Alle dienstverlenende instellingen in één lijvig naslagwerk bijeen de schéldebode Folkestone komt in Middelburg sporten ze zeggen. Marathon opent dubhuis Vlissingse AMWO verzamelde gegevens Eind mei 225 Engelse gasten DIJKWEL B.V. 'Waal$n|ode Middelburg Steengoed te zien en te koop Bloemenlaan afgesloten Yoga en folk in Midgard zeeuwsc klanban Scheldebode-kringetje Bazar UW Middelburg CAMPINGGIDSEN MICHELINKAARTEN REISGIDSEN Seen namen Info avond over het Geere gebied Programma in de Beuk RUITER DE Editie Vlissingen Editie Middelburg De mode is mateloos Waals mode is eindeloos enorme show van inruil auto's. Ir. Stoter bij Coördinatie-orgaan UW CITROÊNDÉALER de scheldebode Maar ook kaarten van o.a. IS RAËL, EGYPTE, ZWEDEN, U.S.A. bij: Paul Krugerstraat 55-57, VLISSINGEN 01184-12733. 26e JAARGANG NO. 20 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. -BREDA) WOENSDAG 19 MEI 1976 VLISSINGEN - Het „A.M.W.O." of langer ge zegd het Algemeen Maat schappelijk Werkers Overleg Vlissingen is kortgeleden naar buiten getreden met een lijvig naslagwerk, waarin van alles te vinden is over in stellingen op maatschap pelijk terrein en op dat van de gezondheidszorg. Het is een indrukwek kende lijst geworden en de werkgroep van het AMWO, die deze informa tiemap samenstelde, had ook niet vermoed, dat het aantal zo groot zou zijn. En dan is de keuze nog enigszins beperkt doordat men zich bij de instellin gen heeft gehouden, waar de leden van het AMWO in hun werk mee te maken hebben. Het was een lang ge koesterde wens van de le den van het AMWO om eens een goede lijst te hebben, die een hoop las tig nazoekwerk zou kun nen voorkomen. De Stich ting Zeeland nam destijds hetzelfde initiatief, maar haar informatiemap werd niet bijgehouden, zodat de gegevens na enige tijd verouderd en achterhaald waren. De opzet van de AMWO-map is dan ook om elk jaar aanvullende en corrigerende gegevens rond te sturen naar de be zitters van de lijst. Bij het samenstellen van de map is men er van uitgegaan, dat namen van personen zo min mogelijk genoemd moesten wor den, want vooral in het maatschappelijk werk wordt er nogal eens van functie gewisseld. Als raamwerk werd aange houden de gegevens over de naam van de instelling, adres, bereikbaarheid (b.v. de spreekuren), de doelstelling en de rechts norm, zoals stichting of vereniging. Werkgroep medewerker P. Har- thoorn: ,,En toen zijn we aan het bellen en schrij nen gegaan. Het viel ons ap, dat we overal zoveel medewerking kregen. We ?ijn er zeker wel een jaar mee bezig geweest en hal- nerwege belde er a 1 een in stelling op om te vragen of ie map klaar was, want dj konden hem zo goed gebruiken". De werk zaamheden van het groepje samenstellers werden maandelijks in de AMWO-b ijeenkomsten besproken, zodat er een vruchtbare uitwisseling van gegevens en sugges ties ontstond. In eerste instantie hield men zich bij de Vlissingse instellingen, maar omdat enkele AMWO-leden (zoals de bedrijfsmaat schappelijke werkers) cliënten in Middelburg en omgeving hebben, werden ook hier gegevens verza meld. En dan zijn er nog instellingen, die alleen re gionaal of landelijk wer ken, ook deze werden in de map opgenomen. Behalve de professio nele instellingen zijn er ook enkele aanwezig, die op vrijwillige' basis werk zaam zijn. De keuze hierin lag wat moeilijker, maar de werkgroep ging van het standpunt uit, dat leden van het AMWO op hun werkterrein contacten met deze „amateurs" moesten hebben. Aan 120 instellingen en personen, die in de map genoemd zijn, werd tens lotte gevraagd of zij a rai- son van 25,- de map wilden bestellen. Tachtig reageerden positief en zij ontvangen nu binnenkort ook de aanvullende gege vens. AMWO-voorzitter C. Vierhout: „Doordat we een jaar met de map bezig zijn geweest, is er inmid dels al weer het een en an der veranderd. We hebben dan ook gezegd, dat deze nieuwe gegevens bij de prijs zijn inbegrepen, maar dat de jaarlijkse aanvullingen tegen kost prijs rondgestuurd