Toine van de Bunder en Ad Verstijlen favoriet „Grote Prijs Alumex" zaterdag in Heinkenszand de scheldebode weten waard ZEEUWS STUDIEFONDS KEERDE MEER UIT SUPERMARKET ERNEST VERGROOT ASSORTIMENT mode team Amcueuis DANCE IN BRITANNIA ROUTEKAARTEN SMOKKELROUTE Herdenkings tentoonstelling Hans Andersen Junioren VRIJ DANSEN IN BRIT DINER-DANSANT Beiaard concerten op carillon Abdijtoren VLISSINGEN-GOES MIDDELBURG-SOUBURG Editie Vllssingen OPLAGE 18.255 In de gemeenten Valkemsse. Vllssingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. REDACTIE: Kerkdiensten menu van 25,- TAFELRESERVERINGEN Tel. 01184 - 13255 BRITANNIA Ifddcime Medische diensten Culturele Agenda Goed wonen Hoogwater Mevr. Tavenier DE SCHELDEBODE HEINKENSZAND - De Vijfde wielerronde van Hein kenszand aanstaande zaterdag, waarin amateurs en junio ren de strijd zullen aanbinden, kan bijzonder interessant worden. Bij de amateurs is de Zeeuwse kampioen en crite riumspecialist Toine van de Bunder de grote „trekker" en bij de junioren zal ongetwijfeld de nationale kampioen Ad Ver stijlen, die tevens een fraaie tweede plaats veroverde in het wereldkampioenschap met argusogen worden bekeken. Deze eerste lustrumronde van het actieve comité in Heinkens zand wordt ditmaal verreden tijdens de kermis. Een combine dus van sport en amusement, die al eerder attractief bleek te zijn. Men kreeg bij de organisatie ook nu weer veel medewerking van de plaatselijke middenstand, terwijl ook politie en EHBO de organisators alle steun hebben toegezegd. voor- was, De padvindersgroep die i gaande iaren zo belangrijk o.a. bij ae afzetting van het par cours, is dit keer wegens een verbliijf in een week-endkamp niet beschikbaar maar men deed nu als plaatsvervangers van deze groep een beroep op de le den van beide plaatselijke voet balclubs. Hoofdsponsor van de „Ron de" is opnieuw de bekende en in Heinkenszand gevestigde zon weringsindustrie Alumex, die met zijn directie en het voltal lige personeel getuige zal zijn van beide wielerwedstrijden. Voor de winnaar van de amateur-ronde heeft Alumex onder andere in petto een fraai koperen wandbord met daarop een coureur in actie. De Alumex-Ronde-miss, die beide winnaars op de gebruikelijke wijze aan de finish zal compli menteren, draagt kleding van Henny's Boetiek uit Goes, haar kapsel wordt verzorgd door kapsalon Carla te Heinkenszand en de Ronde Miss draagt schoe nen van Rijk (Heinkenszand). MIDDELBURG - Gedurende de maanden juli en augustus worden er wekelijks beiaard- concerten gehouden vanaf de Abdijtoren, beter bekend als de „Lange Jan" Het eerste concert valt op donderdagavond 3 juli. Dit eerste concert-wordt ver- zorad door de heer M Bruyn zeel, beiaardierdocent aan de Erasmus-unwersiteit te Rotter dam en stads beiaardier van Drachten en Heerenveen. De heer Bruynzeel genoot zijn opleiding aan de Nederlandse beiaardschool te Amersfoort. Aan het Rotterdams conservato rium volgde hij de opleiding voor oganist bij Arie J. Keizer. Momenteel is de heer Bruynzeel als orgeldocent verbonden aan de muziekscholen van Drachten en Heerenveen. Een greep uit het programma op 3 juli: „Jesu, meine