4 MIDDELBURGSE ROMMELMARKT ZOEKT NOG STANDHOUDERS Uilslag Rode Kruispuzzel Tot en met 14 april expositie Hans Truyen in de Vleeshal De sportievejongezakenmannenbril D het weten waard GEVONDEN VOORWERPEN PROGRAMMA BOOMFEESTDAG MIDDELBURG hardy optiek L/susd VLISSINGEN HEEFT „VLIEGENDE LEERKRACHTEN'' Uitbreiding telefooncentrale Serooskerke JAARLIJKSE UITVOERING „ORANJE NASSAU" EVENEMENTEN COMMISSIE HOBBYISTEN Kruispunt Pres. Rooseveltlaan van Woelderenlaan afgesloten Extra lokaal t.b.v. kleuteronderwijs in Souburg Kerkdiensten Woningverbetering Oosterscheldestraat en Molenweg Mevr. Tavenier Medische diensten Maatschappelijke Dienstverlening Culturele Agenda Hoogwater Gooit wonen DE SüMtL ULüv WOENSDAG 19 MAART 1975 MIDDELBURG - De hangl naar oude rommel is in onze mo derne maatschappij een bekend verschijnsel. We nebben de be schikking over talloze nuttige en soms overbodige consumptie goederen. maar onder alle lagen van de bevolking heerst een cu rieuze verzamelwoede voor ge barsten en gedeukte spulletjes. Deze zucht naar het verleden uil zich niet alleen in het verzame len van oude gebruiksvoorwer pen: er zijn ook andere sferen waar de nostalgie hoogtij iert. Vooral onder de jeugd tset een tijdje een rage geweest vooi affi ches met afbeeldingen uit de Ju gendstil I pen ode Afbeeldingen, die artistiek gezien nogal pover tjes zijn Criteria als schoonheid of bruikbaarheid blijken echter niet. of zijdelings, te gelden bij het verschijnsel van de zucht naar het verleden Een wande lingetje over de Middelburgse rommelmarkt leert dat wel Al les ligt en staat door elkaar stof fige schemerlampjes, mooie an tieke stoeltjes en vergeelde jon gensboeken. Voor alle te koop aangeboden voorwerpen be staat echter belangstelling. De huidige marktmeester van de Middelburgse rommelmarkt is de exploitant van Willems Winkel, een zaak die zich uit sluitend bezig houdt met de in- en verkoop van tweedehands goederen Willem vertelt dat de rommelmarkt oorspronkelijk is opgezet door de heer Engelse van 't Zeepaardje, de viswinkel aan de Vlasmarkt in Middel burg De heer Engelse zat in een evenementencommissie die tot taak had dergelijke zaken te or ganiseren Na verloop van tijd had de heer Engelse er geen zin meer in, en toen is Willem hem opgevolgd De rommelmarkt, die nu voor het derde jaar draait, werd aanvankelijk op het Dam plein gehouden Al enige tijd is de markt gesitueerd aan de Vis markt, waar in de zomer ook wekelijks de kunstmarkt wordt gehouden. De Vismarkt is een van de oogappels van de Mid delburgse historofielen en leent zich bij uitstek voor evenemen ten als deze. Willem moest weer opnieuw een vergunning aan vragen toen hij marktmeester werd Hij heeft nu een doorlo pende vergunning en zolang die vergunning van kracht blijft zal de rommelmarkt op de Vismarkt blijven. Zo'n drie jaar geleden, toen de rommelmarkt werd opgezet, verscheen er een oproep in de krant om mensen bijeen te krij gen, die wel zin hadden om een stand in te richten Dat lukte aardig, en ook nu loopt het lek ker, vertelt Willem „Het zijn ook nu allemaal hobbyisten", zegt hij „Er valt niet zoveel te verdienen, maar het is wel de moeite waard om er te gaan staan Als 't niet de moeite