Rabobank EU Ondanks financiële problemen de scheldebode Vijfde „Looping" in Sporthal Baskenburg ze zeggen. 9.95 ±i Grond voor nieuw dorpshuis zccuwse Ida Tafehennisweekeinde in Middelburg graveren van uw. NAAMPLAATJE en PLAATBANDJE Maartense tapijt 'Waal§ n\ode Scheldebode-kringetje UW JUWELIER QP DE MARKT Zes jaar Bezoekers SKETCH- A-FORM Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. REDACTIE: Madame DE RUITER tegen inlevering van deze advertentie Radiouitzending concert Elly Ameling geldig t"m hulst oostburg middelburg vlissingen renesse axel de scheldebode 25e JAARGANG NO. 43 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) Kinderboerderij heeft nog volop plannen WOENSDAG 22 OKTOBER MIDDELBURG - Dit jaar is ddddd kinderboerderij aan de Oude Schroeweg in Middelburg twee keer in het nieuws geweest. In mei was er een evenement rond het scheren van schapen en op dierendag (4 oktober) werd er door de wijk- vereniging Zuid een dierenkeuring georganiseerd. Niet zo opzienbarend, twee keer in een jaar naar buiten treden, zou men kunnen zeggen. Maar men mag blij zijn, dat het nog zover gekomen is. De stichting „Kinderboerde rij" kampt namelijk met grote financiële problemen. Mevrouw Van Pamelen, beheerder van de boerderij, vertelt: „We hebben PljUlllPn een startkapitaal van de ge- lUlllldl meente gehad, dat we groten deels in het woonhuis hebben gestoken. Hier zijn we in april in getrokken. Er moest gas, water en een riolering worden aange legd en er moest gemetseld wor den, etc. Verder moest er een omheining worden aangelegd omdat de dieren overal liepen". konijntje staan te knuffelen en- zo." Naast het startkapitaal be schikt de stichting over een ge meentelijke subsidie, die men ontoereikend noemt. Voor de rest is men aangewezen op de steun van donateurs. Mede door de financiële problemen is de kinderboerderij nog steeds niet officieel geopend. De gemeente Middelburg op perde zes jaar geleden het idee om een kinderboerderij in te richten. Er werd een werkgroep gevormd, bestaande uit mensen die zich wel voor dit streven wilden inzetten. Zo ontstond de stichting „Kinderboerderij". Het terrein aan de Oude Schroeweg werd door de ge meente in bruikleen gegeven. Mevrouw van Pamelen: „Een bezwaar was, dat we al dieren hadden voordat er de nodige voorzieningen waren getroffen. Iedereen dropte hier de dieren die men kwijt wilde. Ook nu wordt dat nog wel gedaan. Maar we kunnen ze niet accepteren in verband met de dieren die we hebben". De dure omheining was ook in dit opzicht nuttig: niet iedereen had meer toegang om met dank zegging voor verleende diensten zijn huisdier af te leveren of om ruiten te komen ingooien, wat ook nogal eens gebeurde. De bezoekersaantallen van de boerderij zijn goed te noemen. In het weekend- komen vaak hele gezinnen de dieren bekijken. Elke dag komt een vaste groep kinderen de dieren voeden en verzorgen. Deze kinderen vallen in een leeftijdsgroep van zeven a acht tot dertien a veertien jaar. Er zijn zo langzamerhand nogal wat dieren om te verzorgen: ko nijnen, allerhande pluimvee, ge iten en biggen. Mevrouw van Pamelen: „We zien dat er toch wel degelijk be hoefte bestaat aan de kinder boerderij, vooral de kinderen uit de betonnen buurten hebben er wat aan. We hebben ook regel matig bezoek van gehandicap ten uit „Vijvervreugd".