Rabobank Q Voorstel tekening tot oometen en in brengen oude stadhuis „Van Dishoeckhuis" vrijdag in de Raad ze zeggen. Maartense tapijt Rësta Gitana in Britannia de seheldebode WINKELAKTIE 'N SUCCES St.-Nicolaas zaterdag in O.-Souburg I t makkie 4, Scheldebode-kringetje UW JUWELIER OP DE MARKT r iflitüame VERKADE ALBUMS mm -\ Bestemming Waal$ fi\ode REDACTIE: Winkelactie De volgende zaken ne men aan de actie deel: DE RUITER Zeelands grootste collectie: - PLAATARMBANDEN - STERRENBEELDEN - KETTINGEN Zilver goud Am. doublé Graveren gratis in 2 minuten 14 KRT GOUD 20 tot 30% voordeliger huist oostburg midddtxrg vlissingen re nesse sxei f 7 de seheldebode 25e JAARGANG NO. 47 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 19 NOVEMBER VLISSINGEN - Als de raad vrijdag akkoord gaat met het verlenen van een krediet van 125.000,- dan zal het Archi tectenbureau Rothuizen een 't Hoofd B.V. binnenkort aan de slag kunnen gaan. Het bureau krijgt dan van de gemeente Vlissingen de opdracht om het oude stadhuis, het zgn. Van Dishoeckhuis, aan de Houtkade E2 op te meten en in teke ning te brengen. Bovendien zal zij een kostenraming moeten opstellen van de afbraak en de opslag van het voormalige stadhuis en de direktiekosten, die daaraan verbonden zijn. AI tien jaar lang staat het oude stadhuis te vervallen en het enige onderhoud, dat eraan ge pleegd wordt, is het aanbrengen van planken als er alweer een ruit gesneuveld is. Volgens de kenners is het van Dishoeckhuis één van de fraaiste voorbeelden van barokarchitectuur, die ons land kent. Maar in 1963, toen de bouw van het nieuwe stadhuis al aar dig vorderde, dacht de Vlis- singse gemeenteraad er anders over. In die tijd had men, zoals overal in de stad,, nog weinig oog voor monumenten uit vroe ger jaren. Alles, wat niet direct meer bruikbaar was, moest ge sloopt worden. Het terrein, waar het stadhuis op stond, kon De Schelde goed gebruiken, dus het Van Dishoeckhuis moest ook maar verdwijnen. In de koopacte stond vermeld, dat De Schelde pas voor het ter rein zou betalen als alle opstal len gesloopt zouden zijn. Dit ra dicale slo..pplan ging een groep mensen te ver en er werd zelfs een fonds gesticht om pelden voor verplaating van he bij elkaar te brengen. Maar er- plaatsingsfonds stierf ei ïille dood en in '69 verzette Monu mentenzorg zich tegen het afge ven van een sloopvergunning. Wel was men bereid een sub sidie te geven voor verplaatsing. De gemeente ging hiervoor in beroep bij de Kroon en ontving tot op heden geen uitspraak. Be langrijk is dat nu niet meer,wamt inmiddels heeft het ministerie van CRM kortgeleden alsnog vergunning tot afbraak verleend. Maar wèl met de bepa ling, dat de „afgenomen mate rialen" zorgvuldig worden op geslagen met het oog op een re constructie van het huis. Het bedrag van 125.000,- voor opmeten en in tekening brengen zal nog maar een fractie van het bedrag zijn, dat nodig is om het Van Dishoeckhuis elders weer op te bouwen. Inmiddels zijn het ministerie van CRM en het Regionaal Coördinatie college voor Openbare Werken al door het gemeentebestuur be naderd om belangrijke subsidies te geven. Bovendien noet er een plaats gevonden worden om het materiaal op te slaan en natuur lijk een terrein, waar het huis weer kan herrijzen. De gedach ten hierover gaan uit in de rich ting van de Zeilmarkt, b.v. op de kop van het plein aan de rand van het water. Belangrijk is ook om, voordat de gemeente zich in dit he rbou w-avontuur stort, een goede bestemming voor het huis te hebben. In een commissiever gadering van afgelopen week verklaarde wethouder Gillissen Verschage, dat B. en W. graag een rijksdienst, misschien Rijkswaterstaat, voor het huis zou willen interesseren. Het zou de werkgelegenheid in de ge meente ten goede komen en de exploitatie van hhet Van Dis hoeckhuis mogelijk maken. Intussen heeft B. en W. ook de oud-minister van Volkshuisves ting Ir. W. F. Schut bereid ge vonden om voorzitter te worden van het nieuwe „comité herle ving Van Dishoeckhuis in Vlis- dat je niet alles moet geloven wat er in de krant staat alleen de mode-informaties van Waals zijn maar betrouwbaar. Lange Zelke 9-11 Vlissingen. singen". Het comité zal de ge meente moeten steunen in haar herbouwwerk en gezien het op leven van de belangstelling voor oude monumenten zal zij wel meer particuliere medewerking krijgen dan het fonds uit de zes tiger jaren. Onder leiding van mevrouw Th. Beun-Voorstad uit Veere is trouwens al tijd een handtekeningenactie gaande tot het behoud van het Van Dis hoeckhuis. Op 't ogenblik schij nen over de tweeduizend Vlis- singers en andere voorstanders hun naam op de lijst te hebben gezet. