Zusters vieren eeuwfeest Franciscanessen honderd jaar in Vlissingen *jsr. wv tips Forten, restanten uit een strijdbaar verleden het weten waard Weeshuis SKOL Eeuwfeest Bazaar Hervormde Vrouwengroep Sinterklaas actie in Oost-Souburg Accordeon- en mandolinespel van klasse Slagerij Oosterom gemoderniseerd Bazaar UVV- Middelburg door: matthey hovestadt Muziekfilms in Open de Beuk Kerkdiensten Medische diensten Goed wonen Culturele Agenda Hoogwater DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 NOVEMBER VLISSINGEN - Het zijn er nog maar elf, die aanstaande za terdag 15 november als gast vrouwen van haar orde de vele genodigden ontvangen zullen in Vlissingen. Het Sint- Josephziekenhuis, waar de zus ters franciscanessen van de op richting in 1913 af werkten, be staat niet meer in de oude vorm en de habijten zijn verwisseld voor gewone kleding. De elf zusters, die in enkele flats een gezamenlijke huishou ding hebben opgezet, zijn zo op het oog tot de categorie „wer kende vrouwen" gaan behoren. Vier van hen genieten van haar pensioen en houden het huis houden draaiende. De strenge huisregels van vroeger, toen een Moeder Overste nog de scepter zwaaide, zijn afgezwakt en bin nen redelijke grenzen kan ieder een doen wat zij zelf wil. Zes zusters hebben nog een volledige dagtaak in het nieuwe Bethesda-St.-Josephziekenhuis en één (zuster Celestine) is hoofdleidster van de kleuter school „De Kwikstaart" in Oost Souburg. De Congregatie van de Zusters Franciscanessen van Aerdenhout, die zoals vele an dere congregaties, eigenlijk geen nieuwe roepingen meer heeft en sterk vergrijst, leidde destijds haar novices in allerlei „dienstverlenende" beroepen op. Veel verpleegsters, maar ook b.v. onderwijzeressen en maat schappelijk werksters. Het werk, wat zij deden, was uitslui tend charitatief en zij ontvingen alleen de „kost en de kleding". Zoals zuster Blidhilde het. krachtig weet uit te drukken „Schorten en schoenen en ver der niets". Pas in 1963, na lang durige pressie van de oversten van verschillende congregaties, kregen de zusters een gewoon salaris van de instellingen, waar zij werkten. Het bestuur van de congregatie in Aerdenhout is ook wat soepeler geworden bij de plaatsing van haar zusters* over het hele land. Vroeger kon men van de ene dag op de andere overgeplaatst worden en hiel den sommige zusters hun kof- fers zelfs voor het gemak maar ingepakt. Ook op de leeftijd werd niet gelet, je bleef werken tot je niet meer kon. Familiebe zoek was aan strenge regels ge bonden, eens in de zeven jaar een bezoek aan de familie thuis en twee keer in het jaar zelf be zoek ontvangen. Nu gaan de zus ters op bezoek, wanneer hun dat zo uitkomt en zuster Wendeline is erg blij, dat zij haar oude moeder van 88 regelmatig in Duitsland op kan zoeken. Vol gens zuster Maura, die de groep Vlissingse zusters naar buiten vertegenwoordigt - wie haar Moeder Overste noemt wordt hartelijk door alle zusters uitge lachen - is Vlissingen een erg aantrekkelijke pleisterplaats voor de andere zusters uit het land. „Het is hier net een zoete inval. Van half mei tot half juli De zusters, nog in vol habijt, bij de viering van het vijftigjarig bestaan van het Sint-Josephziekenhuis in 1963. Zoekplaatje voor de lezers: Waar staan de zusters Maura, Paula, Blidhilde, Wendeline en Siegfrieda? dit jaar hadden we al 28 logees Vooral de 65-plussers kwamen op de vrij-reizen dagen". In die honderd jaar, dat de zusters franciscanessen in Vlis singen werken, is er steeds, vooral tot de tweede wereldoor log, een groep zusters van Duitse afkomst in de orde werkzaam geweest. Rond 1870 had de ro- ko kerk in Duitsland een moei- MIDDELBURG - De jaar lijkse handwerkbazaar van het UW zal ditmaal gehouden wor den op woensdag 19 november van 14.00-17.00 uur in het Schuttershof. Op de bazaar zijn verschillende artikelen te koop, zoals tassen, beesten, kleden en produkten van pitriet. De op brengst wordt o.a. gebruikt voor de aanschaf van nieuw materi aal. Tijdens de bazaar zal er het een en ander nog te doen zijn, zoals sjoelbakken en verloting. In het kader van het open be- jaardenwerk is er iedere woens dagmiddag in het Schuttershof en op donderdagmiddag eens in de veertien dagen in het Bastion gelegenheid tot creatief hand werken o.l.v. UW'sters. Ieder een is op deze middagen wel kom. t makkie 2-wekelijks kruiswoordraadsel voor de lezérs van Nieuwsblad v/d Bevelenden Ons Eiland De Scheldebode Zeeuws Vlaamse Koerier met 5 dozen Skol Bier (24 blikjes per doos, gratis aan huis bezorgd) voor 5 prijswinnaars. Horizontaal: 1. langzaam; 5. pl. in Duits land; 9. boom; 12. klein persoon; 14. vreemde munt; 15. huidopening; 17. wijze; 18. de oudere; 19. verdriet; 20. bestaat; 21. bevestiging; 22. eenh. v. kracht; 23. dieren geluid; 24. vloerbedekking; 26. afstands maat; 28. soort garen; 29. partner van Julia; 30. reeds; 32. zangnoot; 33. het afwezig zijn; 37. feestkleding; 38. bloeiwijze. Verticaal: 2. waterhoogte; 3. bergplaats; 4. N.V. (Fr.); 5. water in Brabant; 6. deel v.e. atlas; 7. voegwoord; 8. vlinderlarve; 10. duur van eb en vloed; 11delfstof; 13. vaartuig; 14. spelbatletje; 16. larve; 17. pl. in Duits land; 23. zijrivier v.d. Donau; 24. vent; 25. pl. in Engeland; 27. indruksel; 31spil; 33. fami lielid; 34. rondhout; 35. geheel de uwe; 36. jongensnaam. Oplossingen binnen 5 dagen aan: Redactie „Groot Zeeland", Nieuwstraat 9, Temeuzen Inzenden Adres:Woonplaats: Schrijf linksboven op de enveloppe ,,'t Makkie". Frankeren met 50 cent. lijk bestaan en ondervond bij haar werk veel tegenstand van de staat. Dit deed de zusters franciscanessen van het Heilig Hart van Jezus en Maria van Salzkotten uit het bisdom Pa- derborn uitwijken over de grens naar Nederland. De congregatie vestigde zich in Aerdenhout en en 1923 werd zij een zelfstan dige Nederlandse congregatie en heette voortaan Zusters Franciscanessen van Aerden hout. Geleidelijk aan hadden zich toen ook veel Nederlandse novices bij de congregatie aan gesloten. In 1875 werden de zus ters al direct, via de bisschop van Haarlem, ingeschakeld om de leiding v an het „Roomsch Ca- tholiek Weeshuis" in Vlissingen op zich te nemen. Ernstige con flicten in het weeshuis hadden het bestuur er toe gebracht de hulp van de bisschop in te roe pen want Vlissingen viel toen nog onder het bisdom Haarlem. De zusters kwamen en bleven. In 1913, toen het Sint- Josephziekenhuis geopend werd, namen zij als vanzelf sprekend de verpleging in het ziekenhuis op zich en hielden zich ook bezig met het werk in de keuken en naai- en waska mers. Met enige weemoed den ken de zusters nu terug aan die jaren in het Sint-Joseph. Zuster Paula vindt, dat het leven van een zuster in die jaren eenvoudi ger was dan nu. Beslissingen werden voor je genomen en je wist waar je je aan houden moest. „Je kon met kleine din gen al zo'n plezier samen heb ben". Radio en t.v. waren taboe en tot tien jaar geleden mochten er zelfs geen kranten gelezen worden. De huiskroniek die van 1875 af werd bijgehouden, ver telt naast schokkende gebeurte nissen, zoals van de bom, die in het begin van de oorlog op de kapel viel en drie zusters in ge bed verraste, ook over prettige voorvallen van jubilea, die on derling gevierd werden. Zuster Maura moet bekennen, dat de laatste jaren de kroniek slecht is bijgehouden, maar dat men bin