Sportmasseur Marcus Weststrate naar Vuelta en Tour de France ..Ik wordt vaak gezien als een vertrouwensman RUITER IN HET KUNSTENAARSCENTRUM GETUDEBOEK"VAN JOOP DAM het weten waard 1 Oemoemenoe organiseert evenementendag 45,- WEINIG POSITIEVE KANTEN NIEUWE ALQUIN-FORMULE: S.K.W. Middelburg organiseerde volksspelen De heerlijkinbikiniophetstrandbril Klaverjassen in Middelburg DR. L. DE JONG 16 april verschijnt deel 6 van Het Koninkrijk der Nederlanden in de 2e wereldoorlog. GOESTING PROBLEMEN banden bamen TRIPS Mevr. Tavenier Kerkdiensten Medische diensten Goed wonen Hoogwater Culturele Agenda Maatschappelijke Dienstverlening DONDERDAG 1/ APRIL 1975 DE SCHELDEBODE woooos^ ioeoooooooeoaoooooooooeoc WEMELDINGE - Sportmasseur Marius VVestrate heeft dank zij de hobby die hij beoefent naast zijn gewone beroep als Electro- monteur ai heel wat van Europa gezien. Hij doorkruiste onder andere Zwitserland. Joego-Slavië. Frankrijk. Griekenland en En geland om maar eens wat te noemen. Daarnaast kwam Weststrate uiteraard in contact met veel buitenlanders en vooral dit laastste is voor Marius iets dat hem bijzonder aanspreekt. „Mijn interesse gaat steeds uit naar belevenissen van anderen. Wanneer ik in een ander land ben probeer ik dan ook steeds iets aan de weet te komen van „die" mensen uit „die" streek, wat mijn belangstelling heeft. Dat is wel eens moeilijk omdat ik vaak hun taal maar gedeeltelijk of helemaal niet spreek maar met een beetje goeie wil van weerskan ten, lukt het toch meestal wel. In de loop der jaren zijn dan ook al de ervaringen die ik in vreemde landen heb opgedaan „uniek voor mij /«iTrnk i r- geworden en ik kan er feitelijk niet meer buiten". IN I tn/Vt Antwerpen en zijn verbintenis met Frisol dateert van het na jaar 1973 toen hij de Ronde van het Noorden in Frankrijk volg de. Behalve wielrenners komen er ook wel andere sportmensen bij Weststrate op de massagetafel zoals de atleten Koos Oggel, Kees Markusse en Gerard Bras evenals de Zeeuwse topschaat- ser Arjaan van de Kreeke. „Vorig jaar heb ik met Frisol de Tour de France gedaan. Dat was voor mij natuurlijk een grote belevenis en ook dit jaar hoop ik weer naar Frankrijk te gaan. Een nieuwtje dit seizoen is voor mij de Ronde van Spanje die duurt van 22 april tot en met Imei. In Spanje ben ik nog nooit geweest en ik ben dan ook erg benieuwd „hoe zo'n grote Ronde daar nu wordt aange pakt". „We gaan er met 10 renners van Frisol naar toe. Hoe de ploeg er zal uitzien weet ik op dit mo ment nog niet maar wel is be kend dat Cees Priem in ieder ge val niet in Spanje vertrekt. Priem geeft zoals ik hoorde de voorkeur aan de Tour de Fran ce". „Wat de Tour de France be treft zegt Marius Weststrate: „Je kunt je daarover eigenlijk geen voorstelling maken wanneer je er zelf niet bent bij geweest. De vrijwel vlekkeloze organisatie is als iets waar je je petje voor af neemt. Alles is tot in de puntjes geregeld (we sliepen bijvoor beeld in gerenommeerde hotels) maar ook de hele entourage maakt van de Tour een sporte venement bij uitstek". „En dan de belangstelling x ubliek. Dit J van de zijde van het publiek. Die is enorm. Niet alleen tijdens en bij aankomst van een rit maar reeds uren voor het vertrek staan de toeschouwers bij duizenden aande meet". In tegenstelling tot de ploeg leider en mekanieker van een wielerploeg ziet een masseur vrijwel niets van het koersver loop, al is zijn dagtaak omvat tend en langdurig genoeg. Interessant lijkt het ons daarom zo'n doorsnee-dag van een masseur tijdens een etappe-wedstrijd eens nader onder de loupe te nemen. Marius Weststrate daarover: „Je