Vakantiereizen voor ouderen een blijvend succes Bloeiende afdeling van Bejaardenbond in Vlissingen Abeele met rondweg uit de brand DijkweI B.V. opende in Vlissingen Zaken- flitsen Zeeuwse Vrouwenraad praat over Grevelingenbekken het weten waard ij de scheldebode Ingezonden brief Twee nieuwe scholen voor Middelburg een correspondent(e) Dertig jaar mi» Kerkdiensten Medische diensten Hoogwater Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Arnemuiden terug naar waterpomp en gaslicht SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 7 JANUARI VLISSINGEN - Om maar met een paar getallen te beginnen: de afdeling Vlissingen van de Algemene Bond van Bejaarden telt momenteel 3050 leden, ter wijl in de hele gemeente Vlissingen ongeveer 4200 mensen van boven de 65 jaar wonen. Souburg heeft een eigen afdeling van de Bond. Het zijn getallen, die er op wijzen, dat de Bejaardenbond in Vlissingen, in de bijna dertig jaar van zijn bestaan, goed is aangeslagen en zijn leden iets te bieden heeft. Ook de gron dige manier, waarop aan le denwerving wordt gedaan, helpt er zeker aan mee om dit hoge aantal in stand te houden. Iedereen in Vlissingen, die zijn 65ste verjaardag heeft gevierd, krijgt van de Bond een stencil en folder in de bus waar uit voerig in staat welke voordelen het lidmaatschap biedt. Men krijgt een maand bedenktijd en dan komt een lid van het hestuur persoonlijk langs om het antwoord te halen. „Een manier van propaganda waar we veel succes mee hebben", zegt secretaris L. Blind. „Al leen de groep mensen, die van buitenaf zich hier vestigen, vallen hier niet onder. Maar vaak komen zij via het open be- jaardenwerk toch met ons in contact." Het ledental heeft beslist niet geleden onder de stichting van de dienstencentra „Bach- ten Komme" en „Bachten Reede". Er is een goede sa menwerking ontstaan tussen het bestuur van de Bejaarden bond en de leiding van het open bejaardenwerk. De ge mengde zangvereniging „Zanglust" en de biljartclub „Het Groene Laken", beide destijds door de Bond opge richt, zijn om praktische rede nen overgegaan maar het open bejaardenwerk en de Bejaar denbond is zich intensiever be-., ïzig gaan houden met andere zaken, zoals de vakantierejze(n en de contactgroep „Van bé:" jaarden voor bejaarden". Dit naast elkaar werken van de Bond en het open bejaarden werk schept soms wel verwar ring. Veel bejaarden begrijpen niet direct wat onder wie valt en benaderen dan juist de ver. keerde instantie. In de praktijk wordt dit echter soepel opge lost en verwijst men voor spe cifieke problemen naar de an der door. Naast het streven van dt landelijke Bejaardenbond om, zoals het mooi in de folder staat, te komen tot „een aan vaardbaar levensklimaat voor de bejaarde mens", houden de plaatselijke afdelingen zich met praktischer zaken bezig. In Vlissingen b.v. verricht de contactgroep „Van bejaarden voor bejaarden" veel nuttig werk. Onder leiding van het bestuurslid mevrouw J. Kaan worden bezoeken gebracht aan zieken in het ziekenhuis en thuis. Bij belangrijke jubilea van een trouwdag of bij ie mand, die een hoge leeftijd be reikt, komen drie leden van de contactgroep een bezoek bren gen en reiken een cadeaubon uit. Ook de huisbezoeken aan mensen, die vereenzamen, worden zeer op prijs gesteld. Vier jaar geleden startte het huidige bestuur met een activi teit, die inmiddels een grote omvang heeft gekregen: de va