Rabobank Q Nota werkgroep onderzoekbuurtwerkSouburg Beroepskracht voor coördinatie wijk-activiteiten wenselijk ze zeggen. 1 v Maartense tapijt Veel fluor op boerenkool rond Sloe-gebied Mm WORDA BI EN A OP VLISSINGSE SCHOLEN de scheldebode LIMBURG ANTIKK. n: seeuwse lila Uitslag Rode Kruispuzzel Scheldebode-kringetje 'Waalgj rqode TURNINTERLAND NEDERLAND - NOORWEGEN IN VLISSINGEN Wijziging telefoonnummers Vlissingen en Souburg r Toogdag van plattelandsvrouwen Gevonden voorwerpen Brouwershaven Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- muiden, Domburg, Marie- kerke. Middelburg en Veere. „ALLONSANFAN" IN FILMHUIS J M Handwerkbazaar in statenzaal BAR ,,DE HOEVE" de scheldebode 25e JAARGANG NO. 16 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) DONDERDAG 17 APRIL 1975 „Souburg van dorp tot wijk" is de titel van de nota, die afgelopen week is verschenen. De samenstellers zijn de leden van de werkgroep „Onderzoek buurtwerk Soubrug", die begin van dit jaar door de Stedelijke Raad werd ingesteld. Na enkele malen bijeen te zijn geweest gaat deze groep van zeven mensen, mevrouw C.J.D. Visser (werkgroep „De Zwaan") en de heren VV.L. Anemaet, P.H. Hofman (CRM), H.J. v.d. Linde (opbouwwerker Stedelijke Raad), A. Caljouw (buurtvereniging „Van Duyvenvoorde"), Ch.G. Landré en M.J. Rottier, haar rapport ter discussie voorleggen aan de openbare vergadering van het algemeen bestuur van de Opbouwcommissie Souburg op donderdag 24 april en aan de openbare vergadering van het algemeen bestuur van de Stedelijke Raad op maandag 28 april. Als uit deze discussies is gebleken, dat men het in grote lijnen met het rapport eens is, zal de werkgroep begin mei het laatste concept van de nota aan de Stedelijke Raad aanbieden en haar opdracht teruggeven. O A ZEtUWSt PRENTEN INKOOP I. A.LIMBURG Antiquair, brrdigd Tailleur en Makelaar Haten Zuidzijde 14, tel. 01119 405 TAXATIES VERKOOP dat Waals over een zesde zintuig beschikt een neus voor mode! 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG VLISSINGEN - In de sporthal van Vlissingen vindt zaterdag de keurturn- interland voor heren tussen Nederland en Noorwegen plaats. Het is de eerste keer dat een dergelijk even ement in Zeeland gehouden wordt. Het organiseren van deze turninterland is dan ook een uitvloeisel van het 75-jarig bestaan van de Vlissingse Turnvereniging. De wedstrijd begint om 19.00 uur. BREDA - Op vrijdag 25 april a.s. te 23.00 uur zullen de tele foonnummers van de volgende netten worden gewijzigd: Vlis singen 01184, Oost-Souburg 01183 (van 4 in 5 cijfers). De belangrijkste conclusie %anj waar de werkgroep toe is geko men, is de noodzaak tot het aan stellen van een beroepskracht en er bij adviseren. Aan de Stede lijke Raad wordt verder overge laten om te beslissen of het een buurtwerker of opbouwwerker zal moeten worden. Wél zal deze functionaris zo snel mogelijk in dienst moeten treden, in elk val niet later dan 1 januari 19 In de nota wordt in het kort wat verteld over het oude Sou burg van vóór de herindeling in 1966 en de ontwikkelingen als wijk van de gemeente Vlissin gen. Daarbij wordt opgemerkt, dat zowel het dorp als de wijk altijd een bloeiend verenigings leven hebben gekend. Na 1966 kregen deze organi saties te maken met de be staande overkoepelingen in de gemeente Vlissingen, waarbij een hergroepering in de wijk Souburg plaatsvond. Door de snelle groei van het inwonertal momenteel rond de 11.000) ont stond in de nieuwe buurten ook een veranderd behoeftenpa- troon. Deze ontwikkelingen leidden uiteindelijk tot de op richting van de Opbouwcom missie Soubrug in 1971. De heer H.J. van der Linde stond van