nenkort opnieuw gaat beginnen. oude rector van Josephziekenhuis, het Sint pastoor Kroon uit 's-Heerenhoek en de heer Bloem, groepsbegeleider uit Aerdenhout. De gezangen tijdens de dienst worden ver zorgd door de Zeeuwse Koor school. Na deze dienst wordt tot zeven uur in de grote zaal van Bachten Komme een receptie gehouden, waar iedereen de zus ters kan komen gelukwensen. En gezien de lange tijd, die en kele zusters in Vlissingen heb ben gewoond, zal het een drukke receptie worden. Zuster Blid hilde is b.v. van 1932 af al in Vlissingen. Zuster Wendeline, die van 1946 af hier woont, beweert da» op straat iedere tweede voorbij ganger zuster Blidhilde kent. Bovendien hebben vijftig zus ters uit het land, die allemaal ir Vlissingen hebben gewerkt, d„ uitnodiging om naar het feest te komen, aangenomen. Na de re ceptie zal in besloten kring het feest voor de genodigden onder het eten van een koud buffet nog een tijdje doorgaan. De zusters verheugen zich er erg op weer veel oude bekenden terug te zien. Cadeaus zijn welkom, maar dan in de vorm van een geldbed rag gestort op een speciale ban krekening. De zusters willen graag één van haar medezusters franciscanessen helpen bij haai missiewerk op Sumatra. Zuster André Lemmers probeert al twee jaar, in samenwerking met enkele zusters van een andere congregatie, in de binnenlanden een medische hulppost van de grond te krijgen. De zusters in Vlissingen, die via dia's en brie ven enigszins op de hoogte zijn geraakt van de trieste omstan digheden waaronder deze zuster moet werken, hopen met een geldbedrag iets voor haar werk te kunnen doen. Zuster Maura: „Zo'n gift zal voor haar een ver rassing zijn. Al krijgen we maar een paar honderd gulden, het idee dat anderen aan je denken is al prettig". Het eeuwfeest van de Vlis singse franciscanessen zal niet ongemerkt voorbijgaan. Het be stuur van de Stichting Streek ziekenhuis Sint-Joseph heeft besloten er een uitgebreide feestdag van te maken. Zaterdag 15 november zal allereerst om 15.00 uur in de parochiekerk aan het Stadhuisplein een plechtige eucharistieviering plaatsvinden geleid door bis schop H. Ernst van Breda. Hij zal hierin bijgestaan worden door deken Blommerde uit Goes, pastoor Van 't Riet, de MIDDELBURG - De Her, vormde Vrouwengroep „Zuid- erwijk" organiseert op woens dag 19 november van 15.00- 17.00 uur een bazaar in de aula van de Rentmeesterschool aan de Rentmeesterlaan. Behalve de verkoopstands van allerlei artikelen en fraaie handwerken zullen ook de jon geren met een eigen stand verte genwoordigd zijn. Verder komt er een rad ven avontuur en 's middags is er een grabbelton voor de kinderen. De opbrengst komt ten goede aan de Kerkbouw-Zuid. 'OOST-SOUBURG - De win keliers van Oost-Souburg heb ben ter gelegenheid van Sinter klaas een speciale actie op touw gezet, waarvan iedereen kan profiteren. Tenminste als hij of zij voor minstens vijf gulden koopt bij de deelnemende zaken. Iedere klant krijgt bij beste ding van 5 gulden een bon, bij 10 gulden twee bonnen enz. die la ter zullen worden uitgeloot. Dat gebeurt na 6 december, want de actie die deze week is gestart duurt tot en met die datum. Er zijn totaal 31 prijzen be schikbaar. De hoofdprijs is een kleuren tv, de tweede en derde prijs zijn goed voor een afwas machine, de vierde en vijfde le veren een droogtrommel op, en zovoorts, enzovoorts. Aan de sinterklaasactie doen onder meer de volgende zaken mee: Boekhandel Huson, Zon wering Kleppe, De Bezige Hand, rijwielhandel Meijers, bloemis terij De Pergola, verf- en hand- werkartikelen Van Damme, elektriciteitszaak Suurmond, garage Wouters, textiel- en wo ninginrichting, dierenspeciaal