Rabobank ES Van 15 tot en met 25 oktober „Maak je eigen boek" in de kinderboekenweek Zeven werknemers KMS onderscheiden DÊj-mm CABARET HANS 0TJES d!e scheldebode zeggen., Maartense tapijt Stichting Sociale Marketing Welzijnswerk helpen door goede publiciteit Kunstuitleen SBK Scheldebode-kringetje KANTOOR AGENDA'S PLAN MASTER SUCCES AGENDA'S KALENDERS 1976 Affiches Activiteiten Boekhandel - Kantoorboekhandel. Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenlsse. Vlissingen en Westkapelle.' Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- mulden, Domburg, Marle- kerke, Middelburg en Veere. REDACTIE: Lezing ..Accion" Fuego" in Midgard Crazy Cavan in De Beuk 'Waals n\pde Regionale zangavond Ger. Gemeente Filmavond in „Silver Nighthome" y.eiMiw.si» kla Muziekbibliotheek leent bladmuziek en boeken uit Voor niets Vakwerk de scheldebode 25e JAARGANG NO. 42 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) WOENSDAG 15 OKTOBER MIDDELBURG - Voor de jeugdige klantjes van alle Zeeuwse bibliotheken hebben de Provinciale Bibliotheek Cen trale Zeeland en het Zeeuws Kunstenaars Centrum tijdens de Kinderboekenweek een heel aparte activiteit ontwikkeld. Speciaal de kinderen, die op de dorpen wonen, waar geen eigen bibliotheek is, maar alleen de bibliobus rijdt, hoopt men erbij te kunnen betrekken. De biblio bussen kunnen immers nooit iets apart voor deze jongeren or ganiseren, wat in de bibliothe ken wel mogelijk is. Tijdens de kinderboekenweek zullen daarom in alle bibliothe ken en bibliobussen boekjes worden uitgereikt, die in een op lage van 15.000 door de PBC in de huisdrukkerij zijn gedrukt. Het Z. Kunstenaarscentrum heeft hiervan de inhoud en lay out verzorgd. Het zijn vier ver schillende boekjes, die alle vier iets ongewoons hebben. In het boekje van Jan Willem Vrakke „Remmetje en Knor" is ruimte overgelaten om illustra ties te maken. Ook bij de kinder versjes van Johanna Kruit kun nen tekeningen worden ge maakt. Bij het boekje van Wim Hofman met alleen maar teke ningen moet de jeugdige lezer zelf een tekst schrijven. En tens lotte nog een helemaal blanco boekje, waar verhaal en teke ningen nog moeten worden in gevuld. Afgemaakte boekjes kunnen, als de eigenaar dat wil, teruggebracht worden naar bi bliotheken of bibliobus. Zij ko men dan ter inzage in een spe ciale leeshoek of als het mogelijk is wordt er een speciale tentoon stelling van gemaakt. Het plan is er om zelfs het leukste boekje echt te drukken. De kinderen kunnen hun boekjes weer terug krijgen, mits zij hun naam en adres er duidelijk in vermeld hebben. derboekenweek en Herfstva kantie nog meer te doen. Op 22, 23 en 24 oktober komt Wim Hofman, schrijver en illustrator van kinderboeken, respectieve lijk in Tholen, Vlissingen en Sas van Gent met de aanwezige kin deren werken en praten. In Goes en Oostburg komen medewer kers van het Zeeuws Kunste naarscentrum, terwijl Middel burg een activiteitenpro gramma heeft opgesteld in sa-, menwerking met het SKW. Het wordt een programma rond de sprookjesschrijver Andersen. .In de verschillende Middelburgse wijken worden de boekjes uitge reikt op 20,21, 23 en 24 oktober. len affiches hangen om de niet zo trouwe bibliotheekbezoeker- tjes attent te maken op wat er gaat gebeuren. De tentoonstelling van de il lustratrice van kinderboeken Adrie Hospes is na Middelburg tot 30 oktober nog in Den Dul- laert in Hulst te zien. Ook in de Goese bibliotheek is een spe ciale hoek ingericht met infor maties over deze kunstenares en een aantal reprodukties van haar illustraties. Afgelopen za terdag, bij de opening van haar tentoonstelling in Hulst, heeft zij met kinderen gepraat over de tentoonstelling en samen met hen gewerkt aan het maken van maskers, getekend en geverfd. De bovenstaande activiteiten worden in de bibliotheken naar datum en uur nog nader aange kondigd. Ook op de scholen zuJ - VLISSINGEN - Alvorens de officiële herdenking plaats vond, had er woensdagmorgen 8 oktober in de Burgerzaal van het Vlissingse stadhuis de uitrei king plaats van de versierselen aan zeven werknemers van de K.M.S. Dit geschiedde door de commissaris der koningin dr. C. I Boertien aan de heren ir. J. Bout, Behalve het uitreiken van deze boekjes is er in verschil lende bibliotheken tijdens Kin- en Nu volop leverbaar bij Paul Krugerstraat 55-57, Vlissingen. 