kantiereizen voor bejaarden. Het begon met het organiseren van 1 vakantieweek in Neder land, maar dit jaar waren het al 10 reizen geworden, waar van zelfs één naar het buiten land voerde. Voorzitter P. J. de Brabander vertelt, dat er onder de leden veel belangstelling voor deze reizen is. „Als er op de aankondiging van de leden vergadering staat, dat het over de vakantiereizen gaat, dan hebben we zeker 300 mensen in de zaal." De heer Ruissink, die tot voor kort leider van het dienstencentrum Bachten Komme was, zei wel eens, dat we meer een reisverenieing waren dan een Bejaarden bond." In januari worden weer met hulp van de Fa. van Fraassen, die voor het vervoer zorgt, de reizen uitgezocht. Vaststaat al, dat van 17 tot 24 april in het Troelstra-oord in Beekbergen de jaarlijkse vakantieweek wordt gehouden. Ongeveer 50 leden kunnen hier op inschrij ven en zij krijgen dan tegen ge- it-duceerde prijs een geheel verzorgde'wéék, inclusief dag tochten en feestavond. Trou wens bij allé reizen zijn in de reissom de fooien inbegrepen. De vakantiegangers hoeven zelf niets te organiseren. Een bestuurslid gaat altijd als reis leider mee en bij alle reizen is een EBHO'er aanwezig De jaarlijkse feestavond voor de leden, ook één van de activiteiten van het bestuur, GROOT-ABEELE - Vlis singen is vast van plan om de aanleg van de nieuwe rondweg tussen Oost- Souburg en Middelburg door te zetten. En hoe het geharrewar tussen de ge meente Middelburg en Vlissingen over deze weg ook uitvalt, als Vlissingen zijn zin krijgt zullen de bewoners van Groot- Abeele in ieder geval ver lost zijn van het verkeer dat met vaak hoge snel heid door hun dorp den dert. Vlissingen is van plan om toch te beginnen met de aanleg van de rondweg en desnoods niet verder te gaan dan haar grondgebied. Vlissingen wil dan vanaf de nieuwe weg die meer naar het oos ten komt te liggen des noods een aansluiting te maken op de oude route om de Middelburgse straat. Zoals gezegd is in ieder geval Abeele dan van het verkeer verlost, omdat de gemeentegren zen van Vlissingen tot een paar honderd meter na de laatste huizen van Abeele lopen. Het is de bedoeling van Vlissingen begin volgend jaar al met de aanleg te beginnen. Dat kan omdat deze gemeente extra geld heeft gekregen in het ka der van de werkloos heidsbestrijding. In Mid delburg zijn die plannen niet zo goed gevallen. Middelburg vindt dat er te weinig overleg is geweest en dat zij min of meer ge dwongen wordt om ook het stukje rondweg dat op haar gebied is gepland uit te voeren, terwijl er eigen lijk geen geld voor is Middelburg overweegt zelfs om als gemeente een bezwaar in te dienen tegen wijziging van de geldende bestemmings- zal dit jaar niet gehouden wor den. Daar in 1977 de afdeling Vlissingen dertig jaar bestaat, moet er gespaard worden voor een groot lustrumfeest. Het be stuur heeft plannen om er weer net zo'n geslaagd feest van te maken als bij het zilveren jubi leum. Volgens voorzitter de Brabander waren de leden van het Hoofdbestuur, die naar Vlissingen waren gekomen om het feest mee te voeren, toen zeer verbaasd geweest over de goede organisatie hier. Eén had zelfs opgemerkt: „Hoe krijgen die boeren het voor el kaar." Verschillende bestuursleden hebben ook zitting in andere welzijnsorganisaties. De Bra bander:. „Voor de bejaarden pas zijn we 3 a 4 jaar bezig ge weest en de afdeling Vlissingen heeft zo'n stuk of 