Vijf jaar gespreksgroepen „Homofilie in Zeeland" Zaken- flitsen Rabobank Q Mariekerke wil toeristen gaan belasten het weten k waard Opening „Clean-lnn" van 20 KkinegsAenken ondertwude^^ Veertig jaar Willemsen Walstraat Veel belangstelling voor bejaardenpas Ziek Moeilijk Schrik Gehuwden ""Mevr. Tavenier" ^'n den haag daar woont een graaf zijn zoon heet jantje... Kerkdiensten Medische diensten Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 22 OKTOBER 3 Mare: „Ik durfde er nooit met iemand over te praten, nu wel" ZEELAND - „Voor mezelf wist ik al jaren dat ik homofiel was. Ik zat er nogal mee omhoog. In mijn omgeving hoorde ik er alleen maar slechte dingen over. Ik mocht dus eigenlijk niet zo zijn. Daarom kon ik er ook met niemand over praten en voelde me erg eenzaam. Toen hoorde ik van de dominee dat er in Goes zo'n gespreksgroep was opgericht. Daar ben ik direct naar toe gegaan. Als je nou vraagt wat ik eraan gehad heb, dan zeg ik dat ik hier nooit gezeten zou hebben, als ik er niet heen was gegaan. Ik durfde er nooit met iemand over te praten, nu wel". Marc is 39 en vanaf de oprichting, vijf jaar geleden heeft hij homosexualiteit gelijkwaardig aan heterosexualiteit. Waar het om gaat is de menselijke relatie, die staat centraal. Of het nu een realitie is tussen twee mannen of twee vrouwen of tussen een man iongen hij er o meegepraat en meegewerkt in de gespreksgroep. Zijn homo sexualiteit heeft hij volkomen aanvaard. Voor zichzelf heeft hij de gespreksavonden niet meer nodig. Wel blijft hij er naar toe gaan om zijn ervaringen door te geven aan anderen, die nog niet zover zijn. Daarnaast doet hij mee aan voorlichtingsavonden over homofilie, zoals die worden gegeven voor bijvoorbeeld zie- kenverzorgsters en andere op leidingen. Renee is 33. Ook hij heeft zijn „anders-zijn" helemaal geac cepteerd en doet geen moeite meer om een relatie met een meisje op te bouwen. Dat is wel eens anders geweest. „Toen ik een jaar of 25 was had ik het er verschrikkelijk moeilijk mee en wilde ik niet homofiel zijn. Ik liep allerlei artsen af en een van hen zei dat hij me er binnen een jaar vanaf kon helpen, als ik elke week een uurtje kwam praten. Dan zou ik er wel overheen groeien. Ik ging er trouw elke week naar toe. Er gebeurde maar niets. Als ik dan uit de bus kwam, ging ik extra veel naar meisjes omkijken. Ik kwam al gauw tot de ontdekking, dat ik dat meer voor hem, dan voor mezelf deed en dat ik toch meer belangstelling hield voor man nen dan voor vrouwen. Nu is het geen probleem meer. Ik ben zo en wil ook niet anders meer zijn. en een vrouw. We vinden dat een homofiel net zo veel recht heefl op een goeie relatie als ande ren". En om nog een ander misver stand te voorkomen: de ge spreksgroepen zijn geen „huwe lijksbureaus". Er wordt niet ge koppeld en wie er alleen naar toe gaat om een vriendje of vrien dinnetje te vinden is on het ver-, keerde adres. Waar het in de eerste plaats omgaat is, dat er 'n groep men sen is, waarbij homofielen te recht kunnen om te praten over hun moeilijkheden heen te ra ken. Homofilie is, hoewel er de laatste jaren al heel wat veran derd is, nog steeds met veel ta- boe's omgeven. Veel mensen durven er niet voor uit te komen. Ze leiden een soort dubbel leven, dat verschrikkelijk veel spanningen met zich meebrengt. Frithiof Meijer: „En dat is na tuurlijk niet zo gek, als je ziet wat er allemaal gebeurt. Hoe vaak worden homofielen niet naar een psychiater verwezen, terwijl ze daar helemaal niet thuis horen, want ze zijn niet T\yTI ziek. Ze kunnen het van alle Menselijke reltltie spanningen natuurlijk wel den. Ik ken een homofiele eenmaal zo ver was, dat lij er over kon praten werd hij rustiger. En toen merkte de bui tenwereld ook