Restauraties in de Walstraat Bakker H. C. Coppejans: „Er is nog zoveel moois in Vlissingen' Programma Braderie Volksdansgroep „Vranje SINGER Livera aanbieding CAFETARIA NEPTUNUS KOM NAAR DE MEXICAANSE BRADERIE TE VLISSINGEN KADO-BON GRATIS 1 lippenstift aLs U zicln voeIt. FEIJEN op de Kleine Markt tijdens OPENINGS- REKLAME BlflELLR OpTiMA- WAARMEE U ER ZOJONCj UiTZIET Pand van Fa. Prins K. FEUEN T/O P.Z.C. Walstraat HERNIEUWDE Slechts 4 dagen! KneIIa: I II KOMT ZIEN - KOMT PROEVEN KOMT KOPEN BIJ de BRADERIEDAGEN Tijdens de BRADERIE Naai- en Modecentrum St. Jacobsstraat Vlissingen PROFITEER van onze voordelig geprijsde coupons. Aantrekkelijke kortingen en hoge inruilpremies. Walstraat 125, Vlissingen Tel. 01184-12813 Bezoek tijdens de Braderie onze kraam met heerlijke wafels en broodjes warme worst Wij steHein U voor: k net zo mocIern aLs UzeIF ,,'t Ouwe Martje" DONDERDAG 28 AUGSTUSU 1975 Mensen, die niet beter weten, denken dat hij Van der Linde heet en bakker H.C. Coppejans laat ze dan maar in de waan. Tenslotte is hij al 27 jaar met hart en ziel verbonden aan de Brood en Banketbakkerij Fa. J. W. v.d. Linde Zn. en is zijn vrouw wél een echte Van der Linde, een kleindochter van de eerste bakker v.d Linde. Zeventien jaar geleden nam het echtpaar Coppejans het bedrijf van (schoon)vader over vorig jaar mochten zij zich voortaan Hofleverancier noemen. Het indrukwekkende bord van deze eervolle onderscheiding siert de sinds kort volledig gerestau reerde gevel van winkel en bak kerij aan de Walstraatpromena- de. Veel camera's van toeristen zijn deze zomer gericht geweest op het fraaie geveltje, dat na een zorgvuldige restauratie tevoor schijn is getoverd. Bakker Cop pejans vindt het een aanmoedi ging om toch vooral door te gaan met een nieuw restauratieplan, dat hij nog voor de Walstraat- promenade in petto heeft. Voor een gesprek over zijn restauratie-hobby en de resulta ten ervan in de Walstraat is hij direct bereid om wat van zijn kostbare tijd vrij te maken. ,,Als het de Walstraat ten goede komt, dan sta ik altijd klaar" zegt hij al door de telefoon. Al pratend steekt hij bovendien zijn enthousiasme voor heel oud-Vlissingen niet onder stoe len of banken en blijkt, dat hij de afbraak en wederopbouw in de binnenstad altijd goed in de ga ten heeft gehouden. Nu het pand op nummer 98, winkel, bakkerij en woonhuis, min of meer klaar is, op de in richting van het woongedeelte na, zit hij al weer gebogen over de tekeningen van Walstraat 86, de oude zaak van de Fa. Prins. Tijdens de restauratie van de winkel was de verkoop enkele maanden ondergebracht in dit leegstaande pand en in die tijd ontdekte de heer Coppejans de charmes van dit ruime heren huis uit 1665. Een oude teke ning, die dokter A.H. van Dijk had opgespoord, liet het huis in zijn oude glorie zien, zonder het lelijke pleisterwerk en de later aangebrachte onderpui. In het huis zelf bleken prachtige oude balken aanwezig te zijn en onder de granieten vloer ontdekte men nog twee plavuizen vloeren met twintig centimeter tussenruim te. Onder het huis bevindt zich een betegeld bierkeldertje van latere datum. Kortom een huis met veel restauratiemogelijkhe den. Bakker Coppejans kon dit project niet laten liggen: in het begin van dit jaar kocht hij het pand aan en in oktober hoopt hij met de restauratie te kunnen be ginnen. Het pleisterwerk zal eerst van de voorgevel gebikt worden en van wat daaronder zit worden uitgebreid