ZAKEN FLITSEN Dansavond Nieuwe jeugdsoos in Ontmoetingskerk Sportvelden voor Serooskerke het weten waard Transcedente meditatie Dumppaleis Middelburg Vergadering het „Zeeuws Landschap Kledingbeurs van UW Nieuwe begraaf plaats in Veere Nieuw districts kantoor NKV in Oosterhout Jaarvergadering bejaardenbond Iflissingen „Caecilia" in Gooteschool Zaalvoetbal Kampioen Zeeland Oostwatering Stadshaven Oemoemenoe organiseert rugby instuif Derde West duin klassieker Kerkdiensten Hoogwater Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 31 MAART 1976 Veere erg royaal voor de toeristen VEERE - De gemeente Veere gaat heel wat geld uitgeven voor de toeristen. Tenminste als de gemeente raad van Veere tijdens de raadsvergadering van van daag (woensdag) akkoord gaat met de voorstellen van burgemeester en wethou ders. Op de agenda staat al lereerst de verbouwing van het bushokje aan de Oude straat in Veere tot WV- kantoor. Kosten: 35.000 gulden. Dan wil het ge meentebestuur bij de jach thaven Oostwatering de starttoren voor zeilwed strijden verplaatsen en en kele toiletten laten bouwen. Kosten: 97.000 gulden. Vervolgens is er een voor stel om het brandspui thuisje om te bouwen tot openbaar toiletgebouwtje omdat de jachtclub Veere te weinig toiletten en douches heeft. Kosten: 68.000 gul den. En tenslotte heeft de VVV Vrouwenpolder/Se- rooskerke meer geld nodig omdat het op de verschil lende stranden steeds drukker wordt. Het ge meentebestuur vraagt de raad daarom om voor 1976 deze VW een bijdrage in de kosten te geven van 40.000 gulden. Volgens het gemeentebes tuur kampt de WV-Veere al jaren met ruimteaebrek. De laatste jaren is de VVV al drie keer verhuist en om een einde te maken aan die toestand zou het volgens b. en w. ideaal zijn het als het bushokje aan de Oudestraat, dat al een tijd niet meer wordt gebruikt, wordt omgebouwd tot WV-kantoor. Vooral ook omdat het VVV- kantoor dan precies bij de en tree van Veere komt te liggen. Al een tijdje is volgens het gemeentebestuur duidelijk dat de starttoren voor zeilwed strijden bij de jachthaven" Oostwatering verkeerd ge bouwd is. „De plaats is onge schikt voor zeilwedstrijden". Nou is het de bedoeling de to ren te verplaatsen en tegelijk, onder de toren een paar nieuwe toiletten en douches voor de recreanten te bouwen. Het gemeentebestuur hoopte dat voor dat werk subsidie los zou komen in het kader van de werkloosheidsbestrijding. Die subsidie komt er niet. Toch vindt het gemeentebestuur dat de raad de 97.000 gulden die nodig is voor het werk be schikbaar moet stellen omdat er te weinig douches en toilet ten zijn bij de jachthaven Oostwatering. Een deel van de kosten zal misschien later aan de toeristen worden doorbere kend. Want zo zeggen b. en w. in hun voorstel: „Bij de vast stelling van de liggeldtarieven voor 1977 zal nader worden bezien in hoeverre een verho ging van de tarieven moet worden voorgesteld". Ook de jachtclub Veer die de stadshaven huurt, van de ge meente heeft niet genoeg toi letten. Bovendien ligt het clubgebouw waar de douches en toiletten bij zijn gebouwd niet erg centraal voor alle j ach ten. Het gevolg is dat er nogal wat toiletten van de boten zelf in de haven worden leegge gooid. En dat moet ophouden, vindt het gemeentebestuur. Een oplossing is volgens b. en w. om het vroegere brandspui thuisje om te bouwen tot open baar toiletgebouwtje. Dit ge