dat vreemd en' homofilie niet samengaan". Mare wist al jaren dat hij ho mofiel was, maar kon er met niemand over praten. Een jaar of zes geleden ging hij naar de dokter omdat hij dacht dat hij last van zijn hart had. Toen kwam het hele verhaal er plotse ling helemaal uit. Van zijn hart had hij geen last meer. Zijn huisarts ving het allemaal prima op en raadde hem aan in een an dere omgeving te gaan wonen. Mare woonde toen nog steeds thuis op een klein, zwaar kerke lijk dorp. Hij is inderdaad weg getrokken en kon na een tijdje ook zijn familie vertellen waar om. Renee heeft zijn ouders nog steeds niet verteld waarom hij bijvoorbeeld niet getrouwd is („het is echt een probleem ge weest, je omgeving is voortdu rend aan het koppelen"). Hij weet hoe zijn ouders over homo- sexuelen denken en wil ze spa ren. „Mezelf spaar ik natuurlijk ook, want ik ben wel een beetje bang voor hun reactie. Het is wel moeilijk. Want toen mijn vriend, waar ik drie jaar mee heb sa mengewoond, wegging, had ik erg veel verdriet. En dan wil je eigenlijk naar je ouders toe". En om misverstanden te voor komen: ook de gespreksgroepen zijn er niet om al die homofielen „eens even te genezen". Er valt namelijk helemaal niets te gene zen. Frithiof Meijer: „We vinden wor- man, die zich door zijn angst, dat het ontdekt zou worden nogal vreemd gedroeg. Zijn omgeving had het al lang in de gaten en dacht dat dat vreemde gedrag bij homofielen hoorde. Toen die Volgens de CWHZ hebben homofielen in Zeeland het extra moeilijk. Door de geringe bevol kingsdichtheid, de nog sterke kerkelijke gebondenheid en de grote sociale controle in de vele kleine dorpen durven homofie len niet vrijuit rond te lopen. De drie werkgroepen tellen bij el kaar zo'n vijftien tot twintig le den. De Zeeuwse afdeling van het COC (de Nederlandse ver eniging tot integratie van homo sexualiteit) telt 28 leden. Mare, noch Renee zijn lid van het COC. „Iedereen is meteen op de hoogte als je post krijgt. Zeker op een klein dorp, waar één postman alles in handen krijgt". Er wordt vanuitgegaan dat vijf procent van de bevolking homo fiel is. En dat betekent dat er in Zeeland veel meer mensen ho mofiel zijn, dan die paar tiental len, die er openlijk voor uit ko men. De CWHZ plaatst regelma tig advertenties, waarin gewe zen wordt op het bestaan van de groepen. Meestal komen er veel reacties, maar weinige mensen durven hun naam te noemen. Leo Janse: „Het is ook erg moeilijk, omdat er misschien niet openlijk, maar toch wel on dergronds gediscrimineerd wordt. Er is bijvoorbeeld een onderwijzer, die in Zeeland een andere baan zoekt. Op de school waar hij nu werkt, weten ze dat hij homofiel is. Als hij sollici teert krijgt hij van zijn werkge ver, die hij als referentie moet opgeven, steeds het stempel mee. Hij heeft nog steeds geen andere baan, en we hebben sterk de indruk dat ie daarom steeds afgewezen wordt". En hoewel openlijk discrimi natie dat niet zo duidelijk voor komt er zijn nog wel heel wat vooroordelen op te ruimen: ho mofielen zijn echt niet altijd omgeven door een wolk van par fum, extra fatterig gekleed, mannen voor wie geen man of jongen veilig is of vrouwen (les biennes) voor wie geen meisje of vrouw veilig is. Ze worden echt niet op elke man of vrouw die in hun buurt komt verliefd, net zo min als heterofiele mannen en vrouwen op iedereen vallen. Renee: „Je schrikt af en toe wel. Ik had het met een goede kennis eens over een jongen die nog wel eens bij me kivam omdat hij door alle collega's op mijn werk uitgelachen en geplaagd werd. Die kennis weet alles van me. En met die jongen had ik geen enkele relatie. Ik zei zo tegen hem, dat het maar goed was dat de ouders van die jongen niet wisten dat ik homofiel was, want