In gesprek met de heer J. H.van Dam, Nederlandse Gideons actief in Walcherse ziekenhuizen Ontdek Zeeland op de fiets vvv tips het weten waard t makkie B. en W. ontvangt Proftour Landelijke vergadering vrijzinnig hervormden. Peuterspeelzalen SKW begonnen Windhondenren in Goes Nog tweemaal poppentheater op Kleine Markt Collecte Kon. Wilhelmina Fonds Eolische orgels langs Vlissingse Boulevard Geen „stelen" Paranoias en drie films in de Piek Ziekenhuizen door: matthey hovestadt Kings Gayard en duo Dobben- Moesker in Midgard Kerkdiensten UITSLAG Culturele Agenda Goed wonen Medische diensten Hoogwater r^DE SCHELDEBODE WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1975* vlissingen - Al zes jaar lang oe fent de heer J.H. van Dam uit Vlaardingen een in Nederland uniek beroep uit: hij is bezorger van bijbels. Dag in dag uit rijdt hij door het hele land, van Maas tricht tot de Waddeneilanden, om zijn bijbels ter bestemder plaats te bezorgen en wel op of in de nachtkastjes van hotel-en ziekenhuiskamers. De heer van Dam is namelijk medewerker voor de buitendienst van De Ne derlandse Gideons. op één van zijn werkbezoeken aan Walcheren, een rayon waar hij goede ervaringen mee heeft, vertelde de heer van Dam ons het één en ander over de vereni ging "De Nederlandse Gi deons", die naar Amerikaans voorbeeld in 19-17 werd opge richt. „Op een beetje wonder lijke manier gebeurde het eigen lijk", zo zegt de heer van Dam, Twee zakenlieden uit Delft, de heren Holtrust en van Riel, wa ren onafhankelijk van elkaar op zakenreis in Amerika en zagen daar overal in hotels bijbels lig gen." De heer van Riel wilde hier meer over weten en vroeg inlich tingen bij het kantoor van "The Gideons International" in Chi cago. Twee dagen later deed de heer Holtrust precies hetzelfde en hoorde daar dat de heer van Riel ook al was geweest. Weer terug in Nederland gingen de be ide heren op zoek naar zakenlie den in alle groeperingen, die mee zouden willen helpen bij de oprichting van de Nederlandse Gideons. Het idee sloeg aan en de leden van de nieuwe vereni ging gingen zelf in hun vrije tijd op pad om bijbels in de hotels te spreid rk vol toen was hun organisatie echter zo uitgegroeid, dat er een vast medewerker moest komen. v. Dam: „Toen zij mij voor deze baan vroegen, zag ik het eerst niet zo zitten. Wie leest er nou in zo'n bijbel, dacht ik. Maar nu zie ik de zin er zeker van in. Het werk is erg boeiend en ik weet waarvoor ik werk.' De heer van Dam noemt zichzelf een Christen, die met beide be nen op de grond staat. Evenals zijn werkgevers wil hij zich niet identificeren met een bepaalde geloofsrichting. „We houden bepaald niet van fanatisme. Ik zie dit werk niet als iets opdrin gen. Niemand is verplicht in die bijbel te kijken. Veel hoteliers vinden het een service voor de gasten. Zo goed als er een bestek ligt in het restaurant, zo moet er ook een bijbel op hun slaapka mer liggen." "De Nederlandse Gideons" hebben zich als doel gesteld, behalve in hotels, ook bijbels te brengen in gevange nissen, schepen en ziekenhui zen. Om maar eens wat cijfers te noemen: 95 proc. van de Neder landse hotels hebben nu bijbels. Of te wel zo'n 2400 hotels bezit ten momenteel 80.000 bijbels. Die 5 