bouwtje ligt gunstig ten op zichte van de jachthaven en bovendien krijgt het dan weer een bestemming, is zo de rede nering. Bij elkaar gaat de in richting 68.000,- kosten. Ook voor deze verbouwing was subsidie in het kader van de werkloosheidsbestrijding ge vraagd. Maar ook hiervoor is geen extra geld afgekomen. Toch willen b. en w. de ver bouwing doorzetten. Er is een kansje dat er van monumen tenzorg nog 15.000 gulden sub sidie komt, omdat het brand spuithuisje op de monumen tenlijst staat. Zeker is dat niet. En de raad wordt gevraagd om toch maar de 68.000 beschik baar te stellen omdat b. en w. vinden dat de toeristen nog dit seizoen gebruik moeten kun nen maken van het „monu mentale" toilet. Eva Bonheur MIDDELBURG - Het jubilerende Middelburgse Dilettanten Toneel voert vrijdag 2 en zaterdag 3 april het 60 jaar geleden door Herman Heyermans geschreven toneelstuk "Eva Bonheur op". Dit wordt het 85e stuk, dat H.M.D.T. opvoert sinds de oprichting in 1926. De heer Tavenier is een van de weinigen, die vanaf het eerste tot en met het laat ste stuk bij de vereniging betrokken is geweest. "Wij hebben H.M.D.T. MET 10 man opgericht," aldus Tavenier. "We voerden toen ter gelegen heid van het 10-jarig be staan van de h.b.s.-club "Rhetorica" een toneel stuk op, dat zo'n succes werd, dat we besloten een vereniging op te richten." Ieder jaar werd minstens een toneelstuk gebracht, uitgezonderd de 5 oor logsjaren- Het hoogtepunt van het Dilettanten To neel lag in de periode na de oorlog, toen er 3 voor stellingen van elk stuk werden gegeven. In de zestiger jaren is de be langstelling minder, ieder toneelstuk werd toen maar één gespeeld. Het bestuur verwacht .nu echter twee volle zalen op vrijdag en zaterdag. H.M.D.T. heeft al haar ak- tiviteiten tot op heden zelf bekostigd. Voor deze jubi leumvoorstelling heeft de gemeente Middelburg echter haar waardering voor de toneelvereniging willen uitdrukken door een subsidie toe te kennen van 4.500,- Hiermee be kostigt H.M.D.T. de regie en de kostuums. MIDDELBURG - Aan de Markt 17 in Middelburg is sinds zaterdag een Dump paleis te vinden. Voor de liefhebbers is in Middel burg een grote sortering van allerhande goederen aanwezig. Middelburg is het vijfde fili aal van het Dumppaleis in Zuid-West Nederland. De he ren A.M. Wilkens en C. Visser zijn met hun zaak gestart in Middelharnis op Goeree Over- flakkee, vervolgens werd in Stellendam een filiaal ge opend. Daarna zakte men af naar Zierikzee. Toen kwam Goes aan de beurt en nu is er dan sinds zaterdag ook een fi liaal in Mddelburg. Net als in de andere plaatsen kan men in Middelburg bij het Dumppaleis terecht voor aller lei werk- en vrijetijdskleding, sportartikelen, radio's, t.v.'s, pick-ups, cassette en gewone recorders, automaterialen, en zovoorts. VEERE - Als de gemeente raad 165.000 gulden beschik baar wil stellen, kan binnen kort begonnen worden met de aanleg van een nieuwe be graafplaats aan de Zanddijk- seweg in Veere. In dit bedrag is nog niet de bouw van een aula begrepen, daarvoor moet de raad later nog geld op tafel leggen. MIDDELBURG - Op zater dag 4 april organiseert de be langengroep Nieuw- Middelburg weer een dansa vond in het wijkgebouw aan de Nassaulaan in Middelburg. Behalve dansen kan men op deze avond ook meedoen aan een spelletje Bingo. De avond begint om 8 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Zaterdag 