01184-12733. VLISSINGEN - Vijf jaar geleden begon cabaretier Hans Otjes zijn loopbaan in het Mikro-theater in Amsterdam en sindsdien baant hij zich een eigen weg door de cabaretwereld. Het is moeilijk hem een etiket op te plakken, want hij doet van alles: zingen, verhalen vertellen, mimiek, typeringen. Hij wordt begeleid door zijn pianist Dolf Pierie. Samen weten zij het publiek in een sfeer te trekken, waar gelachen moet worden. Een ongewone kijk op ge- wone zaken. Zeker voor mensen, die geïnteresseerd zijn in de ontwikkelingen in het Nederlandse cabaret, is het een aanbevolen avond. Zaterdag 18 oktober om 20.30 uur in het Vestzaktheater, Bella- mypark 3-5, Vlissingen. Kaarten d f 4,50 aan de zaal verkrijgbaar. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29, tel. 01184-16869 Middelburg- J. Kuipers, Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redacde b.g.g.: tel. (076) 122341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus73-Tel. 01184-16 ADVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlis en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 MIDDELBURG - Vrijdaga vond 17 oktober wordt in jonge rencentrum Midgard aan het Damplein een lezing gehouden •oor de heer P. Laros oud-lid van de Internationale Brigade. Deze brigade was tijdens de Spaanse burgeroorlog een uit buitenlanders bestaand leger, gericht tegen de troepen van Franco. P. Laros is momente.el mede werker van „Accion Fuego", een organisatie die onder meer vrouwen van Spaanse politieke vluchtelingen financieel steunt en het Spanje-bulletin uitgeeft. De lezing vrijdagavond heeft als onderwerp de geschiedenis van Spanje sinds de burgeroor log en de hedendaagse situatie in dat land. Hij begint om 20.00 officier Oranje Nassau, H.F. Mastenbroek, ridder O.N., 'E. Francois, goud O.N., H.A. Meijer, zilver O.N., A. Kerkhof, zilver O.N., A. Erbin, brons O.N. en P.J. van Iren, brons O.N. In de grote zaal van het Schel- dekwartier sprak ir. A. Stikker, als president van de raad van beheer van Rijn-Schelde- Verolme het welkomstwoord. Dit 100-jarig bestaan van „De Schelde" werd door spreker ge zien als een mijlpaal in het be drijfsleven, waarbji de K.M.S. een krachtige invloed utoefent op ons concern. Na het voorle zen van het telegram van de mi nister van Economische Zaken, dat deze helaas tot zijn spijt met aanwezig kon zijn, gaf de heer Stikker gaarne het woord aan dr. J. de Vries, voorzitter van 'net concern. Genoemde heer begon met te belichten, dat het onder nemerschap en het op gang brengen van een bedrijf van grote waarde is en dat geldt in de eerste plaats zeker voor De Schelde, welke in de loop der tijden grote vooruitgang heeft geboekt. Tot op heden werden er 350 schepen gebouwd, een mooi resultaat. Ook het aantal ver vaardigde machinerieën, dat de fabriek verliet, is een bewijs, dat ook de neven-branches bloei den. Een belangrijk betoog hield de Schelde-directeur ir. Mulck Houwer, waarin hij de geschie denis vanaf de oprichting tot op heden de revue liet passeren. In een drietal perioden schetste deze de ontwikkeling van het bedrijf als zodanig, waarbij in de jaren vijftig De Schelde door ingrijpende reorganisatie kon worden omgebouwd tot een mo dern geleide