de oprichting af deze commissie bij met zijn adviezen „ad hoc". Men hield zich in die afgelopen vier jaar met vele problemen bezig, zoals de „brugkwestie", speelgelegen- heid voor kinderen, ontwikke lingen in de Zuidmolukse ge- i meenschap, introductie van nieuwe bewoners in Wester- zicht, het verkrijgen van het oude raadhuis aan de Kanaal straat als wijkcentrum enz. Kor tom het werk groeide de Op- boiiwcommissie over het hoofd en het kan niet meer met een groepje afgedaan worden. Voortdurend dienen zich nieuwe taken aan, waarbij de hulp van een full-time functio naris dringend gewenst is. De nota laat schematisch zien, waar het takenpakket 1975 uit zal be staan. Het noemt de servicever lening aan instellingen, groepen en bewoners. Het coördineren en stimuleren van diverse nieuwe activiteiten, zoals het zal wo Het jeugdwerk in De Zwaan ieherstruktureerd moeten Vóór de bestaande nummers van deze netten wordt in de zelfde volgorde het cijfer 1 en 6 geplaatst Omdat voor deze verschijnsel buurtvereniging en nummerwijziging de aanslui- de wergroep speelplaatsen Oost tingen korte tijd worden onder- Souburg, broken, zullen de werkzaamhe den 's nachts worden uitge voerd. Het ongerief voor de ab onnees blijft daardoor tot een minimum beperkt. Wie na genoemd tijdstip nog oude nummers kiest, wordt d.m.v. een berichtenautomaat over de nummerwijziging inge licht. De nieuwe nummers zijn reeds verwerkt in de telefoon gids voor het district Breda uit gaaf 1975/1976, die in de loop van deze maand zal verschijnen. rden, waarbij het kerkelijk jeugdwerk zich zal concentreren in het Guusuus en De Zwaan open staat voor de niet- kerkelijke jeugd. De peuter speelzalen zullen uitgebreid worden; de bejaarden moeten meer uit hun isolement komen en betrokken worden in het be staande verenigingsleven. Het stimuleren van culturele en sportieve aktiviteiten en het REDAKTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek- v. d. Vlerk, Schubert- laan 29, Vlissingen. Telefoon 01184-6869. J. Kuipers, Zacharias Jan- senstraat 27, Middelburg. Tel. p/a 01180-29338. b.g.g. 01600-22341 (toest. 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuipleln 94, Postbus 73 Tel. 01184-6830. ADVERTENTIE AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en, Spuiplein 94. Tel 01184-6830. signaleren van tekorten op dit gebied. Voor de nieuwe functio naris is er zeker werk te over. Een apart hoofdstuk wijdt de nota aan de wenselijkheid van het instellen op korte termijn van een coördinatieorgaan. Daarnaast zal zich in de nabije toekopist een gekozen wijkraad kunnen ontwikkelen, die een duidelijk politiek karakter heeft. Tot de taken van de full time ophouwwerker zal het formeren van dit coördinatieor gaan moeten behoren. Het kan gevestigd worden in het wijk centrum Middenhof. Het be stuur ervan wordt door de be woners van Oost Souburg geko zen. Het coördinatieorgaan zou zich o.a. bezig moeten houden met de samenbundeling op het gebied van maatschappelijke' dienstverlening en de al eerder genoemde herstrukturering van net jeugdwerk, dus taken, waar nu de Opbouwcommissie zich over gebogen heeft. De nieuwe functionaris zal bovendien, zo vindt de werk groep, „een nieuwe democrati sche omgangsvorm" moeten hanteren. De nota heeft dan ook als motto de woorden van Wolf gang Beek: „De vaak geconsta teerde kloof tussen bestuurders en bestuurden is ondermeer een kloof tussen verschillende op vattingen van democratie". MIDDELBURG - Op 22 april houdt de christelijke platte landsvrouwenbond in de stads schouwburg te Middelburg een toogdag. De directeur van Youth for Christ zal een inleiding hou den. Onderwerp: „Zo brengen wij het evangelie aan de jeugd". De toogdag begint om tien uur 's ochtends. - Y00™' door opmerkingen van de directeur van de Ge ien he,o?"