proc., die overblijft, is er principieel tegen. zo te zien, zou het werk van de Gideons nu zo langzamerhand wel volbracht zijn. Maar in de verspreiden. Zij hielden dit werk vol tot zes jaar geleden, VLISSINGEN - Op woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 augustus worden er drie films in De Peik aan de Hellebradier- straat gedraaid Alleen de film van woensdag, The Marx Bro thers, mag van te voren worden aangekondigd. Bij de titels van de andere twee is dat niet moge lijk. Bovendien zal op vrijdag 29 augustus na de film een optre den volgen van Alberto y Lost Trios Paranoias. Bezoekers van deze drie avonden kunnen een abonnement krijgen voor f 10,-. De films apart kosten elk f 2,50, terwijl Alberto.... enz. f 5,- is. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Piek in Vlissingen, platenhandel „Sjiep" in de Watstraat en in Middelburg bij De Beuk. De films beginnen woensdag en donderdag om 21.00 uur, op vrijdag om 20.30 uur. GOES - In het kader van dc Ronde van Midden-Zeeland zul len burgemeester en wethouders op 23 augustus begeleiders en officials officieel ontvangen. Dit gebeurt om 10.45 uur in het stadhuis. praktijk blijkt dat anders te lig gen. Om de vier jaar bezoekt de heer van Dam zijn oude klanten weer en dan blijken er in het hele land wel duizenden exemplaren verdwenen te zijn. De Gideons worden er niet door van hun stuk gebracht en benaderen dit probleem met Christelijke naas tenliefde. „Wij zeggen dan, zij "stelen" de bijbels niet, maar nemen ze mee". De heer van Dam vult de lege nachtkastjes weer, want hij weet uit de tal rijke reacties, die regelmatig op het bureau binnenkomen, dat zijn inspanning niet tevergeefs is. Met elke briefschrijver neemt hij contact op en in verschillen den gevallen roept hij de hulp van een geestelijke verzorger in. De reacties variëren van een brief, die begint met "Uit verve ling ben ik in die bijbel gaan le zen" tot een enveloppe met en kele dollars erin van een Ameri kaan, die zich schuldig voelt voor de bijbel mee naar huis te hebben genomen. drie jaar geleden werd voor het eerst begonnen de zieken huizen in de verspreiding te be trekken. Allereerst werden de neutrale ziekenhuizen bena derd, maar al snel bleek, dat ook christelijke ziekenhuizen be langstelling hadden en eigener beweging naar bijbels vroegen. Op Walcheren werden in het Midelburgse Gasthuis 75 exem plaren geplaatst en in het Be- thesda St. Joseph Ziekenhuis 125. Op zijn rondreizen door het land haalt de heer van Dam het Vlissingse Ziekenhuis steeds als voorbeeld aan, want hier heb ben de geestelijke verzorgers er voor gezorgd, dat er in de zie kenhuiskamers speciale schap- jes voor de bijbels werden aan gebracht. De werkzaamheden van de vaste medewerker blij ven niet beperkt tot het rond brengen van bijbels en het be zoeken van de briefschrijvers. VLISSINGEN De peuter speelzalen van de Stichting Sociaal-Kultureel Werk Vlis singen (S.K.W.) zijn weer open gegaan. Zoals bekend is er vol doende aanbod van peuters, maar het wil desondanks wel eens voorkomen o.a. vanwegen tussentijds vertrek van kinderen naar de kleuterschool, dat er hier en daar nog peuters ge plaatst kunnen worden. In Het Buut, Beatrixlaan 2, is begonnen met