\We pro beren deze mensen ook dingen te laten doen, al is het maar het terrein aanvegen. Je ziet ook dat deze kinderen, die eerst bang waren voor de dieren, nu een De zichtbare effecten van het werk op de kinderboerderij sti muieren om door te gaan, on danks de deplorabele Financiële toestand en het gebrek aan vrij willigers (er zijn maar een paar vrijwilligers, die blijven ko men). „Moeizaam komt het al lemaal wel terecht", zegt me vrouw van Pamelen, „we blijven idealisten" Voor de nabije en de iets ver dere toekomst zijn er een aantal plannen gemaakt. Voor dieren verblijven zijn tekeningen ge maakt, er staat een theehuis met terras en een aansluitend weitje op stapel en een schuilhut voor geiten. Met die schuilhut is men overigens in november '74 al be gonnen. Dit bouwsel moet op het terrein aan de overkant van de Oude Schroeweg komen. Het oorspronkelijk plan werd door de gemeente afgewezen. „Voor alles moet je een vergunning hebben", zegt mevrouw Van Pamelen. „Dat kost tijd en geld". In de grote schuur van de bbbboerderij, waar ook het theehuis moet komen, is men inmiddels bezig met de inrich ting van een kantoorruimte. De Raad van Arbeid te Middelburg heeft hiervoor tweedehands kantoormeubilair ter beschik king gesteld. Een plan waarvan de realisatie voorlopig nog niet in zicht is, is de inrichting van een vaste expositieruimte, waar onder andere ongeboren dieren, landbouwwerktuigen en plan ten zullen worden tentoonges teld. De stichting „Kinderboerde rij" wil ook met scholen samen gaan werken: op de boerderij kan aanschouwelijk onderricht in biologie worden gegeven. Onlangs heeft er op de kin derboerderij een blijde gebeur tenis plaatsgevonden. Het Viet namese hangbuikzwijnenpaar Bonny en Clyde kreeg twee jon gen. Een zo kleine worp mag wel een unicum worden genoemd. Misschien wilden de dieren het budget van de kinderboerderij niet al te zwaar belasten door te veel opeters de wereld in te stu ren. Bezoekers kunnen het gezin dagelijks komen bekijken van lü.00-12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdagochtends is de kinderboerderij gesloten. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG -L Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29, tel. 01184-16869 Middelburg: J. Kuipers, Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. (076) 122341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus73-Tel. 01184-16830 ADVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 VLISSINGEN - In de spor thal „Baskenburg" aan de Pres. Rooseveltlaan zal op zaterdag 25 en zondag 26 oktober voor de vijfde maal de „Looping" wor den gehouden. Deze Looping, die georganiseerd wordt door de Adviesraad van de Stichting Culturele Gemeenschap, is een manifestatie van wat zich op cultureel gebied o.a. in diverse verenigingen in de gemeente Vlissingen afspeelt. De opzet is dit jaar groter en om ook zaterdagwerkers de Looping te kunnen laten bezoe ken, heeft men de zondag erbij getrokken. In de Sporthal zullen twintig verenigingen met een stand aanwezig zijn. Verenigin gen op het gebied van muziek, toneel, volksdansen ook techni sche, zoals de radio-amateurs en de Volkssterrenwacht. Voor het eerst doet een sportvereniging mee, de S.V. „Walcheren". Behalve deze stands komen er ook weer amateur beeldende kunstenaars met een eigen stand, waar zij iets van hun werk laten zien. Het is de bedoe ling om elk jaar weer anderen hiervoor de kans te geven. De negen, die nu aanwezig zullen zijn, bewegen zich op allerlei gebied: keramiek, spinnen, fi guurzagen, olieverfschilderijen (met de kwast en met palet), pentekeningen, kalligrafisch werk, scheepsmodelbouw, mo delbouw molens en figuren uit zwerfkeien. De aanvragen voor de „Loo ping" zijn elk jaar talrijk. De Adviesraad moet dan ook een grens trekken en die bepalen tot de verenigingen die aangesloten zijn bij S.C.G. of de Stichting Sportbelangen. Enkele Looping-medewerkers van het eerste uur, die niet aangesloten zijn, mochten dit jaar echter ook weer meedoen. De manifestatie wordt op za terdagochtend om 11.00 uur door het Statenlid M.J. van Poelje geopend. Beide dagen v dat er bij Waals nu nog meer dames slagen er zijn nu volop klassieke mantels DAMPLEIN 16 MIDDELBURG TEL. (01180) 2724 BETAALBARE SPORTIEVE KLASSIEKE DAMESMODE om leuk te tekenen van de T.V. Verkrijgbaar bij: Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 