zaak Heynsdijk en slijterij Haeck. MIDDELBURG-In „Open de Beuk" in Middelburg draaien zaterdag 15 november twee mu ziekfilms. Om 11 uur 's avonds zijn te ziemeen verfilmd optre den van Rory Calagher in een Londense club en een film van Fairport Convention en Ma thews Southern Comfort. Juist over de grens van Zeeland op het voormalig eiland Goeree-Overflakkee, staat in het westelijk gelegen plaatsje Stellendam een tentoonstellingsgebouw met een perma nente expositie over de Deltawerken. Dit gebouw, „Delta Expo" geheten, geeft een goed over zicht van alle Deltawerken, die na 1953 zijn gerealiseerd. Door middel van foto's dia's, kaarten en archiefstukken is getracht om de bezoeker zo duidelijk mogelijk te vertellen over de wereldberoemde waterbouwwerken, die in Zuid- Nederland zijn gebouwd. Het „landje van Hulst" is van de Middeleeuwen af strategisch gezien een zeer belangrijk ge bied geweest. Wie Hulst in han den had kon vanuit het Hulster-Ambacht, een deel van de Vier Ambachten en het Land van Waas controleren, In dit ge bied ligt een weloverwogen sys teem van verdedigingsioerken dat van Sas van Gent in het wes ten tot aan de Schelde ten noord-oosten van Hulst loopt Deze verdedigingswerken zijn niet allen gelijk gebouwd. In de 15e eeuw lieten de graven van Vlaanderen Jan zonder Vrees en Philips de Goede eerst de stad versterken met grachten en wal len, waarin poorten en bolwer ken werden gebouwd. Later bouwde men buiten de stad de eerste forten, die via een linie met de stad werden verbonden. Toen Prins Maurits in 1591 de stad op de Spanjaarden wilde veroveren was deze dan ook moeilijk in te nemen. Dat het hem desondanks gelukte was te danken aan het feit dat er slechts weinig manschappen in Hulst gelegerd waren. Bijna alle offi cieren en manschappen inclusief de gouverneur, waren naar Antwerpen vertrokken. Een kort beleg, waarbij het geschut slechts in stelling werd ge bracht, zonder dat er geschoten behoefde te worden, bracht Prins Maurits de begeerde over gave. Ook hij breidde de verdedi gingslinie van de stad weer uit, evenals de Aartshertog Albertus van Oosterijk, toen deze in 1596 Hulst na een hevig gevecht en grote verliezen in handen kreeg. Prins Maurits mét Prins Fre- derik keerden echter later terug VLISSINGEN - De jaarlijkse uitvoering van de Vliss. Accor deonvereniging „Accordeola" mag zich altijd in een behoor lijke belangstelling verheugen. Dit heeft een oorzaak. Het mu- ziekminnend publiek weet zo zoetjes aan wel, dat zij op zo'n avond muzikaal aan hun trek ken komen. Ditmaal was er de medewer king van de mandolinevereni ging „Con Amore", o.l.v. J. Eek- hardt. De naam der vereniging zegt reeds genoeg, met liefde werpen zij zich op hun muziek en dan komt er in vele gevallen veel goeds tot stand, vooral in de Ouverture in A was dit het geval. We bepalen ons echter tot de drie orkesten van Accordeola. Onder leiding van Herman Gij- sel kwam het C-orkest met een geordend programma. Spelen derwijs weet de dirigent zulks te bereiken. Het B-orkest o.Lv. J. Eckhardt speelde muziek van 'een trapje hoger. Met een goede nuancering en een verantwoord tempo, was het een lust dit or kest aan te horen, echter nog wat meer letten op staccato en lega to. Tussen de bedrijven door speelde een acc. duo, bestaande uit de heren Schroevers en Blom, een uitstekend werk van klasse. Als klap op de vuurpijl kwam nu voor het voetlicht het formidabele A-orkest o.Lv. Herman Gijsel. Deze weet heel goed wat zijn leden waard zijn en had muziek gekozen, die in hun bereik lag. Echter de uit voering van de „Egmont- Ouverture" van Ludwigvan Be ethoven heeft ons getroffen. Hiermede heeft dit orkest zich begeven op klassiek gebied. Maar het was keurig, soms wel wat te machtig, maar dit is nu eenmaal de opvatting van de di- naar Hulst en kwamen na zware gevechten opnieuw in het bezit van deze felomstreden vestings tad. Begin 1700 woonde de be kende vestingbouwer Menno van Coehoom m Hulst en ook hij verbeterde en versterkte het verdedigingssysteem van het „Carcasonne van het Noorden". Die laatste keer dat er om Hulst ?