3 april om 3 uur wordt er in de ontmoetings-kerk aan de Oosterscheldestraat een jeugdsoos geopend. Elke zaterdagavond kunnen jongeren voor ontspanning en muziek terecht un de kerkkelder, die hiervoor is verbouwd en ingericht. Er wordt aan gedacht de aktiviteiten na enige tijd uit te breiden o.a. met films, en een demonstratie van handswerkslieden. Het is de bedoeling, dat de soos dan ook op vrijdagavond geopend zal zijn. MIDDELBURG - De eerste Zeeuwse Rugbyclub „Oemoe menoe" organiseert op vrijdag 2 en zaterdag 3 april a.s in Middelburg aktiviteiten om meer bekendheid te geven aan de rugbysport op Walcheren Vrijdagavond om 20 uur wordt er in het gebouw De Schakel" aan de Bachtensteene aan de hand van dia,s toelichtingen gegeven op de spelregels. Daarna wordt er een drie kwartier durende film van de rugbywedstrijd van de eeuw vertoond. Voorts is alle informatie over trainings- en wedstrijdgele genheid bij Oemoemenoe ver krijgbaar. Op zaterdagmorgen 3 april om 10.30 uur wordt een rugby-instuif georganiseerd op het Sportpark „Voorborch" aan de Breeweg te Middelburg Iedereen vanaf 10 jaar kan dan na een korte uitleg deel nemen aan een training, ter wijl er ook diversen partijtjes gespeeld zullen worden. De avond en de instuif zijn gratis te bezoeken. OOSTERHOUT - Districts voorzitter M.C. Spoor heeft on langs het nieuwe districtskan toor van de industriebond NKV in de Oosterhoutse Rul- straat geopend. Dit kantoor moet de „filia len" van Roosendaal, Breda en Tilburg gaan vervangen, want deze drie gaan dicht. Het an dere districtskantoor in Sluis kil zal echter wel blijven be staan. Het nieuwe kantoor is geves tigd in een oud meisjespensio naat. MIDDELBURG - GOES - Op donderdag 8 april houdt de stichting Het Zeeuws Land schap de jaarvergadering in „De Brasserie in Middelburg. De vergadering begint om 8 uur. Op de agenda staan de ge bruikelijke huishoudelijke za ken een voordracht van drs H Saeijs over de nieuwe inrich- tingsschets voor het Grevelin- gemeer. De heer Saeijs, die verbonden is aan de afdeling Milieu - onderzoek van de Del tadienst van rijkswaterstaat is een van de opstellers van de in- richtingsschets. VLISSINGEN - De bloei ende afdeling Vlissingen van de Algemene Bond van Be jaarden heeft weer een druk bezochte jaarvergadering ach ter de rug. Het belangrijkste punt van deze vergadering wa ren de zomerreizen, waarvan er dit jaar elf zijn gepland. Ze ven dagreizen door Nederland en België en vier meerdaagse reizen naar verder af gelegen oorden, zoals de Taunus, Zwit serland en Londen. Tijdens deze vergadering nam de heer J. Blind afscheid als le secretaris van het be stuur en met algemene stem men werd de heer A. J. Dirks VLISSINGEN - De Brass en Drumband „Caecilia" zal zaterdag 3 april om kwart voor acht een zaaloptreden verzor gen. Het concert wordt gehou den in de aula van de Gem. Technische Mr. Ir. M. Goot eschool aan de Zaaihoekweg I De drumband zal deze avond werken laten horen van he dendaagse componisten en een leerlingengroep gaat haar de buut maken. De pijpersgroep, die Caecilia enige maanden ge leden in haar drumband heeft ingevoerd treedt ook tussen door op. Na de pauze zal door de to neelgroep van de afdeling Middelburg van het Neder landse Rode Kruis het blijspel „O, die mannen" van G. Mielke worden opgevoerd. VLISSINGEN- Aanstaande zondag 4 april zal de afdeling Trimaktiviteiten van de VSV „Marathon" weer een grote trimhappening voor jong en oud organiseren. De derde Westduin Klassie ker gaat voor de jeugd om 14.00 uur van start met een loop over 2 km. Om 14.30 uur kunnen de ouderen starten, die de keus hebben uit een loop over 6 of 15 km. Tijdens de loop kan men nog beslissen of men de lange of korte loop wil ne men, want beide parkoersen komen langs het 6 km-punt. VLISSINGEN - Onder het 'motto ,,Zo goed als nieuw" houden de vrijwilligsters van de U.V.V.