drie groepen, na melijk groep A op maandag middag en woensdagmorgen, groep B op dinsdagmorgen en vrijdagmorgen en groep C op maandagmorgen en donder dagmorgen. In De Sloep, Min. Lelystraat- /hoek Bonedijkestraat, zijn twee groepen, namelijk de Pietepeu ters op maandagmorgen en woensdagmorgen en de Sloeper- tjes op dinsdagmorgen en don derdagmorgen. In De Globe/Het Mezennest, Bellamypark 15/Koestraat, zijn de volgende groepen: groep A op maandagmorgen en donder dagmorgen, groep B op dins dagmorgen en vrijdagmorgen. De peuterspeelzalen zijn ge opend op bovenvermelde dagen van 09.00-11.30 uur en van 13.30-15.30 uur. De peuterspeelzaal-leidsters zijn bereid alle gewenste inlichtin gen te geven. Mocht het kind nog niet geplaatst kunnen worden, dat kan de haam genoteerd wor den op de wachtlijst. Tevens zijn er nog enkele hul pen nodig in de peuterspeelza len. Ook hiervoor kan men zich in verbinding stellen met de peuterspeelzaalleidsters. Inlichtingen zijn verder te verkrijgen bij het Centraal Kan toor van S.K.W.Leliënlaan la, Vlissingen, tel. 01184-14660. Hij moet ook zorgen, dat de fi nanciën blijven binnenkomen om dit werk mogelijk te maken. De vereniging ontvangt geen subsidies en steunt op de giften van particulieren en kerken, terwijl zij daarnaast vaste bij dragen ontvangt van leden en contribuanten. Tot nu toe kon den de Gideons hier steeds de grote hoeveelheden bijbels van bekostigen en de verdere uitga ven dekken, maar de nieuwe taak in het ziekenhuiswerk er. de kostenstijgingen vindt de heer van Dam het wel zaak om het ledenbestand in tact te hou den en liefst uit te breiden. Vol gens hem hebben de Gideons nooit erg aan de weg getimmerd en wordt het tijd eens wat meer bekendheid aan hun werk te ge- Wie meer wil weten over de vereniging of denkt over een lidmaatschap, het adres van het secretariaat is: Sportlaan 976, Den Haag. Zeeland, een verzameling individuele „eilanden" blijft de kritische toeschouwer voortdurend boeien. Hoe men ook door Zeeland gaat, wandelend, autorijdend, per bus toerend, varend of zelf vliegend, Zeeland is elke keer weer anders. En steeds weer moet men toegeven: „dat Zeeland ook zó kon zijn, dat wist ik niet!" Dat gebeurt ook wanneer men fietsend door Zeeland trekt. Of men nu in Oost- of in West-Zeeuwsch- Vlaanderen fietst, op Wal cheren of Zuid-Beveland, overal ziet men dingen waar men al autorijdend aan voor bij gaat. En daarom willen wij u voor het komende wee kend de tip geven: „Trek er eens op uit op de fiets". Of huur eens een tandem. Grote pret en hilariteit zijn dan verzekerd. Wist u dat er in zo'n 25 plaatsen, verspreid door heel de provincie, tan dems te huur zijn? In Seroos- kerke bij fietsenhandel L. Boone kunt u er zelfs zo'n 30 tegelijk huren.. De namen en adressen van fietsenver- huurders zijn te vinden in de Zeeuwse Recreatiegids, die bij alle plaatselijke VW's en bij de Provinciale WV in Middelburg verkrijgbaar is. De huurprijs van een fiets bedraagt ca. f 2,50 -f5 per dag en van een tandem ca. f 7,50 - f 10 per dag (richt prijzen). keli]ke korte fietsroutes, die ge schikt zijn voor enkele uren fietsgenot. Ook in Zeeland heeft deze Stichting een aantal toch ten uitgezet. In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is er bij voorbeeld een fietsroute van ca. 30 km vanuit Axel. Deze tocht gaat langs Terhole, Hulst, St.