Rabobank Q Tweede etappe Goes-Goes Zaterdag proftour door Nederland in Zeeland Route- en tijdschema etappe Goes-Goes de scheldebode Groepsbezoeken Middelburg Maartense tapijt Ui ze zeggen.. V DANSLES MIDDELBURG DANSSCHOOL JANVIER Scheldebode-kringetje LIMBURG ANTIEK van eten een knus feestje maken '\Yaal$ n|ode LUCKY LUKE •IlRUITER Gratis bezoek tentoonstelling Andersen Wlndhondenren in Gcss Melrose Abbey in Open de Beuk K0UDEKERKE Poppenteiater Kartoen in Kapel van St.-Maarten REDACTIE: brit88 vlissingen Haven Zuidzijde II en 15, tel 01119-1(15 Brouwershaven "Abstract painting" van Kakoo Dhawan BAR „DE HOEVE" De inschrijving voor de nieuwe danscursus is vanaf 25 augustus iedere maandag van 4.30 tot 7 uur in de kantine van de IJselclub, Ko- ninginnelaan 55, Middelburg. Te lefoon 01180 - 25395. SCHOLIEREN JONGELUI GEHUWDEN ,;i.::\ r^:':i.i --w'-V V WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1975 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) *25e JAARGANG NO. 34 GOES - De wielerfans in Midden-Zeeland kunnen za terdag hun hart ophalen tij dens de tweede etappe in lijn van de Proftour door Neder land Goes - Goes over een af stand van 202 kilometer. De organisators (Frisol en De Telegraaf) hebben wat het aantrekken van het deelne mersveld betreft de wind be slist niet in de zeilen gehad. Bij het contracteren van het rennersveld bleek reeds dat de ploegen van Molten i (Merckx, Bruyére, De Schoenmaker), Flandria (Maertens, Pollentier, Van Springel), Brooklyn (De Vlaeminck) de Belgische kermiskoersen boven de Ne derlandse Profronde verko zen. Omdat ook de Franse Tour du Lumousin gelijktijdig werd ver reden met de Nederlandse Prof tour betekende dit opnieuw een spaak in het wiel en men kan clan ook stellen dat de vedetten op onze vaderlandse wegen zul len ontbreken bij deze zesdaagse wielerwedstrijd. Te meer omdat ook de Itali aanse formatie Scic (met onder andere Bitossi en Baronchelli) het ter elfder ure liet afweten. Dit neemt echter niet weg dat in de elf ploegen die op pad gaan toch nog wel genoeg renners zijn opgenomen die voor een attrac tief element kunnen zorgen. In ieder gevai zijn de Neder landse formaties Frisol en Gazelle-Frisol goed vertegen woordigd met onder andere Fe ci or en Nidi den Hertog, Cees Priem, Theo Smit en Henny Kuiper, terwijl ook Gan- Mercier met Bal, Knetemann, Zoetemelk en Vianen alsmede Ti-Raleigh met Pronk, Raas, De Waal en Thurau, grote kansheb bers op de eindzege hebben. Uiteraard zal in de etappe door Midden-Nederland grote belangstelling bestaan voor de prestaties van de Zeeuwse ren ners Priem, Bal, De Waal en Raas. Stuk voor stuk heeft dit vier tal de laatste tijd niet al te veel aan de weg getimmerd (om welke reden dan ook) en het ligt wel voor de hand dat zij deze vaderlandse Proftour zullen aangrijpen om in de kijker te komen. De renners vertrekken zater dag in Goes om 12.00 uur op de Grote Markt, terwijl de finish aan de Bergweg in Goes volgens planning bereikt wordt om on geveer 16.40 uur. De nieuwe (de erfenis van Rataplan) is verkrijgbaar bij Boek-kantoorboekhandel Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 Kampioen pan Nederland Hennie Kuiper in de Pro/tour door Nederland KM. TIJD. GEMEENTE. 0. 12.00 Goes, Grote Markt, Langekerkstraat, Klokstraat, Ganzepoortstraat, Stenen- brug, Voorstad, Spoorweg Oc- kenburg, Kloetingseweg, 's- Gravenpolderseweg. 6.12.09 's-Gravenpolder, Goe- sestraatweg (Prov. weg) 's- Gravenstraat, Bosseweide, Lenshoekdijk, 's- Gravenpolderseweg, Hoon- dertdijk, Langeweegje. 10. 12.16 Kwadendamme, Siguitdedijk, Fransjesdijk, Oudepolderdijk, Nieuweweg. 13. 12.19 Baarland, Nieu weweg, Helle-burgstraat. 15. 12.22 Oudelande, Helle burgstraat, Lindestraat, Burg. van Lierestraat, Wilhelmina- straat, Zwinweg. 19. 