Freude" van J. L. Kr ebt: „Fantasia in F" van Arthur Lynds Bigelow en verscheidene oud-Hollandse hoerenliedjes. Het concert duurt van half acht tot half negen. Donderdagavond 10 juli wordt het beiaardconcert vervolgd door de heer Jo Haaz- en, stadsbeiaardier van Ant werpen Het koperen wandbord waarom gestreden wordt onder de naam „Grote Prijs Alumex" is vervaardigd door de Middel burgse kopersmid Frans van der Kop. Het parcours van de wie lerronde loopt vanaf de Dorps straat (start en finish) via de Stenen Vate, Kraavertdijk en Clara's Pad en is 2 kilometer lang. De permanence is geves tigd in sporthal „De Stenge" en daar vindt ook de prijsuitrei king plaats. De junioren begin nen aan hun karwei over 60 km om 1 uur. Er staan 26 renners ingeschreven waaronder de reeds genoemde Ad Verstijlen en de Zeeuwse kampioen Ad Polak (tevens de plaatselijke favonet). Kleppers van formaat bij de ju nioren zijn voorts: Reinier Stroossnijder, Rudi Kouijzer, Peter Valentijn en Aton van Vliet. Bij de amateurs u in getal) bevinden zich niet minder dan 27 Zeeuwen onder wie behalve Van de Bunder; Tonnie Huijzen, Peter Gödde, Henk de Jong, Ri- nie Verboom, Cees Spaans, Wim de Wilde, Ko Tolhoek, Wim Westdorp, Johnny Verbeke en de plaatselijke renner Jaap Courtin. Tegenstanders van formaat voor al deze Zeeuwen zijn er overigens genoeg. We denken aan bijvoorbeeld Jan Damen, die vorige week in Kruiningen de bloemen kreeg, de sterke Bert Broere en diens bekende streek genoten Ad van Overveld, Toon van der Steen, Ad Prinsen en Toine Verheesen. Ook stayer kampioen Gaby Minneboo, Wim van Steenis en Wim Lustenburg zijn meestal renners die hoog eindigen. Ook zes Belgen van „Hertenkamp" behoren tot de deelnemers. De amateurs die Verschl|nt wekelijks gratis huls aan huls op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, In 2 edities: OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- mulden. Domburg, Marie- kerke. Middelburg en Vee re. Vllssingen: mevrouw L.H. Wolterbeek-v. d. Vlerk, Schubertlaan 29, tel. 01184-6869. Middelburg: J. Kuipers. Zach. Jansenstr. 27, tel. 01180-11862 Redactie b.g.g.: tel. niWMV-22341 (toestel 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vllssingen, Spulplein 94, Postbus 73 - Tel. 01184-6830. ADVERTENTIE-ACQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vllssing en, Spulplein 94. Tel. 01184-6830. iedere vrijdag en zaterdag vanaf 21.00 uur gezellig Informeel van 21 00 - 04 00 uur eventueel ook Zaterdag Cocktail de Zélande Consommé Mad ril éne Entrecóte Bordelaise Glacé Armenonvllle Vrijdag Tranche de Dèté Consomme Celestines Escalope de porc la Dorset Parfaligiacè IMMÉIHMMHi Het koperen wandbord waarom gestreden gaat worden 100 km moeten afleggen ver trekken om 3 uur en worden weg„geschoten" door de schei dende voorzitter van het Hein- kenszandse comité Louw Moel- ker die zich na zijn huwelijk in Maasdam heeft gevestigd De amateurkoers telt mee voor het Skoll Midden-Zld klassement. Secretaris Ad Mol, van het or ganiserend comité deelde ons desgevraagd mee dat een wie- Ierprogramma zoals dat zater dag in zijn woonplaats wordt afgewerkt altijd nog een bedrag van