was kwamen ze niet. Tegenwoordig is er niks meer als er niets te ver dienen valt". Uit deze woorden zou kunnen blijken dat Willem niet veel moet hebben van het heden en liever verwijlt bij zijn tweedehandsgoederen, maar dat is toch niet helemaal waar Willem is de enige verkoper op de rommelmarkt die er be roepsmatig staat, als full time rommelverkoper Bij de andere standhouders („stand" is eigen lijk een groot woord, velen heb ben hun koopwaar op de grond uitgestald) zullen er ook wel en kelen zijn, die het als een part time broodwinning beschouw- wen, maar de liefhebberij is toch het hoofdaspect Een van de standhouders ver telt dat die rommelmarkt toch een „folkloristische toestand" is. min of meer gericht op het toerisme Op de vraag hoe hij nu aan al die rommel komt. zegt hij „Ach ja, je rommelt zo eens wat" Als je eenmaal begonnen bent met dat „rommelen", rolt het als vanzelf door, lijkt het. Want het is geen eenrichtings verkeer, op de rommelmarkt Er zijn mensen die ryet komen om te kopen, maar om te verkopen Met een doos of tas met ge bruikte spulletjes komen ze het terrein op om hun waren aan de standhouders te verkopen Deze mensen weten het misschien niet, maar er is nog plaats voor nieuwe verkopers. Aanmelden bij Willems Winkel, Blinden- hoek 12. De rommelmarkt wordt ie dere eerste zaterdagmorgen van de maand gehouden. De koffie bar „St. John" aan de Sint Jan straat, recht tegenover de Vis markt, vaart wel bij die rom melmarkt. „Maar daar merk ik voorlopige niks van", zegt Wil lem. Met ingang van maandag 17 maart is het kruispunt President Rooseveltiaan/van Woelderen laan, i.v.m. reconstructiewerk zaamheden, afgesloten voor alle verkeer. De werkzaamheden zullen duren tot ongeveer 30 april. Door middel van borden wordt een wegomleiding aange geven. BREDA - Er kwamen 33.500 oplossingen binnen van de Na tionale puzzelactie van het Rode Kruis. De stand van de actie is op dit moment f 153.000,-. De winnaars zijn: 1. KLEURENTELEVISI EAPPARAAT t.w.v f 2695,-, Philips Nederland B V. Eindho ven; nr. J. M. L. Robeerst, Mey- horst 63-14, Nijmegen. 2. DECO MEUBELEN NAAR KEUZE t.w.v. f 1000,-, Meubel fabriek Deco, Varsseveld, mw. Th. J. W. van den Bekerom- Roodbeen, Frans Halsstraat 8, Horst (L 3. FILMPROJECTOR t.w.v. f 649,-, B.V. Transcontinenta Amsterdam; hr. Th. W. Zijp, Spuistraat 21, Den Helder. SINGER STARLET naaima chine, t.w.v. f 599,-, Singer Am sterdam; mw. C. J. v. Waardenburg-Verstraeten, Spanderswoudstr. 135, Amsterdam-Nieuwendam. 6-DEL1GE MEDISCHE EN CYCLOPEDIE t.wv. f 375,-, Uitgeverij Tijl, Zwolle; mw. D. de Vries-Schmidt, Roosevelt- straat 14, Venray. In het verspreidingsgebied van onze huis-aan-huisbladen vielen de volgende prijzen: 11. Boek: „Twee miljoen jaren be schaving" t.w.v. f 72,50 „The Reader's Digest" N. V., de heer J. J. Jacobs, Kangoeroestraat 34, Breda. 