Record aantal deelnemers tweede folkloristische dag de scheldebode Nu al 50.000ste bezoeker gesignaleerd Vlissingse badstrand is weer „in" in Veere verlengd mi ze zeggen. Scheldebode-kringetje LIMBURG ANTIEK •\Vaal& njpde Maartense tapijt K0UDEKERKE RUITER Zestien jaar Kunst u It Zeeland' BAR „DE HOEVE Monokini schoolartikelen van agenda tot elektronische rekenmachine PRIJZEN Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. MUZIEK üadfiitic COMMISSIE SKW zoekt nog vrllwllllgers Laatste kermisdag in Middelburg werd flop door warmte Een kleine week tevoren nog had de Vlissingse Stichting Re creatie, Ontmoeting en Ont spanning die dinsdag vastgelegd om de 40.000ste te huldigen, maar de onvoorziene hittegolf en een tussenliggend weekend had de score op de bewuste dag al tot 50.000 doen oplopen Dat het bezoekerstal van het strand min of meer nauwkeurig ieder jaar wordt bijgehouden, is te danken aan de ijver van de heer Kamphuis. Sinds 1972 is de toegang tot het Badstrand vrij en telt de badmeester dagelijks zijn schaapjes met de ogen. Hij deelt het strand in vakken in en doet een keer of drie per dag de ronde om het aantal personen in een vak te tellen. Een monni kenwerk bij mooi strandweer, maar volgens de heer Kamphuis werkt zijn systeem vrij nauw keurig. De ogen van de heer Kamp huis waren die bewuste dinsdag op de heer en mevrouw Intveen gevallen, die al voor het zes tiende seizoen het badstrand be zoeken en ook voor dat feit bijna een gest Ruyterstad"- gastvrouw Chris- t bijna een huldiging verdienden. Bij door ïstaan de "De tine Barnhafd boden de heer J. Dop als directeur van Vlissingse WV en heer J.G-van Heerde namens de Stichting Recreatie enz. enkele geschenken aan, zoals een boeket bloemen, de vakantiegids „Zeeland Vakan tieland" en een cadeaubon. Be iden vonden, dat Vlissingen als badplaats zich weer positief ontwikkelt. Een grote bijdrage daartoe is natuurlijk de verbre ding van het badstrand, die eind juni, vlak voor de schoolvakan ties begonnen, voltooid werd. Het is duidelijk merkbaar, afge zien van de hittegolf, dat de trek erheen groter is geworden en dit strand weer kan concurreren met het nabije Nollestrand. laatste jaren kwamen de aantal len niet boven de 34.100 (in 1073) uit. Een „come back" dus voor het Badstrand, dat ook bij hoogwater over de hele breedte nu te gebruiken valt. Volgens de badmeester heeft deze extra ruimte vooral op de teeners een goede invloed: zij zijn dit jaar beslist minder baldadig en er zijn nog geen klachten binnen fekomen over vernielingen of leine inbraakjes in de badcabi- nes. Van de ouderen kwamen er ook geen klachten binnen toen een bezoekster van het strand kortgeleden ging zonnebaden in haar „monokim". Haar voorbe eld vond tot nu toe nog geen na volging. De plaag van teer aan voeten en kleding is deze zomer heel klein in vergelijking met ander jaren, toen de badmeester regelmatig een emmer terpen tine had klaarstaan om zijn gas ten schoon te houden. Niet overal, is men zo tevre den over de vergroting van het Badstrand als in Vlissingen. In de statencommissie voor finan ciën kon men vorige week ook negatieve geluiden horen Bij het voorstel tot een provinciale bijdrage van ten hoogst 60.000 gulden aan de gemeente Vlissin gen in de kosten van het werk, merkte het SGP-Statenlid R. van Ommeren op, dat hij wel wat moeite had met dit bedrag, omdat de houdbaarheid van het nieuwe strand maar beperkt is en op zeven zeven en een half jaar wordt geschat. Ook het PvdA-statenlid W.Don had zijn twijfels, temeer daar hij had ge hoord, dat er nu alweer een stukje van het strand was afge slagen. Vliaaings gastvrouw en de 50.000ste bezoeker mevrou w Intveen uit Keulen. Gezien de som van 60.000, die besteed is aan het opspuiten van het strand, en de houdbaarheid van 7,5 jaar, is het badstrand ook wel een kostbaar stukje re creatie voor Vlissingen gewor den. Het is te hopen, dat daarom in de komende zeven jaar het Wester scheldewater nog „zwembaar" zal blijven en, zoals badmeester Kamphuis het zei: de (weer) goden ons goed ge zind zijn. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG JRG-De reizend MIDDELBU collectie „Kunst uit Zeeland" (grafiek) is na een tentoonstel ling te Hoogeveen weer terug in Zeeland. Na exposities in Bureh en Terneuzen komt de collectie naar de schouwburg in Middel burg, waar hij te zien zal zijn van 1 tot en met 26 oktober. EN APPARTEMENTENVERHUUR TRAMSTRAAT 9 'Voor jong en oud een gezellige en prettige sfeer. Geopend van 20.00 tot 01.00 uur. Maandags gesloten. Frans van Wijk. TeLi na 01185- _1617. Dit seizoen zal het Badstrand zeker weer vooroorlogse, aantal len bezoekers krijgen, want in de dertiger jaren schommelde de cijfers tussen de 50 en 70.000. De Voor naar Boek-kantoorboekhandel Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 MIDDELBURG - Aan de tweede folkloristische dag van dit jaar, die op donder dag 14 augustus wordt ge houden, doen 133 deelne mers mee. Volgens de organi sators is dit aantal een re cord. In verband met de grote deel name zal de wedstrijd een half uur eerder beginnen dan men oorpsronkelijk gepland had. Ook de route van de optocht wordt belangrijk korter. De ge wijzigde route is als volgt: Mo lenwater, Korte Noordstraat, Markt, Lange en Korte Delft, Damplein, Molstraat, Koe poortstraat en Molenwater. Volgend jaar hoopt men weer de gehele route te rijden. De ringsteekwedstrijd begint om halfacht 's ochtends en ein digt tussen vijf uur en halfzes 's middags. Van twaalf tot twee is er een pauze. Om negen urn 's ochtends vindt de keuring plaats voor het mooist versierde paard. De optocht door de stad begint om ongeveer één uur. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Voor de wedstrijd zijn door velerlei instanties en onderne mingen prijzen beschikbaar ge steld. De eerste prijs is de wis selbeker H.K.H. Koningin Ju liana Deze beker wordt voor de derde maal verreden. Naast wis selbekers zijn er ook bekers die definitief kunnen worden ge wonnen. De wedstrijd wordt ge reden in Z.R.V.-kostuum. De prijzen worden direct na afloop van de wedstrijd op het Molen water uitgereikt. De koninklijke bekers worden uitgereikt door. de commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. De be ker die door de gemeente Mid delburg ter beschikking is ge steld wordt uitgereikt door loco-burgemeester W.P.J. Baars. Voor de winnaar van de beker van de gemeente Middel burg is bovendien beschikbaar een zogenaamde replica-beker, die direct in eigendom overgaat. De overige bekers worden door de schenkers zelf overhandigd. Een verdere prijsuitreiking vindt 's avonds om acht uur plaats in de Schouwburg aan het Molenwater. Deze avond staat onder leiding van de heer A. Imanse. MIDDELBURG - De combi natie kermis-weekmarkt werd donderdag 7 augustus door de tropische hitte een flop. De drukte, die men verwachtte bleef uit. Verschillende marktkooplui bleven weg op deze laatste ker misdag. Anderen vroegen toe stemming om vijf uur 's middags te vertrekken in plaats van een uur later, zoals de afspraak met de gemeente is. Van politiezijde werd meege deeld dat door de hoge tempera tuur een abnormale situatie is ontstaan met betrekking tot kermis en weekmarkt DAMPLEIN 16 MIDDELBURG TEL. (01180) 2724 BETAALBARE SPORTIEVE KLASSIEKE DAMESMODE WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1975 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) *25© JAARGANG NO. 33 VLISSINGEN „We kunnen constateren, dat we nu een strand hebben, dat is aangeslagen", meldde vorige dinsdag badmeester H.Kamphuis aan een groepje sterk transpire rende genodigden. Temidden van het groepje, op één van de kleurig geverfde trappen van het Badstrand, stonden de heer en mevrouw H.Intveen uit Keulen, waar de bijeenkomst om begonnen was. Volgens de badmeester waren zij, of juister gezegd één van de twee, de 50.000ste bezoeker in dit seizoen van het Badstrand. kers gestreden. Gezien de ver richtingen van de laatste jaren wordt verwacht dat de rijders in de voorronden zo'n vijftien rin gen zullen moeten afsteken om verzekerd te zijn van een plaats in de finale. Als kanshebbers voor de koninklijke bekers en de beker van de gemeente Middel burg worden genoemd C. en H. Houterman uit Koudekerke, A. Reijnierse eveneens uit Koude kerke en M. en B. Koets uit Big- gekerke. De rijders die buiten de grote finale vallen rijden 's middags de zogenaamde kleine finale, waarvoor de Z.R.V. een aantal kleine bekers heeft beschikbaar gesteld. De folkloristische dagen wor den georganiseerd door de Fol kloristische commissie. Deze commissie bestaat uit verte genwoordigers van V.V.V.', Handelsbelang, Stichting Nieuw Walcherenen Z.R.V, De folkloristische dag op 14 augus tus is de 19è die door de commis sie is georganiseerd. OA. ZEEUWSE PRENTEN ®J. A. LIMBURG Antiquair, bcédigd Taxateur to Makelaar Hivei /lidzijde 14 ei 15, tel 11111-4(15 Brouwershaven INKOOP TAXATIES VERKOOP Op het Molenwater zal tijdens de wedstrijd weer de consump