industrie. De aan leg van het haven- en industrie gebied Zuid-Sloe was een juiste plaats voor de reparatie afdelingen. Er is dus reden tot feestvieren, echter op een schaal, die haalbaar is. Als laatste spreker kwam naar vo ren loco-burgemeester Ch. Gil lissen Verschagen, die mee deelde dat de burgemeester we gens ziekte niet aanwezig kon zijn. Namens het gemeentebes tuur en de Vlissingse bevolking bracht hij de beste wensen aan het belangrijkste bedrijf van Vlissingen. Zeer erkentelijk voor het mooie geschenk, dat de stad door de K.M.S. is aangebo den, dit zal een mooie herinne ring zijn van de viering van het 100-jarig bestaan. Symbolisch zegde de heer Gillissen Verscha gen toe, een passende muur decoratie in het Scheldekwar- tier, namens gemeentebestuur en bevolking. MIDDELBURG - vrijdaga vond 17 oktober treedt in vrijet ijdscentrum De Beuk aan het Koorkerkhof de Engelse forma tie Crazy Cavan 'n' The Rythm Rockers op. De groep treedt al zo'n tien jaar op. De muziek die de heren aanvankelijk maakten ging gepaard met een vampier- en griezelact. Momenteel leggen Crazy Cavan 'n' the Rythm Roc kers zich toe op rock - a - billy, een mengsel van rock roll en country western. De authen tieke rock-a-billyklanken van zo'n twintig jaar geleden hebben een nieuwe swingende dimensie ondergaan door toevoeging van elektrische basgitaar in plaats van de zgn. slappin' bas. Crazy Cavan heeft tot nu toe een sing- ler, een E.P. en een L.P. opge nomen. Het concert in de Beuk begint m 21.00 uur. v Waals is op marktdag haast niet te vinden.... maar moet u binnen eens gaan kijken. ^J-ang^Zelke^IJMvdissingen. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG MIDDELBURG - Vrijdaga vond 17 oktober organiseert de Gereformeerde Gemeente in Middelburg een regionale zan gavond in de Zuiderkerk aan de Schoutstraat in Middelburg- Zuid. Zes Zeeuwse koren verlenen aan de avond hun medewerking. Er wordt zowel afzonderlijk als gezamenlijk opgetreden. De avond wordt geopend door ds. G.A. Zijderveld. Organist Bram Beekman zorgt voor de begelei ding. De toegang is gratis. SOUBURG - Zaterdagavond 18 oktober presenteert de jeugd- sociëteit „Silver Nighthome" (Ritthem/Souburg) een filma vond in de foyer van jeugdcen trum De Zwaan aan de Krom- wegsingel la te Oost-Souburg. Het programma bestaat onder andere uit de tekenfilm „Love is all" en de bekende Beatle-film „Let it be". De filmavond begint om 20.00 uur. De foyer is geopend vanaf 19.00 uur. Tegen zeer lage prijs zal daar koffie te verkrijgen zijn. Het wordt weer tijd vrien den, dat we de zagen tevoor schijn halen en de knotwilgen te lijf gaan. Ik werd er aan her innerd toen ik van de week, langs de oude knotwilgen bij 's-Gravenpolder kwam. Een tijd geleden heb ik het er al eens over gehad, toen hij door zijn veel te zware pruik zowat doormidden was gescheurd. Niemand heeft zich het lot van de knotwilg aangetrokken. De veel te zware takken bleven op de boom. De laatste najaars stormen hebben opnieuw hun werk gedaan. Want weer een stuk van deze boom is gesneu veld. Het is maar één voorbeeldje. In Zeeland staan een heleboel knotwilgen die hard aan een beurt toe zijn. Worden ze niet vlug van de veel te grote tak kenbossen verlost, dan staat ze hetzelfde lot te wachten als de knotwilg bij 's-Gravenpolder, terwijl het zo simpel is deze bomen te behouden. Wie deze winter af en toe eens een zater- dagje wil besteden aan het kortwieken van een knotwilg in zijn eigen buurt, kan ge makkelijk aan de weet komen hoe dat allemaal moet. Daar is nog best de tijd voor. want het knot-seizoen begint pas in no vember. Tot dan is er nog net de tijd om het handige boekje te lezen dat de vereniging Na tuurmonumenten heeft uitge geven over „De Knotwilg" Bovendien is het beter de zagen en de energie te