JAZZ-PL A TEN .VERTROUWELIJK VROUWELIJK HET ZONNEBAD De Salmonel werkt snel NIEUWE BOEKEN Gouden Zeezwaluwfestival jn moet voor MarioI Flore doorbraak naar buitenland worden KNOKKE - Waar zij zes jaar geleden tijdens het inmiddels verdwenen Knokke-festival in gezelschap van haar teamgenoten René Frank, Annet Hesterman, Dave en Rosita Bloom de eerste stappen probeerde te zetten op weg naar een roemrijke carrière daar probeert Marjol Flore nu een volgende en wellicht nog belangrijkere stap te doen, op weg naar erkenning in het buitenland. De 27-jarige chansonnière is in datzelfde Knokke namelijk hoofdpersoon in een KRO-televisieprogramma dat mee gaat dingen naar de Gouden Zeezwaluw 1975. Na alle vijf voorgaande Zeezwaluwen verstoken te zijn geweest van prijzen, probeert de KRO het opnieuw, nu met een tour-de-chant van Marjol Flore, nadat o.a. Euson vorig jaar hoofdrolspeler was. De bedoeling van het Gouden Zeezwaluw-festival is dat een aantal landen met dezelfde technische faciliteiten in de zelfde ruimte, maar met een ei gen regisseur voor een uitgele zen publiek een amusement- sproduktie van ca. dertig minu ten maakt. Twee jury's, pers- en tv-jury, beoordelen aan de hand van de ampexopnamen de amu sementswaarde om op 8 juli (het festival duurt al vanaf 11 juni) de Gouden Zeezwaluw uit te reiken aan het volgens hen beste programma. Tussen de veel vergende repe tities door, werd een gezelschap Nederlandse persmensen on langs in Knokke de kans gege ven Marjol Flore eens naar haar plannen voor de toekomst en haar mening over deze KRO- produktie te vragen. Marjol, een rap pratertje, be kent dat ze na het toen nogal ge ruchtmakende Knokke-festival het niet meer zag zitten in zang competities. „Ik beschouw (Et festival met als een competitie, je merkt toch nauwelijks wat van de concurrentie. Daarom wilde ik best met dezeproduktie meedoen toen de KRO mij uit nodigde. Ik vond het de kans om mijn blik eens wat meer op het buitenland te kunnen ncnten. Of ik dit festival win of verlies, dat interesseert me weinig. Als het een goed programma wordt en daar heb ik met regisseur Fred Rombouts veel vertrouwen in, dan kan dat een doorbraak naar het buitenland betekenen" „Het is heus niet, zoals ze mij zo vaak willen laten zeggen dat Nederland te klein voor me is, maar het is natuurlijk moeilijk voor me in Nederland een rede lijk bestaan op te bouwen. Mijn liedjes zijn namelijk weinig commercieel. Wil ik dus wat geld verdienen, dan moet ik ook naar het buitenland, want com merciële liedjes zou ik eigenlijk zo lang mogelijk uit willen stel len. En daar wil ik geen conces sies aan doen zolang ik brood op de plank heb". Toch wil de tamelijk vols lanke Marjol niet alles af laten hangen van winst of verlies bij de Gouden Zeezwaluw In het najaar gaat zij namelijk samen met Sylvia Alberts in de Neder landse theaters een „two- woman-show" brengen „Ik ge loof dat in dit genre zoiets in Nederland nog niet is voorge komen Het is dan ook een uit daging voor me deze theater productie met Sylvia te doen Het wordt een showt je waarin we ieder onze eigen liedjes bren gen, afgewisseld door wat sket ches dat niet gespeend zal zijn van komische effecten Sylvia is bijvoorbeeld klein en tenger en ik, nou je weet wel, wat groter en voller van omvang De teksten zijn overigens van o.a Alexan der Pola, Jan Fillekers, Rob van Houten en George Groot" De show van Marjol Flore in Knokke is eigenlijk een uittrek sel van haar laatste tour-de- chant Ondanks de niet zo lo vende kritieken over deze show in tegenstelling tot de vonge, heeft het toch wel enorm sterke nummers zoals Marjol Flores herkenningslied „C'est d Ham- bourg" en één van haar sterkste nummers „Les Blouses Blan ches", een emotioneel nummer dat Marjol nog nooit voor de televisie heeft aangedurfd. „Les Blouses Blanches"' is een erg moeilijk nummer dat een erg aangrijpende tekst heeft Het is wel een waagstuk, maar met Fred Rombouts durf ik het wel aan We hebben nog aan een on dertiteling gedacht, maar dat lijkt me toch te veel afleiding geven Ik zing in het programma zo n acht negen liedjes. Engel se, Franse en Duitse De liedjes worden achter elkaar