\evochten werd en waarbij de inies nogmaals hun strategi sche waarde konden tonen, was in 1747 tijdens de Oostenrijkse Successie-oorlog. De stad werd toen ingenomen door de Broglio en de Hertog van Saksen. In totaal werden vanaf de 15e tot en met de 18e eeuw een der tigtal forten ter verdediging van Hulst gebouwd. Elk fort stond weer in verbinding met tenmin ste één ander fort en zo kon men van fort tot fort naar Hulst rei zen. Tussen de forten lagen vaak redouten, een soort stenen bol werken en schansen, veldwer ken van tertiair belang. In de loop der tijden zijn vele van de forten vernield of afge graven, zodat er nu nog maar enkele overgebleven zijn. Wel herinneren straatnamen, buurt schappen en zelfs de namen van boerderijen aan het feit, dat daar vroeger zo'n fort gelegen heeft. Elk fort heeft natuurlijk ook zijn eigen geschiedenis, maar deze is in vele gevallen voorgoed verloren gegaan. Het „Land van Hulst" is ech ter nog steeds een erg inte ressant gebied, zowel in landschappelijk als in defen sief opzicht. Daarom prijzen wij ons gelukkiq dat de Ju niorkamer het initiatief ge nomen heeft om deze ge schiedenis uit te zoeken en een route uit te zetten langs de meest interessante forten dan wel langs de forten die nog het best bewaard geble ven zijn. Natuurlijk is er nu niet meer zoveel van te zien, maar al rijdend en wandelend de geschiedenis lezend, die zich daar vroeger eeuwen heeft afgespeeld, wordt elk fort toch weer levend voor de be zoeker. Wij wensen u dan ook een plezierige tocht toe. rigent. M« iet het dirigeren van zijn laatste concert, heeft dirigent Herman Gijsel zijn loopbaan bij Accordeola op eervolle wijze be ëindigd. CeLa VLISSINGEN - Met een drukbezochte receptie hebben vorige week Dick en Jopie Oos terom hun eerste lustrum van de slagerij gevierd en bovendien de opening van hun totaal gemo derniseerde zaak. Het pand aan de Walstraat promenade is op de begane grond volledig veranderd, nieuwe vloer, nieuw plafond en wat het meeste opvalt een nieuwe koelvitrine van 11 Vj me ter lengte. Nu Vlissingen geen eigen poelierszaak meer heeft vond de familie Oosterom het lonend om ook aan wild het een en ander in voorraad te hebben. Wild van het seizoen, zoals haas, reerug en wilde eend. Daarnaast heeft de slagerij veel Joegosla- ven in haar klantenkring en breidde zij daarom het assorti ment in Joegoslavische speciali teiten, zowel blik als vers, gron dig uit. Bovendien zijn de ver schillende patés goed vertegen woordigd en zijn er meer specia liteiten gekomen bij de afdeling „Marchanderie". Dick Ooste rom is erg tevreden over de nieuwe inrichting. Door een handiger indeling hoeft hij nu niet meer om te lopen naar de koelruimte. Ook aan het publiek zijn de veranderingen niet on gemerkt voorbijgegaan. „Ieder een is er wild enthousiast over, zowel de klanten als mijn colle ga's". Zaterdag 15 november 1975. Zevende Dags-Advendisten. Doopsgezinde kerk Vrijdom- weg, van 09.15-10.15 bedie ning des woords door ds. H. Rosman, van 10.15-11.15 Bij belstudie. Middelburg Doopsgezinde kerk van 10-11 uur Bijbelstudie van 11-12 uur. Bediening des woords door ds. H. Rosman. Zondag 16 november 1975. Herv. Gemeente. St.