Rabobank Q Op 4 en 5 april postzegeltentoonstelling Ontwerper Kuiperspoortzegel en balloncommandant Boesman naar Middelburg Maartense tapijt ^y.eeiivvsi* hlafumir Zelfstandig wielercomité in Souburg. De Startbaan" en De Kleine Wereld" in Westerzicht geopend RUITER ze zeggen, Ei DE HEER VAN MOURIK NAM AFSCHEID de scheldebode Feestavond Middelburgse Gasthuis „SESAM ECOLOGIE" 24.50 LIMBURG ANTIEK Scheldebode-kringetje •\Vaal$ njode Groot concert te Souburg Mevr. Tavenier r KLEIN ENVELOPPE HANDELAARS Het lied van de Lange Jan Editie Vlissingen OPLAGE 18.255 in de gemeenten Valkenisse. Vlissingen en Westkapelle. Editie Middelburg e.o. OPLAGE 16.500 In de gemeenten Arne- mulden, Domburg, Marie- kerke, Middelburg en Veere. ff ff (Oe mens en zijn milieu) Brouwershaven de scheldebode "S 25e JAARGANG NO. 14 (UITGAVE: UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM B V. - BREDA) WOENSDAG 2 APRIL 1975 MIDDELBURG - Op 4 en 5 april wordt er in de Mid delburgse concert- en ge hoorzaal aan de Singelstraat een postzegeltentoonstelling gehouden, die in het teken staat van het monumenten- jaar 1975. De tentoonstelling is geor ganiseerd door de afdeling Middelburg van de Neder landse Bond van Philatelis- tenverenigingen, aangeslo ten bij de internationale ver eniging Philatelica. De ten toonstellingscommissie be staat uit het volledige be stuur van de afdeling Mid delburg, aangevuld met nog drie mensen. Voorzitter van de tentoonstel lingscommissie is de heer Geil- leit. Meneer Geilleit vertelt dat er sedert ongeveer vijftien jaar al ieder jaar districtsgewijze een tentoonstelling wordt georgani seerd. Voorheen vielen die ten toonstellingen in de maand ok tober, tegelijkertijd met de vie ring van de dag van de postzegel. Een gevolg van die samenvoe ging van twee evenementen was, dat beide in de verdrukking kwamen. Daarom heeft men vo rig jaar besloten het dit jaar an ders te doen. De tentoonstelling verschoof naar het voorjaar. De afdeling Middelburg zat nu wel met het probleem van een korte voorbereidingsperiode. Maar die moeilijkheden die daar mee gepaard gingen zijn over wonnen en niemand zal op 4 en 5 april iets van die korte voorbe reidingsperiode merken. In 1968 was er ook een postze geltentoonstelling in Middel burg. Deze werd gehouden in de Vleeshal. De belangstelling voor deelname aan tentoonstellingen en het aantal verzamelaars is sindsdien echter merkbaar toe genomen. De Vleeshal was in '68 al aan de krappe kant, voor de tentoonstelling van dit jaar is hij eenvoudig te klein. De heer Geilleit: „Het pro bleem was: kunnen we een zaal krijgen met voldoende moge lijkheden?. We hebben toen de concertzaal geprobeerd en dat lukte Punt twee was de begro ting. De concertzaal heeft een hoge huur! Het probleem van de finan ciën is onder andere opgelost door het organiseren van een lo ting ten bate van de tentoonstel ling. De trekking is op zater dagmiddag 5 april in de concert zaal. Een ander probleem voor de organisators van de tentoonstel ling was het vinden van een ontwerp voor de herinnerings medaille, die iedere deelnemer ontvangt. Toen er al voorlopige medailles besteld waren, ging het gerucht dat bij de zomerze- gels van dit jaar een afbeelding van een Middelburgs monument zat. Die zomerzegels komen ge woonlijk in mei uit, maar door diverse omstandigheden valt de uitgiftedag dit jaar samen met de openingsdag van de tentoon stelling. De tentoonstellings commissie besloot alsnog hierop in te haken en ontwierp een me daille met een afbeelding van de Kuiperspoort, zoals op de be wuste zomerzegel. Vrijdagmorgen 4 april wordt op de tentoonstelling de Kuiper- spoortpostzegel verkocht, ge stoken in een enveloppe waarop diverse gebouwen uit die