Rabobank Q Woningleegstand in Middelburg nu sterk teruggelopen 1.69 Country Gazette, Curved Air, Kayak Midsummerpopfestiva! Vlissingen EXPOSITIEVERKOOP IN ROGGEVEENHUIS de scheldebode zeggen. BEJAARDENWONINGEN IN DE BINNENSTAD Geen huldigings- concert voor raad Veere BOEKEN 7.eemv$e lila Scheldebode-kringetje dat u dit weet MAARTENSE 'Y\aal$ n\ode Leegstand TAPIJTKOPERS OPGELET DElrlllhH; want als die uithangt is het feest! En bij feest hoort FEESTVOORDEEL! deze week Expositie produkten Derde Wereld vlissingen Assepoester in openluchttheater REDACTIE: Dominee Teutschei verlaat Borssele Wolphaartsdijk krijgt speelveld de schddebode •25e JAARGANG NO. 30 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V. - BREDA) WOENSDAG 23 JULI 1975 MIDDELBURG - In de pe riode van half augustus tot eind oktober dit jaar worden er door dc Woningbouwvereniging Middelburg 38 bejaardenwo ningen in de binnenstad opgele verd. De betreffende woningen zijn gelegen aan de Volderij- laagte en de Sint Jorisstraat. Aan het Bellinkplein zijn er nog 14 in aanbouw. Verder zijn er plannen voor nog 12 en 20 stuks elders in de binnenstad. In een vorige week verstrekt persbe richt spreekt de W.V.M. de hoop uit, dat deze toch ook binnen een paar jaar klaar zullen zijn. Er is nogal vraag naar die wo ningen in de binnenstad. De wo ningbouwvereniging kreeg 170 aanvragen te verwerken, waar van er maar 38 zijn gehonoreerd. Alle aanvragers(sters) werden persoonlijk bezocht. De W.V.M. zag zich geconfronteerd met een vervelend probleem van toe wijzing. Een woordvoerden „We hadden weer met de wo ningtoewijzing „oude stijl" te maken. Men moest de hand op houden om een woning te krij gen". Met enige van de aanvragers die een afwijzing kregen, is de W.V.M. nog bezig om na te gaan of deze mensen op een andere manier geholpen kunnen wor den. Middelburg-Zuid. De W.V.M. verwacht dat de leegstand ver der zal teruglopen, reden waarom de - gestaakte - nieuw bouw weer op bescheiden schaal ter hand genomen wordt. De woningbouwvereniging houdt er rekening mee, dat er voorlopig een mate van leeg stand zal blijven; dit ziet zij ech ter niet als een negatief feit. Men gaat er bij de W.V.M. namelijk van uit, dat het recht op woon ruimte elementair is. Daar zit dan aan vast dat er gezorgd moet worden voor een keuzemoge lijkheid. Veel mensen in Middelburg hebben verwacht, dat we zou den moeten rekenen op vesti ging van grote aantallen rijks genoten. Dit in verband met de woningleegstand. Deze ver wachting zal waarschijnlijk niet bewaarheid worden, omdat er eenvoudig niet veel woningen zijn aan te bieden. De W.V.M. piekert er over igens niet over om zich afwij zend op te stellen ten opzichte van rijksgenoten. Wel heeft zij te kennen gegeven, dat, wanneer het gaat om vestiging van vijf of meer gezinnen, waarvoor geen werk is, een contactpersoon aanwezig moet zijn, zoals die er ook is als er een groep buiten landse werknemers bij een be paald bedrijf komt. Een contactpersoon zal even tuele problemen kunnen aan- pamken, die voortvloeien uit de andere manier van leven van de rijksgenoten. „Het is nu een maal zo, dat wij hier dikwijls wat anders leven dan wat voor buitenlanders normaal is", stelt de W.V.M. voorzichtig. 4 dubbeldikke roomijsjes van 1,80 deze aanbieding geldt van 24 t/n 307. A lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllll MIDDELBURG - Zaterdag 26 juli begint in het Jacob Rog geveenhuis een verkoopten toonstelling van produkten uit de Derde Wereld. De expositie in het bejaardentehuis omvat onder andere houtsnijwerk, kleding, kunstvoorwerpen, be schilderd aardewerk en genot middelen als thee en koffie. De opbrengst van de verkoop gaat naar kleine gemeenschappen in de ontwikkelingslanden. De produkten worden geïm porteerd door de stichting AB- AL, welke de afzet van produk ten uit landen in de Derde We reld wil bevorderen. ABAL biedt de waren tegen een be trekkelijk lage prijs aan. De ten toonstelling in net Jacob Rogge veenhuis zal dagelijks geopend zijn van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. Illillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De