. Vlerk. Schubert- laan 29. Tel. 01184-16869: Middelburg A de Jong, Eigenhaard- straat 14, tel. 01180-26043. Redaktie b.g.g. tel. 01100-28030 WOONT U IN DIT GEBIED Vrouwenpolder Oo^kapoile ®DomDurg Serooskerke *Am i'okerke l" 'tf Twestkapelle Gaspmge °"ipske,ke .S. Laurens Meltskerke Middeiburq Biggekerkc elan (ie Arnenrute Koudekerke Nreuwland. en St Joosland Souburg Rittem. Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. Reduktiebon De lezers van De Scheldebode hebben met inlevering van deze bon recht op een ge- J zinskorting van 2,50 p.p. Gezin: Aantal personen: L vanaf 6,80 tot 144,- bij MIDDELBURG SPORTHAL 26e JAARGANG NO. 21 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 26 MEI 1976 vrijdag 25 juni aanvang 20.15 uur met medewerking van trio Louis van Dijk Gerard Cox en Frans Halsema Voorverkoop via alle kantoren van de Rabo-Bank en het kantoor van De Schelde bode. Torenstraat 5. Vlissingen Entree 10.- per persoon Het batig saldo is bestemd voor Het Nederlandse Rode Kruis MIDDELBURG - Het Ge westelijk Orkest voor Zuid-Holland geeft op vrij dag 25 juni een promenade concert in de sporthal in Middelburg. Medewerking hieraan verlenen het Trio Louis van Dijk en de cabare tiers Frans Halsema en Ge rard Cox. De uitvoering is georganiseerd door de Stich ting Promenade Concerten Nederland met medewerking van de Rabobank en dit weekblad. De Scheldebode. De opbrengst van het concert komt ten goede aan het Rode Kruis. De zogenaamde Promcon- certen genieten in heel Ne derland grote populariteit. Een negental gewestelijke orkesten treden door heel het land op, samen met de twee cabaratiers en het trio. Veelal in grote evenementenhallen waar plaats is voor heel veel muziekliefhebbers die wel eens naar een „concert zon der poeha" willen. En dat zal het ook in Mid delburg worden, een vrolijk en ongedwongen muzikaal festijn. Mendelsohns Pianocon cert zal klinken maar ook „Een broekje in de bran ding". Voor dit laatste zorgt Gerard Cox. Het Trio Louis van Dijk en het orkest spelen samen het pianoconcert. Or kest en trio spelen trouwens nog veel meer samen, onder andere gedeelten uit Telepa thy en muziek van Bach. Het orkest alleen, speelt de ou vertures en de finale. Gerard Cox en Frans Halsema zin gen een tour de chant en worden daarbij begeleid door trio en orkest. De Stichting Promenade Concerten Nederland orga niseert al een aantal jaren dergelijke Proms, die wel enigszins doen denken aan The Proms in Engeland, waarvan The Last Night ook in Nederland op tv te zien is. Zo wild gaat het hier echter nog niet toe. Maar dat de concerten zich alleen al door het wat ongebruikelijke re pertoire, kenmerken door een bijzondere sfeer valt niet te ontkennen. De organisators streven er niet alleen naar het Rode Kruis aan geld te helpen en een groot publiek een fijne muzikale avond te bezorgen. Ze hopen dat de bezoekers van dit ongedwongen concert hun drempelvrees bij een eventueel volgend concert van dit orkest hebben over wonnen. Dan zullen de mu sici niet hun gemakkelijke kledij dragen maar gestoken zijn in stemmig zwart. Het programma zal bestaan uit wat zwaardere muziek. Al lemaal zaken die de meeste mensen afschrikken, als ze er niet doorheen hebben leren kijken. De kans daartoe ligt bij de Proms die niet in def tige gebouwen worden ge houden, waar gelachen mag worden, waar af en toe zelfs meezingen van het publiek op prijs wordt gesteld. Het concert in Middelburg wordt in de sporthal gegeven, waarin voor die gelegenheid 1500 stoelen worden ge plaatst. De organisators re kenen op een geweldige mu zikale happening. Kaarten voor het concert kosten f 10,-. Tegen inlevering van de bon krijgt men bij de kantoren van de Rabo bank en bij het kantoor van De Scheldebode, Torenstraat 5 in Vlissingen 2,50 reduc tie. VLISSINGEN - Op donder dag 27 mei (Hemelvaartsdag) organiseert de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Vlis singen dauwtrappen in de vroege ochtenduren. Deze strandwandeling gaat van Vlissingen tot nabij Zoute- lande (en terug). Om 6.00 uur (zes uur) wordt verzameld ter hoogte van Hotel Britannia op de Boulevard in Vlissingen. Daar hoopt men om onge veer 11.00 uur weer terug te zijn. Bij Zoutelande is een rustpunt (keerpunt), waar kof fie en limonade klaar staat (tegen geringe vergoeding). Voor-inschrijving is niet no dig. Wie mee wil, zorgt dat hij op tijd bij de start is. Iedereen is welkom, jongeren, ouderen, ouders met hun kinderen, groepen en individuelen (Kin deren beneden 10 jaar graag met vader en of moeder). Er behoeft geen inschrijf geld betaald te worden. Of er veel of weinig deelnemers zijn, het gaat in elk geval door. terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; 't Gouddop pertje met tegoedbon a f 5.-; brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermostaat: Annikes cafetaria Bertje Wolfplein twee broodjes An nikes met koffie; Midgetgolf- baan Delta Burg. van Woel- derenlaan, Vlissingen, gratis consumptie; Nieuwendijk 51, vlissingen, bon voor panne koeken plus koffie voor twee personen; Chemische wasserij Populair Groene Woud 1, Vlis singen, gratis reinigen van jap< VLISSINGEN - De toeris tenbelasting, die de gemeente Vlissingen van 1 mei af wilde gaan heffen, zal een jaar uitge steld moeten worden. Gedepu teerde Staten heeft geweigerd het raadsbesluit van 26 maart van dit jaar ter goedkeuring aan de minister van Binnen landse Zaken te zenden want zij vindt dat Vlissingen geen aandacht heeft gegeven aan een circulaire van de Staatsse cretaris van Binnenlandse Za ken. Hierin staat, dat belasting verordeningen tijdig moeten worden vastgesteld en als deze aan derden - in dit geval de toeristen - worden doorbere kend de belastingplichtingen tevoren er rekening mee moet kunnen houden. Het besluit van GS is wel wat onverwacht gekomen, want zowel gemeen tebestuur als de Vlissingse horeca-sector dachten, dat de zaak al rond was. De verorde ning was ruim een maand voor de datum van ingang door de gemeenteraad goedgekeurd en enkele maanden eerder waren vertegenwoordigers van de ho recabedrijven al over de even tuele invoering van de belas ting ingelicht. Het uitstel betekent, dat de gemeente Vlissingen dit jaar de geschatte opbrengst van 25.000,- bruto niet zal ont vangen. Om de administratie aan beide kanten zo eenvoudig mogelijk te houden was al be sloten om te gaan werken met zgn. „forfaitaire" tarieven, waarbij de belastingplichtige voor een vast bedrag wordt aangeslagen naar gelang het aantal overnachtingen met een bezettingsgraad van 60% in het tijdvak mei t/m september. De toerist zou dan 0,35 per nacht moeten betalen. Bij de discussies in de raad over de invoering van de toe ristenbelasting was niet ieder een een voorstander ervan. De fracties van de VVD en RPCU stemden tegen, omdat zij Vlis singen geen duidelijke toeris tenplaats vonden. VVD- raadslid J. Lust is er dan ook niet rouwig om, dat de invoe ring nog een jaar wordt uitge steld. In zijn eigen horecabed rijf was hij al twee weken bezig de toeslag te berekenen bij de nog maar enkele toeristen, toen pas bekend werd dat het niet meer hoefde. Ook van ver schillende collega's weet hij dat ze al aan de gang waren gegaan. „Zolang die boule- vardwerken nog niet klaar zijn, vind ik dat je in een half afgebroken stad zoiets niet kan doen. Wij zijn geen badplaats van allure en verder hebben we met slecht weer hier niets te bieden". De beheerder van de jachthaven aan de Prins Hend- rikweg vindt het hele besluit om toeristenbelasting te heffen uit den boze. In de verordening staat, dat zijn jachthaven niet forfaitair zal worden aange slagen omdat er geen bevredi gend tarief