anders kon hij bij mij ook niet meer terecht. Toen zei die kennis, dat dat inderdaad maar goed was. Want hij kon het zich ook voorstellen dat die mensen het niet leuk zouden vinden als hun dochter van 16 bij een „ver krachter" op bezoek ging. Dan sta je toch even met je ogen te knipperen, alsof wij allemaal verkrachters zijn. Hem kon ik uitleggen dat het allemaal iets anders zit. De meeste mensen spreken het niet uit, maar den ken het wel". Mare: „Je bent inderdaad bang voor die vooroordelen ook in allerlei kleine dingetjes. Zo durfde ik vroeger de was niet zelf buiten te hangen uit angst dat de buren erover zouden gaan kletsen". Hebben ongetrouwde homo fielen het al moeilijk, voor ge huwde homofielen zijn er aller lei extra problemen. „Wij krij- ;en daar moeilijk contact mee. "e hebben wel een echtpaar in de groep gehad, dat inmiddels trouwens is verhuisd. Die man wist al voor zijn huwelijk dat hij homofiel was. Hij ging naar art sen en kwam bij een psychiater die hem zei, dat het wel over zou gaan als hij trouwde. Hij is ge trouwd, maar het ging niet over. Zo'n echtpaar heeft het erg moeilijk, want ze zijn met elkaar verbonden en houden van el kaar. Je krijgt misschien drie hoeksverhoudingen. Het echt paar waar ik het over heb is nog steeds bij elkaar. Het was al een hele opluchting dat ze er samen over konden praten. Ook die vrouw bezocht de gespreksa vonden en op deze manier kre gen ze begrip voor eikaars situa tie". De gespreksgroepen staan open voor mannen en vrouwen, het zijn gemengde groepen, al leen in Middelburg is een aparte groep voor vrouwen. De maan delijkse avonden worden - als dat mogelijk is - afwisselend bij de deelnemers thuis gehouden om de drempel zo laag mogelijk te maken ZEELAND - Vijf jaar gele den werden in drie Zeeuwse plaatsen - Goes, Middelburg en Terneuzen - gespreksgroe pen „Homofilie" opgericht Het doel van de gespreksgroe pen was (en is): Het opvangen en begeleiden van homofielen. Daarnaast geven de begelei ders en de deelnemers naar buiten voorlichting in de hoop wat meer begrip te kweken voor de mensen die zich tot de eigen sexe aangetrokken voe len. Dat gebeurt door middel van informatiestands op bij eenkomsten, voorlichtings avonden enzovoorts. Het in itiatief voor de groepen kwam vanuit de kerken. Van pastores en dominees die in hun werk steeds weer te maken kregen met de grote problemen waarmee homofiele mensen worstelen. Omdat er geen opvangmoge- lijkheid was, is er een gescha pen. Het werk van de verschil lende groepen wordt gebun deld door de Centrale werk groep Homofilie Zeeland (CWHZ) waarin de kerken en het maatschappelijk werk zijn vertegenwoordigd. Kort geleden heeft de cen trale werkgroep in een verslag de balans opgemaakt van de afgelopen vijf jaar. De conclu sie: „Terugkijkend op deze vijf jaar is dit verslag zowel een klaagstuk: Anno 1975 blijkt de CWHZ nog steeds nodig te zijn, als een jubelstuk: Er zijn veranderingen, maar nog niet genoeg". We hebben gepraat met twee begeleiders van de gespreks groep uit Goes: Leo Janse en Frithiof Meijer (die namens het maatschappelijk werk, de groep begeleidt) en twee deel nemers: Renee en Mare. Het contactadres van de ge spreksgroep is Frithiof Meijer p/a Lange Kerkstraat 36 in Goes en privé: Dahlialaan 7 in Yerseke, 01131-2099. VLISSINGEN - Veertig jaar geleden begon het echtpaar A.C. Willemsen-Colijn hun bedrijf in de Walstraat en nu in 1975 is bun zaak uitgegroeid tot een bloeiend radio-t.v.bedrijf, waar ook de zoons A.H. en A.J. in de directie zitten. Een feit, dat her dacht werd afgelopen week met een receptie in het Strandhotel, waarbij tevens de oprichter en zijn vrouw hun veertigjarige huwelijksfeest konden vieren. Veel vrienden en zakenrelaties maakten