begint 's morgens om zes uur op te staan en alle spullen van de cou reurs en jezelf in de auto te brengen. Daar heb je wel een uur voor nodig. Dan is het dus 7 uur en ga je de renners wekken en zelf gauw ontbijten. Want er is genoeg te doen in die morgenu ren, bijvoorbeeld de proviand zakjes gereed maken voor de renners doe voor de start ook nog lichtjes gemasseerd moeten worden". „Om 10 uur of een half uurtje later klinkt meestal het start schot voor de coureurs en dan stap je zelf als masseur in je bus om je langs een andere route te spoeden naar de plaats van aan komst. En dan hoef je onderweg niet lang te stoppen want min stens twee uur voor de aankomst van de renners, moet je in die stad of plaats in het hotel zijn waar je poeg zal bivakkeren. Je brengt de koffers van de renners en de spullen van jezelf het hotel binnen, maakt een indeling van de kamers, treft een voorziening waar de mekanieker straks zijn werk kan doen en regelt met het hotelpersoneel de maaltijd, die de renners straks zullen gebrui ken". „Als dat allemaal geregeld is ga je naar de finish en wacht daar de renners op. waarvan er een paar voordat ze aan tafel gaan nogopde massage-tafel te recht komen. De rest pak je voor massage na het eten. Met het ex tra werk dat erbij komt. want een renner loopt meestal zoals je weet ook nogal eens een ver wonding op is de masseur mees tal zo rond halfelf 's avonds ge reed om zich te gaan wassen, nog een pintje te nemen en dan in bed te duiken. Je ziet dus ook in dit vak moet je ambitie genoeg hebben anders moet je er niet aan beginnen". Ambitie, om in wielerjargon te blijven „goesting" voor dit vak kreeg Marius Westrate, die nu 30 is al op 18-jarige leeftijd. Daarvoor had hij trouwens al heel wat wielerkoersen afgelo pen als toeschouwer. Hij was onder andere supporter van zijn dorspgenoot Piet Tolhoek uit Wemeldinge (oud-wielrenner en atleet) en van diens neef Ko Tol hoek uit Yerseke, die nog steeds actief is als wielrenner en als at leet. Het kneden, wrijven en rollen van de spieren paste Marius Weststrate eigenlijk voor 't eerst toe bij Ko Tolhoek, op diens ver zoek. Het was eigenlijk meer een vriendendienst maar Weststrate vond het wel leuk werk en begon als vlug een particuliere cursus massage te volgen bij iemand in Utrecht. De stretcher waarop Marius Ko Tolhoek in 't begin onder handen nam werd dan ook al gauw vervangen voor een echte massagetafel, want de toe loop van vooral wielrenners werd steeds groter. In 1966 ging Marius met Jo deRoo mee naar de zesdaagse van Antwerpen (zoals hij zelf zegt meer als loopjongen), want Kees Wagtmans (Smokkel) fun geerde toen voor het trio De Roo-Karstens-Zoet als „echte" masseur. Maar voor Marius Weststrate. die inmiddels ook was begonnen aan het volgen van een N.S.F. cursus voor sportmasseur, was die zes daagse in Antwerpen toch ook wel de springplank naar het „grotere" werk". Zegt hij nu: „Ik leerde en ik stak heel veel op van Wagtmans, want practische kennis gaat natuurlijk boven al les". In 1968 had Marius West strate al zo'n bekendheid gekre gen als masseur dat hij in dienst kwam bij Trico-Noble en hij maakte zijn eerste buitenlandse trip met de Trico-Noble ploeg naar Griekenland. Piet Rent meester en Ko de Vrieze maak ten toen o.a. deel uit van dit team. Dat een masseur vaak te ma ken krijgt met de interne pro blemen van een sportman was al lang bekend. Hij wordt vaak als de vertrouwensman gezien, als de man die nooit uit de school klapt, maar met wie men zich toch nauw verwant voelt. Zonder namen te noemen wil Marius Weststrate wel een tipje van die sluier oplichten. „Ie