RONDVAARTEN NA DE SHOW het weten waard i Weight watchers"proberen te vermageren in clubverband Loodgietersbedrijf van Santstra en De Hond geopend Uitslag Rode Kruispuzzel De eenmotorigetweedekkervlie Vakbeweging licht voor over Derde Wereld LEREN Kerkdiensten Goed wonen Openingstijden Dolfirodam Beweging Maatschappelijke Dienstverlening Medische diensten Culturele Agenda Hoogwater •WOENSDAG 2 APRIL 1975 DE SCHELDEBODE PA TAGONISCHE ZEELEEUWEN IN DOLFIRODAM SCHARENDIJKE SCHARENDUKE - Wanneer hoofdtrainer Dolf de Wit een van de patagonische zeeleeuwen onder zijn kin kriebelt, gaan de snorharen van het beest van pure blijdschap naar voren. Een paar grote ogen in de goedmoedige, stompe kop houden ons in de gaten. Het Dolfirodam in Scharendijke heeft twee Patagonische zeeleeuwen en gaat ze dit jaar (na anderhalf-twee jaar training) voor het eerst aan het publiek laten zien, als een soort voorafje voor de eigenlijke dolfij nenshow. Daarmee presenteert men iets helemaal nieuws. Het is van deze zeeleeuwen bekend, dat ze erg moeilijk te trainen zijn, vandaar dat andere dolfinariums en ook circus sen het liever bij de Californische zeeleeuwen met spitse snuit houden. IVIarco en Dico doen l et echter best daar in Scharendijke. Afgelopen maandag waren ze voor het eerst te zien tijdens een Open Dag voor campinghouders, VVV- mensen en iedereen die maar met toerisme te maken heeft. De twee zeeleeuwen draaien al een heel programma af. Trainer Dolf de Wit is daar maar wat trots op. „Het is erg moeilijk met deze dieren. Normaal kan een zeeleeuw na zo'n drie, vier maanden training al een aardig programmaatje draaien". De Patagonische zeeleeuwen moe ten echter eerst heel wat angst en agressie overwinnen voor ze op vriendschappelijke voet met de mens staan en hem ook met kunstenmakerij willen plezie ren. Dat het gelukt is, is een hele prestatie voor de trainers. Ze gaan dan ook erg leuk met de dieren om. Wanneer de porties vis worden klaargemaakt, mo gen ze uit hun bassin en staan knusjes bij de klaarmaaktafel toe te kijken. Assistent-trainster Jos Mooy staat er met gerouti neerde vingers stukken vis te mijden. „Een dolfijn eet zo'n veertien pond per dag", vertelt ze. Die veertien pond wordt voor een deel in stukjes gesneden, want anders zijn de porties te vlug op. Na elke goed uitge voerde prestatie tijdens de show krijgen ze een stukje en zo'n show bestaat uit vijfenveertig onderdelen en wordt nu in het voorseizoen vier keer per dag gedraaid. Soms kan er ook wel eens bij een bijzondere prestatie een hele vis af. Dolfijnen en zeeleeuwen kun nen niet zomaar in gevangen schap leven. Ze worden eerst ge acclimatiseerd en moeten on derwijl dode vis leren eten. Stukjes vis eten wordt ze traps gewijs aangeleerd. Elke keer wordt er een groter stuk van de hele vis afgesneden, tot ze zover zijn dat ze het zonder meer ac cepteren. In het Dolfirodam in Scharendijke spetteren op dit moment vier dolfijnen rond: Marleen, Doortje, Dolf en Jules, de laatste tot voor kort nog baby genoemd omdat hij de kleinste was. „Het zijn pientere dieren", vertelt de veertigjarige Dolf de Wit, die tien jaar geleden nog onderhoudsmonteur was, „we ieens té pienter. Wanneer je een keer niet consequent bent, ma ken ze daar onmiddellijk ge bruik van". Hoewel de trainers - behalve Dolf de Wit en Jos Mooy is er nog de stagière Bread Whit- tert die drie maanden de taak van Kees de Groot overneemt wel zo'n achttien uur per dag met de dieren bezig zijn, zou Dolf de Wit toch niet meer terug willen naar zijn oude vak. „Het is ook een hobby geworden", vertelt hij. „Je bent eigenlijk al tijd met de dieren bezig. Het is niet alleen trainen en voeren, maar ze hebben ook andere aan dacht nodig. Soms praten we al leen maar wat tegen