van de gelegenheid ge bruik om de voltallige Willemsen-familie met dit jubi leum geluk te wensen. Op de huidige plaats, Wal straat 115, begon Willemsen Sr. in 1935 zijn bedrijf. Maar de oor log bracht hier zoveel verwoes tingen in aan, dat uitgeweken moest worden naar de Badhuis straat. De Walstraat bleef echter trekken en in 1956 kon de fami lie Willemsen weer verhuizen naar de oude plaats, inmiddels W alstraat 113-115 geworden Geleidelijk aan, na enkele ver bouwingen, breidde het pand zich uit tot de Scherminkel- straat. Hier kwam de werk plaats en het magazijn en kun nen zelf-doeners terecht voor onderdelen van allerlei elektri sche apparatuur. VLISSINGEN - In het win kelcentrum „Paauwenhof" aan de Paauwenburgweg is sinds kort het chemisch reinigings- bedrijf „Clean-lnn" geopend. De zaak is in de plaats gekomen van een al bestaande snelstome- rij. Eigenaar J. de Koning heeft de aanwezige ruimte grondig ver bouwd en door een andere inde ling de werkruimte vergroot. Ook het machinepark is ver nieuwd en aan de modernste ei sen aangepast. 17 kg textiel kan nu in één adem gereinigd wor den en hoeft niet meer naar kleur te worden gesorteerd. Ook de pers is van de nieuwste make lij. Behalve schoenreparaties verzorgt Clean-lnn nu tevens de reiniging van suède kledings tukken. Een behandeling, die een week of drie gaat kosten, want de goederen moeten naar elders opgestuurd worden. In de toekomst zal men op deze manier ook kleine repara ties aan kleding kunnen laten verrichten. Volgens medewerkster me vrouw Outermans, die al enkele jaren in het stomerijvak meed raait, zijn de prijzen op het zelfde niveau gebleven als bij de oude eigenaar. „We liggen zelfs zo'n beetje onder de prijzen van de stad". PEDICURE gedipl. s.v.o. Tulpenlaan 19, Vlissingen Tel.: 14183 Behandeling volgens afspraak zo begint één van de elf verhalen uit het kado-boekje Verhalen uit Monumentenland'Het ligt voor onze jonge spaarders klaar bij de Rabobank, helemaal gratis! Zolang de voorraad strekt. Zo hebben we in de Spaarweek voor al onze eigen spaarders een kadootje. En voor iedereen die dan bij de Rabobank begint te sparen! geld en goede raad MARIEKERKE - Het gemeentebestuur van Mariekerke vindt dat deze gemeente in 1976 ook toeristenbelasting moet gaan heffen. De raadsleden moeten tijdens de raadsvergadering van vanmiddag - woensdag - over een voorstel van B. en W. hiervoor beslissen. Mariekerke is tot nu toe de enige gemeente op Walcheren die nog géén toeristenbelasting heeft. De zaak is al eens eerder aan de orde geweest, maar toen is van de heffing afgezien onder meer vanwege het extra werk op het gemeentehuis dat de inning met zich mee zou brengen. B. en W. zien nu wel een mogelijkheid, door een extra ambtenaar aan te trekken, die voor de helft uit de belastingopbrengst zou kunner worden betaald. nen profiteren zoals dorps ver fraaiing (verlichten van torens en het neerzetten van bloem-' bakken), de aanleg van speel tuinen enzovoorts. Het gemeen tebestuur noemt dat trouwens slechts suggesties en houdt zich oonKovnlon (rnnrtior^oroWooSn Als de raad het voorstel aan neemt, dan verwacht het ge meentebestuur volgend jaar een opbrengst van 35.000 gulden 100.000 overnachtingen voor 30 35 cent) waarvan na aftrek van de kosten zo'n 18.000 gulden Met d& geld 'denken B. en W. allerlei voorzieningen te treffen waar ook de toeristen van kun- AAGTEKERKE - Het ge meentebestuur van Mariekerke wil de vroegere burgemeesters woning in Aagtekerke aan de Ooststr. 