-Vlissingen zaterdag 3 april van 10.00-17.00 uur weer een kledingbeurs in het Welzijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat. MIDDELBURG. - Het Zeeuwse kampioenschap zaal voetbal zal aanstaande zater dag 3 april in de sporthal aan de Nassaulaan tussen 9.00 en 18.00 uur gehouden worden. Inzet is weer de beker, die de KNVB afd. Zeeland beschik baar heeft gesteld en die dooer bestuursgedelegeerde A. F. van der Pluim om ±18.00 uur zal worden uitgereikt. Zaalvoetbal is een sport, die de laatste tijd erg in opkomst is. Maar door het gebrek aan sporthallen is het nog niet mo gelijk de grote stroom voetbal lers, die willen zaalvoetballen, goed te verwerken. Alle spor thallen in Zeeland zijn overbe zet, zodat b.v. het zaalvoetbal len in Oostburg nog niet van de grond is gekomen en West Zeeuws Vlaanderen niet bij het kampioenschap vertegen woordigd is. tot zijn opvolger gekozen. De heer de Graaf, voorzitter van het rayonbestuur wees nog eens op de vereenzaming van de bejaarden en vond dat vooral door onwetendheid van de buitenstaanders veel be jaarden aan hun lot worden overgelaten. Rayonbestuurder Tissink lichtte de aanwezigen in over de stand van zaken bij het ge sloten bejaardencircuit, waar bij hij vond, dat het ook wel een taak van de artsen was om advies uit te brengen over hun patiënten met het doel een be tere regeling te krijgen in ur gente gevallen. SEROOSKERKE - Het ziet er naar uit dat Serooskerke nu echt zijn nieuwe sportveldencomplex aan de Kadetweg gaat krijgen. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor van daag (woensdag) 620.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg Van de sportvelden. Er is een heel plan voor het gebied gemaakt als alles klaar is zal het sportcomplex bestaan uit: Een hoofdveld voor voetbal, een bijveld voor voetbal, een oefenveld, een intrapveldje, een par keerterrein, kleedkamers en clubhuis. De kleedkamers en het clubhuis kunnen trouwens niet betaald worden van de 620.000 gulden die de raad nu op tafel moet leggen. Deze voorzieningen worden pas later gebouwd. Een deel van de gemeenteraad staat in ieder geval achter het plan. Want de commissie voor lichamelijk opvoeding en de sport uit de raad heeft al ja gezegd tegen het sportveldencomplex. VLISSINGEN. Zaterdag 3 april 1976. Zevende Dags- Adventisten, Doopsgezinde kerk Vrijdomweg, dienst van 9.15-11.15 uur. Middel burg Doopsgezinde kerk, dienst van 10.12 uur. Geref. Petruskerk Paul Kru gerstraat, 4 april, 9.30 u. ds. G. den Heeten, 17 u. ds. J. Blok, Baarland. Geref. kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat 4 april 9.30 en 16.30 uur drs. E. Teunis. Geref. Gemeente Mamixkerk Souburg, 9.30 leesdienst, 16.30 uur ds. Snoep. Geref. kerk Kanaalstraat, Souburg, west 9 u. ds. v.d. Heide, 9.30 oost ds. Vanhae- len, 19 oost ds. Dandorp. Kristen Zuid Molukse kerk in Nederland, 4 april Oost- Souburg 11.30 u. oud. S. Waisapy, Koudekerke 14 u. oud. Waisapy. