Kiai" houdt clubkampioenschappen ACTIE VOOR KLEIN KERKCENTRUM Adrie Hospes jn Kunstenaarscentrum Schrijversavond ZAKENFLITSEN Gebr. van Fraassen Zn. nu Volvo-dealer het weten a waard NIEUWE KOMEDIE Rabobank Q n ABVA Middelburg verwelkomt duizendste lid ff Vallen plannen? kunt u meteen waarmaken met 'n Persoonlijke Lening! Provinciale vredesbijeenkomst Open honkbaldag voor de jeugd ZiïZ Zilveren tweeling Introductie NVV Kerkdiensten Medische diensten Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater SCHEL DfcBODfc VAN WOENSDAG 17 SEPTFMRFn Judo is leren verliezen SOUBURG - Een van de verenigingen die gebruik maken van de moderne Van Duijvenvoordesportzaal aan de Dongestraat in Oost- Souburg is de judo- en jioe- jitsoevereniging Kiai. In de Van Duijvenvoordezaal houdt de vereniging komende zaterdag, 20 september, haar clubkampioenschappen voor junioren. Kandidaten in de leef tijd van zes tot en met vijftien jaar gaan dan hun behendigheid in de twee verfijnde gevechts kunsten beproeven. Mede door de goede accom modatie waarover de vereniging in de zaal beschikt, is het leden tal sterk gestegen, vertelt hoofd trainer S. van der Linden. Hij voegt hier aan toe dat ook de deskundige leiding van jeugd trainer G. Swart in dit verband een factor van betekenis is. De heer Swart maakt al sinds de op richting van Kiai deel uit van deze vereniging. Swart: „We zijn nu al een jaar of acht als vereniging bezig. De accommodatie is niet altijd zo goed geweest. We zijn met dertig op het recreatieve. Kiai heeft niet als basis een sportschool idee, waarbij het er om gaat zo veel mogelijk aan de sporters te verdienen. Dat geld niet op de eerste plaats komt is onder meer te danken aan de medewerking die de vereniging mocht ondervin den van de Stichting Sportbe- langen in Vlissingen, die bij voorbeeld een nieuwe mat in bruikleen ter beschikking stel de. Swart: „W j proberen om door opleiding van onze leden een nieuw kader bij elkaar te krijgen. We hebben pas afscheid genomen van trainer Piet Willeboordse, die vanaf zijn negende jaar bij ons man begonnen in een oud gym- zaaltje zonder verwarming, zo dat we moesten sporten met sokken en dikke truien". Het ledental van Kiai is in middels opgelopen tot boven de tweehonderddertig. Het leden verloop is gering. Vreemd is, dat de jonge leden - er ziiten in Kiai ongeveer honderdvijftig leden tussen de zeven en tien jaar - in de vereniging honkvaster blij ken, dan in veel andere sport clubs het geval is. Van der Linden wijt dit aan de aanhankelijkheid van de kinde ren aan de trainer, en aan het feit, dat de vereniging is gericht MIDDELBURG - Tijdens een feestelijke bijeenkomst wordt donderdagavond 25 september het duizendste lid van de ABVA afdeling Middelburg ingehul digd. Voor deze bijeenkomst heeft de ambtenarenbond de beschik king over de schouwburg. De samenkomst begint om 19.30 uur met een koffie com plet. Om 20.00 uur vindt de ope ning, plaats, waarna dia's van oua Walcheren worden ver toond. Na de pauze wordt het dui zendste lid verwelkomd door de heer J. v.d. Kloy, tweede lande lijk bondsvoorzitter. Vervolgens wordt een monumentenfilm ver toond. was en nu onderwijzer in Lisse is geworden". Om kaderlid te zijn moet je niet alleen het hele arsenaal van technische kneepjes onder de knie te hebben, maar ook be schikken over een bepaalde mentaliteit. Sportiviteit toont zich bij judo echter al gauw. „De rotte peren haal je er zo uit", merkt Van der Linden op. Judo-beoefenaars moeten le ren om te verliezen en ook om te overwinnen