5-57 MELISKERKE - Er begint schot te komen in de plannen voor een nieuw verenigingsge bouw annex gymnastieklokaal in Meliskerke. Nadat de ge meenteraad van Mariekerke tij dens de raadsvergadering van augustus besloot tot de douw van een nieuw verenigingsge bouw, krijgen de raadsleden tij dens de vergadering van van middag (woensdag) nu een voor stel om grond te kopen. Het gemeentebestuur stelt de raad voor om voor een bedrag van 110.000 gulden een lap grond te kopen aan de Burge meester Adelaarstraat 26. Voor ik het vergeet, vrien den, op woensdag 29 oktober moeten we wel even allemaal voor de televisie gaan zitten. Verleden week deed ik een op roep om deze winter gezamen lijk de knotwilgen onder han den te nemen. Nou, ik ben niet de enige die de afgelopen we ken bezorgd naar deze prach tige bomen heeft gekeken. Het programma „Werkwinkel", dat via de televisie vrijwilli gers probeert te krijgen voor allerlei werk, heeft zich even eens het lot van de knotwilg aangetrokken. Zij gaan op die woensdaa eens helemaal uit de doeken aoen hoe we het best onze krachten kunnen bunde len. Er zijn in heel Nederland een miljoen van die knoestige bomen. En daarvan staan er heel wat vergeten in Zeeland. Ik bedoel maar, wie tot nu toe wat onrustig in zijn stoel heeft gezeten, omdat hij of zij niet wist hoe te beginnen en daarom maar niets deed, heeft straks geen enkel excuus meer. Ik heb trouwens nog een aoed bericht, dat mij, maarze ker ook de trouwe lezers van dit stukje, plezier zal doen. De Zet mooiste Zeeuwse Klapbank, die van Oudelande, krijgt vrijwel zeker een opknap beurt. Deze klapbank is 's zo mers erg in trek bij de reizigers zullen demonstraties gehouden worden door de Volksdansgroep Vlissingen, de werkgroep van de Zeeuwse Komedie, de show groep „Flushing Girls" en door de padvindstersgroep „De Golf brekers". Op zondag wordt van 11.30 tot 12.30 uur een koffie concert gegeven door „Onda" uit Ritthem. Het concert vindt plaats in de kantine van de sporthal. Tijdens de Looping ontvangen de be zoekers gratis loten. De uitslag van deze verloting wordt op zondag om 16.30 uur bekend gemaakt. De prijzen zijn door alle deelnemers beschikbaar ge steld en bestaan uit voorwerpen, die betrekking hebben op de ac tiviteiten van de deelnemers. De Looping, waarvan de toe gang gratis is, zal op zaterdag van 10.00-22.00 uur en op zon dag van 11.30-17.00 uur ge opend zijn. MIDDELBURG - Het komend weekend staan niet minder dan drie tafeltennisactiviteiten op het programma in hef sportcentrum Slugvaert aan de Kruitmoienlaan in de Mid delburgse wijk Dauwendaeie. naar voren doen komen. Vorig seizoen was het Ank ie Kersten van M.Z.die bij de meisjes in de welpenklasse triomfeerde. Zij zal ongetwijfeld alles in het werk stellen om haar titel te pro longeren. Naast Ankie Kersten komen zondag andere Zeeuwse topspe- lers in actie: André Louwen, Marca Hofman, André Stamkot, Zaterdag 25 oktober wordt van negen uur 's ochtends tot ongeveer vier uur in de middag het achtste Herfsttoernooi voor leerlingen der lagere school in Middelburg-Zuid en Dauwen daeie gehouden. Het prijzen pakket is weer ter beschikking gesteld door de Chevron Petro- leummaatschappij. Zoals gebruikelijk zijn de en kele honderden deelnemers in gedeeld in leeftijdsgroepen. Thans vindt voor het eerst ook een indeling plaats naar erva ring. De prijsuitreiking ge schiedt omstreeks vier uur in de middag door de heer G. J. van Veen van de Chevron maat- M Overdag voert het recreatieve element de boventoon, maar 's avonds wordt het een meer se rieuze beoefening van de tafel tennissport in Slagvaert. Om 18.00 uur speelt het landelijk spelende en nog ongeslagen da mesteam van M.Z. tegen Wibats 1 uit Den Haag, waartegen het „uit" reeds gewonnen heeft. Een overwinning voor het Middel burgse team zal het kampioen schap binnen handbereik bren- [en. Naast M.Z. 1 dames neemt .Z. 2 heren het zaterdagavond op tegen Twenty One Up uit Rot terdam. Zondagmorgen 26 oktober om elf uur starten de regionale VIVO-achtkampen voor de jeugd. Talentvolle jongens en meisjes uit Zuid-Holland, Bra bant en Zeeland gaan dan in verschillende leeftijdsgroepen strijden om een plaats in de lan delijke kwartfinales, welke op 23 november in Culemborg worden gespeeld. De begin vol gend jaar te spelen finales zullen de sterkste jongens en meisjes Remco van Gilst (M.Z.), Frank Bilium (Wilno), Erik en Bas Kindt (St.