2 in het openbaar ver kopen. De woning is leeggeko men door het vertrek van oud- ge* Tholen. VLISSINGEN - Dat er onder de Vlissingse bejaarden veel be langstelling bestaat voor het 65-plus-paspoort, bleek vorige week uit het feit, dat er in korte tijd al duizend werden uitge reikt in de commissiekamer van het Stadhuis. De duizendste paspoortont vanger was de 81-jarige heer M.G. de Hondt, die ter gelegen heid van dit heugelijke feit be halve zijn paspoort ook nog het boekje „Vlissingen in oude an sichten" uit handen van we thouder GMUssen Verschage mocht ontvangen. Van de vijf en een half duizend bejaarden, die Vlissingen telt, heeft inmiddels mie» dan een vijfde een bejaarde*. ->as ge haald. Vlissingen. Zaterdag25 oktober 1975. Zevende Dags- Adventisten. Doopsgezinde kerk Vrijdomweg, 9.15-10.15 bediening des woordg door ds. J. C. Kerssen, van 10.15-11.15 bijbelstudie. Doopsgezinde kerk Middelburg, 10-11 u. bijbelstudie, 11-12 u. bedie ning des woords door ds. J. C. Kerssen. Zondag 26 oktober 1975. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat, 9.30 u. ds. G. den Heet- en, 17 u. ds. L. Pleijsant, Kruiningen. Open Hof, Paauwenburg, 9.30 u. ds. Y. v.d. Schoot, 17 u ds. G. den Heeten. Bethesda- SL-Joseph, 10 u. ds. Joosse. Bejaarden huis „Ter Reede", 19 uur ds. Snoep. Doopsgezinde Gemeente Wal straat, 26 okt. 9.30 u. ds. Vooi stra. Evang. Luth. Gemeente Wal straat, 10.30 u. ds. A. Nierop, H. A. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat, 9.30 en 17 u. ds. A. Bikker. Geref. kerk (vrijgemaakt) Lan- noystraat, 26 okt. 10.45 en 16.30 u. ds. A. Geelhoed. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg, 9.30 en 16.30 u. ds. Snoep. Geref. Kerk Kanaalstraat Sou burg, 26 okt., west 9 u. ds. v.d. Heide, 10 u. oost ds. Vanhae- len, 17 u. oost ds. W. F. Kuil, gez. jeugddienst. Herv. Gemeente Oranjeplein Souburg, west 9 u. ds. v.d. Heide, oost 9.30 u. ds. Fagel, 17 u. ds. Kuil, jeugddienst in de kerk Kanaalstraat. Herv. Gemeente Ritthem, 26 okt. 10 u. ds. J. Broeder. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland, 26 okt. Oost- Souburg 11.30 u. pen. S. Wai- sapy, Koudekerke 12 u. pen. Siwabessev, Ochten bij Tiel 12 u. pen. P. Akudaman. Vrij dag 31 okt. Oost-Souburg 19 u. (kab. Luther) pen. L. Latu- heru. Middelburg. Zondag 26 oktober. Nieuwe kerk 10 u. ds. v. Woerden, Koorkerk 10 u. ds. Van Houte, Oostkerk 10.15 u. ds. Ytsma, 10 u. ds. C. Poot, Ontmoetingskerk 10 u. ds. Al- tena, Zuiderbaken 10 u. ds. Roodenburg, Doopsgezinde kerk 11 u. ds. Vooistra, Lu therse kerk 9 u. ds. A. Nierop. Jongerenkapel Nassaulaan 26 okt. 10 u. de heer Bimmel, Ontmoetingskerk 10 u. de heer v.d. Heide, Engelse Kerk 10.30 uur de heer De Munck. Herv. Kerk Nieuwland, 10 u. ds. Kraai, 19 u. Avondgebed. Herv. Kerk St.-Laurens, 26 okt. 10 u. ds. Kok. Evang. Zendings gemeente Middelburg, 26 okt. 17 uur in de Klarenbeek L.T.S. de heer J. Snippe. Herv. Gemeente Koudekerke, 26 okt. 9em 10.30 uur ds. M. J. de Jong. R.-k. Kerk Walcheren 25-26 okt. 1975, O.W. Souburg Marti- nuskerk: zaterdag 19 u. en zondag 10.30 u. Pauwenburg Open Hof: zondag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singelkerk: zaterdag 19 u. dameskoor, zondag 9.30 u. en 12 u. jeugdkoor. Bethesda-St.-Joseph: zondag 11.00 u. Ter Reede: vrijdagmorgen 9.00 u. Middelburg, kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 u. zon dag 10.15 en 19.00 u. Hoeksteen, Rozenburglaan, zondag 11.30 u. Jehovah's Getuigen, Konin krijkszaal van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 u. en zondag van 10.00-12.00 u. Doopsgezinde Gemeente Vrij domweg, 12 okt. 10.00 u. ds. Vooistra. Volle Evangelie Gemeente, Vlis singen, iedere zondag 9.45 uur en iedere woensdag 19.30 u. in de Filadelfiakapel, Vrouwen straat 5. Leger des Heils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 u., Heils- bijeenkomst en 8.30 u. getui- genbijeenkomst. Anglican Church Service, mor- ningprayer 7.30 p.m. in the Mission to Seaman