t Rabobank Q RAADSLID HEREBOUT: VERKAPTE SPORTSUBSIDIES Half september beslissing vliegveld Midden-Zeeland De Ruiterstad-gastvrouw deze week naar Deal Popconcert op het Badstrand ze zeggen.. de scheldebode GROTE RINGRIJDERIJ OP DE STENEN BEER Transit ws LM Rode Kruispuzzel '\Vaal$ n|(xic RUITER zcciiwm» Isla Scheldebode-kringetje LIMBURG ANTIEK V Cijf ers want als die uithangt is het feest! En bij feest hoort FEESTVOORDEEL! deze week 5 zuurballen kado Madame betaalbare sportieve klassieke damesmode Editie Vlissingen oplage 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. oplage 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. REDACTIE: b pa- ,'der- Poppentheater op Kleine Markt K9UDEKERKE BAR „DE HOEVE" MULT0BAND REKEN MACHINE!! DE Prestatieloop in Vrouwenpolder M. DE DREU EN CO. B.V. Hum Zuidzijde 14 eo 15. |p| till IJ)- 405 |A Brouwershaven de scheldebode 1 I, «-»»** *25e JAARGANG NO. 31 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) WOENSDAG 30 JULI 1975 LEWEDORP/ARNEMUIDEN - Vóór half september wil het bestuur van het vliegveld Mid den Zeeland weten wat de ge meenten en de provincie willen met het vliegveld. In een brief aan de gemeenteraden in Mid den Zeeland en provinciale sta ten zegt het bestuur dat tot half september bereid is alle infor matie te geven om tot een „ver antwoorde beslissing" te ko men. Dan moet namelijk het de finitieve besluit worden geno men over het wel of niet voor tbestaan. „Mogelijk dat deze in formatieve bijeenkomsten nog oplossingen bieden", zegt de brief. Het vliegveld Midden Zeeland is in ernstige financiële moei lijkheden gekomen doordat het rijk de subsidie aan het vlieg veld heeft stopgezet. Bovendien zien in verschillende gemeenten in Midden Zeeland er evenmin heil in om het vliegveld nog lan ger financieel te steunen. Vol gens de brief gaat bij sluiting van het vliegveld „een infra structurele voorziening op zake lijk en recreatief gebied voor Zeeland verloren, waarover niet licht mag worden geoordeeld en beslist". Een van de belangrijkste ar gumenten voor de verschillende gemeenten om het vliegveld niet langer te subsidiëren, was juist dat het vliegveld Midden Zee land economisch niet van belang is. Alleen voor het sport vliegen heeft het nog enige betekenis. lang bleek te zijn, begonnen de moeilijkheden. Het Goese raadslid G. Heer ebout berekende tijdens de di- cussie in de raad Goes (Waarvan een meerderheid overigens be sloot de subsidie nog een jaar toe te kennen en dan de zaak op nieuw te bekijken) dat een lan ding gemiddeld 165 gulden kost en dat er aan havengeld slechts 3 gulden en 62 cent per vliegtuig binnenkomt. En dat betekent per passagier een subsidie van ruim 160 gulden, omdat elk vliegtuig gemiddeld slechts iets meer dan éen persoon vervoer de. In 1974 betaalde de drie grote gemeenten in Midden Zee land samen bijna 19.000 gulden subsidie: Goes f 5497,-, Middel burg f 4835,- en Vlissingen f 8451.-. In de brief schrijft het bestuur dat bij de overwegingen ook moet worden betrokken dat als in de toekomst toch een vlieg veld nodig is, de aanleg daarvan weer veel geld zal kosten. Drs. Heerebout: „Mocht in de toe komst blijken dat er helemaal geen vliegveld nodig is en we blijven het nu toch steunen, dan hebben we een even grote, zo niet grotere fout gemaakt. Als het vliegveld voor de sport van groot belang is, dan is het lo gisch dat het veld wordt overge daan aan de sportclubs. Want nu worden er eigenlijk verkapte Sport-subsidies