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat Vlissingen, 4 april 9.30 uur eerw. heer A.P. Cornet, Goes. Hervormd Souburg Oranje plein, west 9 u. ds. v.d. Hei de, oost 9.30 u. ds. Dorgelo, 19 uur ds. v.d. Heide. Hervormd Ritthem 10 uur, ds. Y. v.d. Schoot, Vlissingen Hervormd Koudekerke, 4 april 9 en 10.30 uur ds. M.J. de Jong. Hervormd Middelburg, 4 april, Nieuwe kerk 10 u. ds. Brummelkamp, Koorkerk 10 u. ds. Hage, Óostkerk9.30 u. ds. de Bakker, herv.-geref. dienst, 19 u. ds. Boogaard, geref. bonds-dienst, Ont moetingskerk 10 ds. Rood- enburg, 19 u. ds. Brummel kamp, Zuiderbaken 10 u. ds. Delbeek, Doopsgezinde kerk 11 u. ds. Vooistra, Evang. Luth. kerk 11 u. eerw. heer A.P. Cornet, Herv. Nieuwland, 10 u. ds. Kraai. Herv. St. Laurens, 10 u. ds. Fox. Evang. Baptisten Zendings Gemeente 4 april, te 16 uur dienst in de klarenbeek L.T.S. Middelburg, voor ganger K. v. Berghem. Open Hof Paauwenburg Vlis singen, 4 april 9.30 ds. E. Hoogerwerf, 17 u. ds. G. den Heeten. Bejaarden-centrum „Ter Reede", 19 uur ds. L. de Liefde. Bethesda-St. Joseph, 10 uur 4 april ds. Snoep. Doopsgezinde Gemeente Vrij domweg, 4 april, 9.30 uur ds. Vooistra. R.K. KERK-WALCHEREN 3-4 APRIL 1976- St. Martinuskerk te Souburg, za 19.00 samenzang, zo. 10.30 parochiekerk. Open Hof Paauwenburg, zo. 11.00 eigen zanggroep, 19.00 samenzang. Singelkerk te Vlissingen, za. 19.00 samenzang, zo. 9.30 boetedienst en eucharistie viering (dameskoor), 12.00 boetedienst en eucharistie viering (herenkoor) Bethesda/Jozefziekenhuis, zo. 11.00 Ter Reede, vrijdag 9.00. Middelburg, kerk Lombart- straat, zaterdag 19.00 u.; zondag 10.15 en 19.00 u. Hoeksteen, Rozenburglaan. zondag 11.30 u. Jehova's Getuigen, Konin krijkszaal Van Dishoek straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 u. en zondag van 10.00-12.00 u. Anglican Church Service, in The Mission te Seamen Cha pel, Scheldepoort, Vlissingen-Oost, Morning Prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. oll< Voile Evangelische Gemeente, Vlissingen, iedere zondag 9.45 uur en iedere woensdag 19.30 uur in de Filadelfia- kapel, Vrouwestraat 5 te Middelburg Dam 6, gem. De Wijngaard, zondag 10.00 u., voorganger ds. Riemer de Graaf, uit Utrecht. The Bethel Pentecoastel Tem ple Incl., Wijkgebouw Zuid erbaken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Zuid, diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 u., ge meentedienst. Leger des Heils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 u. Heili gingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Elke dinsdagmiddag van 14.30-16.00 u. Gezinsbond, waar ieder welkom is, Sta- vermanstraat, Vlissingen. Chr. Geref. Kerk Kasteel straat, vrijdag 2 april 19 uur bevestiging kand. C.A. den Hertog, zondag 4 april 9.30 en 17 uur ds. C.A. den Her tog. VLISSINGEN Doktersdienst. Za. 3 april dr. Meijer, Julianalaan 7, tel. 12225, zo. 4 april dr. Snijder, Bilderdijklaan 7, tel. 13933. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen vóór 10 u. Spoegevallen van 12.30-1 en van 17.30-18 u. Apotheek. Van 2 april tot 9 april geopende apotheek D.H. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. Te Mid delburg geopend apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Tandarts. Za. 3 en zo. 4 april van 11-12 u. dr. M.D. Smal- legange, J.M. Kemperstraal 32. Lange Delft 133. Tandarts. Za. 3 en zo. 4 april van 11-12 u. dr. M.D. Smal- legange, J.M. Kemperstraal 32, Vlissingen, tel. 17094. Verloskundige. Za. 3 en zo. 4 april mej. A.H. Stolk, Bloe- menlaan 48, tel. 13838. Huisartsen Souburg, Ame- muiden en Nieuwland, za. 3 en zo. 4 april dr. P. Kodde Roosenburglaan 133, Mid delburg, tel. 01180-26824. Voor Middelburg zuid en Dauendaele zie Souburg. Dierenarts, za. 3 en zo. 4 april dr. L. Jobse, tel. 01189-1389. Consult alleen na tel. af spraak. Visites aanvragen tussen 8 en 9 uur. Honden-informatie-centrale Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisver enigingen, za. 3 en zo. 4 april zuster N. v.d. Wal-Blok, Troelstra weg 215, Vlissin gen, tel. 01184-18874. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Ritthem, za. 3 en zo. 4 april zuster T. Slabbekoorn, Witte Zeestraat 42, Oost- Souburg, tel. 01183-61843. Kruisvereniging Walcheren- Oost, za. 3 en zo. 4 april zus ter M. den Boer, A. Lauwe- reyszstraat 77, Middelburg, tel. 01180-26286. Donderdag 1 april 1976. Open Hof, Paauwenburg, van 20- 23 uur Söos-avond. Schouwburg Middelburg, 20 uur (z.v.u.) het blijspel „Alles over liefde en ont rouw". Vrijdag 2 en zaterdag 3 april, 20 uur Schouwburg Middel burg „Eva Bonheur" van Herman Heijermans. Geref. Kerk, Kanaalstraat Sou burg 20 uur Zang- en muziek-uitvoering. Zaterdag 3 april, 1976. Kui perspoort Middelburg 20 uur David Arden (piano). Concert- en Gehoorzaal Middelburg 20 uur uitvoe ring „Johannes Passion" o.l.v. van Jo Ivens. Schouw burgzaal „De Zwaan" Oost-Souburg, 20 uur, con cert te geven door Souburg: Mannenkoor. Gem. Techni sche school, Zaaihoekweg 1. Vlissingen 19.45 uur optre den van Brass- en drumbanc „Caecilia". René Wagema- kers exposeert vanaf heden in het Zeeuws Kunstenaars-centrum, Lange Noordstraat 59, Mid delburg: schilderijen, teke ningen en aquarellen. Zondag 4 april, 14.15 uur St. Baafskerk te Aardenburg, uitvoering „Mattheus Pas sion" o.l.v. Charles de Wolf. Veere. Toonzaal Mies Callenfels-Cartens-, kaai 17, ingang hoek Kraan straat. Kon. Vlaamse Operette Ant werpen, vrijdag 2 april, 20 uur Wozzeck. Zaterdag 3 april, 20 uur Anatevka. Zondag 4 april, 14.30 uur Wozzeck, 20 uur Anatevke. Kon. Toneel Antwerpen, Za terdag 3 april 20 uur en zon dag 4 april 15 en 20 uur Epi sode (Asselbergs). woningbouw-vereniging „Goed Wonen". Weekend dienst voor storingen aan c. v en liften, zaterdag 3 en zon dag 4 april de heer A. Rijke, Calandstraat 35, Vlissingen, geen telefoon, ipril 2 apr 3 2 2.48 en Donderdag 1 15.10, vrijdi 15.40, zaterdag 3" april 3.51 en 16.12, zondag 4 april 4.25 en 16.46, maandag 5 april 5.01 en 17.25, dinsdag 6 april 5.43 en 18.12, woensdag 7 april E.K. 6.35 en 19.11. VLISSINGEN - Dinsdag 6 april, a.s. geeft de Bredase psy choloog, drs. M.R. Hesse, een inleidende lezing over het Transcedente Meditatiepro gramma in Britannia, Boule vard Evertsen 44, Vlissingen. Transcedente Meditatie (T.M.) werd bekend gemaakt door Maharishi Mahesh Yogi. In 1958 begon hij met de ver spreiding ervan. Vandaag de dag beoefenen ruim anderhalf miljoen men sen, over de hele wereld ver spreid, de T.M. techniek. Ruim 300 wetenschappelijke onder zoekingen bevestigen de gun stige resultaten voor: -het optimaal functioneren van het lichaam; -de ontwik keling van het volledig geeste lijk vermogen; -harmonische jen evenwichte relaties.

Scheldebode | 1976 | | pagina 7