Bij mevrouw Vienerius in Nieuwdorp Het eerste lammetje is er; hoe gezond groeit het op de scheldebode Gert en Hermien in Zeeland Inzameling oude bestrijdingsmiddelen Verweer van Hoechstdirectie Hoechst trok voor milieu en veiligheid zeven miljoen uit Zaken- flitsen Holland huis in Middelburg Telefooncel voor Geersdijk Gemeente Reimerswaal wil school voor winkel en kantoorpersoneel hei weten waard d een correspondent(e) MIDDELBURG" - Aan het Damplein in Middelburg zit sinds vrijdag de eerste vesti ging van makelaardij „Holland Huis". Deze makelaardij is een combinatie van ABC- vastgoed uit Amster dam en Van Poelwijck en Steffels uit Amster dam. De vestiging in Middelburg is de eerste van een reeks van twintig „Holland huizen" die de ko mende vijf jaar overal in Nederland moeten verrijzen. Spreekuur Huitenlandse werknemers Kerkdiensten Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Medische diensten Hoogwa,er SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 21 JANUARI NIEUWDORP - „Ik ben benieuwd hoe het dit jaar gaat. Het is in ieder geval een mooi stevig beestje". Dat zegt mevrouw Viene rius over het eerste lammetje dat dit jaar in haar stal aan de Nieuwdorpse Dekkersweg werd geboren. Precies op 1 januari, 's middags om halfzes, kwam het lammetje. Ze waren met z'n tweeën. De andere helft van de tweeling heeft het niet gehaald. „Verschrikkelijk jammer, het is zo leuk voor de beestjes, dan hebben ze tenminste een speelkameraadje. Nou moet ie het voor lopig alleen doen", vindt mevrouw Vienerius. Voorlopig want er staan nog heel wat geboorten op het pro gramma, niet alleen vn de vijf stamboekschapen, die me-, vrouw Vienerius voor zichzelf als hobby houdt. Maar ook bij de achttien schapen die ze voor haar baas verzorgt. Mevrouw Vienerius is be drijfsleidster van de kippen farm aan de Dekkersweg. De schapen doet ze erbij als lief hebberij. „Daar verdienen we niks aan, mijn baas niet en ik niet". 't Is een liefhebberij, maar bij liefhebberij die haar nogal wat zorgen geeft. Het eerste lammetje is er; maar hoe ge zond groeit het op? Want ook op haar bedrijf heeft de fluo- ruitstoot van Péchiney en oechst toegeslagen. „Ik had al tijd prachtige schapen, mijn lammeren vielen altijd in de prijzen. Hier in Nieuwdorp vroegen ze me: „Hoe doe je dat toch?". De afgelopen jaren werd het steeds minder; ik kon ze niet meer groot krijgen. Ik heb verleden jaar 18 schapen voor 1000 gulden moeten ver kopen". Toch ligt het boerderijtje van mevrouw Vienerius niet direct naast Péchiney. Ze woont zelfs enige kilometers buiten Nieuwdorp „de goede kant" op. Sinds een jaar staat ze nu met haar schapen onder con trole van de gezondheidsdienst voor dieren. Ze krijgt speciaal voer voor haar schapen.Ze laat ze niet meer buiten als het mis tig of druilerig weer is, omdat ze weet dat de schapen dan de meeste fluor binnen krijgen. Het gaat beter met de schapen. Maar gerust is ze niet. „Wat ik me steeds weer afvraag is wat voor gevolgen die fluor voor ons mensen heeft. Bij dieren merk je de afwijkingen veel sneller, omdat de generaties elkaar snel opvolgen. Bij ons gaat het allemaal wat langza mer, maar toch...." „En wat me het meest onrus tig maakt, is de vraag wat er straks allemaal weer bijkomt als Montedison zich hier ves tigt. Je weet nu wat je hebt. Ondanks