- Jansteen en Koewacht door een werkelijk zeer fraai gebied. In West-Zeeuwsch- Vlaanderen is er een iets langere tocht die van Sluis via de kust naar Breskens gaat en terug door het polderlandschap ron dom Oostburg. Op Walcheren is er een fiet stocht uitgezet vanaf Vlissingen langs de duinstrook tot in West- kapelle en terug via Meliskerke en Koudekerke. Deze route is eveneens zo'n 30 km lang. In Zuid-Beveland is een werkelijk zeer fraaie tocht uitgezet van 45 km vanuit Heinkenszand dooi de „Zak van Zuid-Beveland" en in de Westhoek van Schouwen is er een fietstocht uitgezet tussen de badplaatsen Haamstede en Renesse die grotendeels door het bos- en duingebied voert. Deze routes zijn alle verkrijg baar bij de dichtstbijgelegen plaatselijke VVV's en kosten slechts 50 cent. Daarnaast heeft bijna iedere plaatselijke VVV nog wel één of meer eigen fietsroutes, die even eens slechts enkele dubbeltjes kosten en waarvoor u een hele middag of zelfs een hele dag ple zier kunt hebben. Geen al te grote aanslag op uw portemon- naio dus, trouwens dat is het fietsen nooit. Bovendien is het een gezonde inspanning en een heel goede trimoefening. Alles vóór om dit weekend op deze manier er op uit te trekken. Goede reis. MIDDELBURG - Op 12 en 13 september wordt in Middelburg de algemene vergadering 1975 van de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden gehouden. Het is de eerste maal, dat deze ver gadering in Middelburg wordt gehouden. De bijeenkomst vindt plaats in het vrijzinnigencen trum De Schakel aan de Bachten Stene. Vrijdagavond bezoekt de vergadering het Klank en Licht spel in de Abdij, waarna de avondsluiting in de Koorkerk wordt gehouden. De bijeen komst wordt zaterdag 13 sep tember om 12.30 uur beëindigd. Natuurlijk kunt u bij zo'n fiet stocht in uw eigen omgeving blijven en uw eigen rijwiel ne men, maar het is door het grote aantal fietsverhuur-adressen (ca. 60) ook mogelijk om met de auto naar een ander deel van Zeeland te rijden, daar een fiets te huren en de tocht verder trap pend af te leggen. Zo heeft u cle gelegenheid om ook in een ander stuk van Zee land te fietsen, dat anders mis schien te ver van uw woonplaats af zou liggen. De Stichting „Fiets!" in Am sterdam beijvert zich om meer mensen op de fiets te krijgen in hun vrije tijd. Dat doet zij o.m. door het uitgeven van aantrek- GOES - Op zaterdag 23 au gustus wordt in Goes de tradi tionele „Gouden Appel"-de- monstratie-ren gehouden op het trainingsveld aan de Graaf- fstraat. Uniek voor de Zeeuwse Afdeling van de Brabantse Windhondenrenvereniging is, dat in haar 4-jarig bestaan reeds vele goede honden in deze ver eniging zijn. Dit is wel bewezen op de on langs in Rotterdam gelopen Na tionale Kampioenschappen 350 meter: een Ned. kampioene en een res. kampioen Cindy en Thigay gaan deze zaterdag meestrijden voor de „Gouden Appel". De overige Zeeuwse honden zullen zich echter inspannen om deze honden voorbij te streven. Om 13.00 uur is de start en u kunt de hele middag verschil lende windhondenrassen zien koersen o.a. whippets, grey- houds, afghanen, saluki's e.a. t