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG DAMPLEIN 16 MIDDELBURG TEL. (01180) 2724 BETAALBARE SPORTIEVE KLASSIEKE DAMESMODE VLISSINGEN - De zang- en dansmanifestatie van Spaanse zigeuners reist dit jaar alweer voor de negentiende maal door ons land. Aanstaande zaterdag Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. LH. Vlerk, tel. Vlissingen: mevrouw Wolterbeek-v. d. Schubertlaan 29, 01184-16869 Middelburg: J. Kuipers. Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. (076) 122341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus73-Tel. 01184-16830 ADVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 22 november om 20.00 uur zal Vlissingen bezocht worden in de grote zaal van Hotel Britannia. Iedere tournee brengt weer nieuwe sterren en een andere sfeer met zich mee. Ditmaal ligt de nadruk nogal op de ernst en tragiek van de Flamenco, de volkskunst, die de eeuwenlange onderdrukking en vervolging van de zigeuners in Spanje tot uiting brengt. Sterdanser en aanvoerder van het gezelschap Cutro Velez houdt zich aan so bere en strakke choreografiën, die vooral te zien zijn in het Ge vangenislied (Carceleras) en de Tangos de Malaga, een verlei- dingsdans. Behalve liederen en dansen zal er deze avond ook een gitaar solo te horen zijn van één van de twee begeleidende gitaristen Ri- cardo Mino. Loli Flores en La Puela zijn de vroi welijke ster ren bij deze nieuw Fiesta Gi tana da Silva. Abonnementsvoorstelling VSC. Kaarten a f 10,50 (niet- leden f 12,-) en f 5,- CJP ver krijgbaar bij Bachten Komme, Badhuisstraat 104 (01184- 16420) één dag voor en op de dag zelf van het evenement van 9.00-17.00 uur. SOUBURG - Om 14.0ri uur precies zal Sint- Nicolaas aanstaande zaterdag 22 november aan de Loskade in Oost-Souburg arriveren. De goedheilig man zal hier muzikaal verwelkomd worden door Muziekvereniging „Vlijt en Volharding". Ook en kele sportverenigingende ruiters van de Ringrij- dersvereniging en het mini-majorettenpeloton zul len hier hun opwachting maken. Van de Loskade af zal de Sint dan een rondrit door Souburg gaan maken via de route Bermweg, Zeewijksingel, Corn, van Perestraat, Kanaalstraat, Haaksbergen straat, Oude Waterlaan, Burg. Stemerdinglaan, Amstelstraat, Gouwestraat, Lekstraat, Oranje plein, Paspoortstraat, Kanaalstraat, waarna de tocht eindigt bij het wijkcentrum „Middenhof". i De winkeliers van Oost- Souburg hebben ter gelegen heid van Sinterklaas een speciale actie op touw gezet, waarvan iedereen kan profi teren. Tenminste als hij of zij voor minstens vijf gulden koopt bij de deelnemende zaken. Iedere klant krijgt bij be steding van 5 gulden een bon, bij 10 gulden twee bonnen enz. die later zullen worden uitgeloot. Dat gebeurt na 6 december, want de actie die deze week is gestart duurt tot en met die datum. Er zijn to taal 31 prijzen beschikbaar. De hoofdprijs is een kleuren t.v., de tweede en derde prijs zijn goed voor een afwasma chine, de vierde en vijde leve ren een droogtrommel op, enzovoorts, enzovoorts. Bloemist Butterfly. Boekhandel Huson. Slagerij De Jager. Schoenhandel Smits. Groentenhal Verhoeff. Rijwielhandel Lobbezoo. Woningtextiel De Faam. Ijzerhandel Maljaars. Parfumerie Van As. Modehuis Eversdijk. Fotograaf Grave. Kaaswip Kamphuis. Speelgoed Manse. Optiek Hardy. Electra Suurmond. Schoenhandel Baljeu. Huishoudelijke art. Dinge- manse. Mannenmode Jakobsen. Bloemist Gerbera. Stoffenhuis Delta Bakkerij De Graag. Juwelier Hondius. Kruidenier Roelse. Dierenspeciaalzaak Gilst. Groentenhal Bosschaart. Radio Tel. Van der Est. Bakkerij De Vlieger. Drogist Rijk-Bleyenberg. Frituur Van de Pol. Handwerken Van Damme. Bakkerij Henderikx. Schoenreparatie Smit. Groentenhal De Pagter. Drogist Luitwieler. Rijwielhandel Meyers. Kruidenier Ovaa. Textiel Dooge. Interieur verz. Jakobsen. Tuinartikelen Arendse. Zonwering Kleppe. Dames-boetiek Flair. Speelgoed Borst. nog volop leverbaar bij Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 Sinterklaas is dan wel veilig en wel in Vlissingen geland, vrienden, maar niet iedereen in het Zeeuwse denkt met evenveel plezier terug aan dat grote televisiefeest van afgelo-r pen zaterdag. Nu was er in Vlissingen ook al voor het spektakel in kannen en