MIDDELBURGS BESTUURSLID H. BLOK: Algemene Bond Bejaarden te vergelijken met vakbond Canadees jongenskoor in Nieuwe Kerk wv tips Badronde in Domburg VLISSINGER M. MEULENDIJKS PROPAGEERT BETERE VERZORGING VAN WATERSCHILDPADDEN Een moment voor een monument Herdenkings bijeenkomst Nieuwe De Ruiter stad gastvrouw Vlissingen LIMBURG ANTIEK KOUDEKERKE Mevr. Tavenier WOENSDAG 23 JULI 1975 Ereleden Recreatief Brouwershaven door: matthey hovestadt AFWEZIG t/m 9 augustus Kerkdiensten Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater BAR „DE HOEVE" NVV-jongerencontact wil werk nieuw leven inblazen DE SCHELDEBOOE MIDDELBURG - Al zijn er voor de Nederlandse bejaarde allerlei voorzieningen tot stnnd gekomen, nog niet alles is naar volle tevredenheid geregeld. En daarom hebben ook de bejaar den een belangenorganisatie; de Algemene Bond van Bejaarden. Middelburgs afdelingsbes tuurslid H. Blok: „We werken ongeveer gelijk als een vakbond, met dit verschil, dat we niet kunnen staken, omdat we geen producenten meer zijn. Het enige wat we kunnen doen is vragen stellen aan de overheid en onze grieven te berde bren gen". De Algemene Bond van Bejaarden is gevestigd in Rot terdam. Zijn doel is behartiging van de belangen van de leden en die van de bejaarden in het al gemeen. Die belangenbehartiging houdt in: het streven naar verbe tering van de materiële, sociale en culturele positie van de ou den van dagen. Dat betekent onder meer het bevorderen van de totstandkoming van een af doende ouderdomspensione- ring, het verlenen van adviezen en van sociale voorlichting aan de leden en het organiseren van het ontwikkelings- en ontspan ningswerk voor de leden. Voor het bereiken van zijn doeleinden wil de bond samen werken met andere organisaties, die ongeneer dezelfde doelstel lingen hebben. Zo is er in Mid delburg een binding met het dienstencentrum voor bejaar den „Het Schuttershof". Bij het woord, bejaarde" is men al gauw geneigd te denken aan mensen, die door hun leef tijd eigenlijk buiten de maat schappij staan. Bij de Algemene Bond voor Bejaarden ziet men dit anders. Een ieder, die de leef tijd van 55 jaar heeft bereikt, kan lid worden. Mensen die nog volop aan het produktieproces deelnemen, maar hun afscheid van het bedrijfsleven of de over heidsdienst al in zicht hebben, kunnen zich dus al organiseren om aan de problemen waar ze straks mee geconfronteerd wor den te gaan werken. De bejaar- denbond kent ook ereleden. We gens bijzondere verdiensten voor de vereniging kunnen per sonen deze status verkrijgen. Gunstige bijkomendheid van het erelidmaatschap is vrijstel ling van betaling van contribu- tiegeld. In plaatsen, waar minstens zeven leden van de bond geves tigd zijn, kan een afdeling geves tigd worden. De afdeling Mid delburg telt ongeveer duizend leden. Het maandelijks ledenorgaan van de bond heet „Op weg". Voor niet-bejaarden is het wel nuttig" om ook eens kennis te nemen van dit blad. Men kan erin lezen dat het nog niet alle maal koek en ei is voor de be jaarden. Het juni-nummer van „Op weg" besteedde aandacht aan de groep bejaarden die MIDDELBURG - In het stad huis te Middelburg wordt 4 au gustus een herdenkingsbijeen komst gehouden ter gelegenheid van het 100ste sterfjaar van de Deense dichter en sprookjes schrijver Hans Christian Ander- Op deze avond zal T. de Bor des een voordracht houden en worden de films „The story of my life" en „The staunch tin sol dier" vertoond. Poppentheater Kar toen zal „Het meisje met de zwavelstokjes" opvoeren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. 