door ge zongen. zonder onderbreking De mensen krijgen geen tijd om adem te halen Nee, ik zing geen Nederlandse bedjes, ik weet namelijk dat Nederlands met m'n sterkste kant is, maar ik vind personality belangrijker dan de taal" Het programma van Marjol Flore dat meedingt naar de Gouden Zeezwaluw wordt in het najaar uitgezonden op de Nederlandse televisie. GUUS VAN HOLLAND Rob van Reijn de bekende mime-speler ligt in het zie kenhuis. Na lang wikken en wegen en na urenlange ge sprekken met vrienden en kennissen heeft hij besloten zich nog een keer te laten ope reren aan zijn gebrek; zijn ha- zelip. „Het heeft me heel wat moeite gekost deze stap te ne men" vertelde Rob me die al tien keer geopereerd werd. Maar legde hij uit voor het vol gende programma wat ik van plan ben te gaan doen De Aap van Kafka is het erg belangrijk dat ik goed te verstaan ben. Het gaat Rob overigens goed. Al baalt hij stevig, maar wie doet dat niet in een ziekenhuis. Het gaat goed met Rink Groeneveld. Ik ontmoette hem onlangs in de studio waar hij aanwezig was om de groep Holland te begeleiden Rink produceerde de hit Magie Mary die deze groep op het ogenblik heeft. Hij vertelde me dat hij net terug was uit Rome waar hij samen met zijn vriend Peter Cook filmmuziek en tek sten heeft geschreven voor een zeer slechte spaghetti western De muziek die Greenfield en Cook vorig jaar voor een komi sche Italiaanse sexfilm schre ven loopt erg goed Per dag worden van de singel zo'v honderd exemplaren ver kocht. In Nederland is dat plaatje nog steeds niet te koop De beide films zullen ons land volgens Rink ook nooit halen. Voorlopig concertreert hij zich volledig op Holland. Ik hoop zei hij dat ze met hun carrière net een stapje verder komen dan ik met Greenfield en Cook Het was een leuk duo maar ge haald hebben we het niet Eer lijk is Rink in ieder geval wel Het gebruik van drank neemt toe in de omroep zo las ik in het personeelsblad vooi de omroep Spreekbuis. Direc teur van de NCRV de heer Var den Bos heeft in een NOS be stuursvergadering al eens op het soms overmatige gebruik van alcoholica in de omroep- kantines gewezen. Hij werd toen uitgelachen, met name door de heren van de VARA voor wie kort geleden een ver bod op alcoholhoudende dranken in de studio's is inge voerd. Op recepties van de omroep gaat het er ook nogal eens niet mis te verstaan toe. De voorzit ter van de NOS oom Emile Schuttenhelm pleegt op derge lijke gebeurtenissen zijn bor relglaasje in zijn bovenste zakje van zijn colbertjasje te dragen. Hij legde me uit toen ik naar deze opmerkelijke ge woonte vroeg: „Het heeft een tweeledig doel, het laten zien van ik kan van de drank afblij ven en ik beb mijn handen vrij. Tussen haakjes er zijn zo vertelde men mij dit jaar na de nieuwjaarsreceptie van de NOS minder auto's geramd op het parkeerterrein dan te doen gebruikelijk was. Wie weet is men toch verstandig aan het worden. Joumaalomroeper Eef Brouwers blijft in dienst van de NOS. Gelukkig maar want een journaal zonder het vertrouwde gezicht van onze Eef zou er met op vooruit gaan Eef Brouwers had plannen om de NOS te ver laten en over te stappen naar het nieuwe Gesproken Dagblad van de Telegraaf De voornaamste reden van deze plannen was dat Eef vond dat hij bij zijn huidige werkgever te weinig verdiende Bij nader inzien besloot Eef toch maar op zijn oude post te blij ven. De kritiek op het gesproken dagblad was vooral van de kant van de blmdenorgamsaties lang niet mals Eef had nog geen handtekening gezet waardoor hij makkelijk van zijn monde ling gedane toezeggingen afkon Bij de NOS is men erg blij met de inkeer van hun collega Tot slot De KRO heeft de laatste wedstrijd in het om roep voetbaltoernooi ook ver loren. Dit betekent dat alle wedstrijden verloren zijn; dus een laatste doch eervolle plaats. Hoe de KRO-vrouwen het hebben gedaan in Tegelen hoop ik volgende week te ver tellen. NORA STEIN FEL Something old, something new, something pink, something blue. Emi-Bovema 5c062-2518l. The Diamond Five. Cees Slinger-piano, Harry Verbeke-tenor sax, Cees Smal- valva trombone fluegelhom, Frank Noya-bas, John Engels drums. De laatste tijd