leegstand van woningen in Middelburg is het laatste half jaar behoorlijk teruggelopen. Een half jaar geleden had de woningbouwvereniging nog 300 woningen leeg staan. Dit aantal is teruggelopen tot 200. In totaal staan er nu in Middelburg onge veer 300 woningen leeg; op de gehele woningvoorraad is dat 2 Vi procent. Dat valt dus nogal mee. De meeste leegstand zit echter bij de W.V.M., namelijk ongeveer 200 woningen en dat is bijna 5 procent van de 4300 wo ningen van de Woningbouwver eniging Middelburg. De leeg stand zit vrijwel geheel in een aantal flatgebouwen in vanaf 1 augustus is ons buitenterras overdekt en zonodig verwarmd op zaterdag 2 en 9-augustus het beroemde zigeunerorkest tata mirando (net een beetje beter en anders) boulevard evertsen voortaan alle seizoenen fijn uitzicht op de schelde tijdige tafelreservering dringend aanbevolen, tel. (01184) 13255 VLISSINGEN Onder de naam Midsummerpopfestival Vlissingen '75 organiseert het Bredase Black Lee Agency in samenwerking met de Boddy's uit Amsterdam en BTM Haar lem dit grootse openluchtgebeu- ren op donderdag 24 juli. Plaats van handeling is het Vebenabos te Vlissingen (2e duinopgang). Het festival begint 's middags om twaalf uur en duurt tot mid dernacht. Het programma van dxt zo merse popgebeuren omvat vele bekende binnenlandse en bui tenlandse popformaties en po partiesten die speciaal en alleen voor dit gebeuren naar Vlissin gen komen. Absolute topattrac ties zijn de Engelse symfonische rockgroep Curved Air, de En gelse folkzanger en gitarist Mi chael Chapxnan, de Ameri kaanse zwarte „humoristische" blues artiest Cousin Joe from New Orleans en niet te vergeten de Amerikaanse Bluegrassfor- matie Country Gazette. Van eigen bodem komen bo vendien de topformaties Kayak, de Bintangs en American Gipsy Kaarten voor dit popgebeuren zijn in de voorverkoop verkrijg baar a f 8,50 plus f 0,50 plaats bespreking bij de VVV-kantoren in Vlissingen (tel. 01184-12345), Breskens, Cadzand, Temeuzen, Domburg, Koudekerke, Middel burg, Oost-Kapelle, Seroosker- ke, Veere, Vrouwenpolder, Zou- telande, Goes, Renesse, Burgh-Haamstede, Zierikzee. Verder zijn er kaarten verkrijg baar aan de kassa's op het festi valterrein a f 12,50. MIDDELBURG - Assepoes ter heet de kindervoorstelling, die donderdagmiddag 24 juli in het openluchttheater Tooren- vliedt wordt opgevoerd. Assepoester begint om halfd- rie. De entree bedraagt 1,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de gemeentelijke culturele dienst, Schouwburg, Molenwater 99a, van 8.00-12.00 en van 13.00- 17.00 uur. Ook kan men kaartjes krijgen aan de kassa van hét openluchttheater, vanaf een uur voor de voorstelling. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg Veere. e.o. en Vlissingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29. tel. 01184-16869 Middelburg: J. Kuipers. Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. 01600-22341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus 73-Tei. 01184-16830 AOVERTENTIE-AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en. Spuiplein 94. Tel. 01184-16830 Michael Chapman VEERE - De gemeenteraad van Veere zal geen huldigings concert krijgen, zoals Arjoan in zijn klapbank van twee weken geleden voorstelde. Arjoan ver telde toen dat de raad Veere er voor gezorgd had dat de mu ziekvereniging „Veere's genoe gen" toch op het marktplein haar curiosamarkt mocht hou den voor het spekken van de kas. B. en W. hadden dat verzoek af gewezen en de vereniging naar de Korenmarkt verwezen, om dat het college verwachtte dat het toeristenverkeer vertraging zou krijgen. In de raad van Veere is toen een motie aangenomen om Veere's genoegen" toch op het Marktplein haar kramen op te laten slaan. Maar ook die motie heeft B. en W. niet kxinnen ver murwen, „Veere's genoegen" moest toch naar de Korenmarkt en dat heeft ze gemerkt. Er is veel minder geld binnengeko men, dan redelijkerwijs was te verwachten. Arjoan vindt dat bijzonder jammer en vanzelfsprekend is een huldigingsconcert nu van de baan. Hij hoopt dat een volgende markt wel op zal brengen wat er nodig is. En