maktóe 2-wekelljks kruiswoordraadsel voor de lezers van Nieuwsblad v/d Bevelanden Ons Eiland De Scheldebode Zeeuws Vlaamse Koerier met 5 dozen Skol Bier (24 blikjes per doos, gratis aan huis bezorgd) voor 5 prijswinnaars. Horizontaal: 1 .bosgod; 5. projectiel; 9. bid (Lat.); 10. bijwoord; 11uitroep; 12. soort onderwijs; 13. ongeveer; 15. meterton; 16. provincie; 19. hel der; 20. feestkleding; 21pers. vnw.; 22. bezittelijk vnw.; 23. kleur; 26. stand; 29. schoeisel; 32. voorzetsel; 34. Fr. lidwoord; 35. meisjesnaam; 36. eenh. v. kracht; 37. boom; 39. hoefdier; 40. gegraven water; 41. wapen. Verticaal: 1. eenvoudig; 2. vogel; 3. zoals de akten getuigen; 4. zuivel- produkt; 5. ontvangstbewijs; 6. af standsmaat; 7. water in Utrecht: 8. reinigingsmiddel; 12. tekengerei; 14. achterdocht; 16. Chin, maat; 17. welwillende lezer; 18. bevel; 23. hou ten gebouw; 24. de lezer heil; 25. de dato; 27. inhoudsmaat; 28. soort stof; 30. dierenverblijf; 31. karakter; 33. schil; 36. wortel; 38. windrichting; 39. rijksgrens. Oplossingen binnen 5 dagen aan: Redactie „Groot Zeeland", Nieuwstraat 9, Temeuzen Inzender: Adres:Woonplaats: Schrijf linksboven op de enveloppe ,,'t Makkie". Frankeren met 50 cent. MIDDELBURG - Voor het ko mende week-end heeft het jon gerencentrum Midgard aan het Damplein een tweetal folkcon- certen op het programma staan. Vrijdagavond 22 augustus treedt er de Nederlandse groep Kings Gayard op. Kings Gayard is een professionele folkgroep die authentieke muziek uit Ier land en Zuid-Amerika speelt. In Nederland is de groep vele malen voor radio en televisie te horen en te zien geweest. Kings Gayard was winnaar van het achtste internationale folkfesti- val dat ieder jaar in Beek en Donk wordt gehouden. De groep bestaat uit vier per sonen. die allen muziek studeren of studeerden aan het conserva torium in Den Haag. In februa- rie trad Kings Gayard al op in Midgard. Op veler verzoek aoet de groep Midgard weer aan. Zaterdagavond 23 augustus treden in Midgard Nico Dobben en Jenny Moesker op. Eigenlijk zou het duo al op 9 augustus in Midgard optreden, njaar toen was Jenny Moesker verhinderd door ziekte. Nico Dobben en Jenny Moesker begeleiden zich zelf op mandoline, gitaar en concertina. Ze zijn niet van plan om carrière in de muziek te ma ken, maar spelen voor hun ple zier. Op een onlangs gehouden talentenjacht van de N.C.R.V. eindigde het duo op de derde plaats. Nico Dobben en Jenny Moesker brengen meest oude en nieuwere volksliederen uit Drente en Groningen. Beide concerten in Midgard beginnen om 20.30 uur. Vr VLISSINGEN Nog twee woensdagmiddagen zal er voor jeugdig Vlissingen een poppen theater optreden op de Kleine Markt. Vandaag woensdag 20 augustus komt om 14.30 uur het poppentheater van Otto van der Mieden uit Wrochten. Volgende week woensdag 27 augustus treedt op dezelfde tijd het poppentheater van Henk Abbing uit Amsterdam op. Be ide voorstellingen zijn gratis. Bij slecht weer verhuist het poppen theater van de Kleine Markt naar de Openbare Bibliotheek op het Spuiplein. VLISSINGEN/SOUBURG - Van 25 tot 30 augustus zal er weer een collecte worden ge houden voor het KVVF, ter be strijding van kanker. Nog steeds is het een bittere noodzaak, dat deze