Rabobank Q GROOT AANBOD VAN DIEREN IN DE ZOMER sportdag Maartense tapijt Uitwisseling met Deal ze zeggen. Wandelen door historisch Middelburg de scheldebode zeeuwse klsmban JLi LIMBURG ANTIEK Scheldebode-kringetje basisscholen vierdaagse Middelburg 'Waalgj ii^ode Middelburg heeft nieuwe vlag Bazaar UW in 't Bastion KOUDEKERKE Popconcert in De Zwaan Medewerkers Editie Vlissingen Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. BAR „DE HOEVE" H^ven Zuidzijde 14, tel. 01119 - 405 Brouwershaven de schéldebode M:. V. (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B.V.- BRhüA) Rommelmarkt voor r d e6ug dierenasiel Vlissingen VLISSINGEN - Het Vlis sings dierenasyl aan dc Lange heenweg gaat met het aanbreken van het vakantie seizoen weer een drukke tijd tegemoet. Behalve een aantal pensiongasten, zal zij ook weer honden en katten moe ten opvangen, die door hun eigenaars, die met vakantie gaan, zonder pardon op straat zijn gezet. Het is een verschijnsel, dat elk jaar te rugkeert en waar iedereen, die zich met de dierenbe scherming bezighoudt, jam merlijke verhalen over kan vertellen. Is de last van hond of kat teveel geworden, dan is het eerlijker tegenover hetr dier om het naar het asyl te brengen en afstandsgeld.te betalen. Maar het beste is na tuurlijk om, voor aanschaf van een huisdier, eerst eens goed te overdenken, wat er allemaal aan vastzit. Twee jaar geleden verhuisde het asyl van haar primitieve on derkomen in de Paardenstraat naar een nieuwe, moderne be huizing. Het gebouwtje aan de Lange Leenweg voldoet in de praktijk goed, maar is nog steeds voor verbetering vatbaar. Nus is zo'n asyl, al verblijven er dan al een aantal betalende lo gees, geen winstgevend bedrijf. Met steun van de gemeente en particulieren moet de vouw af gelost en de zaak draaiende ge houden worden. Voor verbetering en uitbrei ding blijft er weinig over. Het bestuur van de dierenbescher ming afdeling Zeeland Zuid, die het beheer over het asyl heeft, wil nu d.m.v. het houden van een rommelmarkt de kas van het asyl weer wat bijspijkeren. Op zaterdag 21 juni wil zij op het Spuiplein, achter het pand van de Vey Mestdagh, zoveel moge lijk oude en nieuwe zaken, bruikbare en onbruikbare cu riosa, van de hand zien te doen. Wat er zoal te koop zal zijn, be slist de Vlissingse burgerij zelf. Want zij wordt verzocht om op vrijdagavond 13 juni en zater dagochtend 14 juni alles waar van zij denkt, dat het nog waarde heeft verkoopbaar is, Het nieuwe dierenasiel waar dringend geld voor nodig is. aan de stoeprand te zetten. Klein meubilair, (geen oude be dden of bankstellen), siervoor werpen, serviesgoed, boeken, grammofoonplaten enz. Een ge luidswagen zal op vrijdagavond door de binnenstad en Souburg en op zaterdagochtend door Paauwenburg en overige.wij'ken rijden om iedereen op te roepen en de komst van de vrachtwagen aan te kondigen, die ongeveer een uur later langs zal komen om de spullen op te halen. De voor werpen kunnen ook direct bij de vrachtwagen worden afgegeven. Wie daarna nog iets wil inleve ren kan op woensdagavond 18 juni, tussen zeven en negen uur terecht in de oude zaak van de Vey Mestdagh aan het Bellamy- park. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG MIDDELBURG - Van 10 tot en met 13 juni wordt de 32e avondvierdaagse in Middelburg gehouden. Aan de tochten kan worden deelgenomen zowel door individuelen als door groe-- pen. Voor een groep is een aantal van 11 personen, inclusief de leidipg, vereist. Voor de junioren is de te wan delen afstand gesteld op 10 ki lometer per avond, terwijl de se nioren elke avond 15 of 10 kilo meter kunnen wandelen. De start is iedere avond om half ze ven. De 15 kilometer-start op vrijdagavond 13 juni is om zes uur. Op vrijdagavond worden de deelnemers(sters) op een nader aan te geven plaats geformeerd, m volgorde van binnenkomst. Het laatste stuk van de Avond vierdaagse wordt dan gezamen lijk afgelegd. Het startbureau van de Avondvierdaagse is ge vestigd in het clpbgebouw van de voetbalvereniging „Middel burg" aan de Nadorstweg. Ie- ctto e deejneinc'r(ster) die 4e vier tochten volbrengt, ontvangt een herinnering al naar gelang het aantal malen dat" aan de A.V.D.