11 11 VL1SSINGEN - Tijdens een groots opgezet Zomeravond festivalin Hotel Britannia is afgelopen vrijdag de nieuwe „De Ruyterstad-gastvrouw" geko zen. Christine Barnhara uit Oost Souburg volgt in deze func tie Marjan de Jong op, die vorig jaar als eerste gastvrouw voor Vlissingen optrad. Uit handen van haar voorgangster ontving Christine Bomhard de gouden ring met Zeeuwse knop en in scriptie. De organisatoren het Vlissings Aktie Fonds en Grand Hotel Britannia, waren zeer te vreden over de avond, waar on geveer driehonderd bezoekers aanwezig waren. Een attractie van het festival was het optre den van de zangeres Connie van tLnn Bos naast de AOW nog neveninkom sten heeft. Die neveninkomsten werden dermate belast, dat er voor de betrokkenen vaak min der overbleef dan de AOW. Naast de Algemene Bond van Bejaarden hielden de VARA- ombudsman, het NVV en het NKV zich met deze zaak bezig. En met succes. De regering heelt deze lacune in de wetgeving in middels opgelost. Zoals gemeld onderneemt de bejaardenbond ook activiteiten op recreatief gebied. De afdeling Middelburg is in juni een dagje naar de Biesbos geweest. De heer Blok: „In de regel ma ken awe eens per jaar een dagrit, meestal met een stuk of drie bus sen. Ook maken we meestal nog een middagrit, maar we blijven altijd in de buurt, want met be jaarden kun je nu eenmaal niet te ver reizen". De Algemene bond Bejaarden denkt ook aan zijn oudere leden. Wanneer leden vijfenzeventig jaar worden, of een kroonjaar hebben boven die leeftijd, ont vangen ze een fruitmandje. Ook bij vijftigjarige bruiloften en dergelijke krijgt men een fruit mandje. MIDDELBURG - Onder aus piciën van de Stichting Orgel centrum wordt op zaterdag 26 juli te 20 uur in de Nieuwe Kerk te Middelburg een concert gege ven door het British Columbia Choir o.l.v. Donald Forbes. Aan dit concert wordt medewerking verleend door de organist Klaas J. Mulder, die, waar nodig, de koorzang zal begeleiden en af wisselen met orgelsoli. Het koor bestaat uit ca. S0 jongens in de leeftijd van 7 tot 21 jaar en geselecteerd uit verschil lende audities. Het wordt verge leken met de Wiener Sangerk- naben, met dit verschil echter, dat het is samengesteld uit sop ranen, tenoren, alten en bassen. Sommigen van hen moesten 120 km reizen om de repetities bij te kunnen wonen. Het zper uitge breide en gevarieerde repertoi re, dat zij zich hebben eigen ge maakt, gaat van Palestrina naar Bach en Benjamin Britten. De dirigent is de bekende or ganist en koorleider van de St. Andrew's-Wesley United Church in Vancouver, waar hij de beschikking heeft over een pijporgel met 120 sprekende stemmen. Van alle landen, die „The Boys" hebben bezocht, zijn ze zich in ons land het meest thuis gaan voelen. Dit niet al leen door de vriendelijkheid en gastvrijheid, die ze steeds on dervinden, maar ook, omdat vele van hun landgenoten, die in de Tweede Wereldoorlog sneu velden, hier begraven liggen. Het programma, dat zal wor den uitgevoerd bevat werken van De Palestrina, Pergolesi, Brahms en voorts Madrigalen, Volkshymnen en Spirituals. t makkie 2-wekelljks kruiswoordraadsel voor de lezérs van Nieuwsblad v/d Bevelenden Ons Eiland De Scheldebode Zeeuws Vlaamse Koerier met 5 dozen Skol Bier (24 blikjes per doos, gratis aan huis bezorgd) voor 5 prijswinnaars. Hollanders &tqn over op Horizontaal: 1. platte vierkante steen, 4, zuivelpro- dukt, 8. reeds. 9. jongensnaam. 