gegeven Niet alleen de gemeenten zien niet veel toekomst in het voor tbestaan van het vliegveld, ook het zakenleven niet. Uit een on derzoek is duidelijk geworden dat ook van die kant geen finan ciële steun is te verwachten. Het vliegveldbestuur wil nu opnieuw de discussies losma ken. Bij die discussies moet dan centraal staan, de vraag: zeggen de gemeenten en de provincie- alles overwegende - ja of nee tegen het verdwijnen van hot vliegveld. Het bestuur wil voor half sep tember een duidelijke uitspraak om. zoals in de brief staat, „tij dig maatregelen te treffen voor het personeel". 17e stichting heeft twee havenmeesters in dienst, terwijl er ook in het res taurant op het vliegveld enige mensen werken. Dat blijkt ook duidelijk uit de cijfers. Tot 1 oktober 1974 wa ren er 7161 vluchten geteld, waarvan 6240 tot de spörtvluch- ten konden worden gerekend. Slechts 664 landingen waren zuiver „zakelijk". De overigen waren fotovluchten, technische vluchten enzovoorts. Vijf jaar geleden besloten de gemeenten, de provincie en het Havenschap de tekorten tot 85.000 gulden te dekken. De provincie voor 40% de Midden Zeeuwse voor 30% en het Ha venschap eveneens voor 30%. Doordat het rijk de subsidie ech ter stopzette, omdat het vlieg veld van geen enkel landelijk be- Bij aankoop van een gezinspak ijs Deze aanbieding geldt van 31-71 m t>-K Ruiterstad-gastvrouw Christine Bamhard in een gezellig onderonsje met burgemeester Westerhout. VLISSINGEN Als eerste officiële daad zal de nieuwe De Ruyterstad-gastvrouw Chris tine Barnhard deze week Vlis singen vertegenwoordigen op de zomerfeesten in Deal. Tijdens een kennismakings bijeenkomst met het gemeen tebestuur verzocht burge meester Westerhout haar een briel' mee te laten nemen voor zi jn collega te Deal en de groe ten over te brengen van het VI i ss i i ïgse gemeen tebestu u r Het was haar eerste opdracht van de kant van de gemeente. De heer Westerhout vond, dat de aanpak van het Vlissings Aktie Fonds in het aanstellen van deze functionaris tot nu toe erg gelukkig was geweest. „In deze onbezoldigde functie rust een verantwoordelijke taak op u." Een kleine bezol diging, in de vorm van een fo toboek over oud-Vlissingen, mocht Christine toch nog uit handen van de burgemeester ontvangen. Voorzitter van het VAF, de heer W. Jansen, be kende bij deze gelegenheid, dat zij het eerste jaar nog niet alle mogelijkheden hadden uitgebuit om de gastvrouw aan het werk te zetten. Voor hel komend jaar staat er echter al het een en ander op het pro gramma. Zo zal Christine B. het zeker druk krijgen bij de ontvangst van Sint-Nicolaas, een happening, die dit jaar uitgebreid op het tv-scherm zal komen, daar de NOS Vlis singen voor een reportage heeft uitgekozen. BREDA De oplossing van de laatste Kode Kruis-puzzel (nummer 13) luidde: „Dank voor uw deelname". In ons versprei dingsgebied vielen de volgende prijzen: le prijs: kleuren tv van Phi lips: mej. A.M. Aarts, Laan van Mertersem 118, Bréda. Vloeffamp twv f 109.50: .1 v.d. Heijkant, Lod. Napoleon laan 135, Oosterhout. JAGO-shawl twv f 10,-: Chi Schneijdenberg, Heuvelstraat 7. Breda; A. Oomen, Meidoornlaan 13, Etten-Leur, Jans Smans, Roel lof van Dalemstraat 44, Dongen; L. op 't Hof, Iepen straat 17, Goes, C. Appelman, Perzikstiaat 17, Goes, M. v.d. Klundert, Wolvenring 44, Bre da. N. Varekamp, Dunantstraat 4, Etten-Leur, J. Adolphs- Zeelig, v.d. Spiegelstraat 31, Breda, mevr. de Haas, Meander laan 272, Middelburg) A. Mar- chelinus, Perzik straat 17, Goes, N. Braham, Rouaanse Kaai 119, Middelburg, J. van Herp, Breda- seweg 60, Oosterhout. L. van Stee, Oude Zandweg 15, 's Heer Arendski rk, J.J. Willemse, Mo- zartstraat 4, St.