Vanaf vandaag 31 maart de scheldebode' Stadshaven Veere krijgt klapbrug zeggen, 4 CA135'" Scheldebode-kringetje J DE RUITER EEN DINER KAD0! Ruildagen van Philatelica „CHONIEK VAN ZEELAND' REDACTIE: Voor 2 personen naar keuze. Als U een Citroen of een occasion koopt Automobielbedrijf DIJKWEL B.V. Middelburg Veerseweg 104 Vlissingen Industrieweg 35 'Waals n\ode wat een coatje 'Waal* n\ode GROOT V00RJAARSNIEUWS ZATERDAG 3 APRIL zeeuwse kla ."LeukeTi M H de scheldebode Ik SMALLEGANGE in leer gebonden direkt leverbaar bij Paul Krugerstraat 55 - 57 VLISSINGEN 01184- 12733 26e JAARGANG NO. 13 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 31 MAART 1976 De Scheldebode in nieuw kantoor aan Torenstraat 5 VLISSINGEN - Sinds vandaag, woensdag, 31 maart, is De Scheldebode niet meer te vinden op het vertrouwde adres bij drukkerij en kantoorboekhandel V.d. Hoeven aan de Spuistraat 94 in Vlissingen. De Scheldebode is verhuisd en heeft nu een eigen kantoor aan de Torenstraat 5, de dwarsstraat, naast de Hema, tussen Lange Zelke en Kol- veniersstraat. Niet dat daar een nieuw gebouw is verrezen. Nee, De Scheldebode heeft zich ontfermd over een van de panden die al enige tijd leegstaan. Tot voorheen werd de ruimte gebruikt voor opslag voor de ernaast gelegen meu belzaak. V.D. Hoeven aan de Spui straat, waar mevrouw M.H.F. v.d. Sluijs ook heel wat adver tenties in ontvangst heeft ge nomen. De heer v.d. Hoeven is sinds januari niet meer als advertentie-acquisiteur aan De Scheldebode verbonden, wegens drukken werkzaam heden in de kantoorboekhan del. Een kantoorboekhandel die wat betreft het assortiment flink aan het uitbreiden is. Want sinds kort kan men bij v.d. Hoeven ook terecht voor kantoormeubelen, schrijfma chines en dergelijk. De naam v.d. Hoeven blijft ook nu nog verbonden met De Scheldebo de, omdat deze firma voor de meubelen van het nieuwe kan toor heeft gezorgd. Met het in gebruik nemen van het nieuwe kantoor komt er voor de bezoekers van De Scheldebode ook wat meer ruimte. Want ruimtegebrek is in de eerste plaats de oorzaak van de verhuizing geweest. In de Torenstraat is er alle gele genheid om eens rustig te pra ten met de mensen van de advertentie-afdeling of de re dactie. Niemand hoeft zich meer in allerlei bochten te wringen. Maar daar is nu niets meer van te merken. De laatste weken is keihard gewerkt, om het kantoor voor de administratie, advertentie-acquisitie en de redactie bewoonbaar te makn. En dat is gelukt. Want gisteren, dinsdag is de laatste hand gelegd aan de inrichting van dit nieuwe pand. Wie nu aan de Torenstraat binnenstapt komt in één grote ruimte. Aan de linkerkant vin den de bezoekers de admini stratie en de advertentie afdeling. Rechts heeft de re dactie een plaatsje gevonden. En de mensen, verenigingen, clubs enzovoorts kunnen voor taan hun nieuw dan ook kwijt op het adres Torenstraat 5. Ook telefonisch is De Schel debode vanaf nu op een ander nummer bereikbaar. Wie ofwel de advertentieafdeling, ofwel de redactie nodig heeft kan deze afdelingen bereiken op het nummer 01184-19910. De vaste „klanten" van De Scheldebode zullen in het nieuwe gebouw enkele ver trouwde gezichten missen. Hoewel uitgeversmaatsch ppij De Stem, het huis-aan- huisblad al zo'n vijf jaar gele den officieel overnam van het familiebedrijf V.d. Hoeven is De Scheldebode tot nu toe overbrekelijk met deze naam verbonden geweest. Al was het alleen maar omdat de heer Jaap v.d. Hoeven tot januari van dit jaar de advertentie acquisitie in Vlissingen voor zijn rekening nam. Bovendien bleef de administratie van De Er is volop ruimte in het nieuwe onderkomen waar