Expositie Rien Poortvliet trok al 6000 bezoekers Mike McClintock en popfilms in De Beuk Ambachtendag druk bezocht Schipper mag ik overvaren vvv tips €Ba Fascinerend orgelspel van Bram Beekman Delta Flora Middelharnis Dagelijkse wandelingen door Middelburg wat zie ik? Vaarten Drive-in show voor bruiloften en partijen bekroonde handwerkkunst 1975 vlissingen door: matthey hovestadt Tavenier Culturete Agenda Medische diensten Goed wenen Hoogwater Veerse Meer heeft drie nieuwe eilan den DE SCHELDEBODE WOENSDAG 30 JULI 197$ VEERE Nog tot 9 augustus kan men in Veere een veredeld soort beeldverhaal zien over het leven van Jezus Christus. In 81 schilderijen heeft beeldend kun stenaar Rien Poortvliet het bij belverhaal gestalte gegeven, vanaf de geboorte van Jezus tot aan de hemelvaart. De expositie wordt gehouden in de „kleine kerk", het gedeelte van de Grote Kerk dat gebruikt wordt door de hervormde ge meente in Veere. „De promotor van deze tentoonstelling is in de eerste plaats dominee Hooaen- kamp geweest", vertelt de neer De Meij, ouderling en mede organisator van de tentoonstel ling. „De expositie is eigenlijk een onderdeel van de aktie die in de hervormde kerk hier ivordt gevoerd. Een tijdje geleden heb ben we bijvoorbeeld een talen tenjacht gehouden. Iedere kerk ganger kreeg een tientje-, de kin deren een gulden. Met dat geld moesten ze handelen, en dat is een succes geworden". Evenals het geld dat hiermee werd verkregen, is ook de op brengst van de expositie be stemd voor de restauratie van het orgel en een nieuwe ver warming. Om de vorderingen een beetje aanschouwelijk te maken, heeft men voor in de kerk een tekening van het orgel gehangen, met op ieder onder deel de prijs aangegeven. Is er weer geld voor bijvoorbeeld een pijp, dan wordt die gekleurd. De binnengekomen guldens en rijksdaalders zijn ook te zien: die zijn in doorzichtige rollen geplaatst. Alleen het papiergeld wordt gelicht. In de kleine kerk worden ge durende de expositie boeken verkocht, waaronder het boek „Hij was een van ons", dat be staat uit reprodukties van de werken die nu in de kerk worden geexposeerd. In de catalogus schrijft Rien Poortvliet over „Het leven van Christus": „Ik heb niet willen schetsen hoe Maria, Petrus of Barabbas er uit zagen, en zeker niet wat voor gezicnt Jezus mis schien had. Maar ik heb gepro beerd het leven van Jezus al schilderend te vertellen door ge zichten en handen te laten spre ken. Want deze hebben een ei gen taal en zo komt duidelijker tot uitdrukking dat de mensen in de tijd van Jezus doodgewone mensen waren". voor zes weken heeft Rien Poortvliet de tentoonstelling af gestaan aan de gemeente in Vee re. „We hebben eigenlijk een unicum", vindt meneer De Meij, „want de tentoonstelling ver dwijnt hierna voor vijftien jaar in een ziekenhuis in Apel doorn". Tot nu toe heeft men niet over de belangstelling te klagen ge had. In vier weken tijd trok de expositie ongeveer zesduizend bezoekers. Dat betekent dat de tentoonstelling een succes is. Dat komt niet in de laatste plaats door de bekende naam van Poortvliet, meent de heer De Meij. Rien Poortvliet is bekend van t.v-uitzendingen, die hij verzorgde, en van zijn arbeid als illustrator. Poortvliet maakte veel jacht- en dierentekeningen. Aan de 81 schilderijen over het leven van Christus heeft hij een jaar gewerkt. De tentoonstelling in Veere is dagelijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur. 