-Aloy), Peter Francke (St.-Laurens) en Jan Peter Goosen ('t Zand). De VIVO- achtkampen zullen evenals het Herfsttoernooi tot ongeveer vier uur in de middag duren. Alle ta- feltennisevenementen dit wee kend kunnen gratis worden meegemaakt. u« de sioomtram Goes- Borssele, die daar wachtend tot het treintje weer vertrekt, graag even op neervallen. Maar...de bank is nogal ver waarloosd en wie niet oppast gaat met een kapotte broek weer naar huis, zoals een in woner van Oudelande op de gemeentelijke hoorzitting nogal verontwaardigd op merkte. En die opmerking viel dui delijk in goede aarde. De ge meentelijke bestuurders wa- en zó enthousiast over deze tip, dat het er bij wijze van spreken even naar uitzag of ze onmiddellijk eigenhandig de klapbank wilden gaan oplap pen. Zo'n vaart is het niet ge lopen, maar aan Oudelande zvn ze nu wel verplicht het niet bij dat enthousiasme al leen te laten. Nu we toch op de vrolijke toer zijn, heb ik nog een goede tip voor degenen, die wel eens gedwongen zijn om de mensen die hen opbellen een tijdje te laten wachten. Een winkelier in Heinkenszand, die natuur lijk zijn klanten niet zo maar in de steek kan laten heeft er het volgende op gevonden. Als er iemand belt, wordt er wel opgenomen. Maar moet je even wachten tot de gewenste per soon zelf aan de telefoon kan komen, dan wordt er een speeldoosje open gezet bij de hoorn. Bij hem klinkt dan een melodietje uit de film „Love Story" in je oren. Waarom juist dat, is me niet bekend. Je kunt je voorstellen, dat ieder zo zijn eigen herken ningsmelodie gaat invoeren, passend bij het soort bedrijf dat erachter zit. In ieder geval leidt het de wachtende af en wie weet hoeveel kwaaiigheid ermee verdwijnt. ARJAON MIDDELBURG - In het kader van het monumentenjaar werd in de Burgerzaal van het Mid delburgse stadhuis enkele maanden geleden een concert opgenomen dat werd gegeven door Elly Ameling (sopraan) en Dalton Baldwin (piano). De A.V.R.O. deelde mede, dat de tijdens dat concert gemaakte opnamen uitgezonden zullen worden op donderdag 30 okto ber om 20.15 uur via de zender Hilversum II (298 m.) in 2 minuten klaar 15nov Winnares van de vorige keer was mevrouw Turczynowick, Slijkstraat 1, Vlissingen. Welilicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even binnen bij ons kantoor, Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Bank. bakker Faber, Raadhuisstraat 28, de alom bekende kwaliteit staart, een half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat; Vishandel R. de Muynck jr., Oude Markt 11 een kilo gebak ken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zelke 80, een luxe fles bad- schuim, Smith Kaas, markt kraam, een pond kaas naar keu ze; Slagerij Oosterom, Wal straat 100, 300 gram vleeswa ren; 't Gouddoppertje, Brillen- specialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermostaat; Dranke- .nimport Jan Duimel, Hermes- weg 23, Vliswsingen, fles sherry t.w.v. 3,95; Annikes cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie; Midget- golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gra tis speelronde en twee consump ties, Nieuwendijk 51, Vlissin gen, bon voor pannekoeken plus koffie voor twee personen, Chemische wasserij Populair, Groeneweg 1„ Vlissingen, gratis reinigen van een japon.

Scheldebode | 1975 | | pagina 1