ze. Ze her kennen de toon van je stem. Ook als je vindt dat ze het niet goed doen. Slaan doen we onze dieren nooit", Pe dolfijnen worden ge corrigeerd door ze bijvoorbeeld het programma een keer over te laten doen, of ze een paar minu ten gewoon te negeren. Daar kunnen de dolfijnen - die toch weer wat strenger worden aan gepakt dan de zeeleeuwen - niet tegen. Streng optreden is echter praktisch niet nodig, want de dieren doen het graag. Hoe en thousiaster het publiek, hoe en thousiaster ze zelf zijn en dan valt er nog wel eens een extra saltootje af. Het is ook erg bijzonder, dat de dolfijnen in Dolfirodam uit zichzelf steeds het platform op klimmen. Dolfijnen komen normaal niet op het droge, want dan gaan ze dood, maar Mar leen, Doortje, Dolf en Jules vin den het best gezellig zelf hun portie vis op te halen of even wat te kwetteren tegen hun verzor gers. Voor ze het water weer in gaan, draaien ze dan vaak nog een rondje op het natte zeil voor het publiek. Hoe men verder aan alle pro grammapunten komt? Dat ligt vooral aan de vindingrijkheid van de trainers, hoewel de die ren soms zelf wel eens de aanzet geven tot een nieuw program mapunt. Dolf de Wit: „Eigenlijk -•wordt ons programma wat te lang. In het hoogseizoen draaien we vijf keer op een dag en dan kun je ook niet te lang bezig zijn zeker beter dan in een dieren tuin, waar ze de hele dag opges loten zitten en dan weer van de een een snoepje en dan weer van ander iets anders krijgen. Ze worden dan veel te dik en raken uit conditie. Onze dieren hebben de nodige beweging. Ze vinden het leuk om te doen en hebben voldoende bewegingsvrijheid". Na de show mogen ze dan ook allemaal bij elkaar - zeeleeuwen en dolfijnen - dollen in het grote bassin met vrije in- en uitgang naar hun eigen „hok", een afge schutte plas water van vijf bij vijf en twee meter tachtig diep. Water, wat uit de kraan komt en kunstmatig met zouten en mine ralen weer wordt aangepast. Dat komt allemaal erg precies om ziektes te voorkomen. Reden waarom ook de rest van het - op twee schepen gebouwde dolfi rodam - steeds grondig wordt schoongehouden. „Vooral 's zo mers wemelt het natuurlijk van de bacteriën en dan moeten we extra voorzichtig zijn", aldus Dolf de Wit. „Het is erg belang rijk, dat de dieren goed gezond en in goede conditie zijn. Wat dat betreft hebben ze nier na tuurlijk veel meer kansen dan in de vrije natuur. Ze profiteren van alle moderne wetenschap wanneer ze ziek zouden worden. In vrijheid is zo'n dier dan afge schreven". Ongelooflijk wanneer men zo'n dolfijnenshow bekijkt. Reuzen sprongen met pijlsnel aan „zwemmen", springen door hoepels zelfs met twee tegelijk en zelfs partijtjes voetbal en basketbal komen er bij kijken. Hoogtepunt van de show vormt nog altijd de rondvaart van ja rige kinderen in een door dolfij nen voortgetrokken en voortge duwd bootje. De jarige krijgt ook nog een cadeautje na afloop en dan is het feest compleet. Aansluitend op de show in het Dolfinarium kunnen de mensen dan nog een rondvaart maken met de rondvaartboot ms. Gre- velingen. De RTM werkt daarin samen met Dolfirodam en de tochten beginnen steeds na af loop van de show. IVillibrorduskcrk te Domburg, le en 3e zondag van de maand dienst te 9.00 uur. R.-k. Kerk Middelburg, iedere week Hoofdkerk Lombard- straat, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.15 uur en 19,00 uur. Hoeksteen, Rozenburglaan 11.30 uur (zondag). Jehovah's Getuigen Konin krijkzaal Van Dishoeckstraat De oplossing van de Natianale Actie Rode Kruis puzzel num mer 5 luidt: „Stuur steeds uw kaart in". De stand van de actie bedraagt thans 181.000,-. PRUS WINNAARS: 1 kleuren televisie apparaat t.w.v. 2695,-Philips Nederland B.V. Eindhoven, Mw. D. de Bree- Visser, Romerkerkweg 81, Be verwijk. 