's Zondags kan men de expositie na de kerkdiensten bekijken. MIDDELBURG - Vrijdaga vond 1 augustus treedt in vrijet ijdscentrum De Beuk aan het Koorkerkhof gitarist-zanger Mike Mc Clintock op. Mike McClintock is afkomstig uit Virginia in de Verenigd Staten. Momenteel leeft hij in Neder land. Deze 'troubadour' speelt ei gen werk. Hij deed vooral inspi ratie op tijdens zijn reizen door Zuid-Amerika, waar hij kennis nam van het leven van het volk en de politieke situatie. Mike ge eft ook een satirisch beeld van de liefde en het politieke leven in Amerika. Zijn stijl bevat invloe den van Rock and Roll, Blues,, Boogie-woogie en jazz. Voor hij zijn carrière als zan ger begon, trad Mike McClin tock op als akteur in enkele films en bij theatergroepen in de Verenigde Staten. Hij werkte met Mad Dogs and Englishmen tijdens in hun tour met Joe Coc ker in de U.S.A. (1970). Ook werkte hij mee aan een musical van de Britse dichter Addrian Mitchell. Door moeilijkheden met werkvergunningen zag hij zich echter genoodzaakt oirC naar de Verenigde Staten terug te keren, waar hij, voor zijn komst naar ons land, nog mede-organisator was van een benefit concert voor Chileense vluchtelingen.De aanvang van het concert in De Beuk is 21.00. uur. Zaterdagnacht (2 augustus) vertoont de filmliga van De Beuk films met Mike Oldfield en Collosseum. Mike Oldfield speelde onder andere met Kevin Ayers. In de film over hem speelt ook ex-Rolling Stone Mick Tay lor mee. De filmvoorstelling begint pre cies om middernacht. opnieuw een interessante tentoonstelling van uitgeschreven door neerlands grootste weekblad "margriet" (net een beetje anders en beter) boulevard evertsen tafel reservering dringend aanbevolen, tel. (01184)13255 MIDDELBURG - De am bachtendag van jongerencen trum „Midgard" is een succes geworden. Zaterdag 26 juli werd van twaalf tot twaalf rond het centrum een evenementendag gehouden, waarop het oude handwerk centraal stond. In kraampjes op het Damplein ver toonden uitgenodigde ambacht slieden hun kunnen aan een veelkoppig publiek. Zo waren er onder andere een klompenma ker, een pottenbakker, een net- tenboeter en een kaarsenmaker aan het werk te zien. Ook werd er 's middags op het plein een wagenspel opgevoerd. 's Avonds trad er een volks dansgroep op. In „Midgard" zelf werd onder meer een film ver toond. Van acht tot negen uur trad de folkgroep „Dommel- volk" in het centrum op. Deze Ï;roep kreeg minder belangstel- ing dan verwacht. Doel van de ambachtendag was, naast het naar voren brengen van het oude handwerk, het werven van men sen voor de creatieve cursussen, die in september in „Midgard" starten. In een zo waterrijke provincie als de provincie Zeeland is het logisch dat er met name in de zomermaanden een leven dig watertoerisme heerst. Zeilen, motorbootvaren, roeien, kanoën, waterskiën en zelfs het beoefenen van de onderwa tersport zijn hier geliefde mogelijkheden voor vrije-tijds be steding. De watersport is niet alleen een vrije-tijds besteding voor de beoefenaars ervan, maar zeker ook voor de passieve recreant, die zich aan de waterkant uren kan vermaken door naar de voorbijvarende boten te kijken. Aan de Veergatdam bijvoorbeeld, of bij de recreatieterreinen langs het Veerse Meer en Grevelingenmeer zijn ze steeds te vinden. Water en het leven op het water trekt nu