-Willebrord, M. Roekx, Steenstraat 45, Oud- Gastel, B. Willemen, Kerkplein 59, Kapel le, A. Mol-de Vries, Pa- tijnweg 2, Goes, A. Vermeij, Hortensiastraat 25, Breda. Orgelcursus: A. Sneller, Na menstraat 14, Breda. - DAMPLEIN 16 MIDDELBURG TEL. (01180) 2724 VLISSINGEN - Om een over zicht te geven van wat Zeeland aan amateur-muziekgroepen bezit, organiseert Jeugd en Mu ziek Zeeland twee muziekavon den op het Badstrand onder het tegelplateau, waar een groot aantal van de Zeeuwse groepen zal optreden. Op vrijdag 1 au gustus om IX.(KI uur wordt het programma gevormd dppr de groepen Dcuiverin', KFE en Papa Long John and the small ones. De muzikanten stellen hun apparatuur op onder hel afdakje van het tegelplateau, terwijl het publiek slaand of zitn nd op hel strand kan toeluisteren. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Jeugdherberg „Schelde- stroom" aan de Breewater- straat. De groepen spelen alle drie een uur. Deliver in', die de avond opent is een Vlissingse formatie van vijf man. Op haar repertoire staat een mengeling van eoun- try, rock. Beat 1 e-numiners en wat eigen werk. De vijf man tellende KFE, die een paar maanden geleden in Oost Souburg het voorpro gramma van De Country Ga zette verzorgde komt uit Oost burg. Zij speelt voornamelijk Engelse en Amerikaanse folk- rock. Papa Long John and the small ones besluiten het programma. Deze Vlissingse groep zorgt deels voor rauwe rock and roll en blues en deels voor muziek van o.a The Band, Little Feat en Lou d. Het volgende muziek- festival op het Badstrand wordt op vrijdag 8 augustus gehouden. V dat een vrouw best buiten een feestje kan. als ze maar bij Waals kan winkelen ^^Uinge^ZenceJMJ^VUssingere^ Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29, tel. 01184-16869 Middelburg: J. Kuipers, Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. 01600-22341 (topstel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus73-Tel. 01184-16830 AOVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven. Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 VLISSINGEN - Voor de Uit maal organiseert de Zeeuwse Kijnrijders Vereniging a.s. za terdag 2 augustus een jaarlijkse grote ringrijderij in het hartje van oud-Vlissingen. In samen werking met het Vlissingse Ak tie Fonds en het gemeentebes tuur van Vlissingen vindt dit ge beuren weer plaats op de Stenen Beer-Wilhelminastraat en om geving. De belangstelling voor deze ringrijderij neemt nog steeds toe. Zo hebben zich dit jaar hon derd deelnemers aangemeld, waarvan 52 voor de vrije wed strijd, 48 voor het tweede klas kampioenschap '75 en .q com binaties voor de sjezenringrijde- rij. De ringrijderij te paard wordt, gereden in het ZRV- sportkostuum en die met de ren in de Walcherse dracht. De dag zal, wegens de grote deelname, al om 8.00 uur 's och tends beginnen. Om 10.00 uur beginnen de combinaties van de sjezen. Deze zullen rond 13.00 uur met een muziekgezelschap een korte rondrit door de stad maken. Om 17.30 uur, direct na afloop van de wedstrijden, wor den de ereprijzen uitgereikt door een lid van het gemeente bestuur, terwijl om 20.00 uur de uitreiking van de luxe prijzen plaatsvindt. De versiering van de paarden en sjezen zal door een aparte jury beoordeeld wor den. De deelname aan de zgn. Vrije