16 activitei ten voor de pas opgegeven, waar een groot deel van is overgenomen. Het aantal pas sen is nu al tot 2800 gestegen en veel mensen, die het eerst niet nodig vonden, hebben inge zien, dat het toch lonend is." Mensen boven de 55, die nog geen lid zijn van de Bejaarden bond, kunnen zich altijd opge ven bij de heer v.d. Grijp, Ja cob v. Ruysdaellaan 11, Vlis singen, tel. 19458. Ook voor in lichtingen kan naar hem ge beld worden. De leden ontvan gen elf maanden in het jaar het maandblad „Op weg". Voorop wil ik duidelijk stel len dat ik het streven van de 'Delta Swing Society op hoge prijs stel. Er is al zo weinig jazz in Zeeland. Tevens wil ik be nadrukken dat ik er van over tuigd ben, dat bijv. de zin, in uw artikel, die aan genoemde formatie is gewijd: De Zeeuwse dixielandgekken kunnen weer aan hun trekken komen. Sinds kort heeft Zee land weer een helemaal eigen dixielandband enz. niet van de bandleden afkomstig is! Nee. men weet wel beter! Immer de Lazy River Jazzband (waar u notabene in het voor jaar nog een artikel aan wijd de) bestaat al bijna vijftien jaar en dat wel onafgebroken. Ik kan u dit verzekeren omdat ik de leider van het ensemble ben. Kijk nogmaals: ik vind de jongens van de Delta Swing Society (enkelen ken ik per soonlijk en speelden zelfs bij ons) een gelukkig iets. Zij dur ven iets te beginnen in een pro vincie waar totaal geen be hoefte aan het gebodene be staat. Daarom wens ik ze veel sterkte en succes. Toen wij ons orkest in 1961 oprichtten (toen nog onder de naam Lazy River Six) was er nog wel sprake van voldoende animo; langzamerhand met de komst van de Rock en derge lijke verdween hier de Jazz ei genlijk voorgoed met het ge volg dat wij ons speelterrein geleidelijk aan moesten ver leggen naar Brabant. Misschien heeft u dat in verwarring gebracht: in Zee land spelen wij hooguit 1 of 2 keer in de maand en dat is na tuurlijk niet veel. Toch wil ik u er op wijzen dat wij nog steeds niet van het to neel zijn verdwenen en daarom verzoek ik u dan ook om een rectificatie. U zult begrijpen dat u met uw artikel veel ver warring hebt gesticht in Jazz kringen Begrijp mij goed het is alleen uit zakelijk oogpunt dat ik u moet terechtwijzen; ik ken u niet en wellicht bent u niet uit Zeeland afkomstig zodat u meende juist te handelen. Hopende in uw volgende nummer een rectificatie te mo gen aantreffen verblijf ik Johan Sinke Leider Lazy River Jazz Band Spijkerbrug gerestaureerd MIDDELBURG - Nog net voor het aflopen van het mo numentenjaar heeft Middel burg nog een gerestaureerd monument aan de toch al lange lijst in deze stad toege- oegd: De Spijkerbrug, die de Rouaanse Kaai met de Kinderdijk verbindt. Op 30 december stelde wethouder W. Baars met een druk op de knop de gerestaureerde brug weer in gebruik. Een druk op de knop. want al ziet de brug er dan hele maal uit, zoals hij er ook uit zag toen hij in 1835 in ge bruik werd gesteld, aan het ophalen kómt nauwelijks nog mankracht te pas. Een elektrisch drijfwerk regelt liet openen en sluiten voor taan aan deze historische brug. Een druk op de knop is voldoende. Van de verbinding kunnen nu ook weer personenauto's ge bruikmaken. Voor de restau ratie mochten alleen fietsers en voetga brug. Alle. restauratie 750.000 gulden gekost. Een bedrag dat Mid delburg met alleen heeft moeten opbrengen. Van het rijk werd bijna 500.000 gul den subsidie gekregen. De