nog steeds vindt hij het geen stijl dat een curiosa- markt móet wijken voor het ver keer. Tenslotte is een markt plein er in de eerste plaats om een markt te houden. En zeker vakantiegangers kunnen best een eindje omrijden. Daar blijft hij bij. MIDDELBURG - Van zater dag 26 juli tot en met zondag 3 augustus wordt door de stich ting ABAL'weer een expositie en verkoop gehouden in het Jacob Roggeveenhuis aan de Noord - singel 106. De in ontwikkelings landen vervaardigde produkten. o.a. kunstvoorwerpen, houts nijwerk, kleding, stoffen, riet vlechtwerk, boombasttekenin- Ei, sieraden, puzzels, poppen, childerd aardewerk, sportar tikelen, houten gebruiksvoor werpen, tafelkleden, pijpen en lampen, alsook thee en koffie, worden door de Stichting ABAL te Den Haag geïmporteerd. ABAL wil de afzet van pro dukten uit de ontwikkelings landen bevorderen, waarbij zij er van uitgaat, dat alleen een grote afzet de bevolking van de arme landen in staat stelt een produktieapparaat op te bou wen, van een zodanige beteke nis, dat er sprake is van een im puls voor de werkgelegenheid en daarmee van een stap in de rich ting van menswaardiger leefom standigheden. Om de afzetmo gelijkheden zo weinig mogelijk te beperken biedt ABAL de pro dukten tegen een relatief lage prijs aan. De Stichting koopt recht streeks - zonder tussenkomst van de handel - in bij produk- tiekoöperaties in o.a. Botswana, Brazilië, Kenya, Mexico, Nepal, Nigeria, Pakistan en Tanzania. De inkoopprijs, die ABAL be taalt, worat doelbewust afge stemd op de in het desbetref fende gebied geldende markt prijzen, zodat van een alleszins rechtvaardige beloning sprake is, zonder dat het plaatselijke marktevenwicht wordt ver stoord. Zij concentreert zich op de import van vaak traditionele, handvervaardigde artikelen omdat juist de produktie hier van zeer arbeidsintensief is en de werkgelegenheid bevordert. Ook zijn deze produktien niet wezensvreemd aan de eigen kul- turen van de ontwikkelingslan den. ABAL verkoopt de geïmpor teerde produkten zelf aan de consument in eigen winkels en op manifestaties. Voor diverse organisaties, die zich verwant voelen met de problemen van de ontwikkeligslanden en ook voor een aantal detailhandel- bedrijven fungeert zij als tus senpersoon. De expositie en verkoop in het Jacob Roggeveenhuis is dage lijks geopend van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. De ingang is aan de Gerbrandylaan. UW tapijtspecialist plein 1940 middelburg gaat van 21 juli tot 4 aug. met vakantie In de UITVERKOOP nog vele aantrekkelijke voor heel weinig geld bij Paul Krugerstraat 55 Vlissingen v dat onze glazenwasser altijd gehaast wordt door de dames die onze etalages staan te bekijken. ^J-ange^Zelke^T^Ojstingen^ BORSSELE - Het dorp Bors sele verliest over enkele maan den zijn hervormde dominee. Want ds. H. Teutscher heeft een benoeming aangenomen tot predikant van het verpleegte huis „Het Zonnehuis" in het Gelderse Beekbergen. Het ko mend najaar zal hij dan ook naar Gelderland verhuizen. Vunaf 31 juli, vrienden, zul len alle Overijsselse boeren hxin brievenbus in het oog kunnen houden. Op die dag komen de boeren in Overijssel massaal in actie. Ze zijn het beu om nog langer een paar keer per dag honderden meters te lopen om te kijken of de postbode al langs is geweest. In navolging van hun collega's in de Achterhoek gaan ze de bui tenbussen wat dichter bij huis zetten, zodat ze hem tenminste kunnen zien. De PTT heeft de buitenbrie venbussen langs de openbare weg neergezet om de postbo den wat sneller hun werk te laten doen. Nou hoeft dat al niet van alle postboden. Ik heb al eerder verteld van die Zeeuwse postbode die ronduit toegaf dat hij het maar niks vond. omdat hij op deze ma nier het praatje en het kopje koffie van de vaste klanten miste. De man had zelf een op lossing gevonden, hij deed zijn plicht, stopte de post in de bui tenbus, ging vervolgens wel even vertellen dat er post was. Maar daar gaat het nou niet om. De boeren en ook de an dere mensen die ver van de weg wonen willen hun post in de gaten houden. Zeker omdat de bussen nou niet direct uit gerust