19 Kussenpakket t.w.v. f 18,95, N V Kon. DS. van Schuppen, Veenendaal, de heer C. J M. C. Venneman, Houtse Heuvel 42, Den Hout (Post Oos terhout) en de heer W Koert, Ju- lianastraat 39, Oude Tonge. - De oplos sing van de Rode Kruis-vuzzel nummer één, moet zijn: „aertien keer kans op een prijs", en niet, zoals vermeld is, „dertien kan sen op een prijs". MIDDELBURG - Vrijdaga vond 14 maart werd in de Vlees hal van het stadhuis de expositie geopend van werken van Hans Truyen. De heer L M Alberigs, direc teur van de culturele dienst in Venlo. hield een inleiding Het is niet verwonderlijk dat een ex positie van de heer Truyen, een Limburger, in Middelburg ge houden wordt, sprak wethouder Hubregtse in zijn welkomst woord De heer J Vuyk, direk- teur van de culturele dienst in Middelburg, heeft namelijk een bijzondere relatie met de heer Alberigs, daar hij vroeger bij diens culturele dienst in Venlo werkzaam was. Een andere reden is volgens de heer Hubregtse het feit dat de culturele dienst van Middelburg voor het organiseren van ten toonstellingen als criterium heeft gesteld dat het kunste naars moeten zijn die in Zeeland iets hebben gezien dat een ander kanaalstraat 9a oost souburg (01183)2884 bellamypark 38 vtissingen (01184)2648 VLISSINGEN - De één- klassige protestants- christelijke kleuterschool, die was gevestigd in het schoolge bouw aan de Zwartezeestraat in Oost-Souburg, is sedert woens dag 12 maart gehuisvest in een nieuw mobiel lokaal dat ge plaatst is op hetzelfde terrein De openbare kleuterschool „De Kubus", die al een lokaal had in het schoolgebouw aan de Zwar tezeestraat heeft nu het tweede lokaal erbij gekregen en is daarmee een twee-klassige kleuterschool geworden. In het bestemmingsplan „Zeewijksingel" bevinden zich nu in totaal drie lokalen t.b.v. het kleuteronderwijs. VLISSINGEN - Zevende- dags-Adventisten, zaterdag 22 maart, Doopgezinde kerk, Vrijdomweg, van 10-11 Bijbe lstudie, 11-12 dienst ds. A. E. Dingjan, Middelburg Doops gezinde kerk Lange Noord straat van 10-11 Bijbelstudie, 11-12 dienst ds. L. Lijkendijk. Chr. Geref. Kerk, zondag 23 nog niet heeft gezien of dat het werk van een hoge kwaliteit moet zijn. De expositie in de Vleeshal bevat ongeveer 80 portretten, tekeningen, gouaches en schil derijen De heer Alberigs noemde het werk van Hans Tru yen „zuidelijk geaard". De tentoonstelling blijft ge opend tot en met 14 april. Door de week geopend van 10 00 tot 17 00 uur, zondags van 14.00 tot 17 00 uur VLISSINGEN - Sedert 1 maart jl. zijn in de gemeente Vlissingen drie zgn. „vliegende leerkrachten" werkzaam. Deze leerkrachten geven onderwijs in de Nederlandse taal aan kinderen van buiten landse werknemers die in Vlissingen een openbare of bijzondere school voor lager onderwijs bezoeken. Formeel zijn de leerkrachten verbonden aan de openbare Frans Naereboutschool. Verdeeld over tien scholen in de gemeente maken op dit mo ment 39 buitenlandse kinderen gebruik van het openbaar of bij zonder basisonderwijs. In de praktijk blijkt dat de klasselera ren te weinig tijd hebben om voldoende aandacht te besteden aan het geven van onderwijs in de Nederlandse taal aan deze kinderen. Ook de werkgroep onderwijs van de Initiatiefgroep voor Bui tenlandse Werknemers heeft zich op vrijwillige basis bezig- tehouden met het lesgeven aan inderen van buitenlandse werknemers. Het gemeentebes tuur heeft nu, in overleg met de betrokken schoolbesturen, drie zgn. „vliegende leerkrachten" benoemd. Deze leerkrachten, de dames A. Labruyère, J M. Kloosterman en J.H de Raad, werken op de daarvoor in