al die rommel hier in de lucht heb ik besloten dat ik hier wil blijven wonen. Maar door die plannen van Monte dison moet je maar weer af wachten wat er gaat gebeureh. Wat voor gevolgen die fabriek voor ons heeft". Mevrouw Vienerius was een van de mensen die op de hoor zitting over de eventuele komst van Montedison - die een tijdje geleden in Nieuwdorp werd gehouden - niet bang was om haar mond open te doen. Ook" daar vroeg ze zich af wat de komst van weer een chemische fabriek voor de gezondheid van de Nieuwdorpse bevolking zou betekenen. „De mensen daar begonnen toen direct over schadevergoeding te praten. Maar ik wil weten wat Monte dison straks de lucht ingooit en wat wij daarvan kunnen krij gen. Ja, ik was toch wel teleur gesteld over die hoorzitting. De mensen met de grootste mond, die zeiden dat het alle maal wel meeviel, kregen toch de meeste aandacht De groot ste schreeuwer woonde nota bene niet eens meer in Nieuw dorp, maar was mooi naar Le- wedorp gevlucht De mensen zeiden dat ze wel degelijk re gelmatig hoofdpijn hadden. Ze werden overschreeuwd. Ik ge loof ook dat de mensen in Nieuwdorp niet durven pra ten. Ze zijn bang voor dorps- fenoten die wel profiteren van e komst van de industrie. Maar ik weet zeker dat ze wel last hebben van die fabrieken. Wel last van Total. Ik woon hier precies 11 kilometer van de Totalsteiger. Mijn man en ik hebben al tegen elkaar gezegd, we hebben nu al zo'n last van het lawaai, hoe moet dat als Montedison hier komt?" Het is de onzekerheid die mevrouw Vienerius het meest dwars zit. „Als de mensen die het weten, ons nou eens meer zouden vertellen, dan wist je waar je aan toe was. Ik heb me als het ware overgegeven aan de gezondheidsdienst voor die ren. En ik zei al, het gaat beter. Je bent min of meer gewend aan de situatie. Moeten we als straks Montedison hier komt weer helemaal opnieuw begin nen? Weer helemaal uitprobe ren wat er goed of slecht voor ons is? Ik weet nu welke bloe men en struiken ik niet in mijn tuin moet planten, omdat ik ervaren heb dat de ene plant het hier met al die fluor wel doet en de ander niet. Moeten we dat weer opnieuw gaan proberen? En maar afwach ten? Waarom zeggen ze ons niet wat Montedison gaat ma ken? Dan raak je in ieder geval die onzekerheid kwijt. Ik zie nu maar steeds voor me wat ih Geleen in Limburg is gebeurd. Daar hebben we de industrie ook zien komen. En ik heb al tijd gezegd dat ik daar van mijn leven niet zou willen wo nen". Nee, mevrouw Vienerius wilde in schone zeelucht wo nen. Niet alleen voor zichzelf. Maar vooral ook voor haai man, die als mijnwerker ver vroegd met pensioen ging. Hij heeft de mijnwerkerskwaal: een stoflong en is daardoor in valide. Het gezin trok in 1969 vanuit Kerkrade naar Zeeland, omdat de vochtige lucht beter voor hem was. De keuze viel op Nieuwdorp omdat het gezin daar in het huis van een neef kon trekken en tegelijk het be drijf voortzetten. Dat zou me vrouw Vienerius (nu 53) voor haar rekening nemen, omdat haar man weinig kan en mag doen. Ze had geen enkele erva ring in het boerenbedrijf toen ze naar Nieuwdorp kwam. Ze heeft alleen haar hele leven lang gezegd dat ze dat graag wilde. Door het lezen van vak bladen, zelfstudie en hard werken (Elke morgen om half zeven op en 's avonds nooit De redaktie van zoekt zo spoedig