10. godsdienst, 12. hetzelfde, 14. vr. munt, 15. pers. vnw.. 16. godin, 18. aan zien. 20. lokspijs, 21. Romeinse legeraf deling, 24. zangnoot, 25, deel v.e Fr. ontkenning, 27. uitgewezene, 31. ver heugd, 33. dunne 34. mannelijk dier, 36. verlaagde toon 37. pers. vnw., 38. jongensnaam. 40 bolgewas, 41. zangnoot. 42. onmeetbaar getal. 44 scheel. 45. na enige tijd. Verticaal: 1. hoog bouwwerk. 2. bevel, 3. bijb. naam, 5. deel v.h. hoofd, 6. geheel de uwe, 7. ijzeroxide, 11. sportterm. 13. deugdzaam, 14. jaarboek. 15. be vel, 17. te zijner plaatse, 19. vogel- produkt. 20. meisjesnaam, 22. tijdperk, 23. lidwoord, 26. boom, 27. msect, 28. laatstleden (afk.), 29. gewicht, 30. oosterse titel, 32. de lezer heil. 35. uitroep. 37. elektr. geladen deeltje, 39. familielid, 41. lidwoord, 43. hetzelfde. Oplossingen binnen 5 dagen aan: Redactie „Groot Zeeland", Nieuwstraat 9. Terneuzen Inzender: Adres:......Woonplaats Schrijf linksboven op de enveloppe ,,'t Makkie' Frankeren met 50 cent. O.A. ZEEUWSE PRENTEN J. A. LIMBURG Antiquair, beëdigd Taxateur en Makelaar H^ten Zuidzijde 14, tel. 01119 - 405 INKOOP TAXATIES VERKOOP Een ieder weet inmiddels wel dat 1975 is uitgeroepen tot het internationale monumentenjaar M 75. In heel Europa wordt de aandacht gevestigd op histori sche monumenten, hun estheti sche en praktische functie in de moderne samenleving en de vele gevaren waardoor zij worden bedreigd. Voor elk land werden een aantal zogenaamde „pilot projekts" of, voorbeeldsteden" uitgekozen. Steden die dit jaar extra in het daglicht worden ge steld vanwege hun rijkdom aan monumenten en de wijze waarop zij worden „gebruikt". Voor Nederland zijn in dit kader uitgekozen Amsterdam, Orvelte en Middelburg. Andere Euro pese voorbeeldsteden zijn onder meer Brugge, Verona en Berlijn. Behalve een aantal Europese voorbeeldsteden zijn in elk land ook diverse „landelijke voorbe elden" uitgekozen. In Neder land is dat onder meer de Zeeuwse stad Zierikzee.Niet voor niets behoort Middelburg tot het illustere gezelschap van „Europese voorbeelden". Het telt ruim 1100 grote en kleine monumenten en ook in Zierik- zee zijn er heel wat te vin den..Het monumentenbezit is niet beperkt tot alleen de steden Middelburg en Zierikzee. Ook Veere, Sluis, Goes, Tholen, Brouwershaven, Aardenburg en Hulst om maar eens enkele plaatsen te noemen, beschikken over monumentenrijkdom. En dan zijn er nog tal van kleinere plaatsen, waar de monumenten in niet zo'n groten getale aanwe zig zijn, maar waar toch steeds wel enkele opmerkzame bouw werken te vinden en te bewon deren zijn. Al met al zijn het er honderden, varirend van ker ken, torens, stadhuizen, woon huizen, poorten, molens en wat al niet. Daarbij mogen ook de natuurmonumenten niet verge ten worden. Wat denkt u van de vele honderden natuurgebieden in Nederland, die eveneens tot beschermd monument zijn uit geroepen. Ook hiervan zijn er diverse in Zeeland te vinden. Kortom Zeeland is rijk aan mo numenten. Een wanneer wij Zeeland schrijven bedoelen we heel Zeeland, van noord tot zuid en oost tot west. De Provinciale VVV heeft getracht in haar tijd schrift „Zeeland- Vakantieland" de typische mo numenten van elk gewest te be- lichten en daartoe een vijftal monumentenroutes uitgezet, waarvan één over Schouwen- Duiveland, één over Tholen, één door Midden-Zeeland, één door Oost- en één door West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hierbij is'niet alleen aandacht aan mo numenten geschonken, ook het natuurschoon, de fraaie uit zichtpunten langs de route, eventueel fijne wandelgebieden etc. werden