Rabobank Q Sinterklaas zet voet aan wal in Vlissingen NOS zendt aankomst Sint uit afscheid de schéldebode RUITER Theater Tardieu met zccuwse k ze zeggen. Onderzoek naar baarmoederhalskanker in Middelburg Maartense tapijt Scheldebode-kringetje \J\5a 5^wwTSSSVg. Kindertheater „Tombola" Koopavond Miro Tien jaar TE HOOI EN TE GRAS KIJKEN NAAR KLEDERDRACHTEN DE KONINKLIJKE WEG Schoongnberq Sinterklaasverkoop in Bachten Reede '\Yaal$ njode ft W* VLISSINGEN - Vooi de ogen van T.V.- kijkend Nederland zal Sint-Nicolaas aan staande zaterdag 15 no vember op de stoomboot „Spanje" de Koop manshaven van Vlissin gen binnenvaren. REDACTIE: f 69.50 f 100.- o.b.hoortechniek l««««l llllil de scheldebode 25e JAARGANG NO. 46 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 12 NOVEMBER Om ongeveer 13.15 uur hoopt Zijne Heiligheid voet aan wal te zetten en onder het oog van de camera's zal hij bij de Koopmanshaven verwelkomd worden door televisiepresentator Rob de Nijs en de gastvrouw van Vlissingen Christine Barn- hard. Daarna begeeft hij zich naar het Beursgebouw, waar burgemeester en mevrouw Westerhout de Goedheilig man zullen ontvangen. VLISSINGEN - In het Vest zaktheater aan het Bellamypark zal woensdag 19 november om 15.00 uur het kindertheater Tombola van Tom de Graaf op treden. Tombolais eigenlijk een caba ret voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Tom de Graaf gaat in zijn programma vaak in op actuele gebeurtenissen. De muziek, die door een trio van Cor Kalkman, piano, Ewout Zeldenrust, drums en Rob Koopmans, contrabas, wordt gespeeld, is voor het pro gramma geschreven door Hessel de Vries. Als speciale gast zal deze middag ae danser Willy Roemers optreden met twee au thentieke Indiase dansen. VSC- special, kaarten a 1,- aan de zaal. VLISSINGEN - De vereni ging de Zonnebloem en de direc tie van Miro Vlissingen organi seren ook dit jaar weer een spe ciale koopavond voor zieken, fehandicapten en bejaarden op eel Walcheren. Op woensdag 19 november zullen zij tussen 18.00 en 21.00 uur rustig hun Sint-Nicolaasinkopen kunnen doen in de Miro-vestiging aan de Gildeweg. De Zonnebloem stelt voor deze avond rolstoelen beschik baar en er zullen dames aanwe zig zijn om gehandicapten, in dien nodig, te begeleiden. Ook familieleden mogen ter assisten tie meekomen. De directie van de Miro biedt na afloop van het winkelen alle bezoekers een gra tis kop koffie plus gebak aan. Liefhebbers voor deze avond kunnen zich opgeven bij me vrouw G. Hoosemans, Pres. Rooseveltlaan 196, tel. 01184- 17318, speciaal voor de mensen uit Vlissingen. Voor hen, die bui ten Vlissingen wonen: mevrouw W. Makkelie, Dongestraat 66, Souburg, tel. 01183-64901. Au tobezitters kunnen deze avond hulp bieden door deelnemers naar de Miro te brengen en weer af te halen. Graag opgaven hier voor aan de bovenstaande ad ressen. Medische hulp is tijdens de avond aanwezig. In het Beursgebouw waar ook een camera is opgesteld, gaat Sint Nicolaas een praatje maken met een aantal kleuters, terwijl buiten op het Beursplein een groepje Zwarte Pieten het pu bliek zal vermaken met hun ac- crobatische toeren. De muziek vereniging „Vlijt en Volhar ding" uit Souburg zorgt voor de muzikale omlijsting van het bui- tengebeuren. Na zijn gesprekje met de kleu ters zet Sinterklaas zich op een podium voor het Beursgebouw en neemt een défilé af van een aantal Vlissingse verenigingen. Om 13.45 uur vertrekt de ge bruikelijk optocht van het Beur- •lein en zal Sinterklaas zich in le stoet voegen om zijn rijtoer "door de stad te maken. Ook het bezoek aan de Kinder- en reuma-afdeling van het Bethesda-Sint Josefziekenhuis zal dit jaar na afloop van de op tocht weer plaatsvinden. De tocht door de stad voert vanaf het