mogelijk voor Middelburg e.o., die in staat is zelfstandig de bericht geving uit deze stad en omgeving te verzorgen. Schriftelijke sollicitaties aan de redactie De Scheldebode, t.a.v. mej. H. Adriaansens, Klokstraat 1, Goes. klaar) gaat het kippen houden het schapen fokken, het bij houden van de tuin („Van ae og kalfjes bij") zo gladjes af alsof ze nooit anders heeft gedaan. „Toen we hier kwamen was er geen Péchiney, was er nog geen kerncentrale, was ernog geen Total. Het is steeds erger geworden en nu Montedison weer. We wisten niet, toen we hier kwamen, dat die er alle maal zouden komen. Met mijn man gaat het nog steeds beter hier, dan in Limburg. We heb ben dan ook gezegd dat we hier blijven wonen.Vooral omdat we het nu net allemaal opge bouwd hebben. Ze krijgen me hier niet weg, al wordt het wel steeds moeilijker. Mijn scha pen staan nu onder controle. En ik zeg altijd, dat is wel goed. Wat daarmee ontdekt wordt, moet je gebruiken voor de mens. Die dieren zijn toch een beetje een aanduiding, waar wij van kunnen leren. Waar ook de artsen hier in de buurt van kunnen leren, lijkt me zo". „Wat we nodig hebben is meer openheid. Meer waar schuwingen, voor wat we wel en niet kunnen doen. Wat ge beurt er met de aanstaande moeders? Wat eten die? Was sen die de groenten wel goed? Ik haal het niet in mijn hoofd om ongewassen groenten te eten" „Ja eigenlijk zou er veel meer naar buiten moeten ko men van wat de gezondheids dienst van dieren ontdekt Daar kunnen wij van leren". MIDDELBURG/GOES - Dc „Stichting Geloofsbanier" uit Oost-Souburg organiseert eind januari een drietal con certen met Gert en Hermien Timmerman. Het duo brengt geassisteerd door Hans en Es ther Tims in Goes, Middelburg en Zierikzee een deel van hun geestelijk repertoire dat ze de laatste jaren hebben opge bouwd. Op woensdag 28 januari wordt een concert gegeven in de concertzaal in Zierikzee, donderdag 29 januari in de Concert en Gehoorzaal in Middelburg en vrijdag 30 ja nuari in de Prins van Oranje in Goes. Alle concerten beginnen om 8 uur 's avonds en de toe gang is gratis. •••••••••••••••••••••••••••a ZEELAND - In de week van 16 tot en met 20 februari kunnen overal in Zeeland weer resten van chemische bestrijdingsmidde len en medicijnen worden ingeleverd. Het is voor de tweede keer dat de provincie een dergelijke inzameling houdt. Twee jaar gele den leverde de inzameling maar liefst 36 ton bestrijdingsmidde len op en nog eens 200 kilo oude medicijnen. Vooral voor de Zeeuwse landbouw is deze inzameling een kans om allerlei giftige be strijdingsmiddelen kwijt te raken die niet meer in de han del mogen zijn, of restjes VLISSINGEN - In een schrijven aan alle personeels leden heeft de Hoechstfabriek in Vlissingen zich verweerd tegen de beschuldigingen dat er in de Vlissingse fabriek een ongezond klimaat zou heersen. Zowel in het blad „Van Onde rop", dat wordt volgeschreven door de bedrijfsledengroep NW van het Hoechstpersoneel zelf, als in het januarinummer van het blad „Wetenschap en Samenleving" is aandacht be steed aan de situatie bij Hoechst. Onder het personeel van Hoechst is nogal wat on rust ontstaan nadat het Nieuwsblad van de Bevelan- den en de Scheldebode mel ding hebben gemaakt van deze publikaties. De Hoechstdirectie schrijft dat Hoechst vorig jaar zeven