Chapel, Scheldepoort Vlissingen - Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentecoastel Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Z., diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur, ge meentedienst. Apotheek. Van 25 okt. tot 1 no vember geopend apotheek C. P. Lastdrager, C. van Pere straat 1, Souburg, tel. 01183- 61593. Te Middelburg ge opend apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Tandarts. Za. 25 en zo. 26 okt. van 11-12 uur dr. R. J. van der Moer, Pr. Rooseveltlaan 48, tel. 19086. Verloskundige. Za. 25 en zo. 26 oktober mej. A. H. Stolk, Bloemenlaan 48, teL 13838. Huisartsen Souburg, Arnemul- den en Nieuwland, za. 25 en zo. 26 oktober dr. P. Kodde, Roosenburglaan 133, Middel burg, tel. 01180-26824. Voor Middelburg zuid en Dauwen- daele zie Souburg. Dierenarts. Za. 25 en zo. 26 ok tober dr. J. Hoftijzer, Middel burg tel. 01180-13118. Con sult alleen na tel. afspraak. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisver enigingen, Za. 25 en zo. 26 ok tober zuster D. A. J. Geldof- v.d. Burgt, Groen van Prinste- rerlaan 116, tel. 13120. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Rit them, 25 en 26 oktober zuster L. Slabbekoom, Wittezees- traat 42, tel. 01183-61843. Doktersdicnst. Za. 25 oktober, dr. Cramer, Gerbrandystraat 6, tel. 13819, zo. 26 oktober dr. Mijnlieff, tel. 12525. De dienst loopt van 0.00-24 uur, visites aanvragen van 12.30-1 en van 17.30-18 uur. Bureau van de stichting voor niet-gehuwde moeders, Los- kade 25, Middelburg, tel. 01180-27311, spreekuur vol gens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging Middelburg, Stichting Maat schappelijke Dienstverle ning, Walcheren, Loskade29, tel. 26951. Spreekuur maan dag t.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur. Stichting gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 uur in het wijkcentrum Midden hof, Kanaalstraat 64, Sou burg, tel. 4318. Gemeentelijke Sociale Dienst Vlissingen, Maatschappelijk werk dagelijks van 8-10.00 uur. Actie Moeders voor moeders. Mevr. van Belleghem- Wissekerke, teL 01184-19518. Rechtswinkel Middelburg, Gra tis rechtshulp, elke donder dag van 19.00-21.00 u. Los- kade 29. Telefonisch te berei ken onder nummer 01180- 26951. Donderdag 23 oktober, 20 uur Open Hof. Paauwenburg, dia-avond over Vlissingen rond het jaar 1900. Vrijdag 24 oktober, 20.30 uur Vestzaktheater Vlissingen, Mickery circuit. Zaterdag 25 oktober, Schouw burg Middelburg, Nederlands Danstheater. Zaterdag 25 oktober en zondag 26 oktober in de Sporthal Looping 1975. )insdag 28 Dinsdag 28 oktober, 20.30 uur Open Hof, Filmhuis. Dinsdag 28 oktober, 20 uur Bachten Komme Vlissingen Modeshow van Dames- en Herenkleding. Woensdag 29 oktober, 20.30 uur De Zwaan, Souburg, Film huis. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. Vrijdag 24 oktober, 20 uur De Zigeunerbaron. Za terdag 25 oktober, 20 uur De Lustige Weduwe. Zondag 26 oktober, 14.30 uur De Zigeu nerbaron, 20 uur De Lustige Weduwe. Kon. Ned. Schouwburg te Ant werpen. Zaterdag 25 oktober, 20 uur en zondag 26 oktober 15 en 20 uur De Snullen (Fr. Dorin). Kon. Opera te Gent. Vrijdag 24 oktober, 20 uur La Fille de Madame Angot. Zondag 26 oktober, 14.30 uur L'Afri- caine (G. Meijerber). 20 uur La Fille de Madame Angot (Lecocq). Woningbouwvereniging „Goed Wonen". Weekenddienst voor storingen aan liften en c.v., 25 en 26 oktober de heer P. v.d. Linden, Westerzicht 24, West-Souburg, tel. 01183- 64426. Donderdag 23 oktober 3.26 en 15.35 Vrijdag 24 oktober 4.00 en 16.12 Zaterdag 25 oktober 4.37 en 16.52 Zondag 2 6 oktober 5.19 en 17.36 Maandag 27 oktober 6.10 en 18.34 Dinsdag 28 oktober 7.12 en 19.40 Woensdag 29 oktober 8.25 en 21.00 r

Scheldebode | 1975 | | pagina 7