Wedstrijd staat voor iedereen ópen. De deelnemers rijden der tig beurten, waarvan de laatste tien beurten bepalend zijn voor de strijd om de wisselbekers. Alle deelnemers ontvangen een individuele prijs. Bekende pro minenten, die aan deze wed strijd deelnemen, zijn C. Hou terman, A. Reijnierse, B. Koets en M. Koets. Alle deelnemers, die niet uit gekomen zijn in de ereklas of eerste klas. mogen aan de wed strijd voor het tweede klas kam pioenschap 1975 deelnemen en per afdel ings veren iging korpsen van elk drie deelnemers vormen. De twee hoogst eindigende korpsen mogen dan volgend jaar promoveren naar de eerste klas. Voor deze beide korpsen stelt de ZRV een beker beschikbaar. De persoonlijke kampioen ont vangt de wissel beker van de voormalige gemeënte Grijps- kerke. Ook hier ontvangen weer alle deelnemers een individuele prijs. Er wordt over dertig beur ten gereden en gezien de opga ven belooft het een spannende strijd te worden. Favorieten kan men nog niet noemen, maar de krachtsverhoudingen liggen niet ver uit eikaar. Voor de wed strijd met sjezen neemt de be langstelling jaarlijks toe. Men verwacht, dat het aantal van 12 combinaties, die nu ingeschre ven staan, zich nog zal uitbrei den tot 15. De deel nemers beste en altijd veel werk aan dé ver spring van hun sjezen en paar den. Bekende combinaties zijn weer van de partij en men kan dan ook rekenen op een fraai schouwspel. Voor o.a. de mooist VLISSINGEN - Volgende week woensdag augustus zal er op de Kleine Markt een op voering van het Poppentheater van Jan de Noort worden ge houden. Er worden twee voor stellingen gegeven: de eerste om 14.00 uur en de tweede om 15.30 uur. Bij slecht weer wordt uit geweken naar de Openbare Bi bliotheek op het Spuiplein. EN APPARTEMJCNTENVERHUU R TRAMSTRAAT 3 Voor jóng en oud een gezellige en prettige sfeer. Geopend van 20:00 tot 01.00 uur. Maandags gesloten. Frans van Wijk. Tel.: no. 01185- 1 ül T Van tot Voor schoolartikelen naar Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 ge- versierde sjees un het hoogste aantal gestoken ringen zijn een aantal bekers beschikbaar steld. Het zal voor de ringoppussers, baancommissarissen en de vele andere medewerkers .van de or- ganisutors door de overgrote deelname een 'zware dag wor den. De Dienst Ge Fneentewer- ken en de Vlissingse politie ver lenen alle medewerking om de zaken zoveel mogelijk voor te bereiden. De ZRV is zeer ver heugd over de toeneming van de belangstelling voor hot ringrij- den, maar zit wel in tie zorgen over de grenzen van hèt wed strijdterrein. die niet vergroot kunnen worden. 's Avonds bij de prijsuitreiking zullen de deelnemers tien cent per gestoken ring afdragen aan Sport Steunt Zonneveld, een bijdrage die beschikbaar wordt gesteld voor de gehandicapte medemens. Het spijt me voor dp actieve milieu-ambtenaar van Goes, die met zoveel enthousiasme aan de actie „Hond in de goot" is begonnen, maar het ziet er naar uit dat de actie jammer lijk is mislukt. Net als in an dere plaatsen is ook in Goes de hondenpoep nog lang niet van de stoepen verdwenen. En ze ker de bewoners van Goes- Zuid schamperen nogal, als ze de stickers zien. De honden- liefhebbers daar, schijnen zich helemaal niets aan te trekken van hun buurtgenoten. Want zij gebruiken niet alleen de straten, maar laten hun hon den het liefst los op de gazons. Dat merken vooral de ou ders van kleine kinderen. In deze tijd van het jaar zouden de gazons prachtplaatsen voor de kleuters zijn om eens