mand die regelmatig bij me kwam had een vreselijke hekel aan studeren. Hij was 2 jaar op de L.T.S. geweest was daar ge slaagd voor machine bankwerker en zou in de vol gende 2 jaar nog trachten het di ploma te halen voor electro- techniek. Hij zakte echter tij dens het examen voor dit vak. Inmiddels was het januari ge worden en die jongen kreeg de kribel weer al in zijn benen om te gaan fietsen en de studie maar te laten voor wat het was. al be tekende dit toch voor hem een levensgroot probleem. Dat merkte ik mëar al te goed als hij bij me kwam. Het heeft erg lang geduurd maar tenslotte heb ik het toch zo ver kunnen krijgen dat hij de moed weer opbracht om opnieuw aan de slag te gaan, wat zijn studie betrof en hij heeft het gehaald". Kijk dit zijn nu van die bij komstigheden waarvan ik zeg dat je alle zaken nuchter moet bekijken, ook in ons vak. Geluk kig kan ik redelijk goed met mensen omgaan en op den duur krijg je daar trouwens routine in". Marius Weststrate die als electro-monteur werkt bij de firma Van 't Westende in Mid delburg en soms wel 4 of 5 maanden per jaar met zijn „wielrenners" mee op pad is heeft geen moeite zoals hij ver klaard om het een met het ander te combineren gewoon omdat hij een goeie baas heeft getroffen. Marius hoopt dat ook nog lang door te kunnen gaan op deze manier en dit blijkt trouwen;» wel uit het feit dat hij zo rond de jaarwisseling een nieuw aange bouwde masagekamer in ge bruik heeft genomen die er piek fijn uitziet. EN KANTOORHANDEL Paul Krugerstraat 55, Vlissingen. Telefoon 2733. hOSOOGOOGOOCOSGOCOSOGCOSCOOQOSCiGC'SOCOSOSCO'SCCi gezellig zitje te creëren, ■beurt dan ook. Er wordt MIDDELBURG - Vrijdaga vond 11 april speelde de Neder landse formatie Alquin in de stadsschouwburg te Middel burg. Het optreden in Middel burg was onderdeel van de „Al quin Holland Tour", ter onder steuning van de nieuwe elpee „Nobody can wait forever". Alquin is sinds eind '74 de meer commerciële kant van de easy listening muziek opgegaan; een en ander gepaard gaande met een formatiewisseling. Zanger Michel van Dijk kwam de groep versterken, drummer Paul Weststrate verliet de groep om persoonlijke redenen. De nieuwe Alquin-formule heeft weinig positieve kanten. Gebrek aan inventiviteit en ori ginaliteit wordt verhuld door perfektie op het gebied van techniek en verlichting. De nieuwe Alquin richt zich op het meer jonge publiek, dat vrijdag avond in grote getale aanwezig was. In het voorprogramma trad de Engelse folk-zangeres Saffron op. Zij begeleidde zichzelf op gi- harmonium. Saffron taar en reisde al clubs af. Daarna zijn er diverse buiten landse trips geweest met Trico-Noble o.a. naar Zwitser land, Joego-Slavië en Frankrijk en zes jaar lang (tot aap de op heffing van deze wielerformatie toe) bleef Weststrate als mas seur bij Trico-Noble in dienst. Terugkijkend daarop zegt hij: „Een heel mooie tijd was dit voor mij en een team met sterke renners zoals Priem, Bal, De Waal, Raas en Van de Bunder onder andere. Na zijn Trico-Noble tijd (Weststrate was inmiddels er kend N.S.F. sportmasseur ge worden in 1970) kwam de We- meldinger ook steeds meer te recht bij de beroepsrenners. Hij deed onder andere zesdaagsen in Rotterdam. Grenoble en MIDDELBURG - Als derde expositie na de opening van het Kunstenaarscentrum Zee land in de Lange Noordstraat te Middelburg, is sinds zater dag het werk te zien van Joop Dam uit Biezelinge. Eind van deze maand zal zijn nieuwste boek, het zgn. „Getijdenboek" verschijnen en de tentoonstel ling bestaat dan ook groten deels uit materiaal, dat tijdens het werken aan dit boek tot stand is gekomen