Kui perspoort staan afgebeeld. Ook zullen ansichtkaarten van de Kuiperspoort verkocht worden. De afbeeldingen daarop zijn vrijwel identiek aan die op de zomerzegel. Op de voorzijde van de ansichtkaart komt ook de postzegel, afge stempeld op 4 april. ,,Een kaart met een zo groot mogelijke gelijkenis tussen postzegel en afbeeling heet „maximumkaart", vertelt de heer Geilleit De verzamelaars zullen waarschijnlijk veel be langstelling tonen voor de enve loppe en de maximumenvelop- pe. Er is echter nog een trekpleis ter aan de tentoonstelling ver bonden: de ontwerper van de Kuiperspoort postzegel komt op 4 april naar de tentoonstelling in Middelburg, 's Avonds zal hij een korte causerie houden en schetsen van zijn ontwerpen la ten zien. Deze causerie valt in de openingsuren. Op 5 april geeft de bekende balloncommandant J. Boesman om halfdrie in de middag tips voor verzamelaars onder de titel: „Waarop te letten bij een vliegbrief", om vier uur gevolgd door een veiling van brieven, eerste vluchten, bal- lonpost etc. Een kavellijst en in lichtingen zijn te verkrijgen bij de secretaris van de afdeling Zeeland, van de vereniging van auerofilatelisten „De Vliegende Hollander", de heer P. Weststra- te, Sprencklaan 9 te Middel burg, tel. 01180-14560. 't Is voordeliger bij PLEIN 1940 NO. 23 MIDDELBURG MIDDELBURG - Met in gang van april klinken de vol gen melodieën over de stad: op hele uren „The harmonius blacksmith" van Handel; op halve uren het „Wachterlied" van Grieg en op kwartieren fragmenten uit „Ik zie een ster" van Van Hemert. REDAKTIE: Mevr. L. H. Wolterbeek- v. d. Vlerk, Schubert- laan 29, Vlissingen. Telefoon 01184-6869. J. Kuipers, Zacharias Jan- senstraat 27, Middelburg. Tel. p/a 01180-29338. b.g.g. 01600-22341 (toest. 229) ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Vlissingen, Spuiplein Postbus 73 94, Tel. 01184-6830 ADVERTENTIE AQUISITIE: J. v. d. Hoeven, Vlissing en. Spuiplein 94. Tel 01184 6830. SOUBURG - Mede in verband met de opheffing van het wieler comité „Walcheren" is er nu een zelfstandig wielercomité in Souburg geformeerd dat onder auspicieën van de R.T.C. „Theo Middelkamp" gaat werken. Vooral omdat er toch elk jaar wieleractiviteiten waren in Souburg, die dan werden geor ganiseerd door het comité „Wal cheren" heeft men besloten deze traditie te handhaven, via de op richting van een eigen comité. Dit kon vooral gebeuren dank zij de steun van het wielercomité „Sportvrienden" uit Kwaden- damme onder leiding van Jan Franse, die de Souburgers met raad en daad hebben bijgestaan. Dit seizoen zal een avondcri terium voor amateurs worden verreden. De streefdatum daar van (en die reeds is aangevraagd via de consul) is 11 juli. Het wie lercomité Souburg is als volgt geformeerd: H. Daniëlsche uit Souburg, voorzitter; Frans Was- sink (Souburg) secretaris; K. Wouters (Souburg) penning meester. Hans Bostelaar uit Middelburg werd tot tweede se cretaris gekozen en J. Berre- voets als tweede penningmees ter. Verdere bestuursleden zijn: Ivo Dekkers, Bep Prevo en Ge rard Joosse (allen uit Vlissingen) en Sjors de Koning (Souburg). Het is de vraag of iedereen in de gemeente Reimerswaal zo gelukkig is met de eis van een paar raadsleden, dat ook deze gemeente moet feestvieren als het nieuwe Schelde- Rijnkanaal in september offi ciéél opengaat. De raadsleden vonden het in de laatste raads vergadering maar niks, dat Bergen op Zoom de officiële gasten mag ontvangen. Er werd zelfs met een motie gezwaaid. Maar daar is nooit overgestemd, toen burgemees ter C. Pijl Hoge weg beloofde, dat hij alsnog zou proberen om wat voor elkaar te krijgen voor zijn gemeente. Nu weet ik bijna zeker, dat voor tenminste één dorp in de gemeente dat hele feest