eenmaal veel mensen. Voor diegenen die niet over een eigen boot beschikken, zijn er boten te huur, zoals in Woip- haartsdijk, Amemuiden en Hoek om maar eens enkele plaatsen te noemen en voor die genen die niet actief willen deelnemen aan de watersport maar wel willen varen zijn er de rondvaartboten. Rondvaartboten zijn er bijna in alle delen van Zeeland. Men kan onder meer varen vanuit Zierikzee, Scharendijke, Burghsluis, Colijnsplaat, Goes, Middelburg, Veere, en Vlissin- fen. Vele van deze vaarten wor- en verzorgd door de rederij N.V. RTM te Zierikzee die een viertal rondvaartboten bezit. Andere rederijen zijn de Rederij van Oeveren te Scharendijke met het ms. „Wilford", de rede rij Dijkhuizen te Middelburg met het ms. „Noordzee" en de rederij Flandria te Antwerpen met het ms. „Flandria" die van uit Vlissingen vaart. Het zou te ver voeren om de rondvaarten hieruit gebreid te vermelden. Daarvoor mogen wij u verwijzen naar de Zeeuwse recreatiegids die verkrijgbaar is bij alle VW-kantoren in Zeeland. En kele vaarten willen wij hier ech ter wel belichten. Vanuit Middelburg kan men met het ms. „Noordzee" varen door het kanaal van Walcheren en over het Veerse Meer. Af vaart: Loskade om 14.00 uur. Duur van de vaart ongeveer 3 uur. Prijs fl. 5,-. kinderen half geld. Zeker aan te bevelen, wan neer men lekker lang wil varen. Vanuit Zierikzee kunnen ver schillende interessante tochten femaakt worden. Zoals de vaart .ierikzee-Veere, in de zomer maanden dagelijks. Vertrek om 10.15 uur vanuit 't Luitje. Prijs fl. 12,50 p.p. kinderen half geld. Alvorens de terugtocht wordt aanvaard, heeft fnen bijna twee uur de tijd voor een bezoek aan Veere. Ook is het mogelijk om een fiets aan boord mee te ne men en de terugtocht fietsend af te leggen. Wanneer men per boot terugvaart arriveert men om streeks 17.00 uur weer in Zierik zee. En dan zijn er natuurlijk ver schillende vaarten langs de werkeilanden van de Ooster- scheldedam. Vanuit Burgsluis vaart maandag tot en met vrij dag het ms.„Grevelingen" of het ms. „Stad Zierikzee" voor een zeer interessante tocht over de Oosterschelde. Afvaart 13.20 uur, terug om 17.30 uur. Deze vaart gaat eerst langs de werkei landen en daarna naar de vis sershaven van Colijnsplaat. Men kan hier uitstappen aan de vis mijn, waar iedere werkdag 's middags de vers aangevoerde vis wordt geveild. Om 16.30 uur vaart men dan weer terug naar Burghsluis. Men kan ook in Co lijnsplaat aan boord blijven en meevaren naar Zierikzee (onder de Zeelandbrug door) en daarna weer via Colijnsplaat terugva ren naar Burghsluis. Deze vaar tocht kost zeven gulden tot in Colijnsplaat en acht gulden wanneer men wil doorvaren tot Zierikzee. Ook hier gaan kinde ren voor half geld mee. Vanuit Scharendijke kan er een vaartocht over het Greve lingenmeer gemaakt worden. Deze vaart sluit direct aan op de Dolfijnenshows van Dolfiro- dam, die elke dag zo'n 5 a 6 maal te zien zijn. Deze vaarten duren ongeveer een-en-een kwart uur en kosten fl. 4,50 p.p. kinderen ook hier weer half geld. Behalve de echte rondvaart boten, die veel meer diensten uitvoeren, dan wij hier kunnen beschrijven, zijn er natuurlijk ook nog de veerboten. Een tochtje over de Westerschelde of met het leuke pontje van Zijpe naar Anna Jacobapolder kun nen wij eveneens van harte aan bevelen. Wist u dat er voor voet gangers retour kaartjes voor de veerdiensten