Beursplein, via de Nieuwendijk, Walstraat, Betje Wolffplein, Aagje Dekenstraat, Scheldestraat, Paul Kruger- straat, Badhuisstraat, Coosje Buskenstraat, Spuistraat en Be llamypark weer naar het Beur splein, waar de stoet ontboden wordt. Het Vlissings Aktie Fonds, dat elk jaar de aankomst van Sint Nicolaas in de stad regelt, is al enkele jaren bezig geweest de NOS voor dit gebeuren weer eens naar Vlissingen te halen. VLISSINGEN - Voor een be perkte kring, heeft vorige week Hermun Gijsel afscheid geno men als dirigent van de Vliss. Accordeonver. „Accordeola"In de 15-jarige arbeid, waarin hij dit ambt bekleedde, heeft hij zich geheel ingezet voor de ver betering van het muziekgehalte van Accordeola, inzonderheid het A-orkest. Simpel begonnen in de test- klasse op diverse concoursen, is genoemd orkest in de loop der jaren opgeklommen tot een der hoogste afdelingen. Dit afscheid was voor het bestuur aanleiding om aan dit feit volle aandacht te besteden. Voorzitter H. Talmon sprak met veel lof en waardering voor hetgeen dirigent GijseJ voor de vereniging heeft gedaan. Een spontane hulde kwam uit de drie orkesten, waarbij bloemen en zeer nuttige geschenken wer den aangeboden. Nadat de heer Talmon nogmaals had beklem toond, dat Accordeola dirigent Gijsel node zal missen, bood hij namens het bestuur een mooi ge schenk aan. Hierha werd bekendgemaakt, dat de leiding van het A- en B-orkest is opgedragen aan de heer J. Eckhardt; het C-orkest komt onder leiding van Ronny van Oorschot. Tenslotte dankte de schei dende dirigent voor de vele goede woorden en de zeer mooie geschenken. Hij gaf de nieuwe leiders en de leden hiervan de raad, intensief te blijven wer ken, om alzo de goede naam van Accordeola hoog te houden. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk. Schubertlaan 29. tel. 01184-16869 Middelburg: J. Kuipers. Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. (076) 122341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus73-Tel. 01184-16830 AOVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 Tien jaar geleden werd ook deze feestelijke aankomst hier op de televisie uitgezonden, en het VAF was dan ook zeer verheugd, dat in het voorjaar t. v.-regisseur Louis Wage weer belangstelling toonde voor Vlissingen. Van be gin september af is men aan be ide kanten bezig geweest aan het uitwerken van de draaiboeken. De NOS zal al op donderdag met vier camera's en een ploeg van 40 man naar Vlissingen ko men om de uitzending voor te bereiden. Behalve de intocht worden ook nog specifieke beel den van de stad uitgezonden, zoals het carillon van de St. Ja- cobstoren en de beloodsing van de stoomboot „Spanje". De „af- titelingsrol", die na afloop op het scherm verschijnt, is ge maakt door de leerlingen van de derde klas van de Bouwen Ewoutschool o.l.v. hun onder wijzer, de heer A.F. v.d. Pluym. De politie verwacht, dat de drukte in de stad niet groter zal zijn dan in andere jaren. Zij ver zoekt het publiek gebsnik te maken van de bestaande par keerplaatsen op en rond het Spuiplein en tevens plaatsen te zoeken in de wijk achter het po litiebureau, zoals het school plein van de Frans Naerebout- school. Op donderdagavond zul len al parkeerverbodsborden neergezet worden onder aan de Noordzeeboulevard. Zaterdag morgen wordt van 9.30 uur af het Beursplein i. v.m. de repetitie afgesloten en kan de Nieuwen dijk via de Boulevard de Ruyter niet meer bereikt worden. Van Michiel de Ruyter af naar bene den wordt een strook van 3 me ter vrijgehouden voor de rij dende camera. De politie zal 's middags in haar taak bijge staan worden door padvinders en zeekadetten. NIEUWE BOEKEN: groot formaat boek vol fraaie tekeningen van RIEN POORTVLIET over de boerderij. 