en voor het samenstellen van het Getij denboek gebruikt is. Joop Dam schrijft, schildert en beeldhouwt. Rond 1940 kreeg hij lessen in aquarelleer- techniek van Kees Verwey, maar verder noemt hij zich au todidact. Zijn belangstelling gaat vooral uit naar alles wat met de kust en de zee te maken heeft. In het begin schilderde hij vooral landschappen, zee gezichten en jachttaferelen, maar sinds de zestiger jaren houdt hij zich met meer geab straheerde composities bezig. Hij gebruikte de techniek van de aquarel, de gouache, de penseeltekening in O.I.-inkt en later ook het organisch en anorganisch afval. Na zijn verhuizing naar Zeeland werd hij vooral getroffen door de m i lieuverwording, de verstoring van het natuurlijk evenwicht in het micro-landschap van laagwater en vloedlijn. Hij probeert al enkele jaren aan de getijdebewegingen en -patronen gestalte te geven in reliefs, tekeningen en foto's. Als schrijver publiceerde hij Op ht 167 „1 o.a. spoor" en in 1967 „Natuurge bieden van Nederland, land schappen en avifauna van Ne derland en België". Het „Ge tijdenboek" bevat de voor naamste gegevens over het verschijnsel van de getijden, de getijverwekkende krachten van zon en maan, de invloeden ervan op de wereldzeeën, de kusten en de gedragingen van zeevarenden en landbewoners, een beknopte beschrijving van enkele getijdenprojecten en een verklarende woordenlijst. Het boek is overvloedig geïl lustreerd en vanzelfsprekend vormt een groot deel van de il lustratiesafbeeldingen met be schrijvingen van Zeeuwse ge- tijdenlandschappen. PEDICURE gedipl. s.v.o. Tulpenlaan 19 - Vlissingen Tel. 4183 Behandeling volgens afspraak kanaalstraat 9a oost souburg (01183)2884 bellamypark 38 vlissingen (01184)2648 MIDDELBURG - Op 2 april zijn in Dauwendaele, Magi- straatwijk. Sint Laurens, Nieuw-Middelburg en Nieuw en Sint Joosland „volksspelen" voor kinderen gehouden, 's Middags werd er aan hoepelen, touwtrekken, pinkelhout en dergelijke gedaan. Het waren al lemaal oude spelen. Spelletjes, die tegenwoordig een beetje in onbruik zijn geraakt. Na de spelen, die om half vier waren afgelopen, was er een eveneens archaïsche - verras sing voor de kinderen. In de ver schillende wijken werd een van de meisjes tot „koningin" ge maakt. Zij werd ontvoerd door roofridders te paard. Alleen in de wijk Nieuw-Middelburg be schikten de jeugdige roofridders met over een paard. De koninginnen werden vrij platen als er in de betreffende uurten een verstopte schatkist was ontdekt. In de Magistraat- wijk bijvoorbeeld was die schatkist verborgen bij de molen „Ons Genoegen". Na afloop van de gijzelings drama's werd er in de onder- scheidene wijken een lampion eens de Nederlandse MIDDELBURG - Nu het door de slechte weersomstandighe den van de laatste maanden bijna onmogelijk is om door middel van goede wedstrijduit slagen aan de weg te timmeren, gaat de Eerste Zeeuwse Rugby club Oemoemenoe het op een andere manier doen. Op zater dag 19 april organiseert deze energieke vereniging op de Vis markt van tien uur 's ochtends tot halfvijf 's middags een groots opgezette evenementendag. Een van de belangrijkste at tracties is een rommelmarkt. Maar er is veel meer. De Vis markt leent zich uitstekend om er een Dat gebeurt een terras ingericht waar verse mosselen gekookt worden ge serveerd. Voor de kinderen zijn er pannekoeken. Daarnaast zijn er voor de kinderen nog diverse activiteiten, zoals het mikken met een rugbybal op bepaalde doelen en een grabbelton. Er zijn leuke prijzen te winnen. Op de rommelmarkt zijn bui ten gebruikte goederen, kleren, boeken, fietsen en dergelijke ook