helemaal niet hoeft. En dat is Hansweert. Daar zijn de bewoners verre van geluk kig met het nieuwe kanaal. En vooral de parlevinkers voelen er waarschijnlijk veel meer voor om van de 23e september een gemeentelijke rouwdag te maken. Die parlevinkers slijten nu hun waren aan de schepen, die door het kanaal door Zuid- Beveland komen. Als straks het nieuwe kanaal open is, komen er veel minder schepen door het vertrouwde kanaal, waaraan Hansweert ligt. En dus verliezen de parlevinkers mooi hun klandizie. Nu kan je zeggen, dat ze dan maar met hun hele santekraam naar het Schelde-Rijnkanaal moeten gaan. Maar dat kan nu niet. Vandaar dat het feest voor Hansweert helemaal niet hoeft. Nou zitten we in Zeeland toch een beetje moeilijk met het feesten, vrienden. Want neem nou Domburg. Daar werd afgelopen vrijdag en za terdag het nieuwe badseizoen feestelijk geopend. Nou ja, feestelijk???? Een badseizoen openen terwijl er een flinke laag sneeuw ligt, kan natuur lijk nauwelijks feestelijk zijn. Voor een beetje bijgelovige mensen is dit maar een slecht voorteken. En na de miserabele zomer die we achter de rug hebben, kunnen de vaderlandse kust plaatsen maar heel weinig hebben. Ik kan me trouwens best voorstellen, dat mensen die nog steeds aarzelden tus sen een vakantie aan de Neder landse kust en de meer zuid elijke stranden, nu de beslis sing nemen om wat verder weg te trekken. Lekker naar de zon. ARJOAN Vrijdagmorgen wordt om tien uur de tentoonstelling geopend met het hijsen van de vlag(gen) bij het concertgebouw. De ten toonstelling blijft dan geopend tot tien uur 's avonds. Zaterdag is de tentoonstelling van tien tot zes uur geopend. Er zullen op de tentoonstel ling ongeveer vijf handelaars aanwezig zijn, die zich voorna melijk bezig gaan houden met de volledige serie zomerzegels. Vrijdagvoormiddag worden de inzendingen beoordeeld door vijf juryleden. De inzendingen zijn ingedeeld in verscheidene groepen, bijvoorbeeld de groe pen beginners, jeugd, gevorder den, ere-afdeling. Vrijdagavond wordt de ten toonstelling officieel geopend door de burgemeester in tegen woordigheid van inzenders en genodigden. Zaterdag is er gele genheid tot ruilen, niet tot ste len, wanl het tentoongestelde wordt voortdurend bewaakt, vertelt de heer Geilleit. Dat mag ook wel, want het geheel is ver zekerd voor 280.000 gulden! MIDDELBURG - In de schouwburg wordt vrijdaga vond 4 april de jaarlijkse feesta vond van het Middelburgse Gas thuis gehouden. Dit jaar wordt het blijspel „Kontakt met Kootje" opgevoerd. „Kontakt met Kootje" is geschreven door Hans van Wijngaarde. Het spel wordt gebracht door de eigen toneelvereniging van het Gas thuis, die uit personeelsleden bestaat. Na afloop is er gelegen heid tot dansen. VLISSINGEN - In een druile rige regen werd afgelopen woensdag het scholencomplex kleuter-basisschool in de nieuwe wijk Westerzicht offici eel geopend door wethouder van onderwijs Ch. J. Gillissen Ver- schage. De slechte weersom standigheden drukten het ple zier van de aanwezige school jeugd niet. In een speciaal ont worpen „loopvliegtuig" steeg een leerling van de basisschool „De Startbaan" op om te landen bij de kleuterschool „De Kleine Wereld". Hier zat een kleine wereld burger al in zijn aardbol te wachten om gezamenlijk de we thouder een hakbijltje aan te bieden. Met dit scherpe voor werp werd een touw bevestigd aan een laken doorgesneden waardoor een bronzen wan dplastiek van Ad Braat uit Zie- rikzee werd onthuld. Behalve de twee scholen bevat het complex ook een gymnastiekzaal. Het geheel is identiek aan de „Theo Thijsse- Drie Turven" school in Paauwenburg III, een bouwsysteem van betonskelet- ten met een vulling van steen achtig materiaal. De naam „Startbaan" werd fekozen, omdat de school is ge- ouwd op de plaats van het vroegere vliegveld. Het is de be doeling, dat het nieuwe complex een „multifunctioneel" gebruik q krijgt. Niet alleen de school- O jeugd van Westerzicht, maar 8 alle inwoners van de wijk kun- O nen het complex voor sociaal- culturele doeleinden gebruiken. ccococoooooccocoooosocoooscoov gebonden, grootformaat, ruim 400 blz met foto's, en voorwoord van Sicco Mansholt Tijdelijk EN KANTOORBOEKHANDEL Paul Krugerstraat 55, Vlissingen. Telefoon 2733. SCGOSOCCOOOGO» O A ZEEUWSE PRENTEN J.A. LIMBURG Antiquair, btcdigd Taxateur en Makela Haven Zuidzijde 14, tel. 01119 405 INKOOP TAXATIES VERKOOP V Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren, totaal oplage 34.755, In 2 edities: dat vrouwelijke studenten hebben voorgesteld Waals Ie bezettenmaar Waals is altijd al door vrouwen bezet. Lange Zelke 9-1 I Vlissingen Zaterdag 5 april te 20.00 uur zal in de zaal van het „Sportcen trum" aan de Van Dongestraat een groot concert worden gege ven door een drietal verenigin gen op vocaal- en muziek gebied, t.w. Souburgs Mannen koor, Gem. zangver. „Crescen do" en de Mandolinevereniging „Excelsior" beide uit Kruinin- gen. Vooral Excelsior heeft een goede naam, op de Internatio nale Concoursen te Kerkrade behaalde zij hoge cijfers. On langs werd gezamenlijk op ge treden te Kruiningen en was een groot succes. Het bestuur van Souburgs Mannenkoor heeft gemeend dit concert in dezelfde vorm te Souburg uit te voeren VLISSINGEN - Na negen jaar en vier maanden trouwe dienst heeft in de afgelopen week de heer H.P.J. van Mourik afscheid genomen als hoofd van de Vlissingse School Vereniging tli| gaat van zijn welverdiend! pensioen genieten en zirh uitlt* ven m zijn vele hobby's, zoals muziek en schilderen. De leerlingen van de VSV maakten er donderdag een uit bundig afscheidsfeest van. De klaslokalen waren versierd en de jeugd was verkleed op school gekomen. De heer van Mourik bracht aan iedere klas apart een bezoek en hoorde talloze liede ren en voordrachten aan Met zijn eigen klas, de zesde, ge bruikte hij tenslotte de lunch in het handenarbeidlokaal. Een echte friteskraam op het school plein voorzag de andere leerlin gen van vele zakjes patat mèt en zonder. PEDICURE gedipl. s.v.o. Tulpenlaan 19 - Vlissingen Tel. 4183 Behandeling volgens afspraak Wellicht bent u deze week de gelukkige Loop dan even bin nen bi) ons kantoor Spuistraat 94 te Vlissingen. De gulle gevers zijn Banket bakkerij Faber. Badhuisstraat 28. de bekende kwaliteitstaart. Slagerij De Vries, Walstraat een half pond biefstuk Vishandel F de Muvnck ji Oude Markt 11. een kilo gebakken vis uit de za terdagreclame Drogisterij Lutwieler. Lange Zelke 81), een luxe flacon badsehuim Smith Kaas, marktkraam, een pond kaas naar keuze Slagerij Ooste- rom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren, 't Gouddoppertje- Brillenspecialist Tilroe, Wal straat 81, kamerthermometer Drankenimport Jan Duimel. Hermesweg 23. Vlissingen. fles sherry t.w.v 3,95, Anmkes Cafetaria, Betje Wolffplein, twee broodjes Annikes met kof fie. fa Van de Vijver, radio en tv.. Kanaalstraat 12, Oost- Souburg, 1 maal gratis batte rijen voor transistorradio. Mid- getgolfbaan Delta, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen. gra tis speelrondeen 2 consumpties. Moeke's Lunchroom, Nieuwen- dijk 51, Vlissingen. bon voor pannekoeken plus koffie voor 2 personen Chemische Wasserij Populair. Groen Woud 55. Vlis singen. gratis reiniging van een japon De Notenkraam, vrij dagmarkt, 1 pond pinda's. De Dropspecialist, vrijdagmarkt, 1 pond drop naar keuze. Beens Kaas. vrijdagmarkt. 2 pakken koffie Douwe Egberts of Van Nelle

Scheldebode | 1975 | | pagina 1