Vlissingen- Breskens en Kruiningen- Perkpolder waren? Kortom, wanneer u zelf geen boot heeft en toch wilt varen zijn er vele mogelijkheden. Wij wensen u dan ook een goede vaart en pret tige reisi Het orgelconcert, dat de be kende organist Bram Beek man in de St. Jacobskerk gaf, had - gelukkig - een goede be langstelling. Genoemde orga nist bood een programma met uiteenlopende komponisten en was gebaseerd op een volko men beheersing en technisch kunnen. Hierin modulerend van de ene toonaard naar de andere, gaf Beekman de toe hoorders een kleur van klan ken; in het massale een gamma-, dat vreugde bracht, in het rustige een weelde van harmonie. Deze organist vraagt niet om een gunst, maar brengt met zijn vele talenten, de orgelmuziek nader tot de mens, die hiervoor ontvanke lijk is. De registrering, waarbij hij vele 'registers heeft doen „spreken", was zijn opvatting, die we hoog hebben kunnen waarderen. Somwijlen kwam het ons voor, dat zijn vingers op de manualen bij vivacepas- sages, vlugger waren, dan het Flentrop-orgel dit kon ver werken. Als we enkele werken van het programma vernoemen, dan is dat zeker de prachtige weergave van enige delen uit Messe de la Pentecóte" van O. Messian. Dissonanten, verminderde septiemakkoor den, diverse vogelgeluiden en het donkere ritme met het angstaanjagende motief, kreeg een geweldige vertolking. Het meest zal de m uzikale hoorder geboeid hebben, de virtuoze uitvoering van de „Grande pièce symphonique" van Cesar Franck, welke Beekman met furore wondermooi ten gehore bracht. En toen gebeurde het, een spontaan applaus van de in verrukking gebrachte luis teraars, was de waardering. CeLa. MIDDELHARNIS - Vandaag, woensdag, opent de gladiolen- tentoonstelling „Delta Flora" in Middelharnis voor de acht tiende keer haar poorten. Ook dit jaar heeft de gemeente Mid delharnis voor dit evenement de sporthal weer beschikbaar ge steld. Bovendien wordt er naast de sporthal nog een hal ge plaatst die een oppervlakte krijgt van 1.000 m2. In de sporthal worden weer stands ingericht, waar de be zoekers zich over verschillende dingen kunnen laten informe ren. Interessant voor de land- en tuinbouwers zijn de verschil lende machines die er komen te staan. De meeste daarvan wor den gebruikt voor de gladiolen- en bollenteelt. Voor een blik op het Flakkeese leven in de loop der tijden zorgt het Streekmuseum. Verder is er naast de stands voor o.a. elektri sche apparaten, textiel, kan- toorinventaris, keukenmachi nes, woninginrichting, plaats ingeruimd voor het Rode Kruis en de Kinderboerderij. Deze laatste twee doen tijdens de Delta Flora een beroep op de be zoekers. Van de sporthal komt men in de gladiolenhal. Gladiolen.... Maar liefst 400 ha. land beslaat de gladiolenteelt op Flakkee. Oftewel éénvijfde van de totale oppervlakte gladiolen in ons land. Dank zij de medewerking van Je veilingen en hun telers kun nen er tijdens de Delta Flora weer nieuwe variëteiten ge toond worden van de in oor sprong wilde Afrikaanse gladi ool. Dat er op Flakkee zo'n groot deel van de gladiolenteelt gebe urd is echter vaak niet te zien. Alleen op de Delta Flora kan men er van genieten. De bloe men van de gladiolen worden anders al „gekopt" voor ze tot bloei zijn gekomen. De tentoonstelling begint vandaag en duurt tot en met za terdag 2 augustus. Men kan er dan terecht van 's middags twee tot 's avonds tien uur. De