2 Supenvasautomaat t.w.v. 958,- Zanussi B,V. Alp hen a.d. Rijn. Hr. H.W.H. Lam berts, Tegelseweg 131, Venlo. 3 Filmprojector t.w.v. 649,- B.V. Transcontinenta Amster dam.. Hr. C. Bregman.. Dorps straat 19, Nieuwe Niedorp N.H. De volgende prijzen vielen nog in ons verspreidingsgebied: Kussenpakket t.w.v. 7 18,95 N.V. Kon. D.S. van Schuppen, Veenendaal: Hr. E.M. Jacob, Nieuwpoortstraat 30, Breda. Mej. A. Veen, Groenendijk 50, Kloosterzande. Hr. G.R. Wever, Amstelstraat 54, Oost-Souburg. 34 te Vlissingen, donderdag van 19.30-21.30 uur en zon dag van 10.00-12.00 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlis singen iedere zondag 9.00 en *- 17.00 uur, en iedere woensdag 19.30 uur, in de Filadelfiaka- pel, Vrouwenstraat 5. Leger des Heils, Vlissingen. le de: Dienst Vlissingse Kruisvereni gingen, 5 en 6 april, zuster Radstake, Sottegemstraat 38, tel. 2286. Verder is er mogelijkheid om koffie te drinken, een frietje te eten, souvenirs (met dolfijnen) te kopen en op het terras te zit ten met uitzicht over de Greve- lingen. Alles bij elkaar wel iets waar de recreant aan zijn trek ken kan komen en dat is dan ook de bedoeling. Want het blijft na tuurlijk business. Volgens de trainers van de show een prettig soort, waar je hele maal aan verslaafd raakt omdat er levend materiaal aan te pas komt. Mevrouw I. den Broeder- Scheerder: „We zijn hier zoveel mogelijk, alleen is het wel eens moeilijk omdat de kinderen naar school moeten". Ze vertelt ook over de plannen om het aan tal dolfijnen uit te breiden. „We kunnen er best negen hebben, SCHARENDIJKE - Het Dolfirodam in Scharendijke is vanaf nu tot en met 26 oktober geopend. De tijden waarop de shows beginnen zijn van 26 maart tot en met 14 juni en van 1 september tot en met 26 ok tober om half elf, twaalf, twee en vier uur. In het hoogseizoen van 15 juni tot en met 31 au gustus beginnen de shows om 'tien uur, half twaalf, een uur, half drie, vier uur en half zes. Op zondag vervalt de eerste show. De rondvaarten vanuit Dolfirodam worden van 17 juni tot en met 31 augustus da gelijks gehouden. Vertrektij den: vijf over elf (niet op zater dag en zondag), vijf over half een, vijf over twee, vijf over half vier en vijf over vijf (niet op zaterdag). kanaalstraat 9a oost souburg (01183)2884 bellamypark 38 vlissingen (01184)2648 ere zondag 10.00 uur. Heils- bijeekomst en 8.30 uur Getui- genbijeenkomst. Anglican Church Sevice, Every sunday morning prayer 10.30 h.. and evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to'Seamen Chapel, Scheldepoort, Vlissingen-Oost. Reader A. Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuiderba ken, Rentmeesterlaan, Midtfelburg-Z., diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen, iedere zondag 14 30 uur. Ge meentedienst. Belangrijke telefoonnummers. Vlissingen, politie 01184-3333, brandweer 01184-2323, poli tie Souburg 01183-1340. Middelburg, politie 01180- 27251, brandweer 01180- 12233, politie Nieuwland 01182-1765. Ziekenhuis, Bethesda - St.- Joseph 01184-5000. Storingen gas en elektriciteit. Van maandag t/m vrijdag van 's morgens 8.00 tot 's avonds 17.00 uur, tel. 01184-5110. Buiten kantooruren voor alle storingen tel. 01184-9191 gal maar daar moet je eerst vergun ning voor krijgen". Dolfijnen zijn niet zo maar te koop even min als zeeleeuwen. Waardoor de Californische zeeleeuwen, Patagonische werden, die uit eindelijk met ontzettend veel geduld en liefde en hard werken nu vriendelijk knipogend tegen het publiek al heel wat kunstjes laten zien. Ineke van Loon. Dieren in gevangenschap. Het is voor veel mensen een heel punt. Dol f de WitZe hebben het hier vlissingen - Nog steeds wordt er in verschillende plaatsen in Zeeland in clubverband hard gewerkt aan het