restauratie van de Spij kerbrug is eigenlijk het begin van een veel groter werk in die omgeving. Het is de voor loper van het weer in ere te herstellen van de oude bin nenhaven tussen de Ro uaanse Kaai en de Kinder dijk. In dit water komt een aan loophaven voor jachten. Een werk waarmee binnenkort wordt, begonnen. Verwacht wordt dat in juli van dit jaar de eerste jachten daar al kunnen aanleggen. angers nog over de es bij elkaar heeft de tie 750.000 gulden VLISSINGEN - ln de „gara- gewijk" van Vlissingen, aan de Industrieweg 35, heeft het au tomobielbedrijf Dijkwel B.V'. vorige week de deuren ge opend van haar nieuwe vesti ging. Deze showroom annex reparatieruimte is geheel ge wijd aan de Citroen in al haar verschijningen. Sinds Dijkwel Sr. in 1951 in Middelburg met het dealerschap van Citroen begon, heeft het bedrijf gelei delijk aan grotere vormen aan genomen. In 1973 nam de heer H.C. Dijkwel het bedrijf van zijn vader over en maakte plannen voor een Vlissingse vestiging. De oliecrisis ver traagde de uitvoering ervan een beetje, maar dit jaar is dan toch in de tijd van zeven maanden de nieuwe reparatie hal plus showroom verrezen. De firma Dijkwel stelde de afgelopen dagen haar bedrijf open voor het Vlissingse pu bliek om te komen kijken naar de nieuwste modellen van de Citroënfabriek. Ter gelegen heid van de opening kon zij zelfs gedurende één dag de nieuwe CX Break laten zien, die nog .op de RAI- tentoonstelling in februari ge ïntroduceerd moet worden Een speciale plaats was bo vendien ingeruimd voor de nieuwe 2 CV Special. Dit is weer de oude Eend, zoals ie dereen hem kent, zo simpel mogelijk met een prijs van even onder de zevenduizend gulden. In de nieuwe garagevesti ging, die alleen door een kleinere opzet verschilt van het moederbedrijf in Middel burg, zal de klant door de acht medewerkers alle mogelijke reparaties kunnen laten ver richten plan (wijziging is nodig voor de aanleg van de weg), zodat Vlissingen geen vergunning krijgt voor de aanleg. Zeker is dat echter nog niet. De bestaande weg tus sen Oost-Souburg en Middelburg blijft be staan. Na de aanleg van de rondweg is Vlissingen van plan opnieuw te bestra ten, zodat de fietsers, die in de toekomst vooral deze weg zullen gebrui ken, wat minder last krij gen van de hobbels en bobbels. Die verbetering gebeurt tegelijk met de aanleg van de riolering. VLISSINGEN - De Zeeuwse Vrouwenraad zal aanstaande dinsdag 13 januari om 14.00 uur een bijeenkomst beleggen in „Het Dorpshuis" te Bruinis- se. Het is de bedoeling, dat zo veel mogelijk vrouwen deze middag aanwezig zullen zijn om te praten over de inrichting van het recreatieterrein, dat gepland is in het Grevelingen bekken. De Zeeuwse Vrouwenraad vindt dat de vrouwen in deze provincie ook belanghebbend zijn bij deze zaak. Vaak blijkt, dat als het al te laat is, pas de wensen over de inrichting van een dergelijk terrein loskomen. Men denke hierbij aan de plaatsing van toiletten, dou ches, kranen, voorzieningen voor gehandicapten enz. Vol gens de Vrouwenraad bekijken vrouwen een gebied, waar de vrije dag doorgebracht gaat worden anders dan mannen. Om nu de klachten achteraf enigszins te voorkomen is deze hoorzitting belegd, waarvoor als deskundigen van rijk en provincie zijn uitgenodigd de heren A.L. van Geesbergen, gedeputeerde voor o.a. recrea tiezaken, drs. J.G. Spelier uit Den Haag, namens C.R.M. en ir. H. van