toe- tangsprijs is 2,50. Voor kin eren tot 12 jaar 1,00. Groe pen kunnen van tevoren reduc tie aanvragen. GOES - De mobiele drive- inn-show van grammofoonpla tenzaak Opus 7 aan de Kreu- kelmarkt in Goes is helemaal vernieuwd. Al een paar jaar trekt de drive-in-show door Zeeland en volgens eigenaar C. van Oosten kan de apparatuur een vergelijking met de Veronica- of Top-pop-drive- in-shows glansrijk doorstaan. In de zomermaanden trekt de drive-in-show veel langs de campings, maar ook particulie ren kunnen de „show" huren voor hun bruiloften en partijen. Het is wel zaak dat er flink wat mensen zijn, want anders vallen de gasten in het niet bij de vele apparatuur. De discotheek be slaat een oppervlakte van zes meter en bestaat uit twee pla tenspelers, een tape-, en casset terecorder. Bovendien wordt er ook een lichtshow bijgeleverd. Omdat Van Oosten tevens een platenzaak heeft worden altijd de nieuwste hits gedraaid. De bezoekers kunnen verzoeken indienen. Ook voor ouderen is er een heel repertoire. Alles bij elkaar is de drive- in-show voor vijf uur te bestel len. Wie nog langer de disc- {'ockey in zijn midden Wil heb- >en kan dat van tevoren regelen met Opus 7. MEVROUW PEDICURE afwezig t/m 9 aug. MIDDELBURG - Dinsdag 29 juli werd gestart met de stads wandelingen door het centrum van Middelburg. Ongeveer tien gidsen zijn beschikbaar om deze wandelingen te begeleiden. Er werden door diverse groe pen al vele rondwandelingen door de stad gemaakt, waarbij met name aandacht werd be steed aan de monumenten en restauratie-activiteiten. Dit ge schiedde uitsluitend op aan vraag. Sinds dinsdag kan ook de toe vallige bezoeker van de stad aan de wandelingen deelnemen. Er wordt gestart om 10.30 uur en om 14.30 uur voor het stadhuis. Men kan tevoren in de vleeshal van het stadhuis een kaartje ko pen. De kosten zijn f 1,- per per soon, kinderen f 0,50. De wandelingen voeren onder andere door de Korte Geere, de Vlissingsestraat, de Stads- schuur, de Vismarkt, de Turf- kaai, Houtkaai, Londense kaai. Voorlopig worden de wandelin gen alleen op werkdagen gehou den. Mogelijkheden tot uitbrei ding op zaterdag zijn echter Zevende Dags-Adventisten. Vlissingen. Zaterdag 2 augus tus. Doopsgezinde Kerk Vrij- domweg, dienst van 9.15- 11.15. Te Middelburg Doops gezinde aerk, dienst van 10.00-12.00 uur. Hervormde Gemeente. Zondag 3 augustus. St.-Jcobskerk, 10.00 uur, ds. F. S. Klooster man,] uur, geen dienst, jjohanneskerk, 9.30 uur, ds. De Liefde, 19.00 uur, ds. Posti Open Hof, Paauwenburg, 9.30 uur, ds. Y. v.d Schoot, 17.00 uur, geen diensti Ter Reede, ds. P Joosse. St.-Joseph-Bethesda, 10.00 uur, ds. P. Joosse. Doopsgezinde Gemeente Vrij- domweg, .30 uur, ds. S. Vooi stra. Evang. Luth. Gemeente, Walstr at, 10.30 uur, de heer Geuze uit 's Heer Arendskerke, Middelburg, 9.00 uur, de eer Geuze. Geref. Petraskerk, Paul Kruger- straat, 9.30 uur, ds. E. Hoog- erwerf, 19.00 uur, ds. Wijn gaarden, bevestiging en in trede ds. G. den Heeten. Ihr. Geref. Kerk Kasteelstraat, 9.30 en 17.00 uur, ds. J. W. Ma- ris. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lan- noystraat, 10.00 uur, kandi daat J.J. Schreuder, 16.30 uur, ds. R.T. Urban. Geref. Gemeente Mamixkerk Souburg, 9.30 en 16.30 uur, Leesdienst. Geref. Kerk, Kanaalstraat Sou burg, west 8.45 uur, ds. P. Joosse, Vlissingen, oost 9.30 uur, kandidaat J. Arensman, Kamperland, 19.00 uur, kan didaat Arensman, gez. dienst kerk Oranjeplein. Herv. Gemeente Souburg, Oran jeplein, west, 8.45 uur, ds. Joosse, oost 10.00 uur, ds. Dorgelo, 19.00 uur, kandidaat Arensman. Herv. Gemeente Ritthem. 