aannemer Geschiere uit Mid delburg voor de verbouwing heeft gezorgd, electricien H. Spreen uit VLissingen het licht in orden bracht, loodgieters- bedrijf Vlissingen voor het sa nitair zorgde, schildersbedrijf. Jansen het schilderwerk voor zijn rekening nam, Meubicein de vloerbedekking legde en de firma Ouwenhand alles cen traal verwarmde. Zo was het, Jaap v.d. Hoeven en mevrouw v.d. Sluijs in het kleine kantoor aan de Spuistraat 96 Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Editie Vlissingen OPLAGE 19.165 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 17.025 In de gemeenten Arne- muiden. Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29. tel. 01184-16869 Middelburg: A.j'.M. de Jong Eighaardstr. 14 Redactie b.g.g.: tel. 01100- 28030. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94. Postbus73-Tel. 01184-16830 ADVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 Zo wordt het: Het nieuwe onderkomen van De Scheldebode in de Vlissingse Torenstraat 5 VEERE - De draaibrug over de stadshaven in Veere wordt vervangen door een klapbrug. De brug die er nu ligt is zo versleten dat restauratie niet meer verantwoord is. En omdat de brug toch vervangen moet worden wil het gemeentebestuur het gelijk maar goed doen en er een historische klapbrug laten leggen. En daar mee wordt de overbrugging van de stadshaven weer in ere her steld want de allerlaatste brug die er ooit lag was ook een klap brug. Dat was de brug die er tussen 1553 en 1566 is gebouwd. Al was dat waarschijnlijk een dubbele klapbrug. Om de kos ten van een nieuwe brug niet al te hoog op te schroeven stellen B. en W. de raad voor er nu maar een enkele klapbrug van te maken. En die kost altijd nog 173.000 gulden. Maar de stichting Veere heeft toege zegd hiervan 20.000 gulden voor haar rekening te nemen. Het ontwerp voor de nieuwe brug is gemaakt door de Grontmij in Goes, die ervaring heeft met het maken van derge lijke bruggen. Want ook de klapbrug die sinds een paar jaar bij de aanleg haven in het centrum van Goes ligt, is door haar ontworpen. De draaibrug die nu over de stadshaven ligt is daar in 1915 gebouwd. MIDDELBURG/GOES - De komende weken organiseert de postzegelvereniging Philate lica weer een aantal activitei ten. Op 8 april 's avonds om halfacht is er in gebouw De Schakel, Bachtenstene 14 in Middelburg een veiling van „Delta West". Op 10 april is er in gebouw Amicitia in Kloe- tinge een grote ruilbeurs met veiling die duurt van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags en op 24 april is er een ruil beurs met veiling in de kantine van de rijksscholengemeen schap in Vlissingen ook van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags. INDISCH RESTAURANT 11. HU 1 Kanaalstraat 53 OOST -SOUBURG Tel. 01183-62260 Spec. Indonesische rijsttafel EH t/m zo. tot 23 00 uur geopend v j Dat u bij Waals moet zijn voor betaalbare draagbare mode u_LangeiiZelke^JM^/lissi^^ WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel. 01184-19910. Zo'n coatie is onmisbaar. Bij een koele bries of in 't autootje. Met houtje-touwtje knopen en speelse steekzakken. Zie ze allemaal in onze "eindeloze" kollektie. <B_JLan2e^eü<eii9JJ^Vhssm^en. A MP Vlissingen 01184 Vlissingen 01184-12008 Een tijdje geleden „vrienden" stond er in deze krant een stukje over de zanger van hel Zeeuwse lied. Over Engei Reinhoudt, die zoals hïj zei op zijn eigen kleine manier probeert te bewa ren watner nog over is van Zeeland. Hij doet dat op een manier die al zijn le ven eigenlijk gebruikt is door mensen om te zeggen wat ze willen zeggen. Hij maakt en zingt liedjes over de dingen die hem