!en5, vo"r Dieren, zijn bewoners van de dorpen rond het jaar h«ft gevochten voor de MIDDELBURG - Kort na de première op het Rotterdamse filmfestival brengt Jeugd en Muziek Zeeland de Italiaanse film „Allonsanfan" uit in haar Filmhuis. Volgens de filmcritica Ellen Waller in het NRC- Handelshlud is deze film een hoogtepunt van het festival ge weest. Zij rekent de makers, de gebroeders Vittorio en Paolo Taviani tot de twee van de mins! bekende en interessantste fil mers van nu. Marcello Mastroianni als dt weke anti-held Fulvio die tien Als meer gemeenten het voorbeeld van Middelburg zouden volgen dan zag het ér misschieti nog niet zo triest uit voor een heleboel van de leeg staande molens in Zeeland. Het Middelburgse gemeente bestuur is van plan om de mo len in Middelburg Zu id te gaan verhuren aan het poppenthea ter Kartoen. Het kost de ge meente een paar duizend gtd- den om de molen op te knap pen. En dat geld komt er als de gemeenteraad van Middelburg meegaat met het voorstel. Een prima idee om de mo lens zo weer een bestetnm ing te geven. Er staan er nu te veel helemaal nutteloos bij. En ai zullen de pappenspelers van Kartoen geen molenaartje gaan spelen, het gebouw op zich. is in ieder geval in ge bruik. En we weten alletnaal dat het voor welk gebouw dan ook, niet al te best is, om leeg en ongebruikt te staan. Daarom kunnen, andere ge meenten het idee best overne men. Want elke plaats heeft wel een vereniging, die zoekt naar een. beter onderkennen, zoals dat dan heet. En het lijkt me best wel aardig om een amateurtoneelvereniging be zig te zien in een molen of de enzen waagde zou t zijn op straat altijd muziekvereniqinq te horen oe fenen. In Domburg halen ze trou wens opgelucht adem. Het had maar een haar gescheeld of ie dereen die zich binnen de ge- meent* in badpak 'te lopen. Weer 'of geen weer. En dat was dan al lemaal het gevolg geweest van de grote wens van het Dom- burgse gemeentebestuur om een eind te maken aan het nu disme. Een klein raadslid had het allemaal in de gaten en voorkwam dat de gemeente raad die blunder zou maken. En daar mag de Stichting toch wel blij om zijn. Die dut heeft toch al een groot tekort op haar begroting. De meer derheid van de raad wil dat te kort niet betalenMaar stel dat alle Domburgse gasten, in het vervolg verplicht zouden zijn altijd maar in badpak te lopen, dan zou het vlug gedaan zijn met het toerisme in de bad plaats. En hoe groot te tekor ten dan zouden worden is waarschijnlijk niet meer te 'Hen.' Dus een beetje al worden de tekorten dan niet gedekt, is bij cir»n pitjak de SBD op zijn ARJOAN idealen van de Franse Revolutie, keert ziek en uitgeput naar huis terug. Zijn lichaam en geest ver langen naar rust. Gevoelens van welzijn in de ontspannende sfeer van het pa rtricische ouder lijke landhuis maken dat hij snel herstelt. Maar ook is er sprake van een historisch herstel: de Restauratie na de val van Napo- leon en liet congres van Wenen. Fulvio, een man op middelbare leeftijd, is op zoek naar zijn ver loren tijd: cultuur, muziek (hij was violist), de familiekring, persoonlijk leven, het zoontje lopen. Op die vraag wordt een ge deeltelijk antwoord gegeven door de resultaten van een on derzoek van het IPO. Dat is het Instituut voor Planteziekten- kundig Onderzoek, die de afge lopen jaren allerlei metingen rondom het Sloe-gebied heeft gedaan. Daarbij heeft men ook monsters genomen van andijvie en boerenkool uit tuintjes in Nieuwdorp en omi .geving. Daar bij bleek, dat aan het einde van