aanmerking ko mende scholen vier maal per week met deze buitenlandse kinderen. De „vliegende briga de" beperkt zich aanvankelijk tot het zo snel mogelijk aan spreekbaar maken van deze kinderen, zodat ze het onderwijs in de Nederlandse taal in de klas kunnen volgen. In eerste instan tie wordt gewerkt met kinderen die niet of nauwelijks aan- aanspreekbaar zijn. Gebruil at gemaakt van de „Nou-jij' wor spreekbaar of matig tot redelijk methode. Deze in Rotterdam ontwikkelde audio-visuele taalmethode gaat er vanuit dat de kinderen totaal geen Neder lands kennen. Essentieel bij het onderwijs aan kinderen van buitenlanders is verder o.m. het werken in groepjes van maximaal 8 leer lingen en het werken met hete rogene groepen, zowel wat leef tijd als landsaard en spreek- vaardigheidsniveau betreft. Deze zaken kunnen alleen ge beuren in nauw overleg met en na volledige instemming van het schoolteam. Coördinator is de heer C.W.A. Betram, hoofd van de Frans Naereboutschool. Het ligt in de bedoeling in de toekomst een commissie te vor men die de activiteiten zal bege leiden en evalueren. Ook de drie „vliegende leerkrachten" zullen van deze commissie deel uit ma ken. SEROOSKERKE - Kortgele den is de telefooncentrale Se rooskerke met 200 nummers uitgebreid. Tegelijkertijd kreeg een honderdtal wachtenden in dit telefoonnet de beschikking over een telefoonaansluiting. Behoudens enkele gevallen, waarvoor de kabelverbinding tussen de centrale en de woning ontbreekt, kan de PTT aan aan vragen voor een telefoonaan sluiting op korte termijn vol doen. MIDDELBURG - In de Oos terscheldestraat staan 16 van de oudste woningen van de Wo ningbouwvereniging Middel burg, die bovendien de zeewa terspoeling van 1944 meege maakt hebben. In nauw overleg met de huidige bewoners werd een renovatieplan opgesteld. Het betreft een volledige ver nieuwing van de begane grond en via het optrekken van de voor- en achtergevel een sterke vergroting van de verdiepings laag. De uitvoering zal waar schijnlijk in april starten. Aan de Molenweg te Nieuwland zul len op ongeveer dezelfde wijze 6 woningen worden gerenoveerd. Hiervan zal de uitvoering onge veer één maand later beginnen, namelijk omstreeks mei. Aldus het laatste verstrekte medede lingenblad van de Woning bouwvereniging Middelburg. PEDICURE gedipl. s.v.o. Tulpenlaan 19 - Vlissingen ,T«L 4183 Behandeling volgens afspraak VLISSINGEN - In de sporthal aan de Pres. Rooseveltlaan zal de Chr. Gymnastiekvereniging „Oranje Nassau" vrijdag 21 maart om 19.15 uur weer haar jaarlijkse uitvoering geven. Het programma omvat een groot aantal nummers, waarin de diverse leeftijdsgroepen zijn en haar kunnen zullen laten zien. De avond wordt geopend met een optreden van het Trompetter- en Jachthoorn corps met majorettes. In de pauze zal een verloting worden gehouden. De toegangsprijs be draagt 2,-. VLISSINGEN - Aan het poli tiebureau van gemeentepolitie Vlissingen zijn in de periode van 5-3-1975 t/m 12-3-1975 de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: dameshorloge, afghaan jas, portefeuille, zw. portefeuille, portemonnee rood met inh., bruine port. met inh., rekenlini- aal in hoes, fietstas geblokt met inh., verzekeringsplaatje van bromfiets, giropas. Huisdieren: herdershond bruin Aan het politiebureau van ge meentepolitie te O.