inzameling moet plaats vinden. In Vlissingen en Souburg zul len er weer veel vrijwilligers op stap gaan om huis aan huis een bijdrage op te halen. Deze bij drage kunt u deponeren in het giftenzakje, dat bijgesloten is in dit nummer van de Scheldebo de. VLISSINGEN - Middelburg en Vlissingen zullen tot 30 au gustus als enige plaatsen in Ne derland aangesloten zijn op de geluidsketen van Sound Stream, een project van Mass Moving uit Brussel. Het is een symbolische stroom, een geluidsketen, geba seerd op de solidariteitsgedach- te, die wordt uitgewerkt met universele natuurelementen. Dit wereldorgel, bestaande uit bamboepijpen, die tot zgn. windorgelpijpen zijn verwerkt, strekt zich uit langs de kust var. de evenaar af via Noord-Afrika, Frankrijk, België, Nederland, Duitsland, Noorwegen, Mexico. In de expositiezaal van het Kuiperspoorttheater zal het rei zende documentatiecentrum van Mass Moving tot het eind van deze maand tentoongesteld worden. Hier worden ook de on geveer vijftig bamboepijpen tot de windorgelpijpen verwerkt, die op de Molledijk-Boulevard Everteen worden geplant. Dit Mass Moving project, in Zeeland gebracht door Jeug en Muziek, kon hier gerealiseerd Zevende Dags-Advenlisten. Vlissingen. Zaterdag 23 au- ;ustus. Doopsgezinde Kerk rijdomweg, dienst van 9.15-11.15. Te Middelburg Doopsgezinde kerk, dienst van 10.00-12.00 uur. Voor ganger de heer R.H. Dingjan. Hervormde Gemeente. Vlissin gen zond. 26 aug., St. Jacobs- kerk 19.00 u. ds. E. Hooger- werf. Herv. Ger. gezinsdienst, 17.00 u. ds. B. Eijsinga, Scherpenzeel. Johanneskerk 9.30 u. ds. Y. v.d. Schoot, 19.00 u. ds. Bergkotte, Zoute- lande. Open Hof, Paauwenburg, 9.30 uur, ds. De Kluis, IJmuiden, Herv. geref. dienst, 17.00 u. ds. De Kluis, gastdienst. Ter Reede, 19.00 u. ds. Y. v.d. Schoot. Bethesda-St.-Joseph, 10.00 uur, ds. L.J. Altena. Vrijz. Hervormden/Remon stranten, Ophir 10.15 u. ds. S. Bouma. Evang. Luth. Gemeente, VVal- straat, 9.00 uur, ds. A. Nierop, Middelburg, 10.30 u. drs. A. Nierop; H.A. Geref. Petruskerk, Paul Kruger- straat, 9.30 uur. ds. L. de Liefde, 19.00 u. ds. De Kluis. Chr. Geref. kerk Kasteelstraat, 24 augustus 9.00 u. ds. A. Broersma, 17.00 u. J.A. Com- pagner. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lan- I noystraat, 24 aug. 9.30 lees- dienst, 14.30 uur ds. P. Schel ling. Geref. Gemeente Marnixkerk Souburg, 25 aug. 9:30 en 16.30 uur, ds. Snoep. Geref. Kerk, Kanaalstraat Sou burg, 24 aug west 9.00 uur, ds. Passchier 9.30 u. oost ds. Vanhaelen, 19.00 u. ds. Van- haelen. Herv. Gemeente Souburg, Oran jeplein, west, 9.00 uur, ds. Passchier, 9.30 uur ds Dorge- lo, 19.00 u. drs. Heide, H.A. Herv. Gemeente Ritthem, 24 aug., 10.00 uur, ds. J. Nennie. Herv. Gemeente Koudekerke, 4 aug. 9.30 en 10.30 uur, ds. De Jong, gezinsdienst met jeugd koor uit Biezelinge. Nieuwe Kerk, Middelburg 24 aug. 9.00 u. ds. Delbeek. Koorkerk 10.15 uur, ds. Del beek. Oostkerk 10.15 u. ds. Ytsma. Ontmoetingskerk 10.15 u. ds. Eringa, 19.00 u. ds. Ytsma. Zuiderbaken 9.00 u. ds. Roodenburg. Doopsge zinde kerk 10.00 u. ds. Legras. Kristen Zuidmolukse Kerk, Oost-Souburg, 24 aug. 15.00 uur, ds. P. Fader, Koudeker ke, 12.00 uur, ds. P. Fader, Ochtend geen dienst. Nieuw- en Sint-Joosland, Herv. Kerk, 9.'30 uur ds. Kraay. Herv. kerk, St. Laurens, 10.00 uur ds. Hoogerkamp. R.K. Kerk Walcheren, 9-10 au gustus 1975 Centrum Nassaulaan 10.00 u. de heer Bimmei, Ontmoetings kerk 10.15 u. de heer Schot. O. W.