belicht, zodat het rijden van een dergelijke route zowel leerzaam als ontspannend is. Iedere route is uitgezet op een kaart en voorzien van een korte toelichting. Natuurlijk konden niet alle monumenten in deze routes worden vervat. U hebt echter steeds de vrijheid om van de routes af te wijken en zo doende op ontdekkingstocht uit te gaan. U zult verrast zijn. Het tijdschrift „Zeeland- Vakantieland" waarin deze rou tes beschreven zijn, is het mo numentennummer. Dit blad is gratis af te halen bij alle VW- kantoren in Zeeland of op te vragen bij de Provinciale Zeeuwse VVV te Middelburg. Telefoon (01180)-28051. DOMBURG - Ook Domburg krijgt dit jaar weer zijn wieler ronde. Donderdagavond om zes uur worden 55 amateurs „weg geschoten" door de oud burgemeester van Domburg, de heer Sprenger. Na het wegvallen van het wielercomité „Walche ren" heeft de „Vereniging van Ondernemers badplaats Dom burg", die beide vorige wieler ronden organiseerde in samen werking met „W.C. Walcheren" contact gezocht met de Zeeuwse Ren- en Tourclub „Theo Mid delkamp" en dit had tot resul taat dat de mannen op het stalen ros toch hun activiteiten kunnen tonen in genoemde badplaats. Omdat het parkoers door het centrum van het dorp loopt heb ben alle bewoners die langs de route wonen van de organisators een brief ontvangen met het ver zoek de badgasten er op te wij zen dat hun auto's elders moet worden geparkeerd, tijdens de wielerronde. Trouwens alle au to's worden voorzien van een brief (gesteld in het Nederlands en in het Duits) waarin opdracht wordt gegeven dat men voor 17.00 uur het wielerparkoers dient te verlaten. Via borden wordt ook bekendgemaakt dat men de parkeerterreinen bij het strand niet per auto kan verla ten tussen 17.00 uur en 21.00 uur. De Rijkspolitie leidt tevens het verkeer om, komend uit de richting Oostkapelle en West- kapelle. Het parkoers waarop de wielrenners slag leveren loopt vanaf de Markt (start en finish) via de Ooststraat, 't Groentje, Badstraat, Badhuisweg, P.J. Eloutstraat, Voorthuizenstraat, Schelpweg en Wetstraat. Er moeten door de renners 60 ron den worden afgelegd (84 kilome ter). Bij de deelnemers bevinden zich diverse bekende renners zoals de Zeeuwse prijsrijder bij uitstek Toine van ae Bunder, die samen onder andere met Wim de Wilde, Henk de Jong, Rinus Verboom, Cees Spaans, Johnny Verbeke, Thijs Fase en V ester Aarts de provinciale eer hoof moet houden. Bekende renners uit ander streken zijn onder meer Ger van 't Geloof, Jan Konings en Wim Lugtenburg. De winnaar van vorig jaar Peer Maas is absent in verband met een uitzending naar het buitenland. PEDICURE VLISSINGEN - Onder de dramatische titel „Voor hen die nog leven" schrref Broeder Mar- tien Meulendijks kortgeleden een vier-dciige feuilleton in het personeelsorgaan van het Bethesdag-St.-Josephziekenhuis „beo". Die overlevenden zijn alle waterschildpadjes, die, on danks een totaal ondeskundige behandeling, nog steeds, zij het soms moeilijk, ademhalen. Broeder Meulendijks heeft er weinig goede woorden voor over hoe de meeste van deze diertjes mishandeld worden. Hijliet zijn pen de vrije loop in het perso neelsblad en personeelsblad en vertelde de lezers precies hoe wel en hoe het niet moet. Thuis in zijn flat aan de Pres. Rooseveltlaan wordt een wand van de woonkamer in beslag ge nomen door een groot aquarium. Hierin zwemmen een aantal Roodwangschildpadden van di verse afmetingen, die een zeer levenslustige indruk maken. Door de goede zorgen van hun baas hebben enkele al een flinke