-Souburg zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: gebreide gele muts, gebreide rode halsdoek, blauw kinder wantje, ring met sleutels. Huisdieren: jonge hond (reu). MIDDELBURG Deelnemende scholen aan de Boomfeestdag 1975 in Middelburg zijn de openbare glo-school De Vrijburch en de protestants-christelijke glo-school Klarenbeckschool, beide aan de Gen. Hakewil! Smithlaan 15. Het programma is als volgt: 09 00 uur: Verzamelen in de hal van de school, het uitreiken van een appel aan de deelnemers en vervolgens naar het plantterrein bij de scnool. 09.10 uur: Wethouder M Beinema plant eerste boom, daarna planten door de kinderen (elke groep met een eigen tuinman). 10 00 uur: Einde van het planten en verzamelen in de hal van de school. 10 05 uur- Limonade. 10 25 uur: Toespraak door de wethouder. 10 35 uur Uitreiken van het hennnenngsvaantjeaan de school en officiële vertegenwoordigers, prijsuitreiking aan de drie winnaars van de deelnemende schoolklassen voor de/het beste tekening/- werkst uk/opstel etc. 10 50 uur Film. 11.35 uur: Dankwoord door de heer Tillema, chef van de afdeling plantsoenen. 11.40 uur: Uitreiking van een plantje, sticker en herinneringsli- neaaltje aan alle kinderen/deelnemers. maart. Kasteelstraat 9.30 uur, ds Maris. Geref. Kerk (vrijgemaakt) Lannoystraat 10.30 uur, ds P. Schelling, H.A., 16.30 uur, ds. E. Woudt, H A Geref. Gemeente, Marnix- kerk. Souburg, 9.30 en 16.30 uur, ds Snoep Ger. Petruskerk, Paul Kru- gerstraat, 9 30 uur, ds. P. van Til, van Middelburg, 17 uur, ds. E Hoogerwerf. Open Hof, Paauwenburg, 9.30 uur, ds E Hoogerwerf, 17 uur, ds Van Til Evang. Luth. Gemeente, Wal- straat, 9.30 uur, ds H Mudde, Den Helder, Middelburg, 11 uur, ds H Mudde. Vrijz. Hervormden/Remon stranten, Ophir, 10.15 uur, ds. Van Os. Herv. Gemeente Souburg, west, 9 uur, ds. v d. Berg, Er- melo, Oost, 9.30 uur, ds. v. d. Heide, 19 uur, ds. Dorgelo, H A. Herv. Gemeente Ritthem, 10 uur, ds. J Broeder Herv. Gemeente Koudekerke, 10 uur, ds. M J de Jong. Bethesda- SL-Joseph, 10 uur, ds. F Fagel, em pred. Veere. Hervormde Gemeente Vlis singen, zondag 23 maart, St.- Jacobskerk, 10 uur, ds. F. S. Kloosterman, 17 uur, geen dienst, Johanneskerk, 9.30 uur, ds. L. de Liefde, 19 uur, ds. Y. van der Schoot. Ter Reede 19 uur de heer C. Dron- kers. Donderdag 27 maart. Johanneskerk 19.30 uur, ds. L. de Liefde en ds. Y. van der Schoot, H.A., Vrijz.Herv./Remonstranten 19 uur, ds. A. van Santen, HA. Kristen Zuid Molukse Kerk. 23 Maart, Oost-Souburg, 15 uur, ouderling S. VVaisapy, Koudekerke, 11 30 uur, ds. P. Fader. Ochten (bij Tiel), ds. P. Fader. Geref. Kerk Souburg, Ka naalstraat, 23 maart, 9 uur, west, drs J. v. d. Berg, 10 uur, oost, ds. Vanhaelen, 17 uur, drs. v. d. Berg. 27 Maart, 19.30 uur, ds. J. H. Dorgelo, dienst kerk Oranjeplein. R.