zo'n 3000,- vraagt aan to tale kosten. Ad Mol: „Wij kun nen de toeschouwers hiervoor echter heel wat bicden en we re kenen dan ook op grote belang stelling". Ad Mol wil voorts nog kwijt dat er goede contacten be staan tussen zijn comité en dat van Kwadendamme, 's Heeren- hoek, 's-Gra ven polder en Hansweert. Vooral wat betreft de reisvergoedingen voor de renners wil men één strikte lijn handhaven. Ad Mol: „Met deze vorm van samenwerking zijn we allemaal gediend". Zij nog ver meldt dat zaterdag tijdens de wielerwedstrijden in Heinkens zand de busreizigers op andere plaatsen dan bij de normale hal tes kunnen instappen. Dat wordt overigens duidelijk aan gegeven. MIDDELBURG - Hoewel bet aantal aanvragen in verge lijking tot het vorige jaar met bijna twintig procent is terugge lopen tot honderdnegentig, verminderde het aantal toeken ningen met niet meer dan zeven procent en heeft voor het studie jaar 1973-1974 eenennegentig bedragen. Het totaal verleende bedrag is zelfs met ongeveer zes en een halve procent gestegen tot 175.655. Dit staat te lezen in het verslag over het studiejaar '73-'74 van de Stichting Zeeuws Studiefonds. Het jaarverslag stelt, dat de stijging van het verleende be drag mede verband houdt met de steeds hogere kosten van le vensonderhoud. Daarnaast wordt het fonds in toenemende mate geconfronteerd met moei lijke gevallen, waarvoor de rijksstudietoelagen ten behoeve van wetenschappeljk en hogei beroepsonderwijs alsmede de tegemoetkoming studiekoster ten behoeve van het ovenge voortgezet onderwijs, onvol doende mogelijkheden bieden Verder zijn er de buitenlandse opleidingen en de onderwijsin stellingen, die met van rijks wege worden gesubsidieerd. Nu de gunstiger njksnormen ten behoeve van het wetenschappe lijk onderwijs met ingang van het studiejaar '74-'75 eveneens gelden voor het hoger beroep sonderwijs, waaronder begre pen de opleiding fysiotherapie, ligt het in de lijn der verwach tingen, dat in deze sector een da ling der aanvullingen zal plaatsvinden. De voorbereiding en uitvoering van de bestuurs besluiten zijn in handen van medewerkers van JJtichting Zee land, waar eveneens de finan ciën van het studiefonds worden beheerd. Daarnaast wordt voor lichting gegeven en bemiddeling verleend aan individuele aan vragers en aan onderwijsinstel lingen en overheidsinstanties Regelmatig onderhoudt men contact met het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen het Vlissings Studiefonds en dé Raad vap Arbeid. Deze prettige samenwerking wördt door de 'Stichting Zèèuws Studiefonds ten zeerste op prijs gesteld, zo meldt het jaarverslag. In de super market Ernest in Paauwenburg te Vlissingen zijn, naast de vele levensmiddelen, enige belangrijke aanvullingen bijgekomen. In een aparte afdeling staat ons dagelijks brood netjes verpakt opgesteld, zowel in wit en bruin, alsmede Pain de Luxe. Verder is een groot sortiment banket en gebak aanwezig, waarbij slagroom-, mokka- en appelgebak de boventoon voert. Weer verder is een ruimte ingericht voor rook-artikelen, met vele merken sigaren en sigaretten (met en zonder filter) en op temperatuur gehouden pijptabakken. Een