zonder de tegen stander te vernederen. Naast deze verheven doeleinden zit er echter ook een zeer praktische kant aan judo en jioe-jitsoe. re den waarom Kiai ook nogal wat vrouwelijke leden telt, die, in verband met de toenemende straatterreur, wel enige verras singen voor mogelijke aanval lers achter de hand willen heb- b„en. Swart: „Je hebt voor dames ook cursussen van twaalf lessen, maar daar heb je niets aan. Je moet een grondige opleiding hebben en de sport blijven beoe fenen". ften aantal graden te behalen. T.ussen witte en zwarte band zit ten zes gradaties. Voor kinderen beneden de vijftien jaar komen daar nog eens tussengraden, „slippen bij. Mensen die wat voor.judo of jioe-jitsoe voelen moeten zaterdag maar eens een bezoekje brengen aan de Van Duijvenvoordesportzaal. tepi hervormde gemeente Middelburg een financiële actie gehouden voor een klein kerkelijk centrum in Middelburg-Zuid. Men wil er in Zuid geen kerk bijbouwen. Een klein kerkelijk centrum is de bedoeling: bescheiden van omvang, maar wel afgestemd op de reële behoeften. Werkruimten waarin door de week allerlei acti viteiten kunnen worden ondergebracht en waarin 's zondags kerkdiensten kunnen worden gehouden. Het centrum zal komen te liggen op het terrein van het nieuwe rusthuis de Rustenburg dat op het moment gebouwd wordt aan de Vrijlandstraat. Het zal mede ten dienste zijn van de inwoners van het rusthuis. Het gironummer voor deze actie is: 3430099 t.n.v. de penningmeester Herv. Wijkgemeente kerkbouw Zuid. Ook het leren vallen, dat de jeugdige leden in het begin wordt bijgebracht, heeft direct nut buiten de sportzaal. Gevol gen bij valpartijen of andere on gelukjes kunnen met het valbre- ken tot een minimum worden te ruggebracht. Kinderen beginnen met de rode slip, ten teken dat ze het „val breken" nog niet beheer sen. Een voortgezette opleiding voert uiteindelijk naar d^ zwarte band. Hierna zijn er nog Geld lenen is niet moeilijk meer, wat U ook wilt aan schaffen. Bij de Rabobank is dat snel en goed geregeld. Leningen tussen j 500.— en 15 000.— kunt u aflossen m 6. 12. 18. 24. 30 of 38 maanden. Hieronder volgen wat voorbeeldea Bedrag U betaalt per maand in 18 maanden in 24 maanden in 38 maanden 3000.— f 5000,- 7003. 12000.— 194,11 317,63 440,35 747,16 152,09 247,66 342,46 579,43 110,05 177,69 244,55 411,70 Vraag de folder met uitgebreide informatie over mogelijkheden en tarieven. geld ongoede raad MIDDELBURG - Met het oog op de kinderboekenweek, die van 15 tot 25 oktober wordt ge houden, besloot het Zeeuws Kunstenaarscentrum hier op in te haken en werk te exposeren van Adri Hospes, die de illustra ties van de boeken Diederik en de dieren en De wensballonnen, twee verhalen van Marijke Rees- ink, uitgegeven door Lemni- scaat Mevrouw M. Boele-van Hens broek, die samen met haar man deze uitgeverij leidt, opende af gelopen zaterdag de expositie van Adri Hospes. Het bleek, dat zij min of meer haar „ontdekt" hebben en haar als eerste boek het verhaal van Diederik en de dieren lieten illustreren. Me vrouw Boele vond, dat hoe lan ger je naar haar illustraties keek hoe mooier zij werden. Een gave, die vooral kinderen zullen waarderen. Zij willen immers iets steeds weer opnieuw bekij ken. Internationaal heeft Adrie want haar prentenboeken wor den in een negental landen uit gegeven. Zoals mevrouw Boele zei: „Kinderen over de hele we reld hebben het boek „Graauw- staartje Toverpaardje" 's a - vonds onder hun hoofdkussen liggen". Een tentoongesteld briefje laat zien, dat ergens in Amerika het kleine