-k. kerkberichten O.W. Souburg, Paauwenburg, Vlis singen, 22-23 maart 1975. Palmzondag. O.W. Souburg Martinuskerk, zaterdag 19 uur, boetedienst gevolgd door eucharistie; zondag 10.30 uur. korte boe tedienst, gevolgd door palm- plechtigheid en eucharistie: Nederlands. Paauwenburg Open Hof, zon dag 11 uur, met kinderproces sie en 19 uur, boetedienst ge volgd door eucharistie. Vlissingen Singelkerk, zater dag 19 uur, boetedienst ge volgd door eucharistie; zon dag 9.30 uur, palmplechtig- heid gevolgd door eucharistie, dameskoor, Nederlands; 12 uur, palmplechtigheid ge volgd door eucharistie, her enkoor, gregoriaans. Willibrorduskerk te Domburg, le en 3e zondag van de maand dienst te 9 u. R.K. Kerk Middelburg, iedere week Hoofdkerk Lombard straat, zaterdag 19 u. zondag 10.15 u. en 19 u. Hoeksteen, Rozenburglaan 11.30 u (zondag). Jehovah's Getuigen, Konin- krijkzaal Van Dishoeckstraat 34 te Vlissingen, donderdag van 19 30-21.30 en zondag van 10-12 uur. Volle Evangelie Gemeente Vlis singen. Iedere zondag 9 en 5 u., en iedere woensdag 19.30 u., in de Filadelfiakapel. Vrouwenstraat 5. Leger des Heils. Vlissingen. Ie dere zondag 10 u Heilsbij- eenkomst en 8.30 u. Getui- genbijeenkomst. Anglican Church Service. Every Sunday morning prayer 10.30 u., and evening prayer 7.30 p.m. in the Mission to Seamen Chapel Scheldepoort. Vlissingen-Oost Reader A Driver. The Bethel Pentecostal Temple Inc., Wijkgebouw Zuiderba- ken, Rentmeesterlaan, Middelburg-Z. Diensten elke woensdag. Pinkstergemeente Vlissingen. Iedere zondag 14.30 u. Ge meentedienst. Vlissingen. Doklersdienst. Za. 22 maart f i Cramer, Ge- rbrandysstiaat 6, tel 3619, Zo. 23 maart dr Bom, Bad huisstraat 81, tel 2233 De dienst loopt van 0 00-24 u Vi sites aanvragen voor 10 u Spoedgevallen van 12.30-1 en van 17 30-18 u. Apotheek. Van vrijdag 22 maart t.e.m 29 maart geopend a theek D. H v d Kleine der, Singel 9, tel 12730 Middelburg, geopend in zelfde periode apotheek apo- Mul- Te die L. v.d Boogert, Vrijlandstraat. Tandarts. Za 22 maart van 11- 12 en zo. 23 maart van 11-12 u. dr. J W A. v d Heijden, Londense Kader 29. Middel burg, tel 01180-12738. Verloskundige. Za 22 en Zo 23 maart mej Van Ginkel. Pres. Rooseveltlaan. 232, tel 2775 Huisartsen Souburg, Arnemui- den en Nieuwland, Za 22 en zo 23 maart dr P Kodde, Ro- senburglaan 133, Middel burg, tel 01180-26824 Mid delburg Zuid. patiënten van dr Jansen. en dokter Jansen-Schrama, zie onder Souburg, etc. Dierenarts. Za 22 en zo 23 maart, dr J Hoftijzer, Mid delburg, tel 01180-13118. consult alleen na tel. af spraak Honden-Informatie-centrale, tel. 01100-4373. Diensten Vlissingse Kruisver enigingen, Za 22 en zo 23 maart zuster C.J Radstake, Sottegemstraat 38, lel 2286. Stichting „Het Gezondheids- Centrum" te Souburg en Rit them, 22 en 23 maart zuster W Minet, Zuiderzeestraat 86, tel. 1736 01183-1843. Bureau van de Stichting voor niet-gehuwde moeders, Los- kade 25 Middelburg, tel. 01180-27311, spreekuur vol gens afspraak. Gezins- en bejaardenverzorging Middelburg, Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren. Loskade 29, tel. 26951. Spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9 30. Maatschappelijk Werk Middel burg. Stichting Maatschappe lijke Dienstverlening Wal cheren. Loskade 29, tel. 26951. spreekuur maandag t/m vrijdag van 8.30-9 30 u., donderdag van 19-20 Prot. Stichting Verantwoorde Ge zinsvorming (PSVG), spreek uur iedere eerste dinsdag in de maand van 20-21 uur, in het Gasthuis Middelburg, in gang