12.27 Ellewoutsdijk, Zwinweg, Grindweg, v. Til- burgstraat. 22. 12.31 Driewegen, v. Til- burgstraat, Smitsweg, Korte- weg, Platteweg. 24. 12.33 Ovezande, Prov. weg, Driewegen-Ovezande, Hoofdstraat, Kollaartsweg, Doornboomdijk, Kraayertse- dijk, 's-Heerenhoeksedijk. 26. 12.35 's-Heerenhoek, Kuipersdijk, Molendijk, Heinkezandseweg. 32. 12.41 Heinkenszand, Heinkezandseweg, Dorps- Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29, tel. 01184-16869 Middelburg: J. Kuipers. Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. 01600-22341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein( 94, Postbus73-Tel. 01184-16830 ADVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 straat, Stationsweg, Platte- dijk, Noordlandsedijk, Oude Vrooneweg, Roversweg, Nwe. Kraayertsedijk, Schipperweg, Coudorpsedijk. 41. 12.55 Nieuwdorp, Cou- dorp, Havenweg, Oudedijk, Korendijk, Quarlespolcler- sweg, Jonker Fransweg, Sloe- veer, Sloeweg Boomweg. 50. 13.07 Nw.- en St.- Joosland, Oudedorp, Boom- dijk, Schoerpolder, Sloeweg. 56. 13.15 Souburg, Sloeweg, Rittemsestraat, Oranjeplein, Paspoortstraat, Rijksweg, Ha ven doi'pse weg. 59. 13.19 Vlissingen, Statio nsplein, Pr. Hendrikweg Keersluis, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Burg. v. Woel- derenlaan, Bachlaan, Zwaan- weg, Klaassesweg. 68. 13.31 Biggekerke, Vai- kenisseweg, Dorpsstraat, Kerkplein, Zoutelandseweg, Werendijke. 72. 13.36 Zoutelande, Lan- gedam, Langstraat, Westka pel seweg. 76. 13.41 Westkapelle, Grindweg, Zuidstraat, Markt, Zuidstraat, Zeedijk, Prov. weg Domburg. 81. 13.48 Domburg, Schelp- weg, Weststraat, Markt, Oost- straat, Groentje, Domburgse- weg. 86. 13.54 Oostkapelle, Dom- burgseweg, Molenweg, Grijpskerkseweg. 89. 13.58 Grijpskerke, Noordstraat, Kerkring, Gas thuisstraat, Schuitvlotstraat, Middelburgsestraat. 91. 14.01 Buttinge, Middel- burgseweg, Walcherseweg. 94. 14.05 Middelburg, Wal cherseweg, Laan der V.N., Sandberglaan, Seissingel, Seisbrug, KI. Vlaanderen, Volderijlaagte, Heerengracht- brug, Stadhuisstraat, Noord straat, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Damplein, Dam, Dwarskaai, Beatrixbrug, Rot- terdamsekaai, Nederstraat, Veerseweg. 102. 14.16 Zanddijk, Veer seweg. 104.14.18 Veere, Veerseweg, Oudestraat, Markt, Kade, Langdam, Polredijk, Dorps- dijk. 109. 14.25 Vrouwenpolder, Veersegatdam. 113. 14.27 Kamperland, Veersegatdam, Schotsman- weg, Ruiterplaatweg, Westha- de gezellige bistro van hotel (net een beetje beter en anders) boulevard evertsen tafelreservering dringend aanbevolen, tel. (01184)13255 MIDDELBURG - Vrijdag 22 i augustus kan ieder de tentoon- j stelling over leven en werk van Hans Christian Andersen, die- tot het einde van de maand in de Vleeshal van het stadhuis wordt gehouden, gratis bezoeken. Daarmee wordt een traditie voortgezet, die enkele jaren ge leden begon. Toen besloot het college van burgemeester en we thouders de jaarlijks zomerten- toonstelling een avond gratis open te stellen voor met name de burgers van de eigen stad. Behalve het tentoongestelde in de Vleeshal kan men vrijdag in de trouwkamer van het stad huis een doorlopende vertoning zien van de film, die door Jaap Wolterbeek in het kader van het monumentenjaar over Middel burg werd gemaakt. De film duurt een kwartier. Om 19.00 uur wordt ook begonnen met het vertonen van de film. Bij vol doende belangstelling duren de avondvoorstellingen tot 22.00 uur. Ook de filmvertoning is gre cis te bezoeken. vendijk, Oosthavendijk, Fe- lixweg, Westdijk, Willempol- dersedijk, Noordstraat, Via duct Prov. weg, Wissekerkse- weg, Dorpsdijk. 133. 14.57 Wissekerke, Dorpsdijk, Noordeindstraat; Dorpsdijk, Zuiddijk, Magas- jesweg, Emilissedijk, Colijn- splaatseweg. 143. 15.13 Colijnsplaat, Ha- velaarstraat, Voorstraat, Ha venstraat, Oost Zeedijk, Veer haven, kruising Prov. weg. 148. 