krui ken was, heel wat gepraat en georganiseerd geweest. Ze hebben hier in Zeeland name lijk een inspecteur voor het kleuteronderwijs, die zich niet alleen met allerlei technische en administratieve toestanden van het kleuteronderwijs bezig houdt. Nee, deze man komt ook op voor de belangen van de kleutertjes zelf. En hij vond het niet zo'n beste zaak dat voor een televisiespektakel kleuterscholen en masse opge trommeld zouden worden om als decor te dienen voor de aankomst van Sinterklaas. Hij heeft de leiding van de kleuterschole dan wel niet verboden om de kleuters in groten getalen naar de Koop manshaven in Vlissingen te voeren. Want dat kon hij niet, omdat het feest zich op zater dag afspeelde, dus buiten de lesuren. Maar hij heeft de kleu terscholen de gang naar de ha ven wel sterk ontraden. Kijk heeft hij gezegd: voorkinderen van vier, vijf jaar is de aan komst van Sinterklaas en zwarte Piet nogal ingrijpende gebeurtenis. Het gebeurt maar al te vaak dat ze plotseling bang worden en dan moeten ze terecht kunnen bij vader of moeder. En een of twee kleu terleidsters kunnen een hele klas kleuters niet die veilig heid geven die ze nodig heb ben. Over die opvatting is heel wat afgespraat en verschil lende Vlissingse scholen heb ben dan ook geweigerd om van hun kleuters een levend decor te naken. Maar ook nu het hele festijn alweer achter de rug is, zijn er nog heel wat discussies. Voor de ouders van de Nutskleuter- school in Vlissingen vinden dat dat de NOS de zaak nogal onpedagogisch heeft aange pakt. De leiding van deze kleu terschool was gevraagd om het binnengebeuren wat op te vro lijken. De leiding vond dat goed, maar alleen op de voor waarde dat alle aanwezige kinderen evenveel aandacht zouden krijgen. Er was dan ook een stukje ingestudeerd waaraan alle kleuters zouden kunnen meedoen. Tijdens de uitzending echter, zonder dat de onderwijzeres er iets van wist, werden er echter opeens twee meisjes opgevoerd uit Hilversum, die een elfendansje mochten uitvoeren. Dat dansje viel nogal lang uit. En het ge volg was dat de Vlissingse kleuters het stukje in een korte tijd moesten afraffelen. Dat was al een teleurstelling; maar bovendien kwam van de eis: of alle kinderen een cadeautje, of niemand iets, ook al helemaal niets terecht. Want een hele boel kleuters konden een grote zak snoepgoed in hun vuistjes houden, terwijl andere klein tjes met lege handen moesten toekijken. En tenslotte, zo laat de ou dercommissie weten, hebben we ons verschrikkelijk geër gerd aan de dubbelzinnige opmerkingen van de zwarte Pieten. Zij hadden wel alle aandacht voor de vedette Rob de Nijs, maar nauwelijks voor de kinderen. Het was een kin derachtige dan een kinderlijke uitzending. Het is duidelijkvoor de kleuterschool hoeven de televisie-Sinterklaas en zwarte Pieten een volgende keer dan ook niet meer in Vlis singen aan te komen. En daar kunnen andere kleuterscholen in de plaatsen waar Sinter klaas in de toekomst aan wal denkt te stappen, dan weer van ieren% - ARJOAN. •mmmm De winnaar van de vorige week is de heer L.D. Nijssen, Meidoornlaan 12, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even bij ons kantoor, Spuistraat 94 te Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Banket bakker Faber, Raadhuisstraat 28 de alom bekende kwaliteits- Wid;' taart; een half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat; Vishandel R. de Nuynck jr.. Oude Markt 11, een kilo gebak ken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zelke 80, een luxe fles bad- schuim; Smith Kaas, Markt kraam, een pond kaas naar keu ze; Slagerij Oostrom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; 't Gouddopertje; Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamer thermostaat; Drankimport Jan Duimei, Hermesweg 23, Vlissin gen, fles Sherry t.w.v. f 3,95; Annikes cafetaria Betje Wolf- plein, twee broodjes Annikes met koffie; Midgetgolfbaan Del ta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis consumpties; Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor pannekoeken plus koffie voor twee personen; Chemische wasserij Populair, Groenweg 1, Vlissingen, gratis reinigen van japon. UITSLAG R.A. Versaevel, Vijverstraat 9. Cadzand. J. van 't Westende, Werrilaan 50, 's Heerenhoek. Mevr. Kramer, Plevierstraat 31, Zierikzee. Mevr. Brooshooft- v.d. Kroon, Emmalaan 14, Dirksland. P.A. Dekker, Oost^ straat 12, Aagtekerke.

Scheldebode | 1975 | | pagina 1