zijn met de grootste vei ligheidsmaatregelen. Het is voor een heleboel mensen een koud kunstje om ook zonder sleuteltje de correspondentie van anderen te bemachtigen. En in deze tijd van betaalche ques is dat niet zo leuk. Vandaar dat er maar eens wat veranderd moet worden, vinden de boeren in de Achter hoek en Overijssel. En ze doen dat niet op hun eigen houtje. In Overijssel staan alle 72 afde lingen van de landbouworga nisatie achter de actie. Het ge beurt trouwens ook niet met de botte bijl. In de Achterhoek zijn ze eerst netjes naar het postkantoor gegaan om te ver tellen wat ze gingen doen. En daar past geen ander woord voor dan „keurig". Om kort te gaan, misschien dat ook de Zeeuwse landboxiworganisa- lies hier iets van kunnen leren. Een heleboel van hun leden zullen dankbaar zijn. Dankbaar zullen ook de in woners van Waarde zijn, als er eens iets werd gedaan aan de wegwijzers op het allernieuw ste stuk rijksweg 58. Wie vanaf Goes en ook vanaf Bergen op Zoom naar Waarde wil, zal te vergeefs zoeken naar een af slag. Dat hebben al heel wat mensen gemerkt. En ook de inwoners van Waarde die een tijdlang tevergeefs op hun be zoek zitten te wachten. Krab- bendijke, Kruiningen, Kapel- Ie, Yerseke, Rilland Bath staan allemaal met grote letters op de bekende blauwe bordexx. Maar heel wat argeloze auto mobilisten hebben al tever geefs gezocht naar de afslag Waarde". En ze hebben al heel wat ki lometers omgereden in de ver onderstelling dat er na de af slag Kruiningen/Krabben- dijke nog wel een naar Waarde zou komen. Ze hebben gemerkt dat ze kilometers lang-tot Ril land - moesten doorrijden om van die grote weg af te komen, en vervolgens weer evenzoveel kilometers terug om Waarde alsnog te bereiken. Het is mij niet duidelijk waarom Waarde „van de kaart is verdwenen" of het moest zijn dat de autoritei ten ervan uitgaan dat, sinds de stank van de smeerpijp die het dorp nog steeds teistert, er niemaxxd meer belangstelling heeft voor deze plaats. Aan die stank hebben de bewoners geen schuld en er zijn best nog mensen die naar het dorp wil len komen, al was het maar om het comité leefbaarheid Waarde in zijn acties te steu nen. Daarom mogen die zes lettertjes er best bij op die rich- lingsaanwijzer Kruiningen/- Krabbendijke, want daar moe ten de automobilisten afslaan. Arjoan. De winnaar van de vorige week is de heer Consenulder, Westerzicht 133, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige xoinnaar. Loop dan even binnen bij ons kantoor, Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn Banket bakkerij Faber, Raadhuisstraat 28, de alombekende kwaliteit staart; slagerij De Vries, Wal stra at, een half pond biefstuk; Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebak ken vis uit de zaterdagreclame; Drogisterij Lutweiler, Lange Zelke 80, een luxe flacon bad- schuim; Smith Kaas, markt kraam, een pond kaas naar keu ze; Slagerij Oosterom, Wal- straat 100, 300 gram vleeswa ren; t Gouddoppertje, Brillen - specialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermostaat; Dranké- nimport Jan Duimel, Hermes- weg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f 3,95; Annikes cafetaria, Betje Wolfplein, twee broodjes Annikes met koffie; Fa. van de Vijver, radio en tv., Kanaals traat 12, Oost-Souburg, een maal gratis batterijen voor een transistorradio; Midgetgolf- baan Delta, Burg. van Woelder- laan, Vlissingen, gratis speel ronde en twee consumpties; Nieuwendijk 31, Vlissingen, bon voor pannekoeken, plus koffie voor twee personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. K. Walraven, Zandstraat 8, Ter- neuzen. P C. Bertijn, Alb. Cuyplaan 31, Vlissingen. J.M. Vos, Jac. Klaaijsenstraat 27, Goes. C. Fokker, Zuid weg 25, Zonne- maire. J. Groen-Keizer, Pr. Marijke- straat 34, Middelharnis. WOLPHAARTSDIJK - De jeugd in Wolphaartsdijk krijgt een speelveld. Het is de bedoe ling de speelplaats aan te leggen op het terrein bij de Molendijk en de Burg. Hackstraat. Wan neer het speelveldje wordt ge maakt is niet bekend, omdat nog gezocht wordt naar geld om het aan te leggen.

Scheldebode | 1975 | | pagina 1