treffen en hij doet dat in de taal die het dichtst bij de mensen hier ligt: het Zeeuws. Tot voor kort was hij nog niet zo bekend. Maar na dat verhaaltje heeft hij nogal wat reakties gehad van allerlei mensen. Men sen die vroegen om eens bij hem te komen zingen. Mensen die alleen maar lieten weten, dat ze prach tig vinden wat hij doet. Nou is dat allemaal na tuurlijk al mooi. Maar zijn invloed gaat verder. Bij dat verhaaltje in de krant stond de tekst afgedrukt van het liedje over Jaone die met tranen in d'r ogen afscheid van d'r huisje nam en naar het bejaar denhuis ging, waar ze toch niet zo gelukkig werd als iedereen haar voorspeld had. Een mevrouw is zo aangesproken door dat lied dat ze heeft besloten in de bejaardenhulp te gaan, zo heeft Reinhoudt laten weten. Dit doet me trouwens denken aan een ander verhaal wat ik laatst te horen kreeg van een man die door zijn dorpsgeno ten compleet voor gek is verklaard, omdat zijn moeder bij hem en zijn vrouw en kinderen is ko men inwonen. Dit is zijn verhaal, waar ik zelf maar niets aan toe voeg. „Het was een beetje in schikken, maar ik wou het. Mijn vrouw staat ach ter me en mijn kinderen laten me het voordeel van de twijfel. Moeder had het nodig. Ze was er aan toe. Vier jaar geleden toen mijn vader stierf, was be sloten dat ze niet alleen in haar huisje zou blijven wonen. Ze ging naar een van de Bevelandse be jaardentehuizen. D'r huisje bracht een vette prijs op. En ze had het best in dat gestroomlijnde be jaardentehuis. Financiën? Geen punt. Eten? Geen punt. Ontspanningsavon den? Geen punt. Iedereen van directeur tot schoon maakploeg deed zijn best in de veertig uren dat hij of zij er was. Maar met die uren die over bleven had moeder wel moeite. Ze had moeite met de betutte ling, met het met zijn allen in een kotje zitten, dat niet meer mogen doen, niet meer zelf mogen beslissen over wat goed voor je ei gen is en wat^niet. Daar had ze slapeloze nachten van. En daar werd ze 25 kilo lichter van. En al die vier jaar, dat ze toch ei genlijk blij moest zijn met die comfortable verzor ging op haar oude dag praatte ze over niets an ders dan over die tijd dat ze in haar eigen huisje zat. Ze is nu al weer een volle week bij ons. Ze loopt weer als een paard voor haar kleinkinderen, ze wil alle boodschappen op het dorp voor ons doen, en ze zit te wachten op het moment dat het xvoord voorjaarsschoonmaak valt. En als ik haar zo hoor, denk ik dat de tuin dit jaar eindelijk weer eens een echte voorjaarsbeurt krijgt". ARJAON Foto Harry Verschuren b.v. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Spui straat 94 te Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Ban ketbakker Faber, Badhuis straat 28, de alom bekende kwaliteitstaart: Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de za terdagreclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80 een luxe fles badschuim; Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze; slagerij Oos- terom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; 't Gouddop pertje met tegoedbon a 5,-; brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermostaat; Annikes cafetaria, Betje Wolffplein, twee broodjes An nikes met koffie; Midgetgolf- baan Delta, Burg. van Woel- derenlaan, Vlissingen, gratis consumptie; Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor panne koeken plus koffie voor twee personen; Chemische wasserij Populair, Groene Woud 1. Bezoek ons meubelatdier in bij Veere. de koffie is klaar... MASSIEF EIKEN MEUBELEN atelier DE SCHAPEKOP Gapinge bij Veere Dorpsstraat 82-84 Tel 01189-1569 1)4 Tel 04157-8149

Scheldebode | 1976 | | pagina 1