wor den. Nog steeds komen er aanvragen voor een exemplaar binnen". MIDDELBURG -. Zoals be kend hebben drie architekten plannen gemaakt over hoe de toekomstige woningen in het Geeregebied er naar hun idee uit zouden moeten zien. Een van de drie Architekten heeft zijn plannen door een jury zien bekronen. Er is nogal wat belangstelling voor dit plan en de twee afgewezen plannen. Daarom wordt er op dinsdag 25 mei om half acht Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totale oplage 36.300, in 2 edities. OPLAGE 19.300 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. OPLAGE 17.000 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke. Middelburg en Veere. Kantoor: Vlissingen, Torenstraat 5 Tel. 01184-19910 Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur Redaktie: Vlissingen Mevr. L Wolterbeek-v.d Vlerk. Schubert- laan 29.Tel 01184-16869; Middelburg A de Jong, Eigenhaard- straat 14, tel. 01180-26043. Redaktie b.g.g. tel. 01100-28030 Om ook de particulie ren, die in contact willen komen met een bepaalde instelling, maar niet we ten hoe, van dienst te zijn, liggen er in de vier infor- matiehoekcn van de ge meentelijke Voorlichting mappen ter inzage. In het stadhuis, de bibliotheek, het Open Hof en Midden hof in Souburg. Mensen, die zelf zo'n map willen bezitten, kunnen deze trouwens bestellen bij AMWO-secretaris L.M. Lauret, p/a Dr. Otten- straat 3, Vlissingen, tel. 19820. Wijzigingen in de gegevens kunnen even eens bij hem worden op gegeven. s'avonds een informatiebij eenkomst in het stadhuis geor ganiseerd, die iedere belang stellende kan bijwonen. De woningbouwvereniging zal toelichtingen geven op de plannen en op de beoordeling ervan door de jury. De bij de plannen behorende tekeningen zijn van 8 tot 5 uur dagelijks te bezichtigen in de voormalige ruimte van de afde ling bevolking van het stad huis. MIDDELBURG - De al meer dan 25 jaar geleden gestarte sportieve uitwisseling tussen de Engelse plaats Folkestone en Middelburg geniet een nog steeds groeiende belangstel ling. Dit blijkt uit het feit, dat op vrijdag 28 mei 225 Engelse gasten Middelburg komen be zoeken. De sportlieden uit Folkestone zullen blijven tot woensdag 2 juni. De secretaris van het organi serend comité „Sportuitwisse- ling Middelburg-Folkestone", Piet van Hese, heeft met be hulp van de deelnemende Mid delburgse sportverenigingen alle mensen van een logeerad res kunnen voorzien. De groep komt in de vooravond om 6 uur op het Molenwater aan, waar de pleegouders hun gasten zul len opwachten. Om halfnegen worden gasten en pleegouders ontvangen door het college van burgemeester en wethouders in de burgerzaal van het stad huis. De burgemeester van Fol kestone en zijn vrouw zullen bij deze ontvangst aanwezig zijn, evenals bij de andere on derdelen van het programma. De sportontmoeting wordt op zaterdag 29 en zondag 30 mei op allerlei fronten uitgevoch ten. Te weten: hengelen, zeilen, athletiek, hockey, tennis, tafel tennis, zwemmen, waterpolo, voetbal en basketbal. De voet ballers uit Folkestone doen ook mee aan de zevenkamp, die de voetbalvereniging „Mid delburg" organiseert ter gele genheid van het 60-jarig be staan. Zaterdagmorgen opent de burgemeester van Folkes- v ^J-an^e^ZeM^eJMJ^Imingen. tone de fototentoonstelling, die in de foyer van de schouw burg gehouden zal worden. Op deze tentoonstelling is werk te zien van Engelse en Middelburgse amateurfoto grafen. De foto's worden ge waardeerd met punten die meetellen voor de uitslag van de totale sportontmoeting. Op zondagmorgen om 11.30 wordt er, na de kerkdienst, geroeid op het Kanaal door Walcheren met als finish de Loskade. Na de laatste sportwedstrijden op zondagmiddag kunnen de gas ten maandag een trip naar Am sterdam maken. De dinsdag kan naar eigen goeddunken besteed worden. De sportuit- wisseling wordt besloten met een afscheidsavond in het ontmoetingscentrum „Dau- wendaele", waarbij o.a. „the Gold Stars" hun medewerking verlenen. MIDDELBURG - Middel