foto's ge nomen. Daarna wordt de gevel helemaal afgebroken en aan de hand van de foto's met spouw muren en al - pas in de 20e eeuw begon men met spouwmuren te bouwen- weer opgebouwd. „Het wordt nu echt een huis, zoals het vroeger is geweest. We maken er een oud-Hollandse winkel van, waarbij nog 24 meter naar ach teren erbij komt. En nu vraagt iedereen me wat ik ermee ga doen". Veel mensen weten het al, dus ik zal het maar zeggen". Het blijkt dat de heer Coppe jans verschillende aanvragen van ondernemers heeft gehad, die er hun zaak in wilden vesti gen. Hij heeft echter goed uitge kiend welke branche er nog ont brak aan de nieuwe winkelpro menade en kwam tot de slotsom, dat een goede dameskapsalon annex schoonheidssalon en par fumwinkel er goed zou passen. Eén van de sollicitanten beant woordde hier precies aan. „Ik heb het beste voor de promenade uitgekozen. We hebben jonge mensen met visie voor de Wal straat nodig, die bovendien graag willen werken". Als de heer Coppejans wat tijd vrij kan maken hoopt hij tijdens de restauratie nog te kunnen spitten in het ondergrondse bierkeldertje. Graag had hij ook rondgespit onder de bakkerij van zijn eigen huis, waar zich nog een vroegere keuken-kelder bevindt met een schouw, die voorzien is van een tegeltableau met alle provinciewapens. Om dat het restaureren van de bak kerij echter vóór de drukke de cembermaand klaar moest zijn, kreeg hij niet de kans om in deze kelder op verder onderzoek uit te gaan. De ruimte is nu weer grotendeels met zand opgevuld. Bovendien wil hij, na de vol tooiing van het pand van Prins, zich eerst wijden aan de restau ratie van het koetshuis, dat ach ter de bakkerij ligt. 1 Wat de kosten van een restau ratie betrèft ziet bakker Coppe jans voor de meeste eigenaars van oude panden in de binnen stad geen beletsel er ook aan te beginnen. Met subsidies van gemeente, rijk en provincie kan men tot 80 proc. van de restaura tiekosten komen. „Het uiteinde lijke bedrag van een restauratie valt erg mee. Maar ik vind, dat in deze stad de eigenaars erg weinig voorlichting over de mo gelijkheden krijgen. De gemeente zou eigenlijk eens een boekje moeten uitge ven, waar alles precies instaat. Vergeleken met Middelburg hebben we zeker een achter stand van tien jaar. Het is zo zonde, want er is nog zoveel moois in Vlissingen. Het braderieprogramma voor de komende dagen omvat de volgende hoogtepunten: Donderdag 28 augustus: 9.45 uur - Vertrek grote openingstocht vanaf het stadhuis. 10.00 uur - Officiële opening door de direkteur van de Provinciale V.V.V., de heer J.P. de Regt. Deze opening zal door vele genodigden worden bijgewoond. Hierbij staat net braderie-terrein met zijn vele kraampjes en stands open voor alle belang stellenden. De braderie is dit jaar geheel in Mexicaanse stijl. 12.00 uur - Opening van de tentoonstelling „Arte Popular Mexicano" (hoek Walstraat-Lange Zelke) 15.45 - 16.15 en 16.45 - 17.15 uur - Optreden van Kemeling's Poppentheater. 19.00 - 19;i5 uur - Eerste optreden Los Cobanos met Latijns-Amerikaanse muziek. 19:45-20.10 uur: Leedy Trio. 20.45-21.00 uur: Tweede optreden Los Cobanos. Alle winkels en kraampjes zijn geopend tot 21.00 uur. Vrijdag 29 augustus 15.45 - 16.15 en 16.45 - 17.15 uur - Optreden goochelaar Ali-Ben Lux. 19.00 - 21.00 uur - Echo's Musical, show en amusement in Zuidamerikaanse stijl. Alle winkels en kraampjes ook weer geopend tot 21.00 uur. Zaterdag 30 augustus 10.30 uur - Optreden dansgroep Vranje. 