tietent geopend zijn. De heer Imanse verzorgt de muziek en de toelichting bij de wedstrijd. In de morgenuren worden in twintig beurten de voorronden verreden. De veertig best ge klasseerde rijders nemen 's middags deel aan de grote fi nale. De rijders in deze finale zijn herkenbaar aan hun oranje sjerp. Over tien beurten wordt in de grote finale om de wisselbe- VLISSINGEN - Op een op roep, die de Stichting Sociaal Kultureel Werk voor de va kantie plaatste om meer vrij willige medewerkers, die in het clubhuis werk kunnen as sisteren, reageerden zes jon gere dames en heren. Een goed begin, maar nog niet vol doende om het cïubhuiswerk bevredigend te laten draaien. Degenen, die belangstelling hebben voor dit werk in sa menwerking met de beroeps krachten, kunnen zich nog steeds wenden tot de clubhui zen of tot het Centraal Kan toor van het SKW, Leliënlaan la, Vlissingen, teL 01184- 14660. VEERE De tentoonstelling van schilderijen van Rien Poort vliet in de kleine kerk te Veere is met twee weken verlengd. De expositie, bestaande uit werken die alle het leven van Christus als onderwerp hebben, is een groot succes gebleken. Organisator van de expositie is ds. Hoogenkamp van de her vormde gemeente in Veere. „Ondanks het warme weer bleef het bezoek doorstromen", ver telt hij. „Poortvliet vond het goed dat we zijn werk nog twee weken langer hielden. We zijn erg blij met die verlenging, want na deze expositie verdwijnen de schilderijen in een ziekenhuis In Apeldoorn, waar ze toch gedeel telijk aan de openbaarheid zijn onttrokken". Tot en met 23 augustus kan men de expositie nog gaan zien in de kleine kerk. De openings tijden zijn 14.00-17.00 uur. Op de zondag kan men de tentoon stelling voor en na de kerkdienst bezichtigen. De winnares van de vorige keer is mevrouw v. Nijnatten, Margrietenlaan 14, Vlissingen. Na een jaar klappen was Ar- joan hard aan vakantie toe. Daarom vertoeft hij nu ver van de Zeeuwse bodem om bij te komen van z'n Zeeuwse be slommeringen. Dat hij zidh niet helemaal los heeft kunnen maken van z'n eigen Klapbank bewijst hij met z'n kaart üit Frankrijk waarop hij naast de groeten aan de lezers schrijft dat evenals hun Zeeuwse col lega 's ook de Franse boeren het moeilijk kunnen hebben. Voor het geval de druktechnische faciliteiten met toereikend zijn, Arjoan schrijft: Zuid- Frankrijk 34 graden celcius in de schaduw. Boeren hebben 't hier ook moeilijk. Ze barrica deren de wegen. Maar delen wel wijn uit. Ze noemen dat actie „glimlach". Idee voor de Zeeuwse collega's?'Arjoan", REDACTIE: Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29, tel. 01184-16869 ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuipleinj 94, Postbus73-Tel. 01184-16830 Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan rven binnen bij ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn Banket bakkerij Faber, Raadhuisstraat 28, de alombekende kwaliteit staart; slagerij De Vries, Wal- straat, een half pond biefstuk; Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebak ken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zelke 80, een luxe flacon bad- schuim; Smith Kaas, markt kraam, een pond kaas naar keu- !e; Slagerij Oosterom, Wal- straat 100, 300 gram vleeswa ren; 't Gouddoppertje, Brillen - specialist Tilroe, Walstraat 81, 'tamerthermostaat; Dranke- iiimport Jan Duimel, Hermes- weg 23, Vlissingen, fles sherry tw.v. f 3,95; Annikes cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie; Fa. van de Vijver, radio en tv., Kanaals traat 12, Oost-Souburg, een maal gratis batterijen voor een transistorradio; Midgetgolf- ■>aan Delta, Burg. van Woeider- laan, Vlissingen, gratis speel ronde en twee consumpties; Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor pannekoeken, plus koffie ts OVKIKT - V«:,g. m vieux nouhn de «'1 )9 - Vea:.ge du po«ié CIEURAC vieu* BiouJm de CIKURAC y f Jtuuod év C. m. dj. oJLtx-oUxut-f K't Au*. |j "3Li buJU2i-^\ Au*, li ujucUx.GM^tuje.L U*j-J Olchu 5 Loei yailt itW aU TUMstuw C&titQa. 'i 1 fUjMri ■iet f Pollet tionnce let Cv te* Middelburg: J. Kuipers. Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. 01600-22341 (toestel 229) ADVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 voor twee personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. dat er soms mannen voor onze etalage staan te dromen... ze beweren dat ze de prijzen zo aantrekkelijk vinden. ^jLange^eMteJï^Vlissingen. fi qm do. -^kjLs Juh Ql i/Actpöa+i

Scheldebode | 1975 | | pagina 1