collectie aanverwante artikelen, zoals pijpen, aanstekers, asbakken etc. ontbreekt ook niet. Ook voor stoomgoederen kan men bij Emest terecht. Binnen 24 uur is alles weer netjes gereinigd. Ook kan zorg gedragen worden voor het verven van kleding in houdbare kleuren. Kortom voor dit alles kan men zeer goed in de super market van Emest aan de Paauwenburg terecht. MIDDELBURG - Naar aan leiding van de rubriek VW-tips in de Scheldebode van 18 juni meldt de VW-Middelburg ons, dat routekaarten voor de daarin beschreven „Smokkelroute" ook bij haar kantoor aan de Lange Delft verkrijgbaar zijn. De kosten bedragen, evenals bi; Hotel De Roode Leeuw en het Museum in Aardenburg, f Het voordeel van deze Middel burgse VVV-service is, dat men van te voren al rustig de route kan bestuderen. DAMPLEIN 16 MIDDELBURG TEL. (01180) 2724 BETAALBARE SPORTIEVE KLASSIEKE DAMESMODE U kent de veelgeslaakte re- klamekreet L...O...I...S...Lois, wel. Donderdag 26 juni werd in de Wolstraat tegenover Nicole Fashion, deze Crazy Horse ge opend. In een oppervlakte van ruim 150 m2 heeft men een sor tering die zijn gelijke niet vindt. Lots voert hier de boventoon. Men heeft er de alleenverkoop voor Vlissingen en dat ts niet ge ring Het assortiment bestaat uit kleding voor dames en heren Het is allemaal spijker wat de klok slaat. Men treft er spijker enz. enz Natuurlijk heeft men pantalons, icks, rokken. Vlissingen blijkt de modestad van enkele maanden werden Boetiek, Nicole Fashion en vo- van Zuid- West Nederland te dier verschillende zaken op mo- rtge week de Crazy Horse, een gaan worden. In een tijdsbestek degebied geopend, zoals Moniek Lois-zaak. jasjes, ia Natuurlijl die in alle maten kleuren en mo dellen. U wordt er zeer persoon lijk bedient door verkoopsters die over een jarenlange ervaring beschikken. De inrichting van de gehele zaak getuigt van een bijzonder fijne smaak en is, om eens een enkel detail te noemen, geheel voorzien van blauw de nim tapijt, umt er een sfeervolle zaak van maakt Zonder meer heeft LOIS, met deze zaak op het goede paard gewed Dat bleek al toen vanaf de opening de drukte vaak niet te overzien was Niet alleen voor het publiek een aan winst, maar ook voor de ovenge zaken m de stad. die er met LOIS een grote trekpleister bij- kregen Kerkgenootschappen op Wal cheren, welke er prijs op stel len hun kerkdiensten in deze rubriek opgenomen te zien, opgeven elke woensdag aan Spuistraat 94, Vlissingen. VLISSINGEN Zaterdag 5 juli 1975 Zevende Dags- Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Vnidomweg, van 9 15- 5 beaiemng des woords 10 15-11.15 bijbelstudie. 10 15 b< van Middelburg Doopsgezinde Kerk van 10 00-11 00 bijbe lstudie, van 11 00-12.00 be diening des woords. VLISSINGEN 6 juli. Herv. Gemeente, St. Jacobs- kerk, 10 00 u. ds. A C. van Dam, Maasdam, 17 00 u geen dienst. Johannes kerk 9.30 ds. P.J Penmngs. Axel, 19 00 uur ds J Broeder, Ritthem. Open Hof, Paauwenburg. 9 30 ds F S Kloosterman, 17 00 u. ds F.P. van Stam, Koudeker ke Ter Reede, 19 00 u. ds. F.S. Kloosterman. Bethesda-SL Joseph, 10.00 uur: dr. A.H. Bakker, Middelburg. MIDDELBURG. 