Oemoemenoe-T-shirts, stickers en ballonnen te koop. Van de verloting, die ten be hoeve van de aanleg van een vaste verlichtingsinstallatie en het jeugdwerk wordt gehouden, zullen de nog resterende loten worden verkocht. De trekking van de verloting vindt om vier uur 's middags op de Vismarkt plaats. Jeugdige leden van Oemoe-r menoe zullen rugby- demonstraties geven om op die manier de spelregels duidelijk te maken. De demonstraties wor den ongeveer om het half uur gegeven. Het tamboer- en trompetter korps (met majorettenpeloton) „De Fazant" uit Ovezande zal om twee uur 's middags een wandeling door de stad maken. Er wordt gestart op de Turfkaai, waafna de volgende route wordt gelopen: Nieuwe Haven, Hoog straat, Varkensmarkt, Lange Geere, Lange Viele, Potten- markt, Markt, Lange Delft, Se- geerstraat, Houtkaai, Turfkaai, Vismarkt. Op de Vismarkt wordt vervolgens een muzikale show gegeven. MIDDELBURG - De tafel tennisvereniging Middelburg- Zuid en de f.c. Dauwendaele or ganiseren op dinsdagavond 22 april, aanvang 8 uur, voor ieder een die kan of wil klaverjassen een gratis klaverjasavond in het Kleine Zaalsportcentrum „Slagvaert" aan de Kruitmolen- laan 285. Er zal gespeeld worden volgens Rotterdams systeem, waarvan de reglementen aan wezig zijn. nenoptocht gehouden. Ook van deze activiteit wisten de kinde ren van tevoren niets. Tenslotte werden er in de Magistraatwijk op de donderdag, vrijdag en za terdag na 2 april filmvoorstel lingen gehouden in het „Zuider baken". De volksspelen werden geor ganiseerd door de sektie Hay- man van de Stichting Sociaal Kultureel Werk in Middelburg De S.K.W houdt zich verdei bezig met het jeugdwerk in ge noemde wijken Er komen groe pen kinderen een keer per week bijeen gedurende het seizoen. Die groepen worden begeleid door buurtbewoners. De kinde ren houden zich tijdens de sa menkomsten bezig met hand vaardigheid en allerhande spel letjes. De vrijwilligers worden bege leid door de drie beroepskrach ten vandeHa.ymansektie Omd> veertien dagen kunnen de vrij wiiligers meedoen aan trainin gen in handvaardigheid en spel vormen. Voortaan zullen in all< schoolvakanties activiteitei voor de jeugd georganiseer' worden, aldus een woordvoe» der van de S.K.W. p.m. in the Mission to Seamen Chapel, Scheldepoort, Vlissingen-oost. Reader A. Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc., wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan. Middelburg-Z. diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14.30 uur. Ge meentedienst. Vlissingen. Zevende Dags- Adventisten, zaterdag 19 april Doopsgezinde kerk, Vrijdomweg, van 9.15-10.15 bediening des Woords ds. A.E. Dingjan, Middelburg Doops gezinde kerk Lange Noord straat, van 10-12 bijbelstudie, van 11-12 bediening des Woords ds. A.E. Dingjan. Vlissingen, Herv. Gemeente, zondag 20 april, St. Jacobs- kerk 10 u. ds. L. de Liefde, 17 u. ds. Kleine, van Gent. Jo- hanneskerk 9.30 u. ds. Y. van der Schoot, 19 u. ds. F.S. Kloosterman. Open Hof (Paauwenburg) 9.30 ds. E. Hoogerwerf, H.A., 17 uur ds. E. Hoogerwerf, H.A. Vrijz. Hervormden/Remon stranten, Ophir 10.15 ds. As sendorp. Ter Reede, Koudekerkseweg, 19 u. de heer De Lugt. Bethesda/St. Joseph. 10 u. ds. Altena. Evang. Luth. Gemeente Wal- straat, 10.30 de heer Allewijn, Middelburg 9 u. de heer Alle wijn. Geref. Petruskerk, Paul Kruger straat, 9.30 u. ds. A.J.P. Don- dorp, Grijpskerke, 17 u. ds. J. Blok, Baarland. Chr. Geref. Kerk, Kasteelstraat. 