dat hij bij een" 'rev'olu tionaire de winter de boerenkool vrij veel spreidde, vriendin heeft, vrouwen. fuor b^a"e Men kwam tot een 1 hoeveelheid van 50 dpm. Dat wil zeggen: 50 deeltjes fluor per mil joen deeltjes van de andere stof (in dit geval boerenkool). Péchiney op die datum overging tot afvoer via één centrale schoorsteen, in plaats van via filtering door de daken van de fabrieksgebouwen, was dat on middellijk merkbaar. De hoge fluor-concentraties in een strook van 5 kilometer rond Pé chiney daalden wat, maar de J concent ra ties buiten de 5- km-zone stegen doordat de (ho- Jgere) schoorsteen de vervuiling over een groter gebied ver- Maar zijn vroegere strijd makkers laten hem niet met rust. Zij blijven hem opsporen en willen hem meetrekken in hun verwoede strijd vooreen be tere toekomst. Om hen kwijt te raken pleegt Fulvio verraad. Zij slepen hem mee op een roekeloze expeditie naar het zuiden var Italië, die voor allen noodlottig afloopt. De enkeling, die zich te rugtrekt en de utopisten, die te ver vooruit wilden stormen gaar ten onder in de realiteit van hur historisch ogenblik. Allonsanfan draait vrijdag 18 april in het Kuiperspoorttheatei te Middelburg, dinsdag 22 april in het Vestzaktheater te Vlissin gen en woensdag 23 april in De Zwaan te Souburg. Aanvang dei voorstellingen 20.30 uur. Toe gang f 2,50. De onderzoekers van het IPO tekenen daarbij aan, dat zij niet kunnen beoordelen in hoeverre het eten van zulke boerenkool gevaarlijk is voor de menselijke gezondheid. In het verslag van de IPO- metingen rondom Sas van Gent wordt echt wel opgemerkt, dat bij een waarde van 40 dpm fluor in het gras, er gevaar voor de veeteelt kan ontstaan. In het verslag over de fluor- vervuiling rondom het Sloe wordt verder gesteld, dat de in vloed van Péchiney duidelijk merkbaar is. Tot 26 juni van ver leden jaar nam de fluor- vervuiling duidelijk toe. Toen Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, in 2 edities: VLISSINGEN - Op verschil lende basisscholen in de ge meente Vlissingen heeft de groep Worda Biena in de afgelo pen weken muzikale happe nings gehouden. Deze drie mu sici, allen leden van de kunste naarsgroep Web blijken bij de olie schooljeugd hoog genoteerd te staan. Hun komst werd verkozen bo ven die van andere groepen. Dies le Due, Robert Maaskant en Niek van Raay weten dan ook goed wat iongens en meisjes tus sen de acht en twaalf leuk vin den. Niet het passief luisteren naar muziek, maar zelf mee doen. Keihard op een grote trommel slaan of al je adem in een trom petjegooien. Ieder kind krijgt de kans om zich even uit te leven op een muziekinstrument en onder leiding van Worda Biena wordt geprobeerd om een begin te ma ken met een samenspel van slagwerkers, blazers en tamboe rijnen. De oplossing van puzzel 6 van de Rode Kruispuzzelactie luidt: „Doe mee voor het Rode Kruis". Het aantal inzendingen bedroeg 26.000. De stand van de actie is op dit moment f 207.000,-. KLEUREN TELEVISIE APPARAAT t.w.v. f 2695,-, Philips Nederland B.V. Eindho ven; mw. C. G. Benjamins- Ummels, .Heufkestraat 19, Brunssum. 2 VLA MV AST PORSE LEINEN SERVIES met BIJ PASSEND GLASSERVIES t w.v. f 1000,-, Thomas Benelux B.V. Maastricht; hr. J. v.d. Lin den, Van der Woudenstr. 54, Alkmaar. 3. 14-DAAGS VERBLUF IN VAKANTIEBUNGALOW „SLUFTERVALLEI" TEXEL t.w.v. f 900,-, Enia- Verzekeringen 's-Gravenhage; mej. T. Vorsteveld, Laan v.d. Eekhorst 119, Emmen Dr. SANKYO DUALUX 2000 FILMPROJECTOR t.w.v f 649,-, B.V. Transcontinenta Amsterdam; hr. M. de Vries, Zwichtsttaat 13, Klazienaveen Dr. 5. SANKYO FILMCAMERA t.w.v. f 609,-, B.V. Transconti nenta Amsterdam; hr. J. Stuy, Staringlaan 332, Papendrecht'. In ons verspreidingsgebied viel nog de volgende prijs: au tomatische broodrooster t.w.v. f 69,50 (geschonken door Inven- tum Bilthoven) voor W. de Jong, Merelstraat 61, St.