-wandeltochten is deel genomen. Deelnemende vereni gingen ontvangen groepsprij- zen. Inschrijving kan geschie den 's avonds na zes uur bij me vrouw J. Teijn-Letraat 64, Mid delburg, tel. 01180-13431. MIDDELBURG - Van 2 tot en met 6 juni wordt dit jaar in Mid delburg de jaarlijkse sportdag voor basisscholen gehouden. Maandag 2 juni wordt ge opend door Toorenhoveschool, Prinses Ireneschool, Van Rand- wijckschool,christelijke school Nieuwland, Buitenhoven, rooms-katholieke school Dau- wendaele, Oosterburgh en Roosenburgh. Dinsdag zijn de Zuidburch, Prinsenhoveschool, Zeeburch, Rentmeesterschool, Boomen- burch, Rijksleerschool, Vrij- burch en de protestants- christelijke school in Klaren- beek aan de beurt. Woensdag 4 juni wordt er niet gesport. Donderdag wordt deel genomen door de Sandenburch, Admiraalschool, Stromenwijk- school, rooms-katholieke school Bachtensteene, Prins Willem Alexanderschool, Driestromen- school. Vrijdag 6 juni sluit men af met de Dunenburch, West- burch, Griffioenschool, Casem- brootschool en Arneburch. 's Morgens kunnen de leerlin gen een diploma behalen door het meedoen aan een tiental spelletjes, 's Middags worden er teamspelen en een estafette tus sen de scholen gehouden. v Organisator van de rommel markt is de heer Peter de Ko ning. Hij heeft gezorgd, dat er op zo'n vijftig affiches, verspreid over de stad, de markt wordt aangekondigd. Allemaal voor bereidingen, die hij en zijn vrouw nog alleen afkunnen. Maar het wordt moeilijker als hij half juni met de geluids- en de vrachtwagen de artikelen voor de markt gaat halen. Er zul len helpers moeten komen, die de spullen op de vrachtwagen Iaden en na afloop in de opslag plaats helpen sjouwen. Ook op de dag van de rommelmarkt zelf, zullen medewerkers nodig zijn om de markt op te zetten en weer af te breken. De heer de Koning zou dan ook graag hulp ontvangen van mensen, die een beetje vrije tijd VLISSINGEN - De jaarlijkse culturele- en sportuitwisseling met de Engelse stad Deal willen afstaan voor de goede werd afgelopen weekend gehouden. Ongeveer tweehonderd Engelsen waren hiervoor over- zaak van het dierenasyl. Zij gekomen. Een sportief onderdeel van het nroeramma vormde zondac het handhoocschieten kunnen zich bij hem opgeven: dat je niet alles moet geloven wat er in de krant staat alleen de mode informaties van Waals zijn betrouwbaar. Lange Zelke 9-11 Vlissingen. Vincent van Goghlaan 63, Vlis singen of hem tussen halfnegen en vijf uur opbellen onder nr. 01196-13000, toestel 131. Op de markt zelf, die van 9.30-17.30 gehouden wordt zullen ook stic kers van de dierenbescherming worden verkocht en kunnen nieuwe leden voor de afdeling Zeeland Zuid zich opgeven. Komende zomer wil het bestuur ook proberen een kraampje op de weekmarkt te zetten en een stand op de Walstraat-braderie in te richten. gekomen. Een sportief onderdeel van het programma vormde zondag het handboogschieten op het terrein van de „Eendracht" in Ritthem. MIDDELBURG - Op koninginnedag wapperde de Nieuwe Middelburgse vlag voor de eerste maal aan een van de masten voor het stadhuis. Het is een rechthoekige vlag in rode kleur met daarop een gele burcht. De verhou ding van de vlag is hoog tot breed 2 3. Op 30 november 1973 stelden burgemeester en wethouders aan de ge meenteraad voor om over te gaan tot het voeren van een officiële door de Hoge Raad van Adel vastges telde gemeentevlag. Ci taat uit het raadsvoorstel: „Momenteel is in ge bruik een niet officële vlag die drie horizontale banen telt, van boven naar bene den resp. geel, wit en rood gekleurd. In november 1963 heeft het toenmalige college van B. en W. al een verzoek gericht aan de Hoge Raad van Adel om van advies te dienen over het voeren van een ver antwoorde vlag. Volgens de raad van adel wordt een „vierkante rode vlag in het midden van de stad of broekzijde beladen met een burcht" voor de ge meente Middelburg het meest passend geacht. Deze vlag, die oudtijds door onze gemeente werd gevoerd is klaarblijkelijk ontleend aan het vanouds door de gemeente ge voerde wapen, zodat het historisch en heraldisch verantwoord is. En dat is niet het geval met de geel-wit-rode vlag, die tot nu toe werd gebruikt". Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. REDACTIE: Vlissingen: mevrouw L. Wolterbeek-v.d. Vlerk, Schu- bertlaan 29. tel. 01184- 16869. Middelburg: J. Kuipers. Zach. Jansenstraat 27, tel 01180- 11862. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein 94, Postbus 73 - Tel. 01184-6830. ADVERTENTIE AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel. 01184-6830. MIDDELBURG - Don derdagavond 22 mei werd er weer een wandeltocht langs de Middelburgse monumen ten gehouden. De wandeling was een onderdeel van een reeks tochten in het kader van het monumenten jaar '75, in verband waarmee Middel burg tot voorbeeldstad is uit geroepen, samen met nog zo'n veertig andere Europese gemeenten. De wandeltoch ten langs de monumenten in Middelburg worden georga niseerd door de Zeeuwse Wandelsportbond De route van één der tochten - er zijn namelijk twee mogelijkhe den - voert kris-kras door de binnenstad. Naast het bezichti gen van de bekende monumen ten als bijvoorbeeld deüostkerk en de Kloveniersdoelen, krijgen de deelnemers ruimschoots de gelegenheid om panden, waar aan gerestaureerd wordt of die al gerestaureerd zijn. te bekij- jaardstraat. ken. Hoogtepunten van dit program-onderdeel zijn Korte Ook is er aandacht voor be- Geere, Bellinkstraat en Span- zienswaardigheden, die op ge- Volgende week krijgen we in Zeeland weer eens de kans om van een verslaving af te raken. Ik bedoel het roken. Want in de Prins van Oranje in Goes kan iedereen, die er in z'n eentje niet mee op kan houden, een vijfdaagse cursus volgen van maandag tot en met vrijdag om van de rook-verslaving ver lost te worden. Eigenlijk is het belachelijk, vrienden, dat we tegenwoordig geld moeten uitgeven voor cursussen, waarmee we kunnen leren om minder te eten en niet meer te roken. Misschien wordt het tijd, dat de niet-rokers eens wat actie ver gaan helpen om hun ver slaafde soortgenoten een handje te helpen. Zo las ik een paar dagen geleden nog dat de bekende vakbondsbestuurder Arie Groeneveld (een fervente anti-roker en anti- alcoholgebruiker) z'n eigen methode heeft uitgevonden tegen rokers. Als er bij hem iemand op bezoek komt, die wil roken, zegt Arie: „Dat is best, maar zolang u rookt, zet ik wel de ramen open". En dat 'doe-ie dan ook. Met als gevolg, dat er in zijn buurt bijna nie mand meer rookt. Wat de strijd tegen de alco hol en het dreigende blaas pijpje betreft, heeft de ge meente Terneuzen trouwens verleden week manmoedig be sloten om vast te houden aan de stelregel, dat erop recepties geen alcohol meer wordt ge schonken. Een VVD-raadslid had gevraagd om op de recep ties ook maar weer alcohol aan te bieden. Maar B. en W. zijn kennelijk bang, dat regionale politici in de situatie terecht komen van minister Pronk. Dus blijft. Terneuzen sinaas appelsap en limonade schen ken. Ik vraag me trouwens af of politici bij ons ooit in een „Pronk-situatie" terecht kun nen komen. Want als ik nu weer hoor, wat er zich verle den week in Goes heeft afge speeld op een hoorzitting van de provincie over de Ooster- scheldeo. Daar zijn mensen totaal overstuur van terug gekomen. Mensen, die jarenlang al hun tijd en energie hebben gegeven voor een goeie zaak. Mensen, die op zo'n hoorzitting ver wachten, dat hun argumenten serieus worden aangehoord, maar die snel merkten, dat een bepaalde provinciale bestuur der er alleen maar op uit was om hen belachelijk te maken. Het kan zijn, dat z'n optreden niets met alcohol te maken had en alleen maar met het feit, dat-ie een slecht verliezer is; het feit, dat bestuurders zich ongestraft