meisje Re becca ook door de boeken ge pakt is, want zij schrijft: „I love your pictures. Love, Rebecca". Mevrouw Boele zette zich ook nog even af tegen de stripboe ken, waarmee de jeugd van nu wordt overstroomd. /Uitgevers van strips gebruiken de kinder wereld voor hun big business. Die boeken worden gemaakt om er veel geld mee te verdienen". Na 10 oktober zal de tentoon stelling verhuizen naar de Openbare Bibliotheek in Hulst, waar zij tijdens de kinderboe kenweek te bekijken is. Ver schillende bibliotheken hebben het Zeeuws Kunstenaarscen trum al gevraagd om in die week „iets" in hun bibliotheek te doen. De plannen voor dat „iets" zijn nog niet helemaal uitge werkt, al is men wel van plan enkele kunstenaars bij dit werk in te zetten. Nog tot 10 oktober: Adri Hos pes in het Zeeuws Kunstenaars centrum, Lange Noordstraat 59. t/m zaterdag geopend u. Woensaaga- Dinsd van 14.00-17.00 u. Woensdaga vond van 19.30-21.30 uur en za terdagmorgen van 10.30-12.00 uur. t makkie 2-wekelijks kruiswoordraadsel voor de lezérs van Nieuwsblad v/d Bevelanden Ons Eiland De Scheldebode Zeeuws Vlaamse Koerier met 5 dozen Skol Bier (24 blikjes per doos, gratis aan huis bezorgd) voor 5 prijswinnaars. Horizontaal: 1rivier in Spanje; 5. los neer hangend; 8. militair; 9. toets alleen; 11. uit roep; 12. houten beenverlenging; 14. geb. in Rusland; 15. rangtelwoord; 16. deel v.e. heuvel; 17. omroepvereniging; 18. vragend vnw.;20. meisje; 21leger; 23. onder het no dige voorbehoud; 25. lengtemaat; 26. bloem; 28. rakel; 29. verstand. Verticaal: 1. delfstof; 2. ambtshalve; 3. langwerpig ronde; 4. speodig; 5. optocht; 6. fr. lidwoord; 7. europeaan; 10. wilddief; 11. pl. in N.-Holland; 13. voorzetsel; 14. pl. in Japan; 18. vergelding; 19. uitbouw; 20. lek kernij; 22. vogel; 24. vernis; 26. rivier in Italië; 27. zangnoot. Oplossingen binnen 5 dagen aan: Redactie „Groot Zeeland", Nieuwstraat 9, Terneuzen Inzender: Adres: Woonplaats: Schrijf linksboven op de enveloppe ,,'t Makkie" Frankeren met 50 cent. MIDDELBURG - Proza of poëzie van eigen hand kunnen worden voorgelezen of voor gedragen op de schrijversa vond, die het Zeeuws Kunste naarscentrum wil houden op dinsdag 23 september om 20.00 uur in zijn onderkomen aan de Lange Noordstraat. Een vast programma voor de avond is er niet. Iedereen is welkom om voor te lezen of te luisteren. Wèl zijn er enkele punten opgesteld, waar de medewerkers zich aan moeten houden. De teksten, proza of poëzie, moeten zgn. „literair" zijn. Van te voren wordt er niet geselecteerd, er wordt ver wacht, dat de voorlezer dit zelf al heeft gedaan. De maximale voorleestijd zal in eerste instantie 5 minu ten zijn, waarbij inbegrepen een eventuele toelichting van de spreker. Als er tijd over is, zal een nieuwe „ronde" vol gen. Wie zelf niet graag voor leest, kan het iemand anders laten doen. Men wordt dan wel verzocht het materiaal van 5 minuten op te zenden aan An ton van Kraaij, p/a Provinciale Bibliotheek Zeeland, Abdij 9, Middelburg, tel. 01180-28055. Er zal tijd uitgetrokken worden om tussendoor met el kaar te praten en de benen te strekken. Via stencil of off-set zal na derhand het voorgelezen werk vermenigvuldigd worden. De medewerkers ontvangen deze bundel dan gratis en de be langstellenden kunnen het tegen kostprijs in het centrum krijgen. Om de bundel zo snel en efficiënt mogelijk te kun nen samenstellen wordt de eventuele medewerkers ver zocht hun voordracht van 5 minuten van te voren getypt op te sturen of anders op de avond een kopie mee te brengen. Als de avond