9 n cn slechts I **8.5U Tirion ATLAS VAN ZEELAND met vele kaarten en afbeeldingen »j- nu nog intekenprijs I I *K1." een nieuw boek over de Nederlandse klederdracht 100 jaar geschiedenis van „De Schelde" Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 „De Poel is gered" zei de man van het televisie-journaal verle den week en ik wipte even op uit m'n stoel. Wat zullen we nou krijgendacht ik, de Poel gered? Een paar dagen geleden waren ze toch nog druk bezig om wéér een meidoornhaag te vernie lenEn nu zou dat prachtige oude poldergebied op Zuid- Beveland toch gered zijn, vol gens die televisiemeneer uit Bussum. De volgende dag ben ik een beetje nieuwsgierig toch even gaan kijken. Tussen Nisse en Zwaak.se Weel strandde ik op een paar draglines en toen ik uit Nisse in de richting Heinkerts- zand reed, wist ik het wel: de Poel is niet gered. Er zijn een paar stukjes van de Poel gered. Maar dat wisten toe allang. Het vervelende is alleen, dat er min der stukjes Poel gered worden, dan er soms wordt beloofd aan natuurbeschermers, die in aller lei commissies vechten voor - letterlijk elke meter meidoor nheg. Soms denken ze zo'n heg behouden te hebben, maar een paar dagen later is-ie toch ver dwenen. Zo gaat dat met ruil verkavelingen. Ook in de Poel. Het is natuurlijk best aardig, die zogenaamde beheers overeenkomst, die nu gesloten wordt met de boeren, want dan krijgen ze voor elke meter heg, die op hun grond blijft staan, een jaarlijkse vergoeding. Maar dat nieuws stond weken geleden al in het Nieuwsblad. En wie het verhaal van het televisiejour naal toch nog een beetje blijft ge loven, die moet volgend jaar mei maar eens door de Poel gaan fietsen. Dan kan ie zien (en rui ken) wat er gered is van dat prachtige meidoorn-gebied. Nee, de NOS probeerde ons een sprookje te verkopen. Laat ik me niet kwaad maken, want de NOS komt zaterdag een ander sprookje bij ons opnemen en uitzenden. Daarmee kunnen ze weer een hoop goed maken, want ze gaan de aankomst van Sinterklaas in Vlissingen opne men. Waar kun je immers beter dan in Vlissingen de kinderen wijs maken, dat de goedheilig- man echt uit Spanje en dus van ver overzee met zijn boot aan komt? De camera's op de boule vard zullen de boot van de sint al kunnen filmen als het nog maar een stipje is en uiteindelijk zal heel jong Nederland met eigen ogen zien, dat Sinterklaas en z'n Pieten echt op die boot zitten en voet aan wal zetten. Jlk ben trouwens benieuwd of Vlissingen zich voor heel Neder land extra mooi gaat maken. Met veel vlaggen en zo. Want nou heeft een Vlissings raadslid juist verleden week zitten zeu ren over het feit, dat Vlissingen per jaar meer dan twintigdui zend gulden moet betalen aan over-uren voor gemeentewerk lieden, die de vlaggen uitsteken en binnenhalen. Met al die nieuwe prinsjes begint dat een begrotelijke zaak te worden voor sommige armlastige ge meenten, heb ik in de gaten. Voor die prinsjes hebben ze in Vlissingen in elk geval uit zuinigheids-overwegingen het zogenaamde „beperkt vlaggen" ingevoerd. Maar voor Sinter klaas mogen ze het zaterdag best nog eens uitgebreid doen. Ten slotte kom je niet elk.e dag op de televisie, zeker niet als sprook- jesstad. ARJAON Ad Fernhout en Ellen Röhrman in Echo's VLISSINGEN - ln het Vestzaktheater treedt aanstaande vrijdag 14 november om 20.30 uur het Theater Tardieu met het stuk „Echo's" op. Schrijver hiervan is de Amerikaan N. Richard Nash, die in Nederland vooral bekend is door „De Regenmaker"Echo's is zijn laatste werk en het werd door de American Playwright Theatre tot het beste stuk van 1972 gekozen. In Echo's leven Sam (Ad Fernhout) en Tilda (Ellen Röhrman), geïsoleerd van de buitenwereld, in een inrichting. Zij hebben een eigen wereld opgebouwd en