omvang gekregen. Zo op het oog lijkt het" een vrij eenvoudige zaak' om een paar schildpadjes in de dierenwinkel te kopen en ze los te laten in een bak met water. Het strooibusje met voedsel zorgt wel, dat de diertjes in leven blijven. Volgens Mar- tien Meulendijks is dat de enige handleiding, die de kopers in een dierenwinkel krijgt. Ook hij begon zo met een paar schil d- Ïadjes en wist verder van niets. otdat hij het „schildpadden- boekje" van de heren Aleven en Oskam in handen kreeg en be greep, dat de zaak helemaal niet zo eenvouding was. De zgn. Roodwangschildpadden, die hier in Nederland massaal ge ïmporteerd worden en van Ame rikaanse kwekerijen afkomstig zijn, blijken volledige afhande- lijk te zijn van de temperatuur van het water. Zij voelen zich het, beste in water van 20 a 22 graden en een luchttempera tuur, die enkele graden hoger ligt. Het strooibusje met ge droogde insecten is aardig om als hapje erbij te geven, maar het is belangrijker, dat zij regelma tig gevoed worden met stukjes mager vlees en vis. En zo zijn er nog veel meer punten op te sommen, die de eigenaar van waterschildpadden zou moeten weten. Martien M. raakte al lengs zo gefascineerd door zijn nieuwe hobby, dat hij ging zoe ken naar meer gegevens over zijn troeteldieren. Het aqua riumblad en het orgaan van de terrariumvereniging „Lacerta" gaven geen voorlichting over schildpadden, maar wél maak ten zij hem attent op een studie groep voor schildpadden in op richting. Hij meldde zich direct aan en werd lid van de „Neder landse Studiegroep schildpad den", een initiatief van de schildpadden kenner I. M. Alve- ven uit Deventer. Tot nu toe is het nog maar een kleine groep liefhebbers, die lid zijn en Mar tien M. is de enige ervan, die in Zeeland woont. Maandelijks stuurt de studiegroep een mede delingenblad aan haar leden rond, waarin allerlei schildpad- dennieuws vermeld wordt. De leen kunnen onderling dieren ruilen en in Amsterdam en De venter zijn twee terraria, waar overtollige schildpadden kun nen worden opgenomen. Een Amsterdamse dierenarts heeft zich naar aanleiding van de stu diegroep bereid verklaard om zieke schildpadden te behande len. Ook wil men pressie gaan uitoefenen om een verkeerde import tegen te gaan, b.v. de in voer van zeeschildpadden, die in gevangenschap praktisch niet houdbaar zijn. M rtien Meu lendijks heeft, in de korte tijd dat de studiegroep bestaat, al veel plezier van zijn lidmaat schap gehad. Hij vindt het alleen jammer, dat de kennis nog steeds tot een klein groepje be perkt blijft. Bij het bestuur van de studiegroep heeft hij al eens aangedrongen om wat meer be kendheid aan hun bestaan te ge ven en zich niet alleen te beper ken tot advertenties in bladen als „Aquarium" en „Lacerta". Het secretariaat van de studie groep is bij de heer I. M. Aleven, Welle 14, Deventer. Aan schild- padbezitters, die de stap naar zo'n studiegroep in eerste in stantie te groot vinden, is Mar tien Meulendijks bereid om na dere inlichtingen te geven. Zijn adres is Pres. Rooseveltlaan 128, Vlissingen Vlissingen, Zevende dags adventisten, zaterdag 26 juli 1975. Doopsgezinde kerk Vrijdomweg, van 9.15-10.15 u. bediening des woords, lees- dienst, van 10.15-11.15 u. bij belstudie, Middelburg Doopsgezinde kerk van 10-11 u. bijbelstudie, van 11-12 be diening des woords door de heer C.J. Weeland. Vlissingen, Herv. gemeente, zondag 27 juli 1975 St.- Jacobskerk 10 u. ds. Y. v.d. Schoot, 17 u. geen dienst, Jo- hanneskerk 9.30 u. ds. Door nhein, 19 u. ds. Y. v.d. Schoot. Open Hof Paauwenburg, 9.30 u. ds. Hoogerwerf, 17 u. ds. Blauw. Ter Reede, 19 u. ds. v.d. Wind. Bethesda-St.