10.00 uur, ds. J. Broeder. Herv. Gemeente Koudekerke, 3 aug. 9.00 en 10.30 uur, ds. De Jong. Koorkerk Middelburg, 10.15 uur, ds. H.C. Hoogenkamp, Veere. Kristen Zuidmolukse Kerk, Oost-Souburg, 11.30 uur, ds. P. Fader, Koudekerke, 13.30 uur, ds. P. Fader, Ochten (bij Tiel), 16.30 uur, ds. P. Faaer. R.-k. Kerk Walcheren, 2-3 au gustus 1975 O.W.-Souburg, Martinuskerk. zaterdag 19.00 uur en zondag 10.30 uur. Paauwenburg Open Hof: zon dag 11.00 uur en 19.00 uur. Vlissingen Singelkerk, zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 uur, dameskoor en 12.00 uur. Bethesda - St.-Joseph, zondag 11.00 uur. Ter Reede, vrijdag 9.00 uur. Middelburg, kerk Lombard- straat, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 en 19.00 uur. Hoeksteen, Rozenburglaan, zondag 11.30 uur. Dishoek - Koudekerke, 10.00 uur. Oostkapelle, Ned. Herv. Kerk, zaterdag 19.00 uur. Veere, Ned. Herv. Kerk, zater dag 19.00 uur. Vrouwenpolder, Toeristenkerk, Fort den Haakweg, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Zoutelande, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Jehovah's Getuigen, Konin krijkszaal Van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen, don derdagvan 19.30-21.30 uur en zondag van 10.00-12.00 uur. Volle Evangelie Gemeente, Vlis singen, iedere zondag 9. 45 uur en iedere woensdag 19.30 uur, in de Filadelfiakapel, Vrou wenstraat 5. Leger des Heils, Vlissingen, ie dere zondag 10.00 uur, Heils- bijeenkomst en 8.30 uur, Ge- tuigenbijeenkomst. Anglican Church Service,, every Sunday morningprayer 10.30 h., and eveningprayer 7.30 p.m. in the Mission to Seaman Chapel, Scheldepoort Vlissingen-Oost. Reader A. Driver. The Bethel Pentecoastal Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken Rentmeesterlaan, Middelburg-Z., diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur, ge meentedienst. Huisartsen Souburg, Amemui den en Nieuwland. Za. 2 en zo. 3 aug. dr. Th. Bloos, Kanaals traat 70, Souburg, tel. 01183-61212. Voor Middelburg-Zuid en Dau- wendaele, patiënten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kodde, zie Souburg. Dierenarts. Za. 2 en zo. 3 aug. dr. L. Jobse, Grijpskerke, tel. 01189-1389. Consult alleen na afspr i, indii gens tussen 8.00 en 9.00 uur. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen, za. 2 en zo. 3 augustus, zuster D.A.J. Geldof - v.d. Burgt, Groen van Prinsterer- laan 116, tel. 13120. aanwezig. De duur van de wan deling is anderhalf uur. Overigens gaan ook de wan deltochten, die de Zeeuwse Wandelsportbond in samen werking met de gemeente orga niseert, gewoon door. Zaterdag 26 juli kon men starten om 9.30 uur en om 14.00 uur. Dit is ook het geval op zaterdag 2 augus tus. Voor de tochten van de Z. W.B. bedragen de kosten f 2,- ir persoon, maar na afloop ijgt me idaille. bij het stadhuis. krijgt men dan ook een fraaie medaille. Start van deze tochten tel. afspraak. Visites aanvra gen, indien mogelijk, 's mor- Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Rit them, za. 2 en zo. 3 augustus, zuster W. Minet, Zuiderzees traat 86, tel. 01183-61736. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis", za. 2 en zo. 3 aug. zuster P.A. de Back, Weststraat 17, Koudekerke, tel. 01185 - 1318. Bridgen in de Sporthal te Vlis singen. Donderdag 31 juli. In schrijving vanaf 19.00 uur. Bezichtiging Oranjemolen te Vlissingen. Vanaf heden tot en met 30 augustus. Muziek op Strand-boulevard. Vrijdag 1 augustus van 18.00-22.00 uur. Ringrijden op de Steenenbeer. Zaterdag 2 augustus van 9.00-16.00 uur. Rondrit versierde sjezen. Van 12.00-14.00 uur. Beiaard-concert Stadhuistoren van 15-16 uur, door S.J. van Balkom. Ruilbeurs. Van 14.00-17.00 uur Clubhuis speeltuin Bloemen- laan. Zomernamiddag-vaarten met de Flandia, vertrek en aan komst Koopmanshaven aan het Beursplein te Vlissingen op 2,4, 6, 9,11 en 13 augustus, vertrek 13.30 uur. Tentoonstelling Roeting. Bach- ten Reede, Vredehoflaan 12. Poppentheater. Woensdag 6 aug. 14.00-15.30 uur, Kleine Markt; bij slecht weer in de Bibliotheek, Spuistraat. Vlissingen. Doktersdienst. Za. 2 augustus dr. v.d. Griek, Bad huisstraat 46, tel. 12950, zo. 3 aug. dr. Kant, Badhuisstraat 195, tel. 12190. De dienst loopt van 0.00-24.00 uur. Visi tes aanvragen voor 10.00 uur. Spoedgevallen van 12.30-1.00 en van 17.30-18.00 uur. Apotheek. Van 2 augustus - 8 augustus geopend apotheek C.P. Lastdrager, C. v. Pere straat 1, Souburg, tel. 01183 - 61593. Te Middelburg ge opend Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Tandarts. Za. 2 en zo. 3 augustus van 11.00-12.00 uur, dr. F. Reynierse, Zuiderbaken Rentmeesterlaan 245, Mid delburg, tel. 01180-27929. Verloskundige. Za. 2 en zo. 3 au gustus mej. A.H. Stolk, Bloe- menlaan 48, tel. 13838. Woningbouwvereniging „Goed Wonen", weekend-dienst sto ringen aan c.v. en liften; za. 2 en zo. 3 augustus, de heer A. Rijke, Calandstraat 35, Vlis singen, geen telefoon. Donderdag 31 juli 6.53 en 19.07 Vrijdag 1 augustus 7.46 en 20.07 Zaterdag 2 augustus 8.51 en 21.19 Zondag 3 augustus 10.03 en 22.37 Maandag 4 augustus 11.14 en 23.46 Dinsdag 5 augustus 12.17 en Woensdag 6 augustus 0.44 en 13.08. Uniforme aanduiding van ge vaar en verbod bij zwemmen en baden op het badstrand en Nollestrand. Rode vlag zwemverbod. Blauwe vlag drijfvoorwerp verboden. Gele vlag gevaarlijk zwem men. Groene vlag baden toeges taan. Witte vlag kind gevonden. VEERSE MEER - Het Veerse Meer heeft er drie nieuwe eilan den bij. De drie kunstmatige ei landjes - met de aanleg is verle den jaar al begonnen - worden op 20 september officieel in ge bruik gesteld door de commissa ris van de koningin dr. C. Boer- tien. De eilandjes, Bastiaan de Langeplaat, Spieringplaat en Zandkreekplaat liggen bij het recreatiegebied „De Piet". Ze zijn vrij toegankelijk voor de re creanten. Een ervan is zelfs zwemmend vanaf „De Piet te bereiken. Het programma voor de offi ciële ingebruikneming ziet er zo uit: Rond drie uur 's middags vertrekken de genodigden van uit Arnemuiden, geëscorteerd door gepavoiseerde scheepjes. Rond haifvier wordt er aange legd bij de Bastiaan de Lange plaat, waar de officiële opening wordt verricht. Daarna volgt een rondvaart op het Veerse Meer. GOES - Sinds maandag kun nen automobilisten die vanaf de Westerstraat komen niet meer via de Westsingel, naar de Mid delburgsestraat. Voor het deel tussen Ravelijn de Groene Jager en de 's-Heer Hendrikskinder- endijk van de Westsingei is een richtingsverkeer ingevoerd. Al leen fietsers en bromfietsers kunnen dat stukje Westsingel nog van twee kanten op.

Scheldebode | 1975 | | pagina 5