9.30 en 17 u. ds. J.W. Maris. Geref. Kerk (vrijgemaakt), Lan- noystraat, 9.30 en 16.30 kan didaat F.J. Bijzet. Geref. Gemeente. Marnixkerk Souburg, 9.30 en 16.30 Lees- dienst. Geref. Kerk, Kanaalstraat Sou burg, 9 u. west ds. v.d. Heide, 9.30 oost ds. Passchier, 19 u. ds. P.J. Hofland. Hervormde Gemeente Souburg, 9 u. west ds. V.d. Heide, 9.30 oostds. Dorgelo, 19 u. ds. V.d. Heide. Hervormde Gemeente Ritthem, 10 u. ds. J. Broeder. Koorkerk Middelburg, 10 u. drs. Jenner, Dordrecht. Kristen Zuidmolukse Kerk, Souburg 15 u. Ouderling L. Latuheru, Koudekerke 11.30 u. ds. P. Fader, Ochten (bij Tiel) 16.30 ds. P. Fader. R.-k. kerkberichten O.W.- Souburg, Paauwenburg, Vlis singen 19/20 april 1975. O.W.-Souburg Martinuskerk: zaterdag 19 u. en zondag 10.30 u. (Eerste H. Commu nie). Paauwenburg Open Hof: zon dag 11 u. en 19 u. Vlissingen Singelkerk: zaterdag 19 u. (herenkoor, gregori aans). Zondag 9.30 (dames koor) en 12 u. (Zondag 10.45 u. voor de Polen en 17 u. voor de Joegoslaven). Bethesda-St. Joseph: zondag 11 u. Ter Reede: Vrijdagmorgen 9 u Willibrorduskerk te Domburg, 1 e en 3e zondag van de maand dienst te 9.00 uur. R.-k. Kerk Middelburg, iedere week Hoofdkerk Lombard straat. zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 uur en 19.00 uur Hoeksteen. Rozenburglaan 11,30 uur (zondag). Jehova's Getuigen, Koninkrijk- zaal, Van Dishoeckstraat 34 te Vlissingen, donderdag van 19.30-21.30 uur en zondag van 10 00-12 00 uur. olie Evangelische Gemeente Vlissingen, iedere zondag 9.00 en 17 00 uur, en iedere woensdag 19.30 uur in de Fi- ladelfiakapel. Vrouwenstraat 5. •ger des Heils Vlissingen. te dere zondag 10.00 uur, Heils- bijeenkomst en 8.30 uur Ge- t uigenbi jeenkomst. iglican Church Service. Even sunday morning prayer 10.31' h., and evening prayer 7.30 Vlissingen. Doktersdienst. Za. 19 april dr. Mijnlieff, Koude kerkseweg 94, tel. 2525. Zo. 20 april dr. Meijer, Julianalaan 7, tel. 2225. De dienst loopt van 0.00-24.00 uur. Visites aanmelden vóór 10.00 uur. Spoedgevallen van 12.30- 13.00 uur en van 17.30-18.00 uun Apotheek. Van 19 april tot 26 april geopend apotheek J H. Tan-Meijer, Seheldestraat 26, tel. 2025. Te Middelburg in diezelfde periode geopend apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133. Tandarts. Za. 19 en zo. 20 april van 11-12 uur dr. M.D. Smal- legange, J.M. Kemperstraat 32, tel. 7094. Verloskundige. Za. 19 en zo. 20 april (van zaterdag 8 uur t/m maandag 8 uur) mej. P.J. van Ginkel. President Roosevelt- laan 232, tel. 2775. Huisartsen Souburg, Arnemui- den en Nieuwland. Za. 19 en zo. 20 april, dr. N. Kapteijn, Lekstraat 6, Souburg, tel. 01183-1630. Middelburg zuid, patiënten van dr. Jan sen. dr. Jansen-Schrama dr. Kodde, zie Souburg. Dierenarts. Za. 19 en zo. 20 april dr. L. Jobse, Grijpskerke. tel. 01189-1389 Consult alleen na tel. afspraak. Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen. Za. 19 en zo. 20 april, zuster N. v.d. Wal-Blok, Troelstraweg 215, tel. 8874. Stichting „Het Gezondheids centrum" te Souburg en Rit them, za. 19 en zo 20 april zus ter W. Verhagen, Stemerding- laan 119, tel. 01183-1541. en Woningbouwvereniging „Goed Wonen", weekenddienst sto ringen aan liften en centrale verwarming, 19 en 20 april de heer A. Rijke, Calandstraat 35, Vlissingen (geen telefoon). 19.00-20.00 uur. Souburg, spreekuur maandag van 14- 15 uur. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walche ren, Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur. Spreek uur Bachten Poorte Oost- Souburg, dinsdag van 9.00- 10.00 uur en donderdag van 18 30-19.30 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 uur in het wijkcentrum Midden hof, Kanaalstraat 64, tel. 4318. Gemeentelijke Sociale Dienst te Vlissingen, afd. Maatschap pelijk Werk, spreekuur dag. van 8.00-10.00 uur. Zeeuws Instituut voor de Gees telijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middelburg, tel. 01180-26057/58759, Sociaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.), spreekuur dagelijks volgens afspraak. Medisch Opvoedkundig Buro (M.O.B.) spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoe dingsproblemen of leermoei lijkheden. Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.) spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks- en/of seksuele moeilijkheden en voor alleen staanden met aanpassings moeilijkheden. Actie Moeders voor Moeders, mevrouw Van Belleghem- Wissekerke, tel. 01184-9518. Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg, donderdag 17 april 20 uur, Het Zeeuws Orkest. Vestzaktheater Vlissingen, vrij dag 18 april 20.30 uur, Jazz concert. Dinsdag 22 april, 20.30 u. Filmavond. Scheldekwartier Vlissingen, za terdag 19 april, 19.30 uur. feestavond „De Engeland vaarders". Kuiperspoorttheater Middel burg, zaterdag 19 april 20.00 uur „Salto Mortale" door het Middelb. Dilettanten Toneel. Schouwburg. Middelburi terdag 19, zondag 20 Donderdag 17 april 5.12 en 17.39. Vrijdag 18 april 6.01 en 18.36. Zaterdag 19 april 7.06 en 19 48. Zondag 20 april 8.34 en 20.07. Maandag 21 april 9.40 en 22.27. Dinsdag 22 april 11.09 en 23.30 Woensdag 23 apjil 12.11 en Bureau van de Stichting voor nietgehuwde moeders, Los kade 25, Middelburg, tel 01180-27311, spreekuur vol gens afspraak Gezins- en bejaardenverzorging Middelburg. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren, Loskade 29, tel 26951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Maatschappelijk Werk Middel burg. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Wal cheren, Loskade 29. tel. 26951, spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9 30 uur. donderdag van 19.00-20.00 uur. Prol. Stichting Verantwoorde Gezinsvorming (PSVG). spreekuur iedere eerste dins dag in de maand van 20 00 uur tot 21 00 uur, in het Gasthuis Middelburg, ingang Noord- poortplein. Vlissingen. Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren, Eedestraat 2, Vlissingen, tel. 4283. Spreek uur maandag t/m vrijdag van '100-10 00 uur. dinsdac za- en maandag 21 april 20.00 uur Toneelgroep Theater met „Wat een gekke man... en z'n vrouw dan". Openbare Bibliotheek, Spui straat, Vlissingen, dinsdag 22 april t/m 29 april, Collectie Strips. Clubgebouw „Shot 68", Spui straat 51, Vlissingen, dinsdag 22 april vertoning bekroonde amateurfilms. „De Zwaan", Souburg, woens dag 22 april 20.00 uur Filma vond. Zeeuws Kunstenaarscentrum. Lange Noordstraal 59, Mid delburg, vanaf heden tot en met 8 mei expositie „Getij denboek" van Joop Dam. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. Vrijdag 18 april 20 uur Madame Butterfly. Zaterdag 19 april 20 uur Het Gemas kerd Bal. Zondag 20 april 14 30 uur De Toverfluit en 20 00 uur De Lustige Wedu we. Kon. Ned. Schouwburg te Ant- n 1 20 0 april 2 if 15.2 werpen. Zateidag 19 a uur en zondag 20 api uur. Episode (E. Asselbergs). Evenementen te Gent. Dagelijks audio-visueel „Gent en Kei zer Karei", van 19 april tot 29 mei: Duizend jaar kunst en cultuur, verzameiingsexposi- tie in Museum voor Schone Kunsten. Van 25 april tot 8 mei: Antiekbeurs voor Vlaan deren in de voormalige Sint Pietersabdij. Van 26 april tot 5 mei de bekende Gentse Fio- raliën. Open llof. Paauwenburg. Vlis singen Woensdag 16 april. 20 uur Dia-avond over Israël. Donderdag 17 april 20 uur Bespreking over zeilvakantie. Kerk Oranjeplein, Souburg, vrijdag 18 april 20.00 uur zanguitvoering

Scheldebode | 1975 | | pagina 9