gebrui ken voor de knotwilg, dan voor de meidoornheggen. Ik zeg het niet zomaar, want er gaan nogal wat geruchten door Zuid-Beveland, dat er zaag- ploegen klaar staan om deze zo bij het Zuidbevelandse land schap behorende heggen te vel len, uit angst voor perevuur. Lang is aangenomen dat deze ziekte de perebomen zou be dreigen. Uit mijn informaties is nu echter gebleken dat er in heel Nederland, alles bij elkaar een stuk of 10 perebomen last van hebben. Er gaan dan ook stemmen op om de naam van de ziekte te veranderen omdat zo gezegd de vlag de lading niet meer dekt En dat lijkt me een hele goede zaak om paniektoestan den te voorkomen. We moeten toch al vechten voor elke mei doornheg die er nog staat, nu de ruilverkaveling in De Pol als een stoomwals over het landschap is gegaan. Arjan MIDDELBURG-Club- en buurthuizen, sociaal-culturele instel lingen, actie- en milieugroepen, die niet weten hoe ze reclame moe ten maken voor hun werk kunnen sinds kort in Middelburg terecht bij de stichting „Sociale Marketing". De stichting is opgericht door enkele kritische reclamemensen die hun vakkennis willen gebrui ken voor het maken van publiciteit voor deze groepen. Voorlopig is er één vaste man bij de stichting: Bernard van den Berg uit Vlissingen, die na tien jaar in de commerciële re clame zijn baan bij een techniseh reclamebureau eraan heeft ge geven. Hij wordt bijgestaan door enkele collega's (vooral in de randstadj die dit gaan doen zon der dat ze er geld voor krijgen. Bernard van den Berg: „We hebben gemerkt dat er in de welzijnssector een enorme be hoefte is aan goede publiciteit. De instellingen en groepen we ten niet hoe ze de mensen moe ten bereiken, terwijl dat vooral komt omdat ze niet weten hoe ze de mensen moeten aanspreken. Ze hebben vaak een heel eigen taalgebruik, dat de gewone man niets zegt. En doordat ze de groepen waarvoor ze zijn be stemd niet weten aan te spreken, schieten ze hun doel voorbij. Al leen door gebrek aan vakkennis op het gebied van marketing, re clame en public relation". dende Kunst in bet Zeeuws Kunstenaarscentrum aan ting I de L, ange tatieve goe flen aanwezig. Er kan werk geleend en ge ruild worden en voor 15,- in de maand is het lidmaatschap van de SBK verkrijgbaar. Van deze 15,— wordt 3,75 voor administratiekosten afgehou den, de rest is spaartegoed, te gebruiken bii aankoop van een Kunstwerk. Ook bedrijven kun nen bij de SBK werk lenen en naderhand aankopen. Het landelijk streven is om ge leidelijk aan alle „mediatne- ken", w.o. bijvoorbeeld disco theken en de kunstuitleen van de SBK bij de bibliotheken te betrekken. De provinciale bibliotheekcentrale in Zeeland werkt ook al in deze richting en waarschijnlijk zullen per 1 ja nuari 1976 de SBK en ae bibho- zijn i theekcentrale administratief samenwerken. Er moet echter nog naar een vorm worden ge- zoent om bibliotheekbezoekers op eenvoudige wiize ook ge bruik te laten maken van de diensten van de SBK. Voorlopig kan men dus tot 30 oktober in Middelburg en Goes terecht. Goes blijft doorlopend geopend van dinsdag t/m zater dag van 13.30-17.00 uur en op vrijdag van 19.00-21.00 uur in het Museum. De tentoonstelling in Middelburg is van dinsdag t/m vrijdag van 14.00-17.00 uur en zaterdag bovendien van 10.30-12.00 uur geopend. Op woensdagavond van 19.30-21.30 uur. MIDDELBURG - In het ver haal over de Zeeuwse centrale discotheek (De Scheldehode van 8 oktober) is de indruk gewekt dat deze discotheek hetzelfde zou zijn als de muziekbiblio theek. Dat is niet waar. De dis cotheek is wel voortgekomen uit de muziekbibliotheek, maar werkt geheel zelfstandig en legt zich toe op het uitlenen van pla ten. De muziekbibliotheek, even eens gevestigd in de Kloveniers doelen, leent bladmuziek en boeken uit, bezit naslagwerken enzovoorts. Deze