slaagt wil men dit soort bijeenkomsten regelma tig gaan houden. MIDDELBURG-In het kader van de vredesweek, die van 21 tot en met 28 september wordt gehouden, vindt op woensdaga vond 24 september te Middel burg een provinciale vredesbij eenkomst plaats. De vergade ring wordt gehouden in „De Hoeksteen" aan de Rozenburg laan. De avond wordt geopend door de commissaris van de koningin, dr. C. Boertien. De secretaris-generaal van de generale synode der hervormde kerk, dr. A.H. van den Heuvel, zal een inleiding houden met als titel: „Wie dat zegt is een leuge naar". Na een discussie wordt de sa menkomst gesloten door deken A. Blommerde, voorzitter van de provinciale raad van kerken. Aan de avond wordt medewer king verleend door een jonge renkoor. De aanvang is acnt uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG - In samen werking met het rayon Rotter dam en het Vlissingse Marathon, organiseert de Middelburgse baseball-en softbnllclub „The Green Sox" op het sportpark Voorborch een open jeugddag. Jongens en meisjes vanaf vijf jaar zijn op zaterdag 20 septem ber van harte welkom. Om 10.00 uur wordt gestart met de training van het Mara- thonse M.C. Bakkerteam en het Middelburgse Bleesingteam, VLISSINGEN - „In ons hart zijn we altijd Volvo-mensen ge weest mijn eerste autootje in 1947 was al een Volvo 444". De heer Van Fraassen is zeer ver heugd, dat na het samengaan van DAF en Volvo, de Gebr. Van Fraassen Zn. nu ook goed be vonden zijn om Volvo-dealer te worden. In de showroom aan de Pres. Rooseveltlaan zal voor taan naast nog enkel Dafjes het hele Volvo-assortiment te be zichtigen zijn. De DAF, zoals iedereen hem kent en met behulp waarvan tal loze mensen het rijbewijs beha len een minder groot obstakel vonden, blijft gelukkig bestaan, maar daarnaast zal de DAF 66 opgaan in de Volvo 66. De goed kope auto's in de serie worden de Dafjes en van f 18.000 tot f 42.000 is het allemaal Volvo. Van 16 september af is de Firma Van Fraassen officieel dealer geworden en dat bete kent, dat de magazijnen aange vuld zijn met Volvo-onderdelen en de monteurs naar speciale trainingscursussen van Volvo zijn geweest. Er wordt ook druk gewerkt aan de plannen om achter de showroom aan de Pres. Roos eveltlaan een nieuwe werk plaats te bouwen ter vervanging van de oude in de Scheldestraat. •eDr. van VLISSINGEN - Begin augus tus was het 25 jaar geleden dat de tweeling G.H. en L.M. van den Bosch in dienst trad bij het Elektrotechnisch Installatiebu reau LJ. van 't Westende in Middelburg en Vlissingen. Zij waren toen 15 jaar en vers van de ambachtsschool werden zij beiden leerling- elektromonteur. Nu, na 25 jaar, zijn zij sterk op de carrière ladder gestegen: G.H. is project leider geworden en L.M. heeft de functie van hoofd winkel ver koop. De firma Van 't Westende vond dit een goede reden om haar beide medewerkers eens in de bloemetjes te zetten. Afgelo pen vrijdag werd dit gedaan met een receptie in het Strandhotel, waarbij vele zakenrelaties en kennissen de tweeling kwamen gelukwensen. Vorig jaar werd al een nieuw ga ragebedrijf in Middelburg aan de Vlissingseweg geopend. De oude werkplaats in de Scheldestraat zal zeker niet af gesloten worden, want de ruimte is zeer welkom om een deel van de 34 touringcars onder te brengen, die de Gebr. Van Fraassen in gebruik hebben. Alle 34 zijn afkomstig uit de Volvo-fabriek en eigenlijk be gon met die bussen de band met Volvo al te groeien. Want kort na dé^ oorlog, in 1947, waren de Volvobussen het eerst op de markt en de Gebr. Van Fraassen