ARABESK Gemeente Kapelle negeert DRAMATISCHE enige club van Schore EXPRESSIE Een schaar stelt nieuwe eisen IN DE VESTE „Schore" heeft na acht jaar nog steeds geen eigen veld B.V. POLAK SANITAIR KEUKENCENTRUM Ned. Herv. TEGELS, TEGELS, TEGELS RUIM 2000 ZWEMDIPLOMA UITGEREIKT Onze lezers zijn uw markt EEN RUIME MARKT WANT Het zijn er velen Integrity rustiek/massief eiken DROGISTERIJ DE VIJZEL t AFTER SHAVE50% korting INTERNA TAMPONS85 cent ZEEMLEER van 12.95 NU9.00 die heeft het en n0fl ve0| anöera artlkelen binnen Koperen afzuigkap van 640.- Nu510.- ZE ZIJN ER WEER Bleu air afzuigkappen 181.- met koolstoffilter215.- gaan weer omhoog nu nog voor420. Inbouwkookplaten met middenpit 375. Tiger gascomfoor, ideaal voor tent en caravan. Nu 139. Verglaasde plavuizen28.75 niet verglaasde plavuizen17.50 vloertegels 10x10 dubbelhard Diverse kleuren9.00 p.m2 prijzen incl. BTW. SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 JANUARI Ten Cate heeft in de najaars collectie nacht- en thuiskleding teruggegrepen naar de nostalgi sch/romantisch vrouwelijke lijn, met meer speelsheid en raf finement in zowel belijning, des sintypes als stofgebruik. Er is een duidelijk tendens naar meer wijdte, maar aangepast aan de doelmatigheid die nacht- en vrije tijdsmode vraagt. De Ten Cate kollektie bestaat bijna uit sluitend uit gedessineerde stof fen met een aantal bijzondere dessintypes, zoals: iunplelook. pointülisme, en natuurlijk de Chinese, African en Batil Look. Vooral de nachthemdjes, die ro yaal zijn uitgevoerd met brede volants en stroken aan mouw tjes en rok, ademen een romtan- tische sfeer. De tricot nach themdjes zijn iets functioneler van belijning, maat toch altijd echt vrouwelijk. Bij de lange nachthemden van geruwde batist, in verschillende bloemdessineringen met lange rimpelmouwtjes, die een serie bijpassende dusters verkrijg baar. Hierbij is model Prélude, met een lange deelbare rits, die op verschillende manieren is te sluiten. Uiterst chic en modieus is een serie „vamp-look" modellen, waarin Oosterse invloeden zijn verwerkt, die erg geschikt zijn om als partydress te dragen. Hierin zijn o.m. glanzende stof fen verwerkt in prachtige kl iu- ren, zoals: coffee, black en oran ge. V-halzen, lange blouson- en kimonomouwen accentueren een wijd en soepel silhouet. In de heren- en kindersektor zijn een aantal pyama's ver vaardigd uit het bekende Certi- form elastische katoen, omdat juist door deze groepen hoge ei sen aan draagkomfort en goede pasvorm worden gesteld. De kinderpyama's zijn zowel voor jongens als meisjes bedoeld, maar voor de meisjef is er bo vendien nog een serie leuke, lange nachthemdjes in mooie bloemdessins. Bij deze serie ho ren enkele bijpassende duster- tjes. Kolvenlerstraat 2 - Vlissingen Tel. 01184-19767. Walstraat 15-01184-19672 Badhuisstraat 1, Vlissingen als U niet profiteert van onze aanbiedingen Inbouw kookplaten (gas met vonkontst.) Nleuwedijk 18 - 01184-17124 NOSTALGISCH-ROMANTISCH SCHORE - Sinds de op richting van zijn bestaan in 1968, heeft de voetbalver eniging „Schore", dat uit komt in de 3e kias van de afdeling Zeeland, geen en kele wedstrijd in eigen dorp kunnen spelen. Schore, dat tot de gemeente Kapelle behoort, is namelijk geen sportterrein rijk en daarom zijn „thuiswedstrijden'' voor de voetbalminnende Schorenaren taboe. Niettemin draait men acht jaar in de competitie mee. De eerste zes jaar werd "het zoge naamde „thuisprogramma" ir. Kats afgewerkt, daarna kreeg men de beschikking over het voormalige terrein van de v.v. „Wemeldinge". Dat was in ie der geval een stapje in de goede richting wat de te overbruggen afstand betrof, maar zeker niet meer dan dat. Publiek langs het lijntje krijgt men immers op die manier nooit. Zeker niet in Wemeldinge, een plaats die zelf reeds een bloeiende voet balvereniging rijk is, die over een unieke accommodatie be schikt. De vv „Schore-"' vertoefd trouwens in meerdere opzich ten al jarenlang in het sukkel straatje want behalve dat men altijd zonder publiek moet spe len is het vooral voor de jeugd weinig aantrekkelijk om lid te worden van een club die ac tieve sportbeoefening alleen maar garanderen kan een eind van huis weg. Uiteraard heelt het bestuur van de v.v. „Schore" in de loop der jaren diverse pogingen aangewend om in eigen dorp een sportveld te krijgen. Zo heeft men bijvoorbeeld het oog al eens laten vallen op een perceel grond aan de Zandweg, even buiten het dorp, dat circa een hectare