- Jacobskerk 10 u. ds. L. de Liefde, 17 u. geen dienst, Jo- hanneskerk 10 u. ds. Y. v.d. Schoot, 19 u. ds. Bergkotte, Zoutelanda Open Hof, Paauwenburg, 9.30 u. ds. A. Vreugdenhil, Rotter dam, 17 u. ds. E. Hoogerwerf. Vrijz. Hervormden/Remon stranten. Ophir 10.15 dr. H.J. Adriaanse, rem.pred. Den Haag. Bejaardenhuis „Ter Reede" - 19 u. ds. G.H. Otte, Aagtekerke. Bethesda-St-Joseph - 10 u. ds. J. Bruijn, Oostkapelle. Evang. Luth. Gemeente - Wal straat, 16 nov. 9.30 u. eerw. heer H. Schoenmaker, Zou te- lande. Geref. Petruskerk - Paul Kru- gerstraat, 9.30 u. ds. A. Vreugdenhil, Rotterdam, 17 u. ds. E. Hoogerwerf. Ch. Geref. Kerk - Kasteelstraat, 9.30 u. leesdienst, 17 u. ds. J.A. Compagner, 19 nov. Dankdag 19.30 u. ds. G. Leendertse. Geref. Kerk (vrijgemaakt) - 9.30 en 16.30 u. ds. J. Pootsma. Geref. Gemeente - Marnixkerk Souburg, 16 nov. 9.3Oen 16.30 u. ds. A. Snoep. Geref. Kerk - Kanaalstraat Souburg, west 9 u. ds. Verhae- len, oost 10 u. ds. Passchier, 17 u. oost ds. A. Hooimeijer, Nieuwendijk. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Nederland - 16 nov. Oost- Souburg, 15 u. L. Latuheru, Koudekerke 12 u. Siwabessy, Ochten (bij Tiel) 12 u. P. Aku- daman. Herv. Gemeente - Oranjeplein Souburg, 16 nov. west 9 u. ds. Vanhaelen, oost 9.30 u. ds. v.d. Heide, 19 u. ds. Dorgelo. Herv. Gemeente Ritthem - 10 u. ds. J. Broeder, viering dank dag. Middelburg - 16 nov. Nieuwe Kerk 10 u. ds. Roodenburg, Koorkerk 10 u. ds. Hage, Oostkerk 10.15 u. ds. Van Woerden, 19 u. ds. v. Hens- bergen, Ontmoetingskerk 10 u. ds. Vrijlandt, uit Borsele, Zuiderbaken 10 u. ds. Del beek, Doopsgezinde Kerk 10.30 u. ds. Legras, (Eglise Wallone), Ev. Luth. Kerk 11 u. de heer Schoenmaker. Herv. Kerk Nieuwland - 10 u. ds. Kraai. R.-K. Kerk Walcheren - 15-16 nov. 1975, O.- W.-Souburg Martinuskerk: Zaterdag 19 u. en zondag 10.30 u.: Pauwen burg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singel kerk: zaterdag 19 u. Concele bratie van bisschop H. Ernst bij het 100-jarig jubileum van de Zusters Franciscanessen m.m.v. de Zeeuwse Koor school (geen H. Mis om 19 u.) zondag 9.30 u. dameskoor en 12 u. Bethesda-St.-Josep: zondag 11.00 u. Ter Reede: vrijdagmorgen 9.00 u. Middelburg, kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 u. zon dag 10.15 en 19.00 u. Hoeksteen, Rozenburglaan, zondag 11.30 u. Jehovah's Getuigen, Konin krijkszaal van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 u. en zondag van 10.00-12.00 u. Doopsgezinde Gemeente Vrij- domweg, 12 okt. 10.00 u. ds. Vooistra. Volle Evangelie Gemeente, Vlis singen, iedere zondag 9.4 5 uur en iedere woensdag i 9.3 0 u. in de Filadelfiakapel, Vrouwen straat 5. Leger des Heils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 u. Heils bij eenkomst en 8.30 u. getuigen- biieenkomst. Anglican Church Service, mor- ningprayer 7.30 p.m. in the Mission to Seaman Chapel. Scheldepoort Vlissingen- Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentecoastel Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken Rentmeesterlaan, Middelburg-Zuid, diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur, ge meentedienst. Vlissingen. Doktersdienst Za. 15 nov. dr. Van Dijk, Koude- kerkseweg 52, tel. 13459, Zo. 16 nov. dr. Bom, Badhuis straat 81, tel. 12233. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spoedgevallen van 12.30-1.00 en van 17.30-18.00 u. Apotheek. Van 15 nov. geopend apotheek J.H.M. van de San- de, Badhusstraat 30-32, tel. 12066. Te Middelburg ge opend apotheek L. v.d. Boog- ert, Vrijlandstraat 79. Tandarts. Za. 15 en zo. 16 no vember dr. F. Reijnierse, bui ten dienst uren tel 01180-27929, tijdens dienstu ren Zuiderbaken, Rentmees terlaan 245, Middelburg. Verloskundige. Za. 15 en zo. 16 november mej. P.J. van Gin- kel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12778. Huisartsen Souburg, Arnemui- den en Nieuwland, Za. 15 en zo. 16 november dr. G.A. v. Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg. Tel. 01183-61500. Voor Middelburg-zuid en Dauwendaele patiënten van dr. Jansen, dr. Jansen- Schrama en dr. Kodde, zie Souburg. Dierenarts. Za. 15 en zo. 16 nov., dr. L. Jobse, Grijpskerke tel. 01189-1389. Consult alleen na tel. afspraak. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisver enigingen. za. 15 en zo. 16 nov. zuster B. v.d. Meer-Krol, IJ- selstraat 12, Souburg, tel. 01183-64893. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Rit them, za. 15 en zo. 16 nov. z us- ter L. Slabbekoorn, Witte- zeestraat 42, Oost-Souburg, teL 01183-61843. Stichting Middelburgse Kruis- raad, Weekenddienst Mid delburg, Za. 15 en zo. 16 nov. zuster A. Jasperse, Nassau- laan 169, Middelburg, teL 01180-12919. W oning-bou w-vereniging „Goed Wonen" weekend dienst storingen aan c.v. en liften, za. 15 en zo. 16 novem ber de heer A. Rijke, Caland- straat 35, Vlissingen, geen telefoon. Vrijdag 14 november, 20.00 u. Concert- en Gehoorzaal Mid delburg: Het Zeeuws Orkest, o.Lv. Jan Out. 20.30 u.; Vestzak-theater Vlissingen, Echo's door Theater Tardieu. Zaterdag 15 november, 20 u.: Kuiperspoort-theater Mid delburg, Componisten portret I. van 14.00-18.00 u. wijkcentrum Kanaalstraat te Oost-Souburg Ruilbeurs. Dinsdag 18 november, 20.00 u.: Concert- en Gehoor zaal Mid delburg, Films over Midden-Oosten en Joegosla vië 20.00 u.: De Schakel, Middelburg, Lezing dr. H. Meinardi. Open Hof, Paau wenburg 20.30 u.: Filmhuis. 18 nov. 19.30 u.: Bingo-avond in Bachten Reede, Vlissingen. Woensdag 19 nov., 20.30 u.: De Zwaan Souburg, Filmhuis. Vestzak-t heater Vlissingen, 15.00 u.: Kinder-theater. Open Hof, Paauwenburg van 14.00-17.00 u.: Handwerken, Macraine, Biljarten, enz. Veere. Toonzaal Kaai 17, ingang om de hoek Kr aanstraat, Ex positie mevr. Callenfels- Carstens. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. Vrijdag. 14 nov., 20 u. Balletten I. zaterdag 15 no vember, 20 uur De Zigeuner baron. zondag 16 november, 14.30 uur Baletten L 20.00 u. De Zigeuner baron. Kon. Ned. Schouwburg te Ant werpen. Zaterdag 15 novem ber 20 uur en zondag 16 nov. 15 en 20 uur: „Schwelijk in de 2e Wereldoorlog". Kon. Opera te Gent. Vrijdag 14 nov., 20 u. Troubadour (Verdi) Zondag 16 nov. 14.30 u. De Bruid der Zee. 20.00 u. Trou- badour. Donderdag 13 nov. 9.30 en 22.21 Vrijdag 14 nov.10.45 en 23.17 Zaterdag 15 nov. 11.38 en Zondag 16 nov. 0.05 en 12.20 Maandag 17 nov. 0.45 en 12.54 Dinsdag 18 nov. 1.19 en 13.27 Woensdag 19 nov. 1.53 en 14.02 Aan het bureau van gemeen tepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 20-10-1975 t.m. 5-11-1975 de volgende gevon den voorwerpen gedeponeerd: wandelwagenset kleur bruin, autoped, medaille, horloge, da messhawl, herenshawl, blauw kinder spijkerjasje, lange blauwe broek, div. sleutels, bruin herentasje met inhoud, verzekeringsplaatje van een bromfiets. Huisdieren: Aan het dierena- syl te Vlissingen zijn in de pe riode van 29-10-1975 t.m. 5-11-1975 de volgende huisdie ren aangegeven: cocker spaniel, reu geel-goud, schildpadpoes, rode punt op staart, cyperse ka ter, ongeveer 6 mnd. oud, zwarte poes met wit vlekje op keel, zwart-witte poes ong. 4 mnd. Aan het politiebureau te Oost-Souburg zijn'in de periode van 29-10-1975 t.m. 5-11-1975 de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: zwarte hond (poedel), gouden ringetje, mapje inh. bankbiljetten, auto kente kenplaat, zilveren halsketting.

Scheldebode | 1975 | | pagina 9