15.20 Kats, Noordlan- geweg, Dijkstraat, Jonkvr. Annaweg, Pararelweg. 153. 15.27 Katseveer, Paral lelweg, Langeweg. 155. 15.30 Wilhelminadorp, Brug, Oost Havendijk, Kru- kweg, Kattendijksedijk. 164. 15.45 Goes, Ringbaan Oost, Louisse de Colignylaan., 's-Heer Elsdorpweg, Bergweg, (passering finish, eerste door komst), Dusseldorpstraat, de Graafstraat, 's-Heer Elsdorp weg, Zomerweg. 165. 15.47 Kloetinge, Kon. Julianastraat, Pr. Irenestraat, Schimmelpennickstraat, Ka- pelseweg, Goesestraatweg.- 17(.15.55 Kapelle, Weststraat, Kerk plein, Ooststraat, Wemel- dingseweg. 175. 16.00 Wemeldinge, Wemeldingseweg, Kerkweg, Hoogeweg, Landzicht, Stel- hoeve, Noorddijk, Kattendijk- sezeedijk. 180.16.07 Kattendijke, Kat tendijksedijk. 182. 16.11 Goes, Ringbaan Oost, Louisse de Colignylaan, 's-Heer Elsdorpweg, Bergweg (passering finish, tweede doorkomst) Dusseldorpstraat, de Graafstraat, 's-Heer Els dorpweg, Zomerweg. 185. 16.15 Kloetinge, Kon. Julianastraat, Pr. Irenestraat, Schimmelpenninckstraat, Kapelseweg, Goesestraatweg. 192. 16.32 Kapelle, West straat, Kerkplein, Ooststraat, Wemeldingseweg. 195. 16.28 Wemeldinge, Wemeldingseweg, Kerkweg, Hoogeweg, Landzicht, Stel- hoeve, Noorddijk, Kattendijk sedijk. 199.16.35 Kattendijke, Kat tendijksedijk. 202.16.40 Goes, Kattendijk sedijk, Ringbaan Oost, Louisse de Colignylaan, 's-Heer Els- dorpstraat, Bergweg. FINISH. MIDDELBURG - De belang stelling voor Middelburg als voorbeeldproject in het kader van het Europese monumenten- jaar blijft groot In de komende maanden zullen diverse groepen Middelburg bezoeken met het doel kennis te nemen van de ac tiviteiten en het beleid met be trekking tot de binnenstadsver nieuwing. N'^ liet bezoek op 13 en 14 au- ustus van gemeentebestuur- ers uit het Deense Helsingör komen op 21 en 22 augustus der tig personen uit Kampen ir:. Middelburg een kijkje nemen. Dit gezelschap zal onder meer bestaan uit Burgemeester en Wethouders, ambtelijke mede werkers en raadsleden. De jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij wordt op 5 sep tember in de Middelburgse schouwburg gehouden. Een dag later komt een vertegenwoordi- g'ng van de Bedfordshire ountv Council uit Engeland op bezoek. Op 12 september doet de com plete gemeenteraad van Sittard Middelburg aan. De dag daarna, 13 september, zullen naar ver wacht 175 deelnemers aan de zogeheten Heemschutdag naar Middelburg komen. Belgische deskundingen komen op 18 sep tember en 1 oktober een kijkje in Middelburg nemen. Burgemees ter en Wethouders van Zwolle, met de oud-burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, aan het hoofd, komen op 3 oktober naar de Zeeuwse hoofdstad en een dag later komt de Heem kundige Kring Zeeuwsch- Vlaanderen op bezoek. Ook voor de rest van oktober en voor no vember hebben reeds diverse „boekingen" plaatsgevonden. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even binnen bij ons kantoor, Spuistraat 94 te Vlissingen. De'gulle severe zijn Banket bakkerij Fuber, Raadhuisstraat 28, de alombekende kwaliteit- staart; slagerij De Vries, Wal- straat, een half pond biefstuk; Vishandel F. de Mpynck jr. specialist Tilroe, VValstraat 81, kamerthermostaat; Dranke- nimport Jan Duimel, Hermes- weg 23, Vlissingen, flès sherry t.w.v. 3,95; Annikes cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie; Fa. van de Vijver, radio en tv., Kanaals traat 12, Oost-Souburg, een maal gratis batterijen voor een transistorradio; Midj Vishandel F. de Mpynck jr., transistorradio; Midgetgolf- Oude Markt 11, een kilo gebak- baan Delta, Burg. van Woelder- ken vis uit de zaterdagreclame*, Drogisterij Lütweiler, Lange Zelke 80, een luxe flacon bad- schuim; Smith Kaas, markt kraam, een pond kaas naar keu ze; Slagerij Oosterom, VVal straat 100, 300 gram vleeswa ren; 't