burg Steengoed is de naam die gebruikt wordt voor een serie gebruiksvoorwerpen in steen goed (klei gebakken tot 1260°C), ontworpen en uitge voerd door Jan van Leeuwen en Jan Meidell. Het glazuur voor deze serie is samengesteld uit Zeeuwse iklei. Vanaf 15 mei tot 22 mei is de eerste serie in een oplage van 100, handgedraaid en ge nummerd te zien en te koop in de werkplaats van Jan van Leeuwen, Oosterkerkplein 9 Middelburg, dagelijks van 14.00 tot 18.00 uur. VLISSINGEN - Met ingang van maandag 17 mei is de wes telijke rijbaan van de Bloe menlaan ongeveer een week afgesloten voor alle verkeer. Deze maatregel is noodzake lijk in verband met werk zaamheden aan het wegdek. Het verkeer richting stad zal deze periode gebruik moeten maken van de oostelijke rij baan. Voor deze baan geldt tij delijk een parkeerverbod. De verkeersmaatregel wordt door middel van borden aangege ven. MIDDELBURG Op don derdag 20 mei wordt er in Mid gard aan het Damplein in Mid delburg wat dieper ingegaan op het onderwerp yoga en me ditatie. De Filippijnse Yogi Ac. Maetreya Brc. zal een lezing houden over dit onderwerp, die vertaald wordt door een tolk van de Ananda Marga Yo- ga-vereniging uit Den Bosch. Belangstellenden kunnen op deze avond eventueel een af spraak maken voor het volgen van gratis yoga- en meditatie- lessen. Het begint om acht uur en de toegang is gratis. Op vrijdag 21 mei is weer een muzikaal kafe, deze keer met medewerking van David Ireland. Ireland komt uit Wales en de ligging van Wales tussen Engeland en Ierland is er misschien de oor zaak van, dat zijn liedjes tus sen de uitbundige Ierse en in getogen Engelse folk in klin ken. Hij schrijft zijn eigen lied jes en treedt vooral op in klubs en theaters. De avond begint om 8 uur en de toegangsprijs is 2.50. VLISSINGEN - De deelne mersraad van het Zeeuws Coördinatieorgaan voor natuur-, landschaps- en mi lieubescherming vergadert dinsdag 1 juni in het Land bouwcentrum, Westsingel 58, Goes. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering, die om 19.30 uur begint, zal om ongeveer 20.30 uur de heer ir. P. Stoter, directeur van de Wa termaatschappij Zuid-West Nederland N.V. een voor dracht houden over „De re cente ontwikkelingen op het gebied van de drink- en indus triewatervoorzieningen in het Deltagebied". Daarbij komen aspecten aan de orde als infiltratie in de duinen van Schouwen Duive- land en de spaarbekkenvor ming in de Biesbosch. Na af loop is er volop gelegenheid tot discussie. MIDDELBURG -. Op don derdag 20 mei treedt in het theehuis van de Beuk de En gelse folkzanger David Ireland op. De avond begint om 9 uur en de toegang is gratis. Op za terdag 22 mei wordt er in de Beuk, ook in het theehuis, ge praat over drugs en drugbeleid in Nederland. Hiervoor is Koos Zwart uitge nodigd, die wel een expert op dit gebied te noemen is. Hij is regelmatig op de radio te be luisteren, oa in de „beursbe richten, tijdens het vara-pro- gramma „in de Rode Haan", in „Popdonders" en in „Rood is de Ochtendraad". Na afloop volgt er een optreden van de Zeeuwse formatie „The Johny Caljouw Band". De bezetting is: J. Caljouw; gitaar en zang, Henk Don: Saxafoon, Ad Meeuwse: piano en Hans de Dekkere: drums. De avond be gint om 8 uur en de toegang is 1 gulden. Vrienden van Arjaon er is goed nieuws, Arjaon is aan de beterende hand. De dokter heeft hem echter ten strengste verboden om nu al in de pen te klim men. Hij ligt zich echter in bed te verbijten, er is ook zoveel gebeurd waarover hij eens heerlijk zijn zegje kan doen. Denk maar aan het nieuws dat Monte dison niet naar Zeeland komt of aan het rapport van schoolarts J.D. Frege- res waaruit blijkt dat de Zeeuwse jeugd niet aan de drank verslaafd is maar wel te veel rookt niet ge noeg beweegt, te veel t.v. kijkt en in te onrustige ge zinnen leeft. Niet roken, lekker uitrusten en fijn gaan wandelen Arjaon dan ben je het snelst weer in staat om ons weer te vertellen wat je er van denkt! VLISSINGEN -. „Marathon" zal