wordt het steeds duidelijker dat een goede jazz-plaat niet per se hoeft te worden volgespeeld door bui tenlandse musici, want Emi- Bovema heeft onlangs een plaat uitgebracht met het fameuze Nederlandse kwintet The Dia mond Five. Ondanks het feit dat deze heren hun sporen reeds lang verdiend hebben in het jazzgebeuren, is het beslist geen massaprodukt geworden, van zo maar even snel een plaat volspe len, dan is er weer een nieuwe op de markt Het openingsnummer Don't you worry 'bout a thing, komt op mij af als heerlijk, fris en spran kelend. Take the „a" train wordt vakkundig gebracht maar per soonlijk hoor ik dit nummer lie ver in een big-band bezetting Grandfather's walz is een ju weeltje, waarin Cees Smal be wijst niet alleen een goed com ponist te zijn, maar ook weet hoe een trombone bespeeld moet worden Hij geeft hier samen met Harry Verbeke, op de tenor sax, een juweeltje van zeer hoge karate weg (Flonkerend ge woon) Het vierde nummer The pink phanther sluit de eerste kant op ware wijze af Op de tweede kant komen de nummers voor Brother John, Relaxing at the jazz corner. Blue bass, en Samba to come Alle vier de nummers zijn composi ties van Cees Smal Men hood eigenlijk veel te weinig num mers van zijn hand, want op deze 16 minuten en 39 seconden staan werkjes van klasse Vooral Brother John is uitstek. een swinger bij Deze plaat is beslist een aan rader voor elke jazz-liefhebber die van pure swing houdt Mag ik u nog even wel vermelden dat hij niet bij de juwelier te krijgen is bij uw platenhandelaar HET HAND WERKBOEK kinderen", is een uitgave van VOOR KINDEREN Cantecleer B V te De Bilt en kost m de winkel: f 19.50. Jutta Lammèr heeft een leuk handwerk boek samengesteld dat geschikt is voor kinderen van 6 jaar en ouder. Ze kunnen hierin zelf lezen en zien hoe je leert naaien, weven, knopen, haken, breien en knopen aanzet ten. Zelfs kinderen, aie zich nog nooit met textiele werkvormen hebben bezig gehouden, leren spelenderwijs uit garen, lapjes stof en draden wol grappige en bruikbare voorwerpen te ma ken 150 grote duidelijke teke ningen, 78 kleur- en zwart/wit foto's en een eenvoudige, over zichtelijke tekst maken de kin deren vertrouwd met de be kende handwerktechnieken. In het boek als voorbeeld 92 werk stukken, die kinderen zelf mak kelijk kunnen maken. „Het handwerkboek voor CEINTUURS, TASSEN EN SIERADEN MAKEN Een modern hobbyboekje met aanwijzingen om mooie, niet dure accessoires zelf te maken Bijvoorbeeld ceintuurs van ge vlochten leer. geweven en ge haakte tassen, macramé hds- kettingen. leren armbanden mei kralen, ceintuurs van touw etc De schrijfster Chnstiane Rie chert vertelt op een duideiijkt- manier welke materialen nodig zijn en hoe men de diverse arti kelen „gefabriceerd' krijgt Ook geeft ze tips bij welke kleding de sieraden en tassen leuk staan „Ceintuurs, tassen en siera den maken" is een uitgave van Cantecleer B.V. te De BUt en kost in de winkel: f 6,90. grappigesproetjes i zaakt Komt U voor het i In elk schoonheidsadvies dat bij het begin van de lente gegeven wordt staat het te le zen. het zonnebad mag niet te lang duren, aanvankelijk met langer dan 10 minuten, lang zaam opklimmend naar hoog uit het dubbele. Geen enkele vrouw heeft ooit volgens dit advies gehan deld Het is ook zo heerlijk in de zon te bruinen en de over drijving schaadt haar zo wein ig Dat begeerde bruin wordt veroorzaakt door melamne, een van de vijf pigmenten die de kleur van Uw huid bepalen Het is dit melanine dat Uw huid doet bronzen en die veroor- eerst in de zon dan zal de blanke huid een extra hoeveelheid mela mne gaan produceren om u te beschermen tegen de invloed van ultra-violette stralen die onaangename en zelfs gevaar lijke zonnebrand kunnen ver oorzaken. Maar dit proces vraagt tijd. En daarom is het zaak Uw huid rustig te laten wennen aan de volle zon - uiteraard met een goede zonnebrand crème (b v Max Factor Cali fornia Sun Tan Lotion - ver zorgt Uw huid. terwijl U bruin wonit) die een veilig zonnefil- ter bevat Hebt U een droge huid (die extra snel verbran den kan) begin dan al dagen tevoren Uw huid te behande len met 'n vochthoudende crème die overigens ook