Gouddoppertje, Brillen» enlaan, Vlissingen, gratis speel ronde en twee consumpties; Nieuwendi jk 51Vlissingen, bon voor pannekoeken, plus koffie voor twee personen; Chemische wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. O.A. ZEEUWSE PRENTEN J.A. LIMBURG Antiquair, btcdigd Taxateur en Makelaar INKOOP TAXATIES VERKOOP VLISSINGEN - Aan de Kou- dekerkseweg 52 (praktijkhuis van Dr. van Dijk) zal van don derdag 21 augustus af een schil derijententoonstelling "ab stract painting" van Kakoo Dhawan te bezichtigen zijn. Kakoo Dhawan werd in 1929 in New Delhi geboren. Na zijn universitaire studie in India en Engeland te hebben beëindigd, koos hij in 1955 een afgelegen plaats in de Kuamonbergen van de Himalaya om daar te blijven wonen. Hij kreeg hier de gele genheid om te leren en te schil deren met de schilders Earl Brewster en Rudolf Ray. Voor hem echter bleef zijn manier van schilderen en zijn pogen tot hel harmoniëren van vorm en kleur voornamelijk een middel om dichter te komen tot een eigen innerlijke harmonie. Na kortgeleden een privé- tentoonstelling van meege brachte schilderijen in Wenen te hebben gehouden, is hij momen teel met zijn uit Vlissingen af komstige vrouw hier voor va kantie. Binnenkort keren zij weer naar India terug. De tentoonstelling is tot 31 augustus dagelijks geopend van 14.00-19.00 uur. Op donderdag 21 augustus van 17.00-20.00 uur. dat veel mannen bij Waals komen kijken waar hun vrouw blijft. ^l^nfje^elke^O^^VUssingen. GOES - Op zaterdag 23 au gustus wordt in Goes de tradi tionele „Gouden Appel"-de- monstratie-ren gehouden op het trainingsveld aan de Graaf- fstraat. Uniek voor de Zeeuwse Afdeling van de Brabantse Windhondenrenvereniging is, dat in haar 4-jarig bestaan reeds vele goede honden in deze ver eniging zijn. Dit is wel bewezen op de on langs in Rotterdam gelopen Na tionale Kampioenschappen 350 meter: een Ned. kampioene en een res. kampioen Cindy en Thigay gaan deze zaterdag meestrijden voor de „Gouden Appel". Om 13.00 uur is de start en u kunt de hele middag verschil lende windhondenrassen zien koersen o.a. whippets, grey- houds, afghanen, saluki's e.a. MIDDELBURG - Zaterdaga vond 23 augustus treedt in het vrijetijdscentrum Open de Beuk aun het Koorkerkhof de Zeeuwse popformatie Melrose Abbey op. De regionaal zeer bekende formatie heeft ingrijpende wij zigingen in de bezetting onder gaan. In de nieuwe bezetting trad de groep op gedurende een van de recente Vlissingse badstrand-festivals. Het con cert in De Beuk begint om 21.00 uur. EN APPARTEMENTENVERHUUR TRAMSTRAAT 3 Voor jong en oud een gezellige en prettige sfeer. Geopend van 20.00 tot 01.00 uur. Maandags gesloten. Frans van Wijk. Tel.: no. 01185- 1617. MIDDELBURG - Zaterdag 23 augustus brengt het Poppen- tejater Kartoen uit Nieuw- en St. Joosland in de Kapel van St. Maarten te Iloogelande het be kende sprookje van de gebroe ders Grinun „De Bremer Stads muzikanten", Dit voor kinderen geschreven verhaal werd reeds geruime rijd geleden door de medewerkers van Kartoen bewerkt voor het poppentejater. Het werd al ver scheidene keren opgevoerd, de laatste keer tijdens een familie bijeenkomst in de Kapel van St.-Maarten. Kartoen, dat kortgeleden nog een uitstekende uitvoering gaf van Andersens' „Meisje met de zwavelstokjes" tijdens de offi ciële herdenking van de 100-ste sterfdag van de sprookjesschrij ver, zal „De Bremer Stadsmuzi kanten" naar alle waarschijn lijkheid voor het laatst opvoe ren. De uitvoering begint om vier uur 's middags en is bestemd voor kinderen, maar ook vol wassenen zullen naar verwach ting met veel genoegen naar het gebodene kijken. yVWVSVWVVSArt^VWWWWWVWV%AAA.WSAAWWSWV; Aparte clubs voor Kantine IJselclub Koninginnelaan 55 Privé: Valckeslotl. 41, Goes 01100 - 14882. ■VWSWW^^WWVWVWWVWAWWWW wi

Scheldebode | 1975 | | pagina 1