voor is vast te stel len. Toch wil men de „passan- tenboten" uit oogpunt van rechtvaardigheichwel belasten, wat betekent dat de vereniging voor watertoerisme „De Schelde" het bedrag van 0,35 per persoon per nacht moet gaan innen en daarvoor een nachtregister moet gaan bijhouden. Beheerder P.J. Linnekamp is vastbesloten zich deze rompslomp niet op de hals te halen. „Ik pieker er niet over om daaraan te beginnen. Ik heb in Veere gezien wat dat voor een ellende is. Dan moe ten we elk jaar maar een boete krijgen, die we desnoods beta len uit de bier-omzet met mooi weer. Ik heb het trouwens al tegen het bestuur gezegd, maar die reageren ook niet". Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Toren straat 5 Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakker Faber, Raadhuis straat 28, de alom bekende kwaliteitstaart; half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat; Vishandel O.F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de za- ter dagreclame; Drogisterij Lutwieler Lange Zelke 80, een luxe fles badschuim, Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze; slagerij Oos- Ruim 200 deelnemers aan de traditionele motorcross op Hemelvaartdag in Oostkapelle vormt voor de organiserende vereniging M.A.C. Schelde- gouwen niet alleen een nieuw record, maar ook een erken ning voor een altijd uitste kende organisatie. Deze wed strijd - altijd goed voor 6 a 700 bezoekers - worden gehouden op een uniek parcours midden in de uitgestrekte duinen, waarbij vooral de toppen zor gen voor een prachtig over zicht over het volledige par cours. Opnieuw zijn de organi sators er in geslaagd om de wedstrijd voor de 125cc senio ren mee te laten gelden voor het officiële kampioenschap van Nederland, waardoor er een garantie is dat ook de beste van Nederland van start gaan. Hoe groot deze belangstelling is mag blijken uit het feit dat voor deze categorie liefst 60 deelnemers hebben ingeschre ven waaronder 4 internationa len n.l. Wim v.d. Brink, Sjohny Vink, Joop' Staalman en Di- nand Zijlstra. In de 250 cc ju nioren starten 48 vertrekkers waaronder 8 Zeeuwen waarbij het duo Dick de Kunder en Leo MIDDELBURG - Op vrij dag 28 mei is er in Midgard aan het Damplein weer een muzi kaal kafee. Gast op deze avond is Peter Blanker, zanger van vooral cabaretachtige liedjes. Het begint om 8 uur en de en tree is drie gulden. Ovaa zeker tot de kanshebbers behoren. Favoriet voor de overwinning is routinier Jaap Haak uit Badhoevedorp. In de 350 en 500 cc zijn er 50 aan meldingen hierin starten 2 Zeeuwen n.l. Leen Murre uit Hansweert en Jan Witte uit Middelburg. Hier moeten tot de grootstekanshebbers wor den gerekend de gebr. Michel en Tjerk Schalkhorst en Joop de Leeuw. Ook voor het spec taculairste onderdeel de Zijs- panklasse is er ernorme deel name n.l. 45 stuks waaronder de gebr. Torbijn uit Souburg en de gebr. Bom uit Haamste de. De aanvang van de wedstrij den is om 13.30 uur terwijl de eerste trainingswedstrijden HOOGELANDE - In het ontvangstcentrum van de kapel van St.-Maarten in Hoogelande wordt de eerste expositie van het komende sei zoen gewijd aan de fotografie. Van 28 mei tot 10 juni zullen er foto's te zien zijn van de 27- jarige Joep Neefjes uit Dirks- horn. Hij kreeg zijn vakopleiding aan de M.T.S. voor fotografie in Den Haag en exposeerde er enkele keren met succes in de Haagse Kunstkring. Neefjes werkt onder meer met video en zeefdruk en probeert via het onderwijs, als docent fotogra fie, zijn vak als kunstuiting onder de mensen te brengen. Zijn werk is te bezichtigen van 11 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. worden gehouden om 10.30 uur. Het parcours is via de pij len vanuit Middelburg en Vlis singen gemakkelijk te vinden. Het wedstrijdcommentaar wordt verzorgd door Wim Hendriks.

Scheldebode | 1976 | | pagina 1