Rabobank S Het laatste Middelburgse armenhofje wordt opgeknapt Dans- bingc- avond zeggen. de scheldebode GANDALF BINNENMANEGE VOOR GEHANDICAPTE RUITERS IN VLISSINGEN GEOPEND r Opel Kadett 1 i Zuinig en zinnig l De Opel Ascona I Opel Manta mateloos Met Opel goed weg l n In Sint Antheunisstraatje BANDOENG Open huis in kerkcentrum Ruilbeurs in sporthal RINGRIJDERS BODEN PONY MN zcciiw.sc» lila Scheldebode-kringetje Kompakt, stabiel en solide *Waal§ mpde Nieuw! ALARM APPARAAT Slechts 6.95 NEW GENERATION SPEELT EN ZINGT IN VLISSINGEN G.P.M. JANSSENS AUTOMOBIELBEDRIJF VLISSINGEN N.V. 'u£\ MIDDELBURG - Het bejaardenhofje aan het Sint Antheunisstraatje in Middelburg wordt ge restaureerd. De woningbouwvereniging Middel burg, die dit hofje in de gemeente heeft overge nomen is al hard aan het plannen maken. En als alles meezit wordt nog dit jaar begonnen met het opknappen van de acht bejaardenhuisjes. Het Sint Antheunishofje is het laatste van de vijf ar- NieUWldlld menhofjes die Middelburg ooit bezat. REDACTIE: zie advertentie volgende week. bij H3 RUITER I NVV-contactavond I I I I I I I j de sc de 26e JAARGANG NO. 5 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V - BREDA) WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 pen week de eerste vier opgele verd zijn. Dat waren vier hui zen aan de Oosterschelde- straat, waar er nog 12 volgen. De honderden andere wonin gen die nog aan de beurt ko men liggen over de hele ge meente verspreid. Het Groot Armenhof aan de Penninghoekstraat, het Klein Armenhof aan de Lambrecht- straat, het St. Annahof aan de Pieterstraat en het Armenhofje aan de Molenberg zijn al lang verdwenen. Ook na de verbouwing blijft het Sint Antheunishofje gere serveerd voor bejaarden. Nu wonen er zes alleenstaanden mannen omdat ooit eens in een testament (de hofjes werden meestal door rijke mensen ge sticht) of iets dergelijks is be paald dat er alleen mannen mogen wonen. Maar niemand in Middelburg, ook op het ar chief niet, weet wie ooit de gulle schenker is geweest van dit hofje en waarom er alleen maar mannen mogen wonen. Het Sint Antheunishofje da teert voor zover bekend uit de zeventiende eeuw. In de loop der tijd is er heel wat aan ver anderd. En van de oorspronke- MIDDELBURG - Op zater dag 7 februari organiseert de belangengroep Nieuw Middel burg in het wijkgebouw weer een dansavond die om 8 uur begint. Behalve dansen is er op die avond ook de mogelijkheid om een spelletje bingo te spelen. Het wijkgebouw is te vinden aan de Nassaulaan. Ii} verband met carnaval is er geen dansa vond op 6 maart. De carnaval savond wordt op 28 februari gehouden. v Dar sommige doktoren veel dames voorschrijft bij Waals te gaan winkelen daar knappen ze van op. ^^J-ange^ZelkeJl^^ lijke acht huisjes zijn er al eens vier gemaakt om wat meer ruimte te scheppen voor de bewoners. De bedoeling van de woningbouwvereniging is, om er weer acht huisjes van te ma ken. Met het opknappen moet haast gemaakt worden omdat de woninkjes in een zeer slechte staat verkeren. De woningbouwvereniging Middelburg heeft dit „pro- jectje" geschoven tussen de andere grote opknapplannen die ze voor de komende jaren heeft. Want het is de bedoeling dat in de komende vijf jaar bijna 1100 huizen worden ver nieuwd of om precies te zijn 1078 huizen, waarvan afgelo- INDISCH RESTAURANT Kanaalstraat 53 OOST-SO UBURG Tr).:<Ul83-622«> Spec. Indonesische rijsttafel Di t/m 7.0. tot 2300 uur geopend MIDDELBURG - Op maan dag 9 februari wordt in het provinciaal kerkcentrum in Middelburg aan de Singels straat 17 een „open huis"- avond gehouden. Het open huis is bedoeld voor mensen die geïnteresseerd zijn in het documentatiecentrum. Er wordt een expositie ge houden met boeken uit de bi bliotheek die gericht zijij op katechese, godsdienstonder wijs, godsdienstige vorming en verder zijn er brochures, foto mappen en materiaal over vormingswerk, actiegroepen, gespreksgroepen enzovoorts. Daarnaast wordt een klank beeld vertoond dat is samen gesteld uit het materiaal dat het provinciaal kerkcentrum ter beschikking heeft voor bij belse, religieuze en algemene- programma's. Het open huis is bedoeld voor de inwoners van Walche ren en De Bevelanden. De afge lopen week is het provinciaal kerkcentrum met een reizende expositie van het documenta tiemateriaal zowel op Schouwen-Duiveland als in Zeeuwsch- Vlaanderen op be zoek geweest. De avond in Middelburg begint om 8 uur. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg. Marie- kerke, Middelburg en Veere. Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29, tel. 01184-16869 Middelburg: J. Kuipers, Zach. Jansenstr. 27. tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. (076) 122341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen. Spuiplein 94, Postbus73-Tel. 01184-16830 ADVERTÊNTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en. Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 Deze maand wordt bijvoor beeld nog begonnen met de vernieuwing van 6 huizen in Nieuwland. En behalve de vernieuwing van het hofje staat in Middelburg zelf dit jaar nog de verbetering van de duplexwoningen in Nieuw Middelburg-Zuid bouwkun dig worden aangepast. In dit geval is geen sprake van echte renovering, maar blijkt dat de huizen in Poor- tershove en Radenhove een nogal onhandige indeling heb ben. Een heieboel bewoners daar zijn zelf al aan het werk gegaan om de indeling meer aan te passen aan hun behoef ten. (tevens zaklantaarn) Beveiliging voor ramen, deuren, maar ook voor da mestassen etc. Excl. batte rijen (0,50 p.stuk). Paul Krugerstraat Vlissingen VLISSINGEN - In de ge meentelijke sporthal van Vlis singen aan de President Roos eveltlaan kunnen verzame laars van alle mogelijke spul len zaterdag 7 februari weer terecht voor het ruilen van hun materiaal. Deze ruilmiddag die van 2 tot 5 duurt wordt georgani seerd door de Ned. Vereniging „De Verzamelaar". Men kan er terecht voor het ruilen van si garenbandjes, suikerzakjes, postzegels enzovoorts. VLISSINGEN - Zaterdag werd in Vlissingen de tijdelijke overdekte binnenmanege van de ruitersportvereniging voor gehandicapten D.A.V.I.D., achter de boerderij van Mara thon, officieel in gebruik ge nomen. Een erg doelmatige manege zonder enige luxe, maar een uitkomst voor de DAVID-ruitertjes. Voor hen was er dan ook feest en bij feest hoort een cadeau. Nu, het ca deau werd aangeboden door een delegatie van bestuur en jubileumcommissie van de Zeeuwse Ringrijdersvereni- ging, de heren Lous, Joosse, de Visser, Peper, Wondergem en De Kroo. Deze overkoepelende ver eniging van plaatselijke rin- grijdersafdelingen had verle den jaar bij het 25-jarig jubi leum een bedrag uitgetrokken, dat ten goede moest komen aan gehandicapte paardesportbe- oefenaars. Aangezien de rui tersportvereniging gehandi capten in Vlissingen (deel uit makend van de „Stichting po nyrijden gehandicapten Zee land") de laatste tijd een doel wit vormt voor diverse vereni gingen om eens 'n aktie voor te voeren, was het voor de Zeeuwse ringrijders niet moei lijk om hun geld te besteden. Na overleg werd besloten om bij de opening van de binnen manege een pony aan te bie den, een Forest merrie. Met dit praktische cadeau is het eigen ponybezit van de vereniging nu op zeven gekomen. Na het aanbieden van de pony,'waren de ringrijders getuige van de lessen die de pupillen nu voor taan binnen kunnen volgen. Het rijden in deze binnenma nege is voor de hele groep be slist geen luxe. Men is nu niet meer afhankelijk van de weer somstandigheden. Volgens de heer S. Wisse, sinds kort als fysiotherapeut aan de vereniging verbonden, is een binnenmanege absolute noodzaak om het paardrijden van gehandicapten tot een zin volle zaak te maken. De ma nege (20 bij 11 meter) zal in de toekomst worden vervangen door een permanent gebouw dat gedacht is aan de Lange Leenweg. VLISSINGEN- Op zaterda gavond 14 februari speelt New Generation in de Pinksterka pel in Vlissingen. New Genera tion is een reli-popgroep die muziek brengt van Ralph Car- michael, Andrea CrouchKurt Kaiser enzovoorts. In New Generation speelt onder meer Leo v. d. Ketterij, de Zeeuwse popgitarist, die een tijd bij Shocking Blue heeft gespeeld, maar zich nu alleen nog maar bezig houdt met het verkondigen van het evangelie. Het concert is gratis toegankelijk. Vanaf 7 uur 's a- vonds kunnen de liefhebbers terecht in de Emmastraat 10 in Vlissingen. Afdeling Vlissingen van NVV-Jongerencontact houdt donderdag 5 februari weer een Open Avond in 't Anker aan de Bonedijkestraat. Jongeren met vragen over hun werk kunnen daar van 19.30 uur tot 20.30 uur terecht. Ook als je inlichtingen wilt hebben over het werk van NW-Jongerencontact ben je van harte welkom. Gelukkig, vrienden, is niet iedereen in deze dagen alleen maar bezig met het schaat sen. Er zijn nog mensen die denken