-Joseph, 10 u. de heer Van Leerdam. Vrijz. Hervormden/Remonstra- ten, Ophir 10.15 u. dr. J.P. van Royen, rem. pred. Rotterdam. Doopsgezinde gemeente, Vrij domweg, 10.45 u. ds. N. de Boer, Amsterdam. Evang. Luth. gemeente, Wal- straat, 9 u. ds. J.G. Panhuise, Middelburg, 10.30 u. ds. J.G. Pahuise, Den Haag. Geref. Petruskerk, Paul Kruger- straat, 9.30 u. ds. A. van Eg- mond, Gapinge, 19 u. ds. E Hoogerwerf. Chr. geref. kerk, Kasteelstraat, 10.15 en 17 u. ds. J.W. Maris Geref. kerk (vrijgemaakt), La- noystraat, 27 juli 10.30 u. ds. H. Moster. 17 u. d.s. H.M. Smit. Geref. gemeente, Marnixkerk Souburg, 9.30 en 16.30 ds. Snoep. Geref. kerk Kanaalstraat Sou burg, 27 juli west 8.45 u. ds. Dorgelo, oost 9.30 u. ds. Van- haelen, 19'u. ds. Dorgelo, ge- zamenl. dienst kerk Kanaals traat. Kristen Zuid Molukse kerk, Oost-Souburg 15 u„ ds. P. Fa- der, Koudekerk 12 u. ds. P. Fader, Ochtend geen dienst. Herv. gemeente Koudekerke, 27 juli 9 en 10.30 u. ds. De Jong. Koorkerk Middelburg, 10.15 u. ds. P. Simoons, Bergen op Zoom. R.k. kerk Walcheren, 26-27 juli 1975. O.VV. Souburg Martinuskerk. zaterdag 19 u. en zondag 10.30 u. Paauwenburg Open Hof, Zon dag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singelkerk, zaterdag 19 u: (dameskoor), zondag 9.30 u. en 12 u. Bethesda-St.-Joseph, zondag 11 u. Ter Reede, vrijdagmorgen 9 u. Middelburg, kerk Lombard straat, zaterdag 19.00 u„ zon dag 10.15 en 19.00 u. Hoeksteen, Rozenburglaan. zondag 11.30 u. Dishoek-Koudekerkc. 10.00 u. Oostkapelle, Ned. herv. kerk, zaterdag 19.00 u. Veere, Ned. herv. kerk, zaterdag 19.00 u. Vrouwenpolder, Toeristenkerk. Fort den Haakweg, zaterdag 19.00 u„ zondag 10.00 u. Zoutelande, zaterdag 19.00 u.; zondag 10.00 u. Jehovah's getuigen. Konin krijkszaal Van Dishoeck- straat 34 te Vlissingen, don derdagvan 19.30-21.30 uur en zondag van 10.00-12.00 uur. Volle evangelie gemeente. Vlis singen, iedere zondag 9.45 uur, en iedere woensdag 19.30 uur, in de Filadelfiaka Vrouwenstraat 5. Leger des Heils Vlissingen, ie dere zondag 10.00 uur, Heils- bijeenkomst en 8.30 uur Ge- tuigenbijeenkomst. Anglican Church Service, Everv sunday morning prayer 10.3b H., and evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seaman Chapel, Scheldepoort Vlissingen-Oost. Reader A. Driver. The Bethel Pentecoastal Temple Inc.. wijkgebouw Zuiderba ken Rentmeesterlaan, Middelburg-Z. diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 u ge meentedienst. Vlissingen. Doktersdienst. Za. 26 juli dr. De Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 12121, zo. 27 juli di". Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. De dienst loopt van 0.00-24 u. Visites aanvra gen voor 10 u. Spoedgevallen van 12.30-1 en van 17.30-18 u. Apotheek. Van 26 juli tot 2 au gustus geopend apotheek J.M.H. van de Sande, Bad huisstraat 30-32, tel.. 12066. Te Middelburg geopend apo theek L. v.d. Boogert, Vrij landstraat 79.' Tandarts. Za. 26 en zo. 27 juli van 11-12 u. dr. P. Bruynzeel, Londense Kaai 7, Middel burg. tel. 01180-25963. Verloskundige. Za. 26 en zo. 27 juli, mej. P.J. van Ginkel. Pr. Rooseveltlaan 232, tel. 12775. Huisartsen Souburg, Arnemui- den en Nieuwland. Za. 26 en 27 juli dr. N. Kapteijn, Lek straat 6, Souburg, tel. 01183- 61630. Voor Middelburg- Zuid en Daewendaele, patiën ten van di'. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kod de, zie Souburg. Dierenarts. Za. 26 en zo. 27 juli, dr L.J.J. Schofaerts. Vlissin- ipel, gen, tel. 01184-14699.'Consult alleen na tel. afspraak. Visites aanvragen indien mogelijk v.m. tussen 8 en 9 u. Honden-Informatie-Centrale te Goes, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisver enigingen. Za. 26 en zo. 27 ju li, zuster B. van der Meer, IJs- selstraat 12, Souburg, teL 01183-61541. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Ri- them, za. 26 en zo. 27 juli zus ter W. Verhagen, Stemerding- laan 119; tel. 01183-61541. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis", za. 26 en zo. 27 juli zuster Bakker, de Ca- sembrootstraat 26, Westka- Eelle, (heeft geen telefoon), an ook gebeld worden zuster Kopmeis-, de Ruiterstraat 11, Koudekerke, tel. 01185-1925. Prestatieloop - Woensdag 23 ju li, 19.00 uur, vanaf grote par keerplaats in het Nollebos. Ned. Herv. Kerk woensdag 23 juli te Domburg, Zomera vondstilte, m.m.v. Dom- burgse Koren. Openlucht-theater Tooren- vliedt, donderdag 24 juli, 14.30 uur: Middelburg. Kin dervoorstelling met Asse poester. Vuurwerk, donderdag 24 juli. 22 uur: op de Oranjedijk, Vlis singen. St.-Jacobskerk, vrijdag 25 juli, 20 uur: Vlissingen, Orgelcon cert te geven aoor Bram Be ekman, Middelburg. Walstraat-Promenade, zaterdag 26 juli: Poppenkastvoorstel ling van 15.16 uur: Carillon- 1 concert op de St.-Jacobstoren te Vlissingen door R. de Waard. Nieuwe kerk, dinsdag 29 juli. 20 uur: te Middelburg, Orgel concert te geven door Jan J. van de Berg, Delft. Oriëntatie- en puzzie-rit voor auto's en brommers, woens dag 30 juli. Inschrijven vanaf 19 uur: Sporthal, Vlissingen. Woningbouwvereniging „Goed Wonen". Weekenddienst voor storingen aan C.V. en liften, 26 en 27 juli de heer J. Wee land. Ravesteinplein 14, Vlis singen, heeft geen telefoon. Donderdag 24 juli 2.38 en 14.50; vrijdag 25 juli 3.16 en 15.26; zaterdag 26 juli 3.49 en 16.00; ag 27 juli 4.23 en 16.33; maandag 28 juli 4.56 en 17.03; dinsdag 29'juli 5.28 en 17.3'6; woensdag 30 juli 6.07 en 18.18. Storingen Gas en Elektriciteit. Van maandag t.m. vrijdag van 's morgens 8 tot's avonds 17 uur. Tel. 01184-15110. Buiten kantooruren voor alle storin gen tel. 01184-19191 (alleen voor Vlissingen. Valkenisse, Domburg. Marie kerke, West- kapelle, Veere en Arnemui- den). Voor Middelburg bellen Gemeentebedrijven, tel. 01180-14356, na kantooruren tel. 01180-14358. EN APPARTEMENTEN VERHTJ b R TRAMSTRAAT 3 'Voor jong en oud een gezellige en prettige sfeer. Geopend van 20.00 tot 01.00. uur. Maandags gesloten. Frans van Wijk. Tel.: no. 01183- 1617. GOES - Het NW- jongerencontact Zeeland wi) haar organisatie in Zeeland nieuw leven inblazen. Daarvoor zijn vooral actieve mensen no dig, omdat het werk nu maar door weinig mensen wordt ge dragen. Om meer mensen en thousiast te maken wordt er in september wn introductieweek-end gehouden, waarvoor alle jonge leden van alle bonden in Zeeland worden uitgenodigd. Dit week-end wordt op 27 en 28 september gehouden. Tijdens dat week-end gaat in groepjes gepraat worden over allerlei on derwerpen die de werkende jon geren in Zeeland aangaan. Er komen districtsbestuurders en bondsjongerensecretarissen. die iets gaan vertellen over hun bond en hun district. En daar naast is er ontspanning. Zo staat er ook een voorstelling van to neelwerkgroep Proloog op hei programma. „Het week-end is geen doel" aldus het Zeeuws NVV- jongerenblad Stroming, „maai een middel om het werk van het NVV-jongerencontact en het jongerenwerk van de bonden nieuw leven in te blazen".

Scheldebode | 1975 | | pagina 5