zaterdag 22 mei door haar ere—voorzitter burgemeester Drs. Th. J. Westerhout officieel de deuren laten openen van haar nieuwe clubhuis „De boerderij". Het clubhuis ligt aan de bosweg 4 en is beter be kend onder de naam van de boerderij van Rottier. Na de opening om 11 uur is er een ontvangst speciaal voor de ge nodigden, terwijl van 14 uur af de leden van Marathon door het bestuur een receptie krij gen aangeboden. De drum band en het Majorettenpeleton ''van V.T.V. kleden de receptie aan met een muzikale show Als klapstuk van de middag zullen, als het weer tenminste goed is, dan om ongeveer 14 uur drie parachutisten landen op een gemarkeerde plaats, die ligt op het terrein van de pony club voor gehandicapten, de buren van Marathon. De para chutisten zullen de clubvlag meebrengen uit de lucht en als deze gehesen is kan de receptie beginnen. In de afgelopen anderhalf jaar is de verbouwing en moderni sering van de boerderij gro tendeels gerealiseerd. Het nieuwe clubhuis zal volgens het bestemmingsplan van de gemeente Vlissingen over een jaar ongeveer omgeven worden door nieuw aan te leggen sportvelden. Door de verbouwing, die plaatsvond onder leiding van de actieve penningmeester G. Ter Meulen en voor een groot deel door de leden zelf is uitge voerd, zijn de oude stallen om getoverd in een verenigings ruimte met grdte bar. De grote zaal is in tweeën te delen door een schuifwand en kan in haar geheel zo'n 150 personen be vatten. Naast de zaal heeft „De boerderij" nog een tweetal keukens, waarvan één uitge rust is met een moderne fri tuur—installatie. Een kleine bovenbar, garderobe en sani taire ruimtes maken de oude stallen compleet. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar, loop dan even bij ons kantoor aan de To renstraat, Vlissingen binnen. De gulle Middelburgse gever zijn. Petisserie „Fraanje", Lan geviele, stelt beschikbaar: Vi pond bonbons van eigen fabri kaat. Fruitspecialist Van der Hieie-Nijsen, Langeviele 41, stelt beschikbaar: 1 pond zuidvruchten. Optiek Focus, Burg. Prome- nande, stelt beschikbaar: Bri- letui. Foto Harry Verschuren, Lange Delft 47, stelt beschik baar: Fotokadobon ter waarde van f 5,00. Premier Herenmode, Lange Delft 11, stelt beschikbaar: te besteden tot een bedrag van f 10. Hotel-Café-Restaurant „De Huifkar", Markt 19, stelt be schikbaar: koffie met gebak voor 2 personen. Parfumerie Ketelaars, Se- geersstraat 10, stelt beschik baar: fles badschuim. Bijou Tassenhuis, Lange Delft 44, stelt beschikbaar: sleuteletui. Fleur 2000, Langeviele 61, stelt beschikbaar: leuk boeket bloemen. Vleeshouwerij A. Sturm, Veeresingel 99, stelt beschik baar: V-i pond eigengemaakte rookworst. MIDDELBURG - De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in Middelburg organiseert op donderdag 20 mei van 14.00- 17.00 uur weer een verkoping van handwerken in het Bas tion. Het oude woonhuis van de boerderij van Rottier is nog niet klaar, maar zal verbouwd en gemoderniseerd worden tot kantoor- en vergaderruimtes. Eventueel zouden één of meer vertrekken hier nog onderko men kunnen bieden aan een dakloze Vlissingse vereniging! Het dagelijks beheer van het clubhuis komt in handen van mevrouw de Buck, die al jaren lang actief lid van Marathon is. Het is de bedoeling, dat het clubhuis dagelijks van 18 uur af geopend is en op de wee kends van 10 uur af. Alle acht afdelingen van Marathon zijn van plan druk gebruik te gaan maken van het clubhuis. Het valt te verwachten, dat zij er hun vergaderingen, sportma nifestaties, kampioenshuldi gingen enz. zullen houden. Ook het clubleven van Mara thon zal zeker intenser wor den, gezien de plannen, die al klaar liggen voor kindermid dagen, feestavonden en bingo- en klaverjasavonden. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. en diesel versie, bcrline en break, Pallas en Prestige. De CX is leverbaar in vele uitvoeringen zoals: een benzine Middelburg Tel. 01180-29955 Vlissingen Tel. 01184-19810

Scheldebode | 1976 | | pagina 1