aan andere manieren om ons lichaam een beetje in conditie te houden. Zo'n we thouder De Leeuw van Goes bijvoorbeeld, heeft deze week een ideetje naar buiten ge bracht, waarvan ik vind dat ook andere gemeenten daar best eens over kunnen na denken. De gemeente Goes heeft een paar hectare'grond in het ruilverkavelingsgebied Kapelle-Wemeldinge in ei gendom. En nu heeft de we thouder aangekondigd dat hij daarvan best wat stukjes wil afstaan, als gelijk met de ruilverkavelin g een paar fiet spaden worden aangelegd. De mensen in Kattendijke en Wemeldinge vragen al jaren om een fietspad en hoewel er een prachtig fietspadenplan bij de provincie in de maak is, ziet het er niet naar uit dat deze fietspaden er gauw zul len komen. Als het plannetje van De Leeuw het haalt, dan komt er toch nog wat goeds uit die ruilverkaveling. Want net zoals bij andere verkavelin gen dreigt het landschap bij Kapelle eit Wemeldinge flink te worden aangetast. Die aantasting van het landschap gaat ook de ge meente Goes aan het hart. Want gelijk met hel fietspa denplan heeft de Goese we thouder ook een plannetje ontvouwd om de meest mooie stukjes in het gebied toch nog te redden. Als die mooie plek jes ongerept blijven, zo heeft de wethouder aangekondigd, dan is Goes opnieuw bereid om eigen stukken grond, zelfs als ze verpacht zijn daar voor op te offeren. Ik vind dat een prima idee. En eigenlijk is het veel logi scher dan wat er in de ruil verkaveling de Poel- Heinkenszand is gebeurd. Daar zijn allerlei mooie stuk jes landschap, waar het prachtig wandelen was (denk maar aan de weggetjes tussen de meidoornhagen) verloren gegaan. En nou wil de ge meente Borssele met het geld dat ze uit de ruilverkaveling voor de recreatie heeft gekre gen allerlei wandelpaden en parkeerplaatsen gaan aan leggen. Voor Borssele is het nu te laat. Maar voor de gemeente Kapelle, die ongetwijfeld ook nog grond in het ruilverkave lingsgebied Kapelle en We meldinge heeft liggen nog niet. Ik vind dat de gemeen tebestuurders van Kapelle maar eens moeten gaan pra ten met hun Goese collega's. Nu ik het toch over onze goeie grond heb, nog eens wat anders. De laatste dagen heb ik dikwijls moeten denken aan die ouderwetse boeren die jarenlang geen tractoren op hun land wilden hebben. Dat weigerden ze, omdat ze ervan overtuigd waren dat de structuur van de grond kapot zou gaan van die zware ma chines. Ze werden uitgela chen, omdat ze zweerden bij het paard. Maar helemaal ongelijk hebben ze blijkbaar toch niet gehad. Want vorige tceek heeft een professor van de Landbouw Hogeschool in Wageningen - in Kapelle - ernstig gewaarschuwd tegen het gebruik van steeds gro tere en zwaardere land bouwmachines. Simpel ge zegd komt zijn redenering er op neer dat de grond van die zware machines er niet beter op wordt. En om de kwaliteit weer een beetje op peil te krijgen zijn er steeds weer grotere en zwaardere machi nes nodig, die uileindelijk de grond ook weer geen goed doen. Ik bedoel maar, al waren die oude boeren dan niet zo geleerd, ze kenden hun grond Arjaon Foto Harry Verschuren b.v. VLISSINGEN - Mevrouw Bostelaar, Emmastraat 36, Vlissingen was verleden week de gelukkige winnares van het Scheldebodekringetje. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Spui straat 94 te Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: banket bakker Faber, Raadhuisstraat 28, de alom bekende Kwali teitstaart; een half pond bief stuk van slagerij De Vries, Walstraat; Vishandel R. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de za terdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zelke 80, een luxe fles badschuim; Smith Kaas. marktkraam een pond kaas naar keuze; slagerij Oos- trom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; 't Gouddoppertje brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermostaat; Drankenimport Jan Duimel, Hermesweg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3,95; Annikes cafetaria, Betje Wolfplein, Twee broodjes Annikes met koffie; Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis consump ties; Nieuwendijk 51, Vlissin gen, bon voor pannekoeken plus koffie voor twee perso nen; Chemische wasserij Popu lair, Groeneweg 1, Vlissingen, Gratis reinigen van japon. mooi J Pres. Rooseveltlaan 772, Vlissingen. Tel. 01184-17100 Vert. 01183-62693 Ruime financieringsmogelijkheden aanwezig i i i i i E I I I I

Scheldebode | 1976 | | pagina 1