6 julL Herv. Gemeente, Nieuwe Kerk 9 00 u. ds Brummelkamp, 19 00 u. ds. Kraai. Koorkerk 10 15 u. prof Beek, Oostkerk 10 15 ds. Brummelkamp, Ontmoe- tingskerk 10 15 ds Altena, Zuiderbaken 9 u ds. Altena. Jongerenkapel centrum 10 00 u. de heer Bimmel, Ontmoe- tingskerk 10.15 de heer Schot. Evang Luth. kerk 9 u. ds. Nierop. VLISSINGEN. Walstraat 10.30 u ds Nierop. Nieuwland, Herv, kerk 9.30 u. ds v Woerden. St. Laurens, Herv. kerk 10 00 u. ds Kraai Herv. Gemeente, Oranjeplein, Souburg. 6 juli. West 8 45 u. ds v.d Heide, oost 10 00 uur ds v.d. Heide; 19 00 uur ds Vanhaelen. Herv. Gemeente, Ritthem, 6 juli. 10 00 uur ds E Richard. Herv. Gemeente. Koudekerke. 6 JULI. 9.00 en 10.30 uur: ds. De Jong. Doopsgezinde Gemeente. Vnjdomweg, 6 juli. 10^00 uur: de heer P Breeuwer, gecomb. dienst met Middelburg. Geref. Gemeente Marnixkerk, Souburg. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Lannoystraat, 6 juli 9 30 en 16.30 uur: ds. J. v.d. Wielen. Geref. Petruskerk, Paul Kruger- straat, 6 juli. 9 30 uur: 19 00 uur: ds. P. Hekstra, Nieuw- dorp. Geref. Kerk, Kanaalstraat, Souburg, west 8 45 uur: ds. v.d. Heide, oost 9 30 uur: ds. Vanhaelen; 19 00 uur: ds Vanhaelen, gez. dienst kerk Oranjeplein Kristen Zuid Molukse Kerk, 6 juli. Oost-Souburg, 11 30 uur: ds P. Fader, Koudekerke, 13 30 uur ds. P Fader, Och- ten (bij Tiel); 16 30 uur ds. P. Fader R.K. KERKBEKICH TEN WALCHEREN 5-6 JULI 1975. O.W.-Souburg, Martinuskerk: zaterdag 19.00 uur: en zondag 10.30 uur. Paauwenburg, Open Hof: Zon dag 11.00 uur en 19 00 uur. Vllssingen, Singelkerk: zater dag 19 00 uur en zondag 9.30 uur dameskoor en 12.00 uur. Bethesda-SL Joseph: zondag 11 00 uur. Ter Reede: vrijdagmorgen 9.00 uur Middelburg, kerk Lombard straat: zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 en 19 00 uur. Hoeksteen, Rozenburglaan: zondag 11.30 uur Dishoek-Koudekerke: 10.00 uur. Oostkapelle, Ned. Herv. kerk: zaterdag 19 00 uur. Veere, Ned. Herv. kerk: zater dag 19 00 uur. Vrouwenpolder, Toeristenkerk. Fort den Haakweg zaterdag 19.00 uur, zondag 10 00 uur Westkapelle, Toeristenkerk, Bazienweg: zaterdag 19.00 uur, zondag 10 00 uur Zoutelande: Zaterdag 19.00 uur. zondag 10 00 uur Jehovah's Getuigen, Konin krijkszaal, Van Dtshoeck- straat 34 te Vlissingen don derdag van 19 30-21 30 uur en zondag van 10 00-12 00 uur Volle Evangelische Gemeente Vlissingen: Iedere zondag 9 00 en 17 00 uur en iedere woensdag 19 30 uur in de FV ladelfiakapel, Vrouwenstraal 5 Leger des Heils, Vlissingen: ie dere zondag 10 00 uur. Heils- bijeenkomst en 8 38 uur; ge tuigen b neen komst Anglican Church Service, Every Sunday morning prayer 10 30 h., and evening prayer 7 30 p.m in the Mission to Seaman Chapel Scheldepoort Vlissmgen-Oost Reader A Driver The Bethel Pentecostal Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba- ken Rentmeester laan. Middel burg-Zuid: diensten elek woendag. Pinkstergemeente Vlissingen: iedere zondag 14.30 uur Ge meentedienst. VLISSINGEN Dokterdienst. Za 5 juli dr. Vel- lema, Julianalaan 7, tel. 13933, zo 6 juli dr Cramer, Gerbrandystraat 6. tel 13615. De dienst loopt van 0 00- 24 00 uur Visites aanvragen voor 10 00 uur Spoedgeval len van 12 30-1.00 en