na het gebruik van 'n badschuim bij het baden sterk valt aan te be velen. Zonlicht is goed voor Uw huid omdat het meehelpt vi tamine. C te vormen Echter met mate De schade die een overdreven zonnebad aan de huid kan toebrengen is on voorstel baai'maar de schade aan het algemeen welzijn is zeker zo groot. Vermoeidheid en uitputting, een koortsach tig gevoel.hoofdpijn, zijn va- kantiegevoeiens die doen den ken „heerlijk" verbrand te zijn, maar tot algeheel welbe hagen en schoonheid dragen zij niet bij. Niet voor niets laten film sterren zich nooit diepbruin' branden Bij voorkeur gebrui ken ze een transparante make-up om hun huid te be schermen Zo'n make-up geeft de huid namelijk niet alleen .een donkere kleur, deze bronst en beschermt^bovendien tegen uitdrogen Eenmaal op de vakantiebes temming aangekomen kunt U die geweldige anti- zonnebrandprodukten van Max Factor gaan gebruiken. Er zijn drie verschillende en dus aan U de keus. California Sun Tan Gel - een lichtgekleurde gelei, die Uw huid direkt een gebronsd tintje ïft en U prachtig egaal bruin las t worden. California Sun Tan Lotion - verzorgt Uw huid, terwijl U bruin wordt. California Sun Tan Oil - voor de wat drogere huid met zeer actief zonnefilter, dat verbranden voorkomt. California After-Sun Mois turizer 1 Werkt verkoelend op de huid, wat vooral bij een enigs zins verbrande huid aange naam kan zijn (is antunfec- tief) 2. Werkt als antivervellmgs- crème. Daardoor sneller en langer bruin. 3 Houdt de huid soepel na het zonnebad. 4. Is als hand en bodylotion ook tijdens de maanden waarin de zon niet zo verblin dend schijnt, te gebruiken. Drie dames die de badmode van Triumph International tonen Een gewone bikini, een pakje met een hoog opgeknipt broekje tot de taille voor de met zo slanke vrouw die toch graag met een bloot middenrif wil zonnen en zwemmen en dan nog een zogenaamde trikini. Dit is een van voren eendelig en van achteren tweedelig badpak, dat de rug praktisch bloot laat en van voren gesloten is. Snel, nauwkeurig en zekei van zijn zaak, zo werkt de saJ- nonellabacterie Iedere zomei maakt deze serieuze werker weer duizenden slachtoffers Zes tot veertig uur na het eten van door deze bacterie besmet voedsel, kunt u uw buikgnepje of zomerdiarree te pakken heb ben Vooral op warme dagen slaat de saimonellabactene toe Hij verschuilt zich in vlees, kip' melk, ijs. rauwe groenten en wa ter De saimonellabactene ver meerden zich met meer bij 0 gi C en gaat bij 80 gr C dood U kunt zich zelf afdoende be schennen door de volgende maatregelen Ook eten dat er goed uitziet lekker ruikt en uitstekend smaakt, kan besmet zijn met salmonellabactenën. Houd cftlarom het besmettingsgevaar zo klein mogelijk door goede hy giene Was uw handen goed na gebruik van het toilet, voor u gaat koken en vóór u gaat eten Twijfelt u in het buitenland aan de kwaliteit van het drin kwater, dnnk dan, net als uw gastheren, mineraalwater (met of zonder prik) Uw eten is betrouwbaar als u het snel aan de kook brengt (100 gr C) en een kwartier laat door koken De saimonellabactene verdraagt n I geen temperatuur van 100 gr C ot hoger Eei daarom bij warm weer of m een warm klimaat geen rauwe groenten en geen rauw of haJ- frauw vlees, dus geen tartaar of biefstuk Onze Zuid-Europese buren doen dit van huis uit ai met Proef ook geen rauw ge hakt en zorg voor heel schone handen als u gehakt aanmaakt Bewaar etensresten koel, want bactenen vermeerderen zich bij lage temperaturen niet of nauwelijks Kampeert u en heeft u geen koelkast, bewaar dan geen restjes Een koel tas is géén koelkast en kan er beslist niet voor worden gebruikt. Neem geen vacuüm verpakt vlees of vleeswaai mee op reis. Deze verpakking verlengt de houdbaarheid niet of weinig Ongekweld en m een warme om geving zijn vacuum verpakte vleeswaren zelts minder lang houdbaar dan de datum op de verpakking aangeeft Juist wanneer zij zich in een vacuüm bevinden, hebben de jgiftige salmonellabacteriën bi] hogere temperatuur kans om zich te vermenigvuldigen omdat daar* bij de „concurrentie" van an* dere bacteriën ontbreekt Le* vensmiddelen in blik zijn wèl houdbaar

Scheldebode | 1975 | | pagina 9