-Willebrord. MIDDELBURG - In de sta tenzaal van de Middelburgse abdij wordt ook dit jaar weer de handwerkbazaar en loterij ge houden. Het is de 137e keer dat de bazaar wordt gehouden. De opbrengst komt ten goede aansocialeen kerkelijke instan ties zoals het Leger des Heils, de diaconieën van de kerken en het Rode Kruis. Er zullen op de ba zaar negen stands zijn ingericht, waar handwerken tegen voorde lige prijzen worden verkocht. De bazaar, die gehouden wordt op woensdag 16 april, begint om half elf 's ochtends en blijft ge opend tot halfvier 's middags. In de periode van 2 tot en met 9 april 1975 zijn de volgende voorwerpen als gevonden opge geven op het hoofdbureau van Politie, Molenstraat 1 te Vlissin gen. Diverse bankbiljetten, 1 hangslot, 1 valhelm (geel), 1 ransistorradio, merk Elter mo del 707, 1 rode kinderwant. 1 linker zwarte handschoen, 1 ausweis, 1 portefeuille met in houd, diverse portemonnees met inhoud, 1 regenbroek. 1 kinder schoentje, zwart lak, maat 24, 1 zilveren oorring, diverse sleu tels, 1 autosleutel, merk Simca, 1 autosleutel, merk Fiat, 1 blauw damestasje, 1 blauw ver zekeringsplaatje, NVS 281,1 re servewiel met band, 1 witte plastic tas met bloemetjes erop pl. inhoud, 1 bandenspan ningsmeter en bandenprofiel- meter in zwarte etui. 4 ver chroomde bromfietsbagagerek ken, 1 bruine leren linkerhand schoen. In de periode van 2 tot en met 9 april 1975 zijn de volgende voorwerpen als gevonden opge geven op het bureau Oost. 1 rechter voetbalschoen, 1 wieldop van auto, 2 bankbiljet ten, 1 bruine blokfluit in groene etui. De volgende dieren zijn als gevonden aangegeven: I zwait-witte sierduii, l zwart witte hond. klein model, bas taard teef, 1 üeht-bruine hond met rode riem, 1 fox terriër met grote halsband, 1 parkiet. KOUDEKERKE EN APPARTEMENTENVERHUUR TRAMSTRAAT 3 Voor jong en oud een gezellige en prettige sfeer. Geopend van 20.00 tot 01.00 uur. Maandags gesloten. Frans J. van Wijk. Tel. no. 01185-1617. De winnares van de vorige keer is mevrouw Koningstein, Scheldestraat 92, Vlissingen. Wellicht bent tt deze week de gelukkige. Loop dan even bin nen bi] ons kantoor Spuistraat 94 le Vlissingen De gulle gevers zijn Banket bakkerij Faber. Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteitstaart Slagerij De Vries. Waistraat een half pond biefstuk. Vishandel F. de Muynck jr. Oude Markt II. een kilo gebakken vis uit de za terdagreclame Drogisterij Lutwieier. Lange Zelke 811 een luxe flacon badschuim Smith. Kaas marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Ooste- rom, Waistraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje - Brillenspecialist Tilroe. Wai straat 81, kamerthermometer. Drankenimport Jan Duimel. Hennes weg 23. Vlissingen, fles sherry t.w.v. ƒ3.95. Annikes Ca fetaria, Betjé Wolffplein, twee broodjes Annikes met koffie. Fa. Van de Vijver, radio en tv. Ka naalstraat 12, Oost-Souburg, eenmaal gratis batterijen voor t ra nsistorradio. Midgetgol f- baan Delta. Burg. van Woel der enlaan. Vlissingen, gratis speel ronde en 2 consumpties. Kloe- ke's Lunchroom, Nieuwendijk 51, Vlissingen, bon voor panne koeken plus koffie voor 2 perso nen. Chemische wasserij Popu lair. Groene Woud 55, Vlissin gen. gratis reiniging van een ja pon. De Notenkraam, vrijdag markt. 1 pond pinda's. De Drop- special ïst, vrijdagmarkt. 1 pond drop naar keuze. Beens Kaas, vrijdagmarkt. 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle.

Scheldebode | 1975 | | pagina 1