-Souburg, Martinuskerk, zaterdag 19.00 uur en zondag 10.30 uur. Paauwenburg Open Hof: zon dag 11.00 uur en 19.00 uur. Vlissingen Singelkerk, zaterdag 19.00 uur herenkoor, gregori aans. Zondag 9.30 uur, da meskoor en 12.00 uur. Bethesdu - St.-Joseph, zondag 11.00 uur. Ter Reede, vrijdagmorgen 9.00 uur. Middelburg, kerk Lombard- straat, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 en 19.00 uur. Hoeksteen, Rozenburglaan, zondag 11.30 uur. Dishoek - Koudekerke, 10.00 augustus geopend" apotheek J.M.H. v.d. Sande, Badhuis straat 30-32, tel. 12066. Te Middelburg geopend Apo theek A. Ringeling, Lange Delft 133. Tandarts. Za. 23 en zo. 24 augus tus van 11.00-12.00 uur, dr. J. W.A. v.d. Heijden, Londense Kade 29, Middelburg, tel. 01180-12738. Verloskundige. Za. 23 en zo. 24 augustus mej. P.J. van Ginkel, Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Huisartsen Souburg, Arnemui- den en Nieuwland. Za. 23 en zo. 24 aug. dr. J.J. Jansen, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Middelburg-Zuid en Dau- wendaele, patiënten van dok ter Jansen-Schramma en dr. Kodde, zie Souburg. Dierenarts. Za, 23 en zo. 24 aug^ dr. L.J.J. Schofaerts, Vlissin gen, tel. 01184-14699. Consult alleen na tel. afspraak. Visites aanvragen, indien mogelijk, 's morgens tussen 8.00 en 9.00 uur. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen, za. 23 en za 24 augus tus, zuster A.M.V. Sabben, sottegemstraat 22, tel. 12914. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Rit them, za. 23 en zo. 24 augus tus, zuster VV. Minet, Zuider zeestraat 86, teL 01183- 61736. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis", za. 23 en zo. 24 aug. zuster G. Bakker, de Casembrootstraat 11, West- kapelle, geen telefoon. Men kan zich ook melden bij zuster Kopmels, De Ruiterstraat 11, Koudekerke, tel. 01185-1925. worden met financiële steun van de provincie Zeeland en het Belgisch-Nederlands Cultureel Accoord. W. Plasschaert v.d. Broek, Ph. v. Kleefstraat 21, Breskens. M. v Espen, Raadhuisstraat 3, Waar de. A. de Voogd- Wondergem, Torenstraat 17, Oostkapelle. M.S. v.d. Velde, Wth. de Boer- straat 46, Brouwershaven. E. Kneepkens - v. Schouwen, Ire ne weg 12, Ouddorp. Zaterdag 23 augustus van 8. OO IT.00 uur Ringrijderij op het Oranjeplein te Oost-Souourg. Zondag 24 augustus en zondag 31 augustus te 15.30 uur Gou den Boomstoet te Brugge. Vertrek 't Zand. Donderdag 28 augustus van 13.00-21.00 uur Mexicaanse tentoonstelling in het pand Walstraat-hoek Lange Zelke te Vlissingen. Tot en met 30 augustus bezichti ging Oranjemolen Vlissingen. Vanaf heden t.e.m. 11 september 1975 in het Zeeuws kunste naarscentrum, Lange Noord straat 59, Middelburg, ten toonstelling Unicadrukken: Beeld of teken? door J.C. van Schagen geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.30-17.30. Woensdag 19.30-21.30 uur. Veere schilderijen en aqauarel- len van Mies callenfels- Karsten. Toonzaal Kaai 17, ingang om de hoek in de Kraanstraat. Woningbouwvereniging .Goed Wonen", weekenddienst