miljoen heeft besteed aan maatregelen ter verbetering van veiligheid, werkomstan digheden en milieu. En dat on danks de minder goede econo mische situatie voor hetzelfde doel dit jaar een bedrag van ljoen is uitgetrokl ibr deringen en verbeteringen is niet het gevolg van een on deugdelijk gebouwde fabriek, maar van het steeds weer aan passen van de voortschrij- zeven miljoen is uitgetrokken. „Het aanbrengen van veran- dende techniek", aldus het verweer van de directie in haar schrijven. Volgens bedrijfsarts War- tena van Hoechst is er geen sprake van veel lichamelijke klachten ten gevolge van het werken in de Hoechstfabriek. „Van ernstige klachten is zelfs in het geheel geen sprake", zegt de heer Wartena. „Het ziektecijfer bij Hoechst is on- teveer twee procent lager dan et gemiddelde in de gehele industrie", aldus de bedrijf sarts. In „Wetenschap en Samen leving" staat onder meer dat de arbeiders in sommige afdelin gen van Hoechst herhaaldelijk rondlopen met barstende kop pijn, die het gevolg zou kunnen zijn van te noge concentratie van chemische stoffen. Hoechst staat genoemd in een themanummer van dit blad, dat geheel gewiid is aan veilig heid en gezondheid in de Ne derlandse chemische indus trie. In „Van Onderop" wordl onder meer gezegd dat dt Hoechstfabriek niet goed in elkaar is gezet en dat daarom regelmatig verbeteringen worden aangebracht. En dat verbeteringen in slechte tijden worden uitgesteld. waarmee toch niets meer wordt gedaan. Alle dertig Zeeuwse gemeen ten zijn aangeschreven om aan de actie mee te werken. Zij moeten de plaatsen en uren bekendmaken waar de bezit ters van bestrijdingsmiddelen hun afval kwijt kunnen. Die plaatsen en tijden worden op genomen in een circulaire die iedere geregistreerde gebrui ker van bestrijdingsmiddelen thuis krijgt. Daarnaast zullen die plaatsen ook bekend wor den gemaakt via advertenties in dag en niewsbladen, zodat ook particulieren (medicijnen) hun spullen kwijt kunnen. Oude medicijnen kunnen trouwens overal en altijd inge leverd worden bij apotheken. In ieder geval moeten ze nooit zonder meer in de vuilnisbak worden gegooid. Nadat de chemische midde len zijn ingezameld worden ze tijdelijk op verschillende plaatsen in de provincie opges lagen. Daarna worden ze afge voerd naar het Botlekgebied, waar ze worden verbrand in de vuilverwerkingsinstallatie van Rijnmond. Wethouder W. Baars uit Middelburg verrichtte vrij dagmorgen de officiële ope ning van Holland Huis. De bedoeling van dit make laarskantoor is op een open manier het publiek voorlichten over wat er aan huizen te koop is. Volgens makelaar J. van Kemena die het Middelburgs Holland Huis gaat leiden is de makelaardij meer een winkel dan een kantoor. Van buiten kan men dan ook vrij naar bin- nen kijken. En wie eenmaal binnen is kan op dia's zien wat er te koop is. Ter gelegenheid van de ope ning kreeg wethouder Baars van makelaar.Van Kemena een cheque voor de stad Middel burg. Het is de bedoeling dat het gemeentebestuur die be steedt aan een goed doel. VLISSINGEN - Spreekuur voor Marokkanen en Joegosla- ven vanaf 1976 éénmaal per maand wel op: maandag 9 februari - 2e maan dag van de maand maandag 8 maart - 2e maan dag van de maand maandag 5 april - le maandag van de maand maandag 3 mei - le maandag van de maand maandag 14 juni - in