kiezen hun „gestoord zijn" als een vorm van leven. Hun enige rechtstreekse contact met de buitenwereld is een psychiater (Bob van Tol), die zij „de Persoon" noemen. Aanvankelijk sluiten zij zich helemaal van hem af, maar in de loop van het st uk hoort Sam van „de Persoon" een naam uit'de buitenwereld, die zijn nieuwsgierigheid prikkelt. Tilda verzet zich heftig, maar kan niet verhinderen, dat Sam uiteindelijk kiest voor de weg terug naar de andere wereld. Aan het slot blijft de vraag hangen: zijn deze twee' jonge mensen gek of is het onze beschaving? VSC-special, kaarten f 4,50 aan het Vestzaktheater, Bellamypark 3-5. VLISSINGEN - De creatieve groep van het dienstencentrum Bachten Reede zal aanstaande zaterdag 15 novem ber weer een verkoping van haar produkten houden in Bachten Reede. Er is van alles te koop, zoals macra- mé, poppen, handwerken enz. Alles zeer geschikt voor Sint- Nicolaas-aankopen. De verkoop is geopend van 10.00-16.00 uur. MIDDELBURG - Op 19 november begint in de gemeente Middel burg een grootscheeps onderzoek naar baarmoederhalskanker on der vrouwen van 35 tot en met 54 jaar. Het is de bedoeling dat de vrouwen om de drie jaar opnieuw onderzocht worden. Door deze voortdurende controle kunnen kwaadaardige afwijkingen tijdig worden ontdekt waardoor volledige genezing mogelijk is. Het schema van het onderzoek ziet er zo uit. In november 1975 worden de vrouwen onderzocht die in 1921, 1927, 1933 of 1939 zijn geboren. In mei 1976 de vrouwen die in 1922, 1928, 1934 of 1940 zijn geboren in novem ber '76 een volgende groep, in mei '77 weer een groep enzo voorts De vrouwen die aan de beurt zijn krijgen zo vroeg mogelijk bericht. Vrouwen geboren in 1921, '27, '33 en '39 die nu nog geen oproep hebben gekregen, kunnen zich melden tot de afde ling volksgezondheid en milieu hygiëne op het stadhuis. Het is mogelijk dat sommige vrouwen „vergeten" zijn, doordat ze bij voorbeeld pas in de gemeente zijn komen wonen, nadat de op roepkaarten zijn gedrukt Het onderzoek op zich is erg eenvoudig. Er wordt een uit- strijkje gemaakt, dat vervolgens naar het streeklaboratorium in Middelburg wordt gestuurd. Binnen ongeveer 8 weken krij gen de vrouwen de uitslag via de eigen huisarts. Het maken van zo'n uitstrijkje is een eenvou dige en pijnloze zaak. Het on derzoek wordt gehouden in het kruisgebouw aan de Nieuw- straat 36b. Hoewel de gemeente een groot deel van de kosten van dit on derzoek voor haar rekening neemt, wordt de vrouwen een bijdrage van een tientje ge vraagd. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG Dat Waals de grootste kollektie van Zeeland heeft zonder meer Lange Zelke 9-11 Vlissingen. it*lil Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even binnen bij ons kantoor. Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Banket bakker Fa ber, Raadhuisstraat 28, de alom bekende kwaliteit- staart; een half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat; Vishandel R. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebak ken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zeik 80, een luxe fles bad- schuim; Smith Kaas, Markt kraam, een pond kaas naar keu ze; Slagerij Oostrom, Walstraat 100, 300 gram vleeswareni 't Goudoppertje; Brillenspecia- listTilroe, Walstraat 81, kamer thermostaat; Drankenimport Jan Duimei, Hermesweg 23, Vlissingen, fles Sherry t.w.v. I 3,95; Annikes cafetaria Betje Wolfplein, twee broodjes Anni kes met koffie; Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderen- laan, Vlissingen, gratis con sumpties; Nieuwendijk 51, Vlis singen, bon voor pannekoeken plus koffie voor twee personen; Chemische wasserij Populair, Groenweg 1, Vlissingen, gratis reinigen van iaoon.

Scheldebode | 1975 | | pagina 1