instelling be staat al 6Vi jaar en heeft leden, uit geheel Zeeland. Leden die hun bestellingen kunnen doen bij de openbare leesbibliotheek in hun woonplaats of als die er niet is schriftelijk. Waarna het gevraagde wordt opgestuurd. De Muziekbibliotheek is in tegenstelling tot de Zeeuwse Centrale Discotheek ook de hele dag open van 9 tot half 6 en is boven in de Kloveniersdoelen gevestigd. De discotheek zit be neden (in de kelder) en is dage lijks geopend van 1 tot half 6, op woensdag van half 7 tot half 9 en zaterdag van 10 tot 1 uur 's mid dags. „Actie- en milieugroepen kunnen wel een actie ontkete nen, maar ze weten niet hoe de de aandacht vast moeten hou den, dat zie je steeds weer. Wij kennen de technieken uit de re clamewereld, we weten hoe we die moeten toepassen ook in het welzijnswerk". Het is de bedoeling dat er een fonds gevormd wordt, waardoor erg noodlijdende groepen die he lemaal geen geld hebben voor niets worden geholpen. Van den Berg: „Want we nemen ook opd rachten van bedrijven aan, ten minste als het om produkten gaat, waarvan wij vinden dat ze geen kwaad kunnen, niet scha delijk zijn voor het milieu, enzo voorts. Als er een fabrikant komt met snoep, dat niet schade lijk is voor het gebit, of een die een goeie elektrische auto op de markt brengt, dan willen we daar best de publiciteit voor verzorgen. Het beste zou natuur lijk zijn als er geen snoep of auto nodig was, maar ik geloof dat we wel met beide benen op de grond moeten blijven staan. En dan zijn er natuurlijk de openbare nutsinstellingen, de organisa ties voor sociaal-cultureel werk, die wel geld hebben om blici- teit te maken". Van den Berg hoopt wel dat de actie- en milieugroepen er een beetje begrip voor hebben dat in de beginperiode niet iedereen tegelijk voor niets kan worden geholpen. „Als ze hier met zijn tienen op de deur komen bon zen, dan wordt het wel erg moei lijk. Vooral ook omdat we aan die groepen net zoveel tijd wil len besteden als aan betalende instellingen. Ik weiger om er een rommeltje van te maken, omdat het toch maar een actiegroep is. Je moet vakwerk leveren, als je resultaten wilt bereiken en dat betekent onderzoek, marke ting". Zoals gezegd werken in de stichting vooral reclamemensen uit de randstad mee en dat komt volgens Van den Berg, doordat er in Zeeland weinig reclame vakmensen zitten. „En je moet vakmensen hebben wil je je doel niet missen. Dat betekent dat we goede tekstschrijvers, Goede fo tografen en dergelijke moeten hebben". De stichting Sociale Marketing is bereikbaar via Postbur 32, Middelburg of tel. 01184-17453. De winnares van de vorige week is mevr. Christiaanse, Ruys de Beerenbrouckstraat 91, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even binnen bij ons kantoor, Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Banket bakker Faber, Raadhuisstraat 28, de alom bekende kwaliteit staart, een half pond biefstuk van slagerij De Vries, Walstraat; Vishandel R. de Muynck jr., Oude Markt 11 een kilo gebak ken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zelke 80, een luxe fles bad- schuim, Smith Kaas, markt kraam, een pond kaas naar keu ze; Slagerij Oosterom, Wal straat 100, 300 gram vleeswa ren; 't Gouddoppertje, Brillen- specialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermostaat; Dranke nimport Jan Duimel, Hermes- weg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. 3.95; Annikes cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie; Midget- golfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen. gra tis speelronde en twee consump ties, Nieuwendijk 51, Vlissin gen, bon voor pannekoeken plus koffie voor twee personen, Chemische wasserij Populair. Groeneweg 1, Vlissingen, gratis reinigen van een japon.

Scheldebode | 1975 | | pagina 1