verband met Pinksteren 2e maandag van de maand. Op deze spreekuren zullen tolken en maatschappelijk werkers aanwezig zijn. Verder kunt u: van maandag tot en met vrijdag elke morgen terecht in het Stadhuis te Vlis singen van 8-10 uur (de heer van Eenennaam), tel. 15100; van maandag tot en met vrij dagmorgen van 9-10 uur en dinsdagavond van 7-8 uur in de Eedestraat 2, tel. 14283 van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren (de heren Bakx en de Jong). Gedurende de maanden juli en augustus alleen spreekuur op het Stadhuis en in de Eede straat 2. Daarna zal opnieuw bekeken worden of er nog een spreekuur op maandagavond in het ontmoetingscentrum noodzakelijk is. GEERSDIJK - Als de Wis- senkerkse gemeenteraad ak koord gaat met het voorstel van burgemeester en wethou ders krijgt ook Geersdijk een openbare telefooncel. De raad moet dan bereid zijn om straks de helft van eventuele exploi tatietekorten te betalen. De PTT plaatst niet overal een telefooncel waar dat ge vraagd wordt. Dat gebeurt pas als er een bepaalde opbrengst verwacht kan worden. En de PTT verwacht dat die op brengst in Geersdijk niet te ha len is. Alleen als het gemeente bestuur bereid is om 50% van de tekorten voor haar rekening te nemen, wil de PTT een cel jlaatsen. Voor 1976 heeft de PTT bepaald dat een cel bij voorbeeld 4.700 gulden moet opbrengen. Het gemeentebestuur van Wissenkerke vindt het zo be langrijk dat er ook in Geers dijk een telefooncel komt, dat ze vindt dat de gemeente de te korten voor haar rekening moet nemen. De gemeenteraad van Wissenkerke vergadert op 26 januari om halfacht 's a- vonds. KRUININGEN - Het ge meentebestuur van Reimers waal wil een afdeling voor la ger economisch en administra tief onderwijs (l.e.a.o.) oprich ten bij de openbare mavo in Kruiningen. Burgemeester en wethouders stellen de gemeen teraad voor om in de vergade ring van 27 december een voor stel van hen te aanvaarden. Gaat de gemeenteraad ak koord met het voorstel, dan zal het trouwens nog wel een tijdje duren voor de l.e.a.o.-afdeling er ook werkelijk is. Op zijn al lervroegst kan zo'n afdeling dan pas in 1978 beginnen. Een l.e.a.o.-school bereidt de leerlingen voor op banen in kantoren en winkels. Leerlin gen met een leao-diploma kunnen zowel in het bedrijfs leven als bij overheidsinstel lingen terecht. Volgens het Reimerswaalse gemeentebes tuur is er in Reimerswaal een grote behoefte aan een leao- afdeling. En wel omdat voor veel kinderen de mavo en der gelijke nog te theoretisch is, terwijl deze kinderen ook geen aanleg of belangstelling heb ben voor de technische school. De dichtstbijzijnde l.e.a.o.- school is in Middelburg te vin den. En B. en W. van Reimers waal geloven dat dat voor veel leerlingen te ver is. Vandaar dat ze een eigen leao-schoo) willen hebben. En omdat Kruiningen centraal is gelegen en toch al een mavo heeft lijkt dat de beste plaats voor een vestiging. Vlissingen. Zaterdag 24 ja nuari 1976. Zevende Dags adventisten. Doopsgezinde kerk Vrijdomweg van 9.15- 10.15 bediening des woords door ds. L. v.d. Weerdt, van 10.15-11.15 bijbelstudie, te Middelburg van 10-11 u. bijbelstudie, van 11-12 u. bediening des woords door ds. L. v.d. Weerdt. Zondag 25 januari 1976. Her vormd Vlissingen, St.