14.00 - 15.00 uur - Hans Borghardt's kinderfeest. 15.30 - 16.00 uur - The Three Jacquets. 16.30 - 17.00 uur - Hans Borghardt's kinderfeest. 17.00 uur - Sluiting braderie bij de muziektent. Alle artiesten treden op in de muziektent aan de Kleine Markt. Verder: Kinderdraaimolen Lange Zelke, parachutespringen op de Spuikom: (vrijdagavond ca. 19.00 uur en zaterdagmiddag ca. 15.00 uur). Een bijdrage van eigen bodem aan het Braderieprogramma zal het optreden van de Vlissingse Volksdansgroep "Vranje" zijn. Een groep van 12 meisjes en 8 jongens heeft hiervoor in de afgelopen weken o.l.v. dansleidster Liesbeth de Böck een Mexicaans dansprogramma ingestudeerd. Ans van der Linde, die een van de 12 meisjes is, spreekt het ver haal tegen, dat de groep les heeft f;ehad van een Mexicaanse dans- eider. „We zijn wel naar de Mexicaanse Ambassade geweest voor platen, boeken en films over dansen. Maar het was toch niet makkelijk om er veel uit te halen. Liesbeth Böck heeft toen zelf een choreografie gemaakt op Mexicaanse muziek". De danspassen en de maat van de Mexicaanse muziek bleken voor "Vranje" niet veel proble men op te leveren. Of zij met dit soort dansen zullen doorgaan betwijfelt Ans van der Linde. „We vinden het niet zo erg aan spreken. Ook weten we niet of het wel echt is wat we dansen. Maar ik denk, dat de toeschou wers, dat ook niet kunnen zien. De Mexicaanse ambassadeur is misschien de enige, die het kan beoordelen. De groep treedt in elk geval op zaterdagochtend om 10.30 uur op. Een voorstelling op donder dagochtend zal wel niet door gaan, daar de meeste leden dan naar hun werk moeten. „DE KLEINE NOTENBAR" Voor uw fruit - groente (zowel vers als panklaar) fruitschalen en manden Tijdens BRADERIE-DAGEN grote STAND voor ONZE DEUR voor demonstratie en verkoop Tevens GRATIS PROEVEN van „CULTURA-WUN" Ons succes van het vorig jaar (nu met gratis Leerdam-glas bij aankoop van iedere fles) Klioi iwa Icnntol Nieuwe lengte! Anti-Stat Jupons. Nodig omdat de mode zwieriger, eleganter geworden is. De Anti-Stat Celon wonder vezel. Knettert niet. Knispert niet. Kleeft niet; En kruipt niet. Volkomen anti- 6-baans Anti-Stat jupon 9.95 Anti-Stat jupon met 'n pikant kantje en rimpelrand |2 95 statisch dus. Speciaalzaken in geheel Nederland vcórupctsoónli|k Hierbij nodigen wij U uit voor een persoonlijk huidadvies, te geven door een ervaren schoonheidsspecialiste van Binella. Zij zal U zonder enige verplichting en kosteloos adviseren over Uw huidverzorging. Graag geeft zij U ook enige goede tips over de moderne modebewuste make-up. Wij stellen het op prijs U in onze zaak te mogen begroeten. De nieuwste verzorgingsserie voor het droge-vermoeide huidtype. Een dergelijke huid heeft een bijzonder zorgvuldige en werkzame verzorging nodig. En daarvoor is Optima. De Optima produkten hebben een meervoudige werking op de huid. Zij reguleren het vet en vochtig heidsgehalte van de huid en bevorderen de natuurlijke regeneratie. In alle Optima produkten is de wereldberoemde huidverjongende substantie SKINOSTELON verwerkt, wat betekent: Optima geeft U een '-•nger uiterlijk en zij maakt de huid gladder, frisser, en jeugdiger. Ojttlt* ter waarde van f. 7, Bij aankoop van een Binella produkt ontvangt U in onze zaak (kleur naar keuze) geldig tot: 12-9-1975 Naam: Adres: Woonplaats: Drogisterij- Parfumerie O.J. Muller-Oude Markt 12 Vlissingen - Tel: 01184-6794

Scheldebode | 1975 | | pagina 6