Naast vele scherpe prijzen zeergrote keus in EIKEN KASTEN EIKEN BANKSTELLEN MET KANS OP LEUKE PRIJZENI PRIJS 1479, LEER - WOL - DRALON aw^avwr \\\vyvy\va\w\\s\os i O 0 c: 0 o 0 ld F 5 HAVENWEG - NIEUWDORP 1 RTC „Theo Middelkamp" ontvangt wielerclub uit Hoogeveen Jeugd in monumentenland Jazzconcerten in Terneuzen CD 1 STcai m- Q. O Q. Hans Duller CD 0 MEUBELHUIS DE SCHIPPER BIEDT MEER Rundjederen fauteuil, met schitterende kwaliteit rundleder in donkerbruine kleur: houtrijk skandinavisch model. Meesterlijk zitkomfort. TACSl Tijdelijke voordeelprijs van 750,voor slechts 13 0 1 SCHIPPERS MEUBELHAL GOES - In het komende week-end is de wielerclub „De Pedaleurs" uit Hoogeveen te gast bij de R.T.C. „Theo Middel kamp". In Wemeldinge wordt onder an dere een voetbalwedstrijd ge speeld tussen een team van Theo Middelkamp en De Pedaleurs en in Souburg wordt een home trainerwedstrijd gehouden. Deze sportuitwisseling, waarvan men een traditie wil maken begint zaterdagmiddag- om halfeen. De Drntse gasten worden dan in hotel Smits in Wemeldinge ontvangen. Om halftwee begint de voetbal wedstrijd op het voormalige ter rein van de v.v. Wemeldinge en daarna gaan de Pedaleurs in ho tel Smits kennis maken met hun pleegoiders. In de Van Duivenvoorde sport zaal in Sou bui g beginnen de wedstrijden op de rollen om kwart over acht. Zes Middel kampers binden dan de strijd aan tegen een zelfde aantal van De Pedaleurs. Daarna worden ook andere leden van beide clu bs nog even in de gelegenheid gesteld om op de rollen te ko men Rond kwart over negen vindt dan de prijsuitreiking plaats van ae kilometer competitie waaraan de leden van de tour club van „Theo Middelkamp" dit seizoen hébben deelgeno men. Een gezéllig samenzijn waarbij kan worden gedanst besluit dan deze eerste dag. Zondagmorgen om halfell' is er een gezamenlijke conditie training in de duinen bij Koude- kerke en om halfdrie wordt er nog een samenkomst gehouden in de Goese Sporthal, waarna de wilei-vrienden uit Hoogeveen om halfvier aan de thuisreis be ginnen. Het selectie-elftal tvan „Theo Middelkamp" voor de te spelen voetbalwedstrijd bestaat uit de volgende spelers; C. Joosse. F. Wassink, J. Raas, B. Steenbak ker, J. Courtin, M. Raas, P. Ver- schuure, B. Slabbekoorn, C. de Jonge, H Harinck, H. de Jong, R. de Ridder en P. Rentmeester. Hoe de gewiekste Jantje van Sluis zijn stad bewaarde voor een Spaanse verovering, hoe de Schreierstoren in Amsterdam aan zijn naam kwam, waarom de inwoners van Amersfoort „keientrekkers" worden ge noemd. Dit zijn drie van de elf avontuurlijke onderwerpen uit het boekje „Verhalen uit Mo numentenland". Verhalen vol spannende gebeurtenissen, mys terieus, romantisch, ontroerend, humoristisch. Geschreven vooral voor kinderen, maar ook volwassenen zullen al lezend in de ban komen van de sfeer van lang vervlogen tijden. In het boekje zijn elf verhalen gebundeld, uit iedere provincie één. Verhalen die in de loop der eeuwen zijn ontstaan, die lang zamerhand tot mythen en le genden zijn gegroeid, maar die nooit eerder op een zo unieke wijze bij elkaar zijn gebracht. Achterin het boekje is een histo- -isch overzicht gegeven van de elf plaatsen en monumenten, waar de verhalen zich afspelen, zoals kasteel Biljoen te Velp, de ruïne van Valkenburg, de Schelpengrot van Nienooi (Gr.), de Brandaris op Terschei ling en - vanzelfsprekend - dc Drentse hunnebedden. Het boekje „Verhalen uit Mo numentenland" maakt onder deel uit van de actie die de Ra- bobanken voeren ter gelegen heid van de Spaarweek, die ge houden wordt van 20 tot en mei 25 oktober 1975. Onder hel motto „kleine geschenken on derhouden de vriendschap" ligt er in die week voor spaarders een exemplaar van deze fraai# uitgave - gratis en zolang de voorraad strekt - klaar. In haar activiteiten tracht cie Rabobank dit jaar - het monu mentenjaar - sterk de aandacht te vestigen op de vele prachtige en indrukwekkende monumen ten die ons land rijk is. Het boekje „Verhalen uit Monumen tenland" is daar één voorbeeld van. Een tweede is de nieuwe uitgave van de bekende kalen der, die dit jaar is gevuld met een dertiental uitzonderlijk mooie foto's van bekende en minder bekende Nederlandse monu menten, zoals het raadhuis van Willemstad, het Friese stadje Sloten en de Groningse Menke- maborg. Het Quartet Gijs Hendriks (niet te verwanen met de jongere Joop) komt op 19 decern bei- in het Jess-cafe. Gijs (vier saxofoons) won in 1971 de Wessel Ilkenprijs. Een betere recommendatie is niet mogelijk. Met Gijs spelen in een vaste formatie samen Willem Kpehne (el. piano), Michael Baird (drums), en Bert van Erk (bas). Twee concerten dus, die wij u warm kunnen aanbevelen. Met de groepen voor de concerten na december wordt door Jess nog onder handeld. Daarover dan een volgende keer meer. Gijs Hendriks De stichting Jess organiseert elke maand een vrijdag-jazz- I concert in Terneuzens Jazz Kafe Porgv and Bess. De winterconcert-serie is bedoeld als levende informatie over jazz- muziek en muzikanten. Daarmee treedt de Jess Stichting uit haar keurslijf van alleen-maar festivalorganisator. Zo konden de lief hebbers en andere vrijdagavond-gasten in spetembcr the Victoria Jazzband uit Brussel beluisteren en in oktober (de Jazzmaand) naast het concert van de Big Band uit Sas van Gent de Terneuzense groep Friends ook nog het zeer geslaagde optreden van het Quartet Joop Hendriks (Breda) meemaken. De publieke belangstelling is helaas niet overdonderend, zo n zestig zeventig bezoekers voor een goed jazz concert is voor de organisatoren bepaald niet bemoedigend. Toch gaat de Jess stich ting door met de vrijdagavond-serie op 21 november, 19 december, 23 januari en 20 februari. Misschien kunt u deze data vrijhouden voor een bèzóèk aan het Jess-cafe. Hans Dulfer (tenorsax), Willem van Maanen (trombone), Steve Boston (percussion), Joop Scholten en Wim Essed (gitaar), Martin van Duynhoven (slagwerk) en Grunchi (conga's) vormen de groep Perikels, die op 21 november in Terneuzen zal spelen. Een gelegenheid-ensemble, dat in de nederlandse jazzmaand (oktober 75) zo'n beetje door heel Nederland zijn Zuid Amerikaanse jazz liet horen.

Scheldebode | 1975 | | pagina 7