Dord van de Rijks dienst voor de IJsselmeerpol- ders. Zij zullen de meningen en verlangens van de aanwezigen aanhoren en erover in discus sie treden. MIDDELBURG - Volgende week woensdag 14 januari worden aan de Beneluxlaan twee nieuwe scholen officieel geopend. Het zijn de openbare lagere school De Westburch en de openbare kleuterschool De Westhof. VLISSINGEN - Zaterdag 10 jan. 1976. Zevendedags- Adventisten Doopsgezinde kerk Vrijdomweg, van 9.15- 11.15 uur dienst, te Middel burg Doopsgezinde kerk dienst van 10.00-12.00 uur. Zondag 11 januari 1976. Geref. Petruskerk. Paul Kruger- straat. 9.30 uur ds. E. Hooger- vverf, H.A., 17.00 uur ds. G. de Heeten. Chr. Geref. kerk. Kas teelstraat, 9.30 uur leesdienst, 17.00 uur ds. G. Leendertse. open Hof Paauwenburg, 11 jan. 9.30 ds. G. den Heeten, 17.00 uur ds. E.Hoogerwerf. Evang. Luth. Gemeente, Wal- straat, 11 jan. gez. dienst te Middelburg. Doopsgezinde Gemeente, Vrijdomweg, 9.30 uur ds. S. Vooistra. Herv. Ge meente Souburg, Oranjeplein 11 jan. West 9 u. ds. v.d. Heide, ooost 9.30 u. ds. Dorgelo, 19.00 u. ds. v.d. Heide. Herv. Ge meente Ritthem, 11 jan. 10.00 uur ds. J. Broeder. Herv. Ge meente Koudekerke, 9 en 10.30 uur ds. M.J. de Jong. Geref. Gemeente, Marnixkerk Sou burg, 9.30 en 16.30 uur ds. Snoep. Evang. Buptisten Zen- dings Gemeente, 11 jan. ds. J Snippe te 17.00 uur in de Kla- renbeek lts te Middelburg, ge ref. kerk. (Vrijgemaakt), Lan- noystraat Vlissingen. 11 jan. 9.30 uur en 16.30 uur lees dienst. HERV. GEM. Vlissingen - 11 januari 1976. St. Jacobskerk 10.00 uur: ds F.S. Kloosterman. Bevesti ging ambtsdragers. Johanneskerk 9.30 uur: ds. L. de Liefde; 19.00 uur: ds. F.S Kloosterman. Ter Reede 19.00 uur: ds. L de Liefde. Belkesder St. Joseph 10.00 uur: ds. P. Bergkotte. R.-K. KERK WALCHEREN 10-11 JAN. 1976 Martinuskerk te Souburg, za 19.00 uur, zo. 10.30 uur Open Hof Paauwenburg.. zo 11.00-19.00 uur. Singelkerk te Vlissingen, za. 19.00 uur herenkoor Gregori aans, zo. 9.30 dameskoor. 12.00 uur samenzang. Bethesda/Jozefziekenhuis,. zo 11.00 uur. Ter Reede, vrijd. 9.00 uui Middelburg, kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 uur. zondag 10.15 en 19.00 uur Hoeksteen Rozenhurglaan, zondag 11.30 uur. Jehovah's Getuigen, Konin krijkszaal, Van Dishoekstraat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 uur en zondag van 10.00-12.00 uur Doopsgezinde Gemeente, Vrijdomweg. 10.00 uui ds. Vooistra. Volle Evangelie Gemeente, Vlissingen, iedere zondag 9.45 en iedere woensdag 19.30 uui in de Filadelfiakapel, Vrou wenstraat 5. Leger des Heils,, Vlissingen. iedere zondag 10.00 uur. Heilsbijeenkomst en 8.30 uui getuigenbijeenkomst. Anglican Church Service, morningprayer 7.30 p.m. in the Mission te Seamen Chapel Scheldepoort Vlissingen-Oost, reader A. Driver. The Bethel Pentecoastel Tem ple Inc. wijkgebouw Zuider baken, Rentmeesterlaan Middelburg-Zuid, diensten elke woensdag. .Pinkstergemeente Vlissingen. iedere zondag 14.30 uur, ge meentedienst. Apotheek. Van 9 jan. tot 16 jan. apotheek J.M.H. v.d. Sande, Badhuisstraat 30-32, tel. 12066. De Vlissingse apothe ken zijn tot 17.30 uur geopend. Tandarts,, Za. 10 en zo. 11 jan. van 11-12 uur dr. J.W.A. v.d. Heijden, Londense Kaai 29, Middelburg, tel. 01180-12738. Verloskundige, za. 10 en zo. 11 jan. mej. P.J. van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12778. Huisartsen Souburg, Arne- muiden en Nieuwland. za. 