groot is. De eigenaar J. van Koeveringe vroég daarvoor een redelijke pachtsom. De voetbalvereniging in Schore, heeft aldus secretaris Piet ijii toen aan de gemeente Kapelle voorgesteld dat de voetballers zelf voor de kleedaccommoda tie en voor de omheining zorg zouden dragen. Rijn: ..Wanneer Kapelle al leen de aanleg van het terrein voor zijn rekening Rad willen nemen waren wij reeds content geweest, maar daar kwam niets van in want de kosten waren bezwaarlijk, liet men ons weten". Toen de gemeente Reimers- waal plannep bleek te hebben om ten westen van het Kanaal door Zuid-Beveland een nieuw sportterrein aan te leggen - wat onder andere ook een vu rige wens is van de v.v. „Hans- weertse Boys" - kregen ook de Schorenaren nieuwe hoop. Piet Rijn daarover: „Ook w j hadden daarvan gebruik mo gen maken volgens de plan ning, samen met „Hansweertse B.oys" terwijl de v.v. „Kruirxin- gen" naar „De Inkel" zou ver- Kuizen. Reimerswaal wenste dat Kapelle ook een bijdrage in de kosten zou leveren wat be treft de aanleg van het nieuwe sportveldencomplex maar Ka pelle gaf toen weer „niet thuis". „Wij krijgen bij het gemeen tebestuur van Kapelle niets gedaan wat de sportbeoefe ning in Schore betreft", stelt Herman Vermeulen resoluut vast. Vermeulen, evenals Rijn bestuurslid en actief speler bij „Schore" meent dat men steeds met. een kluitje in het riet wordt gestuurd. Ook het raadslid Zuidweg uit Biezelinge en het voorma lige raadslid Ganseman, heb ben destijds vergeefs gepleit voor een sportterrein in Scho re, weet Vermeulen te vertei len. Zijn grote bezwaar is dat men in het dorp Kapelle wel heeft gezorgd dat er een om vangrijk sportveldencomplex kwam terwijl men Schort maar laat voortsukkelen. Ver meulen: „Qok wij Schore naars, en er wonen hier toch nog wel zo n 500 mensen, heb ben dacht ik toch ook ons steentje bijgedragen aan het sportcomplex in Kapelle, mo gen wij dan ook iets hebben, al is het dan voorlopig maar één speelveld". Piet Rijn voegt daar aan toe: „Het gemeentebestuur van Kapelle heeft ons al eens per brief geadviseerd om maar lid te worden van de voetbalver eniging daar, dan waren wc van alle rompslompen af. Maar dat betekent voor ons geen op lossing, wij willen zelfstandig blijven opereren, dat is de pure werkelijkheid". „Schore" (binnen de lijnen geheel in het wit gestoken) en in de Sportraad op Kapelle vertegenwoordigd wordt door voorzitter André Joosse. zal daar, alsmede op de hoorzit tingen dan ook blijven vechten voor een eigen sportterrein. En dit ondanks het feit dat men al eens betere tijden heeft gekend. De eerste vijf jaar van zijn bestaan speelde „Schore" namelijk met twee elftallen in de competitie, nu i« dit maar met één team. Trouwens ook de prestaties zijn al eens beter geweest. In het eerste seizoen bijvoorbeeld miste „Schore" op het nippertje de promotie naar de tweede klas, terwijl men de daaropvolgende twee jaar evenals in het eerste sei zoen als tweede eindigde op de ranglijst. Momenteel bengelt men onderaan, maar dat zal volgens Piet Rijn niet lang meer duren. De secretaris van „Schore" meent ook dat men wanneer men het nog een jaar of drie, vier kan uitzingen ook het le dental weer wel zal toenemen en dan vooral wanneer men over een eigen terrein zou be schikken. „Schore" dat nu 25 leden telt en een veertigtal donateurs kent geen financiële proble men, vertelde Rijn ons. De ver voerskosten voor het spelen van de wedstrijden en het be zoeken van de training dins dagsavonds op het verharde oelenterrein in Kapelle, regelt men namelijk onderling. Het zelfde gebeurd als men eens buiten de provincie op pad gaat voor het spelen van een vriendschappelijke wedstrijd. Rijn: „Je moet nu eenmaal wat voor je sportbeoefening over hebben. En hier in Schore is dit zeker het geval. We zijn hier momenteel op het dorp de enige vereniging, ook buiten de sport om. Als men ook die de das nog probeert om te doen komt er van het veelgebruikte woord leefbaarheid natuurlijk niks meer terecht. Daarom blijven we stug doorgaan en achter dit laatste woord mogen dan een paar flinke uitroepte kens worden geplaatst". Rijn: „We moeten het nu te veel hebben van de oude kern. De jeugd trekt nog te veel weg. nu er geen eigen veld is. Over igens zijn er nu toch weer drie jeugdleden van Hansweertse Boys overgekomen en daar zijn we wel mee in ons schik". GOES - Steeds meer mensen in Goes leren zwemmen en ha len daar ook nog een diploma voor. In 1975 werden in Goes in totaal 