Noordpoortplein. Vlissingen, Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Walcheren, Eedestraat 2, Vlissingen, tel. 4283. spreek uur maandag t/m vrijdag van 9-10 u., dinsdag 19-20 uur. Souburg, spreekuur maandag van 14-15 uur. Vrijburgstraat 1, tel. 1608. Stichting Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het Platteland van Walche ren, Molenwater, 33, Middel burg, spreekuur iedere dag van 9-10 u. en donderdag van 18.30-19.30 u. Spreekuur Bachten Poorte Oost- Souburg, dinsdag van 9.00- 10.00 u„ en donderdag van 18.30-19.30 uur. Stichting Gezinsverzorging Walcheren, van 8 30-9.30 u. in het wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 4318. Gemeentelijke Sociale Dienst te Vlissingen, afd. Maatschap pelijk Werk, spreekuur dag. van 8-10 uur. Zeeuws Instituut voor de Gees telijke Volksgezondheid, Loskade 25, Middelburg, tel. 01180-26057/58/59 - Sociaal Psychiatrische Dienst (S P D.) spreekuur dagelijks volgens afspraak - Medisch Opvoedkundig Buro (M O B spreekuur iedere donderdag voor kinderen met opvoe dingsproblemen of leermoei lijkheden. - Buro voor Levens- en Gezinsvragen (L.G.V.), spreekuur volgens afspraak voor volwassenen met huwelijks- en/of seksuele moeilijkheden en voor alleen staanden met aanpassings moeilijkheden. - Actie Moeders voor moeders, Mevr. Van Belleghem- Wissekerke, tel. 01184-9518. Belangrijke telefoonnummers. Vlissingen, politie 01184-3333, brandweer 01 184-2323, poli tie Souburg 01183-1340. Middelburg, politie 01180- 27251, brandweer 01180- 12233, politie Nieuwland 01182-1765. Ziekenhuis, Bethesda-St. Jo seph 01184-6666. Storingen gas en electriciteit. Van maandag t/m vrijdag van 's morgens 8 tot 's avonds 17 uur tel 01184-5110. Buiten kan tooruren voor alle storingen tel. 01184-9191 (alleen voor Vlissingen, Valkenxsse, Ma- riekerke, Westkapelle, Dom burg, Veere en Arnemuiden). Voor Middelburg bellen Ge meentebedrijven tel. 01180- 14356, na kantooruren 01180-14358. Schouwburg Middelburg, don derdag 20 maart 20 u., toneel avond met „Het Fenomeen" (VSC) zaterdag 22 maart 20 u. „Salto Mortale". „De Zwaan" Oost-Souburg vrijdag 21 maart, 20 uui con cert. Vestzak-theater Bellam irk, Vlissingen. Vrijdag 21 m.iart, 20.30 uur. Werk-theatei met enige eenakters. Zaterdag 22 maart, 20 uur. Volksdans theater „Vranje". Bachten Komine Vlissingen, maandag 24 maart-4 april, tentoonstelling, geopend van 10-12 en 13 30-17 uur. Opera te Antwerpen. Vrijdag 21 maart, 20 u La Boheme(Puc cini) Zaterdag 15 maart. 20 u. Rigoletto (Verdi) Zondag 16 maart. 14 30 u La Boheme. 20 u De Lustige Weduwe. Kon. Ned. Schouwburg te Ant werpen. Zaterdag 22 maart. 20 u. en zondag 23 maart 15 20 u De dood van een han delsreiziger A. Miller). Opera te Gent, Vrijdag 21 maart. 20 u. Die verkaul'te Braut (Smetana), zondag 23 maart. 9 ij* u Dei besueh dei Alte Dame. 20 u. Die verkaufte Braut Donderdag 20 maart 6 19 en 18 55. vrijdag 21 maart 7 23 en 20 05. zaterdag 22 maart 8 42 en 21 27, zondag 23 maart 10 11 en 22 49. maan dag 24 maart 11 33 en dins dag 25 maart 0 01 en 12 43. woensdag 26 maart 0.52 en 1319 Weekend-dienst storingen aan liften en C V 22 en 23 maart de heer J. Weeland. Raven- steijnpiein 14, (geen telefoon).

Scheldebode | 1975 | | pagina 9