10 'n zo. 11 jan. dr. P. Kodde, Roosenburglaan 133, Middel- jurg, tel. 01180-26824, patiën ten van Middelburg-Zuid en Dauwendaele, zie Souburg etc. Dierenarts,, za. 10 en zo. 11 jan. dr. L. Jobse, Grijpskerke, el. 01189-1389. Consult alleen :ia tel. afspraak. HondeninformatiecentraD Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisver enigingen, za. 10 en zo. 11 jan. zuster N. v.d. Wal-Blok, Troel straweg 216, tel. 18874. Stichting Het Gezondheids centrum, te Souburg en Rit them, za. 10 en zo. 11 jan. zus ter W. Verhagen-Westerbeke, Burg. Stemerdinglaan 119, tel. 01183-61541. Stichting Middelburgse Kruis- raad„ za. 10 en zo. 11 jan. zus ter B.W. v.d. Logt, Bierkaai 9, Middelburg, tel. 01180-27396. Donderdag 8 jan Vrijdag 9 jan. Zaterdag 10 jan. Zondag 11 jan. Maandag 12 jan. Dinsdag 13 jan. ag Woensdag 14 jan. 11.26- 6.00-1-8.12 6.46-19.22 7.19-20.19 8.42-21.23 9.48-22.24 10.56-23.27 Bureau van de stichting voor niet-gehuwde moeders, Los- kade 25, Middelburg, tel. 01180-27311. spreekuur vol gens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor ging Middelburg, Stichting Maatschappelijke Dienstver lening, Walcheren, Loskade 29, tel. 26951, spreekuur maandag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 uur in het wijkcentrum Midden hof, Kanaalstraat 64, Souburg, tel. 4318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen, Maatschappelijk werk. Dagelijks van 8.00-10.00 uur. Actie Moeders voor moeders. mevr. van Belleghem, Wisse- kerke, tel. 01184-19518. Rechtswinkel Middelburg. gratis rechtshulp elke donder - dag an 19.00-21.00 uur. Las kade 29, tel. bereikbaar onder nr. 01180-26051. Dinsdag 13 januari 20.00 uur De Schakel Middelburg, lezing door prof.dr. v.d. Blij. Woensdag 14 januari 20.00- 23.00 uur De Zwaan Souburg, Filmhuis. Tentoonstellingen t.e.m. 17 ja nuari Rijksarchief Middel burg. Tot half januari Zeeuws Museum Middelburg. Tot 11 januari Vleeshal Middelburg. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen,. Vrijdag 9 januari 20.00 uur De Toverfluit. Za terdag 10 januari 20.00 uur Balletten II. Zondag 11 januari 14.30 uur De Toverfluit. 20.00 uur De Zigeunerbaron. Kon. Ned. Schouwburg te Antwerpen, zaterdag 10 jan 20.00 uur en zondag 11 jan 15.00 en 19.00 uur Driemaal Kerstmis. Kon. Opera te Gent. vrijdag 9 januari 20.00 uur Francois Vi- lon (Amande Nemeth). Zondag 11 jan. 14.30 uur Die Fledei - maus. 20.00 uur Francois Vi- lon. Womngbouw-veremging Goed Wonen. Weekenddienst voor storingen aan c.v. en lif ten, za. 10 en zo. 11 jan. de heer B. Lens, Lingestraat 48, Üost-Souburg, geen telefoon. ARNEMUIDEN - Moderni seren raakt ook in Arnemuiden een beetje uit de mode. De ge meenteraad heeft althans een bedrag van 12.250,- uitge trokken om het Marktplein weer in ouderwetse toestand terug te brengen. Voor dat geld zal een ouderwetse pomp wor den gekocht en geplaatst. Bo vendien zal het Marktplein straks verlicht worden door een vijftal gaslantaarns, die overigens wel voorzien zullen worden van elektrische lam pen. Al eerder werd in het kader van de verfraaiing van het plein een serie bomen geplant. De redaktie van zoekt zo spoedig mogelijk voor Middelburg e.o.. die in staat is zelfstandig de bericht geving uit deze stad en omgeving te verzorgen Schriftelijke sollicitaties aan de redactie De Scheldebode, t.a.v. mej. H. Adriaansens. Klokstraat 1, Goes

Scheldebode | 1976 | | pagina 5