van 17 30-18 00 uur. Apotheek. Van vrijdag 5 juli-12 juli geopend apotheek J M.H. _van de Sande, Badhuisstraat 30-32, tel 12068 Te Middel burg geopend a piotheek L. v.d. Boogert, Vrijland- straat 78 Tandarts. Za. 5 en zo. 6 juli van 11.00-12.00 uur: dr. C. West- veer, Loskade 21, Middel burg, tel. 01180-26694. Verloskundige. Za. 5 en zo. 6 juli mej. A.H Stoik, Bloemenlaan 48. tel. 13838 Huisartsen, Souburg, Arnemul- den en Nieuwland: zaterdag 5 en zondag 6 juli: dr J.J Jan sen. Oude Rijksweg 6, Nieuw land. Patiënten Middelburg- zuid en Dauwendaele, van ar. Jansen-Schrama en dr. Kod de, zie Souburg. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Rit them, 5 en 6 juli: zuster W Verhagen, Stemerdink- laan 119. tel 01183-61541 Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis". Zaterdag 5 en zondag 6 juli: zuster Mijn- ders, Zuidstraat 14, Zoute lande. tel 01186-1325. Dierenarts. Zaterdag 5 en zon dag 6 juli: dr J C. Klok, Oost kapelle, tel. 01188-1443 Con sult alleen na tel. afspraak, zo mogelijk tussen 8 en 9 uur. Honden-Informatie-Centrale Goes, tel. 01100-4373. Vrijdag 4 juli, 20 30 uur: Bella- mypark, Vlissingen, Jeugd en Muziek, (Popconcert). Vestzak-Theater, Vlissingen, 20.30 uur. Jazz-concert. Zaterdag 5 juli, 20 30 uur: Walk-Inn, Vlissingen, Elly Nieman en Rikkert Zuider- veld. Carillon-concert St. Jacobsto- ren, Vlissingen. Zaterdag 5 juli Clubgebouw Speeltuin Bloemenlaan Vlis singen Ruilbeurs. Zondag 6 juli, 20 15 uur: Spor thal Oostkapelle, Gewijd con cert. Dinsdag 8 juli, 20 00 uur: Nieuwe Kerk Middelburg, Orgelconcert door Jacques van de Dool, Den Bosch. Woensdag 9 juli, 14.30 uur: OpenJuchtptheater Tooren- vliedt. Middelburg, Kinder voorstelling „Pietje F»nk" Ned Herv Kerk Domburg, Or gelconcert. Tot 17 juli exposeert Wim Hof man in het Zeeuwse K unstenaars-Cen trum. Lange Noordstraat, Middel burg. Tot 17 augustus Tentpalviljoen, Stadhuisplein, Vlissingen, collectie antieke automobie len. Woningbouw-veremging „Goed Wonen", Weekena-dienst Storingen aan C V en Liften, 5 en 6 juli de heer J. Weeland, Ravesteinplein 14, geen tele foon. 3 juli. 8 43 en 21.04 juli: 9.47 en 22.12 Zaterdag 5 juli: 10 49 en 23.17 Donderdag 3 jul Vrijdag 4 juli: 9. g 5 juli: Zondag 6 juli: 11.49 en Maandag 7 juli: 0.14 en 12.41 Dinsdag 8 juli: 1.01 en 13.36 Woensdag 9 juli: 1.44 en 14.09 MIDDELBURG - Van 12 juli tot en met 31 augustus wordt ter herdenking van het honderdste sterfjaar van de Deense dichter en schrijver Hans Christian An dersen in de vleeshal van het stadhuis te Middelburg een her denkingstentoonstelling gehou den. De tentoonstelling is tot stand gekomen onder auspiciën van net Deens Genootschap in Ne derland en in samenwerking met het ministerie van buiten landse zaken ui Kopenhagen en de Deense ambassade in Den Haag Financiële steun werd verleend dóór het ministerie van ■CRM De opening van de exposi tie vindt plaats op vrijdagmid dag 11 juli om vijf uur ui ae hal van het stadhuis De opening wordt verricht door de Deense acteur Freddy AJbeck PEDICURE gedlpl. I.V.O. Tulpenlaan 19 - Vllssingen TeL; 14183 Behandeling volgens afspraak

Scheldebode | 1975 | | pagina 5