- Jacobskerk 10 u. ds. L. de Liefde 17.00 u. geen dienst, Johanneskerk 9.30 u. ds. Y. v.d. Schoot, 19.00 u. pastoor G. Rosenberg en ds. L. de Liefde oec. gebedsdienst. Open Hof, Paauwenburg, 9.30 u. ds. E. Hoogerwerf, 17 geen dienst. Bejaardenhuis „Ter Reede". 19 u. ds. Y. v.d. Schoot. Bethesda-St.-Joseph, 10 u. ds. F.P. van Stam. Evang. Luth. Gemeente, Wal- straat, 25 jan. 9.30 u. Da. M.P. Stol. Doopsgezinde Gemeente, Vrijdomweg, 25 jan. 9.30 u. ds. S. Vooistra. Geref. Petruskerk, Paul Kru- gerstraat, 25 jan. 9.30 u. ds. F.W. Dillingn, Bergen op S. Hooi ïooger- Zoom, 17 u. ds. E. werf. Chr. Geref. Kerk, Kasteel straat, 9.30 u. leesdienst, 17 uur ds. J.A. Compagner. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat, 25 jan. 9.30' leesdienst en 16.30 u. ds. E. Woudt. Geref. Gemeente, Marnixkerk Souburg, 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. Kerk Kanaalstraat, Souburg, 25 jan. west 9 u. ds. Vanhaelen, 10 u. oost ds. Streefkerk, 19 u. ds. Arens- man, dienst in de kerk Oran jeplein. Herv. Gemeente Koudekerke, 25 jan. 9 u. en 10.30 u. ds. De Jong. Donderdag 29 januari 19.30 uur wijkavond in hotel Walcheren, spreker ds. J. Hoffman. Middelburg, Koorkerk 10 uur ds. W.A. Hage. Evang. Luth. Gemeente, 11 u. ds. M.P. Stol, Groede. R.-k. kerk Walcheren 24-25 jan. 1976. Martinuskerk te Souburg za 19.00: samenzang, zo. 10.30: parochiekoor. Open Hof, Paauwenburg, zo. 11.00: eigen zanggroep, 19.00 oecumenische dienst in de St.-Jakobskerk t.g.v. de internationale bidweek voor de eenheid. Singelkerk te Vlissingen, za. 19.00: dameskoor, zo. 9.30: samenzang, 12.00: jeugd koor. Bethesda/St.-Josefziekenhuis, zo. 11 u. Ter Reede, vrij. 9 u. Middelburg, kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 en 19.00 uur. Hoeksteen Rozenburglaan, zondag 11.30 uur. Jehova's Getuigen, Konin krijkszaal, Van Dishoek straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 uur en zondag van 10.00- 12.00 uur. Anglican Church Service, in The Mission te Seamen Cha pel Scheldepoort Vlissingen-Oost, Morning Prayer 10.30 a.m., evening prayer 7.30 p.m. Volle Evangelie Gemeente Vlissingen, iedere zondag 9.45 en iedere woensdag 19.30 uur in de Filadelfia- kapel, Vrouwenstraat 5. Leger des Heils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 uur Heilsbijeenkomst en 8.30 uur getuigenbijeenkomst. The Bethel Pentecoastel Tem- voor Middelburg-Zuid en Dauwendaele, zie Souburg, etc. Dierenarts. Za. 24 en zo. 25 jan. dr. L.J.J. Schofaarts, tel. 01185-2069, consult alleen na tel. afspraak. Honden Informatie Centrale Goes, tel. 01100-4373. Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen. Za. 24 en zo. 25 jan. zuster T. Meerman, Josef Is- raellaan 41, tel. 12955. Stichting Het Gezondheids centrum te Souburg en Rit- them. Za. 24 en zo. 25 jan. zuster L. Slabbekoorn, Witte Zeestraat, tel. 01183- 61843. Kruisvereniging Walcheren- Oost, 24 en 25 januari zuster M. de Boer, A. Lauwereys- straat 77, Middelburg, teL 01180-11233. Bureau van de stichting voor niet-gehuwde moeders, Loskade 25, Middelburg, tel. 01180-27311, spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor ging Middelburg, Stichting Maatschappelijke Dienst verlening, Walcheren, Los kade 29, tel. 26951, spreek uur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 uur in het wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, Souburg, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen. Maatschappelijk werk. Dagelijks van 8.00- 10.00 uur. Actie Moeders voor Moeders, mevr. Van Belleghem, Wis senkerke, teL 01184-19518. Rechtswinkel Middelburg, fratis rechtshulp elke don- erdag van 19.00-21,00 uur, Loskade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26051. Donderdag 22 januari, 20 uui grote zaal van Bachten Komme te Oost-Souburg, speelavond met bingo. Idem. 19.30 uur Recreatiezaal van Ter Reede te Vlissingen ont spanningsavond met Hans Borghardt. Woensdag 28 januari, van 14- 17 uur in Open Hof Paau wenburg Vlissingen, hand werken, biljarten, enz. Donderdag 29 december, 20 uur dia-avond over „De binnenstad van Vlissingen" verzorgd door de heer J.L. van Leeuwen. Veere. Toonzaal Mies Callenfels-Carten, Kaai 17, ingang om de hoek Kraan straat. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen. Vrijdag 23 januari 20 Utur Aïda. Zaterdag 24 ja nuari, 20 uur Balletten II. Zondag 25 januari, 14.30 uur Aïda, 20 uur Hello Dol ly- Kon. Opera te Gent. Vrijdag 23 januari 20 uur Manon. Zon dag 25 januari 14.30 uur De bloem van Leiendale, 20 uur Manon. Ned. Toneel te Gent. Vrijdag 23 jan. 20 uur, zaterdag 24 jan. 20 uur en zondag 25 jan. te 14.30 en 20 uur „Hot Bal- timore". W oningbouwvereniging „Goed Wonen". Weekend dienst voor storingen aan liften en c.v. 24 en 25 januari de heer A. Rijke, Caland- straat 35, Vlissingen, geen telefoon. ple Inc., Wijkgebouw Zuid erbaken, Rentmeesterlaan Middelburg-Zuid, diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur, gemeentedienst. Vlissingen, Doktersdienst. Za. 24 januari dr. Kant, Bad huisstraat 195, tel. 12190. Zo. 25 jan. dr. Bom, Bad huisstraat 81, tel. 12233. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen vóór 10 u. Spoedgevallen van 12.30-1 en van 17.30-18 u. Apotheek. Van 16 jan-21 jan. geopend apotheek C.P. Lastdrager, C. v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183- 61593. Te Middelburg ge opend apotheek W.H. Hummelen, Markt 69. De apotheken zijn na 17.30 uur gesloten, behalve weekend dienst. Tandarts. Za. 24 en zo. 25 ja nuari van 11-12 u. dr. G.H.P.J. Miljoen, Eemstraat 5, Souburg, tel. 01183- 61530. Verloskundige. Za. 24 en zo. 25 januari, mej. Van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12778. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland. Za. 24 en zo. 25 jan. dr. J.J. Jan sen. Statenlaan 142, Mid delburg, tel. 01180-2(664, Donderdag 22 januari 5.13 en 17.18 Vrijdag 23 januari 6.00 en 18.29 Zaterdag 24 januari L. K. 6.37 en 19.31 Zondag 25 januari 8.06 en 20.49 Maandag 26. januari 9.26 en 22.13 Dinsdag 27 januari 10.51 en 4.56 Woensdag 28 januari 11.55 en Gevonden en verloren voor werpen. Aan het bureau van politie te Vlissingen zijn in de periode van 7 tot en met 14-1-1976 de volgende voorwerpen gedepo neerd: Diverse bankbiljetten, ■sleepkabel, dameshandschoen, portemonnee met inh., groene port. met inh., zilveren naam plaatje met inscriptie, zilveren oorbel, gouden trouwring met inscriptie, rode skelter. Aan het bureau van politie te Oost-Souburg zijn in de pe riode van 7 t/m 14-1-1976 de volgende voorwerpen aange geven: Gebreide kinderwant, bankbiljet, bal, damesarm- bandhorloge, kinderport. mat inn., el ui rnet 4 sleutels.

Scheldebode | 1976 | | pagina 9