lekker rond te huppelen. Maar de meeste oudei-s houden hun kinderen ver van het groen, omdat ze om de haverklap hui lende kinderen bij zich krijgen wier voetjes onder de poep zit ten. Wie in Goes-zuid (en ook in andere nieuwbouwwijken) over het gras wil lopen, krijgt al gauw het gevoel dat ie beter kan gaan hinkelen, omdat het bijna onmogelijk is twee pas sen achter elkaar te doen zon der in de poep te trappen. Er zijn hardere maatregelen no dig lijkt me zo, om de vervui ling tegen te gaan, dan de sticker-actie. Langzamerhand zullen we ook hier naar het Amerikaanse systeem toemoe- ten. waar iedere hondenbezit ter die de uitwerpselen van zijn hond op de openbare weg laat liggen een fikse boete krijgt. Het is niet zo n fris ver haal, vrienden, maar het is ook niet zo fris als je kinderen steeds met poepvoeten thuis komen. Wolphaartsdijk krijgt trou wens een attractie minder. Het is nu eindelijk zover dat men gaat beginnen met de verbete ring van de weg die Wolp haartsdijk verbindt met de oude rijksweg. En dat bete kent dat de „skischans" die daar ligt ook gaat verdwijnen. Veel toeristen die zich in de af gelopen jaren over deze dijk met een begrijpelijke, maar desalniettemin wat hoge snel heid naar de lokkende oevers van het Veeree Meer spoedden, hebben op die skischans kolos sale bulten op hun hoofd opge lopen. En dan praat ik nog maar niet over kinderen met tanden door hun lip en meer van dat soort ongerief dat een kleine EHBO-post ter zijde van de skischans niet overbo dig maakte. De provincie is nu dus op een nog lumineuzer idee gekomende weg verbete ren. Hulde. ARJOAN Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop dan even binnen bij ons kujitoor, Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn Banket bakkerij Faber, Raadhuisstraat 28, de al ombekende kwaliteit- staart; slagerij De Vries, Wal- straat. een half pond biefstuk; Vishandel F. de Muynck jr.. Oude Markt 11, een kilo gebak ken vis uit de.zaterdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zelke 80, een luxe flacon bad- schuira; Smith Kaas, markt kraam. een pond kaas naar keu ze; Slagerij Oosterom, Wal- straat 180,. 800 gram vleeswa ren; 'i Gouddoppertje, Britien- specialist Til roe, Walst raai 81. kamerthermostaat/. Dranke nimport Jan Duimel. Hermes- weg 23. Vlissingen, fles sherry tw.v. f 0.95Ann ikes cafetaria. Betje Wolfpiein, twee broodjes Annikos met koffie; Fa. van de Yijvur., radio en tv.,- - Kanaals traat 12. Oost-Souburg, een maal gratis batterijen voor een transistorradio: Midgetgolf- iaan Delta, Burg. van Woelder- <aan. Vlissingen, gratis speel ronde en twee consumpties; Nieuwendijk 51Vlissingen, bon voor pannekoeken, plus koffie voor twee personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van.een japon. VROUWENPOLDER - De Sportclub „Vrouwenpolder" organiseert op dinsdag 5 au gustus voor de derde maal een pj-cslutieloop over een afstand van X km. Het parcours is uit gezet door de duinen, over hel strand en langs de oever van het Veerse Meer. .Een ieder, die de afstand binnen de tijdslimiet van 1,5 uur aflegt ontvangt een herin neringsvaantje. De start vindt plaats bij Hotel Duinoord te Vrouwenpolder om 19.30 uur. Van 18.30 af staat de in schrijving open Verkoop en Service Middelburg. Tel. 1297 2 Vlissingen. Tel. 14632 OCCOOOCOSOCCCCCiOSCCCOOCOOOqOOCCCOOOOOCOOOOOOOOC U A. ZfcEUWSE PRENTEN J A. LIMBURG Antiquair, beedigd Taxateur en Makelaar INKOOP 1 l ItS. VERKOOP

Scheldebode | 1975 | | pagina 1