verkrijgen en behouden van de slanke lijn. De. Ïiubliciteit rond deze clubs is ge- uwd, maar dat wil niet zeggen dat zij niet meer actief zijn. Nieuwe leden melden zich voor tdurend aan, terwij) zij, die de eindstreep gehaald hebben, een levende reclame voor hun club zijn. Om eens te kijken wat zo'n vermageringscursus nu precies inhoudt brachten we een bezoek aan de wekelijkse clubavond van de „Weight Watchers" in het Open Hof te Vlissingen. Een stuk of twintig dames oud en jong door elkaar - de meeste he ren voelen zich kennelijk niet bezwaard door hun gewicht - hadden net de wekelijkse weeg séance achter de rug. De leid ster, mevrouw M.J. Vis- Kokelaar, houdt iedere bijeen komst in haar kaartsysteem bij hoeveel iemand is afgevallen of misschien bijgekomen. De harde cijfers worden na afloop voorge lezen en door mevrouw Vis van commentaar voorzien. De één heeft een bemoedigend woord nodig, de ander krijgt een waarschuwing om toch vooral niet minder te eten dan voorge schreven is. Mevrouw Vis laat aan de hand van een soort eet- klok zien, dat het mogelijk is om van 's ochtends acht tot 's avonds twaalf elk uur een hapke van iets te nemen en toch het dieet-schema aan te houden. Hongerlijden is er niet bij en het zal eerder moeite kosten om al les naar binnen te krijgen. Het zen. „basisprogramma waar ieder nieuw lid mee begint legt de nadruk op het verande ren van de eetgewoonten. Be paalde voedingsstoffen mogen zeker niet gegeten worden en andere weer in grote hoeveel heid. Wanneer de vermage ringskandidaat dan nog vijf kg van het streefgewicht af is, be gint het „laatste-loodjes-plan", waarbij hij of zij extra steun krijgt van de leidster om die moeilijkste kilo's er van af te krijgen. Is het dan uiteindelijk zover en is het streefgewicht be reikt, dan kan men iedere maand ter controle en voor de morele steun een bijeenkomst bezoeken en raad vragen in eet problemen. Want ben je een maal slank dan is het vaak moei lijk om het te blijven. De leidstei van de club is vol begrip hier voor, want zij zit in hetzelfri schuitje. Iedere maand gaat zij na;. Den Haag, naar het hoofdbi reau van de Weight Watchei op herhalingsoefening en word daar ook weer op de weegschaa gezet. Zij weet dus precies welkt kwellingen iemand kan door maken, die te dik is en maar geer kans ziet te vermageren. En zij weet ook, dat ondanks de steun van samen vermageren in club verband, er bovendien een dosis zelfdiscipline nodig is om een andere eetgewoonte te krijgen. Zoals mevrouw Vis zegt: „Je wordt mager door die menu kaart onder je hoofdkussen te leggen". Om de mensen met drempel vrees voor zo'n Weight Watchers club er wat overheen te helpen, houden drie Zeeuwse clubs be gin april een „open huis"- bijeenkomst, waar iedereen, die nteresse heeft welkom is. De directrice van de Neder- andse afdeling van de W.W nevrouw Gratia van der Oye iomt die dagen ook naar Zee and om kennis te maken met de ursisten. De „open huis" bij eenkomsten zijn: 8 april Vlissin gen, 9 april Goes, 10 april Mid delburg. GOES - De Stichting Ont wikkelingssamenwerking Vak* beweging zal met medewerking van de NOVIB een drietal filma vonden in Zeeland organiseren. Beter dan in woorden Is uit te drukken zal de film „Mozambi que" de erbarmelijke toestan den in de ontwikkelingslanden laten zien, en de geschiedenis en de oorzaken hiervan. Tijdens het congres van het „Wereldver- bond van de Arbeid" (W.V.A,) in 1973 te Evian beeft de Latijns- Amerikaanse vakbondsleider Emile de Maspero een rapport ter discussie gesteld waaruit bleek dat 75% van het mensdom leeft in onwaardige omstandig heden inzake voeding, huisves ting, gezondheid, levensver wachting, onderwijs, arbeids voorwaarden, vooruitgang, vrijheid, etc. Het W.V.A. h»eft toen