zijn van dat moment af, wat hun touringcars betreft, trouw ge bleven aan dit merk. onder leiding van een rayon- coach. De werpmachine zal in gezet worden bij de slagtrai ning. De jeugdcommissie van het rayon Rotterdam zal haar mate riaal, zoals: handschoenen, knuppels en ballen ter beschik king stellen aan het publiek. Een Rotterdams Peanutteam, het Vlissingse M.C. Bakkerteam en het Bleesingteam van de organi serende vereniging zullen de monstratiewedstrijden houden. Onder deskundige leiding worden belangstellenden de elementaire beginselen van het honkbal bijgebracht. De aanwe zige jongens en meisjes zullen bij genoeg belangstelling een wedstrijdje spelen en krijgen re clamemateriaal mee naar huis. Peanut Meisjes van 5-12, Jongens van 5-9; Bleesing Jongens van 9-13; M.C. Bakker Jongens van 13-16. VLISSINGEN - NW- Jongerencontact district Zee land organiseert op zaterdag 27 en zondag 28 september 1975 een introductieweekend voor NVV-leden tot 26 jaar. Het weekend zal in een ont spannen sfeer gehouden worden in Het Zilveren Schor te Ame- muiden. Eén van de hoogtepun ten van het weekend is het op treden van de toneelgroep Pro loog. Belangstellenden kunnen zich nog vóór 21 september a.s. opge ven bij Theo Meuwese, districts secretaris, antwoordnummer 1600 (bij gebruik van dit num mer, postzegel overbodig), Rot terdam, tel. 010-762166. Echtgenoot, echtgenote, ver loofde, vriend of vriendin zijn van harte welkom. VLISSINGEN - Met het stuk „Voor een bloemetje en een zoen" treedt de toneelgroep Nieuwe Komedie dinsdag 23 september om 20.30 uur op in het Vestzaktheater. De Nieuwe Komedie speelt dit stuk in het kader van het Inter nationaal Jaar van de Vrouw en werkt bij dit project samen met de actiegroep Man-Vrouw- Maatschappij. „Voor een bloe metje en een zoen" moet gezien worden als vormingstoneel, dat mannen en vrouwen bewust wil maken, dat de emancipatie van de vrouw nog niet voltooid is. Het programma is opgebouwd uit losse scènes, die steeds een facet van de positie van de vrouw belichten, zoals de vrouw als huisvrouw, discriminatie van het werk van de vrouw enz. De regie van deze uitvoering is in handen van Shireen Strooker. Het geheel is geen diepgraverij naar zieke plekken geworden of een harde aanklacht. De groep acteurs van de Nieuwe Komedie heeft gezocht naar een aantal kanten van de emancipatie, die het publiek zullen aanspreken. Met behulp van gesprekken en ander met reacties van andere mensen en op basis van eigen ervaring is de voorstelling ontstaan. De spe lers proberen iedere vorm van prekerigheid of betweterij te vermijden. Na afloop van de voorstelling is er gelegenheid voor discussie. Kaarten zijn k f 4,50 's avonds verkrijgbaar aan het Vestzak theater Beilamypark 3-5. Vlissingen. Zaterdag 20 sep tember 1975 Zevende Dags-Adventisten. Doopsgezinde kerk Vrijdom- weg, van 9.15-10.15. bedie ning des woords door ds. C van Ree, van 10.15-11.15 Bij belstudie. Middelburg Doopsgezinde kerk van 10-11 uur bijbelstudie, van 11.00- 12.00 bediening des woords door ds. C. van Ree. Zondag 21 september 1975 Vlis singen Herv. Gemeente, St. Jacobskerk 10 u., ds. L. de Liefde, 17 u. Geen dienst, Johanneskerk 9.30 u. ds. F.S. Kloosterman, 19 u. ds De Liefde. Open Hof, Paauwenburg, 9.30 ds. E. Hoogerwerf, Herv. Ge- ref. dienst, 17 u. ds. A. Ver schoor, Leiderdorp. Bethesda-St. Joseph, 10 u. ds. Dorgelo, Souburg. Bejaardenhuis „Ter Reede", 21 sept. 19 u. ds. Den Heeten. Vrijz. Hervormden/Remon stranten, Ophir 10.15 u. ds. Adriaanse, rem. pred. Leiden. Evang. Luth. Gemeente, Vlis singen 9 u. Da. M. P. Stol, Groede, Middelburg 10.30 u. da. M. P. Stol. Geref. Petruskerk Paul Kruger- straat, 9.30 u. ds. A. Ver schoor, 19 u. ds. E. Hooger werf. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat, 9.30 en 17 u. ds. J. W. Maris. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lan- noystraat 10.30 en 16.30 u. ds. J. Blokland. Geref. GemeenteMarnixkerk Souburg, 9.30 en 16.30 u. ds. Snoep. Geref. kerk Kanaalstraat Sou burg, west 9 u. ds. Vanhaelen, 9.30 u. oost ds. C. Bijman, zangkoor „Jubilate", 19 u. ds. Dorgelo. Herv. Gemeente Oranjeplein Souburg, 21 sept. 9 u. west ds. Vanhaelen, 9.30 oost ds. v.d. Heide, 19 u. ds. Dorgelo, dienst kerk Kanaalstraat. Herv. Gemeente Ritthem, 21 sept. 10 u. ds. J. Broeder. Herv. Gemeente Koudekerke, 21 sept. 9 en 10.30 u. ds. De Jong. Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland, Oost Souburg 15 u. ds. P. Fader, voorb. H.A., Koudekerke 12 u. ds. P. Fa- der, voorb. H.A., Ochten (bij Tiel) 13 u. Pen. P. Akudaman. voorb. H.A. Evangelische Zendings Ge meente, 21 sept. 17 u. K. v. Berghem in de Klarenbeek L. T.S. Middelburg. Middelburg, 21 sept. Nieuwe Kerk 10 u. ds. Delbeek, Koorkerk 10 u. ds. Hage, Oostkerk 10.15 u. Roodenburg, 19 u. ds. Post, Ontmoetingskerk 10 u. ds. Fa- gel, 19 u. ds. Roodenburg, Zuiderbaken9 u. ds. Ytsma, Doopsgezinde kerkl0.30 u. K. v. Berghem, Nieuwland, Herv. Kerk9.30 u. ds. Kraai St. Laurens, Herv. Kerkl0,30 ds. Ytsma. R.K. Kerk Walcheren 20-21 sept. 1975 O. W. Souburg Martinuskerk za terdag 19 u. en zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof: zon dag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singelkerk zaterdag 19 u. herenkoor, gregoriaans zondag 9.30 u. dameskoor en 12 u. (10.45 voor de Polen en 17 u. voor de Joegoslaven) Bethesda-SL Joseph: zondag 11 u. Ter Reede: vrijdagmorgen 9 u. Middelburg, kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 uur zondag 10.15 en 19.00 uur. Hoeksteen, Rozenburglaan, zondag 11.30 uur. Jehovah's Getuigen, Konin krijkszaal van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen en donderdag van 19.30-21.30 uur en zondag van 10.00- 12.00 uur. Volle Evangelie Gemeente, Vlis singen,iedere zondag 9.45 urn en iedere woensdag 19.30 uur in de Filadelfiakapel, Vrou wenstraat 5. Leger des Heils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 uur, Heils- bijeenkomst en 8.30 uur. ge- tuigenbijeenkomst. Anglican Church Service, every sunday morningprayer 10.30 h., and eveningprayer 7.30 p.m. in the Misson to Seaman Chapel, Scheldepoort Vlissingen-Oost, Reader A. Driver. The Bethel Pentecoastal Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Z., diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, Iedere zondag 14.30 uur, ge meentedienst. Vlissingen van 12.30-1.00 en van 17.30- 18.00 u. Apotheek Van 20 sept. tot 27 sept, Geopend apotheek J. M. H. van ae Sande, Badhuis straat 30-32 tel. 12066. Te Middelburg geopend apo theek W. K. Hummelen, Markt 69. Tandarts. Za. 20 en zo. 21 sep tember van 11-12 u. dr. W. Krommenhoek, Rouaanse Kaai 23, Middelburg, tel. 01180-13320. Verloskundige, za. 20 en zo. 21 sept. mej. A. H. Stolk, Bloe- menlaan 48, tel. 13838. Huisartsen Souburg, Amemul- den en Nieuwland, za.. 20 en zo. 21 sept. dr. P. Kodde, Ro zenburglaan 133, Middel burg. Voor Middelburg zuid en Dauwendaele, patiënten van dr. Jansen en dr. Jansen- ADoktersdienst. te Vlissingen za. 20 sept. dr. Meijer, Julia- nalaan 7, tel. 12225, Zo. 21 sept. dr. Snijder, Bilderdijk- laan 7. De dienst loopt van 0.00-24.00 u. Visites aanvra gen vóór 10 u Spoedgevallen Centrum" te Souburg en Rit them, za. 20 en zo. 21 sept. Schrama, zie Souburg. Dierenarts, za. 20 en zo. 21. sept. dr. L. Jobse, Grijpskerke, tel. 01189-1389. Consult alleen na tel. afspraak, visites aanvra-' gen tussen 8 en 9 u. Honden-Informatie-CentraU Goes, tel. 01100-4373. Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen, za. 20 en zo. 21 sept. zuster N. v.d. Wal-Blok, Troelstraweg 215, tel. 18874. Stichting „Het Gezondheids- irger 21 zuster W. Minet, Zuiderzees traat 86, tel. 01183-61786. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" za. 20 en zon. 21 sept. zuster Bakker, de Oa- sembrootstraat 11, Westka- pelle, geen telefoon. Men kan zich melden bij zuster Kop- mels Koudekerke, tel. 01185-1925. Belangrijke telefoonnummers Vlissingen, politie 01184-13333, Brandweer 01184-12323, politie Souburg 01183-11340.Mid- delburg, politie 01180-27251, brandweer 01180-12233, po litie Nieuwland 01182-1765. Ziekenhuis, Bethesda - St. Jo seph 01184-15000. Bureau van de Stichting' voor niet-gehuwde moeders, los- kade 25 Middelburg, tel. 01180-27311, spreekuur vol gens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging Middelburg, Stichting Maat schappelijke dienstverlening, Walcheren, Loskade 29, tel. 26951. Spreekuur maandag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 uur in het Wijkcentrum Midden hof, Kanaalstraat 64, Sou burg, tel. 4318. Gemeentelijke Sociale Dienst U* Vlissingen, afs. Maatschappe lijk werk, spreekuur dagelijks van 8-10 u. Aktie Moeders voor Moeders, mevr. Van Beilegh 1-19 0-jem- Wissekerke, tel. 01184-19518. Kuiperspoort te Middelburg, vrijdag 19 sept. 20.30 film huis. Nieuwe Kerk te Middelburg, Zaterdag 20 sept. 20 u. Orgel concert te geven door Bram Beekman. Open Hof, Filmhuis dinsdag 23 sept., 20.30 uur. De Zwaan, Souburg, woensdag 24 sept. 20.30 uur Filmhuis. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. Vrijdag 19 sept., 19.30 uur Der Rosenkavallier. Za terdag 20 sept., 20 uur Het Kasteel van Hertog Blauwb aard en Balletten. Zondag 21 sept., 15 uur Der Rosenkaval lier. Kon. Ned. Schouwburg te Ant werpen. Zaterdag 20 sept. 20 uur en zondag 21 sept. 15 en 20 uur Richard III. Woningbouwvereniging „Goed Wonen". Weekend-dienst storingen aan liften en C.V., 20 en 21 sept. de heer P. v.d. Linden, Westerzicht West Souburg. Tel. 01183-64426. Donderdag 18 september 0.38 en 12.55 Vrijdag 19 september IQ. 17 en 13.27. Zaterdag 20 sept. 1.52 en 13.57. Zondag 21 sept. 2.23 en 14.26. Maandag 22 sept. 2.53 en 14.57. Dinsdag 23 sept. 3.22 en 15.28. Woensdag 24 sept. 3.52 en 15.59. Aan het bureau van gemeen tepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 3 september 1975 tot en met 9 september 1975, de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: 1 tasje met inhoud; 1 dubbele fietstas; 1 halsketting met beeld je; 1 gouden hanger; 1 Rozen krans; 1. lidmaatschapskaart; 1. fietspomp; 1 vlag; 2. dameshor loges; 2. verzekeringsplaatjes; 2. hondenhalsbanden; autosleu tels; diverse portemonnees. Aan het bureau van post Sou burg zijn in de periode van 3 sep tember tot en met 9 september 1975 de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: 1. tas met inhoud; 1. meisjes horloge; 1. halsketting met han ger. Aan het dierenasyl te Vlissin gen zijn in de periode van 3 sep tember 1975 tot en met 9 sep tember 197 5, de volgende dieren aangegeven: 1 zwart/wit konijntje; 1. her der; 1. poedel, reu, zwart/grijs; 1. Cypers poesje.

Scheldebode | 1975 | | pagina 5