kunnen gedragen als daar in Goes, blijft. En daarmee voor ons, Zeeuwen, de noodzaak om daar iets aan te veranderen. De tijd, dat we alles stilzwijgend slikten, is nu toch wel voorbij. Of niet? ARJOAN MIDDELBURG - De hand- werkclub van de U.V.V. Middel burg voor bejaarden en allen die gezellig met elkaar een middag willen handwerken heeft nu ook een club op donderdagmiddag in 't Bastion. In deze pas verbouwde bejaarden-wijkpost wordt don derdag 29 mei, 's middags van twee tot vijf, samen met de club van het Schuttershof de voor jaarsbazaar gehouden. Gesti muleerd door het succes van de vorige bazaar zijn er nu ook weer veel moderne tassen, kus sens en dergelijke gemaakt, ter wijl ook baby- en kinderkleding te koop is. Uit de opbrengst hoopt de organisatie niet alleen nieuwe materialen te kunnen kopen, maar ook een ander lief dadig doel te kunnen steunen. De mogelijkheid bestaat, indien materiaal en patronen verstrekt worden, tegen vergoeding hand-, brei- of haakwerken op de clubs te laten maken. EN APPARTEMENTENVERHUUR TRAMSTRAAT 3 Voor jong en oud een gezellige en prettige sfeer. Geopend van 20.00 tot 01.00 uur. Maandags gesloten. - Frans van Wijk. Tel.: no. 01185- SOUBURG De Jeugdsocië- teit „Silver Nighthome" zal op vrijdag 30 mei een Popconcert organiseren m.m.v. Pappa Long John and the Smal ones en de Groep Link. Pappa Long John komt uit Vlissingen en de groep „Link" is Zeeuwsch-Vlaams. Deze pop groep. d ie zich begin van dit jaar voor het eerst aan het publiek presenteerde, speelt naast veel eigen werk ook nummers van Van Morrison. The Band en The Allman Brothers. Het concert wordt gehouden in de grote zaal van het Jeugdcentrum „De Zwaan" in Oost-Souburg en be gint om 20.00 uur. O.A. ZEEUWSE PRENTEN J.A. LIMBURG Antiquair, beedigd Taxateur en Makelaar INKOOP TAXATIES •VERKOOP veis zijn aangebracht, bijvoor beeld de zonnewijzers aan de Stadsschuur en aan het gebouw van de l.t.s. aan de Zuidsingel. Dit laatste overigens in af wijking van de route, vertelt „reisleider" H. Geilleit. De volgende wandelingen worden gehouden op woensdag 4 juni. donderdag 19 juni en dinsdag 24 juni. Er wordt om ze ven uur 's avonds gestart vanuit de hal van het stadhuis. Het in schrijfgeld voor de tochten be draagt twee gulden per persoon. Na het volbrengen van een route worden er speciaal vervaar digde medailles met lint uitge reikt. voorstellende hel hoekje in de Kuiperspoort dat ook on derwerp is van de bekende Kui- perspoortzegel (zomerzegels). Voor de toeristen is het mee lopen met een van de wandelin gen een goede manier om dingen van Middelburg te zien, die ze op eigen houtje niet zouden gevon den hebben; voor Midelburgers een inspirerende wijze van her nieuwd kennismaken met de ei gen stad Wellicht bent u deze week dc gelukkige. Loop dan even bin nen bij ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn: Banket bakkerij Faber, -Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat, een halt pond biefstuk. Vishandel F. de Muynck jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit zater dagreclame. Drogisterij Lutwie- ler, Lange Zelke 80, een luxe fla con badschuim. Smith Kaas marktkraam een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Wal straat 100. 300 gram vleeswa ren. t Goudoppertje. Brillen- specialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermometer. Dranke nimport Jan Duimel, Hermse- weg 23, Vlissingen, fles sherry t.w.v. f 3,95. Annikes cafetaria, Betje Wolffplein, twee broodjes Annikes met koffie. Fa. Van de Vijver, radio en tv. Kanaals traat 12, Oost-Siuburg, eenmaal gratis batterijen voor transis- torradio. Midgetgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlis- i singen, gratis speelronde en 2 i consumpties, Nieuwendijk 51, i Vlissingen, bon voor pannekoe ken, plus koffie voor 2 personen. Chemische wasserij Populair, Groene Woud 55, Vlissingen, gratis reinigen van een japon. De Notenkraam, vrijdagmarkt 1 pond pinda's.

Scheldebode | 1975 | | pagina 19