beslo ten zich in te zetten voor de ver dediging van de belangen van alle werknemers, bestrijding van de onrechtvaardigheid en bovenal verbetering te brengen in de erbarmelijke levensom standigheden van de mensen in de „Derde Wereld". De vakbeweging in Nederland is bezig met de ontwikkelings problematiek in te passen in het toekomstig te voeren beleid. Bezinning en bewustwording op deze problematiek is het doel van de voorlichtingsavonden welke worden gegeven voor: Noord-Zeeland: 15 april 1975 in het hotel-restaurant Van Op pen, Verrenieuwstraat 11 te Zie- rikzee. Zuid-Beveland: 21 april 1975 in „Ons Dorpshuis", Berghoek straat 3 te Kruinmgen. Waleheren: 28 april 1975 in het wijkgebouw 't Anker, Bo- nedijkostraat 163 te Vlissingen. Alle avonden vangen aan om 19.30 uur en kunnen gratis wor den bijgewoond door de leden van de vakbeweging en belang stellenden. Vlissingen. Zaterdag 5 april 1975 Zevende Dags-Adventisten. Doopsgezinde Kerk Vrij» domweg van 9.15-10.15 be diening des woords van 10.15-11.15 uur bijbelstudie. Middelburg Doopsgezinde Kerk Lange Noordstraat van 10.00-11.00 uur dijbelstudie, van 11,00-12.00 uur bedie ning des woords. Zondag 6 april 1975 Evang. Luth. Gemeente Wal» straat, 11.00 uur de heer Wu- melet, Grijpskerke, Middel burg 1100 uur de heer Wume- let. Gerei. Petruskerk Paul Kruger- straat, 9,30 uur ds. A. J. P. Dondorp, Grijpskerke, 17.00 uur ds. w, P. Kramer, Qoster- beek. Open Hof, 9.30 uur ds. Kramer, 17.00 uur ds. C. Vermeulen, Grijpskerke gez. jeugddienst. Geref. Gemeente Maroixkerk Souburg, 9,30 en 16.30 uur ds. Snoep. Herv. Gemeente Souburg, west 9.00 uur, ds. Vanhaelen, oost 9.30 ds.Dorgelo, oost 19.00 uur ds. Vanhaelen. Herv. Gemeente Ritthem, 10.00 uur ds. Vermeulen. Herv. Gemeente Koudekerke, 10.00 uur ds. M. J. de Jong. Kristen Zuidmolukse Kerk, Zondag 6 april Oost-Souburg, Koudekerke en Ochten 18.00 uur, ds. P. Fader, H.A. Geref. Kerk (vrijgemaakt) La- noystraat, 9.30 uur ds. R. H, Bremmer, 16.30 uur, ds.R H.Bremmer. Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat, 9,30 en 17,00 uur, ds. J. W. Maris. Koorkerk Middelburg, zondag 6 april 10.00 uur, ds. Van der Meiden uit Dordrecht. R.-K. Kerkberichten O.-W.- Souburg, Paauwenburg, Vlis singen 5-6 april 1975. O.- W.Souburg Martinuskerk - zaterdag 19.00 uur en zondag 10.30 uur. Paauwenburg Open Hof zondag 11.00 uur en 19.00 uur. Vlissingen Singelkerk zaterdag 19.00 uur. Zondag 9,30 uur dameskoor en 12.00 uur her enkoor Gregoriaans (17.00 uur voor de Joegoslaven). leen voor Vlissingen, Val nisse, Domburg, Mariekerke, VVestkapelle, Veere en Ame- muiden). Voor Middelburg bellen Gemeentebedrijven tel. 01180-14356, na kan tooruren 01180-14358. Weekenddienst storingen aan liften en c.v„ Zaterdag 5 en zondag 6 april de heer K. Roelse, Bonedijkestraat 110, tel. 01184-6156. Bureau van de Stichting voor niet-gehuwde moeders, L«s- kade 25, Middelburg, tel. 01180-27311, spreekuur vol gens afspraak. Gczins- en bejaardenverzorging Middelburg, Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29, tel. 20951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 uur. Maatschappelijk Werk Middel- buig. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Wal cheren, Loskade 29, tel. 26951, spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9.30 u„ lu. Verantwoorde VLISSINGEN Doktersdienst. Zaterdag 5 april dr. v.d. Griek, Badhuisstraat 46, teL 2950. Zondag 6 april dr. De Greet, Willem Kloos- laao l, tei 2121. De dienst loopt van 0.00*24.00 uur. Visi tes aanvragen vdór 10.00 uur. Spoedgevallen van 13.30- 13.00 en van 17 30-18.00 uur. Tandarts. Zaterdag 5 en zondag 6 april van 11.00-12.00 uur, dr. j. P, W. Rombouts, Lange Viele 47. Middelburg, tel, 01180-12882. Verloskundige. Zaterdag 5 en zondag 6 april, mejuffrouw P. J. van Ginkel, Pres. Roosevelt- laan 232, tel. 2775. Huisartsen Souburg, Arnemui- denen Nieuwland. Zaterdag 5 en zondag 6 april dr- G. A. van Bockel, Kanaalstraat 89, Souburg, tel. 01183-1500. Voor Middelburg-Zuid, pa tiënten van dr. Jansen, dr. Jansen-Schrama en dr. Kode, zie Souburg. Dierenarts. Zaterdag 5 en zon dag 6 april, dr. J. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188-1443, consult alleen na tel. af spraak. Hondeninformatiecentrale, Goes, tel. 01100-4373. Stichting ..Het Gezondheids- Centrum*' te Souburg en Rit them, zaterdag en zondag 5 en 6 april zuster W. Verhagen, Stemerdinöaan 119, tel. 01183-1541. Apotheek. Van 5 tot 12 april ge opend apotheek C. P. Lastd rager C. v. Perestraat 1, Sou burg, tel. 01183-1593. donderdag van 19.00-20.( Prot. Stichting Gezinsvorming (PSVG), spreekuur iedere eerste dins dag in de maand van 20.00- 21,00 uur, in het Gasthuis Middelburg, ingang Noord- poortplein. Vlissingen, Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren, Eedestraat 2, Vlissingen. tel. 4283. Spreek uur maandag t/m vrijdag van 9,00-10.00 uur, dinsdag 19-20 uur. Souburg, spreekuur maandag van 14-15 uur. Vrij burgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walche ren, Molenwater 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur. Spreek uur Bachten Poorte Oost- Souburg, dinsdag van 9.00- 10.00 uur en donderdag van 18.30-19.30 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8.30-9.30 uur in het wijkcentrum Midden hof, Kanaalstraat 64, tel. 4318. Gemeentelijke Sociale Diepst te Vlissingen afd. Maatschappe lijk Werk, spreekuur dag. van 8.00-10.00 uur- Zeeuws Instituut voor de Gees telijke Volksgezondheid, Loskade 25. Middelburg, tel. 01180-26057/58759, Sociaal Psychiatrische Dienst (S.P.D.) spreekuur dagelijks volgens afspraak, Medisch Opvoedkundig Buro M.O.B.), spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoe dingsproblemen of leermoei lijkheden, Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.), spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks- en/of seksuele moeilijkheden en voor alleen staanden met moeilijkheden. aanpassings- Actie Moeders voor Moeders, mevrouw Van Belleghem- Wissekerke, tel. 01184-9518. Vrijdag 4 april St.-Jacobskerk te Vlissingen, 20.00 uur,concert tg geven door het Amsterdams Fh.Qr» kest. Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. Vrijdag 4 «pril, 20.00 uur Rigoletto (Verdi). Zaterdag 5 april, 20.30 uur Oratorium „Elias" (Mendelssohn), Zon dag 6 april. 14 30 uur Rigolet to. 20/00 uui De Lustige We duwe. Kon. Nederlaml te Antwerpci» april, 20.00 uui april 15.20 uur i een Handelsreizig. ouwburg 'dag 5 'dag 6 i van VLISSINGEN - In het perceel Glacisstraat 115 te Vlissingen is geopend het Sanitair- en lood- «iersbedrijf van de heren H. Santstra en A. de Hond. Eerstgenoemde heeft op dit gebied een 45-jarige ervaring van sanitair, verwarming, en al les wat tot deze vakken behoort. Het aanleggen van een complete centrale verwarming onder vindt bij hen een vakkundige behandeling, waaraan extra zorg wordt besteed, waarbij de nodige service niet wordt verge ten. In de winkel zelf staan ge ordend de nieuwste modellen geisers, vaste wastafels, etc. op gesteld. Er is een grote sortering onderdelen, speciaal voor „Doe-het-zelvers", voor elke beurs. Het devies van deze zaak is: „Geen order te groot, geen order te klein". Kon. Opera te Gent. Vu. ,ig 4 april, 20.00 uur Carmen (Bi* zet). Zondag 6 april, 20.00 uur Carmen. Donderdag 3 april 6.30 en 19.22. Vrijdag 4 april 8.03 en 20.39. Zaterdag 5 april 9.20 en 21.56. Zondag 6 april 10.32 en 23 06. Maandag 7 april 11.36. Dins dag 8 april 0.00 en 12.23. Woensdag 9 april 0.40 en 1301

Scheldebode | 1975 | | pagina 5