sto ringen aan c.v. en liften; za. 23 en zo. 24 augustus, de heer B. Lens, Lingestraat 48, Oost- Souburg. uur. Oostkapelle, Ned. Herv. Kerk, zaterdag 19.00. uur. Vrouwenpolder, Toeristenkerk, Fort den Haak weg, zaterdaga 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Zoutelandc, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Jehovah's Getuigen. Konin krijkszaal Van Dishoeek- straat 34 te Vlissingen, don derdagvan 19.30-21.30 uur en zondag van 10.00-12.00 uur. Volle Evangelie Gemeente, Vlis singen, iedere zondag 9.45 urn en iedére woensdag 19.30 uur, in de Filadelfiakapel, Vrou wenstraat 5. Leger des Hcils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 uur, Heils- bijeenkomst en 8.30 uur, Ge- tuigenbijeenkomst. Anglican Church Service, every sunday morningprayer 10.30 h., and eveningprayer 7.30 p.m. in the Mission to Seaman Chapel, Scheldepoort Vlissingen-Oost. Reader A. Driver. The Bethel Pentecoastal Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken Rentmeesterlaan, Middelburg-Z., diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur, ge meentedienst. Doktersdienst Vlissingen. Za. 23 augustus dr. Cramer, Ge- rbrandystraat 6, tel. 13615, zo 24 aug. dr. Mijnlieff, Nicolaas Beetslaan 15, tel. 12525. De dienst loopt van 0.00-24.00 uur, visites aanvragen voor 10.00 uur. Spoedgevallen van 12.30-1 uur en 17.30-18.00 u. Apotheek. Van 23 augustus - 30 Donderdag 21 augustus 1.40 en 13.55 Vrijdag 22 augustus 2.17 en 14.28 Zaterdag 23 augustus 2.51 en 14.58 Zondag 24 augustus 3.23 en 15.29 Maandag 25 augustus 3.52 en 16.00 Dinsdag 26 augustus 4.22 en 16.31 Woensdag 27 augustus 4.53 en 17.02. telefoonnummers. Vlissingen, politie 01184-13333, brandweer 01184-12323, politie Souburg 01183-11340. Middelburg, politie 01180- 27251, brandweer 01180-12233, politie Nieuwland 01182-1765. Ziekenhuis, Bethesda - St. Jo seph 01184-15000. Storingen aan gas en elektrici teit. Van maandag t/m vrijdag van 's morgens 8.00 tot 's avonds 17.00 uur tel. 01184-5110. Bui ten kantooruren voor alle sto ringen tel. 01184-19191 (alleen voor Vlissingen, Valkenisse, Domburg, Mariekerke, Westka- pelle, Veere en Arnemuiden). Voor Middelburg bellen Ge meentebedrijven tel. 01180- 14356, na kantooruren 01180- 14358. gevonden en verloren voor werpen: Aan het bureau van gemeen tepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 7-8-1975 t/m 14-8- 1975 de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: lucht bed badlaken; wit jachtje zonder naam; witte helm; zwembroek, kleuren blauw/- ÏeeJ; damesbadpak, rood/wit; >uits paspoort; plastic tas met overhemd; plastic tas; licht bruine portemonnee; ketting met gouden hangertje; diverse sleutels; bruine suède tas met inh.; zwart tasje; verzekerings bewijs bromfiets; verzekerings plaatje bromfiets; schoolrap port huisdieren: Aan het asyl te Vlissingen zijn de volgende dieren aangegeven: schildpad; hond (Ierse setter); zwarte poedel. Aan het bureau van gemeen tepolitie te Oost-Souburg zijn de volgende gevonden voorwer pen in de periode van 7-8-1975 t/m 14-8-1975 aangegeven: Zwarte afpaktas voor fiets met inh.; regenias; 2 autosleutels van Fiat; plastic tas met inh.; luchtbed met badlaken.

Scheldebode | 1975 | | pagina 5