2089 zwemdiploma's uitgereikt. En dat is aanzien lijk meer dan voorgaande ja ren. Alles bij elkaar moesten in dat zelfde jaar maar vijf kan didaten die aasden op een di ploma worden afgewezen. De gemeente Goes hééft voor liet zwemmen van het rijk trouwens een aardig cadeautje gehad. Hoewel het overdekte ad al ruim twee jaar in ge bruik is, is nu bekend gewor den dat het rijk 400.000 gulden bijdraagt in 'de stichtingskos- ten. En daarmee is Goes de énige gemeente in Zeeland die krijgt voor een over dekt zwembad. In heel Neder land kregen maar twaalf over dekte baden een extra subsi die. Al 150 jaar is er aan de tradi tionele schaarvorm niets ver anderd. Ook nam men, zonder morren, in het dagelijks ge bruik alle ongemaldcen op de koop toe, het losraken van de bladen hij de verbinding, de pijnlijke druk op de vingers, veroorzaakt door de minder prettige metalen grepen, de noodzaak om dikwijls te slij pen en het ongemakkelijk han teren van een schaar door linkshandigen, een groep van meer dan 10 procent, die door de fabrikanten niet werd er kend. Fiskars heeft nu een schaar ge construeerd, die alle voor noemde nadelen niet meer heeft; een schaar, die ver nieuwd is, daar, waar de ti-adi- tionele scharen faalden. De bladen vervaardigd van Zweeds roestvrij staal, blijven ook na jarenlang gebi'uik duurzaam scherp. Een speciale klinknagel houdt de bladen le- .venslang onder constante spanning bij elkaar, de knip blijft exact en messcherp tot aan het puntje. De grepen ge maakt van stootvaste kunst stof en geschikt voor de af wasmachine, liggen prettig in de hand. Overigens is de schaar een echte lichtgewicht; zij weegt slechts 80 gram. De gre pen zijn speciaal ontworpen en zitten als gegoten om de vin gers; de druk wordt hierdoor gelijkmatig verdeeld en laat geen pijnlijke afdrukken op de vingex-s achter. De Fiskars- scharen zijn uitgesprokén NACHT- EN THUISKLEDING veelzijdig; ze knippen alle tex tiel, papier, karton, kunststof fen en vele andere materialen. Er zijn drie typen scharen t.w. een huishoudschaar, keuken- schaar en een 9 inch kleerma- kersschaar; terwijl het assor timent begin 1976 met nieuwe modellen wordt uitgebreid. En er is nu eindelijk een schaar speciaal voor linkshandigen: Men behoeft alleen maar op de kleur van de grepen te letten. De schaar voor linkshandigen is door de rode kleur makkelijk van de oranje kleur, van de scharen voor rechtshandigen te onderscheiden. De originele Fiskars-scharen uit Finland hebben zich, door kwaliteit en veelzijdigheid, reeds in de hele wereld onderscheiden en zijn- markt leverbaar. KLOETINGE - Het Natio naal Comité Monumentenjaar 1975 heeft de Nederlands Her- vormde Gemeente van Kloe- j tinge onderscheiden wegens haar verdiensten (kerkrestau ratie) voor het behoud van het Nederlandse Monument. Deze onderscheiding is en kele weken geleden uitgereikt in de Statenzaal te Middelburg door dr. F.H.M. Grapperhaus in het bijzijn 'van talrijke Zeeuwse bestuur deren. De onderscheiding is onder meer gemotiveerd door het fgit dat de Ned. Hervormde Ge meente van Kloetinge een zware taak op zich heeft ge nomen wat betreft de financie ring van een dergelijke ingrij pende operatie. GOES -' Op maandag 26 januari start in het ontmoetingscen trum De Veste aan de Keizersdijk in Goes een niéuwe cursus dramatische expressie. Deze cursus wordt gegeven in samenwer king met het Zeeuws Centrum voor amateurtoneel. Op het programma staan sche expressie. Die is min of onder meer creatief spel. be- meer ter ziele gegaan. Het lijkt wegen op muziek, mime en al- erop of er nu weer meer animo lerlei andere vormen van ex- voor is, vandaar dat in De pressie. De cursus wordt gege- Veste deze cursus start, waar ven door Marijn de Grip en aan mensen vanaf 16 jaar kun- kost. twee gulden per avond. nen meedoen. Op de komende Enige jaren geleden werkte maandagavonden wordt ge in Goes ook een groep dramati- speeld van 8 uur tot halftien. is the best word to describe lamps and accessoires by Stiffel-Cartoef. The pride and skill of the artisans is evident throughout the entire col lection in the meticulous detailing, superb designs and fine quality. You will see a series of distinguis hed traditional and contemporary designs each a reflection of the good taste inherent in the Stiffel- Cartoef name. Designed and constructed to last through the years, Stiffel-Car toef lamps are truly today's trea sures - tomorrow's heirlooms.

Scheldebode | 1976 | | pagina 12